Loading...

DAF-Kalender

DAF-kalenderen indeholder information om discipliner, aldersklasser, tid, sted og øvrige relevante oplysninger for stævner, turneringer, events, løb og andre af Dansk Atletik Forbunds arrangementer. OBS! I kalenderen finder man kun godkendte arrangementer, som har både dato og arrangør på plads. For at få mere at vide om fremtidige mesterskaber, se Kalender -> Udkast til terminsliste.

sted

kategori

januar - 2017

07

lør

 

 

titel

Kronborg Games 1. afdeling

sted

Snekkersten Idrætscenter

type

Ungdomsstævne

07

lør

 

 

titel

Mangekamp, 4-kamp

sted

Sparta hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

lør

08

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 2/…

sted

Odense

type

Kursus

08

søn

 

 

titel

Øst Vinterturnering 2. runde

sted

Allerød ved Skovvang/Fuglevang…

type

Ungdomsstævne

14

lør

 

 

titel

Vinterkastestævne 1

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

14

lør

 

 

titel

Indestævne (VDMU 1500 m)

sted

Spar Nord Arena - Inde

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

15

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskaber

sted

Sæby Fritidscenter

type

Ungdomsstævne

15

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor 2

sted

Atletikhallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne

sted

Gigantium, Villy Brandtsvej 3…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

20

fre

22

søn

titel

DAF Starterkursus - ØST

sted

Ballerup Superarena

type

Kursus

21

lør

 

 

titel

Sportslørdag

sted

Højstrupvej 9, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

lør

22

søn

titel

Øst-mesterskaber 2017 - indend…

sted

Ballerup Super Arena

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

21

lør

22

søn

titel

Vestmesterskaber indendørs

sted

Aarhus

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

21

lør

 

 

titel

60 meter senior

sted

Marselisborghallen

type

Seniorstævne

21

lør

22

søn

titel

Vintertræningssamling for Mast…

sted

2650 Hvidovre

type

Masters, Møde

24

tir

 

 

titel

Længde i Sparta hallen

sted

Sparta hallen

type

Ungdomsstævne

28

lør

 

 

titel

Kronborg Games 2. afdeling

sted

Snekkersten Idrætscenter

type

Ungdomsstævne

29

søn

 

 

titel

Cross Nationals 3. runde

sted

Herlufsholm

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

februar - 2017

04

lør

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst 3…

sted

Selskov, Hillerød

type

Ungdomsstævne

04

lør

05

søn

titel

DM inde mangekamp

sted

Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

04

lør

 

 

titel

Indestævne 3

sted

Spar Nord Arena - Inde

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

05

søn

 

 

titel

Sprintstævne

sted

Gigantium

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

søn

 

 

titel

Spring til musik

sted

Marselisborghallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

tir

 

 

titel

Vinterkastestævne 2

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

lør

12

søn

titel

DM Masters inde

sted

8930 Randers NØ

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

11

lør

 

 

titel

Indoor Match FIN-NOR-SWE-DEN/I…

sted

Tampere, Finland

type

Internationale mesterskaber, …

11

lør

12

søn

titel

senior stævne sammen med DM Ma…

sted

Randers Atletik Atletikhal

type

Seniorstævne

12

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskaber

sted

Sæby Fritidscenter

type

Ungdomsstævne

12

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor 3

sted

Atletikhallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

18

lør

19

søn

titel

Store DM inde

sted

7800 Skive

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

19

søn

 

 

titel

Kastestævne

sted

Hvidovre stadion hal

type

Masters

20

man

 

 

titel

Kastestævne

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

21

tir

 

 

titel

Vinterkast

sted

Aabenraa stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

25

lør

26

søn

titel

DM Ungdom inde.

sted

7800 Skive

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

28

tir

 

 

titel

Vinterkast nr. 2

sted

Aabenraa

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

tir

 

 

titel

Kastestævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

marts - 2017

03

fre

05

søn

titel

EM-inde

sted

Beograd, Serbien

type

Internationale mesterskaber

04

lør

 

 

titel

Indendørs Landsmesterskaberne…

sted

Marselisborghallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

04

lør

05

søn

titel

Cross Nationals 4. og 5. runde…

sted

Fredericia Idrætscenter

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

08

ons

 

 

titel

DM Revanchen

sted

Marselishallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

10

fre

12

søn

titel

Nordisk Indemesterskaber Maste…

sted

Huddinge, Stockholm, Sverige…

type

Internationale mesterskaber, …

11

lør

12

søn

titel

Juniortrænerkursus, del 2/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

11

lør

12

søn

titel

Juniortrænerkursus, del 2/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

11

lør

12

søn

titel

Juniortrænerkursus, del 2/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

11

lør

 

 

titel

Kronborg Games 3. afdeling

sted

Snekkersten Idrætscenter

type

Ungdomsstævne

11

lør

 

 

titel

Vinterkastestævne 3

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

14

tir

 

 

titel

Sparta Børnestævne

sted

Sparta Hallen

type

Ungdomsstævne

17

fre

19

søn

titel

NTO Dommeruddannelse

sted

Odense

type

Kursus

18

lør

 

 

titel

Vinterturnering ØST - Ungdom -…

sted

Korsør

type

Ungdomsstævne

18

lør

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

18

lør

19

søn

titel

Juniortrænerkursus, del 2/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

18

lør

19

søn

titel

Juniortrænerkursus, del 2/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

18

lør

19

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 3/…

sted

Snekkersten

type

Kursus

19

søn

25

lør

titel

WMACi Daegu

sted

Daegu, Sydkorea

type

Internationale mesterskaber, …

23

tor

 

 

titel

Længdespringsstævne

sted

Herlufsholm stadion

type

Ungdomsstævne

26

søn

 

 

titel

VM Cross 2017

sted

Kampala, Uganda

type

Internationale mesterskaber

26

søn

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Kolding Stadion

type

Kursus

27

man

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

28

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Mosevangen 1, 8600 Silkeborg

type

Ungdomsstævne

april - 2017

01

lør

 

 

titel

DM 10 km landevej

sted

Middelfart

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

04

tir

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshav, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

tor

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

tor

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

lør

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

søn

 

 

titel

Kastestævne !

sted

Szekesfehervar (HUN)

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

ons

 

 

titel

Los Christianos

sted

Tenerife

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

13

tor

 

 

titel

Kastestævne II

sted

Szekesfehervar (HUN)

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

13

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Castiglione Della Pescaia, It…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Castiglione Della Pescaia Ital…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

lør

 

 

titel

Påskespydkast

sted

Rudegård Stadion

type

17

man

 

 

titel

Påskekast

sted

Aabenraa

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

ons

 

 

titel

Onsdagsstævne

sted

Skovdalen atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

22

lør

 

 

titel

Juniortrænerkursus, del 3/3

sted

Syddansk Universitet, Odense

type

Kursus

22

lør

 

 

titel

Øst-mesterskaber Landevej

sted

Skovlunde Bypark

type

Mesterskaber cross/landevej

23

søn

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Gentofte

type

Kursus

24

man

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

24

man

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn

type

Ungdomsstævne

25

tir

 

 

titel

DOMMERKURSUS Kastediscipliner

sted

8000 Aarhus

type

Kursus

26

ons

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn

type

Ungdomsstævne

26

ons

 

 

titel

ATLETIKMEDHJÆLPERKURSUS

sted

8000 Aarhus

type

Kursus

27

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

27

tor

 

 

titel

Atletikmærkestævne 1

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

DM Lang Trail

sted

8600 Silkeborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

29

lør

 

 

titel

DGI Landsdelsmesterskaber Nord…

sted

Spar Nord Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

DGI- Nålestævne Hvide Sande

sted

Hvide Sande

type

Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

Starterkursus

sted

Vejle Atletik Stadion, Hellig…

type

Kursus

29

lør

 

 

titel

Glostrup Games 2017

sted

Glostrup stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stoholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

30

søn

 

 

titel

EMA Mounain Running Championsh…

sted

Montcada, Spanien

type

Mesterskaber cross/landevej, M…

30

søn

 

 

titel

Tag en ven med-Stævne

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

maj - 2017

01

man

 

 

titel

åbent stævne

sted

Torshavn

type

Ungdomsstævne

02

tir

 

 

titel

Klubkamp BAK-BAC

sted

Ballerup Stadion

type

Ungdomsstævne

02

tir

 

 

titel

Åbningsstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

lør

 

 

titel

DM 20km Kapgang M/10km Kapgang…

sted

Vallensbæk landsby

type

Mesterskaber cross/landevej, K…

06

lør

 

 

titel

Kapgang senior DM, landevej K…

sted

Vallensbæk landsby

type

Mesterskaber cross/landevej

06

lør

 

 

titel

Herning Games

sted

Herning Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

lør

07

søn

titel

Tårnby Games

sted

Tårnby Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

søn

 

 

titel

DOMMERKURSUS - LØB

sted

2770 Kastrup

type

Kursus

10

ons

 

 

titel

NVJ Holstebro

sted

Holstebro Idrætspark

type

Ungdomsstævne

10

ons

 

 

titel

Nålestævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

12

fre

13

lør

titel

Øst-/vestmesterskaber i mangek…

sted

Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

12

fre

 

 

titel

Bededagsspring

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

12

fre

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Masters

12

fre

 

 

titel

Øst danske mesterskaber i mang…

sted

Bagsværd Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde

13

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

13

lør

 

 

titel

Michel Leinders Kastestævne

sted

Aabenraa stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

13

lør

 

 

titel

PV lørdag

sted

Langvang Idrætscenter

type

Seniorstævne

14

søn

 

 

titel

Klubkastestævne

sted

Greve stadion, Lillevangsvej …

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

14

søn

 

 

titel

Klubspydkast i maj

sted

Rudegård Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

man

 

 

titel

pointstævne

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

16

tir

 

 

titel

Baneturnering 1

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

17

ons

 

 

titel

Forårs stævne sammen med UP

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne

17

ons

 

 

titel

UP 3 Greve

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

17

ons

 

 

titel

BM 3000 meter på bane

sted

Rønne Stadion Nord

type

Mesterskaber stadion/inde

17

ons

 

 

titel

UP 1, Hillerød

sted

3400 Hillerød

type

Ungdomsstævne

18

tor

 

 

titel

Pokalturnering FIF-BAK

sted

Frederiksberg Stadion

type

Ungdomsstævne

18

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

18

tor

 

 

titel

Nålestævne, Viborg

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

Ungdomsstævne

20

lør

 

 

titel

DM 10.000m

sted

2650 Hvidovre

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

20

lør

 

 

titel

DT 1. div. vest indledende

sted

7800 Skive

type

Seniorstævne

20

lør

 

 

titel

Nordic 10.000 m Challenge

sted

2650 Hvidovre

type

Internationale mesterskaber, …

20

lør

21

søn

titel

Atletik Stævne i Slagelse

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

20

lør

 

 

titel

1. Betri Stórkapping á Tórsbre…

sted

Tórsbreyt Stadion Tórshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

søn

 

 

titel

DT Elitediv. indledende

sted

5000 Odense

type

Seniorstævne

21

søn

 

 

titel

Ballerup Spring Walk 21. maj 2…

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

søn

 

 

titel

Opvisning stævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

man

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Gråsten

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

man

 

 

titel

Atletikmærkestævne, forår 1

sted

Østerbro Stadion

type

Ungdomsstævne

22

man

 

 

titel

Mastersturneringen 1. runde Jy…

sted

7100 Vejle

type

Masters

23

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Sæby - SparNord Atletikstadion…

type

Ungdomsstævne

23

tir

 

 

titel

Mastersturneringen 1. runde Sj…

sted

3400 Hillerød

type

Masters

24

ons

 

 

titel

Atletikmærkestævne, forår 2

sted

Østerbro Stadion

type

Ungdomsstævne

24

ons

 

 

titel

Mastersturneringen 1. runde Sj…

sted

2670 Greve

type

Masters

26

fre

 

 

titel

PV fredag

sted

Langvang Idrætscenter

type

Seniorstævne

28

søn

 

 

titel

DM for 12-15 årige og junior h…

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

29

man

 

 

titel

NVJ-Stævne

sted

Stoholm Stadion

type

Ungdomsstævne

29

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

man

 

 

titel

UP 3, Herlufsholm

sted

4700 Næstved

type

Ungdomsstævne

30

tir

 

 

titel

1. div. øst indledende mænd

sted

4300 Holbæk

type

Seniorstævne

30

tir

 

 

titel

Opin kapping

sted

Tórsbreyt, Torshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

31

ons

 

 

titel

Baneturneringen nr. 2

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

31

ons

 

 

titel

Onsdagstævne 2

sted

Skovdalens Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

31

ons

 

 

titel

Nålestævne 2 Odense

sted

5000 Odense

type

Ungdomsstævne

juni - 2017

01

tor

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

01

tor

 

 

titel

UP 5, Sparta

sted

2100 København Ø

type

Ungdomsstævne

01

tor

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Vejen Idrætscenter, Petersmin…

type

Ungdomsstævne

01

tor

 

 

titel

Mastersturneringen 1. runde Jy…

sted

7400 Herning

type

Masters

02

fre

 

 

titel

MarkOn Aarhus Nordic Challenge…

sted

Ceres Park

type

Internationale mesterskaber, …

02

fre

 

 

titel

2. Betri Stórkapping Tórsbreyt…

sted

Tórsbreyt Stadion Tórshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

03

lør

04

søn

titel

DM 24 Timer

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

03

lør

 

 

titel

Spring med Musik

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

03

lør

 

 

titel

Kasternes Dag

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

03

lør

 

 

titel

Vestdanske mesterskaber i kast…

sted

7500 Holstebro

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

03

lør

04

søn

titel

Eurotrack 2017

sted

Frederiksberg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

man

 

 

titel

Østdanske mesterskaber kastema…

sted

Maribo Atletik stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

06

tir

 

 

titel

Atletikmærkestævne 2

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

06

tir

 

 

titel

Stangspringstævne

sted

4200 Slagelse

type

Ungdomsstævne, Masters

06

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

07

ons

 

 

titel

Nordsjællandske mesterskaber

sted

Hillerød

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

ons

 

 

titel

Nålestævne

sted

6400 Sønderborg

type

Ungdomsstævne

10

lør

11

søn

titel

NM Mangekamp U18, U20 og U23

sted

Kuortane, Finland

type

Internationale mesterskaber, …

10

lør

 

 

titel

Landsmesterskaber for Vetetran…

sted

Nyborg Idrætspark

type

Masters

10

lør

11

søn

titel

Copenhagen Open

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

lør

11

søn

titel

Vestdanske Mesterskaber Ungdom…

sted

Spar Nord Arena - Ude

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

13

tir

 

 

titel

Pokal turnering BAC-FIF

sted

Bagsværd Stadion

type

Ungdomsstævne

13

tir

 

 

titel

regionsturneringen for 10-13-å…

sted

Randers Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

13

tir

 

 

titel

UP 6, Fremad Holbæk

sted

4300 Holbæk

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

13

tir

 

 

titel

Mastersturneringen 2. runde Sj…

sted

2750 Ballerup

type

Masters

13

tir

 

 

titel

Mastersturneringen 2. runde Jy…

sted

5000 Odense

type

Masters

14

ons

 

 

titel

DGI-vestjylland -stævne

sted

Ringkøbing Atletikstadion

type

14

ons

 

 

titel

Hammerkast på Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

14

ons

 

 

titel

Sønderjysk regionsmesterskab

sted

Aabenraa

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

14

ons

 

 

titel

Åbent stævne Svangaskarð

sted

Svangaskarð Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

14

ons

 

 

titel

BM 5000 meter på bane

sted

Rønne Stadion Nord

type

Mesterskaber stadion/inde

15

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

15

tor

 

 

titel

Baneturneringen nr. 3

sted

Ballerup Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

17

lør

 

 

titel

Tornbjergrunden + DM 30 km M +…

sted

Odense

type

Mesterskaber cross/landevej, K…

17

lør

 

 

titel

DM 12-15 årige og juniorhold i…

sted

Randers

type

Ungdomsstævne

17

lør

 

 

titel

RegionsStorstævne

sted

Esbjerg Atletikstadion, Gl. V…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

17

lør

18

søn

titel

Øst DM ungdom

sted

Østerbro Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

17

lør

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Masters

17

lør

 

 

titel

3. Betri Stórkapping Tórsbreyt…

sted

Tórsbreyt

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

17

lør

 

 

titel

BT 04 Aarhus

sted

Ceres Park, Aarhus

type

Seniorstævne

18

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskaberne i 3-ka…

sted

HøjeBøge stadion

type

Ungdomsstævne

18

søn

 

 

titel

VDMU 3 kamp 10-11 år og 5 kamp…

sted

Sæby - SparNord Atletikstadion…

type

Ungdomsstævne

19

man

 

 

titel

Højdestævne

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

19

man

 

 

titel

Sprintstævne

sted

Vejle Atletikstadion, Helligk…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

20

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Haderslev Idrætscenter

type

Ungdomsstævne

20

tir

 

 

titel

Copenhagen Athletics Games

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

21

ons

 

 

titel

DT indledende 1. div. kvinder …

sted

Ballerup

type

Seniorstævne

22

tor

 

 

titel

Springstævne

sted

Skovdalens Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

tor

 

 

titel

DGI Nålestævne

sted

Herning Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

24

lør

25

søn

titel

EM Hold 1. division

sted

Vaasa, Finland

type

Internationale mesterskaber, …

24

lør

25

søn

titel

DM Masters

sted

2670 Greve

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

25

søn

 

 

titel

Højdespring med musik

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne

25

søn

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

Ballerup Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

man

 

 

titel

Ministævne

sted

Skovdalens Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

27

tir

 

 

titel

BT5 Baneturneringen

sted

Bagsværd Hovedgade 86-90, 288…

type

Seniorstævne

juli - 2017

01

lør

02

søn

titel

EM hold mangekamp

sted

Monzon, Spanien

type

Internationale mesterskaber, …

02

søn

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

Søndre Skovvej 2, 9000 Aalbor…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

02

søn

 

 

titel

Kaste 5-kamp, EM forberedelse…

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

09

søn

 

 

titel

Kastestævne, EM-forberedelse

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

12

ons

16

søn

titel

VM U18

sted

Nairobi, Kenya

type

Internationale mesterskaber, …

13

tor

16

søn

titel

EM U 23

sted

Bydgoszcz

type

Internationale mesterskaber, …

14

fre

 

 

titel

Fredagsstævne 1

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

16

søn

 

 

titel

Kaste 5-kamp, EM forberedelse…

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

18

tir

 

 

titel

AGF Stævne 2017 01

sted

Ceres Park, Aarhus

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

20

tor

23

søn

titel

07-20 EM U 20 Grosseto, Itali…

sted

Grosseto, Italien

type

Internationale mesterskaber

20

tor

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

20

tor

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

fre

 

 

titel

Fredagsstævne 2

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

22

lør

 

 

titel

Internt klubmesterskab II

sted

Greve Stadion, Liljevangsvej …

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

søn

29

lør

titel

European Youth Olympic Festiva…

sted

Györ, Ungarn

type

Internationale mesterskaber, …

23

søn

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

6200 Aabenraa

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

søn

 

 

titel

Kastestævne, EM-forberedelse

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

24

man

 

 

titel

intern K5K

sted

Skive Stadion

type

Ungdomsstævne, Masters

27

tor

 

 

titel

Europamesterskab for masters E…

sted

Aarhus stadion/Viby stadion

type

Internationale mesterskaber, …

31

man

 

 

titel

klubstævne 1 IK Hellas

sted

Hyrdehøjstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

august - 2017

02

ons

 

 

titel

Klubstævne 2 IK Hellas

sted

Hyrdehøjstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

02

ons

 

 

titel

Ekstra onsdagsstævne

sted

Skovdalen

type

Seniorstævne

03

tor

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

04

fre

13

søn

titel

Verdensmesterskaberne

sted

London, Storbritannien

type

Internationale mesterskaber

04

fre

 

 

titel

Venskabsstævne

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

04

fre

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

søn

 

 

titel

Springstævne

sted

Viby Stadion

type

Seniorstævne

06

søn

 

 

titel

Søndagsstævne Aalborg

sted

Skovdalen

type

Seniorstævne

07

man

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

tir

 

 

titel

Diskosstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

08

tir

 

 

titel

Sommerspydkast

sted

Aarhus - Kastegården ved Ceres…

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

08

tir

 

 

titel

Atletikskolestævne

sted

Dybvad

type

Ungdomsstævne

09

ons

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

Baneturneringen nr. 7

sted

Østerbro

type

Seniorstævne

10

tor

 

 

titel

Torsdags stævne Skive AM

sted

SPAR NORD Arena, Skive

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

Kval stævne for DMU

sted

Lanvang Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

12

lør

13

søn

titel

DM 100km

sted

Viborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

12

lør

 

 

titel

Klubmesterskab 2 (internt stæv…

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

lør

 

 

titel

Master Øst 2017

sted

Holbæk Stadion

type

Masters

12

lør

 

 

titel

Masters Vest 2017

sted

4300 Holbæk

type

Masters

12

lør

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

lør

 

 

titel

Klubmesterskab i stangspring i…

sted

Frederiksberg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

12

lør

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Ballerup Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

14

man

 

 

titel

Højdespringstævne

sted

Tårnby Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

14

man

 

 

titel

Regionstævne i Kolding

sted

6000 Kolding

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

tir

 

 

titel

Baneturnering 8

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

15

tir

 

 

titel

Stangspring

sted

Holstebro Idrætspark

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

16

ons

 

 

titel

Onsdagsstævne 3

sted

Skovdalen, Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

18

fre

20

søn

titel

Landsmesterskaberne i atletik

sted

Vejen idrætscenter( stadion li…

type

Ungdomsstævne

19

lør

20

søn

titel

NM U20 Umeå

sted

Umeå, Sverige

type

Internationale mesterskaber, …

19

lør

20

søn

titel

Åbne Færøske Mesterskaber

sted

Tórsbreyt Stadion i Tórshavn

type

Mesterskaber stadion/inde

19

lør

20

søn

titel

DM Mangekamp

sted

København

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

19

lør

20

søn

titel

Sparta Copenhagen Games

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Sæby - SparNord Atletikstadion…

type

Ungdomsstævne

22

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Ballerup Stadion

type

Ungdomsstævne

22

tir

 

 

titel

BT 2017 09 AGF Atletik

sted

Aarhus

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

tir

 

 

titel

NVJ Viborg

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

Ungdomsstævne

23

ons

28

man

titel

Universiade

sted

Taipei

type

Internationale mesterskaber, …

23

ons

 

 

titel

Formtest stævne

sted

Esbjerg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

23

ons

 

 

titel

Nålestævne 3 Nyborg

sted

Nyborg Idrætspark

type

Ungdomsstævne

24

tor

 

 

titel

Atletikmærkestævne 3

sted

Tårnby

type

Ungdomsstævne

24

tor

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Haderslev Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

24

tor

 

 

titel

UP7, Frederiksberg IF

sted

2000 Frederiksberg

type

Ungdomsstævne

26

lør

27

søn

titel

DM Ungdom

sted

2650 Hvidovre

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

26

lør

 

 

titel

Sprintstævne invitation

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne

28

man

 

 

titel

nålestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

man

 

 

titel

Hammerkast

sted

Østerbro Stadion (Kastegaarden…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

tir

 

 

titel

Klubkamp Ballerup AK-Frederiks…

sted

Ballerup Stadion

type

Ungdomsstævne

29

tir

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Nørrevangsskolen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

29

tir

 

 

titel

BT10

sted

Holbæk Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

30

ons

 

 

titel

Nålestævne

sted

Sønderborg Stadion

type

Ungdomsstævne

30

ons

 

 

titel

UP 8, IK Olympia

sted

4930 Maribo

type

Ungdomsstævne

31

tor

 

 

titel

Nålestævne 6-13-årige

sted

Randers Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

31

tor

 

 

titel

NVJ stævne Rødding

sted

Rødding Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

september - 2017

02

lør

03

søn

titel

Store DM

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

04

man

 

 

titel

Klubmesterskaber løb

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

ons

 

 

titel

Klubmesterskaber spring og kas…

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

ons

 

 

titel

Nålestævne 4 Svendborg

sted

Høje Bøge stadion

type

Ungdomsstævne

06

ons

 

 

titel

Regionsstævne i Vejle

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

tor

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Masters

07

tor

 

 

titel

Springstævne, internt klubstæ…

sted

Østerbro stadion

type

Ungdomsstævne

07

tor

 

 

titel

DGI-Nålestævne

sted

Stoholm Stadion, Søndergade 5…

type

Ungdomsstævne

07

tor

 

 

titel

UP 9, Amager AC

sted

Tårnby

type

Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

Danmarksturneringen Finale

sted

5000 Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

09

lør

 

 

titel

DM Bane Kapgang 10.000m mænd/5…

sted

Ballerup

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

09

lør

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

Kronborg Outdoor

sted

Helsingør atletikstadion, Ege…

type

Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

Åbne Slagelse Mesterskaber

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

5000m løb

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

09

lør

10

søn

titel

FM Ung (Færøske Mesterskaber U…

sted

Tórsbreyt Stadion i Tórshavn

type

Mesterskaber stadion/inde

09

lør

 

 

titel

DM i kapgang

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

09

lør

 

 

titel

Regionsfinalen Vest

sted

Randers Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

10

søn

 

 

titel

Danmarksturneringens Kval-stæv…

sted

6700 Esbjerg

type

Seniorstævne

10

søn

 

 

titel

EMA Marathon

sted

Wroclaw, Polen

type

Internationale mesterskaber, …

10

søn

 

 

titel

Kaste 5-kamp og de enkelte kas…

sted

Glostrup Stadion Aflyst.

type

Masters

10

søn

 

 

titel

Klubkastestævne

sted

Greve stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

man

 

 

titel

UP 10, Herlufsholm

sted

4700 Næstved

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

DGI Nålestævne

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

Stangspring

sted

Spar Nord Arena

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

tir

 

 

titel

NVJ Stævne Ringkøbing

sted

6950 Ringkøbing

type

Ungdomsstævne

13

ons

 

 

titel

Sprintstævne 1

sted

Hvidovre stadion

type

Seniorstævne

13

ons

 

 

titel

Nålestævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

14

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

14

tor

 

 

titel

Sidste chance 800 m kvinder

sted

Aarhus

type

Seniorstævne

16

lør

 

 

titel

Klubmesterskab 1 (internt stæv…

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

16

lør

 

 

titel

Østdanske mesterskaber for ung…

sted

Greve Stadion, Liljevangsvej …

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

17

søn

 

 

titel

DM Halvmaraton

sted

København

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

17

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskaberne i indi…

sted

Odense

type

Ungdomsstævne

17

søn

 

 

titel

Masters Holdturnering Finale

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

18

man

 

 

titel

UP 11, Bagsværd

sted

2880 Bagsværd

type

Ungdomsstævne

19

tir

 

 

titel

Klubmesterskab

sted

Greve Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

20

ons

 

 

titel

Regions- og Nålestævne

sted

Sønderborg Stadion

type

Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Atletikmærkestævne 4

sted

Tårnby

type

Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Efterårsstang 1

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Åbne KM (bane) 2017

sted

Aarhus Stadion

type

Seniorstævne

23

lør

 

 

titel

DM Kastemangekamp Masters

sted

Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

23

lør

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Esbjerg Atletikstadion, Gl. V…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

23

lør

 

 

titel

DM 12-15 årige og juniorhold F…

sted

2100 København Ø

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

24

søn

 

 

titel

DM KastemangekampSenior og Ung…

sted

Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

24

søn

 

 

titel

NVJ-mesterskab

sted

Skive

type

Ungdomsstævne

24

søn

 

 

titel

DGI femkamp

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

24

søn

 

 

titel

Klubmesterskab i trekamp

sted

Sønderjyllands Allé 6 2000 Fre…

type

Ungdomsstævne

25

man

 

 

titel

Kastestævne (internt)

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

25

man

 

 

titel

Klubmesterskaber 2017- kast og…

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

tir

 

 

titel

Klubmesterskab

sted

Greve Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

tor

 

 

titel

Efterårsstang 2

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

tor

 

 

titel

Internt børnestævne

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

28

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

2750 Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

30

lør

 

 

titel

Afslutningsstævne 2017

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

30

lør

 

 

titel

Internt klubmesterskab II

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

oktober - 2017

01

søn

 

 

titel

DM Maraton

sted

5000 Odense

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

01

søn

 

 

titel

Sønderjyske Mesterskaber

sted

Haderslev Atletikstadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

01

søn

 

 

titel

Midtjyske DGI Mesterskaber

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

01

søn

 

 

titel

Regions-4-kamp

sted

Kolding Stadion, Marcus Alle …

type

Ungdomsstævne

02

man

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Vordingborg stadion

type

Ungdomsstævne

04

ons

 

 

titel

Efterårsspydkast i Aarhus

sted

Aarhus - Kastegården ved Ceres…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

05

tor

 

 

titel

Efterårsstang 3

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

05

tor

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Vordingborg stadion

type

Ungdomsstævne

05

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

2750 Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

fre

 

 

titel

Lysstævne

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

lør

 

 

titel

DM 50 km M/20 km K

sted

Sverige

type

Mesterskaber cross/landevej, K…

07

lør

 

 

titel

Stangspring i Holstebro

sted

Holstebro Idrætspark

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

lør

 

 

titel

DGI Sydvestmesterskab

sted

Esbjerg Atletikstadion, Gl. V…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

søn

 

 

titel

Klubmesterskaber Viborg AM

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

søn

 

 

titel

Monster trekamp (klubmesterska…

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

søn

 

 

titel

Klubkastestævne i Greve

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

søn

 

 

titel

Fremgangen nr. 17 KT 4

sted

Odense

type

Kapgang

10

tir

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Atletikstadion Nørrevang

type

Ungdomsstævne

15

søn

 

 

titel

Mini kastestævne

sted

Vejle Atletikstadion, Helligk…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

tir

 

 

titel

Hammerkast på Østerbro

sted

Østerbro Kastegården

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

18

ons

 

 

titel

Kastestævne

sted

2750 Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

19

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

19

tor

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegården

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

20

fre

21

lør

titel

Børnetrænerkursus

sted

Silkeborg Atletikhal, Mosevan…

type

Kursus

26

tor

 

 

titel

Efterårs kast

sted

Aabenraa stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

28

lør

 

 

titel

Cross Nationals Roskilde

sted

4000 Roskilde

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

lør

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst 2…

sted

4000 Roskilde

type

Ungdomsstævne

28

lør

 

 

titel

kastemangekamp

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

28

lør

29

søn

titel

Atletikkens Årsfest 2017

sted

5500 Middelfart

type

Møde

november - 2017

01

ons

 

 

titel

Indestævne

sted

Atletikhallen, Randers

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

04

lør

05

søn

titel

Ungdomsløbetrænerkursus

sted

Korsør

type

Kursus

05

søn

 

 

titel

DGI nålestævne

sted

Dybvadhallen

type

Ungdomsstævne

11

lør

 

 

titel

Cross Nationals Middelfart

sted

5500 Middelfart

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

lør

 

 

titel

NM Cross

sted

5500 Middelfart

type

Internationale mesterskaber, …

11

lør

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Frederiksberg

type

Kursus

14

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne

sted

Gigantium

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

søn

 

 

titel

DM Kort Trail

sted

7100 Vejle

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

19

søn

 

 

titel

DGI-landsdelsmesterskab 2. afd…

sted

Dybvadhallen

type

Ungdomsstævne

23

tor

 

 

titel

Nålestævne

sted

Atletikhallen, Randers

type

Ungdomsstævne

25

lør

 

 

titel

Cross Nationals København

sted

København

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

25

lør

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst K…

sted

København

type

Ungdomsstævne

25

lør

 

 

titel

ABC Indestævne

sted

Marselisborghallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

26

søn

 

 

titel

Kastestævne

sted

Maribo atletik stadion

type

Ungdomsstævne

26

søn

 

 

titel

Vinterkast 1

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

december - 2017

05

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne

sted

Gigantium

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

ons

 

 

titel

Indestævne

sted

Atletikhallen, Randers

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

Julestævne Spar Nord Arena

sted

Spar Nord Arena

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

09

lør

 

 

titel

Vinterkast 2

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

10

søn

 

 

titel

Før julestævne

sted

Ballerup Super Arena

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

11

man

 

 

titel

Klubløbestævne

sted

Vejen atletikstadion

type

Ungdomsstævne

13

ons

 

 

titel

Klubmesterskab - internt

sted

Arenahallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

16

lør

 

 

titel

Øst DMU Cross 2017

sted

Skovvang, Allerød

type

Mesterskaber cross/landevej, U…

17

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor I 2018

sted

Indendørs atletikhallen, Hvid…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

tir

 

 

titel

Julestævne

sted

Atletikhallen