Loading...

DAF-Kalender

DAF-kalenderen indeholder information om discipliner, aldersklasser, tid, sted og øvrige relevante oplysninger for stævner, turneringer, events, løb og andre af Dansk Atletik Forbunds arrangementer. OBS! I kalenderen finder man kun godkendte arrangementer, som har både dato og arrangør på plads. For at få mere at vide om fremtidige mesterskaber, se Kalender -> Udkast til terminsliste.

sted

kategori

januar - 2018

03

ons

 

 

titel

Indestævne

sted

Atletikhallen, Randers

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

lør

 

 

titel

Cross Nationals 4 Aarhus

sted

Århus

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

lør

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst H…

sted

Helsingør

type

Ungdomsstævne

06

lør

 

 

titel

VetrarKast1

sted

Tórsbreyt (Torshavn, Færøerne…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor II 2018

sted

Atletikhallen, Hvidovre Stadi…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

søn

 

 

titel

mangekamp, 4-kamp

sted

Sparta hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

søn

 

 

titel

DGI Landsdelsmesterskaber i Sæ…

sted

Sæby Fritidscenter

type

Ungdomsstævne

13

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 1. runde…

sted

Snekkersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

13

lør

 

 

titel

Indestævne (VDMU 1500 m)

sted

Spar Nord Arena - Inde

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

15

man

 

 

titel

Kastestævne La Santa

sted

Club La Santa, Lanzerote

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

16

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne

sted

Gigantium, Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

18

tor

 

 

titel

Kastestævne La Santa

sted

Club La Santa, Lanzerote

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

20

lør

21

søn

titel

Øst-indendørs ungdom

sted

Ballerup Super Arena

type

Ungdomsstævne

20

lør

21

søn

titel

Vestmesterskaber indendørs

sted

Marselisborghallen

type

Ungdomsstævne

20

lør

 

 

titel

Aabenraa Vinterkast

sted

Aabenraa stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Randers Atletikhal

type

Ungdomsstævne

27

lør

 

 

titel

Cross Nationals 5, Aalborg DM…

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

27

lør

 

 

titel

DM Kort Trail

sted

Tejn

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

28

søn

 

 

titel

Esbjerg Vinterkast

sted

Esbjerg Stadion, Gl. Vardevej…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

februar - 2018

03

lør

04

søn

titel

DM inde Masters

sted

8930 Randers NØ

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

03

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 2. runde…

sted

Snekkersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

03

lør

04

søn

titel

DM inde mangekamp

sted

8930 Randers NØ

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

03

lør

 

 

titel

Indestævne 3

sted

Spar Nord Arena - Inde

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

03

lør

 

 

titel

Spring til musik

sted

Marselisborghallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

lør

 

 

titel

Hvidovre Indoor III 2018

sted

Atletikhallen, Hvidovre Stadi…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

10

lør

11

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 1

sted

Aarhus

type

Kursus

11

søn

 

 

titel

DGI Landsdelsmesterskaber i Sæ…

sted

Sæby Fritidscenter

type

Ungdomsstævne

13

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne

sted

Gigantium, Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

lør

18

søn

titel

Store DM inde

sted

7800 Skive

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

17

lør

 

 

titel

hammerkast + vægtkast + diskos…

sted

Skive Stadion

type

24

lør

25

søn

titel

DM Ungdom inde

sted

7800 Skive

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

24

lør

 

 

titel

kastestævne

sted

Atletikhallen, Hvidovre stadi…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

marts - 2018

01

tor

04

søn

titel

VM Inde Senior

sted

Birmingham

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

01

tor

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

03

lør

 

 

titel

Cross Nationals 6, Fredericia…

sted

Fredericia

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

03

lør

 

 

titel

DGIs Landsmesterskaberne i Atl…

sted

Maselisborghallen

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

03

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 3. runde…

sted

Snekkersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

lør

 

 

titel

Kastestævne Esbjerg

sted

Esbjerg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

10

lør

 

 

titel

lørdagsstævnet

sted

Randers Atletikhal

type

Seniorstævne

11

søn

 

 

titel

kastestævne

sted

Hvidovre hallen, Solentunaall…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

13

tir

 

 

titel

Sparta Børnestævne

sted

Sparta Hallen

type

Ungdomsstævne

17

lør

 

 

titel

DM 10 km

sted

Middelfart

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

17

lør

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst F…

sted

3400 Hillerød

type

Ungdomsstævne

17

lør

18

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 2

sted

Hvidovre

type

Kursus

18

søn

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Haderslev Idrætscenter

type

Kursus

19

man

24

lør

titel

EM inde Masters

sted

Madrid, Spanien

type

Internationale mesterskaber, …

20

tir

 

 

titel

Kuglestødsstævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Odense V

type

Seniorstævne

22

tor

 

 

titel

Nålestævne

sted

Randers Atletikhal

type

Ungdomsstævne

29

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

31

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Grosseto 58100 Grosseto Itali…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

april - 2018

01

søn

 

 

titel

Kastestævne m.m.

sted

Villamoura (ESP)

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

02

man

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

02

man

 

 

titel

Esbjerg Påskekast

sted

Esbjerg Stadion, Gl. Vardevej…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

søn

 

 

titel

Børnestævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

11

ons

 

 

titel

Dommerkursus

sted

Helligkildevej 2, 7100 Vejle

type

14

lør

 

 

titel

AL-Bank Østjyske mesterskaber …

sted

Randers Atletikhal

type

Ungdomsstævne

18

ons

 

 

titel

Onsdagsstævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

tor

 

 

titel

Kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

21

lør

 

 

titel

NVJ-DGI nålestævne

sted

Hvide Sande Stadion Nørregade …

type

Ungdomsstævne

21

lør

 

 

titel

Starterkursus

sted

Hellig Kildevej 2, 7100 Vejle…

type

Kursus

21

lør

22

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 3

sted

København

type

Kursus

21

lør

 

 

titel

Øst-Landevej ungdom

sted

Skovlunde Bypark

type

Mesterskaber cross/landevej, U…

21

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stoholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

lør

 

 

titel

Regionsstævne 1

sted

Helligkildevej 2, 7100 Vejle

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

24

tir

 

 

titel

DGI Landsdelsmesterskaber i Sæ…

sted

Sæby - SparNord Atletikstadion…

type

Ungdomsstævne

24

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

26

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

28

lør

 

 

titel

Glostrup Games 2018

sted

Glostrup stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

lør

 

 

titel

Tag en ven med stævne

sted

Slagelse Atletik Stadion Nørre…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

lør

 

 

titel

Parasport kast

sted

Aarhus Kastegård

type

Seniorstævne

maj - 2018

01

tir

 

 

titel

Åbningsstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

01

tir

 

 

titel

Aftenstævne

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

02

ons

 

 

titel

Regions- og Nålestævne

sted

Sønderborg Stadion

type

Ungdomsstævne

03

tor

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

lør

 

 

titel

DM Kapgang 20k M /10k K & Phøn…

sted

Vallensbæk

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

05

lør

06

søn

titel

Klubstævne, Sparta

sted

Østerbro stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

lør

 

 

titel

Herning Games 2018

sted

Herning Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

05

lør

06

søn

titel

Tårnby Games

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

tir

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Nørrevangsskolen, Nørrevangst…

type

Ungdomsstævne, Masters

08

tir

 

 

titel

Ministævne

sted

Skive Stadion

type

Seniorstævne

08

tir

 

 

titel

NVJ-Holdturnering

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

08

tir

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

08

tir

 

 

titel

Holdkamp BAC-BAK

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

08

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T1

sted

Esbjerg Stadion, Gl. Vardevej…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

ons

 

 

titel

AK Holstebro ministævne

sted

Holstebro Idrætspark

type

Ungdomsstævne

09

ons

 

 

titel

Nålestævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

10

tor

 

 

titel

Østdanske mesterskaber i kaste…

sted

Maribo Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

lør

13

søn

titel

Kasternes Dag

sted

2750 Ballerup

type

12

lør

13

søn

titel

Øst/Vest mangekamp

sted

Greve Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

14

man

 

 

titel

Århus kast

sted

Aarhus Kastegård

type

Seniorstævne

14

man

 

 

titel

DGI Nålestævne

sted

Gammel Vardevej 84, 6700 Esbj…

type

Ungdomsstævne

15

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T2

sted

Ballerup Stadion, Marbækvej 1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

16

ons

 

 

titel

Bornholmsmesterskaber i 3000 m…

sted

Rønne Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

tor

 

 

titel

05-17 Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Masters

17

tor

 

 

titel

Holdkamp Frederiksberg I.F- Ba…

sted

Frederiksberg Stadion

type

17

tor

 

 

titel

Mastersturnering 1. runde Sjæl…

sted

Greve Stadion, Lillevangsvej …

type

Masters

17

tor

 

 

titel

Torsdagsstævne

sted

Viby Stadion

type

Ungdomsstævne

18

fre

20

søn

titel

EM Masters Non Stadia

sted

Alicante, Spanien

type

Internationale mesterskaber, …

19

lør

 

 

titel

DT Elitedivisionen - indl. run…

sted

Skive

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

19

lør

 

 

titel

1. division Vest Kvinder

sted

Engvej 19, 7800 Skive

type

Seniorstævne

20

søn

 

 

titel

Ballerup Spring Walk (KT2)

sted

2750 Ballerup

type

Kapgang

20

søn

 

 

titel

Viborg AM klubmesterskaber

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

20

søn

 

 

titel

DT 1.div øst M/K

sted

Tårnby Satdion

type

Seniorstævne

21

man

 

 

titel

NM 10 km

sted

Frederiksberg & København

type

Internationale mesterskaber, …

21

man

 

 

titel

Royal Run

sted

Aalborg, Aarhus, Esbjerg, O…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

22

tir

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

23

ons

 

 

titel

åbent stævne

sted

Torshavn

type

Ungdomsstævne

23

ons

 

 

titel

Mastersturneringen Sjælland No…

sted

Hillerød Stadion

type

Masters

23

ons

 

 

titel

2000 m forhindring - herrer/dr…

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

24

tor

 

 

titel

NVJ-Stævne

sted

Stoholm Stadion

type

Ungdomsstævne

25

fre

 

 

titel

Fredagsstævne 1.

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

lør

27

søn

titel

EM 24 Timer

sted

Timisoara, Rumænien

type

Internationale mesterskaber, …

26

lør

 

 

titel

DMU Hold Indledende Vest

sted

7100 Vejle

type

Ungdomsstævne

26

lør

 

 

titel

PV Lørdag

sted

Langvang Idrætscenter

type

Seniorstævne

27

søn

 

 

titel

Børnestævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

27

søn

 

 

titel

DMU Hold Indledende Øst

sted

2100 København Ø

type

Ungdomsstævne

27

søn

 

 

titel

Storstævne (regionsstævne 2)

sted

Gammel Vardevej 84, 6700 Esbj…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

man

 

 

titel

Masters holdkamp 1, Vest - No…

sted

Spar Nord Arena, Engvej 19, …

type

Masters

28

man

 

 

titel

Masters holdkamp 1, Vest Syd

sted

Helligkildevej 2, 7100 Vejle

type

Masters

28

man

 

 

titel

TRACKS banestævne T3

sted

Spar Nord Arena i Skive, Engv…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

tir

 

 

titel

NVJ-Holdturnering

sted

Herning Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

29

tir

 

 

titel

Klubkamp mod FIF Frederiksberg…

sted

Bagsværd

type

Ungdomsstævne

29

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T4

sted

Tårnby Stadion, Gemmas Alle 4…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

30

ons

 

 

titel

UP 1B

sted

Hillerød Stadion

type

Ungdomsstævne, Masters

30

ons

 

 

titel

100m sprint stævne

sted

Greve Stadion, Lillevangsvej …

type

Seniorstævne

30

ons

 

 

titel

Kastestævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

30

ons

 

 

titel

UP Stævne

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

30

ons

 

 

titel

Bornholmsmesterskaber i 5000 m…

sted

Rønne Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

31

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

juni - 2018

02

lør

03

søn

titel

DM 24 Timer

sted

Sæby

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

02

lør

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Ungdomsstævne

02

lør

03

søn

titel

Euro-track

sted

Frederiksberg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

02

lør

 

 

titel

Vestdanske Mesterskaber i kast…

sted

Holstebro

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

03

søn

 

 

titel

WMA MASTERS WORLD MOUNTAIN RUN…

sted

ZELEZNIKI, SLOVENIA ON

type

Mesterskaber cross/landevej, M…

03

søn

 

 

titel

DGI-vestjylland -mesterskab

sted

Ringkøbing Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

03

søn

 

 

titel

Klubmesterskab. Haderslev if. …

sted

Haderslev stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

03

søn

 

 

titel

PV Søndag

sted

Langvang Idrætscenter

type

Seniorstævne

03

søn

 

 

titel

Klubkastestævne

sted

Greve stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

05

tir

 

 

titel

Aarhus Youth Challenge

sted

Aarhus

type

Ungdomsstævne

05

tir

 

 

titel

Aarhus Nordic Challenge

sted

Aarhus

type

Seniorstævne

05

tir

 

 

titel

Sønderjyske regionsmesterskabe…

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

ons

 

 

titel

Pointstævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

07

tor

 

 

titel

Nåle- og kunststofstævne

sted

Rander Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

07

tor

 

 

titel

UP 3, Sparta Østerbro

sted

København Ø

type

Ungdomsstævne

09

lør

10

søn

titel

NM Mangekamp Junior

sted

type

Internationale mesterskaber, …

09

lør

10

søn

titel

Copenhagen Open

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

09

lør

 

 

titel

Firekamp (regionsstævne 3)

sted

Marcus Allé 34, 6000 Kolding

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

VDMU - 3 kamp 10-11 år og 5 ka…

sted

SparNord Atletikstadion - Klos…

type

Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

2. Betri Stórkapping Tórsbreyt…

sted

Tórsbreyt Stadion Tórshavn

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

lør

 

 

titel

DT 1. div. vest herrer

sted

Randers Atletikstadion Langvan…

type

Seniorstævne

10

søn

 

 

titel

DM 30 km + DMU-landevej kapgan…

sted

Odense

type

Kapgang

11

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Sønderborg Stadion

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

Atletikmærkestævne 2

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

Tirsdagskast

sted

stadionvej 43, odense m

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

12

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T5

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

12

tir

 

 

titel

UP Holbæk

sted

Holbæk Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

12

tir

 

 

titel

Masters 2. runde Jylland syd.

sted

6700 Esbjerg

type

Masters

13

ons

 

 

titel

Nordsjællandsmesterskaber

sted

Hillerød Stadion

type

Ungdomsstævne

13

ons

 

 

titel

Mastersturneringen Sjælland No…

sted

Bagsværd Stadion, Bagsværd Ho…

type

Masters

14

tor

 

 

titel

DGI-Nålestævne

sted

Stoholm Stadion, Søndergade 5…

type

Ungdomsstævne

14

tor

 

 

titel

Regionsturnering, 3. runde

sted

Randers Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

16

lør

 

 

titel

LM Veteran/Masters

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Masters

16

lør

 

 

titel

PSF-Cup

sted

Frederiksberg stadion

type

Mesterskaber stadion/inde

16

lør

17

søn

titel

Vestdanske Mesterskaber Ungdom…

sted

Spar Nord Arena - Ude

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

16

lør

17

søn

titel

Øst Ungdomsmesterskaber

sted

Ballerup

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

16

lør

 

 

titel

3. Betri Stórkapping Tórsbreyt…

sted

Tórsbreyt

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

18

man

 

 

titel

Trongårdens IF - Klubstævne 1 …

sted

Lyngby Stadion

type

Ungdomsstævne

18

man

 

 

titel

UP Stævne

sted

Herleufsholm stadion Næstved

type

Ungdomsstævne

19

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Stadionvej, 6100 Haderslev

type

Ungdomsstævne

19

tir

 

 

titel

Hammerkast på Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

20

ons

 

 

titel

Trongårdens IF - Klubstævne 2

sted

Lyngby Stadion

type

Ungdomsstævne

20

ons

 

 

titel

Mastersturneringen 2. runde Sj…

sted

Hvidovre

type

Masters

20

ons

 

 

titel

Onsdagsstævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

tor

 

 

titel

Trespringsstævne

sted

Randers Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

TRACKS banestævne T6

sted

Frederiksberg Stadion, Sønder…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

21

tor

 

 

titel

NVJ-stævne Viborg

sted

Vinkelvej 32, 8800 Viborg

type

Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Regionsstævne 4

sted

Skovstien, 6600 Vejen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

fre

 

 

titel

Fredagsstævne 2. 22 juni

sted

stadionvej 43, odense m

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

lør

 

 

titel

Kronborg Outdoor 2018

sted

Helsingør Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

23

lør

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

24

søn

 

 

titel

Øst/Vest Masters

sted

4300 Holbæk

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

24

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskab 3-kamp, S…

sted

Svendborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

24

søn

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

24

søn

 

 

titel

hammer og vægtkast

sted

Skive Stadion

type

Ungdomsstævne

25

man

 

 

titel

Mandagslængde

sted

Østerbro Stadion

type

Ungdomsstævne

26

tir

 

 

titel

Copenhagen Athletics Games

sted

2100 København Ø

type

Seniorstævne

26

tir

 

 

titel

Klubmesterskab 1 (internt stæv…

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

tir

 

 

titel

Kastestævne Aabenraa Juni 2018…

sted

Aabenraa Stadion, Vestvejen 2…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

27

ons

 

 

titel

kastestævne

sted

Ballerup Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

tor

 

 

titel

Klubmesterskab 2 (internt stæv…

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

tor

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Masters

28

tor

 

 

titel

TRACKS banestævne T7

sted

Aarhus

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

tor

 

 

titel

Sommer afslutningsstævne

sted

SparNord Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

juli - 2018

02

man

 

 

titel

DMU-kvalstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

03

tir

 

 

titel

Sommerspydkast i Aarhus

sted

Aarhus - Kastegården ved Ceres…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

05

tor

08

søn

titel

EM U18

sted

type

Internationale mesterskaber, …

06

fre

08

søn

titel

NM Masters

sted

Borås, Sverige

type

Internationale mesterskaber, …

06

fre

 

 

titel

Fredagsstævne 6.juli

sted

stadionvej 43, odense m

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

09

man

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

tir

15

søn

titel

VM U20

sted

type

Internationale mesterskaber, …

11

ons

12

tor

titel

Kuglestævne Växjö

sted

Växjö friiodrot

type

Seniorstævne

12

tor

 

 

titel

DGI Kastemangekamp

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

12

tor

 

 

titel

Sommerspring - Aarhus

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

12

tor

14

lør

titel

22th RaceRunners Cup

sted

Frederiksberg stadion

type

Internationale mesterskaber

18

ons

 

 

titel

sommerkast18

sted

Skive Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

18

ons

 

 

titel

AFLYST Kastestævne La Santa

sted

Club La Santa, Lanzerote

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

tor

20

fre

titel

Sommerferie stævne

sted

Hillerød Stadion

type

Ungdomsstævne, Masters

20

fre

 

 

titel

DGI kastestævne

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne, Møde

22

søn

 

 

titel

Mini kastestævne Odense

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

25

ons

 

 

titel

AFLYST Kastestævne La Santa

sted

Club La Santa, Lanzerote

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

26

tor

 

 

titel

Sommerens sidste spring-chance…

sted

Viborg Atletikstadion, Vinkel…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

29

søn

 

 

titel

AFLYST: Venskabsmatch Nord Tys…

sted

Aabenraa stadion, Vestvejen 2…

type

Masters

29

søn

 

 

titel

Søndagslængde og trespring

sted

København Ø

type

Seniorstævne

31

tir

 

 

titel

Stangspring

sted

Holstebro Idrætspark

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

31

tir

 

 

titel

Kastemangekamp eller enkelte ø…

sted

Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

august - 2018

02

tor

 

 

titel

TRACKS banestævne T8

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

02

tor

 

 

titel

Sommerspydkast nr. 2 i Aarhus

sted

Kastegården ved Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

03

fre

05

søn

titel

DM Masters ude

sted

Randers Atletikstadion Langvan…

type

Masters

03

fre

 

 

titel

DM 10.000 m for Masters

sted

Randers

type

Masters

04

lør

 

 

titel

Internt klubmesterskab

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

tir

12

søn

titel

EM

sted

Berlin, Tyskland

type

Internationale mesterskaber, …

07

tir

 

 

titel

Klubstævne 1 2018

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

tir

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Nørrevang Stadion

type

Ungdomsstævne, Masters

07

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T9

sted

Aarhus

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

tir

 

 

titel

Atletikskolestævne

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

08

ons

 

 

titel

Sommerspring 2

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

ons

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

tor

 

 

titel

DM formtest

sted

stadionvej 43, odense m

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

09

tor

 

 

titel

Klubstævne 2 2018

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

09

tor

 

 

titel

Atletikskolestævne

sted

Hvide Sande Stadion

type

Ungdomsstævne

10

fre

 

 

titel

Champions Night

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

11

lør

12

søn

titel

NM U20

sted

Hvidovre

type

Internationale mesterskaber, …

11

lør

12

søn

titel

NM U23

sted

type

Internationale mesterskaber, …

14

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T10

sted

Viborg Stadion, Vinkelvej 32,…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

ons

 

 

titel

Viby Sommersprint

sted

Viby Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

16

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

16

tor

 

 

titel

Tårnby stang 1

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

18

lør

 

 

titel

DM 100km

sted

Viborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

18

lør

19

søn

titel

DM Mangekamp

sted

Silkeborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

18

lør

19

søn

titel

ÅBNE FÆRØSKE MESTERSKABER

sted

TÓRSBREYT STADION I TÓRSHAVN

type

Mesterskaber stadion/inde

18

lør

19

søn

titel

Landsmesterskaberne i atletik

sted

Nyborg Idrærtspark

type

Ungdomsstævne

18

lør

19

søn

titel

Sparta Copenhagen Games

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

19

søn

 

 

titel

DM Kapgang på bane

sted

Ballerup Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

20

man

 

 

titel

Pointstævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Ungdomsstævne

20

man

 

 

titel

DM test

sted

Slagelse Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

tir

 

 

titel

Kastestævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne T11

sted

Tårnby Stadion, Gemmas Alle 4…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

21

tir

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Haderslev Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

22

ons

 

 

titel

Onsdagsstævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

tor

 

 

titel

Atletikmærkestævne 3

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

23

tor

 

 

titel

UP 7

sted

Frederiksberg Stadion

type

Ungdomsstævne

23

tor

 

 

titel

DGI nålestævne

sted

Viborg Atletikstadion, Vinkel…

type

Ungdomsstævne

23

tor

 

 

titel

Tårnby stang 2

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

24

fre

 

 

titel

DM 10.000 m

sted

5000 Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

25

lør

26

søn

titel

Store DM

sted

5000 Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

25

lør

 

 

titel

Klubmesterskaber - Ballerup AK…

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

27

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

27

man

 

 

titel

Regionsstævne 5

sted

Marcus Allé 34, 6000 Kolding

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

tir

 

 

titel

Kastestævne Odense

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

28

tir

 

 

titel

Nåle- og regionsstævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

28

tir

 

 

titel

Holdkamp BAC-BAK-FIF

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

29

ons

 

 

titel

TRACKS banestævne T12

sted

Holbæk Stadion, Borgmestergår…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

ons

 

 

titel

Holbæk ekstra øvelser

sted

Holbæk Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

ons

 

 

titel

Nålestævne 3

sted

Nyborg Idrætspark

type

Ungdomsstævne

29

ons

 

 

titel

Nålestævne 3 fyn

sted

Nyborg atletikstadion

type

Ungdomsstævne

30

tor

 

 

titel

DGI nålestævne AFLYST

sted

Dybvad Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

30

tor

 

 

titel

Kastestævne Odense 2

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

30

tor

 

 

titel

NVJ stævne Rødding

sted

Rødding Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

30

tor

 

 

titel

Tårnby stang 3

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

september - 2018

01

lør

02

søn

titel

DM Ungdom

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

01

lør

 

 

titel

Kastestævne 3

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

03

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Sønderborg Stadion

type

Ungdomsstævne

04

tir

16

søn

titel

VM Masters

sted

Malaga, Spanien

type

Internationale mesterskaber, …

04

tir

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

04

tir

 

 

titel

DGI Nålestævne

sted

Herning Atletikstadion

type

Ungdomsstævne, Masters, Kursus…

04

tir

 

 

titel

Åbne KM (bane)

sted

Aarhus Stadion (Ceres Park)

type

Seniorstævne

05

ons

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Ballerup Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

05

ons

 

 

titel

Regionsstævne 6

sted

Helligkildevej 2, 7100 Vejle

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

tor

 

 

titel

800 meter kvinder

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

06

tor

 

 

titel

UP Stævne (nr. 8)

sted

Amager

type

Ungdomsstævne

07

fre

09

søn

titel

FM Ung (Færøske Mesterskaber U…

sted

Tórsbreyt Stadion i Tórshavn

type

Mesterskaber stadion/inde

08

lør

 

 

titel

VM 100 km

sted

Kroatien

type

Internationale mesterskaber, …

08

lør

 

 

titel

Banestævne

sted

Tórsbreyt Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

lør

 

 

titel

Åbne Slagelse Mesterskaber

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

lør

 

 

titel

Regionsfinale for 10-11 og 12-…

sted

SparNord Atletikstadion Sæby

type

Ungdomsstævne

08

lør

 

 

titel

DT Finale

sted

Østerbro

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

09

søn

 

 

titel

Banestævne 3.000m

sted

Tórsbreyt Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

søn

 

 

titel

DT Kval

sted

Ballerup

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

10

man

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

SparNord Atletikstadion i Sæby…

type

Ungdomsstævne

11

tir

 

 

titel

Løbestævne Tårnby

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

tir

 

 

titel

Nålestævne

sted

Haderslev Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

12

ons

 

 

titel

NVJ Stævne i Holstebro 2018

sted

Holstebro

type

Ungdomsstævne

12

ons

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

13

tor

 

 

titel

Kastestævne Odense

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

lør

 

 

titel

Forbundsmesterskaber Paraatlet…

sted

Odense

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

15

lør

 

 

titel

Øst mesterskaber for ungdomsho…

sted

Greve Stadion, Lillevangsvej …

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

16

søn

 

 

titel

DM ½ Maraton

sted

København

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

16

søn

 

 

titel

Vestdansk Holdmesterskab for 1…

sted

7400 Herning

type

Ungdomsstævne

16

søn

 

 

titel

Stangspringsstævne

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

16

søn

 

 

titel

Kastestævne

sted

2750 Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

man

 

 

titel

Hammerkaststævne

sted

Kastegården i Fælledparken

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

18

tir

 

 

titel

Klubstævne

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

18

tir

 

 

titel

Sprintstævne i Hvidovre

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne

20

tor

 

 

titel

Atletikmærkestævne 4

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

20

tor

 

 

titel

Tages kaste-3kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

20

tor

 

 

titel

Klubstævne trespring

sted

Hyrdehøj 91, 4000 Roskilde

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

21

fre

 

 

titel

Diskosstævne

sted

Nyborg atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

22

lør

 

 

titel

DMU Hold Finale

sted

2750 Ballerup

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

22

lør

 

 

titel

Regionsstævne 8

sted

Gammel Vardevej 84, 6700 Esbj…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

23

søn

 

 

titel

Fremgangen (KT3)

sted

Otterup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

23

søn

 

 

titel

Sensommerkast

sted

Århus kastegård

type

Seniorstævne

23

søn

 

 

titel

Landsdelsmesterskab individuel…

sted

Odense Atletikstadion, stadio…

type

Ungdomsstævne

23

søn

 

 

titel

Sønderjyske børnemesterskaber …

sted

Haderslev Atletikstadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Ung…

23

søn

 

 

titel

Klubmesterskab i 3kamp

sted

Frederiksberg Stadion

type

Ungdomsstævne

23

søn

 

 

titel

Masters Holdturnering Finale

sted

Ballerup

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

24

man

 

 

titel

UP Stævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Ungdomsstævne

25

tir

 

 

titel

Klubstævne

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

Østjyske mesterskaber

sted

Randers

type

Ungdomsstævne

29

lør

30

søn

titel

1000 m stafet stævne

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

29

lør

30

søn

titel

Afslutningsstævne

sted

Greve Stadion, Lillevangsvej …

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

29

lør

 

 

titel

DGI Sydvestmesterskab

sted

Skovstien, 6600 Vejen

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

29

lør

 

 

titel

DM Kastemangekamp Masters

sted

Maribo Atletik stadion

type

Mesterskaber stadion/inde, Mas…

29

lør

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

Skovdalens Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

30

søn

 

 

titel

DM K5K Senior og Ungdom

sted

Maribo

type

Mesterskaber stadion/inde, Sen…

30

søn

 

 

titel

DM Maraton

sted

Odense

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

30

søn

 

 

titel

NVJ Mesterskaber

sted

Skive stadion, Engvej 9, 780…

type

Ungdomsstævne

oktober - 2018

02

tir

 

 

titel

Klubmesterskab I

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

02

tir

 

 

titel

3. nålestævne

sted

Ballerup

type

Ungdomsstævne

03

ons

 

 

titel

Åbne KLubmesterskaber i tre-ka…

sted

Herlev Stadion, Tvedvangen, …

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

04

tor

 

 

titel

AFLYST - Klubmesterskab II

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

04

tor

 

 

titel

Hammerkast Østerbro

sted

Østerbro Kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

04

tor

 

 

titel

Spydkaststævne

sted

Greve Stadion

type

Ungdomsstævne

04

tor

 

 

titel

Klubmesterskaber

sted

Vordingborg stadion

type

Ungdomsstævne

05

fre

 

 

titel

Lysstævne

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

06

lør

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

06

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Kastegården i Fælledparken

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

07

søn

 

 

titel

DM Kapgang 50 km (M) & 20 km (…

sted

Eskilstuna, Sverige

type

Kapgang

07

søn

 

 

titel

DM Lang Trail

sted

8000 Aarhus

type

Mesterskaber cross/landevej

07

søn

 

 

titel

Monster 3 kamp

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

07

søn

 

 

titel

Midtjyske Mesterskaber

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

08

man

 

 

titel

Højdestævne

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

08

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Kastegården i Fælledparken

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

09

tir

 

 

titel

Klubmesterskab III

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

tor

17

ons

titel

Youth Olympic Games

sted

Buenos Aires, Argentina

type

Internationale mesterskaber, …

11

tor

 

 

titel

Klubmesterskab IV

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

11

tor

 

 

titel

Stangstævne

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

13

lør

 

 

titel

Klubmesterskab

sted

Hvidovre

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

18

tor

 

 

titel

Efterårsferie Kastestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

19

fre

 

 

titel

Vikings kastestævne

sted

Rønne stadion, Torneværksvej …

type

Ungdomsstævne

20

lør

 

 

titel

AFLYST - Vikings kastestævne 2…

sted

Rønne stadion

type

Ungdomsstævne

21

søn

 

 

titel

Vikings kastestævne 3

sted

Rønne stadion, Torneværksvej …

type

Ungdomsstævne

22

man

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

24

ons

 

 

titel

Kastestævne

sted

Atletikområdet Vestervej 126 …

type

Masters

24

ons

 

 

titel

kastestævne

sted

Maribo Atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

25

tor

 

 

titel

1000 m stafetstævne

sted

Tårnby stadion

type

Ungdomsstævne

26

fre

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Masters

27

lør

 

 

titel

Cross Nationals Korsør

sted

Korsør

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

27

lør

 

 

titel

Vikings diskusstævne

sted

Rønne stadion, Torneværksvej …

type

Ungdomsstævne

27

lør

28

søn

titel

Atletikkens Årsfest 2018

sted

5800 Nyborg

type

Møde

november - 2018

02

fre

 

 

titel

Fredags kugle 1

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

04

søn

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Odense V

type

Seniorstævne, Masters

04

søn

 

 

titel

Østdanske mesterskaber cross f…

sted

Skovlunde Bypark

type

Mesterskaber cross/landevej, U…

10

lør

 

 

titel

NM Cross

sted

type

Internationale mesterskaber, …

10

lør

 

 

titel

Sæby Open i diskos

sted

Sæby - SparNord Atletikstadion…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

10

lør

11

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 1/…

sted

Randers

type

Kursus

10

lør

11

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 2 - kast, …

sted

Randers

type

Kursus

11

søn

 

 

titel

DGI landsdelsmesterskab inde 1…

sted

Dybvadhallen

type

Ungdomsstævne

13

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne 3

sted

Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

17

lør

18

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 2 - spring…

sted

Randers

type

Kursus

17

lør

18

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 2 - sprint…

sted

Randers

type

Kursus

17

lør

 

 

titel

Ministævne indestævne indtil 1…

sted

Hedegårdshallen

type

Ungdomsstævne

24

lør

 

 

titel

Cross Nationals Skanderborg

sted

Skanderborg

type

Mesterskaber cross/landevej, S…

24

lør

25

søn

titel

Endurance Summit

sted

Skanderborg

type

Kursus

24

lør

 

 

titel

Phønix Open

sted

Vallensbæk

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

25

søn

 

 

titel

DGI landsdelsmesterskab inde 2…

sted

Dybvadhallen

type

Ungdomsstævne

december - 2018

01

lør

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Frederiksberg Stadion

type

Kursus

01

lør

02

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 2/…

sted

Odense

type

Kursus

04

tir

 

 

titel

Tirsdagsstævne 4

sted

Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

08

lør

 

 

titel

vinterkast dec18

sted

Skive Stadion

type

Ungdomsstævne

09

søn

 

 

titel

EM Cross

sted

Tilburg, Holland

type

Internationale mesterskaber, …

09

søn

 

 

titel

Før julestævne

sted

Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

15

lør

 

 

titel

Julestævne

sted

Sparnord Arena, Engvej, Skiv…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

16

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor 1 - 2019

sted

Atletikhallen, Hvidovre Stadi…

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne, M…

27

tor

 

 

titel

Sidste chance

sted

Aalborg

type

Ungdomsstævne

27

tor

 

 

titel

Julestævne

sted

Ballerup

type

Seniorstævne, Ungdomsstævne

28

fre