Loading...

DAF-Kalender

DAF-kalenderen indeholder information om discipliner, aldersklasser, tid, sted og øvrige relevante oplysninger for stævner, turneringer, events, løb og andre af Dansk Atletik Forbunds arrangementer. OBS! I kalenderen finder man kun godkendte arrangementer, som har både dato og arrangør på plads. For at få mere at vide om fremtidige mesterskaber, se Kalender -> Udkast til terminsliste. Ønsker du en oversigt over en bestemt kategori - husk da efter valg af kategori at trykke "søg".

sted

kategori

maj - 2021

19

ons

 

 

titel

BM 3000 meter

sted

Rønne Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

juni - 2021

02

ons

 

 

titel

BM 5000 meter

sted

Rønne Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

-

 

 

titel

sted

type

januar - 2020

04

lør

 

 

titel

Indendørs 4-kamp

sted

Sparta Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor 2

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

lør

12

søn

titel

Ungdomstrænerkursus 1, del 1/…

sted

2100 København Ø

type

Kursus

11

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 1

sted

Snekersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

12

søn

 

 

titel

Vinterturneringen Ungdom Øst 2…

sted

Hvidovre

type

Ungdomsstævne

12

søn

 

 

titel

Børnetrænerkursus

sted

Ballerup

type

Kursus

13

man

 

 

titel

atletikstævne på Club La Santa…

sted

Club La Santa, Lanzerote…

type

Masters

16

tor

 

 

titel

atletikstævne Club La Santa

sted

Club La Santa, Lanzerote…

type

Masters

18

lør

19

søn

titel

Øst-mester indendørs

sted

Ballerup SuperArena

type

Ungdomsstævne

18

lør

 

 

titel

Indestævne I 2020 (incl 1500 M…

sted

Spar Nord Arena

type

Mesterskaber stadion/inde…

19

søn

 

 

titel

Landsmesterskaber i Spektrum i…

sted

Spektrum, Sæbygårdvej 32…

type

Mesterskaber stadion/inde…

25

lør

26

søn

titel

Vestmesterskaber ungdom

sted

Aarhus Atletik- og Løbeak…

type

Mesterskaber stadion/inde…

26

søn

 

 

titel

Cross Nationals, 3. runde

sted

Korup

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

tir

 

 

titel

Indestævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

28

tir

 

 

titel

800 m stævne

sted

Randers Atletik Hal

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

februar - 2020

01

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 2

sted

Snekkersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

lør

02

søn

titel

Danske Mesterskaber i Mangekam…

sted

Randers Atletik Hal

type

Mesterskaber stadion/inde…

01

lør

 

 

titel

Indestævne II 2020

sted

Spar Nord Arena

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

søn

 

 

titel

Nordic Indoor Match

sted

Helsinki

type

Internationale mesterska…

11

tir

 

 

titel

Indestævne

sted

Højstrupvej 9, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

11

tir

 

 

titel

3000m løb inde

sted

Højstrupvej 9, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

13

tor

 

 

titel

Vinterferiestævne

sted

Aarhus Atletik- og Løbeak…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

tor

 

 

titel

AAM stævne

sted

Gigantium, Aalborg

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

lør

 

 

titel

Kuglestødsstævne

sted

Spartahallen ved Østerbro…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

lør

 

 

titel

Landsmesterskaberne i atletik

sted

Randers

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

16

søn

 

 

titel

Hvidovre Indoor 3

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

22

lør

23

søn

titel

Store DM inde

sted

Odense

type

Mesterskaber stadion/inde…

25

tir

 

 

titel

3000 m stævne

sted

Randers Atletik Hal

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

lør

 

 

titel

DMU inde

sted

Spar Nord Arena

type

Mesterskaber stadion/inde…

marts - 2020

01

søn

 

 

titel

LANDSDELSMESTERSKABER I SPEKTR…

sted

Sæby Spektrum, Sæbygårdv…

type

Mesterskaber stadion/inde…

03

tir

 

 

titel

Sparta Børnestævne inde

sted

Sparta Hallen

type

Ungdomsstævne

07

lør

 

 

titel

Kaste stævne

sted

Herning atletik stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

lør

 

 

titel

Diskosstævne 1

sted

Kastegården

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

lør

 

 

titel

Kronborg Indoor Games 3

sted

Snekkersten Hallen

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

søn

 

 

titel

DM Cross/Cross Nationals, 4. …

sted

Roskilde

type

Mesterskaber cross/landev…

12

tor

 

 

titel

AFLYST Klubmesterskaber i SIK8…

sted

Sæby Spektrum, Sæbygårdv…

type

Mesterskaber stadion/inde…

13

fre

15

søn

titel

VM inde Nanjing AFLYST

sted

Nanjing

type

Internationale mesterska…

14

lør

15

søn

titel

AFLYST Ungdomstrænerkursus 1, …

sted

Odense

type

Kursus

14

lør

 

 

titel

Diskosstævne 2

sted

Kastegården

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

søn

21

lør

titel

UDSAT EM inde Masters

sted

Braga Portugal

type

Internationale mesterska…

15

søn

 

 

titel

AFLYST Vinterturnering Øst

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

lør

22

søn

titel

UDSAT E-Cup Winter Throwing

sted

Leira Portugal

type

Internationale mesterska…

21

lør

 

 

titel

AFLYST Østjyske Mesterskaber (…

sted

Randers Atletikhal

type

Mesterskaber stadion/inde…

21

lør

 

 

titel

Kastegårdens venner.

sted

Esbjerg atletikstadion.

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

tor

 

 

titel

AFLYST Klubmesterskaber inde

sted

Nordvanghallen. Nordvangs…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

lør

 

 

titel

UDSAT DM 10km Masters

sted

Middelfart

type

Mesterskaber cross/landev…

28

lør

 

 

titel

AFLYST Diskosstævne 3

sted

Kastegården

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

april - 2020

02

tor

04

lør

titel

UDSAT EM Masters RR/RW/XC

sted

Madeira Portugal

type

Internationale mesterska…

18

lør

 

 

titel

UDSAT Nordic Cup 6 timer

sted

København

type

Internationale mesterska…

18

lør

19

søn

titel

AFLYST Ungdomsløbetrænerkursus…

sted

Odense

type

Kursus

23

tor

 

 

titel

Tages Kaste 3-kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

25

lør

26

søn

titel

AFLYST Ungdomstrænerkursus 1, …

sted

Odense (tbc)

type

Kursus

25

lør

 

 

titel

AFLYST - Regionsstævne i Vejle…

sted

Vejle Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

maj - 2020

02

lør

03

søn

titel

UDSAT Tårnby Games 2020

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

lør

 

 

titel

AFLYST DM Lang Trail

sted

Allinge

type

Mesterskaber cross/landev…

09

lør

 

 

titel

AFLYST Landskamp Kast U23/U20

sted

type

Internationale mesterska…

09

lør

 

 

titel

1. Betri Stórkapping

sted

100 Tórshavn, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

10

søn

 

 

titel

AFLYST - Regions(stor)stævne i…

sted

Esbjerg atletikstadion, …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

14

tor

 

 

titel

Pokalkamp FIF-BAK

sted

Frederiksberg Stadion

type

Ungdomsstævne, Kursus

14

tor

 

 

titel

Tages Kaste 3-kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

16

lør

 

 

titel

AFLYST E-Cup 10.000m

sted

London

type

Internationale mesterska…

16

lør

 

 

titel

AFLYST Herning Games 2020

sted

Herning Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

17

søn

 

 

titel

UDSKUDT - DM Maraton Senior + …

sted

København

type

Mesterskaber cross/landev…

17

søn

 

 

titel

UDSAT 10000 m - international …

sted

Hillerød Stadion, Selsko…

type

Seniorstævne

20

ons

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Diskosstævne

sted

Østerbro Stadion kl. 13-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Hammerkast

sted

Ballerup Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Diskoskast

sted

Ballerup Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Hammerkaststævne

sted

Østerbro Stadion kl.14:30…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Teststævne 2020/2

sted

Skive Stadion kl. 15:30 -…

type

Ungdomsstævne

21

tor

 

 

titel

Klubstævne Aarhus - spydkast

sted

Aarhus - Kastegården kl. …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

tor

 

 

titel

Hammerkast

sted

Esbjerg kastegård. kl 11-…

type

21

tor

 

 

titel

Kuglestødsstævne

sted

Østerbro Stadion kl. 11:3…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

Spydkaststævne

sted

Østerbro Stadion kl. 13-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

Hammerkaststævne

sted

Østerbro Stadion kl.14:30…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

Diskoskaststævne

sted

Østerbro Stadion kl.16-17…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

3000 m stævne 1

sted

Østerbro Stadion kl.8:30 …

type

23

lør

 

 

titel

3000 m testløb 2

sted

Østebro Stadion kl. 9-9:3…

type

23

lør

 

 

titel

3000 m testløb 3

sted

Østerbro Stadion kl. 9:30…

type

23

lør

 

 

titel

3000 m testløb 4

sted

Østerbro Stadion kl. 10-1…

type

23

lør

 

 

titel

Internt Kastestævne Hvidovre

sted

Hvidovre Stadion kl.10-18…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

1500 m testløb

sted

Østerbro Stadion kl 10:30…

type

23

lør

 

 

titel

AKH Spring Stævne

sted

Holstebro kl.10:30-13

type

23

lør

 

 

titel

Internt kastestævne

sted

Kastegården, Hvidovre kl…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

Internt Sprintstævne Hvidovre

sted

Hvidovre Stadion kl. 10:3…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

lør

 

 

titel

800 m testløb

sted

Østerbro Stadion kl. 11:3…

type

23

lør

 

 

titel

2. Betri Stórkapping

sted

100 Tórshavn, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

søn

 

 

titel

Højdespringsstævne

sted

Rudegaard Stadion kl. 13-…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

søn

 

 

titel

Kugle

sted

Esbjerg kastegård kl. 13-…

type

24

søn

 

 

titel

Diskosstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

24

søn

 

 

titel

Hammerkast

sted

Esbjerg kastegård. kl. 11…

type

24

søn

 

 

titel

Diskos

sted

Esbjerg kastegård. kl 12-…

type

25

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

man

 

 

titel

Længdespringsstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Ungdomsstævne

26

tir

 

 

titel

AAC klubstævne 1

sted

Tårnby stadion kl. 18-19

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

tir

 

 

titel

hammerkast

sted

Ballerup Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

tir

 

 

titel

AAC Klubstævne 2

sted

Tårnby stadion kl. 19-19:…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

ons

 

 

titel

Sprintstævne

sted

Helsingør Atletik stadion…

type

27

ons

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

ons

 

 

titel

Internt klubstævne

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Ungdomsstævne, Masters

28

tor

 

 

titel

Sprintstævne ll

sted

Helsingør Atletik stadion…

type

28

tor

 

 

titel

diskoskast

sted

Ballerup Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

fre

 

 

titel

Hammerkast

sted

Esbjerg kastegård kl 12-1…

type

30

lør

31

søn

titel

DM 24 Timer

sted

Sæby

type

Mesterskaber cross/landev…

30

lør

 

 

titel

Kugle M/K

sted

Østerbro Stadion kl. 13-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

lør

 

 

titel

Hammer M/K

sted

Østerbro Stadion kl. 14:3…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

lør

 

 

titel

Diskos M/K

sted

Østerbro Stadion kl. 16-1…

type

Seniorstævne

30

lør

31

søn

titel

Mangekamp

sted

Randers Atlertik Stadion …

type

Seniorstævne

31

søn

 

 

titel

Internt 150 m

sted

Randers Atletik Stadion k…

type

Seniorstævne

31

søn

 

 

titel

Test stævne

sted

Randers Atletik Stadion k…

type

31

søn

 

 

titel

Internt100 m testløb

sted

Randers Atletik Stadion k…

type

juni - 2020

01

man

 

 

titel

Pinse højdespring

sted

Aabenraa Stadion, Vestve…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

man

 

 

titel

Kuglestødsstævne

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Seniorstævne, Masters

01

man

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

01

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

man

 

 

titel

Pinsekast 2020

sted

Aabenraa Stadion, Vestve…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

man

 

 

titel

Pinse længdespring

sted

Aabenraa Stadion, Vestve…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

tir

 

 

titel

internt 1500 m testløb

sted

Randers Atletik Stadion k…

type

03

ons

 

 

titel

Klub diskoskast

sted

Frederiksberg Stadion kl1…

type

Seniorstævne

03

ons

 

 

titel

FIF Hillerød 10000 m

sted

Hillerød Stadion kl. 18- …

type

06

lør

 

 

titel

Spyd M/K

sted

Østerbro Stadion kl. 16-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

06

lør

 

 

titel

Spyd M/K-2

sted

Østerbro Stadion kl 19- 2…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

06

lør

 

 

titel

06-06 3000m løb

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

06

lør

07

søn

titel

Euro-track AFLYST

sted

Frederiksberg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

06

lør

 

 

titel

AAC Klubstævne 3

sted

Tårnby stadion 10:30- 11

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

06

lør

 

 

titel

Klub Kugle stævne

sted

Frederiksberg Stadion kl.…

type

Seniorstævne

06

lør

 

 

titel

Diskostævne

sted

Rønne stadion Nord kl. 11…

type

Seniorstævne

07

søn

 

 

titel

Intern kastestævne

sted

Esbjerg kastegård

type

07

søn

 

 

titel

Aarhus stævne - 800m

sted

Viby Idrætspark kl 15-16

type

07

søn

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

07

søn

 

 

titel

Internet rund løb

sted

Randers atletik stadion

type

07

søn

 

 

titel

Aarhus stævne - 1500m

sted

Viby Idrætspark kl 10-11

type

07

søn

 

 

titel

Internt kastestævne II

sted

Kastegården, Hvidovre kl…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

 

 

titel

Kort hæk og længdestævne

sted

Hvidovre Stadion kl. 10-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

29

fre

titel

Kortsprint stævne

sted

Hvidovre Stadion kl 10

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

 

 

titel

Aarhus stævne - 5000m

sted

Viby Idrætspark kl. 11-14…

type

07

søn

 

 

titel

Diskos klubstævne

sted

Hyrdehøj stadion kl. 12-1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

 

 

titel

Internt kastestævne III

sted

Hvidovre Stadion kl. 12- …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

 

 

titel

Langsprint stævne

sted

Hvidovre Stadion kl. 12:3…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

søn

 

 

titel

Aarhus stævne - 3000m

sted

Viby Idrætspark kl. 16-17…

type

08

man

 

 

titel

Kuglestødsstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Internt kastestævne

sted

Kastegården i Fælledparke…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion kl. 1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Klubstævne 400m

sted

Hillerød kl. 17.00

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Klubstævne diskoskast

sted

Hillerød kl. 17.00

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Klubstævne 100m

sted

Hillerød kl. 17.30

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

man

 

 

titel

Klubstævne spydkasst

sted

Hillered kl. 17.45

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

tir

 

 

titel

Klub-længdespring, Kun BAC

sted

Bagsværd kl. 18-19:30

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

tir

 

 

titel

800 m stævne

sted

Randers kl. 20

type

10

ons

 

 

titel

Klub Hammer stævne

sted

Frederiksberg Stadion kl.…

type

Seniorstævne

10

ons

 

 

titel

Hammerkaststævne

sted

Silkeborg kll 18-20

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

10

ons

 

 

titel

klubkastestævne

sted

Greve Stadion kl 17-18

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Klub-Hammer, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Klub-længdespring, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Klub-Vægt, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion Kl. 1…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Regionsstævne i Vejen

sted

Vejen atletikstadion kl. …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tor

 

 

titel

Klub-Kugle, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

14

søn

titel

AFLYST NM Mangekamp

sted

Seinäjoki, Finland

type

Mesterskaber stadion/inde…

13

lør

 

 

titel

Juni kast Herning

sted

Herning Stadion kl. 13

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

AAM-løbestævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

Trongårdens IF - Klubstævne 1

sted

Lyngby Idrætsby, Atletik…

type

Ungdomsstævne

13

lør

 

 

titel

Skive kast

sted

Skive Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

Klubstævne kuglestød

sted

Slagelse Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

Klub Spyd stævne

sted

Frederiksberg Stadion kl.…

type

Seniorstævne

13

lør

 

 

titel

klubkastestævne

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

Kastestævne - Øbro

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

Klubstævne diskoskast

sted

Slagelse Atletik Stadion …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

lør

 

 

titel

3. Betri Stórkapping

sted

100 Tórshavn, Færøerne

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

14

søn

 

 

titel

UDSAT - DM ½ Maraton Masters

sted

Aarhus

type

Mesterskaber cross/landev…

14

søn

 

 

titel

Løbestævne Sparta

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

14

søn

 

 

titel

Kuglestød

sted

Odense Atletik Stadion

type

Seniorstævne

14

søn

 

 

titel

En sommerdag i gryden

sted

Esbjerg Atletikstadion kl…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

14

søn

 

 

titel

Trongårdens IF - Klubstævne 2

sted

Lyngby Idrætsby, Atletik…

type

Ungdomsstævne

14

søn

 

 

titel

Nålestævne Hvide Sande

sted

Hvide Sande Stadion

type

Ungdomsstævne

14

søn

 

 

titel

Diskoskast

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

15

man

 

 

titel

Aarhus sprinter #1

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

man

 

 

titel

Internt klubstævne Mellemdista…

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

man

 

 

titel

klubkastestævne

sted

GREVE STADION

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

16

tir

 

 

titel

Internt kastestævne IV

sted

Hvidovre Stadion kl 16-18…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

16

tir

 

 

titel

Kastestævne 16. juni 2020

sted

Maribo

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

16

tir

 

 

titel

AKH Højdespring

sted

Holstebro Idrætspark

type

Ungdomsstævne

17

ons

 

 

titel

Klubstævne

sted

Helsingør stadion

type

Ungdomsstævne

18

tor

 

 

titel

KlubSprintStævne

sted

Frederiksberg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

tor

 

 

titel

Aarhus sprinter #2

sted

Viby Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

tor

 

 

titel

Tages Kaste 3-kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

18

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

19

fre

 

 

titel

Klub-Diskos, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

19

fre

 

 

titel

Klub-Spyd, Kun BAC

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

AAM 800 meter stævne

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

Kasternes dag

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

Hvidovre sprint-spring stævne

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

Sommerstævne 1

sted

Vejle Atletik Stadion, H…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

5000m løb

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

20

lør

 

 

titel

AFLYST klubkastestævne

sted

GREVE STADION

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

Regionsstævne i Kolding (4-kam…

sted

Kolding stadion, Marcus …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

lør

 

 

titel

Uoff. Vestdanske Ungdomsmeste…

sted

SparNord Atletikstadion, …

type

Mesterskaber stadion/inde…

20

lør

 

 

titel

Aarhus sprinter #3

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

21

søn

 

 

titel

DM Kapgang 30 km mænd og 20 …

sted

Valbyparken, 2450 Kbh. S…

type

Mesterskaber cross/landev…

21

søn

 

 

titel

lokalt Atletik Stævne med forh…

sted

Randers Atletik Stadion

type

22

man

 

 

titel

Klubstævne 5

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

22

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

22

man

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

22

man

 

 

titel

1900 High Jump Challenge 1

sted

Ceres Park, Aarhus, kl.…

type

Seniorstævne

22

man

 

 

titel

Korsør klubstævne

sted

Korsør Stadion

type

Ungdomsstævne

23

tir

 

 

titel

Internt stævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne, Masters

23

tir

 

 

titel

1500 m løbe stævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne

24

ons

 

 

titel

Sprinttest

sted

Aarhus Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

ons

 

 

titel

Klubstævne 6

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

ons

 

 

titel

Hammer/diskos

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

ons

 

 

titel

klub ungdomsstævne

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

24

ons

 

 

titel

GIKs interne højdespringsstævn…

sted

Gentofte Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tor

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Masters

25

tor

 

 

titel

Sommerferiestævne og is

sted

SparNord Atletikstadion, …

type

Mesterskaber stadion/inde…

25

tor

 

 

titel

Klub-Spring, ungdom 14+

sted

Bagsværd

type

Ungdomsstævne

25

tor

 

 

titel

Internt pre-sommerferie stævne…

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tor

 

 

titel

10000m løb

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

25

tor

 

 

titel

Sparta 1500 m og 5000 m

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

25

tor

 

 

titel

FIF Hillerød 3000 m forhindrin…

sted

Hillerød Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tor

 

 

titel

AAC klubstævne 4

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

fre

 

 

titel

Kastestævne

sted

Esbjerg kastegård

type

27

lør

28

søn

titel

Trongårdens IF - Klubstævne 3

sted

Lyngby Idrætsby, Atletik…

type

Ungdomsstævne

27

lør

 

 

titel

BAC-Kastemangekamp

sted

Bagsværd

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

lør

 

 

titel

Sparta midsommerhop

sted

Østerbro Stadion

type

Mesterskaber cross/landev…

27

lør

 

 

titel

Stangspringsstænve

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

27

lør

 

 

titel

Sprinttræf

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

søn

 

 

titel

Kastemangekamp

sted

Randers Atletik Stadion

type

28

søn

 

 

titel

Sparta Løbestævne

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

man

 

 

titel

kastestævne 29. juni 2020

sted

Maribo

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

tir

 

 

titel

Herlev HIGH - åbent højdesprin…

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

tir

 

 

titel

Midsommerstævne

sted

Hancock Arena, Engvej 19…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

tir

 

 

titel

Sommerfemkampen

sted

Malling Atletikstadion

type

Ungdomsstævne

30

tir

 

 

titel

5000m løb

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

juli - 2020

01

ons

 

 

titel

Klubstævne 7

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

tor

 

 

titel

Torsdagsstævne i Aalborg

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

tor

 

 

titel

Længdespringsstævne

sted

Østerbro

type

Seniorstævne

02

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Herlufsholm Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

fre

05

søn

titel

AFLYST - NM Masters

sted

Lohja, Finland

type

Internationale mesterska…

03

fre

 

 

titel

Sommerstævne 2020

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

lør

 

 

titel

Alyst/udsat - EM Mountain Runn…

sted

Portugal

type

Internationale mesterska…

04

lør

 

 

titel

Løbestævne Svangakarð

sted

Svangaskarð

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

lør

05

søn

titel

Mangekamps Tribute

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

lør

 

 

titel

Aarhus sprinter 4

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

søn

 

 

titel

Kastestævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

05

søn

 

 

titel

Vindsprint

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

søn

 

 

titel

Kugle - klubstævne

sted

Hyrdehøj Stadion, Roskil…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

tir

12

søn

titel

AFLYST - VM U 20

sted

Nairobi

type

Internationale mesterska…

07

tir

 

 

titel

Åbent Ungdomsstævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Ungdomsstævne

07

tir

 

 

titel

Hjortebjerg Invite

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne

08

ons

 

 

titel

1900 Sommerhøjdespring

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne

09

tor

 

 

titel

Åbent Ungdomsstævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Ungdomsstævne

09

tor

 

 

titel

Stangspringstævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

lør

12

søn

titel

Tårnby Games

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

12

søn

 

 

titel

Vindsprint 2

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

ons

 

 

titel

Sprintstævne llI

sted

Helsingør Atletik stadion…

type

Ungdomsstævne

16

tor

19

søn

titel

AFLYST - EM U18

sted

Rieti

type

Internationale mesterska…

16

tor

 

 

titel

Spyd- og hammerkaststævne Aarh…

sted

Kastegården ved Ceres Par…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

16

tor

 

 

titel

Holdt Invite

sted

Østerbro

type

Seniorstævne

17

fre

 

 

titel

Pole vault party

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

17

fre

 

 

titel

Fladspringsstævne

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

lør

 

 

titel

Lørdagsstævne i Aalborg

sted

Skovdalen Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

lør

 

 

titel

MasterstævneAabenraa 1 WWVMC 2…

sted

Aabenraa

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

19

søn

 

 

titel

Masterstævne Aabenraa 2 WWVMC …

sted

Aabenraa Stadion, Vestve…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

19

søn

 

 

titel

Internt kastestævne

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

man

 

 

titel

AFLYST VM Masters

sted

Toronto, Canada

type

Internationale mesterska…

22

ons

 

 

titel

Hverdagsspring

sted

Østerbro

type

Seniorstævne

23

tor

 

 

titel

Aarhus Sprinter #5

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

23

tor

 

 

titel

Hvidovre Midsummer Running

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

lør

 

 

titel

Sommerstævne - længdespring og…

sted

Silkeborg Atletikstadion,…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

lør

 

 

titel

Kastestævne

sted

Esbjerg kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

søn

 

 

titel

Springernes dag

sted

København Ø

type

27

man

 

 

titel

TRACKS T1 banestævne, Københa…

sted

Østerbro Stadion, Gunnar…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

man

 

 

titel

AAC Klubstævne 8

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

tir

 

 

titel

Masterstævne Aabenraa 3 WWVMC …

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

tir

 

 

titel

Internt kastestævne

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

tir

 

 

titel

Springstævne internt

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

28

tir

 

 

titel

AAC Klubstævne 9

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

ons

 

 

titel

10.000m

sted

Torneværksvej 1

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

tor

 

 

titel

AAC Klubstævne 10

sted

Tårnby stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

30

tor

 

 

titel

Diskosstævne

sted

Rønne Stadion Nord

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

31

fre

 

 

titel

OL Tokyo

sted

Tokyo, Japan

type

Internationale mesterska…

31

fre

 

 

titel

Masterstævne Aabenraa 4 WWVMC …

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

august - 2020

01

lør

02

søn

titel

AFLYST NM U 23

sted

9000 Aalborg

type

Internationale mesterska…

01

lør

02

søn

titel

Copenhagen Open 2020

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

lør

 

 

titel

Lørdagsstævne

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Seniorstævne

01

lør

 

 

titel

Aarhus bykamp 2020-01

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

lør

 

 

titel

Aarhus springer

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne

02

søn

 

 

titel

Kastemangekamp og højde

sted

Vejle Atletik Stadion, H…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

søn

 

 

titel

StangSpring med Musik

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

tir

 

 

titel

AKH Højde, August

sted

Holstebro Idrætspark

type

Ungdomsstævne

04

tir

 

 

titel

10.000m DM kval

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Masters

04

tir

 

 

titel

TRACKS T2 banestævne, Københa…

sted

Østerbro Stadion, Gunnar…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

tir

05

ons

titel

Atletikskolestævne 2020

sted

Hvide Sande Atletikstadio…

type

Ungdomsstævne

05

ons

 

 

titel

Klubstævne FIF Hillerød kast o…

sted

3400 Hillerød

type

Masters

06

tor

 

 

titel

Hammer-time

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

fre

 

 

titel

Atletikskolestævne

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Ungdomsstævne

08

lør

09

søn

titel

AFLYST NM U 20

sted

Söderhamn, Sverige

type

Internationale mesterska…

08

lør

 

 

titel

Internt kastemangekamp

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

lør

 

 

titel

Lørdagsstævne 1

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

lør

 

 

titel

DM Test

sted

Ceres Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

søn

 

 

titel

Stangsspringsstævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

søn

 

 

titel

3000 m stævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

søn

 

 

titel

Spydkast . klubstævne

sted

Hyrdehøj Stadion Roskilde…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

10

man

 

 

titel

Kaste klubstævne

sted

Esbjerg kastegård

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

10

man

 

 

titel

AAC Klubstævne 11

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

tir

 

 

titel

Katrine Memorial

sted

Holstebro Idrætspark

type

Ungdomsstævne

12

ons

 

 

titel

Skivekast 4-2020

sted

Skive Stadion

type

Ungdomsstævne, Masters

12

ons

 

 

titel

AAC Klubstævne 12

sted

Tårnby

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

13

tor

 

 

titel

Aarhus Bykamp 2020-2

sted

CERES Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

14

fre

16

søn

titel

DM Senior

sted

2100 København Ø

type

Mesterskaber stadion/inde…

15

lør

 

 

titel

DGI Sydvestmesterskab

sted

Vejen atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

lør

 

 

titel

Åbne Slagelse Mesterskaber 202…

sted

Slagelse Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

15

lør

 

 

titel

Spring med Musik

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

tir

 

 

titel

Intern kastemangekamp

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

tir

 

 

titel

Aarhus Bykamp 2020-3

sted

CERES Park

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

18

tir

 

 

titel

200 m Løb

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

tor

 

 

titel

Intern kastemangekamp

sted

Hvidovre Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

20

tor

 

 

titel

UP 6

sted

Frederiksberg Stadion

type

Ungdomsstævne

20

tor

 

 

titel

Nålestævne 2020

sted

SparNord Atletikstadion, …

type

Mesterskaber stadion/inde…

21

fre

23

søn

titel

DM Masters

sted

Greve

type

Mesterskaber stadion/inde…

22

lør

 

 

titel

DM 100km

sted

Viborg

type

Mesterskaber cross/landev…

22

lør

23

søn

titel

ÅBNE FÆRØSKE MESTERSKABER

sted

TÓRSBREYT STADION I TÓRSH…

type

Mesterskaber stadion/inde…

22

lør

 

 

titel

DM Rematch -an attempt to get …

sted

Skovdalen atletikstadion

type

Seniorstævne

22

lør

 

 

titel

Østjyske Mesterskaber (ØM)

sted

Randers

type

Mesterskaber stadion/inde…

22

lør

 

 

titel

100m + 200m

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne

22

lør

 

 

titel

Throwing Challenge, Odense

sted

Odense Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

22

lør

 

 

titel

Trespringsstævne

sted

St. Moritz, Schweiz

type

Seniorstævne

23

søn

 

 

titel

Stangsspring i Randers

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

man

 

 

titel

kastestævne 2

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

24

man

 

 

titel

Nålestævne

sted

Aabenraa Stadion

type

Ungdomsstævne

24

man

 

 

titel

Nålestævne 3

sted

Storebæltsvej 13, 5800 N…

type

Ungdomsstævne

25

tir

 

 

titel

Madpakkestævne

sted

Herning Atletikstadion, …

type

25

tir

 

 

titel

400 m hæk m/k

sted

Esbjerg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tir

 

 

titel

Hvide Sande kastestævne

sted

Hvide Sande Atletikstadio…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne, Esbjerg

sted

Esbjerg Atletikstadion G…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tir

 

 

titel

5000 og 1 Nats PB

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tir

 

 

titel

4 x 200 m indendøres

sted

Randers Atletikhal

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

25

tir

 

 

titel

FIF stafetstævne

sted

Frederiksberg Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

26

ons

 

 

titel

Åbne Klubmesterskaber i tre-ka…

sted

Herlev Stadion, Tvedvang…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

tor

 

 

titel

Tages Kaste 3-kamp

sted

Glostrup Stadion

type

Masters

27

tor

 

 

titel

TRACKS 27.8 banestævne, Amage…

sted

Tårnby Stadion, Gemmas A…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

27

tor

 

 

titel

200 m løb

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

lør

 

 

titel

TRACKS banestævne, Odense

sted

Odense Atletikstadion Hø…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

29

lør

30

søn

titel

DM K5k og K4K Ungdom, senior,…

sted

Bagsværd

type

Mesterskaber stadion/inde…

29

lør

30

søn

titel

DM i mangekamp

sted

Østerbro Stadion

type

Mesterskaber stadion/inde…

30

søn

 

 

titel

DGI Nålestævne

sted

Stoholm Stadion

type

Ungdomsstævne

30

søn

 

 

titel

Klubstævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

september - 2020

01

tir

 

 

titel

Diskos tirsdag

sted

Odense Atletik Stadion

type

Seniorstævne

01

tir

 

 

titel

TRACKS banestævne, Viborg

sted

Viborg Atletikstadion Vi…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

01

tir

 

 

titel

200 m Løb

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

ons

 

 

titel

Uoff. Østdanske Holdmesterskab…

sted

Lyngby Idrætsby, Atletik…

type

Ungdomsstævne

02

ons

 

 

titel

AKH sprint/kugle

sted

Holstebro

type

Ungdomsstævne

02

ons

 

 

titel

DMU-minitest

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

ons

 

 

titel

Opin kapping Svangaskarð

sted

Svangaskarð

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

02

ons

 

 

titel

Klubstævne

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

tor

 

 

titel

Ungdomsstævne

sted

Egevænget 6, 3000 Helsin…

type

Ungdomsstævne

03

tor

 

 

titel

Diskos torsdag

sted

Odense Atletik Stadion

type

Seniorstævne

03

tor

 

 

titel

Klubstævne

sted

Greve Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

tor

 

 

titel

UP Stævne

sted

Tårnby

type

Ungdomsstævne

03

tor

 

 

titel

Aftensstævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

tor

 

 

titel

Kort Hæk stævne

sted

Randers Atletik Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

tor

 

 

titel

800 m

sted

Randers Atletik Stadiom

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

03

tor

 

 

titel

Regionsstævne

sted

Vejle Atletik Stadion, …

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

fre

05

lør

titel

Sparta Copenhagen Games

sted

Østerbro Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

04

fre

06

søn

titel

FM Ung (Færøske Mesterskaber U…

sted

TÓRSBREYT STADION I TÓRSH…

type

Mesterskaber stadion/inde…

05

lør

 

 

titel

NVJ-Mesterskab og DGI nålestæv…

sted

Viborg Atletikstadion, V…

type

Ungdomsstævne

05

lør

 

 

titel

Atletikstævne for små og store…

sted

Glostrup Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

lør

 

 

titel

Sønderjyske mesterskaber

sted

Aabenraa Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

lør

 

 

titel

FIF Hillerød klubstævne

sted

Hillerød Stadion

type

Ungdomsstævne

05

lør

 

 

titel

HLK 5000m stævne

sted

Herning Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

05

lør

 

 

titel

Ringkøbingstævne

sted

Ringkøbing Atletikstadion…

type

Ungdomsstævne

05

lør

 

 

titel

Kast Odense

sted

Odense Atletik Stadion

type

Seniorstævne

06

søn

 

 

titel

DM Hold

sted

Aarhus

type

Mesterskaber stadion/inde…

07

man

 

 

titel

DMU-minitest

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

07

man

 

 

titel

pointstævne den 7. september 2…

sted

Maribo

type

Ungdomsstævne

07

man

 

 

titel

DMU-test i Korsør

sted

Korsør Stadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

08

tir

 

 

titel

Forældre-barn-stævne

sted

Silkeborg Atletikstadion

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

ons

 

 

titel

Kastefemkamp

sted

Stadionvej 43, 5200 Oden…

type

Masters, Kursus

09

ons

 

 

titel

Uoff. Østdanske Holdmesterskab…

sted

Lyngby Idrætsby, Atletik…

type

Ungdomsstævne

09

ons

 

 

titel

3000m testløb

sted

Rønne Stadion Nord

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

09

ons

 

 

titel

Åbent Ungdomsstævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

Diskos-kugle stævne

sted

Ballerup Atletik Stadion

type

Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

DMU-kval

sted

Skovdalen stadion

type

Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

Åbent stævne

sted

Torshavn, Færøerne

type

Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

5000m træningsstævne

sted

Søndre Skovvej 2 - 9000 A…

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

10

tor

 

 

titel

Træningsstævne

sted

Ceres Park

type

Ungdomsstævne

10

tor

 

 

titel

4 x 200 m indendøres stafet

sted

Randers Atletikhal

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

11

fre

 

 

titel

1.500 m testløb

sted

Rønne Stadion Nord

type

Seniorstævne, Ungdomsstæv…

12

lør

 

 

titel

DM Lang Trail

sted

Skive

type

Mesterskaber cross/landev…

12

lør

13

søn

titel

DM Ungdom 16-22 år

sted

9000 Aalborg

type

Mesterskaber stadion/inde…

13

søn

 

 

titel

AFLYST DM ½ maraton Senior + U…

sted

København

type

Mesterskaber cross/landev…

13

søn

 

 

titel

Septemberstævne

sted

Hvide Sande Atletikstadio…

type

Ungdomsstævne, Masters

13

søn

 

 

titel

Diskos i Nyborg

sted

Nyborg Stadion

type

Seniorstævne

13

søn

 

 

titel

Kast Odense

sted

Odense Atletik Stadion

type

Seniorstævne