Loading...

Her er du: Forside > Om DAF > Kontakt

Kontakt

 

Dansk Atletik 
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby


HOVEDMAIL: daf@dansk-atletik.dk
NYHEDSMAIL: news@dansk-atletik.dk

TELEFON: 6265 6117

 

Åbningstider

Man-fre: Kl. 9.00-15.00

Medarbejdere i Dansk Atletik:

DAF administration

Michael Hauerbach Sørensen

SEKRETARIATSLEDER / General Secretary

Telefon 4196 9370

michael@dansk-atletik.dk

Lars Lindstrøm

Atletikafdelingen | TEAMLEDER

Telefon 4196 9373

lars@dansk-atletik.dk

Katja Salivaara

Atletikafdelingen | SPECIALKONSULENT

Telefon 2445 7191

katja@dansk-atletik.dk

Morten B. Olesen

Atletikafdelingen | TALENTKOORDINATOR

Telefon 6019 3070

mbo@dansk-atletik.dk

Søren Kirketofte

Atletikafdelingen | ATLETIKKONSULENT

Telefon 2660 8511

soren@dansk-atletik.dk

Christian Jørn

KOMMUNIKATION | konkurrenceatletikken

Telefon 3024 6042

christian@dansk-atletik.dk

Janni Johanne Thrane

Skole OL | PROJEKTLEDER

Telefon 2886 8402

janni@skoleol.dk

Andreas Jeppesen

Skole OL | SPECIALKONSULENT

Telefon 6055 7507

andreas@dansk-atletik.dk

Camilla Vig Knudsen

Skole OL | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 2960 3622

camilla@skoleol.dk

Louise Rohr

Skole OL PROJKETKOORDINATOR

Telefon 2671 5073

louise@skoleol.dk

Trine Damgaard Eriksen

Skole OL | FINALECHEF

Telefon 3066 7317

trine@skoleol.dk

Thomas Lind

Bevæg dig for livet - Løb | PROJEKTLEDER

Telefon 2157 7648

tl@dansk-atletik.dk

Jakob Kvist

Bevæg dig for livet - Løb & Gang

Telefon 53861980

jakob@dansk-atletik.dk

© Copyright Dansk Atletik Forbund