Loading...

Her er du: Forside > Om DAF > Kontakt

Kontakt

 

Dansk Atletik 
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby


HOVEDMAIL: daf@dansk-atletik.dk
NYHEDSMAIL: news@dansk-atletik.dk

TELEFON: 4326 2308

 

Åbningstider

Man-fre: Kl. 9.30-15.30

Medarbejdere i Dansk Atletik:

DAF administration

Torben Dan Pedersen

DIREKTØR

Telefon 20496441

torben@dansk-atletik.dk

Katrine Gribel Vorum

EVENTCHEF

Telefon 60200650

katrine@dansk-atletik.dk
Katrine er eventchef, som er en helt ny funktion i Dansk Atletik. Katrine har været med til at arrangere VM Halvmaraton i 2014, VM i Cross sidste år og har været projektleder på Royal Run.

Bo Overgaard

ELITECHEF- & ATLETIKCHEF

Telefon 51230108

bbo@dansk-atletik.dk
Bo er leder af elitestaben inkl. landstrænere, og har et overordnet ansvar for forbundets strategiske målsætninger og indsatsområder, herunder ansvaret for implementeringen af ATK i de danske atletikklubber og træningsmiljøer.

Morten B. Olesen

TALENTKOORDINATOR

Telefon 60193070

mbo@dansk-atletik.dk

Christian Jørn

KOMMUNIKATION | konkurrenceatletikken

Telefon 30246042

christian@dansk-atletik.dk

Katja Salivaara

SPECIALKONSULENT

Telefon 24457191

katja@dansk-atletik.dk

Bo Rasmussen

TEKNISK KONSULENT

Telefon 20576786

bo@dansk-atletik.dk

Rasmus Schriver

Royal Run | PROJEKTMEDARBEJDER

Telefon 20663488

rasmus.schriver@bevaegdigforlivet.dk

Bodil Kjærgaard

Royal Run | KOMMUNIKATIONSANSVARLIG

Telefon 22252429

bodil.kjaergaard@bevaegdigforlivet.dk

Thomas Lind

Bevæg dig for livet - Løb | PROJEKTLEDER

Telefon 21577648

tl@dansk-atletik.dk
Thomas arbejder som projektkonsulent under Bevæg dig for livet – Løb, hvor han står for certificeringen, Danmarks Officielle Løbskalender, understøttelse af arrangørernes arbejde, udarbejdelse af rapport om løbsmarkedet samt afholdelse af Arrangørkonference og Margueritløbet.

Maria Severin

PROJEKTLEDER

Telefon 21822820

maria@dansk-atletik.dk
Maria arbejder som projektleder i Dansk Atletik.

Tom Jensen

Atletik TV & Sports Productions | OMRÅDELEDER

Telefon 21809491

tom@dansk-atletik.dk
Tom er områdeleder for Atletik TV, hvor han producerer live streaming af atletik- & motionsaktiviteter - alt sammen i tæt samarbejde med arrangører og frivillige. Han varetager tillige DAF's samarbejde med tv-stationer og produktionsselskaber.

Janni Petersen (på barsel)

Skole OL | PROJEKTCHEF

Telefon 28868402

janni@dansk-atletik.dk

Mikkel Hansen

Skole OL & Aspirantnetværket | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 2921 0185

mikkel@dansk-atletik.dk

Trine Damgaard Eriksen

Skole OL | FINALECHEF

Telefon 3066 7317

trine@skoleol.dk

Lærke Lundedal Jensen

Skole OL | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 42 22 97 97

llj@skoleol.dk

Camilla Vig Clausen (orlov)

Skole OL | PROJEKTMEDARBEJDER

Telefon 2960 3622

camilla@skoleol.dk

© Copyright Dansk Atletik Forbund