Loading...

Her er du: Forside > Om DAF > Kontakt

Kontakt

 

Dansk Atletik Forbund
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby


Mail: daf@dansk-atletik.dk
Telefon: 4326 2308

 

Åbningstider

Man-fre: Kl. 9.30-15.30

Medarbejdere i Dansk Atletik Forbund:

DAF

Jakob Larsen

Direktør

Telefon 29444332

jal@dansk-atletik.dk

Kirse Ellegaard

Souschef

Telefon 43262311 / 27260614

kirse@dansk-atletik.dk

Dorte Maria Ramlov

Sekretær

Telefon 43262307

dorte@dansk-atletik.dk

Piotr Haczek

Sportschef

Telefon 21195647

piotr@dansk-atletik.dk
Piotr er overordnet ansvarlig for elitearbejde og talentudvikling i DAF. Hans primære opgave er at arbejde sammen med de bedste danske atleter og deres trænere med henblik på at opnå de bedst mulige resultater ved de kommende store mesterskaber.

Henriette Leth Nielsen

Kommunikationschef

Telefon 20152220

Henriette@dansk-atletik.dk

Jeppe Weinreich

Informations- og elitepressechef

Telefon 22389962

jeppe@dansk-atletik.dk

Kenneth Havndrup

Projektleder GoRun

Telefon 26731633

kenneth@dansk-atletik.dk

Maria Severin

Projektleder Løb, Danmarks Off. Løbskalender mm.

Telefon 21822820

maria@dansk-atletik.dk

Janni Petersen

Projektleder Royal Run

Telefon 28868402

janni@dansk-atletik.dk

Johannes Musaeus

Bevæg dig for livet - Løb Projektleder

Telefon 24838392

johs@dansk-atletik.dk

Bo Rasmussen

Teknisk konsulent

Telefon 20576786

bo@dansk-atletik.dk

Katja Salivaara

Udviklingskonsulent

Telefon 24457191

katja@dansk-atletik.dk
Som udviklingskonsulent har Katja to hovedopgaver: Hun er ansvarlig for DAF licenstræneruddannelse og koordinering og udvikling af danske mesterskaber i samarbejde med forskellige komiteer og arbejdsgrupper.

Katrine Gribel Vorum

Eventkoordinator VM Cross 2019

Telefon 60200650

katrine@dansk-atletik.dk

Torben Dan Pedersen

Skole OL projektleder

Telefon 20496481

torben@skoleol.dk

Morten Albjerg Nielsen

Udviklingskonsulent

Telefon 50917950

morten@dansk-atletik.dk

Lærke Lundedal Jensen

Skole OL projektkoordinator

Telefon 24 60 88 02 / 42 22 97 97

llj@skoleol.dk

Signe Hedemann Mikkelsen (BARSEL)

Skole OL projektleder

Telefon 23707025

signe@dansk-atletik.dk

Morten Brammer Olesen

Skole OL - finalechef

Telefon 60193070

mbo@dansk-atletik.dk

Thomas Glud

Teknisk løbsleder, VM Cross & Royal Run Aarhus

Telefon 60618525

thomas@dansk-atletik.dk

Tom Jensen

Projektleder AtletikTv

Telefon 21809491

tom@dansk-atletik.dk

© Copyright Dansk Atletik Forbund