Loading...

Her er du: Forside > Om DAF > Kontakt

Kontakt

 

Dansk Atletik Forbund
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby


Mail: daf@dansk-atletik.dk
Telefon: 4326 2308

 

Åbningstider

Man-fre: Kl. 9.30-15.30

Medarbejdere i Dansk Atletik Forbund:

DAF

Jakob Larsen

Direktør

Telefon 29444332

jal@dansk-atletik.dk

Kirse Ellegaard

Souschef

Telefon 43262311 / 27260614

kirse@dansk-atletik.dk

Dorte Maria Ramlov

Sekretær

Telefon 43262307

dorte@dansk-atletik.dk

Piotr Haczek

Sportschef

Telefon 21195647

piotr@dansk-atletik.dk

Henriette Leth Nielsen

Kommunikationschef

Telefon 20152220

Henriette@dansk-atletik.dk

Jeppe Weinreich

Informations- og elitepressechef

Telefon 22389962

jeppe@dansk-atletik.dk

Kenneth Havndrup

Projektleder GoRun

Telefon 26731633

kenneth@dansk-atletik.dk

Maria Severin

Projektleder Løb, Danmarks Off. Løbskalender mm.

Telefon 21822820

maria@dansk-atletik.dk

Janni Petersen

Projektleder Royal Run

Telefon 28868402

janni@dansk-atletik.dk

Johannes Musaeus

Bevæg dig for livet - Løb Projektleder

Telefon 24838392

johs@dansk-atletik.dk

Bo Rasmussen

Teknisk konsulent

Telefon 20576786

bo@dansk-atletik.dk

Katja Salivaara

Udviklingskonsulent

Telefon 24457191

katja@dansk-atletik.dk
Kontakt Katja angående DAF licenstræneruddannelse

Katrine Gribel Vorum

Skole OL projektleder

Telefon 60200650

katrine@dansk-atletik.dk

Torben Dan Pedersen

Skole OL projektleder

Telefon 20496481

torben@dansk-atletik.dk

Morten Albjerg Nielsen

Udviklingskonsulent

Telefon 50917950

morten@dansk-atletik.dk

Andreas Tang-Brock (BARSEL)

Skole OL finale-projektleder

Telefon 29745164

andreas@dansk-atletik.dk

Lærke Lundedal Jensen

Skole OL projektkoordinator

Telefon 24 60 88 02 / 42 22 97 97

llj@dansk-atletik.dk / skoleol@dansk-atletik.dk

Signe Hedemann Mikkelsen (BARSEL)

Skole OL projektleder

Telefon 23707025

signe@dansk-atletik.dk
Mens Signe er på barsel, bliver hendes opgaver varetaget af Katrine Gribel Vorum: Telefon 6020 0650 katrine@dansk-atletik.dk

© Copyright Dansk Atletik Forbund