Loading...

Her er du: Forside > Om DAF > Kontakt

Kontakt

 

Dansk Atletik 
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby


HOVEDMAIL: daf@dansk-atletik.dk
NYHEDSMAIL: news@dansk-atletik.dk

TELEFON: 4326 2308

 

Åbningstider

Man-fre: Kl. 9.30-15.30

Medarbejdere i Dansk Atletik:

DAF administration

Bo Overgaard

SEKRETARIATSLEDER / General Secretary

Telefon 5123 0108

bbo@dansk-atletik.dk
Bo er forbundets øverste administrative leder, herunder varetages også områdeansvaret for forbundets elitearbejde.

Morten B. Olesen

TALENTKOORDINATOR

Telefon 6019 3070

mbo@dansk-atletik.dk

Christian Jørn

KOMMUNIKATION | konkurrenceatletikken

Telefon 3024 6042

christian@dansk-atletik.dk

Katja Salivaara

SPECIALKONSULENT

Telefon 2445 7191

katja@dansk-atletik.dk

Lars Lindstrøm

DIGITAL KONSULENT

Telefon 4196 9373

lars@dansk-atletik.dk

Thomas Lind

Bevæg dig for livet - Løb | PROJEKTLEDER

Telefon 2157 7648

tl@dansk-atletik.dk

Janni Johanne Thrane

Skole OL | PROJEKTLEDER

Telefon 2886 8402

janni@skoleol.dk

Mikkel Hansen

Skole OL & Aspirantnetværket | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 2921 0185

mikkel@dansk-atletik.dk

Cecilie Røner

SKOLE OL | Finalechef

Telefon 2179 7647

cecilie@skoleol.dk

Andreas Jeppesen

Skole OL | SPECIALKONSULENT

Telefon 6055 7507

andreas@dansk-atletik.dk

Trine Damgaard Eriksen (barsel)

Skole OL | FINALECHEF

Telefon 3066 7317

trine@skoleol.dk

Lærke Lundedal Jensen

Skole OL | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 4222 9797

llj@skoleol.dk

Camilla Vig Knudsen

Skole OL | PROJEKTKOORDINATOR

Telefon 2960 3622

camilla@skoleol.dk

© Copyright Dansk Atletik Forbund