Loading...

Veteran DM, Randers

29. august 2015 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 29. & 30.aug 2015 på Randers Atletikstadion Langvang
Arrangør: Randers Sportsklub Freja
  KVINDER 30-34 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.02.32   LOUW Ida Guldbæk -1983 Odense Atletik/OGF    
  KVINDER 30-34 ÅR - 5000 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.38.26   SKOVBO Lise -1981 Aarhus 1900    
2   21.45.63   SKOVBO Anne -1981 Aarhus 1900    
  KVINDER 35-39 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.56.11   GRÄBER Ilse -1976 Lemvig Løbeklub    
  KVINDER 35-39 ÅR - 5000 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.25.33   GRÄBER Ilse -1976 Lemvig Løbeklub    
  KVINDER 35-39 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.45  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.83   SMOLLERUP Anja -1977 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anja Smollerup 9.41 9.57 9.31 9.54 8.97 9.83
  KVINDER 35-39 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.98   SMOLLERUP Anja -1977 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anja Smollerup 28.98 24.39 28.90 - 26.40 28.98
  KVINDER 35-39 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.26   SMOLLERUP Anja -1977 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anja Smollerup 33.41 36.26 - - - 33.46
  KVINDER 35-39 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.74   SMOLLERUP Anja -1977 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anja Smollerup 26.97 29.27 29.60 28.87 - 29.74
  KVINDER 35-39 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.65   SMOLLERUP Anja -1977 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anja Smollerup 10.43 10.16 10.25 10.65 - -
  KVINDER 40-44 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -5.0m/s
1   15.34   BORGHOLM Pernille -1972 Atletica Horsens    
2   16.36   RAMSGAARD Annitta -1971 AK Holstebro    
  KVINDER 40-44 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.18.61   BORGHOLM Pernille -1972 Atletica Horsens    
  KVINDER 40-44 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.02.69   BORGHOLM Pernille -1972 Atletica Horsens    
  KVINDER 40-44 ÅR - 5000 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.37.97   FROBERG Camilla -1971 Aarhus 1900    
  KVINDER 40-44 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.45  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.90   KROGSGAARD Marianne -1972 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marianne Krogsgaard 9.26 9.50 9.76 9.51 9.48 9.90
  KVINDER 40-44 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.03   RAMSGAARD Annitta -1971 AK Holstebro    
2   29.30   KROGSGAARD Marianne -1972 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Annitta Ramsgaard 27.39 31.03 29.74 - - -
Marianne Krogsgaard 28.68 - - 28.00 29.30 29.00
  KVINDER 40-44 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.72   KROGSGAARD Marianne -1972 Aalborg Atletik & Motion    
2   8.90   RAMSGAARD Annitta -1971 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marianne Krogsgaard 8.43 9.08 9.72 9.42 - -
Annitta Ramsgaard 8.90 8.32 - 8.28 - 8.50
  KVINDER 45-49 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -5.0m/s
1   14.97   ANDERSEN Inge -1969 Atletica Horsens    
2   15.58   IPSEN Ann -1967 Ballerup Atletik Klub    
  KVINDER 45-49 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   30.41   ANDERSEN Inge -1969 Atletica Horsens    
2   30.92   IPSEN Ann -1967 Ballerup Atletik Klub    
  KVINDER 45-49 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.09.20   BALTZER Anne -1967 Trongårdens IF    
2   1.11.16   ANDERSEN Inge -1969 Atletica Horsens    
  KVINDER 45-49 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.55.84   BALTZER Anne -1967 Trongårdens IF    
  KVINDER 50-54 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.8m/s
1   14.68   OWILD Tini -1964 FIF Frederiksberg    
2   14.71   MICHELSEN Gunhild -1963 Slagelse Atletik DELTA    
3   16.69   ROESSLER Kaya -1962 Odense Atletik/OGF    
  KVINDER 50-54 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   29.57   MICHELSEN Gunhild -1963 Slagelse Atletik DELTA    
2   32.12   TERKELSEN Helle -1964 Helsingør IF Atletik    
  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.01.86   VINTHER Ulla Gadeberg -1965 Atletica Horsens    
  KVINDER 50-54 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.25.29   SIMONSEN Anne Marie -1964 Aalborg Atletik & Motion    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   NIELSEN Eva Grue -1964 AK Holstebro    
  KVINDER 50-54 ÅR - 5000 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.30.30   JACOBSEN Ulla Binderup -1965 Viborg AM    
2   20.04.74   SIMONSEN Anne Marie -1964 Aalborg Atletik & Motion    
3   21.33.44   VINTHER Ulla Gadeberg -1965 Atletica Horsens    
4   23.34.94   NÜRNBERG Susanne -1964 Taulov Motion    
  KVINDER 50-54 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 14.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.2m/s
1   15.01   MICHELSEN Gunhild -1963 Slagelse Atletik DELTA    
  KVINDER 50-54 ÅR - 300 METER HÆK SØN KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.70   TERKELSEN Helle -1964 Helsingør IF Atletik    
  KVINDER 50-54 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   MICHELSEN Gunhild -1963 Slagelse Atletik DELTA    
  1.28 1.35 1.38  
Gunhild Michelsen o xo xxx
  KVINDER 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.42 +0.7   MICHELSEN Gunhild -1963 Slagelse Atletik DELTA    
    DNS     ROESSLER Kaya -1962 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Gunhild Michelsen 3.50 +0.4 4.19 +0.0 -   -   4.38 +0.4 4.42 +0.7
  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.45  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.31   ROESSLER Kaya -1962 Odense Atletik/OGF    
2   6.46   ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -1962 AAIG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kaya Roessler 7.70 7.86 8.31 8.11 8.14 7.75
Kirsten Eskildsen-Møller 6.03 6.10 6.46 - - -
  KVINDER 50-54 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.89   BAGGE Linda -1964 Glostrup IC    
2   25.20   ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -1962 AAIG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Linda Bagge 28.89 28.55 - - -
Kirsten Eskildsen-Møller 24.90 25.20 22.71 22.98 25.02 -
  KVINDER 50-54 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.13   BAGGE Linda -1964 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Linda Bagge 9.13 - - - - 8.60
  KVINDER 55-59 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.8m/s
1   15.99   BOE Maja -1960 Aalborg Ø Road Runners    
2   16.23   NEXØ Janne -1956 Trongårdens IF    
  KVINDER 55-59 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   32.58   BOE Maja -1960 Aalborg Ø Road Runners    
  KVINDER 55-59 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.09 +0.8   NEXØ Janne -1956 Trongårdens IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Janne Nexø 7.73 +0.7 8.09 +0.8 -   -   7.92 +0.4 7.85 +0.4
  KVINDER 55-59 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.45  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.67   RIBJERG Gerda -1960 Fremad Holbæk    
2   10.41   RAMLOV Dorte Maria -1960 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Gerda Ribjerg 10.91 10.82 11.43 11.39 11.67 11.20
Dorte Maria Ramlov 9.45 10.03 9.64 9.98 10.41 10.07
  KVINDER 55-59 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.90   RAMLOV Dorte Maria -1960 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Dorte Maria Ramlov - 29.82 29.90 28.54 29.37 29.33
  KVINDER 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.09   RAMLOV Dorte Maria -1960 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Dorte Maria Ramlov 38.02 - - 38.09 37.83 -
  KVINDER 55-59 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   32.84   RAMLOV Dorte Maria -1960 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Dorte Maria Ramlov 30.33 31.58 32.10 32.81 32.84 29.93
  KVINDER 60-64 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 14.00  
  ( 68.6 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.2m/s
1   18.79   STIGSEN Sonja -1951 Viborg AM    
  KVINDER 60-64 ÅR - 300 METER HÆK SØN KL. 10.15  
  ( 68.6 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   68.25   STIGSEN Sonja -1951 Viborg AM    
  KVINDER 60-64 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.24   JENSEN Anne -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   7.33   ELBÆK Anne -1951 Aalborg Atletik & Motion    
    DNS   NIELSEN Ulla V. -1951 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Jensen 10.06 11.04 11.24 11.14 11.10 10.87
Anne Elbæk 7.23 7.28 7.33 7.18 7.18 -
  KVINDER 60-64 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.44   SØRENSEN Lone -1952 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Lone Sørensen 29.29 - 29.44 - - 28.73
  KVINDER 60-64 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.52   JENSEN Anne -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   33.31   SØRENSEN Lone -1952 Odense Atletik/OGF    
3   28.96   NIELSEN Ulla V. -1951 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Jensen 36.73 36.44 37.09 - - 37.52
Lone Sørensen 32.47 31.66 30.96 32.26 33.31 -
Ulla V. Nielsen 28.13 27.50 - 28.96 - -
  KVINDER 60-64 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   20.76   ELBÆK Anne -1951 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Elbæk - 18.04 18.92 18.78 20.76 -
  KVINDER 60-64 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.19   JENSEN Anne -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   13.39   SØRENSEN Lone -1952 Odense Atletik/OGF    
3   11.93   NIELSEN Ulla V. -1951 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Jensen 13.71 14.19 - 13.88 14.16 14.00
Lone Sørensen - 13.18 13.02 13.39 13.21 -
Ulla V. Nielsen - 11.03 10.60 11.27 - 11.93
  KVINDER 65-69 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.8m/s
1   16.15   BLUHM Ingala -1946 Herning GF    
  KVINDER 65-69 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.19.33   JENSEN Ingerlise Villum -1949 Viborg AM    
  KVINDER 65-69 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.57.78   JENSEN Ingerlise Villum -1949 Viborg AM    
  KVINDER 65-69 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.04.83   JENSEN Ingerlise Villum -1949 Viborg AM    
  KVINDER 65-69 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.13   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.04 1.07 1.10 1.13 1.16  
Inge Faldager o o o xo xxx
  KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.17   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Inge Faldager 8.43 8.82 9.17 9.10 9.11 8.94
  KVINDER 65-69 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.45   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Inge Faldager 29.45 28.43 26.32 28.05 27.59 29.31
  KVINDER 65-69 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.52   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Inge Faldager 37.52 37.22 35.40 - 36.32 34.19
  KVINDER 65-69 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.13   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Inge Faldager 13.94 14.13 13.06 12.90 13.73 13.31
  KVINDER 70-74 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   40.24   HOVGAARD Ulla -1945 Aalborg Atletik & Motion    
  KVINDER 70-74 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30.03   HOVGAARD Ulla -1945 Aalborg Atletik & Motion    
  KVINDER 70-74 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.38.44   ØSTERLUND Rigmor -1943 Vejle IF    
  KVINDER 70-74 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.59.51   ØSTERLUND Rigmor -1943 Vejle IF    
  KVINDER 70-74 ÅR - 5000 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.21.99   ØSTERLUND Rigmor -1943 Vejle IF    
  KVINDER 70-74 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10   ONSBERG Kirsten -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.01 1.04 1.07 1.10 1.13  
Kirsten Onsberg xo o xxo o xxx
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1 DVR 7.66   THOMSEN Ingrid N. -1943 Esbjerg AM    
2   7.19   HOVGAARD Ulla -1945 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ingrid N. Thomsen 7.23 - 7.58 7.48 7.66 7.55
Ulla Hovgaard 7.19 6.73 7.00 7.10 6.79 6.88
  KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.46   ONSBERG Kirsten -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   16.85   THOMSEN Ingrid N. -1943 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 18.34 17.90 - 18.11 18.46 -
Ingrid N. Thomsen - 16.35 16.10 16.42 16.42 16.85
  KVINDER 70-74 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.88   POULSEN Kirsten -1944 Aalborg Atletik & Motion    
2   13.10   DURLAND Britta -1945 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Poulsen 24.88 - - 23.98 - -
Britta Durland 12.52 11.90 - 13.10 11.73 11.55
  KVINDER 70-74 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1 DVR 18.43   HOVGAARD Ulla -1945 Aalborg Atletik & Motion    
2   17.42   ONSBERG Kirsten -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ulla Hovgaard 15.74 13.85 17.19 17.20 15.68 18.43
Kirsten Onsberg 16.58 15.40 - 16.72 17.42 16.17
  KVINDER 70-74 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.17   POULSEN Kirsten -1944 Aalborg Atletik & Motion    
2   6.37   DURLAND Britta -1945 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Poulsen - 9.17 7.40 8.43 8.34 -
Britta Durland 6.37 - 6.05 6.07 6.22 6.16
  KVINDER 75-79 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.50.88   BAY Kirsten -1938 IK Hellas    
  KVINDER 75-79 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.90   ABSHAGEN Kirsten -1938 Esbjerg AM    
2   6.61   FRIIES Tove -1937 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Abshagen 6.64 6.56 6.78 6.78 6.90 6.83
Tove Friies - 6.49 6.43 6.61 5.97 6.45
  KVINDER 75-79 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.96   ABSHAGEN Kirsten -1938 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Abshagen 16.98 17.03 17.57 17.44 17.96 17.48
  KVINDER 75-79 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 15.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.98   FRIIES Tove -1937 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tove Friies 21.43 - 21.98 20.12 19.46 20.50
  KVINDER 75-79 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.26   ABSHAGEN Kirsten -1938 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Abshagen 14.60 13.96 15.26 14.37 14.87 14.78
  KVINDER 75-79 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 16.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.53   FRIIES Tove -1937 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tove Friies 7.53 - 7.48 7.48 - -
  KVINDER 80-84 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.52   GYLENLEV Jytte -1933 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jytte Gylenlev 4.50 4.28 4.52 0.04 4.05 -
  KVINDER 85-89 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   0.86   PEDERSEN Rosa -1930 Odense Atletik/OGF    
  0.83 0.86 0.89  
Rosa Pedersen o o x
  KVINDER 85-89 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.88 +0.0   PEDERSEN Rosa -1930 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Rosa Pedersen 2.56 +0.0 2.53 +0.3 2.77 +0.0 2.80 +0.4 2.78 +0.0 2.88 +0.0
  KVINDER 85-89 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1 DVR 6.88   PEDERSEN Rosa -1930 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Rosa Pedersen 6.77 6.38 6.81 6.88 6.44 6.14
  KVINDER 85-89 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.94   PEDERSEN Rosa -1930 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Rosa Pedersen 15.84 15.02 15.94 - 14.99 -
  MÆND 30-34 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.0m/s
1   12.09   REICHE Jesper -1985 FIF Frederiksberg    
2   12.18   CHRISTIANSEN David -1982 Odense Atletik/OGF    
  MÆND 30-34 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.7m/s
1   24.20   CHRISTIANSEN David -1982 Odense Atletik/OGF    
2   24.42   REICHE Jesper -1985 FIF Frederiksberg    
  MÆND 30-34 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.10   CHRISTIANSEN David -1982 Odense Atletik/OGF    
2   57.48   CHRISTE Steffen Drudgaard -1982 Københavns IF    
3   70.77   DEGNEBOLI Kenneth Skipper -1983 Vejle IF    
  MÆND 30-34 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.14.53   FREDERIKSEN Rikki -1981 FIF Frederiksberg    
  MÆND 30-34 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.29.64   FREDERIKSEN Rikki -1981 FIF Frederiksberg    
2   5.20.03   DEGNEBOLI Kenneth Skipper -1983 Vejle IF    
  MÆND 30-34 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.22.02   FREDERIKSEN Rikki -1981 FIF Frederiksberg    
2   20.04.67   DEGNEBOLI Kenneth Skipper -1983 Vejle IF    
    DNF   KAMENTO Shibhu -1982 Randers Freja Motion    
  MÆND 30-34 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.03 +0.1   DEGNEBOLI Kenneth Skipper -1983 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Kenneth Skipper Degneboli 4.03 +0.1 -   3.97 +0.1 -   -   -  
  MÆND 30-34 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.76 +0.0   DEGNEBOLI Kenneth Skipper -1983 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Kenneth Skipper Degneboli -   -   6.76 +0.0 -   -   -  
  MÆND 30-34 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.00   NIELSEN Brian -1984 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 11.61 11.19 11.02 11.09 11.15 12.00
  MÆND 30-34 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.50   NIELSEN Brian -1984 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 56.58 58.50 57.85 - 58.04 57.56
  MÆND 30-34 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.15  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.97   NIELSEN Brian -1984 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 16.11 16.44 16.97 16.72 16.53 16.40
  MÆND 35-39 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.0m/s
1   12.24   SWENSSON Jan -1977 Roar Atletik    
  MÆND 35-39 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.7m/s
1   24.28   SWENSSON Jan -1977 Roar Atletik    
  MÆND 35-39 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   53.67   SWENSSON Jan -1977 Roar Atletik    
2   58.40   KLINKSGAARD Mads -1979 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 35-39 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.16.62   SWENSSON Jan -1977 Roar Atletik    
2   2.26.05   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  MÆND 35-39 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.29.00   KLINKSGAARD Mads -1979 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 35-39 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.26.51   PEDERSEN Kasper D -1977 Odense Atletik/OGF    
  MÆND 35-39 ÅR - 3000 METER FORH. SØN KL. 14.05  
  ( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.57.88   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  MÆND 35-39 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.45 1.50 1.55 1.60  
Anders Juul Jensen o o xo xxx
  MÆND 35-39 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.44 +0.7   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Anders Juul Jensen 4.44 +0.7 4.35 +0.0 4.36 +0.5 -   -   -  
  MÆND 35-39 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.32 +0.0   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Anders Juul Jensen 10.31 +0.2 10.08 +0.2 9.68 +0.3 9.53 +0.7 10.26 +0.6 10.32 +0.0
  MÆND 35-39 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.21   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anders Juul Jensen 9.20 8.97 9.21 9.14 - 7.75
  MÆND 35-39 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 13.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.88   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde  
Anders Juul Jensen 21.88 20.59 21.00 21.20 21.87
  MÆND 35-39 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.99   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anders Juul Jensen 16.81 19.99 18.47 18.77 - 19.97
  MÆND 35-39 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 11.30  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.92   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anders Juul Jensen 30.11 33.31 35.92 - - -
  MÆND 35-39 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.15  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.29   JENSEN Anders Juul -1980 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anders Juul Jensen 6.86 7.18 7.29 6.21 - -
  MÆND 40-44 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.0m/s
1   12.75   FLOOR Andre -1973 Sparta    
2   12.80   HANNESTAD Steen -1971 AGF Atletik    
3   12.96   VILBORG Kim -1972 Greve Atletik    
  MÆND 40-44 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.7m/s
1   25.68   FLOOR Andre -1973 Sparta    
2   26.09   VILBORG Kim -1972 Greve Atletik    
    DNS   HANNESTAD Steen -1971 AGF Atletik    
  MÆND 40-44 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   57.75   FLOOR Andre -1973 Sparta    
2   58.08   VILBORG Kim -1972 Greve Atletik    
3   58.54   MORTENSE Jesper Nørremark -1971 Københavns IF    
4   59.45   SKOVLUND Michael Pedersen -1973 Københavns IF    
5   71.01   GOTTFREDSEN Sune -1975 IK Hellas    
  MÆND 40-44 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.14.30   HANSEN Lars -1975 Køge Atletik Klub    
2   2.29.58   GOTTFREDSEN Sune -1975 IK Hellas    
  MÆND 40-44 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.34.02   SKOVLUND Michael Pedersen -1973 Københavns IF    
2   4.58.61   GEISLER Klaus -1973 Randers Freja Motion    
3   5.01.23   GOTTFREDSEN Sune -1975 IK Hellas    
  MÆND 40-44 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.40.62   HANSEN Lars -1975 Køge Atletik Klub    
2   17.24.20   JENSEN Mogens Kjæmpe -1972 Viborg AM    
3   18.20.10   GEISLER Klaus -1973 Randers Freja Motion    
  MÆND 40-44 ÅR - 3000 METER FORH. SØN KL. 14.05  
  ( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.38.90   HANSEN Lars -1975 Køge Atletik Klub    
  MÆND 40-44 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   BINDERUP Bjørn -1974 Aalborg Atletik & Motion    
  1.45 1.55 1.60  
Bjørn Binderup o xxo xxx
  MÆND 40-44 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.10   BINDERUP Bjørn -1974 Aalborg Atletik & Motion    
  2.80 3.00 3.10 3.30  
Bjørn Binderup o xo xo xxx
  MÆND 40-44 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.71 +0.0   BINDERUP Bjørn -1974 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Bjørn Binderup 9.71 +0.0 9.47 +0.3 9.26 +0.1 -   -   -  
  MÆND 40-44 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.02   BINDERUP Bjørn -1974 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bjørn Binderup 9.82 10.02 - 9.71 9.44 -
  MÆND 45-49 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.0m/s
1   12.62   D.OLSEN Jann -1967 Atletica Horsens    
2   14.30   MORAN Carlos -1970 Herning GF    
3   15.83   ØSTERGAARD Søren -1966 Aarhus Fremad Atletik    
    DNS   MACHON Benny -1967 AK Holstebro    
  MÆND 45-49 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   27.71   MORAN Carlos -1970 Herning GF    
2   27.72   HANSEN Michael Pilegaard -1967 Bagsværd Atletikklub    
    DNS   ZAATRI Rachid -1966 Aarhus 1900    
    DNS   D.OLSEN Jann -1967 Atletica Horsens    
  MÆND 45-49 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.13   MACHON Benny -1967 AK Holstebro    
2   58.22   SIMMELSGAARD Ole -1968 SAK77    
3   60.23   HANSEN Michael Pilegaard -1967 Bagsværd Atletikklub    
4   62.08   MORAN Carlos -1970 Herning GF    
  MÆND 45-49 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.16.58   SIMMELSGAARD Ole -1968 SAK77    
2   2.17.01   ØSTERGAARD Søren -1966 Aarhus Fremad Atletik    
3   2.17.06   HANSEN Michael Pilegaard -1967 Bagsværd Atletikklub    
4   2.27.92   MORAN Carlos -1970 Herning GF    
5   2.32.85   HANSEN Tommy -1967 Aalborg Ø Road Runners    
6   2.37.11   BORMANN Brian -1970 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 45-49 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.30.45   FROBERG Kjeld -1970 Aarhus 1900    
2   4.31.42   GRENÅ Poul -1966 Sparta    
3   4.35.42   ØSTERGAARD Søren -1966 Aarhus Fremad Atletik    
4   4.39.87   HANSEN Michael Pilegaard -1967 Bagsværd Atletikklub    
5   4.48.56   MORAN Carlos -1970 Herning GF    
6   5.16.40   HANSEN Tommy -1967 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 45-49 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.33.66   FROBERG Kjeld -1970 Aarhus 1900    
2   16.53.44   JENSEN Kim Ilsvard -1968 Viborg AM    
3   18.05.95   JENSEN Jonny Askøe -1967 Aarhus Fremad Atletik    
4   18.13.19   NIELSEN Anders Steen -1970 Aarhus 1900    
    DNF   INGEMANN Ivan -1967 Aarhus 1900    
    DNS   GRØNNEGAARD Brian -1970 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   JOENSEN Simon D. -1969 Køge Atletik Klub    
    DNS   HØGSVIG Jesper -1969 IK Hellas    
  MÆND 45-49 ÅR - 3000 METER FORH. SØN KL. 14.05  
  ( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.11.79   GRENÅ Poul -1966 Sparta    
    DNS   ØSTERGAARD Søren -1966 Aarhus Fremad Atletik    
  MÆND 45-49 ÅR - 110 METER HÆK LØR KL. 13.30  
  ( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.4m/s
1   20.53   BIERING Ole -1966 Glostrup IC    
  MÆND 45-49 ÅR - 400 METER HÆK SØN KL. 10.00  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   73.79   BIERING Ole -1966 Glostrup IC    
  MÆND 45-49 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.70   LARSEN Bjarne -1968 Aalborg Atletik & Motion    
    DNS   ZAATRI Rachid -1966 Aarhus 1900    
  1.45 1.55 1.60 1.65 1.70  
Bjarne Larsen o o o xo xo
  MÆND 45-49 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.10   MACHON Benny -1967 AK Holstebro    
  2.80 2.90 3.00 3.10 3.20  
Benny Machon o o o o xxx
  MÆND 45-49 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.36 +0.1   LARSEN Bjarne -1968 Aalborg Atletik & Motion    
    DNS     ZAATRI Rachid -1966 Aarhus 1900    
    DNS     D.OLSEN Jann -1967 Atletica Horsens    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Bjarne Larsen 5.36 +0.7 5.26 +1.1 5.28 +1.0 -   5.09 +1.0 5.36 +0.1
  MÆND 45-49 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w10.19 +2.3   BIERING Ole -1966 Glostrup IC    
    9.66 +0.0          
2   10.04 +0.2   MACHON Benny -1967 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Ole Biering 9.66 +0.0 9.51 +0.6 10.19 +2.3 -   -  
Benny Machon 9.64 +0.0 9.62 +0.0 9.95 +2.2 10.04 +0.2 9.93 +0.0 -  
  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.60   NIELSEN Allan K. -1967 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Allan K. Nielsen 10.60 - 10.49 - - -
  MÆND 45-49 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 13.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.98   NIELSEN Allan K. -1967 Odense Atletik/OGF    
2   26.01   BIERING Ole -1966 Glostrup IC    
3   20.83   BANKE Søren -1968 Glostrup IC    
    DNS   JENSEN Jørgen Kastberg -1969 AGF Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Allan K. Nielsen 28.98 - - 28.43 24.21 -
Ole Biering 23.33 - - 25.48 26.01 -
Søren Banke 19.10 20.83 19.76 20.76 20.57 19.61
  MÆND 45-49 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.40   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969 Vejle IF    
2   34.03   NIELSEN Allan K. -1967 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bjørn Lundgaard-Madsen 33.42 32.26 33.56 35.34 35.40 35.38
Allan K. Nielsen - 34.00 34.03 - - 32.70
  MÆND 45-49 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 11.30  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   51.70   HØFLER Anders -1967 Aalborg Atletik & Motion    
2   45.55   NIELSEN Allan K. -1967 Odense Atletik/OGF    
3   39.01   BIERING Ole -1966 Glostrup IC    
4   31.93   BANKE Søren -1968 Glostrup IC    
5   23.22   JENSEN Jørgen Kastberg -1969 AGF Atletik    
    DNS   ZAATRI Rachid -1966 Aarhus 1900    
    DNS   NIELSEN Michael -1966 Ballerup Atletik Klub    
    DNS   LARSEN Bjarne -1968 Aalborg Atletik & Motion    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anders Høfler 51.70 49.44 48.30 - - -
Allan K. Nielsen 44.88 45.55 43.10 - 44.11 44.03
Ole Biering 39.01 35.95 37.25 37.26 - 38.43
Søren Banke 31.93 - - - - -
Jørgen Kastberg Jensen 20.07 23.22 23.08 22.54 20.31 20.02
  MÆND 45-49 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.15  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.62   NIELSEN Allan K. -1967 Odense Atletik/OGF    
2   9.34   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Allan K. Nielsen - - 10.75 - 11.62 -
Bjørn Lundgaard-Madsen 8.79 - - 9.20 8.75 9.34
  MÆND 50-54 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.0m/s
1   13.26   LUCHT Peter -1965 AGF Atletik    
2   14.28   JESSEN Jannik B. -1963 FIF Frederiksberg    
3   14.49   OLESEN Jesper -1961 AK Holstebro    
    DNS   CHRISTENSEN Jens Theodor -1964 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 50-54 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   26.34   LUCHT Peter -1965 AGF Atletik    
2   30.10   OLESEN Jesper -1961 AK Holstebro    
3   33.40   ANDERSEN Paul Wett -1962 Aarhus 1900    
    DNS   CHRISTIANSEN Erik -1965 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 50-54 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   69.85   ANDERSEN Paul Wett -1962 Aarhus 1900    
  MÆND 50-54 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.09.38   PEDERSEN Rene -1961 Odense Atletik/OGF    
2   2.26.04   TJELLESEN Leo -1965 Esbjerg AM    
3   2.47.89   ANDERSEN Paul Wett -1962 Aarhus 1900    
  MÆND 50-54 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.41.65   TROLDBORG Peder -1963 Aarhus 1900    
2   16.53.94   JØRGENS Henrik Kjeldgaard -1961 Ballerup Atletik Klub    
3   17.21.01   NIELSEN Per Sieverts -1964 FIF Frederiksberg    
4   19.47.92   BERTELSEN Stig -1961 Taulov Motion    
5   22.16.07   ANDERSEN Paul Wett -1962 Aarhus 1900    
6   22.29.76   WIBERG Henrik -1962 Aalborg Ø Road Runners    
    DNF   DONG Nien -1962 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 50-54 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 13.45  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.6m/s
1   16.10   NIELSEN Karsten -1965 Hvidovre AM    
  MÆND 50-54 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.50   AHLMANN Kim -1964 Greve Atletik    
2   1.30   JENSEN Morten -1963 AK Holstebro    
  1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.54  
Kim Ahlmann   o o o xxo xxx
Morten Jensen o   xxx      
  MÆND 50-54 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.70   JENSEN Morten -1963 AK Holstebro    
  2.40 2.60 2.70 2.80  
Morten Jensen o xo o xxx
  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.36 -0.4   NIELSEN Karsten -1965 Hvidovre AM    
2   4.57 -0.5   LUCHT Peter -1965 AGF Atletik    
3   4.24 -0.4   AHLMANN Kim -1964 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Karsten Nielsen 5.36 -0.4 5.21 +0.0 4.92 -0.6 5.31 -0.2 -   -  
Peter Lucht 4.57 -0.5 -   -   4.51 -0.3 4.57 +0.0 -  
Kim Ahlmann 4.01 +0.0 4.24 -0.4 -   3.95 +0.0 4.15 +0.0 3.83 +0.0
  MÆND 50-54 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.90 +1.2   NIELSEN Karsten -1965 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Karsten Nielsen -   -   11.56 +2.4 11.90 +1.2
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.55   NIELSEN Bo -1962 Københavns IF    
2   11.12   NYBO Rene -1961 Glostrup IC    
3   9.15   BORUP Henrik -1965 Aarhus 1900    
4   8.86   LUCHT Peter -1965 AGF Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bo Nielsen 10.57 10.81 10.96 11.18 11.40 11.55
Rene Nybo 10.80 10.96 10.48 10.82 11.12 11.05
Henrik Borup 8.61 8.60 8.45 8.94 9.15 8.94
Peter Lucht 8.86 8.29 8.60 - - -
  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 13.25  
  ( 1.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.97   NYBO Rene -1961 Glostrup IC    
2   32.36   NIELSEN Bo -1962 Københavns IF    
3   30.89   BORUP Henrik -1965 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Rene Nybo 37.97 31.40 33.71 30.61 34.49
Bo Nielsen 25.48 30.77 30.89 32.36 30.53 -
Henrik Borup 30.69 27.82 - 30.89 28.70 -
  MÆND 50-54 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.74   NYBO Rene -1961 Glostrup IC    
2   34.82   BORUP Henrik -1965 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Rene Nybo - 32.88 37.74 37.65 36.74 36.70
Henrik Borup - 34.82 - - - 34.47
  MÆND 50-54 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 11.30  
  ( 700 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.21   MALSKÆR Bjørn -1965 Københavns IF    
2   46.52   NYBO Rene -1961 Glostrup IC    
3   41.05   BORUP Henrik -1965 Aarhus 1900    
4   35.44   NIELSEN Bo -1962 Københavns IF    
5   23.40   B.F.CHRISTENSEN Ole -1963 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bjørn Malskær 42.33 41.95 45.93 46.75 38.85 47.21
Rene Nybo 43.20 43.55 44.21 43.44 40.97 46.52
Henrik Borup 36.41 41.05 38.38 38.40 39.68 -
Bo Nielsen 34.27 33.16 35.44 - 34.31 33.55
Ole B.F.Christensen 23.40 - 18.35 - - -
  MÆND 50-54 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.15  
  ( 11.34 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.37   NYBO Rene -1961 Glostrup IC    
2   12.16   BORUP Henrik -1965 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Rene Nybo 13.93 - - 14.37 - -
Henrik Borup 12.16 - 11.39 - - -
  MÆND 55-59 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.5m/s
1   13.84   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
2   13.96   TOY Steven -1956 Esbjerg AM    
  MÆND 55-59 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.1m/s
1   27.99   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
2   30.41   KJØNGERSKOV Anders -1957 Blovsrød Løverne    
    DNS   TOY Steven -1956 Esbjerg AM    
  MÆND 55-59 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   63.11   TOY Steven -1956 Esbjerg AM    
2   63.77   KJØNGERSKOV Anders -1957 Blovsrød Løverne    
3   75.19   DAVIES Leonard -1960 Aarhus Fremad Atletik    
  MÆND 55-59 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.32.75   KJØNGERSKOV Anders -1957 Blovsrød Løverne    
    DNS   TOY Steven -1956 Esbjerg AM    
  MÆND 55-59 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.53.25   BUCH Jens -1956 Holbæk LMK    
2   18.05.20   BJERG Per -1960 Aarhus 1900    
3   18.22.97   PEDERSEN Jan Skov -1959 Aarhus Fremad Atletik    
4   20.42.44   HOUGAARD Klaus -1957 Taulov Motion    
    DNF   MØLLER Johnny -1959 Sparta    
  MÆND 55-59 ÅR - 3000 METER FORH. SØN KL. 14.05  
  ( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.38.63   JENSEN Gunnar K. -1956 Aarhus Fremad Atletik    
  MÆND 55-59 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 13.45  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.6m/s
1   18.64   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
2   19.17   SØRENSEN Mogens -1959 Odense Atletik/OGF    
    DNF   RASMUSSEN Per Egge -1959 Randers Freja    
  MÆND 55-59 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.45   RASMUSSEN Per Egge -1959 Randers Freja    
2   1.40   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
  1.35 1.40 1.45 1.50  
Per Egge Rasmussen o o xo xxx
Knud Erik Pedersen xo xxo xxx  
  MÆND 55-59 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.40   ANDERSEN Klaus -1959 Skive AM    
2   3.40   SØRENSEN Mogens -1959 Odense Atletik/OGF    
3   2.80   RASMUSSEN Per Egge -1959 Randers Freja    
  2.80 2.90 3.00 3.20 3.30 3.40 3.50  
Klaus Andersen     o xo xo o xxx
Mogens Sørensen     o o xxo xxo xxx
Per Egge Rasmussen xo xxx          
  MÆND 55-59 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.00 -0.3   ANDERSEN Klaus -1959 Skive AM    
2   4.74 +0.0   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
3   4.59 -1.0   SØRENSEN Mogens -1959 Odense Atletik/OGF    
    DNS     RASMUSSEN Per Egge -1959 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Klaus Andersen 4.97 +0.0 5.00 -0.3 4.90 +0.0 4.80 -0.5 4.85 -0.7 4.88 -1.3
Knud Erik Pedersen 4.74 +0.0 4.02 +0.0 3.65 +0.0 4.63 -0.6 4.48 -0.7 -  
Mogens Sørensen 4.19 +0.0 -   4.33 -0.2 4.53 +0.0 0.04 +4.0 4.59 -1.0
  MÆND 55-59 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.18 +0.7   ANDERSEN Klaus -1959 Skive AM    
2   7.28 +0.7   RASMUSSEN Per Egge -1959 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Klaus Andersen 10.00 +0.5 10.18 +0.7 9.74 +0.5 9.95 +0.7 9.95 +0.0 -  
Per Egge Rasmussen 7.28 +0.7 -   -   -   -   -  
  MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.05  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.17   JENSEN Tom O. -1960 Esbjerg AM    
2   10.06   PEDERSEN Knud Erik -1960 FIF Hillerød Atletik    
3   9.63   SABROE Per -1959 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O. Jensen 12.03 12.17 - - - -
Knud Erik Pedersen 10.03 9.91 9.98 10.06 9.91 9.95
Per Sabroe 9.54 9.33 - 9.63 9.38 9.39
  MÆND 55-59 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 13.25  
  ( 1.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.92   JENSEN Tom O. -1960 Esbjerg AM    
2   37.35   SABROE Per -1959 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O. Jensen 46.72 43.46 45.14 45.95 47.92 46.77
Per Sabroe - 35.21 - 36.14 36.19 37.35
  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.88   SABROE Per -1959 Herning GF    
2   43.90   JENSEN Tom O. -1960 Esbjerg AM    
3   41.00   BJØRN Finn -1959 Aalborg Atletik & Motion    
4   30.94   SVENNINGSEN Viggo -1960 Helsingør IF Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Per Sabroe 43.85 - 42.77 44.52 43.10 44.88
Tom O. Jensen 43.63 43.90 - 40.90 - -
Finn Bjørn - 38.63 40.93 37.26 41.00 -
Viggo Svenningsen 30.03 30.94 - - - 30.80
  MÆND 55-59 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.15  
  ( 11.34 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.59   JENSEN Tom O. -1960 Esbjerg AM    
2   14.56   SABROE Per -1959 Herning GF    
3   12.43   BJØRN Finn -1959 Aalborg Atletik & Motion    
4   11.73   SVENNINGSEN Viggo -1960 Helsingør IF Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O. Jensen 16.59 16.39 16.42 15.77 - 16.25
Per Sabroe - 14.23 - 14.52 - 14.56
Finn Bjørn - - - 10.99 12.43 -
Viggo Svenningsen - 10.81 11.65 11.73 11.40 -
  MÆND 55-59 ÅR - 3000 METER KAPGANG LØR KL. 17.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.27.07   BENDTSEN Aksel V. -1958 Aarhus 1900    
  MÆND 60-64 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.0m/s
1   15.68   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
    DNS   KRISTTHORSSON Benedikt -1953 Viborg AM    
  MÆND 60-64 ÅR - 200 METER SØN KL. 10.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   29.99   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
2   31.94   JENSEN Lars Juel -1953 Ben Hur    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   KRISTTHORSSON Benedikt -1953 Viborg AM    
  MÆND 60-64 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   66.54   JENSEN Lars Juel -1953 Ben Hur    
2   67.10   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
3   75.36   LAUSTEN Ove -1954 Vejle IF    
  MÆND 60-64 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.21.67   JENSEN Lars Juel -1953 Ben Hur    
2   2.32.82   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
3   2.55.63   LAUSTEN Ove -1954 Vejle IF    
  MÆND 60-64 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.51.10   JENSEN Lars Juel -1953 Ben Hur    
2   4.52.49   JAKOBSEN Laurids -1952 Viborg AM    
3   5.03.98   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
    DNF   LARSEN Keld Bo -1953 SG Atletik Svendborg    
  MÆND 60-64 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.44.03   JAKOBSEN Laurids -1952 Viborg AM    
2   17.49.32   JENSEN Lars Juel -1953 Ben Hur    
3   22.38.43   LUND Hans Erik -1952 Viborg AM    
4   26.34.90   MATHIESEN Karsten -1951 Randers Freja Motion    
    DNS   LARSEN Keld Bo -1953 SG Atletik Svendborg    
  MÆND 60-64 ÅR - 2000 METER FORH. SØN KL. 14.30  
  ( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.56.07   JENSEN Henning Steffan -1954 Sparta    
2   8.28.34   EMTEKJÆR Peter -1954 Holstebro Løbeklub    
  MÆND 60-64 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 13.45  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.6m/s
1   20.18   DREISIG Svend-Erik -1951 Glostrup IC    
  MÆND 60-64 ÅR - 300 METER HÆK SØN KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.59   DREISIG Svend-Erik -1951 Glostrup IC    
  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.45   HOEL Ralph -1955 Roar Atletik    
2   1.35   JESPERSEN Gilbert -1951 SG Atletik Svendborg    
3   1.15   JENSEN Jens Peter -1955 Viborg AM    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50  
Ralph Hoel           o o o xo xxx
Gilbert Jespersen       o o o o xxx    
Jens Peter Jensen o o xxo xxx            
  MÆND 60-64 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.40   DREISIG Svend-Erik -1951 Glostrup IC    
    DNS   GIORGETTI Carlo Andrea -1953 Odense Atletik/OGF    
  2.20 2.30 2.40 2.50  
Svend-Erik Dreisig o xo o xxx
  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.02 +0.0   LAUSTEN Ove -1954 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Ove Lausten 2.92 +0.0 2.58 +0.0 -   2.27 +0.0 2.82 +0.0 3.02 +0.0
  MÆND 60-64 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.87 +0.4   JENSEN Jens Peter -1955 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jens Peter Jensen 5.52 +0.4 5.68 +2.5 0.05 +6.5 5.87 +0.4 -   5.65 +0.0
  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.20  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.25   KREBS Preben -1951 Aalborg Atletik & Motion    
2   10.43   JØRGENSEN Bo -1952 Sparta    
3   10.17   RASMUSSEN Ib -1955 Randers Freja    
4   9.88   LARSON Preben -1955 Vejle IF    
5   9.48   JENSEN Jens Peter -1955 Viborg AM    
    DNS   NIELSEN Anker -1955 Slagelse Atletik DELTA    
    DNS   KRISTTHORSSON Benedikt -1953 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Preben Krebs 10.50 10.85 10.72 11.10 11.25 -
Bo Jørgensen 10.24 10.43 10.26 10.36 - -
Ib Rasmussen 9.68 - 9.30 9.95 9.87 10.17
Preben Larson 9.59 9.82 9.88 - 9.43 9.67
Jens Peter Jensen 9.28 9.48 9.47 9.02 9.27 9.35
  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.63   LARSEN Bent -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   34.42   JØRGENSEN Bo -1952 Sparta    
3   33.04   JESPERSEN Gilbert -1951 SG Atletik Svendborg    
4   32.96   LAUSTEN Ove -1954 Vejle IF    
5   25.71   JENSEN Jens Peter -1955 Viborg AM    
    DNS   LARSON Preben -1955 Vejle IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   NIELSEN Anker -1955 Slagelse Atletik DELTA    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bent Larsen 29.32 32.66 34.63 31.53 - -
Bo Jørgensen 29.53 34.42 32.04 - 29.10 -
Gilbert Jespersen - 33.04 - 0.31
Ove Lausten 21.12 - - 0.62 32.96 -
Jens Peter Jensen 20.71 23.57 - 25.71 - 23.84
  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 13.25  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.97   LARSEN Bent -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   43.25   HESSILT Karsten -1953 Glostrup IC    
3   34.20   RASMUSSEN Ib -1955 Randers Freja    
4   33.80   LARSON Preben -1955 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bent Larsen 39.70 - 40.02 41.37 43.97 41.51
Karsten Hessilt 40.03 41.01 39.60 43.25 - -
Ib Rasmussen - - 31.62 34.20 - -
Preben Larson 29.70 - 30.54 32.02 33.42 33.80
  MÆND 60-64 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   30.87   JESPERSEN Gilbert -1951 SG Atletik Svendborg    
    DNS   LARSON Preben -1955 Vejle IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   KRISTTHORSSON Benedikt -1953 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Gilbert Jespersen 28.09 28.91 30.18 30.87 28.50 27.67
  MÆND 60-64 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.82   LARSEN Bent -1954 Aalborg Atletik & Motion    
2   13.36   LARSON Preben -1955 Vejle IF    
3   13.07   RASMUSSEN Ib -1955 Randers Freja    
4   11.99   JØRGENSEN Bo -1952 Sparta    
5   10.45   JENSEN Jens Peter -1955 Viborg AM    
    DNS   HESSILT Karsten -1953 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bent Larsen 14.82 - - 13.86 14.35 -
Preben Larson - 12.63 13.36 12.29 - 12.20
Ib Rasmussen - 13.07 - - - -
Bo Jørgensen - - 11.99 - 11.69 -
Jens Peter Jensen 9.87 9.76 - 10.13 10.27 10.45
  MÆND 65-69 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   15.25   KAMMERSGÅRD Jørgen -1950 Vejle IF    
2   16.47   KØNIG Orla -1946 Københavns IF    
3   16.70   PLAMBECK Jørgen Wittrup IK Olympia Maribo    
  MÆND 65-69 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.4m/s
1   30.46   KAMMERSGÅRD Jørgen -1950 Vejle IF    
2   35.18   KØNIG Orla -1946 Københavns IF    
    DNS   KØNGERESKOV Rolf -1950 Bagsværd Atletikklub    
    DNS   PLAMBECK Jørgen Wittrup IK Olympia Maribo    
  MÆND 65-69 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   71.89   KAMMERSGÅRD Jørgen -1950 Vejle IF    
2   72.05   SØRENSEN Ole -1950 Atletica Horsens    
3   93.52   KØNIG Orla -1946 Københavns IF    
    DNS   KØNGERESKOV Rolf -1950 Bagsværd Atletikklub    
  MÆND 65-69 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30.96   CHRISTENSEN Tom Elmer -1949 IK Hellas    
2   2.46.35   SØRENSEN Ole -1950 Atletica Horsens    
3   4.26.24   KØNIG Orla -1946 Københavns IF    
    DNS   KØNGERESKOV Rolf -1950 Bagsværd Atletikklub    
  MÆND 65-69 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.04.06   CHRISTENSEN Tom Elmer -1949 IK Hellas    
2   5.05.57   KØNGERESKOV Rolf -1950 Bagsværd Atletikklub    
3   5.34.92   SØRENSEN Ole -1950 Atletica Horsens    
  MÆND 65-69 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.03.99   SØRENSEN Ole -1950 Atletica Horsens    
2   25.11.08   ELBÆK Esben -1950 Aalborg Ø Road Runners    
  MÆND 65-69 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.40 -0.2   PLAMBECK Jørgen Wittrup IK Olympia Maribo    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jørgen Wittrup Plambeck 3.40 -0.2 3.20 -0.5 2.95 +0.2 3.19 +0.3 2.94 +0.3 3.03 +0.3
  MÆND 65-69 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.75 +0.7   PLAMBECK Jørgen Wittrup IK Olympia Maribo    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jørgen Wittrup Plambeck 6.54 +0.0 6.62 +0.0 -   6.46 +0.4 6.61 +0.7 6.75 +0.7
  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.20  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.04   HØYER Knud -1946 Greve Atletik    
2   9.86   MALCHAU Finn -1948 Odense Atletik/OGF    
3   8.40   MAJERCIK Tichomir -1947 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Knud Høyer 10.04 - - - - -
Finn Malchau 9.03 9.47 9.76 9.86 - 9.48
Tichomir Majercik 7.88 7.94 7.52 7.53 8.26 8.40
  MÆND 65-69 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.61   MALCHAU Finn -1948 Odense Atletik/OGF    
2   39.57   HØYER Knud -1946 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Malchau 38.05 37.81 39.61 - - 36.18
Knud Høyer 36.93 36.36 36.55 - 38.87 39.57
  MÆND 65-69 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 13.25  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.09   MALCHAU Finn -1948 Odense Atletik/OGF    
2   35.79   HØYER Knud -1946 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Malchau 35.58 39.09 - - - 38.16
Knud Høyer 35.79 34.27 35.39 34.60 - -
  MÆND 65-69 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.83   MALCHAU Finn -1948 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Malchau - 34.83 - 34.33 34.80 -
  MÆND 65-69 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.69   MALCHAU Finn -1948 Odense Atletik/OGF    
2   13.20   HØYER Knud -1946 Greve Atletik    
3   10.31   MAJERCIK Tichomir -1947 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Malchau 13.32 - 13.93 14.69 13.67
Knud Høyer - 12.43 12.77 11.90 - 13.20
Tichomir Majercik 8.80 9.76 9.96 - 10.19 10.31
  MÆND 70-74 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -4.0m/s
1   14.88   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
2   15.10   LUTHMANN Birger -1945 Ben Hur    
3   16.10   HANSEN Jan -1944 Københavns IF    
4   18.98   NIELSEN Flemming -1941 Herning GF    
  MÆND 70-74 ÅR - 200 METER SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.4m/s
1   31.49   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
2   31.55   LUTHMANN Birger -1945 Ben Hur    
3   32.92   BAHN Erik -1941 Ben Hur    
    DNS   NIELSEN Flemming -1941 Herning GF    
  MÆND 70-74 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.17.87   BAHN Erik -1941 Ben Hur    
2   1.20.04   PEDERSEN Leif Møller -1945 Odense Atletik/OGF    
3   1.26.16   HANSEN Ove -1943 Lemvig Løbeklub    
  MÆND 70-74 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.57.82   DAUGAARD Kurt -1945 Atletica Horsens    
2   3.09.91   PEDERSEN Leif Møller -1945 Odense Atletik/OGF    
3   3.21.26   HANSEN Ove -1943 Lemvig Løbeklub    
  MÆND 70-74 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.44.37   DAUGAARD Kurt -1945 Atletica Horsens    
2   6.17.23   PEDERSEN Leif Møller -1945 Odense Atletik/OGF    
  MÆND 70-74 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.30.91   DAUGAARD Kurt -1945 Atletica Horsens    
2   22.42.90   RASMUSSEN Leif -1945 Randers Freja    
    DNF   PEDERSEN Leif Møller -1945 Odense Atletik/OGF    
  MÆND 70-74 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 14.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.2m/s
1   25.16   BJERRE Peter -1942 Aarhus 1900    
  MÆND 70-74 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.25   HANSEN Jan -1944 Københavns IF    
    DNS   NIELSEN Flemming -1941 Herning GF    
  1.20 1.25 1.30  
Jan Hansen o xxo xxx
  MÆND 70-74 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.80   BJERRE Peter -1942 Aarhus 1900    
  1.60 1.70 1.80 1.90  
Peter Bjerre o xxo o xxx
  MÆND 70-74 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.85 -0.4   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Flemming Orneborg 3.81 +0.0 2.82 -0.3 2.07 +0.0 3.80 -0.4 3.81 +0.7 3.85 -0.4
  MÆND 70-74 ÅR - TRESPRING LØR KL. 15.05  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.36 +0.5   NIELSEN Flemming -1941 Herning GF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Flemming Nielsen 6.36 +0.5 6.33 +0.7 -   -   -   -  
  MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.20  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.38   HANSEN Jan -1944 Københavns IF    
2   9.42   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
3   8.10   BJERRE Peter -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jan Hansen 9.58 10.38 10.36 - 9.36 9.83
Flemming Orneborg 8.53 9.01 8.99 9.42 8.53 9.23
Peter Bjerre 8.00 7.60 7.77 7.76 - 8.10
  MÆND 70-74 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 11.05  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.71   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Flemming Orneborg 26.41 26.17 - 26.15 28.71 26.87
  MÆND 70-74 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.12   HANSEN Knud -1945 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Knud Hansen 33.87 - - 34.84 - 38.12
  MÆND 70-74 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.98   SØDERBERG Torben -1945 Bagsværd Atletikklub    
2   33.63   ORNEBORG Flemming -1941 FIF Hillerød Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Torben Søderberg - 39.25 37.35 40.98 - -
Flemming Orneborg 33.63 33.31 30.95 31.97 30.84 31.17
  MÆND 70-74 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.26   HANSEN Knud -1945 Skive AM    
2   9.05   BJERRE Peter -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Knud Hansen - 12.45 14.26 13.79 - 13.95
Peter Bjerre - 9.05 - 8.95 8.96 8.99
  MÆND 75-79 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40.28   SIMONSEN Jørgen -1938 Dianalund Motion    
2   1.46.62   HANDT Hans Hans J. -1940 Dianalund Motion    
  MÆND 75-79 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.45.13   SIMONSEN Jørgen -1938 Dianalund Motion    
  MÆND 75-79 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.15.96   KILDSIG Vagn -1940 Dianalund Motion    
  MÆND 75-79 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   22.33.13   KILDSIG Vagn -1940 Dianalund Motion    
2   28.53.85   HANDT Hans Hans J. -1940 Dianalund Motion    
  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.64   BRUNTT Flemming -1939 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Flemming Bruntt 8.11 8.43 8.53 8.61 8.64 8.49
  MÆND 75-79 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 11.05  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.48   ANKERSTJERNE Finn -1936 Glostrup IC    
2   21.67   BRUNTT Flemming -1939 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MØRCH Johannes -1940 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Ankerstjerne 22.49 26.11 25.09 - 28.05 28.48
Flemming Bruntt 18.81 17.53 20.47 21.60 20.99 21.67
  MÆND 75-79 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   27.98   ANKERSTJERNE Finn -1936 Glostrup IC    
2   25.18   BRUNTT Flemming -1939 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MØRCH Johannes -1940 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Ankerstjerne - - 27.98 25.52 - -
Flemming Bruntt 24.60 25.18 24.69 25.13 - -
  MÆND 75-79 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.44   BRUNTT Flemming -1939 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MØRCH Johannes -1940 Odense Atletik/OGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Flemming Bruntt 17.06 15.58 19.44 17.60 17.89 19.04
  MÆND 75-79 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.45   ANKERSTJERNE Finn -1936 Glostrup IC    
2   9.25   BRUNTT Flemming -1939 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Ankerstjerne 10.83 - 10.84 11.40 11.45 10.71
Flemming Bruntt 9.18 8.59 9.25 8.45 - 8.66
  MÆND 80-84 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -4.0m/s
1   20.72   PEDERSEN Clark -1935 Vejle IF    
  MÆND 80-84 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1 DVR 1.32.32   SØGAARD Søren -1935 Lemvig Løbeklub    
  MÆND 80-84 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1 VDR 3.45.52   SØGAARD Søren -1935 Lemvig Løbeklub    
  MÆND 80-84 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 14.00  
  ( 68.6 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.2m/s
1 DVR 20.63   PEDERSEN Clark -1935 Vejle IF    
  MÆND 80-84 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.22 -0.2   ANDERSEN Henry -1934 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Henry Andersen 3.02 -0.2 3.07 -0.4 3.22 -0.2 2.13 +0.0 2.86 +0.0 -  
  MÆND 80-84 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.68   ABSHAGEN Ronald -1932 Esbjerg AM    
2   7.66   IRGENS Ole -1934 Trongårdens IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ronald Abshagen 7.39 7.59 7.60 7.04 7.68 7.55
Ole Irgens 7.10 7.09 7.17 7.66 7.06 6.88
  MÆND 80-84 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 11.05  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.77   IRGENS Ole -1934 Trongårdens IF    
2   16.99   RAVN Jakob -1933 Horsens Orienteringsklub    
3   16.73   ABSHAGEN Ronald -1932 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ole Irgens 16.38 - 18.16 17.52 18.77 -
Jakob Ravn - 15.29 15.41 15.56 16.99 15.39
Ronald Abshagen - 14.78 15.97 14.71 15.72 16.73
  MÆND 80-84 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.58   RAVN Jakob -1933 Horsens Orienteringsklub    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jakob Ravn 22.60 21.35 - 23.58 22.35 22.97
  MÆND 80-84 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.40   ABSHAGEN Ronald -1932 Esbjerg AM    
2   16.39   RAVN Jakob -1933 Horsens Orienteringsklub    
3   12.96   IRGENS Ole -1934 Trongårdens IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ronald Abshagen 15.59 16.11 16.39 16.90 18.40 -
Jakob Ravn 14.14 16.09 - 15.24 16.18 16.39
Ole Irgens 11.34 - 10.67 12.51 10.08 12.96
  MÆND 80-84 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.99   RAVN Jakob -1933 Horsens Orienteringsklub    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jakob Ravn 8.64 8.99 8.86 8.91 8.76 8.69
  MÆND 85-89 ÅR - 5000 METER SØN KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1 VDR 34.52.11   PAARUP Preben -1928 Randers Freja Motion    
  MÆND 85-89 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.55   DUHOLM Heinrich -1929 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Heinrich Duholm 7.54 7.54 - 7.42 7.55 7.29
  MÆND 85-89 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.55  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.60   DUHOLM Heinrich -1929 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Heinrich Duholm 18.60 14.07 18.14 18.11 18.07 17.08


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 2. september 2015 klokken 15:18

© Copyright Dansk Atletik Forbund