Loading...

DTU finale, Skive

12. september 2015 · Jesper Frænde

D15

D19

P15

P19

RESULTATER
DMU hold - P15
Finale
den 12.sep 2015 på Spar Nord Arena - Skive Stadion
Arrangør: Skive AM
  SAMLET STILLING  
  SPA AAM BAC 1900 BAK SAM/SI    
TOTAL 10065p 8904p 8508p 8202p 8175p 6959p    
  SPRINT  
  AAM SPA BAC 1900 BAK SAM/SI    
  3394p 3361p 3158p 3057p 2833p 2022p    
100 837p 772p 741p 780p 718p 716p    
300 837p 782p 734p 685p 593p 300p    
80H 810p 841p 819p 760p 756p 384p    
4X100 910p 966p 864p 832p 766p 622p    
  MELLEM- & LANGDISTANCE  
  SPA AAM 1900 BAK BAC SAM/SI    
  1761p 1618p 1326p 1238p 1153p 535p    
800 923p 916p 709p 675p 620p 389p    
3000 838p 702p 617p 563p 533p 146p    
  SPRING  
  SPA 1900 BAC SAM/SI AAM BAK    
  2354p 2008p 1856p 1452p 1426p 1286p    
713p 631p 672p 672p 672p 367p    
ST 812p 662p 436p 436p 175p 395p    
829p 715p 748p 344p 579p 524p    
  KAST  
  SAM/SI BAK SPA AAM BAC 1900    
  2950p 2818p 2589p 2466p 2341p 1811p    
KU 462p 836p 709p 678p 658p 622p    
DI 487p 785p 442p 738p 653p 364p    
HA 1127p 698p 735p 400p 392p 273p    
SP 874p 499p 703p 650p 638p 552p    
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 10.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -2.0m/s  2h: +0.0m/s
1   12.73 1h   Ida Beiter Bomme -2001 SPARTA 841p  
2   12.87 1h   Katarina Hessner -2001 Bagsværd AC 819p  
3   12.93 1h   Annica Lundtoft -2000 Aalborg AM 810p  
4   13.19 2h   Hannah Illum Petersen -2000 SPARTA    
5   13.25 1h   Mathilde Krejbjerg Skou -2002 Århus 1900 760p  
6   13.28 1h   Klara Loessl -2002 Ballerup AK 756p  
7   15.26 2h   Emma Stens Hansen -2003 Aalborg AM    
8   15.85 2h   Ida Marie Hartmann -2002 Århus 1900    
9   15.97 2h   Rebecca Spiegelhauer -2002 Ballerup AK    
10   16.18 1h   Katrine Risvig -2003 Skive AM / Stoholm IF 384p  
11   17.78 2h   Marlene Fisker -2002 Skive AM / Stoholm IF    
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 10.15  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   38.79   Vicki Dahl -2000 Skive AM / Stoholm IF 874p  
2   30.84   Caroline Tarrasson Hansen -2000 SPARTA 703p  
3   28.70   Maria Thorndahl Thomsen -20000 Aalborg AM 650p  
4   28.23   Rikke Stub Neubert -2000 Bagsværd AC 638p  
5   25.00   Julie Harsmann -2000 Århus 1900 552p  
6   24.53   Sara Harsmann -2002 Århus 1900    
7   23.12   Victoria Lendal -2002 SPARTA    
8   23.10   Helena B Matz -2002 Ballerup AK 499p  
9   22.38   Victoria Jørgensen -2000 Ballerup AK    
10   18.83   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Vicki Dahl 34.90 38.79 - 34.43 - -
Caroline Tarrasson Hansen - - 30.84 - 30.44 28.21
Maria Thorndahl Thomsen 27.40 15.65 25.64 28.70 24.89 25.66
Rikke Stub Neubert 28.23 19.53 25.20 27.62 25.21 25.39
Julie Harsmann 20.41 21.19 - 25.00 - 23.06
Sara Harsmann 23.09 24.53 22.82 - - -
Victoria Lendal 18.09 23.12 22.52 22.19 - 18.81
Helena B Matz 21.45 23.10 20.85 - 22.19 23.00
Victoria Jørgensen - - 20.65 22.38 21.23 20.58
Nathalie Richter 17.95 17.46 18.83 18.48 - -
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -2.7m/s  2h: -1.9m/s
1   12.94 1h   Mathilde Pritzel Nielsen -2000 Aalborg AM 837p  
2   13.22 1h   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Århus 1900 780p  
3   13.26 1h   Olivia Tuokila -2000 SPARTA 772p  
4   13.37 2h   Sarah Sveistrup Dahl -2000 SPARTA    
5   13.42 1h   Rose Due -2000 Bagsværd AC 741p  
6   13.54 1h   Klara Loessl -2002 Ballerup AK 718p  
7   13.55 2h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM / Stoholm IF 716p  
8   13.98 2h   Julie Bols -2001 Aalborg AM    
9   14.06 2h   Josephine Ransander -2001 Ballerup AK    
10   14.19 2h   Kathrine Krogh -2000 Århus 1900    
11   14.52 2h   Amalie Thrane -2003 Bagsværd AC    
12   26.08 1h   Sarah Kristensen -2000 Skive AM / Stoholm IF    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.56   Laura Nørrung Poulsen -20000 SPARTA 713p  
2   1.53   Ellen Geckler Friborg -2000 Bagsværd AC 672p  
3   1.53   Katrine Fjerbæk Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF 672p  
4   1.53   Freja Krogh -20000 Aalborg AM 672p  
=   1.53   Karla Schärfe -2003 SPARTA    
6   1.50   Cecilie Meier -2000 Århus 1900 631p  
7   1.41   Marlene Fisker -2002 Skive AM / Stoholm IF    
8   1.38   Josefine Bach Jensen Bang -2000 Bagsværd AC    
9   1.38   Katrine Hoelgaar Christen -2001 Aalborg AM    
10   1.30   Alma Møller -2002 Århus 1900    
11   1.30   Josephine Ransander -2001 Ballerup AK 367p  
    DNS   Ida Jespersen -2000 Ballerup AK    
  0.12 1.15 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59  
Laura Nørrung Poulsen               o o o o xo xxx
Ellen Geckler Friborg             o   xo o o xxx  
Katrine Fjerbæk Olesen             o o xo xo xo xxx  
Freja Krogh         o o o xo xo o xxo xxx  
Karla Schärfe         o o o xo o xo xxo xxx  
Cecilie Meier   o o o xxo o xxx     o      
Marlene Fisker       o o o xo xxx          
Josefine Bach Jensen Bang       o o o xxx            
Katrine Hoelgaar Christen       o xo o xxx            
Alma Møller o o o xo xxx                
Josephine Ransander     o xxo xxx                
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   11.40   Amalie Pfeiffer -2001 Ballerup AK 836p  
2   9.95   Ida Beiter Bomme -2001 SPARTA 709p  
3   9.62   Mathilde Pritzel Nielsen -2000 Aalborg AM 678p  
4   9.42   Feline Christens -2000 Bagsværd AC 658p  
5   9.30   Victoria Jørgensen -2000 Ballerup AK    
6   9.05   Amalie Andersen -2001 Århus 1900 622p  
7   8.09   Laura Nørrung Poulsen -20000 SPARTA    
8   7.54   Celine Würtz -2001 Skive AM / Stoholm IF 462p  
9   6.85   Sofie Froberg -2002 Århus 1900    
10   6.41   Sandra Reimer -20001 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Amalie Pfeiffer 10.99 10.74 10.43 11.40 10.56 -
Ida Beiter Bomme 9.68 9.29 9.95 - 9.15 9.11
Mathilde Pritzel Nielsen 9.56 9.60 9.52 8.66 9.30 9.62
Feline Christens 8.93 9.17 8.87 8.81 9.42 8.31
Victoria Jørgensen 8.78 - 9.30 9.10 9.01 9.15
Amalie Andersen 7.58 7.84 9.05 - - -
Laura Nørrung Poulsen 8.09 - - - - -
Celine Würtz 6.99 7.31 7.54 7.03 7.53 7.23
Sofie Froberg 6.60 6.70 - 6.85 - 6.78
Sandra Reimer 6.05 6.04 6.17 5.99 6.03 6.41
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER LØR KL. 12.05  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   10.19.63   Anna Mark Helwigh -2000 SPARTA 838p  
2   10.56.32   Ida Jørgensen -2001 Aalborg AM 702p  
3   11.16.69   Lærke Natacha Lund -2001 SPARTA    
4   11.21.44   Laura Astrup -2000 Århus 1900 617p  
5   11.27.10   Liv Nielsen -2001 Aalborg AM    
6   11.38.10   Mathilde Rasmussen -2003 Ballerup AK 563p  
7   11.47.78   Tine Østergaard -2000 Bagsværd AC 533p  
8   11.53.01   Mathilde Kodahl -2001 Århus 1900    
9   12.15.20   Solveigh Wulff -2000 Ballerup AK    
10   14.38.87   Celine Holm Nielsen -2002 Skive AM / Stoholm IF 146p  
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.10  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   52.75   Vicki Dahl -2000 Skive AM / Stoholm IF 1127p  
2   35.28   Liv Nedergaard -2002 SPARTA 735p  
3   33.75   Rebecca Nielsen -2000 Ballerup AK 698p  
4   26.46   Mette Marie Jensen -2001 Ballerup AK    
5   22.01   Nicoline Reiche -20000 Aalborg AM 400p  
6   22.00   Emilie Bank-Mikkelsen -2002 SPARTA    
7   21.72   Rikke Stub Neubert -2000 Bagsværd AC 392p  
8   21.45   Emma Bach Svendsen -20001 Aalborg AM    
9   17.30   Amalie Andersen -2001 Århus 1900 273p  
10   15.44   Martha Thestrup Andersen -2000 Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Vicki Dahl 52.75 - - - - 50.44
Liv Nedergaard 32.84 35.28 35.06 - 33.16 34.00
Rebecca Nielsen 33.75 - 32.36 33.14 - 32.31
Mette Marie Jensen - - - 26.46 - -
Nicoline Reiche 21.91 21.10 17.22 - 22.01 -
Emilie Bank-Mikkelsen 21.67 21.93 - - 22.00 21.58
Rikke Stub Neubert 20.42 21.72 21.64 20.27 19.15 -
Emma Bach Svendsen 19.86 21.05 20.27 - 21.45 -
Amalie Andersen 17.17 - 16.48 - 17.30 -
Martha Thestrup Andersen 12.65 15.44 - - - -
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.40 +0.6   Hannah Illum Petersen -2000 SPARTA 829p  
2   5.15 +1.3   Ellen Geckler Friborg -2000 Bagsværd AC 748p  
3   5.05 +2.0   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Århus 1900 715p  
4   4.84 +1.9   Katarina Hessner -2001 Bagsværd AC    
5   4.62 +1.1   Freja Wærness -2000 Aalborg AM 579p  
6   4.59 +1.6   Kathrine Krogh -2000 Århus 1900    
7   4.44 +0.8   Cecilie Færge -2003 Ballerup AK 524p  
8   4.28 +1.7   Mai Wærness -2002 Aalborg AM    
9   3.84 +1.8   Rebecca Spiegelhauer -2002 Ballerup AK    
10   3.84 +1.3   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM / Stoholm IF 344p  
11   2.97 +0.0   Maria Kragh -2001 SPARTA    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Hannah Illum Petersen -   5.31 +0.0 5.35 +0.9 5.34 +1.2 5.40 +0.6 5.32 +0.0
Ellen Geckler Friborg 5.06 +0.0 5.15 +1.3 5.00 -0.1 5.11 +1.5 4.98 +1.8 -  
Thea Lyng Møller Jensen 4.74 +0.8 4.72 +1.0 4.87 +0.9 4.81 +0.3 5.05 +2.0 5.04 +0.3
Katarina Hessner 4.52 +0.1 4.77 +1.0 4.71 +0.0 4.74 +0.0 4.63 +1.0 4.84 +1.9
Freja Wærness 4.46 +1.0 4.51 +1.0 4.52 +0.7 -   4.62 +1.1 4.45 +0.0
Kathrine Krogh 4.28 +1.2 4.52 +1.0 4.59 +1.6 4.15 +0.2 -   -  
Cecilie Færge 4.11 +0.0 -   4.20 +0.0 4.28 +1.8 -   4.44 +0.8
Mai Wærness 3.42 +1.0 4.14 +0.0 4.28 +1.7 -   4.15 +0.0 3.14 +0.0
Rebecca Spiegelhauer 3.76 +0.0 3.81 +0.0 3.71 +1.5 3.84 +1.8 3.73 +0.0 3.78 +0.0
Nanna Tveen Høgsberg 3.74 +1.4 3.77 +0.0 3.69 +0.0 -   3.73 +0.0 3.84 +1.3
Maria Kragh 2.97 +0.0 -   -   -   -   -  
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.15  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   34.37   Amalie Pfeiffer -2001 Ballerup AK 785p  
2   32.36   Maria Thorndahl Thomsen -20000 Aalborg AM 738p  
3   28.94   Feline Christens -2000 Bagsværd AC 653p  
4   23.65   Rebecca Nielsen -2000 Ballerup AK    
5   22.68   Celine Würtz -2001 Skive AM / Stoholm IF 487p  
6   21.09   Caroline Tarrasson Hansen -2000 SPARTA 442p  
7   20.87   Liv Nedergaard -2002 SPARTA    
8   18.39   Sofie Froberg -2002 Århus 1900 364p  
9   17.88   Anne Marie Østergaard -2003 Bagsværd AC    
10   15.24   Carla Overgaard Mikkelsen -2003 Skive AM / Stoholm IF    
11   12.96   Tine Nielsen -2000 Århus 1900    
12   11.58   Eva Marie Nyby -2002 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Amalie Pfeiffer - 34.37 - - 30.31 -
Maria Thorndahl Thomsen 28.23 - 31.04 32.36 - -
Feline Christens 28.72 28.39 28.94 28.52 - -
Rebecca Nielsen 23.65 22.43 23.14 - 22.26 22.04
Celine Würtz 20.51 19.63 21.20 20.00 - 22.68
Caroline Tarrasson Hansen 18.13 21.09 - 19.34 17.74 17.87
Liv Nedergaard 19.34 - 16.54 - 18.49 20.87
Sofie Froberg - 16.95 18.39 - - 17.28
Anne Marie Østergaard - 17.88 - 16.10 - 15.32
Carla Overgaard Mikkelsen - - 15.24 - - -
Tine Nielsen 12.58 12.96 - 11.43 - -
Eva Marie Nyby 10.96 11.16 11.58 10.58 11.07 11.30
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.10   Selma Staun -2000 SPARTA 812p  
2   2.80   Cecilie Meier -2000 Århus 1900 662p  
3   2.70   Julie Harsmann -2000 Århus 1900    
4   2.60   Nicola Malling -2001 SPARTA    
5   2.30   Josefine Bach Jensen Bang -2000 Bagsværd AC 436p  
6   2.30   Katrine Fjerbæk Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF 436p  
7   2.20   Line Refsgaard -2001 Ballerup AK 395p  
8   1.90   Ingrid Sofie Bach Jensen Bagsværd AC    
9   1.60   Emilie Larsen -2002 Aalborg AM 175p  
    X   Freja Krogh -20000 Aalborg AM    
    DNS   Ida Jespersen -2000 Ballerup AK    
  0.20 1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 4.50  
Selma Staun                         o xo o o xxo xxx  
Cecilie Meier                     xo o xo o xxx        
Julie Harsmann                     xo o o xxx          
Nicola Malling                     o o xxx            
Josefine Bach Jensen Bang       o o o o xo xo xxx                  
Katrine Fjerbæk Olesen       xo   o o o xxo                   xxx
Line Refsgaard       xo xo     o xxx                    
Ingrid Sofie Bach Jensen   x xxo o o xxx                          
Emilie Larsen   o xxx                                
Freja Krogh   xxx                                  
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.64 1h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM 837p  
2   42.54 1h   Olivia Thorsgaard -2000 SPARTA 782p  
3   43.13 2h   Sarah Sveistrup Dahl -2000 SPARTA    
4   43.36 1h   Rose Due -2000 Bagsværd AC 734p  
5   44.22 1h   Mathilde Krejbjerg Skou -2002 Århus 1900 685p  
6   45.91 1h   Cecilie Færge -2003 Ballerup AK 593p  
7   47.27 2h   Tine Nielsen -2000 Århus 1900    
8   48.16 2h   Nanna Murholm -2001 Aalborg AM    
9   52.51 1h   Carla Overgaard Mikkelsen -2003 Skive AM / Stoholm IF 300p  
    DNS 2h   Amalie Thrane -2003 Bagsværd AC    
    DNS 2h   Laura Witt -20001 Ballerup AK    
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.15.79   Anna Mark Helwigh -2000 SPARTA 923p  
2   2.16.15   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM 916p  
3   2.26.64   Mathilde Willer -2002 SPARTA    
4   2.27.98   Laura Astrup -2000 Århus 1900 709p  
5   2.28.18   Mille B Olesen -2002 Aalborg AM    
6   2.30.15   Majken Lützen -2003 Ballerup AK 675p  
7   2.31.57   Anna Mosby Nielsen -2001 Århus 1900    
8   2.33.66   Agnes Bøg Bagsværd AC 620p  
9   2.46.36   Sofie Christesensen -2000 Ballerup AK    
10   2.50.76   Katrine Risvig -2003 Skive AM / Stoholm IF 389p  
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.89 1h   Olivia Tuokila -2000
Sarah Sveistrup Dahl -2000
Olivia Thorsgaard -2000
Hannah Illum Petersen -2000
SPARTA I 966p  
2   51.14 1h   Annica Lundtoft -2000
Freja Wærness -2000
Nathalie Richter -2000
Mathilde Pritzel Nielsen -2000
Aalborg AM I 910p  
3   52.17 1h   Rose Due -2000
Agnes Bøg
Ellen Geckler Friborg -2000
Katarina Hessner -2001
Bagsværd AC I 864p  
4   52.92 1h   Thea Lyng Møller Jensen -2001
Kathrine Krogh -2000
Mathilde Krejbjerg Skou -2002
Cecilie Meier -2000
Århus 1900 I 832p  
5   54.51 1h   Josephine Ransander -2001
Klara Loessl -2002
Majken Lützen -2003
Cecilie Færge -2003
Ballerup AK I 766p  
6   56.32 2h   Josefine Bach Jensen Bang -2000
Amalie Thrane -2003
Tine Østergaard -2000
Ingrid Sofie Bach Jensen
Bagsværd AC II    
7   56.67 2h   Tine Nielsen -2000
Ida Marie Hartmann -2002
Alma Møller -2002
Julie Harsmann -2000
Århus 1900 II    
8   58.22 1h   Nanna Tveen Høgsberg -2003
Celine Würtz -2001
Katrine Fjerbæk Olesen -2001
Marlene Fisker -2002
Skive AM I 622p  
9   1.01.57 2h   Rebecca Spiegelhauer -2002
Mathilde Rasmussen -2003
Sofie Christesensen -2000
Solveigh Wulff -2000
Ballerup AK II    
    DQ 2h   Ida Beiter Bomme -2001
Maria Kragh -2001
Laura Nørrung Poulsen -20000
Isabella Juul
SPARTA II    
    DQ 2h   Julie Bols -2001
Sandra Reimer -20001
Mai Wærness -2002
Emma Stens Hansen -2003
Aalborg AM II    
    DNS 2h   Marlene Fisker -2002
Vicki Dahl -2000
Nanna Tveen Høgsberg -2003
Katrine Risvig -2003
Skive AM II    


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 13. september 2015 klokken 17:00

RESULTATER
DMU hold - P19
Finale
den 12.sep 2015 på Spar Nord Arena - Skive Stadion
Arrangør: Skive AM
  SAMLET STILLING  
  SPA AAIG 1900 SAMSIF SAKHGF SLA    
TOTAL 9767p 9646p 8472p 8388p 8061p 7325p    
  SPRINT  
  SPA 1900 AAIG SLA SAMSIF SAKHGF    
  3697p 3486p 3302p 2988p 2954p 2809p    
100 860p 870p 735p 632p 790p 860p    
400 1025p 904p 810p 908p 694p 871p    
100H 891p 827p 874p 723p 774p 298p    
4X100 921p 885p 883p 725p 696p 780p    
  MELLEM- & LANGDISTANCE  
  SPA SAKHGF AAIG 1900 SAMSIF SLA    
  1805p 1544p 1426p 1319p 1225p 1161p    
1500 964p 764p 703p 752p 583p 562p    
5000 841p 780p 723p 567p 642p 599p    
  SPRING  
  AAIG SAKHGF 1900 SAMSIF SPA SLA    
  2142p 2128p 2076p 1875p 1758p 1558p    
705p 657p 754p 608p 871p 512p    
ST 520p 580p 520p 461p   402p    
917p 891p 802p 806p 887p 644p    
  KAST  
  AAIG SPA SAMSIF SLA 1900 SAKHGF    
  2776p 2507p 2334p 1618p 1591p 1580p    
KU 703p 686p 404p 516p 382p 456p    
DI 704p 582p 642p 322p 363p 350p    
HA 598p 648p 763p 386p 256p 284p    
SP 771p 591p 525p 394p 590p 490p    
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.67   Rikke Andersen -98 SPARTA 871p  
2   1.55   Agnes Skovgaard -96 Århus 1900 754p  
3   1.50   Mathilde S Jepsen -99 SPARTA    
4   1.50   Nikoline Petersen -98 Aabenraa IG 705p  
5   1.45   Carolien Millenaar -97 SAK77/HGF 657p  
6   1.40   Sarah Winther Jensen -99 Skive AM/Stoholm 608p  
7   1.35   Cathrine Elgaard -97 Skive AM/Stoholm    
8   1.30   Smilla Due -99 Slagelse Atletik DELTA 512p  
  1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.64 1.67 1.70  
Rikke Andersen                 o o o xxo xxx
Agnes Skovgaard               o xo xxx      
Mathilde S Jepsen           o o xo xxx        
Nikoline Petersen           xxx o xxo xxx        
Carolien Millenaar       o o o xo xxx          
Sarah Winther Jensen         o xxo xxx            
Cathrine Elgaard o o o xo o xxx              
Smilla Due xo o o xo xxx                
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.2m/s  2h: +0.0m/s
1   15.22 1h   Katrine Koch Jacobsen -99 SPARTA 891p  
2   15.38 1h   Sophie Roessler -96 Aabenraa IG 874p  
3   15.81 1h   Liv Stæhr Rødtnes -99 Århus 1900 827p  
4   16.32 1h   Amalie Brammer Kristianse -99 Skive AM/Stoholm 774p  
5   16.83 1h   Nickoline Skifter Anderse -98 Slagelse Atletik DELTA 723p  
6   17.41 2h   Caroline G Johansen -98 Århus 1900    
7   22.04 1h   Anne Sofie Herskind -98 SAK77/HGF 298p  
    DNS 2h   Leonora Hede -98 SPARTA    
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.20   Fawzie Otour -96 Aabenraa IG 703p  
2   11.92   Karoline Mangor -98 SPARTA 686p  
3   11.57   Ayoe Røbel -98 SPARTA    
4   9.09   Viktoria Bramsted Anderse -98 Slagelse Atletik DELTA 516p  
5   8.10   Maria Knudsen -98 SAK77/HGF 456p  
6   7.22   Therese Helk Olesen -99 Skive AM/Stoholm 404p  
7   7.12   Marie Meldgaard Jakobsen -96 Skive AM/Stoholm    
8   6.85   Hanne Hansen -97 Århus 1900 382p  
9   6.05   Mai Støhr Rødtnes -99 Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Fawzie Otour 12.20 12.05 - 11.64 12.16 -
Karoline Mangor 11.27 11.49 11.92 - - 11.41
Ayoe Røbel 10.55 11.02 11.57 10.35 - 10.64
Viktoria Bramsted Anderse 8.05 9.05 9.08 9.01 8.72 9.09
Maria Knudsen 7.70 7.87 7.76 8.10 8.03 7.31
Therese Helk Olesen 7.13 7.08 6.34 6.80 6.61 7.22
Marie Meldgaard Jakobsen 6.85 7.01 7.12 6.65 - 6.70
Hanne Hansen 5.67 6.85 6.03 6.28 6.45 6.39
Mai Støhr Rødtnes 6.05 5.81 5.90 5.27 4.61 5.17
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -3.1m/s  2h: +0.0m/s
1   12.84 1h   Frida Sångren -97 Århus 1900 870p  
2   12.90 1h   Emilie Pedersen -98 SAK77/HGF 860p  
=   12.90 1h   Anne Sofie Kirkegaard -98 SPARTA 860p  
4   13.34 1h   Amalie Brammer Kristianse -99 Skive AM/Stoholm 790p  
5   13.70 1h   Isabell Paprotny -97 Aabenraa IG 735p  
6   14.41 1h   Smilla Due -99 Slagelse Atletik DELTA 632p  
7   15.10 2h   Helene Gulstad -96 SAK77/HGF    
    DNS 2h   Laura Tølløse -97 SPARTA    
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.67 +1.5   Sophie Roessler -96 Aabenraa IG 917p  
2   5.55 +0.0   Emilie Pedersen -98 SAK77/HGF 891p  
3   5.53 +0.0   Laura Tølløse -97 SPARTA 887p  
4   5.35 +1.2   Simone Hjort -99 SPARTA    
5   5.15 +0.9   Sarah Winther Jensen -99 Skive AM/Stoholm 806p  
6   5.13 +1.5   Agnes Skovgaard -96 Århus 1900 802p  
7   4.38 +0.0   Simone Lodahl -98 Slagelse Atletik DELTA 644p  
8   3.99 +0.0   Maria Roed Brodersen -99 Skive AM/Stoholm    
    DNS     Signe Skov Jensen -98 SAK77/HGF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sophie Roessler -   5.49 +0.0 5.67 +1.5 4.39 +0.0 5.35 +0.0 4.02 +0.0
Emilie Pedersen 5.37 +0.9 5.55 +0.0 -   5.18 +0.0 -   -  
Laura Tølløse 5.53 +0.0 -   -   5.37 +0.0 -   5.47 +0.1
Simone Hjort 4.88 +0.0 5.25 +0.0 5.11 +1.0 5.35 +1.2 5.02 +0.0 5.17 +0.1
Sarah Winther Jensen 3.21 +1.2 5.15 +0.9 -   -   4.95 +0.9 4.58 +0.0
Agnes Skovgaard 4.89 +0.7 5.13 +1.5 4.87 +2.4 4.95 +0.0 4.87 +0.0 4.99 +0.0
Simone Lodahl 4.22 +0.3 3.65 +0.5 -   3.87 +0.0 4.00 +0.0 4.38 +0.0
Maria Roed Brodersen 3.77 +0.0 3.68 +0.4 3.70 +1.7 3.70 +2.1 3.99 +0.0 3.99 +0.6
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METER LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   17.59.48   Clara Kall -99 SPARTA 841p  
2   18.37.04   Camilla Lundtoft -96 SAK77/HGF 780p  
3   19.13.76   Gyde Tadsen -96 Aabenraa IG 723p  
4   20.08.32   Maiken Guldberg -96 Skive AM/Stoholm 642p  
5   20.38.64   Vera Dam Kaagaard -99 Slagelse Atletik DELTA 599p  
6   21.01.80   Marie Dupont -98 Århus 1900 567p  
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 13.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.48   Sofie Dahl -97 Skive AM/Stoholm 763p  
2   42.30   Amanda Lillevang Rasmusse -97 SPARTA 648p  
3   39.19   Marie Aagaard -96 Aabenraa IG 598p  
4   28.09   Cecilia Kaderkova -99 SPARTA    
5   25.89   Viktoria Bramsted Anderse -98 Slagelse Atletik DELTA 386p  
6   19.47   Maria Knudsen -98 SAK77/HGF 284p  
7   17.70   Therese Johansen -99 Århus 1900 256p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sofie Dahl - 46.47 48.85 48.95 49.48 -
Amanda Lillevang Rasmusse - 42.30 41.94 - 40.89 -
Marie Aagaard - - 35.26 39.19 - 38.83
Cecilia Kaderkova - - - 28.09 - -
Viktoria Bramsted Anderse 25.89 - 24.78 23.51 - 24.08
Maria Knudsen 18.78 19.47 19.15 18.03 18.13 18.70
Therese Johansen - - 15.62 14.53 17.70 15.52
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.80   Signe Skov Jensen -98 SAK77/HGF 580p  
2   2.60   Nikoline Petersen -98 Aabenraa IG 520p  
3   2.60   Sofie Garset -99 Århus 1900 520p  
4   2.40   Maja C. Frederiksen -98 Skive AM/Stoholm 461p  
5   2.30   Hanne Hansen -97 Århus 1900    
6   2.20   Simone Lodahl -98 Slagelse Atletik DELTA 402p  
    X   Mira Guldbrandsen -98 SPARTA    
  2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90  
Signe Skov Jensen xo       xo xo xo o xxo xxx
Nikoline Petersen     xo o o o o x    
Sofie Garset   o o xo xo xo xxx      
Maja C. Frederiksen         xo xxx        
Hanne Hansen   o o o xx          
Simone Lodahl   xxo o xxx            
Mira Guldbrandsen                    
  PIGER 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   55.13 1h   Anne Sofie Kirkegaard -98 SPARTA 1025p  
2   58.77 1h   Nickoline Skifter Anderse -98 Slagelse Atletik DELTA 908p  
3   58.91 1h   Liv Stæhr Rødtnes -99 Århus 1900 904p  
4   59.72 2h   Mai Støhr Rødtnes -99 Århus 1900    
5   59.97 1h   Carolien Millenaar -97 SAK77/HGF 871p  
6   1.02.00 1h   Isabell Paprotny -97 Aabenraa IG 810p  
7   1.02.36 2h   Johanne W Simonsen -99 SPARTA    
8   1.06.09 2h   Rikke Madsen -97 Skive AM/Stoholm 694p  
    DNF 1h   Marie Meldgaard Jakobsen -96 Skive AM/Stoholm    
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.15  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.22   Fawzie Otour -96 Aabenraa IG 771p  
2   34.22   Karoline Mangor -98 SPARTA 591p  
3   34.14   Maja Overgaard -96 Århus 1900 590p  
4   30.53   Maja C. Frederiksen -98 Skive AM/Stoholm 525p  
5   30.51   Rikke Andersen -98 SPARTA    
6   28.57   Emilie Vejlgaard -98 SAK77/HGF 490p  
7   23.22   Victoria Bogetoft -99 Slagelse Atletik DELTA 394p  
8   20.02   Marie Dupont -98 Århus 1900    
9   18.91   Marie Kruse -99 Slagelse Atletik DELTA    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Fawzie Otour 42.11 - 42.04 44.22 43.49 42.73
Karoline Mangor 34.22 29.71 - - - -
Maja Overgaard 34.14 32.85 32.11 29.57 26.84 30.03
Maja C. Frederiksen - 30.53 28.25 27.23 28.53 -
Rikke Andersen 30.51 24.58 - 26.36 27.21 -
Emilie Vejlgaard 26.75 26.55 27.62 26.13 27.32 28.57
Victoria Bogetoft 20.84 21.31 23.22 19.69 21.70 20.46
Marie Dupont 17.19 15.51 17.58 17.11 - 20.02
Marie Kruse 18.91 17.15 16.08 16.91 18.66 18.05
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   40.00   Marie Aagaard -96 Aabenraa IG 704p  
2   36.58   Sofie Dahl -97 Skive AM/Stoholm 642p  
3   33.26   Amanda Lillevang Rasmusse -97 SPARTA 582p  
4   30.87   Ayoe Røbel -98 SPARTA    
5   21.22   Maja Overgaard -96 Århus 1900 363p  
6   20.48   Emilie Vejlgaard -98 SAK77/HGF 350p  
7   18.98   Victoria Bogetoft -99 Slagelse Atletik DELTA 322p  
8   16.90   Therese Johansen -99 Århus 1900    
9   12.22   Marie Kruse -99 Slagelse Atletik DELTA    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marie Aagaard 38.62 37.61 - 40.00 38.02 34.88
Sofie Dahl 30.50 - - - 36.58 -
Amanda Lillevang Rasmusse 33.26 31.90 - 29.82 - -
Ayoe Røbel 26.20 30.87 - 30.30 - 26.26
Maja Overgaard 21.22 20.16 19.70 20.59 - 20.78
Emilie Vejlgaard 17.43 19.32 17.38 20.48 19.65 20.35
Victoria Bogetoft 17.87 18.54 - 17.10 18.25 18.98
Therese Johansen - 16.90 - - - -
Marie Kruse 11.67 10.81 11.40 11.30 11.56 12.22
  PIGER 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.31.67   Josephine Thestrup -96 SPARTA 964p  
2   5.01.17   Camilla Lundtoft -96 SAK77/HGF 764p  
3   5.03.02   Cornelia Slej -99 Århus 1900 752p  
4   5.09.90   Johanna Munch Skylv -99 SPARTA    
5   5.10.86   Gyde Tadsen -96 Aabenraa IG 703p  
6   5.31.35   Maiken Guldberg -96 Skive AM/Stoholm 583p  
7   5.35.17   Vera Dam Kaagaard -99 Slagelse Atletik DELTA 562p  
  PIGER 18-19 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 16.40  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.59   Katrine Koch Jacobsen -99
Anne Sofie Kirkegaard -98
Laura Tølløse -97
Cecilie Schou-Nielsen -99
Sparta I 921p  
2   50.53   Agnes Skovgaard -96
Liv Stæhr Rødtnes -99
Mai Støhr Rødtnes -99
Cornelia Slej -99
Aarhus 1900 885p  
3   50.58   Sophie Roessler -96
Isabell Paprotny -97
Fawzie Otour -96
Nikoline Petersen -98
Aabenraa IG 883p  
4   53.43   Emilie Pedersen -98
Carolien Millenaar -97
Helene Gulstad -96
Signe Skov Jensen -98
SAK/HGF I 780p  
5   55.03   Marie Kruse -99
Smilla Due -99
Nickoline Skifter Anderse -98
Simone Lodahl -98
Slagelse Atletik 725p  
6   55.90   Amalie Brammer Kristianse -99
Sarah Winther Jensen -99
Maja C. Frederiksen -98
Marie Meldgaard Jakobsen -96
Skive AM I 696p  
    DQ   Simone Hjort -99
Johanne W Simonsen -99
Leonora Hede -98
Mathilde S Jepsen -99
Sparta II    
    DNS   Aarhus 1900 - II      
    DNS   Rikke Madsen -97
Sofie Dahl -97
Maiken Guldberg -96
Maria Roed Brodersen -99
Skive AM II    
    DNS   Emilie Vejlgaard -98
Anne Sofie Herskind -98
Camilla Lundtoft -96
Maria Knudsen -98
SAK/HGF II    


Genereret af MARS version 2.0.0.398 lørdag den 12. september 2015 klokken 21:05

RESULTATER
DMU hold - D15
Finale
den 12.sep 2015 på Spar Nord Arena - Skive Stadion
Arrangør: Skive AM
  SAMLET STILLING  
  SPA HOL GIF SAK 1900 SAMSIF    
TOTAL 10714p 7731p 7604p 7375p 7309p 6486p    
  SPRINT  
  SPA HOL 1900 SAK GIF SAMSIF    
  3627p 3432p 2882p 2546p 2464p 2044p    
100 766p 753p 600p 606p 559p 627p    
300 968p 1050p 793p 796p 591p 416p    
100H 880p 657p 678p 329p 495p 374p    
4X100 1013p 972p 811p 815p 819p 627p    
  MELLEM- & LANGDISTANCE  
  SPA SAK SAMSIF GIF 1900 HOL    
  1559p 1539p 1398p 962p 902p 897p    
800 859p 746p 638p 452p 375p 385p    
3000 700p 793p 760p 510p 527p 512p    
  SPRING  
  SPA GIF SAK 1900 HOL SAMSIF    
  2110p 1568p 1561p 1510p 1428p 1414p    
689p 559p 625p 503p 657p 503p    
ST 616p 383p 383p 472p 170p 383p    
805p 626p 553p 535p 601p 528p    
  KAST  
  SPA GIF 1900 HOL SAK SAMSIF    
  3418p 2610p 2015p 1974p 1729p 1630p    
KU 835p 687p 626p 682p 625p 534p    
DI 909p 649p 417p 383p 358p 260p    
HA 853p 848p 514p 398p 266p 364p    
SP 821p 426p 458p 511p 480p 472p    
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.10   Frederik Engborg Thede -20000 SPARTA 616p  
2   2.80   Christian Munch Skylv -2001 SPARTA    
3   2.60   Kasper Hørmann -2001 Århus 1900 472p  
4   2.30   Aksel Ø Lange -2002 Greve IF 383p  
5   2.30   August Winter -2001 Skive AM / Stoholm IF 383p  
6   2.30   Oskar Vejlgaard -2002 SAK 77 383p  
7   1.60   Thor Wiskum -2002 Holte IF 170p  
    DNS   Gustav Graff Esbensen -2001 SAK 77    
  1.60 1.70 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20  
Frederik Engborg Thede                         xo o xxx
Christian Munch Skylv               o o o o xxx      
Kasper Hørmann         o   o o xxo xxx          
Aksel Ø Lange   o o o o o xxx                
August Winter o   xo o o o xxx                
Oskar Vejlgaard o   o xo xo o xxx                
Thor Wiskum xxo   xxx                        
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 10.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   42.02   Bjørn van Overeem -20000 SPARTA 853p  
2   41.77   Philip Vegge -2000 Greve IF 848p  
3   27.27   Mads Rubeck Vitoft -2003 SPARTA    
4   27.01   Philip Vikne Dalmose -2001 Århus 1900 514p  
5   22.72   Vitus Lei Hansgaard -2001 Holte IF 398p  
6   21.98   Zacharias Buus -2001 Århus 1900    
7   21.51   Rasmus Pilgaard Sørensen -2000 Skive AM / Stoholm IF 364p  
8   18.13   Mathias Thuesen -20000 SAK 77 266p  
9   12.64   Asger Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF    
    DNS   Gustav Pedersen -20000 SAK 77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Bjørn van Overeem 42.02 38.88 - - - 39.63
Philip Vegge 40.14 41.77 40.54 - - -
Mads Rubeck Vitoft 26.53 27.27 15.13 24.44 25.44 22.40
Philip Vikne Dalmose 25.38 27.01 25.49 - - -
Vitus Lei Hansgaard 20.12 22.72 18.90 18.76 - -
Zacharias Buus - 21.57 - 21.98 20.39 20.15
Rasmus Pilgaard Sørensen 20.88 21.51 21.04 20.60 21.19 21.07
Mathias Thuesen 16.48 - 18.13 16.17 16.51 -
Asger Olesen - - - - - 12.64
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 10.15  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.2m/s  2h: -2.0m/s
1   14.83 1h   Emil Frænde -2000 SPARTA 880p  
2   16.24 1h   Anton Bisgaard -2001 Århus 1900 678p  
3   16.40 1h   Marius Hytholm Petersen -2001 Holte IF 657p  
4   16.97 2h   Kasper Hørmann -2001 Århus 1900    
5   17.32 2h   Andreas Christoffersen -2001 SPARTA    
6   17.73 1h   Alexander Wiingaard -2002 Greve IF 495p  
7   18.69 2h   Simeon Ratton -2000 Greve IF    
8   18.90 2h   Jeppe S Espersen -2001 Skive AM / Stoholm IF 374p  
9   19.38 1h   Mathias Thuesen -2000 SAK 77 329p  
10   21.70 2h   Gustav Graff Esbensen -2001 SAK 77    
    DNS 1h   Niclas Juel Bennedsgaard -2001 Skive AM / Stoholm IF    
    DNS 2h   Cami Esfandiari -2002 Holte IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.19 +1.2   Emil Frænde -2000 SPARTA 805p  
2   w5.68 +2.1   Gabriel Lausten -20000 SPARTA    
    5.46 +0.0          
3   5.46 +0.0   Tobias Andersson -2002 Greve IF 626p  
4   5.36 +0.1   Tobias Gorgone Larsen -2000 Holte IF 601p  
5   5.24 +1.4   Simon Bergkvist -2001 Greve IF    
6   5.16 +0.0   Lucas Richardt -2000 SAK 77 553p  
7   5.09 +0.0   Anton Bisgaard -2001 Århus 1900 535p  
8   5.06 +0.8   Laurits Holm Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF 528p  
9   4.92 +0.1   Jeppe Ege Nielsen -2002 Århus 1900    
10   4.78 +0.0   Viktor Krejbjerg -2002 SAK 77    
11   4.40 +0.0   Cami Esfandiari -2002 Holte IF    
12   3.50 +1.4   Martin Kaastrup -2003 Skive AM / Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Emil Frænde -   5.91 +0.5 5.65 +0.0 5.86 +1.2 5.64 +0.8 6.19 +1.2
Gabriel Lausten 5.45 +0.0 5.68 +2.1 3.65 +0.0 5.31 +1.7 5.54 +2.2 5.46 +0.0
Tobias Andersson -   -   4.68 -0.6 5.07 +1.2 5.32 +0.0 5.46 +0.0
Tobias Gorgone Larsen 4.80 +0.4 -   4.16 +0.0 4.60 +1.1 4.74 +0.0 5.36 +0.1
Simon Bergkvist 5.06 +1.6 5.06 +0.2 -   5.10 +0.8 5.07 +0.6 5.24 +1.4
Lucas Richardt 5.16 +0.0 4.97 -0.2 4.95 +1.4 5.09 +0.0 4.67 +0.0 3.30 +1.1
Anton Bisgaard 4.98 +0.0 4.82 +0.0 4.79 +0.0 4.90 +0.0 4.87 +0.0 5.09 +0.0
Laurits Holm Olesen 5.06 +0.8 5.04 +0.0 5.03 -0.2 4.98 +0.4 5.05 +1.6 4.96 +0.0
Jeppe Ege Nielsen 4.88 +0.2 4.38 +1.3 4.75 +0.0 4.55 +0.0 4.69 +0.0 4.92 +0.1
Viktor Krejbjerg 4.62 +0.9 4.49 +0.0 4.78 +0.0 -   4.57 +0.2 4.67 +1.4
Cami Esfandiari 3.92 +0.0 4.22 -0.1 4.19 +1.0 4.06 +2.2 4.40 +0.0 4.27 +1.4
Martin Kaastrup 3.14 -0.3 2.99 -0.1 3.50 +1.4 -   3.27 +0.0 -  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.0m/s  2h: -0.8m/s
1   12.08 1h   Vincent Plas -2001 SPARTA 766p  
2   12.14 2h   Mikkel Ramlow -2000 Holte IF 753p  
3   12.73 1h   Laurits Holm Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF 627p  
4   12.83 1h   Rasmus Vejlgaard -20000 SAK 77 606p  
5   12.86 1h   Tais Leicht Kjær -2001 Århus 1900 600p  
6   12.93 2h   Gabriel Lausten -20000 SPARTA    
=   12.93 2h   Jonas Mikkelsen -2001 Skive AM / Stoholm IF    
8   13.07 1h   Frederik Andersson -2001 Greve IF 559p  
9   13.36 1h   Adam Maxwell Bilde -2001 Holte IF    
10   13.40 2h   Oskar Vejlgaard -2002 SAK 77    
11   14.93 2h   Victor Chabert -2002 Greve IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 11.45  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   54.28   Mads Lund -20000 SPARTA 821p  
2   41.47   Christian Cornelius -2000 SPARTA    
3   36.35   Vitus Lei Hansgaard -2001 Holte IF 511p  
4   34.73   Rasmus Vejlgaard -20000 SAK 77 480p  
5   34.32   Niclas Juel Bennedsgaard -2001 Skive AM / Stoholm IF 472p  
6   33.64   Rasmus Vestergaard -2002 Århus 1900 458p  
7   32.00   Laurits Hytting Fiig -2000 Greve IF 426p  
8   31.42   Sebastian Surballe -2002 Århus 1900    
9   29.19   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM / Stoholm IF    
10   28.32   Ludvig Hytting Fiig -2002 Greve IF    
11   25.70   Emil Bjerregaard -2001 SAK 77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads Lund 54.28 52.19 - - 45.17 48.03
Christian Cornelius 37.51 41.47 38.96 - 37.25 -
Vitus Lei Hansgaard 33.57 - 33.01 36.35 33.55 35.78
Rasmus Vejlgaard - 33.53 - 34.73 33.39 30.85
Niclas Juel Bennedsgaard 33.34 32.64 34.32 33.21 21.87 30.62
Rasmus Vestergaard 32.27 33.64 29.53 32.95 31.74 33.02
Laurits Hytting Fiig 26.80 31.96 32.00 - 29.57 29.84
Sebastian Surballe 28.39 31.42 27.58 28.86 26.81 27.63
Noah Birk Meissner 23.07 23.10 23.03 24.14 24.72 29.19
Ludvig Hytting Fiig - 24.23 28.32 25.87 - 23.99
Emil Bjerregaard 23.98 25.39 23.70 25.70 21.88 22.14
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER LØR KL. 12.25  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   9.27.11   Mebrahtom Tesfom -20000 SAK 77 793p  
2   9.34.61   Jeppe Risvig -2001 Skive AM / Stoholm IF 760p  
3   9.48.70   Conrad Lind -20000 SPARTA 700p  
4   10.27.65   Linus Lindquist -2 SPARTA    
5   10.33.50   Christian Okslund Rasmuss -2001 Århus 1900 527p  
6   10.37.47   Julius Lunde Søgaard -2000 Holte IF 512p  
7   10.38.03   Rasmus Balterzen -2002 Greve IF 510p  
    DNS   Jakob Nissen Nielsen -2003 Århus 1900    
    DNS   Mads Mørch -2001 Holte IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   13.50   Alexander Haugeby -20000 SPARTA 835p  
2   11.71   Sebastian Larsen -2001 SPARTA    
3   11.35   Frederik Andersson -2001 Greve IF 687p  
4   11.28   Nicholas Fjellerup -2001 Holte IF 682p  
5   10.54   Anton Kühl -2001 Århus 1900 626p  
6   10.53   Lucas Richardt -2000 SAK 77 625p  
7   9.73   Jeppe Ege Nielsen -2002 Århus 1900    
8   9.37   Rasmus Pilgaard Sørensen -2000 Skive AM / Stoholm IF 534p  
9   8.22   Aksel Ø Lange -2002 Greve IF    
10   6.59   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM / Stoholm IF    
    X   Aleksander Caning -2001 SAK 77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Alexander Haugeby 13.50 13.29 - 13.48 12.92 13.22
Sebastian Larsen 11.01 11.71 11.25 10.33 10.84 11.37
Frederik Andersson 10.37 10.49 11.35 - 10.54 10.96
Nicholas Fjellerup 10.72 10.51 10.45 10.66 11.28 11.05
Anton Kühl 9.75 10.22 9.98 10.54 10.43 10.23
Lucas Richardt 10.26 9.80 10.53 9.98 9.56 10.12
Jeppe Ege Nielsen 9.64 9.73 9.55 8.86 8.79 8.58
Rasmus Pilgaard Sørensen 8.34 8.24 8.79 9.00 9.11 9.37
Aksel Ø Lange 7.15 6.76 8.22 7.60 7.20 7.55
Noah Birk Meissner 6.27 6.59 6.25 6.51 6.59 -
Aleksander Caning
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 13.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   36.07 1h   Tobias Gorgone Larsen -2000 Holte IF 1050p  
2   37.13 1h   William Devantier -2000 SPARTA 968p  
3   37.60 2h   Vincent Plas -2001 SPARTA    
4   38.51 2h   Mikkel Ramlow -2000 Holte IF    
5   39.52 1h   Mebrahtom Tesfom -20000 SAK 77 796p  
6   39.57 1h   Tais Leicht Kjær -2001 Århus 1900 793p  
7   42.76 1h   Tobias Andersson -2002 Greve IF 591p  
8   44.36 2h   Mads Dahl-Jessen -2000 SAK 77    
9   44.79 2h   Rasmus Vestergaard -2002 Århus 1900    
10   46.02 1h   Jeppe S Espersen -2001 Skive AM / Stoholm IF 416p  
11   51.40 2h   Victor Chabert -2002 Greve IF    
    DNS 2h   Martin Kaastrup -2003 Skive AM / Stoholm IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.67   Christian Cornelius -2000 SPARTA 689p  
2   1.64   Marius Hytholm Petersen -2001 Holte IF 657p  
3   1.61   Markus Kirk Kjeldsen -2001 SAK 77 625p  
4   1.55   Alexander Wiingaard -2002 Greve IF 559p  
5   1.50   Philip Vikne Dalmose -2001 Århus 1900 503p  
6   1.50   Jonas Mikkelsen -2001 Skive AM / Stoholm IF 503p  
7   1.45   Viktor Krejbjerg -2002 SAK 77    
8   1.45   Sofus Peter Lassen -2003 SPARTA    
9   1.45   Sebastian Surballe -2002 Århus 1900    
10   1.30   Rasmus Balterzen -2002 Greve IF    
11   1.30   Thor Wiskum -2002 Holte IF    
  1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70  
Christian Cornelius         o o o o o o xxo xo xxx
Marius Hytholm Petersen             o o o xo o xxx  
Markus Kirk Kjeldsen           o o o xo xxo xxx    
Alexander Wiingaard     o o o o o xo xxx        
Philip Vikne Dalmose         o o xo xxx          
Jonas Mikkelsen         o xo xo xxx          
Viktor Krejbjerg     o o o xo xxx            
Sofus Peter Lassen     o o xo xo xxx            
Sebastian Surballe       x xo xxo xxx            
Rasmus Balterzen o o o xxx                  
Thor Wiskum   o xo xxx                  
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 14.15  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   45.06   Mads Lund -20000 SPARTA 909p  
2   35.44   Alexander Haugeby -20000 SPARTA    
3   32.48   Laurits Hytting Fiig -2000 Greve IF 649p  
4   26.56   Philip Vegge -2000 Greve IF    
5   23.40   Anton Kühl -2001 Århus 1900 417p  
6   22.19   Nicholas Fjellerup -2001 Holte IF 383p  
7   21.29   Aleksander Caning -2001 SAK 77 358p  
8   19.54   Mads Dahl-Jessen -2000 SAK 77    
9   17.94   Asger Olesen -2001 Skive AM / Stoholm IF 260p  
10   15.75   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM / Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde  
Mads Lund 45.06 41.00 45.04 43.18
Alexander Haugeby 30.71 28.95 31.13 35.44
Laurits Hytting Fiig 32.48 27.65 29.54
Philip Vegge 23.55 20.50 26.56 24.43
Anton Kühl 19.52 23.40 22.44 22.79
Nicholas Fjellerup 19.49 22.19 20.80 21.09 22.16
Aleksander Caning 18.89 17.88 21.29 20.53 20.51
Mads Dahl-Jessen 17.58 17.65 17.74 18.18 19.54
Asger Olesen 16.25 16.05 17.94 17.81 17.07
Johannes Thorbjørn Hansen 14.98 12.88 14.59 15.75
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.02.55   William Devantier -2000 SPARTA 859p  
2   2.07.64   Markus Kirk Kjeldsen -2001 SAK 77 746p  
3   2.12.88   Jeppe Risvig -2001 Skive AM / Stoholm IF 638p  
4   2.21.61   Sebastian Nielsen -20000 SPARTA    
5   2.23.19   Simeon Ratton -2000 Greve IF 452p  
6   2.27.45   Mads Mørch -2001 Holte IF 385p  
7   2.28.10   Zacharias Buus -2001 Århus 1900 375p  
8   2.30.38   Jakob Nissen Nielsen -2003 Århus 1900    
9   2.55.35   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM / Stoholm IF    
    DNS   Julius Lunde Søgaard -2000 Holte IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 16.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   45.93 1h   Emil Frænde -2000
Vincent Plas -2001
Gabriel Lausten -20000
Mads Lund -20000
SPARTA I 1013p  
2   46.64 1h   Adam Maxwell Bilde -2001
Mikkel Ramlow -2000
Nicholas Fjellerup -2001
Tobias Gorgone Larsen -2000
Holte IF I 972p  
3   49.45 1h   Simon Bergkvist -2001
Tobias Andersson -2002
Simeon Ratton -2000
Frederik Andersson -2001
Greve IF 819p  
4   49.53 1h   Rasmus Vejlgaard -20000
Mathias Thuesen -20000
Lucas Richardt -2000
Markus Kirk Kjeldsen -2001
SAK 77 I 815p  
5   49.61 1h   Tais Leicht Kjær -2001
Jeppe Ege Nielsen -2002
Kasper Hørmann -2001
Rasmus Vestergaard -2002
Aarhus 1900 I 811p  
6   52.83 2h   Zacharias Buus -2001
Anton Bisgaard -2001
Sebastian Surballe -2002
Philip Vikne Dalmose -2001
Aarhus 1900 II    
7   53.08 2h   Viktor Krejbjerg -2002
Mads Dahl-Jessen -2000
Oskar Vejlgaard -2002
Mebrahtom Tesfom -20000
SAK 77 II    
8   53.42 1h   Laurits Holm Olesen -2001
Jonas Mikkelsen -2001
Asger Olesen -2001
Jeppe Risvig -2001
Skive AM I 627p  
9   58.69 2h   Niclas Juel Bennedsgaard -2001
August Winter -2001
Jeppe S Espersen -2001
Rasmus Pilgaard Sørensen -2000
Skive AM II    
    DQ 2h   Marius Hytholm Petersen -2001
Thor Wiskum -2002
Mads Mørch -2001
Cami Esfandiari -2002
Holte IF II    
    DNS 2h   Andreas Christoffersen -2001
Alexander Haugeby -20000
Sebastian Larsen -2001
Christian Cornelius -2000
SPARTA II    


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 13. september 2015 klokken 16:52

RESULTATER
DMU hold - D19
Finale
den 12.sep 2015 på Spar Nord Arena - Skive Stadion
Arrangør: Skive AM
  SAMLET STILLING  
  SPA 1900 GIF AAM BAK SAM/SI    
TOTAL 10904p 9769p 9343p 8853p 8129p 7946p    
  SPRINT  
  SPA GIF 1900 AAM BAK SAM/SI    
  3414p 3007p 2905p 2806p 2371p 2035p    
100 898p 681p 820p 548p 803p 625p    
400 791p 816p 672p 809p 648p 505p    
110H 887p 714p 559p 725p 204p 294p    
4X100 838p 796p 854p 724p 716p 611p    
  MELLEM- & LANGDISTANCE  
  SPA AAM BAK 1900 SAM/SI GIF    
  1449p 1184p 1152p 1126p 1057p 866p    
1500 644p 635p 684p 665p 662p 418p    
5000 805p 549p 468p 461p 395p 448p    
  SPRING  
  SPA GIF 1900 AAM SAM/SI BAK    
  3154p 3034p 3031p 2900p 2483p 2233p    
800p 909p 1009p 692p 827p 621p    
ST 758p 812p 490p 731p 385p 229p    
906p 711p 883p 758p 648p 774p    
TR 690p 602p 649p 719p 623p 609p    
  KAST  
  SPA 1900 GIF BAK SAM/SI AAM    
  2887p 2707p 2436p 2373p 2371p 1963p    
KU 791p 909p 620p 628p 440p 623p    
DI 690p 875p 600p 515p 653p 373p    
HA 735p 386p 517p 623p 749p 439p    
SP 671p 537p 699p 607p 529p 528p    
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.40   Oliver Chabert -99 Greve IF 812p  
2   4.20   Aske Pedersen -98 SPARTA 758p  
3   4.10   Jakob Holdt -97 Aalborg AM 731p  
4   4.00   Jakob Aagaard -97 Aalborg AM    
5   3.80   Virgil Topholm Hartmann -98 SPARTA    
6   3.20   Kristopher Torp -96 Århus 1900 490p  
7   3.00   Kasper Hansen -98 Greve IF    
8   2.80   Robin Castro Christiansen -96 Skive AM/Stoholm IF 385p  
9   2.20   Christoffer Olsen -96 Ballerup AK 229p  
  2.20 2.30 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50
Oliver Chabert                       xo   o o o o o o o xxx
Aske Pedersen                         o   o o o o xxx    
Jakob Holdt                     o     o o   o xxx      
Jakob Aagaard                       o   xo   o   xxx      
Virgil Topholm Hartmann                     o   xo xo xxx            
Kristopher Torp         xo     o   o                      
Kasper Hansen     o   o o o xo xxx                        
Robin Castro Christiansen   o xo xo o o xxx                            
Christoffer Olsen o   xxx                                    
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.95 +0.2   Sebastian Pedersen -97 SPARTA 906p  
2   6.84 +0.1   Jonas Kløjgaard -96 Århus 1900 883p  
3   6.31 +0.5   Nicolai Lind Andersen -98 SPARTA    
4   6.31 +0.7   Emil Ipsen -99 Ballerup AK 774p  
5   6.23 +0.0   Magnus Ugilt -97 Aalborg AM 758p  
6   w6.06 +2.7   Jacob Klysner -98 Århus 1900    
    5.93 +0.5          
7   6.00 -2.0   Asger Østerby -97 Greve IF 711p  
8   5.74 +0.0   Frankly Dadey -99 Greve IF    
9   5.69 +0.4   Thomas V Andersen -97 Skive AM/Stoholm IF 648p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sebastian Pedersen 6.75 +0.2 -   6.63 +0.0 6.95 +0.2 6.54 +0.0 6.83 +1.4
Jonas Kløjgaard 6.71 +0.1 6.61 +0.2 6.84 +0.1 6.79 +3.2 6.66 +0.0
Nicolai Lind Andersen 5.89 +0.0 6.27 +0.0 6.18 -2.2 6.31 +0.5 6.22 +0.0 6.14 +0.0
Emil Ipsen 6.31 +0.7 4.86 +0.0 -   6.18 +1.2 -   -  
Magnus Ugilt 5.73 +0.0 6.23 +0.0 -   -   6.05 +0.0 6.18 +1.5
Jacob Klysner 5.93 +0.5 6.06 +2.7 5.83 +0.0 -   4.47 +1.3 -  
Asger Østerby 5.63 +1.0 5.84 +1.6 6.00 -2.0 5.83 +2.8 5.23 -0.4 5.76 -0.2
Frankly Dadey 5.43 +0.1 -   5.48 +0.4 5.74 +0.0
Thomas V Andersen 5.62 +0.0 5.69 +0.4 5.43 +2.5 5.66 +0.1
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 10.00  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   16.44   Kristoffer Thomsen -96 Århus 1900 909p  
2   14.45   Stefan Mortensen -96 SPARTA 791p  
3   12.42   Albert Kuhlmann -97 SPARTA    
4   11.70   Frederik Carlsson -97 Ballerup AK 628p  
5   11.61   Mikkel Andersen -96 Aalborg AM 623p  
6   11.55   Steffen Sjørslev -97 Greve IF 620p  
7   10.69   Rasmus Jensen -99 Ballerup AK    
8   10.29   Peter Andersson -99 Greve IF    
9   8.50   Andreas Hvass Neergaard -99 Skive AM/Stoholm IF 440p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kristoffer Thomsen 16.20 16.44 - 16.07 - 15.52
Stefan Mortensen - 13.93 - - - 14.45
Albert Kuhlmann 11.81 11.63 12.42 - 11.93 11.68
Frederik Carlsson - - 11.47 11.70 - -
Mikkel Andersen - 10.65 - 11.61 - -
Steffen Sjørslev 11.29 - 11.03 - - 11.55
Rasmus Jensen - 10.03 10.69 - - 9.85
Peter Andersson 10.11 - 9.75 10.29 10.00 9.77
Andreas Hvass Neergaard 8.47 8.50 - - - -
  DRENGE 18-19 ÅR - 110 METER HÆK LØR KL. 10.45  
  ( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -3.1m/s  2h: -1.7m/s
1   15.06 1h   Simon Traore -98 SPARTA 887p  
2   15.64 2h   Sofus Rasmus Clausen -98 SPARTA    
3   16.11 1h   Sebastian Sund Frandsen -98 Aalborg AM 725p  
4   16.18 1h   Kenneth Pedersen -97 Greve IF 714p  
5   17.31 1h   Thomas Elling Christensen -98 Århus 1900 559p  
6   19.70 1h   Robin Castro Christiansen -96 Skive AM/Stoholm IF 294p  
7   19.75 2h   Søren Rahbek -97 Skive AM/Stoholm IF    
8   20.75 1h   Johan K. Thomsen -97 Ballerup AK 204p  
    DNS 2h   Oliver Chabert -99 Greve IF    
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 11.00  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   51.42   Hans Barett -99 Skive AM/Stoholm IF 749p  
2   50.52   August Hallberg -98 SPARTA 735p  
3   43.10   Frederik Carlsson -97 Ballerup AK 623p  
4   37.28   Mads Christiansen -97 SPARTA    
5   36.06   Asger Østerby -97 Greve IF 517p  
6   31.09   Karl Danielsen -98 Skive AM/Stoholm IF    
7   30.87   Jakob Holdt -97 Aalborg AM 439p  
8   27.28   Oskar Møller -96 Århus 1900 386p  
    DNS   Stefan Lehnert -99 Ballerup AK    
    DNS   Thomas Holm -99 Greve IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barett 37.04 49.59 49.36 - 50.53 51.42
August Hallberg 50.52 - 43.48 - - 47.49
Frederik Carlsson - - - 43.10 - -
Mads Christiansen - 37.28 - - - 37.03
Asger Østerby 33.59 35.53 - - 33.19 36.06
Karl Danielsen 29.25 29.82 28.98 31.09 30.20 -
Jakob Holdt 30.87 28.93 - 28.13 - -
Oskar Møller 23.64 27.28 25.94
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -0.9m/s  2h: -1.6m/s
1   10.96 1h   Frederik Schou-Nielsen -96 SPARTA 898p  
2   11.23 1h   Steffen Knudsen -98 Århus 1900 820p  
3   11.29 1h   Lukas Bredo -97 Ballerup AK 803p  
4   11.53 2h   Philip Reynolds -96 SPARTA    
5   11.59 2h   Alex Futtrrup -96 Århus 1900    
6   11.74 1h   Kasper Andersson -97 Greve IF 681p  
7   11.96 1h   Frederik Sørensen -96 Skive AM/Stoholm IF 625p  
=   11.96 2h   Frankly Dadey -99 Greve IF    
9   12.28 1h   Zaki Dhamac -97 Aalborg AM 548p  
10   12.80 2h   Dino Subasic -96 Skive AM/Stoholm IF    
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.25  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.13   Jonas Kløjgaard -96 Århus 1900 1009p  
2   2.02   Kenneth Pedersen -97 Greve IF 909p  
3   1.93   Frederik Sørensen -96 Skive AM/Stoholm IF 827p  
4   1.90   Sebastian Pedersen -97 SPARTA 800p  
5   1.78   Sebastian Sund Frandsen -98 Aalborg AM 692p  
6   1.70   Johan K. Thomsen -97 Ballerup AK 621p  
    X   Aske Pedersen -98 SPARTA    
  1.70 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 1.99 2.02 2.05 2.10 2.13 2.15  
Jonas Kløjgaard                 o o o xo o xxo xx
Kenneth Pedersen   o     o   o o xo o xxo xxx      
Frederik Sørensen   o   o o o o xo              
Sebastian Pedersen     o o xo o xxo xxx              
Sebastian Sund Frandsen o   o xxx                      
Johan K. Thomsen o xxx                          
Aske Pedersen   xxx                          
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 13.00  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   52.23   Steffen Sjørslev -97 Greve IF 699p  
2   50.24   Arthur W Petersen -99 SPARTA 671p  
3   46.47   Nikolaj Graves -98 SPARTA    
4   45.62   Christoffer Olsen -96 Ballerup AK 607p  
5   40.59   Casper Henningsen -96 Århus 1900 537p  
6   39.98   Karl Danielsen -98 Skive AM/Stoholm IF 529p  
7   39.88   Mikkel Andersen -96 Aalborg AM 528p  
8   39.30   Bjarke Meyer Pedersen -99 Skive AM/Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Steffen Sjørslev 52.23 50.06 46.59 48.21 49.85 52.16
Arthur W Petersen 49.74 - 50.24 47.62 46.72 -
Nikolaj Graves - 40.68 43.52 43.17 46.47 -
Christoffer Olsen 44.93 - - 45.14 45.62 -
Casper Henningsen 40.59 39.42 38.45 39.27 - 39.24
Karl Danielsen 37.38 37.52 37.64 38.62 39.98 36.67
Mikkel Andersen 39.88 - 35.95 35.03 38.17 -
Bjarke Meyer Pedersen 35.24 36.89 39.30 33.85 36.63 35.69
  DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   15.01.68   Andreas Lindgreen -98 SPARTA 805p  
2   16.35.07   Noel Mono -99 Aalborg AM 549p  
3   16.45.06   Malthe Nielsen -99 SPARTA    
4   17.09.12   Joachim Rønsholt -99 Ballerup AK 468p  
5   17.12.45   Sander Christiansen -99 Århus 1900 461p  
6   17.18.21   Felix Graabæk -97 Greve IF 448p  
7   17.42.52   Sebastian Stensvig -99 Skive AM/Stoholm IF 395p  
    DNF   Peter Beck -99 Greve IF    
  DRENGE 18-19 ÅR - TRESPRING LØR KL. 14.15  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.91 +0.5   Jakob Plaschke -96 Aalborg AM 719p  
2   12.64 -0.1   Gustav Lundholm Nielsen -98 SPARTA 690p  
3   12.55 +0.0   Magnus Ugilt -97 Aalborg AM    
4   12.24 +0.0   Kasper Bang Hansen -98 Århus 1900 649p  
5   11.99 +0.0   Thomas V Andersen -97 Skive AM/Stoholm IF 623p  
6   11.86 +0.0   Emil Ipsen -99 Ballerup AK 609p  
7   11.79 +0.0   Henning Elmer -99 Greve IF 602p  
8   10.90 +0.0   Jacob Klysner -98 Århus 1900    
9   10.50 +0.0   Bjarke Meyer Pedersen -99 Skive AM/Stoholm IF    
10   10.30 +0.0   Kasper Hansen -98 Greve IF    
    DNS     Sofus Rasmus Clausen -98 SPARTA    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde
Jakob Plaschke 12.42 +0.0 12.91 +0.5 12.69 +0.0
Gustav Lundholm Nielsen 12.55 +1.9 12.64 -0.1 12.61 +1.2 12.22 +0.0
Magnus Ugilt 11.89 +0.0 12.22 +0.0 12.55 +0.0
Kasper Bang Hansen 11.70 +0.0 11.60 +0.0 11.64 +1.7 11.45 +0.0 12.24 +0.0
Thomas V Andersen 11.99 +0.0
Emil Ipsen 11.86 +0.0 11.82 +0.0 9.55 +0.0
Henning Elmer 11.71 +0.0 11.79 +0.0 11.57 +0.0
Jacob Klysner 10.81 +0.0 10.47 +0.0 10.45 +0.0 10.83 +0.0 10.90 +0.0
Bjarke Meyer Pedersen 10.50 +0.0 10.33 +0.0
Kasper Hansen 10.30 +0.0 10.28 +0.0
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   51.03 1h   Kasper Andersson -97 Greve IF 816p  
2   51.15 1h   Karl-Gustav Brockdorff -99 Aalborg AM 809p  
3   51.49 1h   Philip Reynolds -96 SPARTA 791p  
4   53.80 1h   Thomas Elling Christensen -98 Århus 1900 672p  
5   54.30 1h   Lukas Bredo -97 Ballerup AK 648p  
6   54.70 2h   Mathias Astrup -99 Greve IF    
7   57.41 1h   Søren Rahbek -97 Skive AM/Stoholm IF 505p  
    DNS 2h   Lukas Jensen -97 Ballerup AK    
    DNS 2h   Gustav Lundholm Nielsen -98 SPARTA    
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.15.24   Lukas Jensen -97 Ballerup AK 684p  
2   4.17.02   Kasper Korsgaard Nielsen -97 Århus 1900 665p  
3   4.17.31   Rasmus Rose-Hansen -99 Skive AM/Stoholm IF 662p  
4   4.19.06   Victor Hastrup -96 SPARTA 644p  
5   4.19.95   Noel Mono -99 Aalborg AM 635p  
6   4.32.80   Christian Dirksen -99 Ballerup AK    
7   4.43.49   Henning Elmer -99 Greve IF 418p  
    DNS   Andreas Lindgreen -98 SPARTA    
    DNS   Sebastian Stensvig -99 Skive AM/Stoholm IF    
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 15.55  
  ( 1.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   50.09   Kristoffer Thomsen -96 Århus 1900 875p  
2   39.93   Stefan Mortensen -96 SPARTA 690p  
3   37.90   Hans Barett -99 Skive AM/Stoholm IF 653p  
4   34.95   Peter Andersson -99 Greve IF 600p  
5   33.64   Nikolaj Graves -98 SPARTA    
6   30.26   Rasmus Jensen -99 Ballerup AK 515p  
7   27.79   Thomas Holm -99 Greve IF    
8   22.38   Jakob Plaschke -96 Aalborg AM 373p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde  
Kristoffer Thomsen 43.96 50.09 47.78 48.70
Stefan Mortensen 39.13 39.39 38.44 39.93 37.74
Hans Barett 35.96 34.18 37.90 32.90
Peter Andersson 30.75 32.47 34.90 34.78 34.95
Nikolaj Graves 29.92 30.53 33.64
Rasmus Jensen 25.26 29.78 29.51 30.26
Thomas Holm 25.50 26.63 27.79
Jakob Plaschke 18.22 17.44 22.38
  DRENGE 18-19 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   43.33 1h   Oskar Møller -96
Steffen Knudsen -98
Emil Søndergaard -96
Alex Futtrrup -96
Århus 1900 I 854p  
2 DUR 43.58 1h   Sofus Rasmus Clausen -98
Nicolai Lind Andersen -98
Simon Traore -98
Gustav Lundholm Nielsen -98
SPARTA I 838p  
3   44.25 1h   Frankly Dadey -99
Kasper Andersson -97
Asger Østerby -97
Oliver Chabert -99
Greve IF I 796p  
4   45.32 2h   Aske Pedersen -98
Nikolaj Graves -98
August Hallberg -98
Philip Reynolds -96
SPARTA II    
5   45.45 1h   Magnus Ugilt -97
Jakob Aagaard -97
Jakob Plaschke -96
Sebastian Sund Frandsen -98
Aalborg AM 724p  
6   45.58 1h   Lukas Bredo -97
Johan K. Thomsen -97
Emil Ipsen -99
Lukas Jensen -97
Ballerup AK I 716p  
7   47.44 1h   Robin Castro Christiansen -96
Frederik Sørensen -96
Søren Rahbek -97
Dino Subasic -96
Skive AM 611p  
8   48.25 2h   Steffen Sjørslev -97
Kenneth Pedersen -97
Mathias Astrup -99
Thomas Holm -99
Greve IF II    
    DNS 2h   Thomas V Andersen -97
Hans Barett -99
Rasmus Rose-Hansen -99
Bjarke Meyer Pedersen -99
Skive AM II    
    DNS 2h   Århus 1900 II      
    DNS 2h   Christoffer Olsen -96
Frederik Carlsson -97
Joachim Rønsholt -99
Christian Dirksen -99
Ballerup AK II    


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 13. september 2015 klokken 18:38

© Copyright Dansk Atletik Forbund