Loading...

Vestdanske holdmesterskaber 10-13 år, Sæby

27. september 2015 · Jesper Frænde

RESULTATER

 

VDMU Piger 11

 

d.27. sep.2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

SIK80

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

TOTAL

12142p

10986p

9569p

 

 

 

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

SIK80

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

4249p

4106p

3444p

 

 

 

 

 

 

60

1658p

1592p

689p

 

 

 

 

 

60H

1765p

1693p

1865p

 

 

 

 

 

4X60

826p

821p

890p

 

 

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

AAR19

SIK80

SKI

 

 

 

 

 

 

1595p

1462p

1193p

 

 

 

 

 

 

1000

1595p

1462p

1193p

 

 

 

 

 

 

  SPRING

 

 

 

SIK80

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

3321p

2714p

2489p

 

 

 

 

 

 

1794p

1362p

1017p

 

 

 

 

 

1527p

1352p

1472p

 

 

 

 

 

 

  KAST

 

 

 

SIK80

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

3110p

2973p

2041p

 

 

 

 

 

 

KU

1787p

1714p

651p

 

 

 

 

 

BO

1323p

1259p

1390p

 

 

 

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.00  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

12.61

 

SKI Amalie Quistgaard -2004

Skive AM

956p

 

2

 

12.97

 

SIK Majken Brunø -2004

SIK80

900p

 

3

 

14.07

 

SKI Signe Brusgaard -2004

Skive AM

737p

 

4

 

14.25

 

AAR19 Johanna Kreiberg -2005

Aarhus 1900

712p

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

11.42

 

AAR19 Maja Dahl S. -2005

Aarhus 1900

1153p

 

2

 

13.20

 

SIK Liv Kroll Dalsgaard -2004

SIK80

865p

 

 

 

0.00

 

SIK Luna Kølbæk R. -2005

SIK80

 

 

 

 

DNS

 

SKI Juliane B. Kristensen -2005

Skive AM

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 11.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.24

 

SIK Anna Gadensgaard -2004

SIK80

897p

 

2

 

1.24

 

SIK Katrine Frahm -2004

SIK80

897p

 

3

 

1.10

 

AAR19 Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

681p

 

=

 

1.10

 

SKI Amalie Quistgaard -2004

Skive AM

681p

 

5

 

1.10

 

SKI Juliane B. Kristensen -2005

Skive AM

681p

 

=

 

1.10

 

SIK Karoline P. Olesen -2004

SIK80

 

 

7

 

1.05

 

SKI Signe Brusgaard -2004

Skive AM

 

 

8

 

0.90

 

AAR19 Johanna Kreiberg -2005

Aarhus 1900

336p

 

 

 

0.90

0.95

1.00

1.05

1.10

1.15

1.18

1.21

1.24

1.27

 

Anna Gadensgaard SIK

 

 

 

 

o

xo

o

o

o

xxx

 

Katrine Frahm SIK

 

 

 

o

o

o

o

xo

xo

xxx

 

Frida Froberg AAR19

 

 

o

o

o

xxx

 

 

 

 

 

Amalie Quistgaard SKI

 

o

o

o

o

xxx

 

 

 

 

 

Juliane B. Kristensen SKI

o

o

o

o

xo

xxx

 

 

 

 

 

Karoline P. Olesen SIK

 

 

 

o

xo

xxx

 

 

 

 

 

Signe Brusgaard SKI

 

 

o

xo

xxx

 

 

 

 

 

 

Johanna Kreiberg AAR19

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 12.20  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

36.96

 

AAR19 Maja Dahl S. -2005

Aarhus 1900

866p

 

2

 

30.99

 

SKI Amalie Quistgaard -2004

Skive AM

700p

 

3

 

30.22

 

SIK Isabella Regnér F. -2004

SIK80

676p

 

4

 

29.32

 

SIK Anna Gadensgaard -2004

SIK80

647p

 

5

 

26.67

 

SKI Kamilla Knudsen -2004

Skive AM

559p

 

6

 

25.65

 

AAR19 Aleksandra Fontenot -2004

Aarhus 1900

524p

 

7

 

21.23

 

SIK Frederikke Stellan J. -2005

SIK80

 

 

8

 

10.68

 

SKI Mille Bligaard -2005

Skive AM

 

 

 

 

1.runde

 

Maja Dahl S. AAR19

36.96

 

Amalie Quistgaard SKI

30.99

 

Isabella Regnér F. SIK

30.22

 

Anna Gadensgaard SIK

29.32

 

Kamilla Knudsen SKI

26.67

 

Aleksandra Fontenot AAR19

25.65

 

Frederikke Stellan J. SIK

21.23

 

Mille Bligaard SKI

10.68

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.44.90

 

SKI Ida T. Høgsberg -2004

Skive AM

832p

 

2

 

3.46.74

 

AAR19 Maja Dahl S. -2005

Aarhus 1900

813p

 

3

 

3.49.65

 

AAR19 Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

782p

 

4

 

3.52.05

 

SIK Luna Kølbæk R. -2005

SIK80

756p

 

5

 

3.56.92

 

SIK Liv Kroll Dalsgaard -2004

SIK80

706p

 

6

 

4.00.38

 

SIK Karoline P. Olesen -2004

SIK80

 

 

7

 

4.34.95

 

SKI Mille Bligaard -2005

Skive AM

361p

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 13.40  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.80

+1.2

 

SIK Katrine Frahm -2004

SIK80

840p

 

2

 

3.65

+0.8

 

AAR19 Johanna Kreiberg -2005

Aarhus 1900

780p

 

3

 

3.52

+0.9

 

SKI Kamilla N. Mathiasen -2005

Skive AM

726p

 

4

 

3.44

+1.0

 

AAR19 Aleksandra Fontenot -2004

Aarhus 1900

692p

 

5

 

3.43

+1.2

 

SIK Isabella Regnér F. -2004

SIK80

687p

 

6

 

3.41

+1.4

 

SIK Majken Brunø -2004

SIK80

 

 

7

 

3.29

+1.9

 

SKI Ida T. Høgsberg -2004

Skive AM

626p

 

8

 

3.28

+0.6

 

SKI Juliane B. Kristensen -2005

Skive AM

 

 

 

 

1.runde

 

Katrine Frahm SIK

3.80

+1.2

 

Johanna Kreiberg AAR19

3.65

+0.8

 

Kamilla N. Mathiasen SKI

3.52

+0.9

 

Aleksandra Fontenot AAR19

3.44

+1.0

 

Isabella Regnér F. SIK

3.43

+1.2

 

Majken Brunø SIK

3.41

+1.4

 

Ida T. Høgsberg SKI

3.29

+1.9

 

Juliane B. Kristensen SKI

3.28

+0.6

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER

SØN KL. 14.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

9.67

 

SKI Kamilla N. Mathiasen -2005

Skive AM

930p

 

2

 

9.82

 

SIK Liv Kroll Dalsgaard -2004

SIK80

883p

 

3

 

10.48

 

AAR19 Aleksandra Fontenot -2004

Aarhus 1900

689p

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

10.18

 

SIK Katrine Frahm -2004

SIK80

775p

 

2

 

10.26

 

SIK Anna Gadensgaard -2004

SIK80

 

 

3

 

10.58

 

SKI Ida T. Høgsberg -2004

Skive AM

662p

 

4

 

11.39

 

SKI Kamilla Knudsen -2004

Skive AM

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 15.00  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

7.53

 

SIK Isabella Regnér F. -2004

SIK80

952p

 

2

 

7.04

 

SKI Signe Brusgaard -2004

Skive AM

892p

 

3

 

6.61

 

SIK Karoline P. Olesen -2004

SIK80

835p

 

4

 

6.51

 

SKI Kamilla Knudsen -2004

Skive AM

822p

 

5

 

6.24

 

SKI Kamilla N. Mathiasen -2005

Skive AM

 

 

6

 

5.38

 

AAR19 Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

651p

 

7

 

4.91

 

SIK Frederikke Stellan J. -2005

SIK80

 

 

 

 

1.runde

 

Isabella Regnér F. SIK

7.53

 

Signe Brusgaard SKI

7.04

 

Karoline P. Olesen SIK

6.61

 

Kamilla Knudsen SKI

6.51

 

Kamilla N. Mathiasen SKI

6.24

 

Frida Froberg AAR19

5.38

 

Frederikke Stellan J. SIK

4.91

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET

SØN KL. 15.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

38.47

 

Stafet hold AAR19

 

890p

 

2

 

39.31

 

Stafet hold SIK

 

826p

 

3

 

39.38

 

Stafet hold SKI

 

821p

 

4

 

41.29

 

Stafet hold 2 Sik

 

 

 


Genereret af MARS version 2.0.0.391 søndag den 27. september 2015 klokken 21:36

 

RESULTATER

 

VDMU Piger 13

 

den 27.sep 2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

VIBORG

AAR19

FREJA

SKI

SAK77

 

 

 

TOTAL

9311p

9275p

8779p

8189p

7763p

 

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

AAR19

FREJA

VIBORG

SKI

SAK77

 

 

 

 

3992p

3342p

2839p

2838p

2750p

 

 

 

 

80

1319p

1188p

966p

1004p

935p

 

 

 

60H

1702p

1235p

1024p

1069p

1049p

 

 

 

4X80

971p

919p

849p

765p

766p

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

FREJA

VIBORG

AAR19

SKI

SAK77

 

 

 

 

912p

910p

717p

674p

614p

 

 

 

 

1000

912p

910p

717p

674p

614p

 

 

 

 

  SPRING

 

 

 

VIBORG

AAR19

SAK77

SKI

FREJA

 

 

 

 

3019p

2706p

2603p

2394p

2321p

 

 

 

 

1807p

1487p

1425p

1512p

1206p

 

 

 

1212p

1219p

1178p

882p

1115p

 

 

 

 

  KAST

 

 

 

VIBORG

SKI

FREJA

AAR19

SAK77

 

 

 

 

2543p

2283p

2204p

1860p

1796p

 

 

 

 

KU

1655p

1329p

1415p

1236p

1041p

 

 

 

BO

888p

954p

789p

624p

755p

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 11.00  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

5.00

+1.9

 

AAR19 Mathilde Kreiberg -2002

Aarhus 1900

816p

 

2

 

4.66

+1.2

 

VIB Astrid Kjeldsten -2002

Viborg AM

700p

 

3

 

4.47

+1.3

 

SAK Oline Overgaard -2002

SAK77

636p

 

4

 

w4.41

+2.5

 

FREJA Kamille Frost -2002

Randers Freja

616p

 

5

 

4.19

+1.1

 

SAK Julie Mortensen -2002

SAK77

542p

 

6

 

4.10

+0.8

 

VIB Amalie Kanstrup -2003

Viborg AM

512p

 

7

 

4.06

+0.4

 

FREJA My Overvad -2003

Randers Freja

499p

 

8

 

3.90

+1.9

 

SKI Nanna T. Høgsberg -2003

Skive AM

446p

 

9

 

3.87

+0.6

 

SKI Katrine Risvig -2003

Skive AM

436p

 

10

 

3.77

+1.1

 

AARH19 Klara Winther K. -2003

Aarhus 1900

403p

 

11

 

3.72

+0.6

 

SAK Natascha H. Stockholm -2002

SAK77

 

 

12

 

3.57

+0.6

 

VIB Ditte S. Sørensen -2003

Viborg AM

 

 

13

 

3.39

+0.8

 

SKI Sofie Jensen -2003

Skive AM

 

 

 

 

1.runde

 

Mathilde Kreiberg AAR19

5.00

+1.9

 

Astrid Kjeldsten VIB

4.66

+1.2

 

Oline Overgaard SAK

4.47

+1.3

 

Kamille Frost FREJA

4.41

+2.5

 

Julie Mortensen SAK

4.19

+1.1

 

Amalie Kanstrup VIB

4.10

+0.8

 

My Overvad FREJA

4.06

+0.4

 

Nanna T. Høgsberg SKI

3.90

+1.9

 

Katrine Risvig SKI

3.87

+0.6

 

Klara Winther K. AARH19

3.77

+1.1

 

Natascha H. Stockholm SAK

3.72

+0.6

 

Ditte S. Sørensen VIB

3.57

+0.6

 

Sofie Jensen SKI

3.39

+0.8

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.40  

 

  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.8m/s

1

 

11.70

 

AAR19 Ida Marie Hartmann -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

12.91

 

SAK Oline Overgaard -2002

SAK77

511p

 

3

 

13.97

 

FREJA Asta Lai -2003

Randers Freja

373p

 

4

 

14.22

 

VIB Amalie Kanstrup -2003

Viborg AM

 

 

 

 

DNS

 

FREJA Kamille Frost -2002

Randers Freja

 

 

 HEAT 2  w: +1.0m/s

1

 

10.39

 

AAR19 Mathilde Kreiberg -2002

Aarhus 1900

934p

 

2

 

12.72

 

SAK Sarah Madsen -2002

SAK77

538p

 

3

 

12.85

 

SKI Katrine Risvig -2003

Skive AM

520p

 

4

 

14.09

 

VIB Ditte S. Sørensen -2003

Viborg AM

359p

 

 HEAT 3  w: +1.8m/s

1

 

10.77

 

FREJA Elisebeth Rusike -2002

Randers Freja

862p

 

2

 

11.29

 

AARH19 Klara Winther K. -2003

Aarhus 1900

768p

 

3

 

11.90

 

VIB Anne Skipper -2004

Viborg AM

665p

 

4

 

12.65

 

SKI Ditte Svenningsen -2002

Skive AM

549p

 

 

 

0.00

 

SAK Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 12.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.56

 

VIB Astrid Kjeldsten -2002

Viborg AM

1051p

 

2

 

1.33

 

AAR19 Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

791p

 

3

 

1.33

 

SAK Sarah Madsen -2002

SAK77

791p

 

4

 

1.30

 

SKI Ditte Svenningsen -2002

Skive AM

756p

 

=

 

1.30

 

VIB Josefine Bromerholm -2003

Viborg AM

756p

 

6

 

1.30

 

SKI Nanna T. Høgsberg -2003

Skive AM

756p

 

7

 

1.25

 

AARH19 Klara Winther K. -2003

Aarhus 1900

696p

 

8

 

1.20

 

FREJA My Overvad -2003

Randers Freja

634p

 

9

 

1.20

 

SAK Martha Qvortrup -2003

SAK77

634p

 

10

 

1.15

 

SAK Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

11

 

1.15

 

FREJA Caroline Brund -2002

Randers Freja

572p

 

=

 

1.15

 

VIB Emma Foldager -2004

Viborg AM

 

 

 

 

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

1.33

1.36

1.56

1.58

 

Astrid Kjeldsten VIB

 

 

 

 

 

 

 

o

xxx

 

Mille Hjermitslev AAR19

 

 

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

Sarah Madsen SAK

 

 

 

 

 

xxo

xxx

 

 

 

Ditte Svenningsen SKI

 

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

 

Josefine Bromerholm VIB

 

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

 

Nanna T. Høgsberg SKI

 

 

 

o

xxo

 

 

 

 

 

Klara Winther K. AARH19

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

 

 

My Overvad FREJA

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

Martha Qvortrup SAK

 

 

xxo

xxx

 

 

 

 

 

 

Frederikke Fløjgaard SAK

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

Caroline Brund FREJA

 

xxo

xxx

 

 

 

 

 

 

 

Emma Foldager VIB

o

xxo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 13.00  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

10.64

 

VIB Astrid Kjeldsten -2002

Viborg AM

922p

 

2

 

9.16

 

FREJA Elisebeth Rusike -2002

Randers Freja

777p

 

3

 

8.92

 

AAR19 Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

752p

 

4

 

8.75

 

VIB Kathrine Kristensen -2002

Viborg AM

733p

 

5

 

8.21

 

SKI Carla O. Mikkelsen -2003

Skive AM

674p

 

6

 

8.11

 

VIB Josefine Bromerholm -2003

Viborg AM

 

 

7

 

8.05

 

SKI Nanna T. Høgsberg -2003

Skive AM

655p

 

8

 

7.90

 

FREJA Asta Lai -2003

Randers Freja

638p

 

9

 

7.62

 

SAK Natascha H. Stockholm -2002

SAK77

605p

 

10

 

6.64

 

AAR19 Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

484p

 

11

 

6.27

 

SAK Oline Overgaard -2002

SAK77

436p

 

12

 

5.53

 

SAK Martha Qvortrup -2003

SAK77

 

 

 

 

1.runde

 

Astrid Kjeldsten VIB

10.64

 

Elisebeth Rusike FREJA

9.16

 

Sofie Froberg AAR19

8.92

 

Kathrine Kristensen VIB

8.75

 

Carla O. Mikkelsen SKI

8.21

 

Josefine Bromerholm VIB

8.11

 

Nanna T. Høgsberg SKI

8.05

 

Asta Lai FREJA

7.90

 

Natascha H. Stockholm SAK

7.62

 

Mille Hjermitslev AAR19

6.64

 

Oline Overgaard SAK

6.27

 

Martha Qvortrup SAK

5.53

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.55  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1

1

 

3.23.38

 

VIB Amalie Kanstrup -2003

Viborg AM

543p

 

2

 

3.26.26

 

FREJA Cathrine Brund -2002

Randers Freja

506p

 

3

 

3.29.15

 

SAK Freja Jensen -2003

SAK77

470p

 

4

 

3.35.54

 

AAR19 Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

396p

 

5

 

3.38.30

 

VIB Anne Skipper -2004

Viborg AM

367p

 

6

 

3.39.57

 

VIB Ditte S. Sørensen -2003

Viborg AM

 

 

7

 

3.42.76

 

AAR19 Ida Marie Hartmann -2002

Aarhus 1900

321p

 

8

 

3.47.19

 

SKI Carla O. Mikkelsen -2003

Skive AM

279p

 

9

 

4.04.84

 

SAK Martha Qvortrup -2003

SAK77

144p

 

 HEAT 2

1

 

3.34.71

 

FREJA Caroline Brund -2002

Randers Freja

406p

 

2

 

3.35.67

 

SKI Katrine Risvig -2003

Skive AM

395p

 

3

 

4.34.43

 

SAK Julie Mortensen -2002

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 14.20  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

36.31

 

SKI Carla O. Mikkelsen -2003

Skive AM

530p

 

2

 

35.11

 

SAK Freja Jensen -2003

SAK77

500p

 

3

 

33.71

 

FREJA Kamille Frost -2002

Randers Freja

463p

 

4

 

33.21

 

VIB Anne Skipper -2004

Viborg AM

450p

 

5

 

32.78

 

VIB Josefine Bromerholm -2003

Viborg AM

438p

 

6

 

32.22

 

SKI Sofie Jensen -2003

Skive AM

424p

 

7

 

28.64

 

FREJA Asta Lai -2003

Randers Freja

326p

 

8

 

28.57

 

AAR19 Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

324p

 

9

 

27.82

 

VIB Trine Bjerg -2003

Viborg AM

 

 

10

 

27.72

 

AAR19 Ida Marie Hartmann -2002

Aarhus 1900

300p

 

11

 

26.13

 

SAK Natascha H. Stockholm -2002

SAK77

255p

 

12

 

22.03

 

SAK Julie Mortensen -2002

SAK77

 

 

 

 

1.runde

 

Carla O. Mikkelsen SKI

36.31

 

Freja Jensen SAK

35.11

 

Kamille Frost FREJA

33.71

 

Anne Skipper VIB

33.21

 

Josefine Bromerholm VIB

32.78

 

Sofie Jensen SKI

32.22

 

Asta Lai FREJA

28.64

 

Sofie Froberg AAR19

28.57

 

Trine Bjerg VIB

27.82

 

Ida Marie Hartmann AAR19

27.72

 

Natascha H. Stockholm SAK

26.13

 

Julie Mortensen SAK

22.03

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER

SØN KL. 15.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: -0.1m/s

1

 

11.61

 

SKI Ditte Svenningsen -2002

Skive AM

618p

 

2

 

11.82

 

AAR19 Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

564p

 

3

 

11.88

 

VIB Kathrine Kristensen -2002

Viborg AM

549p

 

4

 

11.98

 

FREJA Cathrine Brund -2002

Randers Freja

525p

 

 

 

0.00

 

FREJA Cecilie Petersen -2002

Randers Freja

 

 

 HEAT 2  w: -0.4m/s

1

 

11.11

 

AAR19 Mathilde Kreiberg -2002

Aarhus 1900

755p

 

2

 

12.46

 

VIB Trine Bjerg -2003

Viborg AM

417p

 

3

 

12.64

 

SAK Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

 HEAT 3  w: -0.4m/s

1

 

11.44

 

FREJA Elisebeth Rusike -2002

Randers Freja

663p

 

2

 

11.90

 

SAK Freja Jensen -2003

SAK77

545p

 

3

 

12.61

 

SKI Sofie Jensen -2003

Skive AM

386p

 

4

 

12.63

 

VIB Emma Foldager -2004

Viborg AM

 

 

 HEAT 5  w: +0.0m/s

1

 

12.59

 

SAK Sarah Madsen -2002

SAK77

390p

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

SØN KL. 16.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1

1

 

44.58

 

Stafet hold AARH19

 

971p

 

2

 

46.70

 

Stafet hold VIB1

 

849p

 

3

 

48.22

 

Stafet hold SILK

 

766p

 

 HEAT 2

1

 

45.46

 

Stafet hold FREJA

 

919p

 

2

 

48.24

 

Stafet hold SKI

 

765p

 

3

 

50.51

 

Stafet hold VIB2

 

 

 


Genereret af MARS version 2.0.0.391 søndag den 27. september 2015 klokken 21:14

 

RESULTATER

 

VDMU Drenge 11

 

d. 27. sep. 2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

SKI

 

 

 

 

 

 

 

TOTAL

12348p

 

 

 

 

 

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

SKI

 

 

 

 

 

 

 

 

4395p

 

 

 

 

 

 

 

 

60

1691p

 

 

 

 

 

 

 

60H

1874p

 

 

 

 

 

 

 

4X60

830p

 

 

 

 

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

SKI

 

 

 

 

 

 

 

 

1121p

 

 

 

 

 

 

 

 

1000

1121p

 

 

 

 

 

 

 

 

  SPRING

 

 

 

SKI

 

 

 

 

 

 

 

 

3334p

 

 

 

 

 

 

 

 

1477p

 

 

 

 

 

 

 

1857p

 

 

 

 

 

 

 

 

  KAST

 

 

 

SKI

 

 

 

 

 

 

 

 

3498p

 

 

 

 

 

 

 

 

KU

1818p

 

 

 

 

 

 

 

BO

1680p

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.15  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +0.0m/s

1

 

11.83

 

SKI Eigil H. Olesen -2004

Skive AM

982p

 

2

 

12.31

 

SKI David Ø Sørensen -2004

Skive AM

892p

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 11.40  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

43.16

 

SKI Thomas Bo Kristensen -2004

Skive AM

889p

 

2

 

39.26

 

SKI Rasmus Ø. Sørensen -2005

Skive AM

791p

 

 

 

1.runde

 

Thomas Bo Kristensen SKI

43.16

 

Rasmus Ø. Sørensen SKI

39.26

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 12.20  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

4.46

+1.3

 

SKI Eigil H. Olesen -2004

Skive AM

982p

 

2

 

w4.19

+2.1

 

SKI Lucas Køser -2004

Skive AM

875p

 

 

 

1.runde

 

Eigil H. Olesen SKI

4.46

+1.3

 

Lucas Køser SKI

4.19

+2.1

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.15  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.55.89

 

SKI Lucas Køser -2004

Skive AM

568p

 

2

 

3.57.31

 

SKI Thomas Bo Kristensen -2004

Skive AM

553p

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 13.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.35

 

SKI David Ø Sørensen -2004

Skive AM

941p

 

2

 

1.10

 

SKI Rasmus Ø. Sørensen -2005

Skive AM

536p

 

 

 

1.10

1.15

1.35

1.37

 

David Ø Sørensen SKI

 

 

o

xxx

 

Rasmus Ø. Sørensen SKI

xo

xxx

 

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 14.20  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

8.13

 

SKI Thomas Bo Kristensen -2004

Skive AM

925p

 

2

 

7.88

 

SKI David Ø Sørensen -2004

Skive AM

893p

 

3

 

6.95

 

SKI Rasmus Ø. Sørensen -2005

Skive AM

 

 

 

 

1.runde

 

Thomas Bo Kristensen SKI

8.13

 

David Ø Sørensen SKI

7.88

 

Rasmus Ø. Sørensen SKI

6.95

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER

SØN KL. 15.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +0.0m/s

1

 

9.18

 

SKI Eigil H. Olesen -2004

Skive AM

979p

 

2

 

9.97

 

SKI Lucas Køser -2004

Skive AM

712p

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET

SØN KL. 15.50  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

37.72

 

Stafet hold SKI

 

830p

 

               


Genereret af MARS version 2.0.0.391 tirsdag den 29. september 2015 klokken 14:53

 

RESULTATER

 

VDMU Drenge 13

 

den 27.sep 2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

AAIG

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

TOTAL

8390p

7323p

6120p

 

 

 

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

AAIG

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

2957p

2842p

2630p

 

 

 

 

 

 

80

1058p

1244p

542p

 

 

 

 

 

80H

1021p

820p

1301p

 

 

 

 

 

4X80

878p

778p

787p

 

 

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

AAIG

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

700p

404p

261p

 

 

 

 

 

 

1000

700p

404p

261p

 

 

 

 

 

 

  SPRING

 

 

 

AAIG

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

2521p

2167p

1659p

 

 

 

 

 

 

1051p

1092p

800p

 

 

 

 

 

1470p

1075p

859p

 

 

 

 

 

 

  KAST

 

 

 

AAIG

SKI

AAR19

 

 

 

 

 

 

2212p

1910p

1570p

 

 

 

 

 

 

KU

1025p

684p

806p

 

 

 

 

 

BO

1187p

1226p

764p

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 11.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.47

 

SKI Ala Alfred M. Mikkel -2002

Skive AM

587p

 

2

 

1.44

 

AAIG Lasse Horn -2003

AAIG

546p

 

3

 

1.41

 

AAR19 Sebastian Suurballe -2002

Aarhus 1900

505p

 

=

 

1.41

 

SKI Nicolaj Carroll -2002

Skive AM

505p

 

=

 

1.41

 

AAIG Rasmus Ilsø -2003

AAIG

505p

 

6

 

1.25

 

AAIG Lucas Søvang -2003

AAIG

 

 

7

 

1.25

 

AAR19 Emil Seiersen -2004

Aarhus 1900

295p

 

 

 

1.25

1.30

1.41

1.44

1.47

1.50

 

Ala Alfred M. Mikkel SKI

 

 

 

 

xxo

xxx

 

Lasse Horn AAIG

 

 

 

xo

xxx

 

 

Sebastian Suurballe AAR19

 

 

o

xxx

 

 

 

Nicolaj Carroll SKI

 

 

o

xxx

 

 

 

Rasmus Ilsø AAIG

 

 

o

xxx

 

 

 

Lucas Søvang AAIG

o

xxx

 

 

 

 

 

Emil Seiersen AAR19

xxo

xxx

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK

SØN KL. 12.05  

 

  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.7m/s

1

 

13.70

 

AAIG Rasmus Markussen -2003

AAIG

694p

 

2

 

14.49

 

AAR19 Sebastian Suurballe -2002

Aarhus 1900

585p

 

3

 

15.63

 

SKI Noah Meissner -2003

Skive AM

445p

 

4

 

16.75

 

AAIG Lasse Horn -2003

AAIG

327p

 

 HEAT 2  w: +1.2m/s

1

 

13.55

 

AAR19 Rasmus Vestergaard -2002

Aarhus 1900

716p

 

2

 

16.27

 

SKI Jeppe Larsen -2003

Skive AM

375p

 

3

 

17.11

 

AAIG Georg Huu Rasmussen -2002

AAIG

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 12.20  

 

  ( 3.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

10.53

 

AAR19 Rasmus Vestergaard -2002

Aarhus 1900

709p

 

2

 

8.80

 

AAIG Lucas Søvang -2003

AAIG

532p

 

3

 

8.44

 

AAIG Rasmus Ilsø -2003

AAIG

493p

 

4

 

7.70

 

SKI Noah Meissner -2003

Skive AM

412p

 

5

 

6.49

 

SKI Johannes T. Hansen -2002

Skive AM

272p

 

6

 

5.06

 

AAR19 Emil Seiersen -2004

Aarhus 1900

97p

 

 

 

1.runde

 

Rasmus Vestergaard AAR19

10.53

 

Lucas Søvang AAIG

8.80

 

Rasmus Ilsø AAIG

8.44

 

Noah Meissner SKI

7.70

 

Johannes T. Hansen SKI

6.49

 

Emil Seiersen AAR19

5.06

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 13.00  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

5.39

+1.3

 

AAR19 Rasmus Vestergaard -2002

Aarhus 1900

859p

 

2

 

5.18

+1.7

 

AAIG Rasmus Markussen -2003

AAIG

792p

 

3

 

4.82

+0.6

 

AAIG Anders Clausen -2002

AAIG

678p

 

4

 

4.72

+1.1

 

SKI Ala Alfred M. Mikkel -2002

Skive AM

647p

 

5

 

4.50

+1.9

 

AAIG Marius Mikkelsen -2004

AAIG

 

 

6

 

4.00

+1.0

 

SKI Johannes T. Hansen -2002

Skive AM

428p

 

7

 

3.60

+0.4

 

SKI Jeppe Larsen -2003

Skive AM

 

 

 

 

1.runde

 

Rasmus Vestergaard AAR19

5.39

+1.3

 

Rasmus Markussen AAIG

5.18

+1.7

 

Anders Clausen AAIG

4.82

+0.6

 

Ala Alfred M. Mikkel SKI

4.72

+1.1

 

Marius Mikkelsen AAIG

4.50

+1.9

 

Johannes T. Hansen SKI

4.00

+1.0

 

Jeppe Larsen SKI

3.60

+0.4

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.18.19

 

AAIG Georg Huu Rasmussen -2002

AAIG

483p

 

2

 

3.38.63

 

AAR19 Christoffer Erritsø -2003

Aarhus 1900

261p

 

3

 

3.43.60

 

AAIG Marius Mikkelsen -2004

AAIG

217p

 

4

 

3.43.78

 

SKI Jeppe Larsen -2003

Skive AM

216p

 

5

 

3.45.16

 

AAIG Lasse Horn -2003

AAIG

 

 

6

 

3.47.30

 

SKI Johannes T. Hansen -2002

Skive AM

188p

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER

SØN KL. 14.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

11.22

 

AAIG Rasmus Markussen -2003

AAIG

607p

 

2

 

11.89

 

AAIG Marius Mikkelsen -2004

AAIG

451p

 

3

 

12.31

 

SKI Nicolaj Carroll -2002

Skive AM

364p

 

4

 

12.69

 

AAR19 Emil Seiersen -2004

Aarhus 1900

292p

 

 HEAT 2  w: +0.5m/s

1

 

10.22

 

SKI Ala Alfred M. Mikkel -2002

Skive AM

880p

 

2

 

11.11

 

AAIG Anders Clausen -2002

AAIG

 

 

3

 

12.93

 

AAR19 Christoffer Erritsø -2003

Aarhus 1900

250p

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 15.00  

 

  ( 250 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

48.63

 

AAIG Lucas Søvang -2003

AAIG

700p

 

2

 

46.98

 

SKI Noah Meissner -2003

Skive AM

668p

 

3

 

41.68

 

SKI Nicolaj Carroll -2002

Skive AM

558p

 

4

 

40.24

 

AAR19 Sebastian Suurballe -2002

Aarhus 1900

527p

 

5

 

38.41

 

AAIG Anders Clausen -2002

AAIG

487p

 

6

 

34.82

 

AAIG Rasmus Ilsø -2003

AAIG

 

 

7

 

27.98

 

AAR19 Christoffer Erritsø -2003

Aarhus 1900

237p

 

 

 

1.runde

 

Lucas Søvang AAIG

48.63

 

Noah Meissner SKI

46.98

 

Nicolaj Carroll SKI

41.68

 

Sebastian Suurballe AAR19

40.24

 

Anders Clausen AAIG

38.41

 

Rasmus Ilsø AAIG

34.82

 

Christoffer Erritsø AAR19

27.98

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

SØN KL. 16.10  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

44.17

 

Stafet AAIG

 

878p

 

2

 

45.83

 

Stafet hold AAR19

 

787p

 

3

 

45.99

 

Stafet hold SKI

 

778p

 


Genereret af MARS version 2.0.0.391 søndag den 27. september 2015 klokken 21:19

 

RESULTATER

 

VDMU MIX11

 

d. 27 sep. 2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

SAK77

VIF

AAM

FREJA

 

 

 

 

TOTAL

12359p

11745p

9880p

5668p

 

 

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

SAK77

VIF

AAM

FREJA

 

 

 

 

 

4666p

3952p

3542p

1969p

 

 

 

 

 

60

1926p

 

1280p

796p

 

 

 

 

60

 

1439p

 

 

 

 

 

 

60H

982p

1088p

1620p

590p

 

 

 

 

60H

859p

608p

 

 

 

 

 

 

4X60

 

 

 

 

 

 

 

 

4X60

899p

817p

642p

583p

 

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

AAM

FREJA

SAK77

VIF

 

 

 

 

 

1494p

1472p

1366p

1336p

 

 

 

 

 

1000

1494p

713p

724p

 

 

 

 

 

1000

 

759p

642p

1336p

 

 

 

 

 

  SPRING

 

 

 

VIF

SAK77

AAM

FREJA

 

 

 

 

 

3548p

3246p

3006p

1175p

 

 

 

 

 

984p

1578p

853p

 

 

 

 

 

783p

 

702p

 

 

 

 

 

914p

1668p

1451p

1175p

 

 

 

 

867p

 

 

 

 

 

 

 

 

  KAST

 

 

 

SAK77

VIF

AAM

FREJA

 

 

 

 

 

3081p

2909p

1838p

1052p

 

 

 

 

 

KU

785p

 

628p

 

 

 

 

 

KU

908p

1514p

649p

574p

 

 

 

 

BO

 

 

301p

478p

 

 

 

 

BO

1388p

1395p

260p

 

 

 

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.00  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

11.80

 

VIF Line G. Andersen -2004

Vejle IF

1088p

 

2

 

12.94

 

AAM Emma Berntsen -2004

AAM

904p

 

3

 

13.35

 

SAK Mathilde Herskind -2005

SAK77

 

 

 

 

DQ

 

FREJA Catlin S. Jensen -2004

Randers Freja

 

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

12.45

 

SAK Olivia Overgaard -2004

SAK77

982p

 

2

 

14.22

 

AAM Eva S. Larsen -2004

AAM

716p

 

3

 

15.16

 

FREJA Sofie Elholm -2004

Randers Freja

590p

 

4

 

15.56

 

VIF Finja Knauf -2005

Vejle IF

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.15  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +0.0m/s

1

 

12.49

 

SAK Rune Rober -2004

SAK77

859p

 

2

 

13.99

 

VIF Magnus D. Josefsen -2005

Vejle IF

608p

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 11.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.30

 

VIF Line G. Andersen -2004

Vejle IF

984p

 

2

 

1.24

 

SELMER Liv -2004

SAK77

897p

 

3

 

1.21

 

AAM Laura G. Andersen -2004

AAM

853p

 

4

 

1.10

 

SAK Mathilde Herskind -2005

SAK77

681p

 

5

 

0.90

 

VIF Finja Knauf -2005

Vejle IF

 

 

 

 

0.90

0.95

1.00

1.05

1.10

1.15

1.18

1.21

1.24

1.27

1.30

1.33

 

Line G. Andersen VIF

 

 

 

o

o

o

o

xo

o

xo

o

xxx

 

Liv Selmer

 

 

o

o

o

o

o

o

o

xxx

 

 

 

Laura G. Andersen AAM

 

 

 

o

o

o

xo

o

xxx

 

 

 

 

Mathilde Herskind SAK

 

o

o

o

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

Finja Knauf VIF

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 11.40  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

36.37

 

VIF Ludvig Steffensen -2004

Vejle IF

713p

 

2

 

35.71

 

SAK Asbjørn Seindal -2004

SAK77

694p

 

=

 

35.71

 

SAK Sebastian E. Pedersen -2004

SAK77

694p

 

4

 

35.27

 

VIF Jonathan A. Jensen -2006

Vejle IF

682p

 

5

 

29.20

 

VIF Mikkel N. Asmussen -2006

Vejle IF

 

 

6

 

22.45

 

AAM Sebastian Wulff -2004

AAM

260p

 

 

 

1.runde

 

Ludvig Steffensen VIF

36.37

 

Asbjørn Seindal SAK

35.71

 

Sebastian E. Pedersen SAK

35.71

 

Jonathan A. Jensen VIF

35.27

 

Mikkel N. Asmussen VIF

29.20

 

Sebastian Wulff AAM

22.45

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 12.20  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

4.17

+0.4

 

VIF Jonathan A. Jensen -2006

Vejle IF

867p

 

2

 

3.98

+1.1

 

SAK Asbjørn Seindal -2004

SAK77

 

 

3

 

w3.54

+2.4

 

VIF Magnus D. Josefsen -2005

Vejle IF

 

 

 

 

1.runde

 

Jonathan A. Jensen VIF

4.17

+0.4

 

Asbjørn Seindal SAK

3.98

+1.1

 

Magnus D. Josefsen VIF

3.54

+2.4

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 12.20  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

25.99

 

SELMER Liv -2004

SAK77

 

 

2

 

24.37

 

FREJA Catlin S. Jensen -2004

Randers Freja

478p

 

3

 

19.77

 

AAM Victoria Giessing -2005

AAM

301p

 

4

 

8.53

 

FREJA Lærke F. Thygesen -2005

Randers Freja

 

 

 

 

1.runde

 

Liv Selmer

25.99

 

Catlin S. Jensen FREJA

24.37

 

Victoria Giessing AAM

19.77

 

Lærke F. Thygesen FREJA

8.53

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.38.60

 

AAM Laura G. Andersen -2004

AAM

902p

 

2

 

3.55.21

 

SAK Nicoline Bundgaard -2004

SAK77

724p

 

3

 

3.56.23

 

FREJA Lærke F. Thygesen -2005

Randers Freja

713p

 

4

 

4.08.60

 

AAM Eva S. Larsen -2004

AAM

592p

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.15  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.36.23

 

VIF Ludvig Steffensen -2004

Vejle IF

791p

 

2

 

3.38.92

 

FREJA Daniel Pedersen -2006

Randers Freja

759p

 

3

 

3.49.17

 

SAK Rune Rober -2004

SAK77

642p

 

4

 

3.58.10

 

VIF Magnus D. Josefsen -2005

Vejle IF

545p

 

5

 

4.06.29

 

SAK Sebastian E. Pedersen -2004

SAK77

 

 

6

 

4.12.60

 

VIF Mikkel N. Asmussen -2006

Vejle IF

 

 

 

 

DNS

 

FREJA Anton Tinggaard -2005

Randers Freja

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 13.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.25

 

VIF Johannes Emil Hansen -2004

Vejle IF

783p

 

2

 

1.20

 

AAM Sebastian Wulff -2004

AAM

702p

 

3

 

1.15

 

SAK Mathias E. Pedersen -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

FREJA Daniel Pedersen -2006

Randers Freja

 

 

 

 

DNS

 

FREJA Anton Tinggaard -2005

Randers Freja

 

 

 

 

1.00

1.15

1.20

1.25

1.28

 

Johannes Emil Hansen VIF

 

 

 

o

xxx

 

Sebastian Wulff AAM

 

 

o

xxx

 

 

Mathias E. Pedersen SAK

 

xo

xxx

 

 

 

Daniel Pedersen FREJA

xxx

 

 

 

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 13.40  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.99

+1.4

 

VIF Line G. Andersen -2004

Vejle IF

914p

 

2

 

3.81

+0.4

 

SAK Nicoline Bundgaard -2004

SAK77

844p

 

3

 

3.76

+0.8

 

SAK Olivia Overgaard -2004

SAK77

824p

 

4

 

3.59

+0.8

 

FREJA Sofie Elholm -2004

Randers Freja

755p

 

5

 

3.55

+1.9

 

AAM Laura G. Andersen -2004

AAM

738p

 

6

 

3.49

+0.8

 

AAM Emma Berntsen -2004

AAM

713p

 

7

 

3.16

+0.8

 

AAM Victoria Giessing -2005

AAM

 

 

8

 

2.85

+0.8

 

FREJA Catlin S. Jensen -2004

Randers Freja

420p

 

 

 

1.runde

 

Line G. Andersen VIF

3.99

+1.4

 

Nicoline Bundgaard SAK

3.81

+0.4

 

Olivia Overgaard SAK

3.76

+0.8

 

Sofie Elholm FREJA

3.59

+0.8

 

Laura G. Andersen AAM

3.55

+1.9

 

Emma Berntsen AAM

3.49

+0.8

 

Victoria Giessing AAM

3.16

+0.8

 

Catlin S. Jensen FREJA

2.85

+0.8

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER

SØN KL. 14.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +0.0m/s

1

 

9.47

 

SAK Nicoline Bundgaard -2004

SAK77

993p

 

2

 

9.66

 

SAK Olivia Overgaard -2004

SAK77

933p

 

3

 

10.11

 

FREJA Sofie Elholm -2004

Randers Freja

796p

 

4

 

10.57

 

AAM Emma Berntsen -2004

AAM

664p

 

5

 

10.75

 

AAM Victoria Giessing -2005

AAM

616p

 

 w: +0.0m/s

 

 

DNS

 

VIF Alberte Noe -2007

Vejle IF

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 14.20  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

8.00

 

SAK Mathias E. Pedersen -2004

SAK77

908p

 

2

 

7.82

 

VIF Johannes Emil Hansen -2004

Vejle IF

885p

 

3

 

6.51

 

SAK Sebastian E. Pedersen -2004

SAK77

 

 

4

 

6.15

 

AAM Sebastian Wulff -2004

AAM

649p

 

5

 

6.02

 

VIF Mikkel N. Asmussen -2006

Vejle IF

629p

 

6

 

5.67

 

FREJA Daniel Pedersen -2006

Randers Freja

574p

 

 

 

DNS

 

FREJA Anton Tinggaard -2005

Randers Freja

 

 

 

 

1.runde

 

Mathias E. Pedersen SAK

8.00

 

Johannes Emil Hansen VIF

7.82

 

Sebastian E. Pedersen SAK

6.51

 

Sebastian Wulff AAM

6.15

 

Mikkel N. Asmussen VIF

6.02

 

Daniel Pedersen FREJA

5.67

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER

SØN KL. 15.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +0.0m/s

1

 

9.33

 

VIF Jonathan A. Jensen -2006

Vejle IF

926p

 

2

 

9.90

 

SAK Asbjørn Seindal -2004

SAK77

 

 

3

 

10.63

 

VIF Johannes Emil Hansen -2004

Vejle IF

513p

 

 

 

DNS

 

FREJA Daniel Pedersen -2006

Randers Freja

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 15.00  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

6.25

 

SELMER Liv -2004

SAK77

785p

 

2

 

5.24

 

AAM Eva S. Larsen -2004

AAM

628p

 

3

 

4.76

 

VIF Finja Knauf -2005

Vejle IF

 

 

4

 

2.63

 

FREJA Lærke F. Thygesen -2005

Randers Freja

 

 

 

 

1.runde

 

Liv Selmer

6.25

 

Eva S. Larsen AAM

5.24

 

Finja Knauf VIF

4.76

 

Lærke F. Thygesen FREJA

2.63

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET

SØN KL. 16.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

36.91

 

Stafet hold SAK1

 

899p

 

2

 

37.87

 

Stafet hold VIF

 

817p

 

3

 

39.69

 

Stafet hold SAK2

 

 

 

4

 

40.06

 

Stafet hold

 

642p

 

5

 

40.84

 

Stafet hold FREJA

 

583p

 


Genereret af MARS version 2.0.0.391 tirsdag den 29. september 2015 klokken 15:00

 

RESULTATER

 

VDMU MIX 13

 

den 27.sep 2015 på SparNord Atletikstadion i Sæby

 

Arrangør: SIK80

 

  SAMLET STILLING

 

 

 

AAM

VIF

HVRA

SAK77

SIK80

FREJA

 

 

TOTAL

10361p

9804p

9204p

7072p

7025p

4843p

 

 

 

  SPRINT

 

 

 

VIF

AAM

HVRA

SAK77

SIK80

FREJA

 

 

 

3879p

3771p

3167p

2954p

2079p

1226p

 

 

 

80

1230p

607p

465p

394p

 

644p

 

 

80

 

671p

451p

668p

431p

 

 

 

60H

981p

1598p

1473p

345p

901p

 

 

 

80H

692p

 

 

754p

136p

582p

 

 

4X80

976p

 

 

 

 

 

 

 

4X80

 

895p

778p

793p

611p

 

 

 

 

  MELLEM- & LANGDISTANCE

 

 

 

AAM

VIF

HVRA

SAK77

FREJA

SIK80

 

 

 

1263p

774p

551p

398p

283p

223p

 

 

 

1000

627p

774p

 

57p

 

 

 

 

1000

636p

 

551p

341p

283p

223p

 

 

 

  SPRING

 

 

 

VIF

AAM

SIK80

HVRA

SAK77

FREJA

 

 

 

2971p

2910p

2787p

2602p

2319p

1366p

 

 

 

756p

1675p

1744p

1452p

634p

572p

 

 

628p

 

 

 

546p

168p

 

 

792p

1235p

666p

559p

452p

325p

 

 

795p

 

377p

591p

687p

301p

 

 

 

  KAST

 

 

 

HVRA

AAM

VIF

FREJA

SIK80

SAK77

 

 

 

2884p

2417p

2180p

1968p

1936p

1401p

 

 

 

KU

1524p

1180p

1479p

653p

944p

472p

 

 

KU

 

 

 

619p

208p

419p

 

 

BO

620p

505p

701p

 

487p

135p

 

 

BO

740p

732p

 

696p

297p

375p

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 11.00  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.56

 

AAM Magnus Shaw -2002

AAM

 

 

2

 

1.50

 

VIF Simon Høg Nyborg -2002

Vejle IF

628p

 

3

 

1.44

 

SAK Oskar Vejlgård -2002

SAK77

546p

 

4

 

1.41

 

SILK Viktor Krejberg -2002

SAK77

 

 

5

 

1.15

 

FREJA Tobias S. Dichmann -2003

Randers Freja

168p

 

 

 

1.15

1.20

1.41

1.44

1.47

1.50

1.53

1.56

1.59

 

Magnus Shaw AAM

 

 

 

 

 

 

 

o

xxx

 

Simon Høg Nyborg VIF

 

 

 

 

 

xxo

xxx

 

 

 

Oskar Vejlgård SAK

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

 

 

Viktor Krejberg SILK

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

Tobias S. Dichmann FREJA

xo

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 11.00  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

4.93

+1.0

 

VIF Sarah Sækmose -2002

Vejle IF

792p

 

2

 

4.56

+0.9

 

SIK Carina Schlegel -2002

SIK80

666p

 

3

 

w4.44

+2.5

 

AAM Emma S. Hansen -2003

AAM

626p

 

4

 

4.39

+1.3

 

AAM Emilie Ø. Larsen -2002

AAM

609p

 

5

 

4.37

+1.0

 

AAM Mai R. Wærness -2002

AAM

 

 

6

 

4.24

+0.2

 

HVRA Teresa Elmertoft -2002

HVSA og RAM

559p

 

7

 

4.00

+1.3

 

VIF Naja Bertelsen -2003

Vejle IF

 

 

8

 

3.92

+0.7

 

SAK Anna Mai Skaarip -2003

SAK77

452p

 

9

 

3.53

+1.8

 

FREJA Katarina Hesslmark -2003

Randers Freja

325p

 

=

 

3.53

+1.3

 

SAK Emma Kjærgaard -2002

SAK77

 

 

 

 

1.runde

 

Sarah Sækmose VIF

4.93

+1.0

 

Carina Schlegel SIK

4.56

+0.9

 

Emma S. Hansen AAM

4.44

+2.5

 

Emilie Ø. Larsen AAM

4.39

+1.3

 

Mai R. Wærness AAM

4.37

+1.0

 

Teresa Elmertoft HVRA

4.24

+0.2

 

Naja Bertelsen VIF

4.00

+1.3

 

Anna Mai Skaarip SAK

3.92

+0.7

 

Katarina Hesslmark FREJA

3.53

+1.8

 

Emma Kjærgaard SAK

3.53

+1.3

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK

SØN KL. 11.40  

 

  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: +1.5m/s

1

 

10.15

 

VIF Sarah Sækmose -2002

Vejle IF

981p

 

2

 

10.80

 

AAM Emma S. Hansen -2003

AAM

856p

 

3

 

11.35

 

HVRA Rikke Breinholt -2003

HVSA og RAM

757p

 

4

 

14.21

 

SAK Anna Mai Skaarip -2003

SAK77

345p

 

 HEAT 2  w: +1.5m/s

1

 

10.56

 

SIK Carina Schlegel -2002

SIK80

901p

 

2

 

11.44

 

AAM Mathilde Gregersen -2003

AAM

742p

 

3

 

11.59

 

HVRA Teresa Elmertoft -2002

HVSA og RAM

716p

 

 

 

0.00

 

VIF Mathilde Asp Jensen -2003

Vejle IF

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK

SØN KL. 12.05  

 

  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 w: +1.2m/s

1

 

13.29

 

SAK Oskar Vejlgård -2002

SAK77

754p

 

2

 

13.71

 

VIF Simon Høg Nyborg -2002

Vejle IF

692p

 

3

 

14.51

 

FREJA Max K. Andersen -2003

Randers Freja

582p

 

4

 

19.23

 

SIK Aleksander Nørgaard -2003

SIK80

136p

 

 

 

0.00

 

SILK Viktor Krejberg -2002

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

AAM Nikolaj Richter -2002

AAM

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING

SØN KL. 12.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

1.44

 

SIK Carina Schlegel -2002

SIK80

918p

 

2

 

1.41

 

AAM Emilie Ø. Larsen -2002

AAM

884p

 

3

 

1.36

 

SIK Nikoline Stellan J. -2002

SIK80

826p

 

4

 

1.33

 

AAM Mai R. Wærness -2002

AAM

791p

 

5

 

1.30

 

HVRA Rikke Breinholt -2003

HVSA og RAM

756p

 

=

 

1.30

 

VIF Sara Kjær Andersen -2002

Vejle IF

756p

 

7

 

1.25

 

HVRA Signe Sand -2003

HVSA og RAM

696p

 

8

 

1.20

 

SAK Emilia Vistrup -2003

SAK77

634p

 

9

 

1.15

 

FREJA Katarina Hesslmark -2003

Randers Freja

572p

 

10

 

1.10

 

HVRA Lene Jensen -2003

HVSA og RAM

 

 

 

 

X

 

FREJA Frida Mygind -2003

Randers Freja

 

 

 

 

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

1.33

1.36

1.39

1.41

1.44

1.47

 

Carina Schlegel SIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xo

xxx

 

Emilie Ø. Larsen AAM

 

 

 

 

 

 

 

 

o

xxx

 

 

Nikoline Stellan J. SIK

 

 

 

 

 

 

o

xxx

 

 

 

 

Mai R. Wærness AAM

 

 

 

 

 

xo

xxx

 

 

 

 

 

Rikke Breinholt HVRA

 

 

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

Sara Kjær Andersen VIF

 

 

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

Signe Sand HVRA

 

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

Emilia Vistrup SAK

 

 

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarina Hesslmark FREJA

 

xxo

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lene Jensen HVRA

o

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frida Mygind FREJA

xxx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 12.20  

 

  ( 3.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

9.63

 

FREJA Max K. Andersen -2003

Randers Freja

619p

 

2

 

8.69

 

HVRA Non Varasin -2003

HVSA og RAM

 

 

3

 

7.77

 

SAK Theodor Bjørnholt -2002

SAK77

419p

 

4

 

5.96

 

SIK Frey Kroll Dalsgaard -2002

SIK80

208p

 

5

 

5.66

 

SIK Emil Overbeck -2003

SIK80

 

 

 

 

1.runde

 

Max K. Andersen FREJA

9.63

 

Non Varasin HVRA

8.69

 

Theodor Bjørnholt SAK

7.77

 

Frey Kroll Dalsgaard SIK

5.96

 

Emil Overbeck SIK

5.66

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

SØN KL. 13.00  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

5.19

+1.4

 

VIF Simon Høg Nyborg -2002

Vejle IF

795p

 

2

 

w4.85

+2.2

 

SILK Viktor Krejberg -2002

SAK77

687p

 

3

 

4.54

+1.2

 

HVRA Silas Brogaard -2002

HVSA og RAM

591p

 

4

 

3.83

+1.5

 

HVRA Peter Brølling -2002

HVSA og RAM

 

 

=

 

3.83

+1.2

 

SIK Jeppe Bruun -2003

SIK80

377p

 

6

 

3.57

+0.6

 

FREJA Tobias S. Dichmann -2003

Randers Freja

301p

 

7

 

3.41

+1.0

 

SIK Emil Overbeck -2003

SIK80

 

 

8

 

3.40

+1.0

 

FREJA Malte Ballegaard -2003

Randers Freja

 

 

 

 

1.runde

 

Simon Høg Nyborg VIF

5.19

+1.4

 

Viktor Krejberg SILK

4.85

+2.2

 

Silas Brogaard HVRA

4.54

+1.2

 

Peter Brølling HVRA

3.83

+1.5

 

Jeppe Bruun SIK

3.83

+1.2

 

Tobias S. Dichmann FREJA

3.57

+0.6

 

Emil Overbeck SIK

3.41

+1.0

 

Malte Ballegaard FREJA

3.40

+1.0

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD

SØN KL. 13.00  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

11.69

 

VIF Sara Kjær Andersen -2002

Vejle IF

1012p

 

2

 

10.89

 

SIK Nikoline Stellan J. -2002

SIK80

944p

 

3

 

9.66

 

HVRA Rikke Breinholt -2003

HVSA og RAM

828p

 

4

 

8.41

 

HVRA Teresa Elmertoft -2002

HVSA og RAM

696p

 

5

 

8.03

 

FREJA Frida Mygind -2003

Randers Freja

653p

 

6

 

7.75

 

AAM Mai R. Wærness -2002

AAM

620p

 

7

 

7.25

 

AAM Eva Nyby -2002

AAM

560p

 

8

 

7.17

 

AAM Stinne Klausen -2003

AAM

 

 

9

 

6.55

 

SAK Emma Kjærgaard -2002

SAK77

472p

 

10

 

6.51

 

VIF Silje Noe -2003

Vejle IF

467p

 

 

 

1.runde

 

Sara Kjær Andersen VIF

11.69

 

Nikoline Stellan J. SIK

10.89

 

Rikke Breinholt HVRA

9.66

 

Teresa Elmertoft HVRA

8.41

 

Frida Mygind FREJA

8.03

 

Mai R. Wærness AAM

7.75

 

Eva Nyby AAM

7.25

 

Stinne Klausen AAM

7.17

 

Emma Kjærgaard SAK

6.55

 

Silje Noe VIF

6.51

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

3.06.88

 

AAM Nikolaj Richter -2002

AAM

636p

 

2

 

3.24.38

 

HVRA Silas Brogaard -2002

HVSA og RAM

408p

 

3

 

3.30.47

 

SAK Theodor Bjørnholt -2002

SAK77

341p

 

4

 

3.36.27

 

FREJA Malte Ballegaard -2003

Randers Freja

283p

 

5

 

3.53.45

 

HVRA Peter Brølling -2002

HVSA og RAM

143p

 

6

 

3.56.40

 

SIK Jeppe Bruun -2003

SIK80

124p

 

7

 

4.00.70

 

SIK Aleksander Nørgaard -2003

SIK80

99p

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER

SØN KL. 13.55  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1

1

 

3.17.16

 

AAM Mille B. Olesen -2002

AAM

627p

 

2

 

3.28.32

 

VIF Silje Noe -2003

Vejle IF

480p

 

3

 

4.23.35

 

SAK Anna Mai Skaarip -2003

SAK77

57p

 

 HEAT 2

1

 

3.45.54

 

VIF Naja Bertelsen -2003

Vejle IF

294p

 

 

 

DNS

 

HVRA Lene Jensen -2003

HVSA og RAM

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 14.20  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

40.38

 

VIF Sara Kjær Andersen -2002

Vejle IF

632p

 

2

 

39.92

 

HVRA Signe Sand -2003

HVSA og RAM

620p

 

3

 

35.32

 

AAM Stinne Klausen -2003

AAM

505p

 

4

 

34.64

 

SIK Nikoline Stellan J. -2002

SIK80

487p

 

5

 

33.26

 

AAM Mille B. Olesen -2002

AAM

 

 

6

 

29.93

 

HVRA Lene Jensen -2003

HVSA og RAM

 

 

7

 

22.01

 

SAK Emilia Vistrup -2003

SAK77

135p

 

8

 

19.82

 

VIF Mathilde Asp Jensen -2003

Vejle IF

69p

 

 

 

1.runde

 

Sara Kjær Andersen VIF

40.38

 

Signe Sand HVRA

39.92

 

Stinne Klausen AAM

35.32

 

Nikoline Stellan J. SIK

34.64

 

Mille B. Olesen AAM

33.26

 

Lene Jensen HVRA

29.93

 

Emilia Vistrup SAK

22.01

 

Mathilde Asp Jensen VIF

19.82

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER

SØN KL. 14.40  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: -0.2m/s

1

 

10.97

 

AAM Magnus Shaw -2002

AAM

671p

 

2

 

12.55

 

HVRA Peter Brølling -2002

HVSA og RAM

 

 

3

 

12.93

 

SIK Jeppe Bruun -2003

SIK80

250p

 

4

 

13.57

 

FREJA Malte Ballegaard -2003

Randers Freja

 

 

 

 

DNS

 

SIK Aleksander Nørgaard -2003

SIK80

 

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

10.98

 

SAK Oskar Vejlgård -2002

SAK77

668p

 

2

 

11.89

 

HVRA Silas Brogaard -2002

HVSA og RAM

451p

 

3

 

13.36

 

SIK Emil Overbeck -2003

SIK80

181p

 

4

 

13.87

 

SIK Frey Kroll Dalsgaard -2002

SIK80

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - BOLDKAST

SØN KL. 15.00  

 

  ( 250 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

50.75

 

HVRA Non Varasin -2003

HVSA og RAM

740p

 

2

 

50.30

 

AAM Magnus Shaw -2002

AAM

732p

 

3

 

42.10

 

FREJA Max K. Andersen -2003

Randers Freja

567p

 

4

 

33.60

 

SAK Theodor Bjørnholt -2002

SAK77

375p

 

5

 

30.40

 

SIK Frey Kroll Dalsgaard -2002

SIK80

297p

 

6

 

23.85

 

FREJA Tobias S. Dichmann -2003

Randers Freja

129p

 

 

 

1.runde

 

Non Varasin HVRA

50.75

 

Magnus Shaw AAM

50.30

 

Max K. Andersen FREJA

42.10

 

Theodor Bjørnholt SAK

33.60

 

Frey Kroll Dalsgaard SIK

30.40

 

Tobias S. Dichmann FREJA

23.85

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER

SØN KL. 15.20  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1  w: -1.2m/s

1

 

11.27

 

VIF Sarah Sækmose -2002

Vejle IF

709p

 

2

 

11.75

 

AAM Mathilde Gregersen -2003

AAM

 

 

3

 

12.24

 

HVRA Signe Sand -2003

HVSA og RAM

465p

 

4

 

12.57

 

SAK Emma Kjærgaard -2002

SAK77

394p

 

5

 

13.08

 

FREJA Frida Mygind -2003

Randers Freja

297p

 

 HEAT 2  w: -0.9m/s

1

 

11.65

 

AAM Emma S. Hansen -2003

AAM

607p

 

2

 

12.00

 

VIF Mathilde Asp Jensen -2003

Vejle IF

521p

 

3

 

12.50

 

VIF Naja Bertelsen -2003

Vejle IF

 

 

4

 

12.62

 

SAK Emilia Vistrup -2003

SAK77

 

 

5

 

12.81

 

FREJA Katarina Hesslmark -2003

Randers Freja

347p

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

SØN KL. 16.30  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

1

 

44.48

 

Stafet hold VIF

 

976p

 

               

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

SØN KL. 16.30  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

Points

 

 HEAT 1

1

 

45.72

 

Stafet hold SAK

 

793p

 

2

 

47.02

 

Stafet hold AAM2

 

 

 

3

 

49.29

 

Stafet hold SIK

 

611p

 

 HEAT 2

1

 

43.88

 

Stafet hold AAM1

 

895p

 

2

 

46.00

 

Stafet hold HVRA

 

778p

 

 

 

DQ

 

Stafet hold FREJA

 

 

 


Genereret af MARS version 2.0.0.391 søndag den 27. september 2015 klokken 21:20

 

© Copyright Dansk Atletik Forbund