Loading...

Indestævne, Skive

06. februar 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 6.feb 2016 på Spar Nord Arena
Arrangør: Skive AM
PIGER 14-15 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   8.14 1h   Mie Mikkelsen -2001 Aabenraa IG   0.208
2   8.19 1h   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900   0.190
3   8.53 1h   Ditte Hyldahl Svenningsen -2002 Skive AM   0.515
4   8.54 1h   Nanna E. Andersen -2001 Viborg AM   0.208
5   8.57 1h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF   0.545
6   8.76 2h   Iris Trollehave -2001 Aarhus 1900   0.284
7   8.82 2h   Katrine Vad Mortensen -2001 SAK77   0.193
8   8.93 2h   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
9   8.97 1h   Mathilde Dausel -2001 Aalborg AM   0.139
10   9.02 2h   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF   0.555
11   9.25 2h   Thilde Knudsen -2001 SAK77   0.174
12   9.45 2h   Sofie Borg Christensen -2001 SAK77   0.231
    DNS 1h   Julie Bols -2001 Aalborg AM    
    DNS     Emma Klinkby Kjærgaard -2002 SAK77    
    DNS     Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
PIGER 14-15 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   26.57 1h   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
2   27.35 1h   Mie Mikkelsen -2001 Aabenraa IG    
3   27.60 1h   Nanna E. Andersen -2001 Viborg AM    
4   27.90 2h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
5   28.72 3h   Ursula Weiglin -2001 AGF    
6   28.88 3h   Iris Trollehave -2001 Aarhus 1900    
7   29.02 2h   Sandra Jensen -2001 Aalborg AM    
8   29.39 2h   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
9   29.46 4h   Ditte Hyldahl Svenningsen -2002 Skive AM    
10   30.33 4h   Anna Mosby Nielsen -2001 Aarhus 1900    
    DNS     Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.47   Katrine Fjerbæk Olsen -2001 Skive AM    
2   1.44   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
3   1.41   Mie Mikkelsen -2001 Aabenraa IG    
4   1.38   Ditte Hyldahl Svenningsen -2002 Skive AM    
    X   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
  1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50  
Katrine Fjerbæk Olsen       o o xxo xxx
Malene Fisker   o o o xo xxx  
Mie Mikkelsen     o xo xxx    
Ditte Hyldahl Svenningsen xo xo xxo xxx      
Sara Kjær Andersen              
PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING LØR KL. 12.30
( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.38   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
2   9.28   Sandra Jensen -2001 Aalborg AM    
3   9.12   Katrine Vad Mortensen -2001 SAK77    
4   8.84   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
    DNS   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
    DNS   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sofie Froberg 8.87   9.38   9.17   8.99   8.93  
Sandra Jensen 9.11   9.01   9.28   9.19   9.19   9.03  
Katrine Vad Mortensen 8.87   8.80   9.08   9.05   8.88   9.12  
Sara Kjær Andersen 8.56   8.78   8.74   8.84   8.78  
PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.30   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   8.26   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
3   8.20   Astrid Kjeldsteen -2002 Viborg AM    
4   7.96   Celine Würtz -2001 Skive AM    
5   7.33   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sara Kjær Andersen 9.84 9.50 - 10.30 9.65 10.15
Sofie Froberg 8.26 - - 8.10 8.18 8.19
Astrid Kjeldsteen 7.86 7.66 8.00 7.18 7.75 8.20
Celine Würtz 7.19 7.96 7.81 - - -
Malene Fisker - 6.74 6.58 6.08 6.32 7.33
PIGER 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFET LØR KL. 15.25
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.54.74   Julie Bols -2001
Sandra Jensen -2001
Anne Jensen -54
Ida Jørgensen -2001
AAM 1 - P15    
2   1.57.94   Katrine Hoelgaard -2001
Nanna Muurholm -2001
Mille B. Olesen -2002
Mathilde Dausel -2001
AAM 2 - P15    
    DNS   SAK77 - P15      
    DNS   Aarhus 1900 (p15)      
PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.06   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Vicki Dahl 13.06 - 12.66 12.11 11.20 12.50
PIGER 16-17 ÅR - 4 X 200 M STAFET LØR KL. 15.29
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.52.00   Amalie Brammer Kristianse -1999
Therese Helk Olesen -1999
Ditte Hyldahl Svenningsen -2002
Sarah Kristensen -2000
Skive AM    
2   2.00.97   Thilde Knudsen -2001
Katrine Vad Mortensen -2001
Sofie Borg Christensen -2001
Andrea Bruun Jensen -1999
SAK77    
KVINDER SENIOR - 60 METER LØR KL. 12.25
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   7.82 1h   Emilie Pedersen -1998 SAK77   0.189
2   7.84 1h   Louise Østergård -94 Randers Atletik FREJA   0.164
3   7.85 1h   Monika Benserud -96 Aalborg AM   0.199
4   7.96 1h   Stella Jørgensen -1996 Esbjerg AM   0.175
5   8.12 1h   Fredrikke Dam Larsen -1991 AGF   0.180
=   8.12 1h   Vibeke Falbe Hansen (Hels -2000 Vejle Idrætsefterskole   0.158
7   8.24 2h   Julie Maack Bøye -2000 AGF   0.144
8   8.41 2h   Sarah Kristensen -2000 Skive AM   0.170
9   8.42 1h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM   0.174
10   8.43 3h   Vibeke Carlsen -1986 Esbjerg AM   0.177
11   8.45 2h   Eliska Maslanova -1995 Aalborg AM   0.195
12   8.47 3h   Ida Boel -2000 Esbjerg AM   0.124
13   8.51 2h   Julie Højland (Korsør AM) -1999 Vejle Idrætsefterskole   0.200
14   8.52 2h   Emilie Andersen -98 Skive AM   0.155
15   8.54 3h   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM   0.226
16   8.65 2h   Anne Søeborg -1997 Esbjerg AM   0.150
17   8.92 3h   Andrea Bruun Jensen -1999 SAK77   0.159
18   8.95 3h   Ditte Marie Lund -1991 AGF   0.187
19 VR 9.84 3h   Ingela Bluhm -1946 Herning GF/AM    
    DNS     Josefine Bundgaard-Hansen -2000 SAK77    
    DNS     Tine Nielsen -2000 Aarhus 1900    
    DNS     Amalie Brammer Kristianse -1999 Skive AM    
    DNS     Therese Helk Olesen -1999 Skive AM    
KVINDER SENIOR - 200 METER LØR KL. 14.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   25.77 1h   Emilie Pedersen -1998 SAK77    
2   26.59 1h   Stella Jørgensen -1996 Esbjerg AM    
3   26.81 1h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
4   26.82 2h   Julie Maack Bøye -2000 AGF    
5   27.14 2h   Eliska Maslanova -1995 Aalborg AM    
6   27.30 3h   Fredrikke Dam Larsen -1991 AGF    
7   27.31 3h   Vibeke Falbe Hansen (Hels -2000 Vejle Idrætsefterskole    
8   27.90 3h   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
9   27.94 2h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
=   27.94 4h   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM    
11   28.42 4h   Anne Søeborg -1997 Esbjerg AM    
12   28.66 4h   Julie Højland (Korsør AM) -1999 Vejle Idrætsefterskole    
13   29.05 6h   Andrea Bruun Jensen -1999 SAK77    
14   29.81 5h   Sofie Haahr -2000 Esbjerg AM    
15   30.64 6h   Line Damsgaard Andersen ( -1999 Vejle Idrætsefterskole    
16 VR 33.68 5h   Ingela Bluhm -1946 Herning GF/AM    
    DNS     Josefine Bundgaard-Hansen -2000 SAK77    
KVINDER SENIOR - 800 METER LØR KL. 13.25
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.14.80 1h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   2.22.44 1h   Michela Damm -1998 Kolding KFUM    
3   2.23.94 1h   Ida Jørgensen -2001 Aalborg AM    
4   2.25.87 1h   Caroline Højgaard -2000 AGF    
5   2.26.19 1h   Carolien Millenaar -97 Herning Løbeklub    
6   2.26.36 1h   Anne Andersen -2001 Aalborg AM    
7   2.26.93 1h   Mille B. Olesen -2002 Aalborg AM    
8   2.30.00 2h   Laura Astrup -2000 Aarhus 1900    
9   2.30.40 2h   Nanna Muurholm -2001 Aalborg AM    
10   2.31.11 2h   Catharina Thorn -2000 Esbjerg AM    
=   2.31.11 2h   Anne Svanvig -96 Vejle IF    
12   2.32.11 1h   Anna Mosby Nielsen -2001 Aarhus 1900    
13   2.36.75 2h   Carla Mathilde Flørnæss -2000 AGF    
14   2.36.97 2h   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
15   2.38.24 2h   Signe Salanson Jensen-Smi -98 Viborg AM    
16   2.39.01 2h   Emma Finding -96 Randers Atletik FREJA    
KVINDER SENIOR - 3000 METER LØR KL. 16.10
( B-HEAT KL 16.25 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.09.83   Anastacia Damm -2001 Kolding KFUM    
2   10.33.41   Louise Høj Jensen -1997 AGF    
3   10.34.70   Kirsten Wiborg Jensen -1998 AGF    
4   10.48.01   Camilla Laursen -1995 Viborg AM    
5   11.02.00   Marie Møller Schmidt -2001 Viborg AM    
6   11.05.48   Kristine Mygind Sørensen -2002 AGF    
7   11.12.54   Caroline Amalie Jensen (H -1999 Vejle Idrætsefterskole    
8   11.15.10   Gyde Tadsen -98 Aabenraa IG    
9   11.18.24   Liv L. Nielsen -2001 Aalborg AM    
10   11.22.84   Laura Astrup -2000 Aarhus 1900    
11   11.24.56   Karen Mølgaard Rasmussen -2000 AGF    
12   11.41.71   Anne Svanvig -96 Vejle IF    
RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Camilla Lundtoft -1996 SAK77    
KVINDER SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.44   Line Damsgaard Andersen ( -1999 Vejle Idrætsefterskole    
  1.38 1.41 1.44 1.47  
Line Damsgaard Andersen ( xo o xxo xxx
KVINDER SENIOR - TRESPRING LØR KL. 14.30
( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.61   Monika Benserud -96 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Monika Benserud 12.10   12.32   12.26   12.61  
KVINDER SENIOR - 4 X 200 M STAFET LØR KL. 15.29
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.54.33   AGF      
2   1.56.26   Esbjerg AM      
    DNS   Aalborg Atletik & Motion      
DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.15
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   7.38 1h   Daniel Andersen -2001 Aalborg AM   0.126
2   7.70 1h   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM   0.165
3   7.79 1h   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM   0.117
4   8.28 2h   Philip Vikne -2001 Aarhus 1900   0.239
5   8.31 1h   Kristian Skov Hansen -2001 Viborg AM   0.275
6   8.63 2h   Emil Busch Bjerregaard -2001 SAK77   0.232
7   8.73 1h   Jeppe Espersen -2001 Skive AM   0.404
8   8.74 2h   Mads Olesen -2001 AK Holstebro   0.188
9   8.83 1h   Viktor Krejberg -2002 SAK77   0.453
10   8.92 2h   Rasmus Jensen -2001 AK Holstebro   0.201
11   9.17 2h   Niclas Juel Bennedsgaard -2001 Skive AM   0.470
    DNS     Oscar Atke Flørnæss -2002 AGF    
DRENGE 14-15 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.15
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.11 1h   Daniel Andersen -2001 Aalborg AM    
2   25.36 1h   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
3   25.73 1h   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
4   25.81 2h   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
5   26.14 1h   Oskar Vejlgaard -2002 SAK77    
6   26.39 3h   Philip Vikne -2001 Aarhus 1900    
7   27.23 2h   Rasmus Vestergaard -2002 Aarhus 1900    
=   27.23 3h   Kristian Skov Hansen -2001 Viborg AM    
9   27.79 4h   Jeppe Espersen -2001 Skive AM    
10   29.29 2h   Viktor Krejberg -2002 SAK77    
11   29.41 4h   Mads Olesen -2001 AK Holstebro    
12   29.77 3h   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
13   32.21 4h   Sebastian Risgaard Suurba -2002 Aarhus 1900    
14   32.32 4h   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM    
    DNS     Oscar Atke Flørnæss -2002 AGF    
DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 13.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.15.03   Elias Shifris -2002 Viborg AM    
2   2.19.27   Ebbe Møller -2001 AGF    
3   2.37.69   Rasmus Jensen -2001 AK Holstebro    
4   2.53.86   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM    
RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Victor Kiplagat Kondrup -2002 Kolding KFUM    
DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.70   Philip Vikne -2001 Aarhus 1900    
2   1.45   Emil Busch Bjerregaard -2001 SAK77    
3   1.45   Rasmus Vestergaard -2002 Aarhus 1900    
4   1.40   Sebastian Risgaard Suurba -2002 Aarhus 1900    
    DNS   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
    DNS   Viktor Krejberg -2002 SAK77    
    DNS   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
  1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75  
Philip Vikne       xo o o o xxo xxx
Emil Busch Bjerregaard o xxo o xxx          
Rasmus Vestergaard xo xo xxo xxx          
Sebastian Risgaard Suurba o xxo xxx            
DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING LØR KL. 14.30
( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.99   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
2   10.13   Oskar Vejlgaard -2002 SAK77    
3   9.36   Sebastian Risgaard Suurba -2002 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde
Patrick Wolf 10.99   10.36   10.50   10.55   10.47  
Oskar Vejlgaard -   10.13   10.01  
Sebastian Risgaard Suurba -   -   9.36   9.11   9.28  
DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.53   Frederik Skov Hansen -2001 Viborg AM    
    X   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Frederik Skov Hansen 11.53 10.78 11.11 10.52 11.06 11.14
Jeppe Ege Nielsen
DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFET LØR KL. 15.40
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.43.74   Aarhus 1900      
2   1.56.79   SAK77      
    DNS   Skive AM      
MÆND SENIOR - 60 METER LØR KL. 12.40
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
HEAT 1
1   7.14   Christian Lind Nielsen -1991 Aarhus 1900   0.124
2   7.18   Martin Kristensen -92 Hvidovre AM   0.104
3   7.25   Daniel Elkrog -1989 AGF   0.135
4   7.26   Dennis Skødt -1994 Skive AM   0.152
5   7.30   Rasmus Nybo -89 AGF   0.161
6   7.35   Casper Spure Pedersen -1992 AGF   0.193
7   7.42   Sebastian Skejø -1991 Aarhus 1900   0.181
HEAT 2
1   7.36   Alexander Brandt-Nielsen -1998 Vejle Idrætsefterskole   0.167
2   7.41   Christian Klitgaard -2000 AGF   0.145
3   7.42   Kasper Filsø -90 Skive AM   0.197
4   7.69   Rune Drongesen -1996 Viborg AM   0.133
    DQ   Mads Dynesen -97 AGF    
    DNS   Mads Lunø (Kolding KFUM) -1999 Vejle Idrætsefterskole    
HEAT 3
1   7.79   Søren Rahbek -1997 Skive AM   0.214
2   7.90   Steen Hannestad -1971 AGF   0.118
3   8.06   Simon Sigvald Jensen -2000 Esbjerg AM   0.174
4   8.85   Jesper Olesen -1961 AK Holstebro   0.274
5   11.15   Flemming Nielsen -1941 Herning GF/AM   0.253
    DNS   Mathias Dahl Kjær -1992 AK Holstebro    
RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Rene Kaastrup -75 Skive AM    
    DNS   Marcus Pallesen -2000 SAK77    
    DNS   Mathias Thuesen -2000 SAK77    
MÆND SENIOR - 200 METER LØR KL. 14.50
Nr Resultat   Navn Klub    
1   22.71 1h   Martin Kristensen -92 Hvidovre AM    
2   22.88 1h   Casper Spure Pedersen -1992 AGF    
3   23.32 1h   Rene Kaastrup -75 Skive AM    
4   23.76 2h   Patrik Schneidgen -94 Randers Atletik FREJA    
5   24.10 2h   Rasmus Nybo -89 AGF    
6   24.26 2h   Kasper Filsø -90 Skive AM    
7   24.32 5h   Rune Drongesen -1996 Viborg AM    
8   24.56 3h   Alexander Brandt-Nielsen -1998 Vejle Idrætsefterskole    
9   25.30 5h   Søren Rahbek -1997 Skive AM    
10   25.37 3h   Micki Borgen Morell (IK O -2000 Vejle Idrætsefterskole    
11   25.77 3h   Andreas Støve -1998 SAK77    
12   26.04 4h   Simon Sigvald Jensen -2000 Esbjerg AM    
13   26.24 4h   Lucas Richardt -2000 SAK77    
14   26.92 4h   Rasmus Wiese (Fremad Holb -1999 Vejle Idrætsefterskole    
    DNS 5h   Mads Dynesen -97 AGF    
    DNS     Marcus Pallesen -2000 SAK77    
    DNS     Mathias Thuesen -2000 SAK77    
    DNS     Daniel Elkrog -1989 AGF    
    DNS     Christian Klitgaard -2000 AGF    
MÆND SENIOR - 800 METER LØR KL. 13.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.58.33 1h   Jacob Ilbjerg Stengaard -1994 Skive AM    
2   1.59.17 1h   Rasmus Gregersen -95 Herning Løbeklub    
3   2.01.77 2h   Patrik Schneidgen -94 Randers Atletik FREJA    
4   2.02.74 1h   Rasmus Rose-Hansen -1999 Skive AM    
5   2.03.56 1h   Kasper Korsgaard Nielsen -1997 Aarhus 1900    
6   2.05.09 1h   Micki Borgen Morell (IK O -2000 Vejle Idrætsefterskole    
7   2.05.35 1h   Robin Ostenfeldt -1999 SAK77    
8   2.06.78 1h   Andreas Rebstrup -2000 Aalborg AM    
9   2.07.94 2h   Sander Kragelund Christen -99 Aarhus 1900    
10   2.09.10 2h   Christoffer Sloth -85 Aalborg AM    
11   2.14.28 2h   William Winkler -1999 SAK77    
12   2.16.40 2h   Ahadi Namulya -2000 Aalborg AM    
13   2.16.65 2h   Andreas Støve -1998 SAK77    
14   2.16.95 2h   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
15   2.19.60 2h   Peter Lindholdt Nielsen -2000 AK Holstebro    
    DNS 1h   Noel Mono -98 Aalborg AM    
    DNS     Christian Abild Larsen -1993 Århus 1900    
MÆND SENIOR - 3000 METER - INDLEDENDE LØR KL. 15.10
( B HEAT KL 15.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.26.95 1h   Jesper Faurschou -83 Herning Løbeklub    
2   8.37.51 1h   Mikael Johnsen -92 Randers Atletik FREJA    
3   8.46.38 1h   Magnus Dewett -1995 Herning Løbeklub    
4   8.51.61 1h   August Broz -96 Randers Atletik FREJA    
5   8.51.81 1h   Jacob Ilbjerg Stengaard -1994 Skive AM    
6   8.53.75 1h   Thomas Esbensen -1983 Herning Løbeklub    
7   8.53.78 1h   Anders Bukhave -88 Herning Løbeklub    
8   8.53.99 1h   Emil Kortbæk Aarestrup -1995 Viborg AM    
9   8.58.45 1h   Bo Sterup Abrahamsson -76 Københavns IF    
10   9.02.33 2h   Markus Kirk Kjeldsen -2001 SAK77    
11   9.02.44 2h   Marc Laursen -1997 Viborg AM    
12   9.05.61 2h   Sebastian Stensvig -1999 Skive AM    
13   9.16.04 1h   Oliver Bjørslev -2000 Aalborg AM    
14   9.41.46 2h   Rene Agger -81 Aalborg AM    
15   9.52.95 2h   Lasse Ankersø -1999 Esbjerg AM    
16   10.03.39 2h   Rasmus Lorenzen -1998 Aarhus 1900    
17   11.00.26 2h   Christoffer Gissel -2001 SAK77    
    DNF 1h   Morten Munkholm -85 Randers Atletik FREJA    
    DNF 2h   Jeppe Risvig -2001 Skive AM    
    DNS 2h   Anders Holmelund Jørgense -1999 Kolding KFUM    
    DNS 2h   Anders-Dres tarbensen -2001 Esbjerg AM    
    DNS 2h   Magnus Nymann Hall -1999 Århus 1900    
    DNS     Membrahtom Tesfom -2000 SAK77    
    DNS     Rene Pedersen -1961 Odense Atletik    
    DNS     Søren Schwartz -90 Herning Løbeklub    
MÆND SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 14.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.80   Christian Lind Nielsen -1991 Aarhus 1900    
    X   William Winkler -1999 SAK77    
    X   Rune Drongesen -1996 Viborg AM    
  1.65 1.70 1.75 1.80 1.83  
Christian Lind Nielsen xo o xo xxo xxx
William Winkler          
Rune Drongesen     xxx    
MÆND SENIOR - TRESPRING LØR KL. 14.30
( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.71   Bjarke Meyer Pedersen -1999 Skive AM    
2   11.63   Mads Lunø (Kolding KFUM) -1999 Vejle Idrætsefterskole    
3   10.89   Lucas Richardt -2000 SAK77    
    DNS   Micki Borgen Morell (IK O -2000 Vejle Idrætsefterskole    
    DNS   Thomas Virenfeldt Anderse -1997 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Bjarke Meyer Pedersen 11.71   -   11.71   11.52   -   11.52  
Mads Lunø (Kolding KFUM) 11.63   11.15   -   -   -   11.05  
Lucas Richardt 10.89   10.89  
MÆND SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00
( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1 NR 17.23   Marcus Thomsen -1998 Aarhus 1900    
2   17.08   Mantas Laurinavicius -1993 Aarhus 1900    
3   16.91   Kristoffer Thomsen -1996 Aarhus 1900    
4   12.75   Christian Lind Nielsen -1991 Aarhus 1900    
5   11.37   Sebastian Skejø -1991 Aarhus 1900    
6   9.33   Mathias Dahl Kjær -1992 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marcus Thomsen 17.10 17.23 16.96 17.09 - 16.92
Mantas Laurinavicius 16.43 - - 16.96 17.08 -
Kristoffer Thomsen 15.93 - - 16.91 - 16.70
Christian Lind Nielsen 12.49 12.75 - 11.99 - -
Sebastian Skejø 10.64 10.94 10.85 10.97 11.15 11.37
Mathias Dahl Kjær 9.33 9.01 - - 9.23 8.98
MÆND SENIOR - 4 X 200 M STAFET LØR KL. 15.40
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.43.81   Robin Ostenfeldt -1999
Lucas Richardt -2000
Andreas Støve -1998
William Winkler -1999
SAK77    
    DNF   AGF      
KVINDER 60-64 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.51   Anne Jensen -54 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Jensen - 10.47 10.42 - 10.51 -
KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.28   Ulla Hovgaard -1945 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ulla Hovgaard 6.51 7.28 6.46 6.68 6.65 6.48
MÆND 55-59 ÅR - TRESPRING LØR KL. 14.30
( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.37   Jesper Olesen -1961 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jesper Olesen 7.93   8.37   8.31  
MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00
( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.86   Jesper Olesen -1961 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jesper Olesen 7.86 7.80 7.70
MÆND 75-79 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.20   Flemming Nielsen -1941 Herning GF/AM    
  1.10 1.15 1.20  
Flemming Nielsen o o o


Genereret af MARS version 2.0.0.398 lørdag den 6. februar 2016 klokken 19:53

© Copyright Dansk Atletik Forbund