Loading...

Herning Games, Herning

16. maj 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
Herning Games
den 16. maj 2016 på Herning Atletikstadion
Arrangør: Herning GF A/M
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER MAN KL. 15.25
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +0.4m/s 2h: +1.9m/s 3h: +2.3m/s
1   11.39 1h   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
2   w11.52 3h   Mathilde Johanne Asp Jens -2003 Vejle IF    
3   11.54 2h   Camilla Sass Mikkelsen -2004 Herning GF AM    
4   11.72 1h   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
5   w11.75 3h   Naja Bertelsen -2003 Vejle IF    
6   11.92 2h   Johanna Brandt -2004 Viborg AM    
7   w11.97 3h   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
8   12.13 2h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
9   w12.21 3h   Karen Haahr -2003 Esbjerg AM    
10   w12.23 3h   Trine Tanggaard -2003 Esbjerg AM    
11   12.35 2h   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF AM    
12   12.49 1h   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
13   12.90 1h   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
14   w13.04 3h   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
15   13.25 2h   Mathilde Lønne -2004 Vejle IF    
16   13.59 1h   Mathilde Agathon Hansen -2003 Esbjerg AM    
PIGER 12-13 ÅR - 300 METER MAN KL. 18.05
Nr Resultat   Navn Klub    
1   48.77   Naja Bertelsen -2003 Vejle IF    
2   49.09   Amalie S. Kanstrup -2003 Viborg AM    
3   50.21   Camilla Sass Mikkelsen -2004 Herning GF AM    
4   51.36   Karen Haahr -2003 Esbjerg AM    
5   56.63   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
    DNS   Emma S. Hansen -2003 Aalborg AM    
PIGER 12-13 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.15
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.37.73   Amalie S. Kanstrup -2003 Viborg AM    
2   2.40.54   Marie-Louise Jørgensen -2003 Kolding KFUM    
3   2.42.10   Laura G. Andersen -2004 Aalborg AM    
4   2.49.27   Silie Noe -2003 AGF    
5   2.55.72   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
    DNS   Katrine Risvig -2003 Skive AM    
    DNS   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
PIGER 12-13 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.15.74   Marie-Louise Jørgensen -2003 Kolding KFUM    
2   12.17.72   Silie Noe -2003 AGF    
3   13.12.97   Lizette Nikolajsen -2003 Esbjerg AM    
PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK MAN KL. 13.00
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +1.6m/s 2h: +2.1m/s
1   10.84 1h   Alberte Gravgård -2003 AK Holstebro    
2   w10.87 2h   Rikke Breinholt -2003 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   w12.09 2h   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
4   w12.28 2h   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
5   w12.44 2h   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
6   12.96 1h   Marie-Louise Jørgensen -2003 Kolding KFUM    
7   14.09 1h   Mathilde Agathon Hansen -2003 Esbjerg AM    
8   w14.34 2h   Trine Tanggaard -2003 Esbjerg AM    
9   14.80 1h   Mathilde Lønne -2004 Vejle IF    
    DNS     Katrine Risvig -2003 Skive AM    
    DNS     Anna Skipper -2004 Viborg AM    
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 15.55
( LAV MÅTTE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.37   Rikke Breinholt -2003 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   1.31   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
3   1.28   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
4   1.20   Johanna Brandt -2004 Viborg AM    
5   1.20   Eva S. Larsen -2004 Aalborg AM    
6   1.20   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
=   1.20   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
8   1.20   Mathilde Agathon Hansen -2003 Esbjerg AM    
    DNS   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
    DNS   Mathilde Lønne -2004 Vejle IF    
  0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40  
Rikke Breinholt           o o o o xo xxo xxx
Josefine Bromerholm         o o o xxo o xxx    
Line Grønbæk Andersen       o o o xo o xxx      
Johanna Brandt         o o xxx          
Eva S. Larsen         xo o xxx          
Sophie Bagger Bohn       o o xo xxx          
Emma Berntsen           xo xxx          
Mathilde Agathon Hansen o xo o o xxo xxo xxx          
PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING MAN KL. 11.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.27   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
  2.07 2.17 2.27 2.37  
Annika Mejls Ramsgaard o o o xxx
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 13.45
( 1 METER ZONEAFSÆT )
( NORD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.43 +0.0   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
2   4.31 -1.7   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
3   4.26 -1.9   Camilla Sass Mikkelsen -2004 Herning GF AM    
4   4.19 +0.0   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
5   4.15 +0.0   Naja Bertelsen -2003 Vejle IF    
6   3.94 -2.6   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
7   3.94 -2.8   Laura G. Andersen -2004 Aalborg AM    
8   3.80 -1.1   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
9   3.76 -0.3   Eva S. Larsen -2004 Aalborg AM    
10   3.74 +0.0   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
11   3.62 -1.3   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF AM    
12   3.42 -2.4   Mathilde Lønne -2004 Vejle IF    
13   3.36 -0.1   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
14   3.23 -1.4   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
15   3.12 -2.2   Lizette Nikolajsen -2003 Esbjerg AM    
    DNS     Anna Skipper -2004 Viborg AM    
    DNS     Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Stinne Klausen 4.43 +0.0 4.31 -0.9 4.42 -1.1 4.35 -2.0
Line Grønbæk Andersen 4.17 -1.2 4.10 -1.7 4.31 -1.7 4.15 -1.8
Camilla Sass Mikkelsen 4.13 -1.2 4.26 -0.8 4.26 -1.9 4.11 +2.8
Klara Lind Toustrup 4.19 +0.0 4.03 -0.9 3.93 -2.0 4.15 -1.5
Naja Bertelsen 4.15 +0.0 3.70 -1.3 3.81 -2.0 4.07 -1.4
Sophie Bagger Bohn 3.90 -1.6 3.94 -2.6 3.93 -1.2 3.51 -1.7
Laura G. Andersen 3.79 -0.7 3.78 -2.5 3.41 -2.2 3.94 -2.8
Emma Berntsen 3.42 -0.8 3.71 -1.6 3.80 -1.1 3.78 +0.4
Eva S. Larsen 3.76 -0.3 3.74 -1.3 3.55 -1.0 x  
Nanna Tveen Høgsberg 3.74 +0.0 3.72 -0.3 x   3.60 -1.4
Amalie Rudrasingam 3.62 -1.3 3.43 -1.6 3.41 -1.4 3.31 -1.3
Mathilde Lønne 3.39 -0.3 3.34 -1.5 3.42 -2.4 3.32 +0.0
Ida Tveen Høgsberg 3.36 -0.1 3.22 -1.2 3.09 -0.8 3.17 +0.0
Lærke Bay Schmidt 3.21 +0.0 3.15 -0.3 3.21 -1.7 3.23 -1.4
Lizette Nikolajsen 3.12 -2.2 3.00 -1.4 2.97 -2.0 2.76 -1.7
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 16.30
( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.63   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
2   9.35   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
3   8.63   Johanna Brandt -2004 Viborg AM    
4   8.62   Amalie S. Kanstrup -2003 Viborg AM    
5   8.29   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
6   8.16   Ema Cavrag -2004 Ringkøbing AM    
7   7.72   Louise Barrett -2004 Stoholm IF    
8   7.07   Laura G. Andersen -2004 Aalborg AM    
9   7.00   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
10   6.96   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
11   6.29   Lizette Nikolajsen -2003 Esbjerg AM    
12   5.77   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
    DNS   Anna Skipper -2004 Viborg AM    
    DNS   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Josefine Bromerholm 9.27 9.45 9.05 9.63
Nanna Tveen Høgsberg 8.89 9.35 9.03 8.92
Johanna Brandt 8.18 8.63 8.36 8.10
Amalie S. Kanstrup 7.70 8.62 8.02 8.32
Stinne Klausen 7.92 7.88 8.29 8.19
Ema Cavrag 7.96 8.16 7.61 6.49
Louise Barrett 7.02 7.47 6.65 7.72
Laura G. Andersen 7.03 7.07 6.62 6.67
Sophie Bagger Bohn 6.87 7.00 6.00 6.69
Emma Berntsen 6.39 x 6.96 6.42
Lizette Nikolajsen 6.18 5.23 6.07 6.29
Lærke Bay Schmidt 5.03 5.48 5.77 3.84
PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 14.00
( 0.75 KG )
( EVT. KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   20.72   Rikke Breinholt -2003 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   19.82   Ema Cavrag -2004 Ringkøbing AM    
3   18.26   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
4   14.49   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
5   11.70   Louise Barrett -2004 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Rikke Breinholt x 20.72 18.27 x
Ema Cavrag x 13.98 16.21 19.82
Josefine Bromerholm x 14.33 18.26 x
Nanna Tveen Høgsberg x 14.26 13.93 14.49
Louise Barrett 10.81 x 11.70 x
PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 11.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   20.51   Rikke Breinholt -2003 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   19.48   Louise Barrett -2004 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Rikke Breinholt 20.51 20.51 19.54 x
Louise Barrett 19.09 19.48 18.99 19.34
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 12.00
( 400 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   27.00   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
2   26.93   Rikke Breinholt -2003 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   23.24   Liv T. Selmer -2004 Silkeborg AK77    
4   22.26   Ema Cavrag -2004 Ringkøbing AM    
5   21.27   Amalie S. Kanstrup -2003 Viborg AM    
6   16.78   Trine Tanggaard -2003 Esbjerg AM    
7   15.19   Louise Barrett -2004 Stoholm IF    
8   14.07   Eva S. Larsen -2004 Aalborg AM    
    DNS   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Josefine Bromerholm 24.83 21.70 24.46 27.00
Rikke Breinholt 18.81 22.81 24.28 26.93
Liv T. Selmer 23.24 x 23.15 22.46
Ema Cavrag x 22.26 21.10 21.77
Amalie S. Kanstrup x x 20.14 21.27
Trine Tanggaard 16.78 14.80 x x
Louise Barrett 12.94 12.02 x 15.19
Eva S. Larsen 11.94 11.57 12.19 14.07
PIGER 14-15 ÅR - 100 METER MAN KL. 13.50
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +2.9m/s 2h: +1.7m/s 3h: +3.3m/s
1   w12.51 3h   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
2   w13.28 3h   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
3   w13.46 3h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
4   w14.11 3h   Mathilde Gyldenlund Peder -2002 Vejle IF    
5   w14.12 3h   Mai R. Wærness -2002 Aalborg AM    
6   w14.23 1h   Sofie Guldborg Krogsgaard -2 Aabenraa IG    
7   14.24 2h   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
8   14.28 2h   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
9   14.43 2h   Emma Nørgaard -2002 Esbjerg AM    
10   14.49 2h   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
11   w14.55 1h   Andrea Krøyer Fomsgaard -2001 Herning GF AM    
    DNS 1h   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
    DNS 2h   Emily Karred Møller -2001 Herning GF AM    
    DNS     Teresa Elmertoft -2002 Ringkøbing AM    
PIGER 14-15 ÅR - 300 METER MAN KL. 18.10
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.24   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
2   45.09   Mille B. Olesen -2003 Aalborg AM    
3   47.77   Thora Diekhøner -2001 Aalborg AM    
4   48.56   Mathilde Gyldenlund Peder -2002 Vejle IF    
5   49.13   Emma Nørgaard -2002 Esbjerg AM    
    DNS   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
PIGER 14-15 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.25
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.21.86   Elena Johansen -2001 Helsingør Atletik    
2   2.23.01   Ida Jørgensen -2001 Aalborg AM    
3   2.31.71   Nanna Muurholm -2001 Aalborg AM    
4   2.32.33   Kristine Mygind Sørensen -2002 AGF    
5   2.33.46   Mathilde Brüchle Kodal -2001 Aarhus 1900    
6   2.42.62   Helena Ring -2002 Amager Atletik Club    
7   2.52.12   Karoline Tougaard -2002 Herning GF AM    
    DNS   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.51.82   Marie Møller Schmidt -2001 Viborg AM    
2   10.54.60   Mie Gam -2001 Viborg AM    
3   11.26.64   Kristine Mygind Sørensen -2002 AGF    
PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK MAN KL. 13.10
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +2.4m/s 2h: +2.1m/s
1   w12.69 1h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   w12.92 2h   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
3   w13.78 2h   Mathilde Brüchle Kodal -2001 Aarhus 1900    
4   w13.92 2h   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
5   w14.33 1h   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
6   w15.75 1h   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
7   w16.26 2h   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
    DNS     Teresa Elmertoft -2002 Ringkøbing AM    
PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 15.55
( LAV MÅTTE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   Katrine Fjerbæk Olsen -2001 Skive AM    
2   1.49   Nina Lund -2001 Vejen AF    
3   1.49   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
4   1.43   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
5   1.40   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
6   1.34   Sofie Guldborg Krogsgaard -2 Aabenraa IG    
    DNS   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
  1.20 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.60  
Katrine Fjerbæk Olsen             xo o o xo xo xxo xxx
Nina Lund       o o o o o o xo xxx    
Freja Krog             xo o xo xxo xxx    
Malene Fisker         xo o xo o xxx        
Iben Lang Nielsen o o xo o xxo o xxo xxx          
Sofie Guldborg Krogsgaard   o o o xo xxx              
PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 12.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.12 -1.7   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
2   5.03 +0.0   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
3   4.74 -1.1   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
4   4.58 +0.0   Helena Ring -2002 Amager Atletik Club    
5   4.51 +0.0   Signe Hjørnholm -2002 Herning GF AM    
6   4.47 +0.0   Mai R. Wærness -2002 Aalborg AM    
7   4.34 -1.1   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
8   4.21 +0.0   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
9   4.11 +0.0   Nina Lund -2001 Vejen AF    
10   4.09 +0.0   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
11   4.04 +0.0   Cecilia Lykke -2002 Herning GF AM    
12   3.91 -1.0   Andrea Krøyer Fomsgaard -2001 Herning GF AM    
13   2.69 +0.0   Freja Olesen -2001 Herning GF AM    
    X     Emily Karred Møller -2001 Herning GF AM    
    DNS     Teresa Elmertoft -2002 Ringkøbing AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Thea Lyng Møller Jensen 5.12 -1.7 4.93 +0.0 4.95 -0.1 5.12 +0.5
Mathilde Kreiberg Skou 4.55 -0.7 4.77 +0.0 5.03 +0.0 4.43 -1.9
Sarah Sækmose 4.59 -0.6 4.66 -1.4 4.74 -1.1 4.70 +0.0
Helena Ring 4.58 +0.0 4.36 -1.5 x   x  
Signe Hjørnholm 4.39 -0.8 4.34 +0.3 4.12 +0.7 4.51 +0.0
Mai R. Wærness 4.47 +0.0 4.42 -0.1 4.12 -1.2 4.37 +0.0
Sara Kjær Andersen 4.27 +0.0 4.09 +0.0 4.34 -1.1 4.30 +1.2
Mille Albinus Hjermitslev 4.05 +0.0 4.21 +0.0 4.18 +0.0 3.47 +0.0
Nina Lund 4.11 +0.0 3.88 -0.8 4.09 +0.1 x  
Johanne Westergaard 3.87 -0.3 x   3.97 +0.8 4.09 +0.0
Cecilia Lykke 4.04 +0.0 3.73 +0.5 3.94 +0.0 3.91 -0.1
Andrea Krøyer Fomsgaard 3.91 -1.0 3.89 +0.0 3.82 +0.0 x  
Freja Olesen 2.69 +0.0 x   x   x  
Emily Karred Møller x   x   x   x  
PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 15.15
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.37   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   9.18   Sofie Guldborg Krogsgaard -2 Aabenraa IG    
3   8.33   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
4   7.37   Mathild Dausel -2001 Aalborg AM    
5   7.04   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
6   7.02   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
7   6.84   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Sara Kjær Andersen 10.37 9.85 9.88 x
Sofie Guldborg Krogsgaard 8.30 9.18 8.33 8.38
Sofie Froberg 6.72 8.14 8.33 8.29
Mathild Dausel 6.81 7.33 7.16 7.37
Iben Lang Nielsen 6.46 5.92 7.04 6.51
Johanne Westergaard 7.02 6.97 6.89 x
Malene Fisker 6.63 6.14 x 6.84
PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 14.00
( 0.75 KG )
( EVT. KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.04   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
2   29.81   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
3   29.30   Helena Ring -2002 Amager Atletik Club    
4   14.06   Sofie Guldborg Krogsgaard -2 Aabenraa IG    
    X   Freja Olesen -2001 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Sofie Froberg 29.75 31.04 x x
Sara Kjær Andersen x 22.54 29.81 x
Helena Ring x 25.93 x 29.30
Sofie Guldborg Krogsgaard 13.13 14.06 14.02 x
Freja Olesen x x x x
PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 11.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.49   Katrine Fjerbæk Olsen -2001 Skive AM    
2   31.98   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
3   19.59   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
4   18.21   Mathild Dausel -2001 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Katrine Fjerbæk Olsen 43.77 44.12 45.49 x
Emilie Mejls Ramsgaard x 31.98 x 27.78
Sofie Froberg 18.66 x 19.59 18.76
Mathild Dausel 17.83 17.23 18.21 16.05
PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 12.00
( 500 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   27.51   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   22.87   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
3   22.81   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
4   21.83   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
5   17.56   Emma Nørgaard -2002 Esbjerg AM    
6   12.22   Nanna Muurholm -2001 Aalborg AM    
    X   Freja Olesen -2001 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Sarah Sækmose 27.51 x x
Sofie Froberg x 19.58 22.87 19.77
Malene Fisker 21.44 22.81 x x
Freja Krog 21.83 21.79 21.09 x
Emma Nørgaard x 14.69 17.56 15.45
Nanna Muurholm 10.01 11.13 9.72 12.22
Freja Olesen
PIGER 16-17 ÅR - 100 METER MAN KL. 14.05
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +2.9m/s 2h: -0.7m/s
1   12.63 2h   Mathilde Prietzel Nielsen -2000 Aalborg AM    
2   w13.26 1h   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM    
3   13.50 2h   Josefine Bundgaard-Hansen -2000 Silkeborg AK77    
4   13.51 2h   Julie Maack Bøye -2000 AGF    
5   w13.80 1h   Sofie Haahr -2000 Esbjerg AM    
6   w13.91 1h   Lise Louise Pedersen -1999 Rødding AK    
7   13.99 2h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
8   w15.04 1h   Celina Kristensen -2000 Herning GF AM    
    DNS     Sarah Kristensen -2000 Skive AM    
    DNS     Sarah W. Jensen -1999 Skive AM    
PIGER 16-17 ÅR - 300 METER MAN KL. 18.20
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.63 2h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   41.74 1h   Mathilde Prietzel Nielsen -2000 Aalborg AM    
3   43.54 2h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
4   43.94 2h   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM    
5   44.55 1h   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
6   44.83 2h   Josefine Bundgaard-Hansen -2000 Silkeborg AK77    
7   45.79 1h   Sofie Haahr -2000 Esbjerg AM    
8   54.74 1h   Celina Kristensen -2000 Herning GF AM    
    DNS 2h   Julie Schultz -2000 Aalborg AM    
    DNS     Caroline Salling Højgaard -2000 AGF    
    DNS     Julie Maack Bøye -2000 AGF    
PIGER 16-17 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.15.86   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   2.23.99   Caroline Salling Højgaard -2000 AGF    
3   2.26.69   Mathilde Pedersen -1999 Aalborg AM    
4   2.32.22   Catharina Thorn -2000 Esbjerg AM    
    DNS   Cornelia Andersen Slej -1999 Aarhus 1900    
    DNS   Therese Helk Olesen -1999 Skive AM    
PIGER 16-17 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.52.39   Camilla Øhrmann -1999 Randers Freja Atletik    
PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK MAN KL. 13.35
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: -0.1m/s
1   15.97   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 16.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.60   Lise Lotte Jepsen Aabenraa IG    
2   1.50   Julie Schultz -2000 Aalborg AM    
=   1.50   Karoline Winther -2000 Aalborg AM    
4   1.45   Lise Louise Pedersen -1999 Rødding AK    
  1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63  
Lise Lotte Jepsen       o o o xxo xxx
Julie Schultz     o o xxo xxx    
Karoline Winther     o o xxo xxx    
Lise Louise Pedersen o o xo xxo xxx      
PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 12.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.12 -0.4   Sarah W. Jensen -1999 Skive AM    
2   w5.02 +2.4   Frida Selmer -2000 Silkeborg AK77    
    4.91 -0.7          
3   3.47 -0.3   Celina Kristensen -2000 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sarah W. Jensen 4.98 -0.8 5.12 -0.4 4.92 +0.0 5.03 -1.1 5.09 +1.8 x  
Frida Selmer 4.91 -0.7 4.88 -0.3 4.74 +0.0 4.67 +0.0 5.02 +2.4 x  
Celina Kristensen x   3.47 -0.3 3.36 -1.4 3.39 -2.3 x   x  
PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.0 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.88   Maria Thorndal Thomsen -2000 Aalborg AM    
2   20.05   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
    DNS   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Maria Thorndal Thomsen x 25.72 27.20 29.88 x x
Annika Larsen Husted x 18.33 20.05 x x x
PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.17   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
2   52.23   Lise Lotte Jepsen Aabenraa IG    
3   34.66   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Vicki Dahl 53.08 55.91 52.51 56.32 58.17 x
Lise Lotte Jepsen 47.69 50.96 52.23 x x 47.66
Annika Larsen Husted 34.66 32.25 x x 34.10 30.41
PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 16.00
( 500 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.94   Liv Cantby -1999 Korsør AM    
2   35.09   Maria Thorndal Thomsen -2000 Aalborg AM    
3   25.38   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Liv Cantby x 40.56 41.52 x x 41.94
Maria Thorndal Thomsen x 31.53 33.90 35.09 x x
Annika Larsen Husted 25.38 22.59 x 23.82 x x
PIGER 18-19 ÅR - 100 METER MAN KL. 14.20
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +0.9m/s
1   13.17   Klara Krøyer Fomsgaard -1998 Herning GF AM    
2   14.38   Marie Qvist Jensen -1997 Esbjerg AM    
    DNS   Sabrina Kjær Møller -1997 Odense Atletik    
    DNS   Emilie Pedersen -1998 Silkeborg AK77    
PIGER 18-19 ÅR - 300 METER MAN KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.24   Laura Lund -1998 Aalborg AM    
2   45.85   Anne Søeborg -1997 Esbjerg AM    
3   49.65   Marie Qvist Jensen -1997 Esbjerg AM    
PIGER 18-19 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.17.91   Carolien Millnaar -1997 Herning Løbeklub    
PIGER 18-19 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.34.87   Louise Høj Jensen -1997 AGF    
2   10.53.20   Kirsten Wiborg Jensen -1998 AGF    
PIGER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK MAN KL. 13.35
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +0.0m/s
1   16.15   Laura Lund -1998 Aalborg AM    
PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 16.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.50   Anne Søeborg -1997 Esbjerg AM    
  1.35 1.40 1.45 1.50 1.55  
Anne Søeborg o o o xxo xxx
PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 12.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.19 +0.0   Klara Krøyer Fomsgaard -1998 Herning GF AM    
    DNS     Emilie Pedersen -1998 Silkeborg AK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Klara Krøyer Fomsgaard 4.83 +0.0 4.82 -1.2 5.00 +0.2 5.00 -1.2 5.19 +0.0 5.18 -1.1
PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.0 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.01   Marie Mendgaard -1998 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marie Mendgaard 15.60 16.38 16.68 17.08 15.74 19.01
PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.46   Nina K. Skov -1997 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nina K. Skov 45.46 43.72 x 45.03 44.41 44.83
PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 16.00
( 600 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.82   Maja Clement Frederiksen -1998 Skive AM    
2   21.71   Marie Mendgaard -1998 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Maja Clement Frederiksen 35.82 35.08 x x x 30.71
Marie Mendgaard 15.35 16.63 20.98 19.40 17.11 21.71
KVINDER SENIOR - 100 METER MAN KL. 14.20
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +0.9m/s
1   12.82   Caroline Elkjær -1995 Aalborg AM    
2   12.83   Fredrikke Dam Larsen -1991 AGF    
3   12.86   Stella Jørgensen -1996 Esbjerg AM    
KVINDER SENIOR - 300 METER MAN KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   42.91   Stella Jørgensen -1996 Esbjerg AM    
2   45.64   Fredrikke Dam Larsen -1991 AGF    
KVINDER SENIOR - 800 METER MAN KL. 16.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.38.27   Anne Svanvig -1996 Vejle IF    
    DNS   Joseffa Keidser -1995 Aarhus 1900    
KVINDER SENIOR - 3000 METER MAN KL. 12.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.03.77   Lisa Høg -1990 Aalborg AM    
2   11.36.37   Karen Krogh Johansen -1987 AGF    
3   11.40.52   Anne Svanvig -1996 Vejle IF    
KVINDER SENIOR - 100 METER HÆK MAN KL. 13.35
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +0.0m/s
1   16.16   Mathilde Diekema -1994 Aarhus 1900    
KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING MAN KL. 12.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.29 +0.0   Mathilde Diekema -1994 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Mathilde Diekema x   4.94 -1.7 x   x   x   5.29 +0.0
KVINDER SENIOR - KUGLESTØD MAN KL. 15.15
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.94   Marie Aagaard -1996 Aalborg AM    
2   11.93   Fawzie Otour -1996 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marie Aagaard 12.94 12.47 x 12.81 x 12.59
Fawzie Otour 11.42 x 11.70 11.93 11.84 x
KVINDER SENIOR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.0 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.20   Marie Aagaard -1996 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marie Aagaard 43.20 40.35 x 39.78 x 41.38
KVINDER SENIOR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.79   Marie Aagaard -1996 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Marie Aagaard 43.79 42.68 x 43.50 41.75 39.08
KVINDER SENIOR - SPYDKAST MAN KL. 16.00
( 600 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.33   Fawzie Otour -1996 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Fawzie Otour 40.18 42.27 43.33 x 44.33 44.05
KVINDER SENIOR - 100M RACERUNNER MAN KL. 15.10
Nr Resultat   Navn Klub    
w: -0.4m/s
1 RR4 20.02   Britt Drud Sørensen 4 -1986 5 Tårns Motion    
2 RR4 20.67   Edith Hansen 4 -1957 RR Randers Freja Atletik    
3 RR3 21.03   Thea Berggren Jørgensen 3 -2000 RR Klub Holbæk    
4 RR3 21.14   Helle Ladefoged 3 -1994 RR Randers Freja Atletik    
5 RR3 22.10   Manja Simone L. Hansen 3 -1986 Vejle IF (RR)    
6 RR2 25.11   Pernille Wrang 2 -1984 Vidar Sønderborg    
  RR1 DNS   Hayla Silva Søndergaard 1 -1994 IH Aalborg    
KVINDER SENIOR - 300M RACERUNNER MAN KL. 17.55
Nr Resultat   Navn Klub    
1 RR3 1.09.67   Thea Berggren Jørgensen 3 -2000 RR Klub Holbæk    
2 RR4 1.11.90   Edith Hansen 4 -1957 RR Randers Freja Atletik    
3 RR3 1.12.30   Helle Ladefoged 3 -1994 RR Randers Freja Atletik    
4 RR4 1.13.36   Britt Drud Sørensen 4 -1986 5 Tårns Motion    
5 RR3 1.15.32   Manja Simone L. Hansen 3 -1986 Vejle IF (RR)    
6 RR2 1.34.97   Pernille Wrang 2 -1984 Vidar Sønderborg    
  RR1 DNS   Hayla Silva Søndergaard 1 -1994 IH Aalborg    
KVINDER SENIOR - 800M RACERUNNER MAN KL. 15.50
Nr Resultat   Navn Klub    
1 RR3 3.13.54   Thea Berggren Jørgensen 3 -2000 RR Klub Holbæk    
2 RR4 3.35.45   Britt Drud Sørensen 4 -1986 5 Tårns Motion    
3 RR3 3.58.67   Manja Simone L. Hansen 3 -1986 Vejle IF (RR)    
4 RR2 4.35.95   Pernille Wrang 2 -1984 Vidar Sønderborg    
  RR1 DNS   Hayla Silva Søndergaard 1 -1994 IH Aalborg    
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER MAN KL. 15.20
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +2.5m/s
1   w11.11   Rasmus Markussen -2003 Aabenraa IG    
2   w11.74   Christian Dam Pedersen -2003 Herning GF AM    
3   w11.77   Noah Meissner -2003 Skive AM    
4   w11.87   Martin Kaastrup -2003 Skive AM    
    DNS   Christoffer Erritsø -2003 Aarhus 1900    
DRENGE 12-13 ÅR - 300 METER MAN KL. 17.15
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.02   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
2   49.36   Martin Kaastrup -2003 Skive AM    
    DNS   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
    DNS   Christoffer Erritsø -2003 Aarhus 1900    
DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.24.40   Frederik Lee -2004 AGF    
2   2.41.32   Mike Hansen -2004 Herning GF AM    
3   2.45.04   Oliver Kirial Olsen -2003 Stoholm IF    
    DNS   Christoffer Erritsø -2003 Aarhus 1900    
DRENGE 12-13 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.40
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.41.24   Frederik Lee -2004 AGF    
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK MAN KL. 13.20
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: -0.9m/s
1   13.68   Rasmus Markussen -2003 Aabenraa IG    
2   15.71   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
    DQ   Noah Meissner -2003 Skive AM    
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 13.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.45   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   1.35   Mads Krogsgaard Nielsen -4 Aabenraa IG    
3   1.30   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
4   1.25   Lucas Søvang -3 Aabenraa IG    
5   1.20   Oliver Kirial Olsen -2003 Stoholm IF    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.48  
Hans Sækmose     o o o o o o xo xxx
Mads Krogsgaard Nielsen o o o o o xo o xxx    
Torben Bossen       o xo o xxx      
Lucas Søvang     o o o xxx        
Oliver Kirial Olsen   o o o xxx          
DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING MAN KL. 11.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.97   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
  1.67 1.77 1.87 1.97 2.07  
Magnus Bukhave o o o xo xxx
DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 16.00
( 1 METER ZONEAFSÆT )
( NORD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.29 -1.5   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   4.21 -2.2   Noah Meissner -2003 Skive AM    
3   4.11 -1.4   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
4   3.76 -1.8   Christian Dam Pedersen -2003 Herning GF AM    
5   3.45 -0.9   Mikkel Stubkjær -2004 Herning GF AM    
    DNS     Christoffer Erritsø -2003 Aarhus 1900    
    DNS     Rasmus Markussen -2003 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Hans Sækmose 3.37 +0.0 4.14 -1.3 4.17 -0.7 4.29 -1.5
Noah Meissner 4.20 -0.2 4.21 -2.2 4.16 -1.2 3.90 -1.8
Torben Bossen 4.01 -2.1 3.97 -1.7 4.11 -1.4 4.10 -2.6
Christian Dam Pedersen 3.69 -3.4 x   3.76 -1.8 x  
Mikkel Stubkjær 3.45 -0.9 3.41 -1.9 3.26 -1.9 3.32 -0.3
DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 12.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.89   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
2   9.07   Lucas Søvang -3 Aabenraa IG    
3   8.94   Noah Meissner -2003 Skive AM    
4   8.93   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
5   8.53   Mads Krogsgaard Nielsen -4 Aabenraa IG    
6   7.90   Oliver Kirial Olsen -2003 Stoholm IF    
7   6.85   Christian Dam Pedersen -2003 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nicklas Non Nielsen 9.71 9.89 9.72 9.70
Lucas Søvang 7.61 8.40 8.92 9.07
Noah Meissner 8.11 8.58 8.00 8.94
Hans Sækmose 8.37 8.07 8.93 x
Mads Krogsgaard Nielsen 8.12 8.38 7.99 8.53
Oliver Kirial Olsen 7.85 7.90 7.71 7.74
Christian Dam Pedersen 6.85 6.08 6.46 6.13
DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 15.45
( 0.75 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.52   Lucas Søvang -3 Aabenraa IG    
2   21.69   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
3   19.49   Noah Meissner -2003 Skive AM    
4   14.72   Mads Krogsgaard Nielsen -4 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Lucas Søvang 20.49 23.52 18.62 18.96
Nicklas Non Nielsen 17.80 18.20 19.27 21.69
Noah Meissner x 18.85 19.49 x
Mads Krogsgaard Nielsen x x 14.72 14.59
DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 11.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   26.39   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nicklas Non Nielsen 25.01 26.28 26.32 26.39
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 14.45
( 400 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.66   Rasmus Markussen -2003 Aabenraa IG    
2   33.07   Noah Meissner -2003 Skive AM    
3   31.72   Lucas Søvang -3 Aabenraa IG    
4   31.00   Oliver Kirial Olsen -2003 Stoholm IF    
5   29.59   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
6   27.72   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
7   25.09   Christian Dam Pedersen -2003 Herning GF AM    
8   22.58   Mikkel Stubkjær -2004 Herning GF AM    
9   21.91   Mads Krogsgaard Nielsen -4 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Rasmus Markussen 34.66 34.25 32.04 32.77
Noah Meissner 28.65 33.07 28.82 26.54
Lucas Søvang 26.21 27.18 27.35 31.72
Oliver Kirial Olsen 31.00 30.89 30.67 30.65
Hans Sækmose 27.73 26.19 29.59 26.58
Nicklas Non Nielsen 21.20 27.72 25.56 23.07
Christian Dam Pedersen 25.09 24.17 23.31 23.76
Mikkel Stubkjær 20.14 16.97 22.58 21.25
Mads Krogsgaard Nielsen 21.91 21.65 x x
DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER MAN KL. 14.25
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +2.1m/s 2h: +1.8m/s
1   11.62 2h   Daniel Andersen -2001 Aalborg AM    
2   12.06 2h   Magnus Nøhr Shaw -2002 Aalborg AM    
3   12.22 2h   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
4   w12.33 1h   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
5   w12.46 1h   Bjørn Ritterbusch Mortens -2001 Herning GF AM    
6   12.53 2h   Kasper Hørmann -2001 Aarhus 1900    
7   13.09 2h   Kristian Skov Hansen -2001 Viborg AM    
8   w13.86 1h   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
9   14.13 2h   Viktor Krejberg -2002 Silkeborg AK77    
10   w14.26 1h   Peter Brølling -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
11   w14.93 1h   Gustav Graff Esbensen -2001 Silkeborg AK77    
    DNF 1h   Asger Ellingsgaard -2002 Esbjerg AM    
    DNS     Anton Christian Kühl -2001 Aarhus 1900    
    DNS     Patrick wolf -2001 Esbjerg AM    
    DNS     Oskar Vejlgård -2002 Silkeborg AK77    
    DNS     Andreas Rosendal Laursen -2001 Aarhus 1900    
DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER MAN KL. 17.20
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.16   Daniel Andersen -2001 Aalborg AM    
2   40.74   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
3   40.83   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
4   45.34   Andreas Sigvald Jensen -2002 Esbjerg AM    
5   46.45   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
6   46.84   Viktor Krejberg -2002 Silkeborg AK77    
    DNS   Jakob Rose-Hansen -2002 Skive AM    
    DNS   Magnus Nøhr Shaw -2002 Aalborg AM    
DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.05.86   Anders-dres Tarbensen -2001 Esbjerg AM    
2   2.07.89   Jeppe Risvig -2001 Skive AM    
3   2.20.29   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
4   2.21.79   Laurits Berntsen -2002 Viborg AM    
5   2.25.95   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
6   2.37.41   Peter Egsgaard Kruse -2001 Herning GF AM    
DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.40
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.02.48   Alexander T. Nikolaisen -2001 Viborg AM    
2   11.26.20   Andreas Sigvald Jensen -2002 Esbjerg AM    
3   11.38.27   Peter Groth Hansen -2002 Sdr Omme IF - AM    
4   11.38.86   Peter Egsgaard Kruse -2001 Herning GF AM    
5   12.21.53   Jeppe Fribæk -2001 Esbjerg AM    
6   12.58.75   Jens Mejrup -2001 Esbjerg AM    
    DNS   Markus Kirk Kjeldsen -2001 Silkeborg AK77    
    DNS   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM    
DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK MAN KL. 13.30
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +0.7m/s
1   16.02   Kasper Hørmann -2001 Aarhus 1900    
2   17.99   Niclas Juul Bennedsgaard -2001 Skive AM    
    DNF   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 13.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.65   Magnus Nøhr Shaw -2002 Aalborg AM    
2   1.55   Patrick wolf -2001 Esbjerg AM    
  1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70  
Magnus Nøhr Shaw o o o xo o xxx
Patrick wolf   o o xxx    
DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING MAN KL. 11.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.67   Kasper Hørmann -2001 Aarhus 1900    
  2.47 2.57 2.67 2.77  
Kasper Hørmann o o o xxx
DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 14.00
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.37 +1.4   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
2   5.08 +0.0   Oskar Vejlgård -2002 Silkeborg AK77    
3   4.79 -1.6   Andreas Rosendal Laursen -2001 Aarhus 1900    
4   4.57 -1.9   Gustav Graff Esbensen -2001 Silkeborg AK77    
5   4.56 +1.4   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
6   4.41 -0.6   Peter Brølling -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Jeppe Ege Nielsen 4.90 +1.8 5.37 +1.4 5.02 +0.0 5.21 +0.8
Oskar Vejlgård 4.86 +0.0 5.03 +0.4 5.08 +0.0 5.02 -1.5
Andreas Rosendal Laursen 4.77 +2.1 4.72 +1.7 4.55 +0.0 4.79 -1.6
Gustav Graff Esbensen 4.24 +0.4 4.34 +0.0 4.57 -1.9 4.15 -2.2
Silas Brogaard 4.17 +0.0 x   x   4.56 +1.4
Peter Brølling 4.06 +0.0 4.11 +0.8 4.24 +0.0 4.41 -0.6
DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 12.00
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.48   Anton Christian Kühl -2001 Aarhus 1900    
2   10.42   Frederik Skov Hansen -2001 Viborg AM    
3   9.03   Thomas S. Larsen -2001 Aalborg AM    
4   8.33   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
5   8.31   Nicco vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
6   8.04   Peter Brølling -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anton Christian Kühl 12.48 12.33 x x
Frederik Skov Hansen 10.17 10.28 9.89 10.42
Thomas S. Larsen 8.50 9.03 8.59 8.24
Silas Brogaard 8.33 7.85 7.11 7.46
Nicco vestbo Hattesen 8.14 8.31 8.23 x
Peter Brølling 7.56 8.04 7.78 7.00
DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 15.45
( 1.0 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.31   Anton Christian Kühl -2001 Aarhus 1900    
2   35.85   Frederik Skov Hansen -2001 Viborg AM    
3   27.39   Nicco vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
4   24.38   Thomas S. Larsen -2001 Aalborg AM    
5   19.97   Asger Ellingsgaard -2002 Esbjerg AM    
    DNS   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anton Christian Kühl 30.42 33.70 36.31 x
Frederik Skov Hansen x 35.29 35.85 33.98
Nicco vestbo Hattesen 25.36 x 27.39 x
Thomas S. Larsen 24.38 x 19.30 x
Asger Ellingsgaard 16.54 x 19.97 x
DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 11.00
( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.57   Frederik Skov Hansen -2001 Viborg AM    
2   34.55   Nicco vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
3   26.96   Anton Christian Kühl -2001 Aarhus 1900    
4   17.12   Peter Brølling -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Frederik Skov Hansen x 35.40 35.57 34.52
Nicco vestbo Hattesen 33.60 34.55 x 33.67
Anton Christian Kühl 25.85 25.14 25.94 26.96
Peter Brølling x x x 17.12
DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 14.45
( 600 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.66   Frederik Skov Hansen -2001 Viborg AM    
2   38.62   Kristian Skov Hansen -2001 Viborg AM    
3   37.29   Patrick wolf -2001 Esbjerg AM    
4   36.53   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
5   35.83   Anton Christian Kühl -2001 Aarhus 1900    
6   33.47   Niclas Juul Bennedsgaard -2001 Skive AM    
7   25.62   Thomas S. Larsen -2001 Aalborg AM    
8   21.27   Andreas Rosendal Laursen -2001 Aarhus 1900    
    DNS   Asger Ellingsgaard -2002 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Frederik Skov Hansen 37.41 35.10 37.97 38.66
Kristian Skov Hansen 37.22 37.18 37.19 38.62
Patrick wolf 22.33 37.29 x x
Jeppe Ege Nielsen 36.53 x 28.38 31.91
Anton Christian Kühl 35.83 30.88 31.55 x
Niclas Juul Bennedsgaard x 33.47 x 32.23
Thomas S. Larsen 25.62 25.34 24.70 x
Andreas Rosendal Laursen x x x 21.27
DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER MAN KL. 14.40
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +1.9m/s
1   12.62   Markus Pallesen -2000 Silkeborg AK77    
2   12.71   Lucas Richardt -2000 Silkeborg AK77    
    DQ   Zaki Dhamac -1999 Aalborg AM    
DRENGE 16-17 ÅR - 300 METER MAN KL. 17.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.50   William Winkler -1999 Silkeborg AK77    
    DNS   Zaki Dhamac -1999 Aalborg AM    
DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.55
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.03.92   Andreas Rebstrup -2000 Aalborg AM    
2   2.04.75   Rasmus Rose-Hansen -1999 Skive AM    
3   2.08.97   Robin Ostenfeldt -1999 Silkeborg AK77    
4   2.11.60   Martin Kårstad Møller -2000 Esbjerg AM    
DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.20
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.52.38   Magnus Nyman Hall -1999 Aarhus 1900    
2   8.53.11   Oliver Bjørslev -2000 Aalborg AM    
3   9.33.74   Sebastian Stensvig -1999 Skive AM    
DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING MAN KL. 14.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.90   William Winkler -1999 Silkeborg AK77    
2   1.70   Steffen Kjær Møller -1999 NGIF Nyborg Atletik    
  1.60 1.65 1.70 1.75 1.90 1.92  
William Winkler       o xxo xxx
Steffen Kjær Møller o o o xxx    
DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING MAN KL. 11.00
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.47   Anders Holm Jensen -2000 Esbjerg AM    
  2.17 2.27 2.37 2.47 2.57  
Anders Holm Jensen xo xo xo xo xxx
DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 15.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.55 +0.0   Lucas Richardt -2000 Silkeborg AK77    
2   4.45 +1.0   Markus Pallesen -2000 Silkeborg AK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Lucas Richardt 3.01 -1.1 5.55 +0.0 3.97 -1.4 5.41 -2.5 4.84 -0.3 x  
Markus Pallesen 4.33 -1.2 4.45 +1.0 x   4.42 -1.6 x   x  
DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 14.00
( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.30   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
2   12.57   Mathias Hansen -1999 Randers Freja Atletik    
3   10.65   Anders Holm Jensen -2000 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett x x x 14.30 x x
Mathias Hansen 12.57 12.26 11.94 11.94 12.25 x
Anders Holm Jensen 10.40 9.16 10.36 9.59 x 10.65
DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.5 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.02   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
    DNS   Bjarke Meyer Pedersen -1999 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett x x x 43.02 x x
DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   64.09   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 57.42 64.09 63.10 58.19 62.08 58.53
DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST MAN KL. 16.00
( 700 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.63   Mathias Hansen -1999 Randers Freja Atletik    
2   50.24   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
3   49.20   Jacob Binou Nielsen -2000 Korsør AM    
4   43.22   Bjarke Meyer Pedersen -1999 Skive AM    
5   38.61   Anders Holm Jensen -2000 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mathias Hansen 52.63 52.05 x x x x
Hans Barrett 39.52 46.87 50.24 x x 44.88
Jacob Binou Nielsen x 49.20 x x 46.59 49.08
Bjarke Meyer Pedersen 43.22 39.11 39.61 x x x
Anders Holm Jensen x x 35.75 x 38.61 32.30
DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER MAN KL. 14.40
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +2.4m/s
1   w10.87   Simon Hansen -1998 Aarhus 1900    
2   w11.09   Steffen Udengaard Knudsen -1998 Aarhus 1900    
3   w11.93   Magnus Ugilt -1997 Aalborg AM    
4   w11.97   Lasse Moesgaard Nielsen -1998 Herning GF AM    
5   w12.30   Andreas Støve -1998 Silkeborg AK77    
DRENGE 18-19 ÅR - 300 METER MAN KL. 17.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.78   Steffen Udengaard Knudsen -1998 Aarhus 1900    
2   39.60   Lasse Bangsgaard -1998 Herning GF AM    
DRENGE 18-19 ÅR - 800 METER MAN KL. 16.55
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.59.76   Christoffer Frost Johanse -1997 Sdr Omme IF - AM    
2   2.05.07   Tom Nijhuis -1997 Viborg AM    
DRENGE 18-19 ÅR - 3000 METER MAN KL. 12.20
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.13.86   Frederik Hertz -1997 Esbjerg AM    
    DNS   Kristian Holm Jensen -1997 Esbjerg AM    
DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING MAN KL. 15.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.35 +1.1   Andreas Støve -1998 Silkeborg AK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde
Andreas Støve 5.29 -2.2 5.27 +1.0 5.30 +0.0 5.19 +0.0 5.35 +1.1
DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 14.00
( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.60   Klaus Abildskov -1997 Herning GF AM    
    DNS   Lasse Moesgaard Nielsen -1998 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Klaus Abildskov 7.18 8.19 7.92 7.67 8.60 8.29
DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.75 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.28   Lasse Moesgaard Nielsen -1998 Herning GF AM    
2   29.00   Klaus Abildskov -1997 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Lasse Moesgaard Nielsen 31.28 27.45 x x x 28.78
Klaus Abildskov 22.34 21.59 29.00 26.35 25.19 x
DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.86   Hasan Khaled -1997 Vejle IF    
2   29.48   Lasse Moesgaard Nielsen -1998 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hasan Khaled 57.19 58.86 x 54.80 x 56.83
Lasse Moesgaard Nielsen x 29.48 x x
MÆND SENIOR - 100 METER MAN KL. 14.45
Nr Resultat   Navn Klub    
w: 1h: +0.5m/s 2h: +1.6m/s
1   10.93 2h   Kojo Musah -1996 Vejle IF    
2   11.25 2h   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
3   11.45 2h   Casper spure Pedersen -1992 AGF    
4   11.74 2h   Rasmus Nybo -1989 AGF    
5   12.09 1h   William Burchardt Egendal -1994 AGF    
6   12.15 2h   David Christiansen -1982 AGF    
7   12.23 1h   Morten Moacir Kristensen -1995 Herning GF AM    
8   12.72 1h   Steen Hannestad -1971 AGF    
9   13.43 1h   Olaf Damm -1987 AGF    
    DNS 1h   Ole Simmelsgaard -1968 Silkeborg AK77    
    DNS 2h   Mathias Kirk -1996 Vejle IF    
    DNS     Daniel Elkrog -1989 AGF    
    DNS     Mads Dynesen -1997 AGF    
    DNS     Peter Lucht -1965 AGF    
    DNS     Simon Jensen -1990 Esbjerg AM    
    DNS     Emil Søndergaard -1996 Aarhus 1900    
MÆND SENIOR - 300 METER MAN KL. 17.35
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.46 3h   Benjamin Lobo Vedel -1997 Aalborg AM    
2   36.18 3h   Martin Johansen -1995 Aalborg AM    
3   36.35 1h   Emil Søndergaard -1996 Aarhus 1900    
4   36.45 3h   Casper spure Pedersen -1992 AGF    
5   37.89 3h   Simon Jensen -1990 Esbjerg AM    
6   39.12 2h   David Christiansen -1982 AGF    
7   43.61 3h   Morten Moacir Kristensen -1995 Herning GF AM    
8   44.52 2h   Olaf Damm -1987 AGF    
9   48.97 1h   Søren Østergaard -1966 AGF    
10   57.05 2h   Ove Lausten -1954 Vejle IF    
    DNS 1h   Steen Hannestad -1971 AGF    
    DNS 2h   Karl-Gustav Brockdorff -1999 Aalborg AM    
    DNS     Daniel Elkrog -1989 AGF    
    DNS     Mads Dynesen -1997 AGF    
    DNS     Peter Lucht -1965 AGF    
    DNS     Jonas Lund -1996 Vejle IF    
    DNS     Mathias Kirk -1996 Vejle IF    
    DNS     Rasmus Nybo -1989 AGF    
    DNS     Andreas Bruselius -1995 Vejle IF    
MÆND SENIOR - 800 METER MAN KL. 17.05
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.57.77   Karl-Gustav Brockdorff -1999 Aalborg AM    
2   1.58.19   Rasmus Bøge Gregersen -1995 Herning Løbeklub    
3   1.58.21   Andreas Bruselius -1995 Vejle IF    
4   1.58.68   Lasse Alm -1991 Aarhus 1900    
5   2.00.71   Christian Larsen -1993 Aarhus 1900    
6   2.02.09   Morten Fagerlund -1986 Herning Løbeklub    
7   2.04.54   Christoffer Sloth -1985 Aalborg AM    
8   2.19.60   Søren Østergaard -1966 AGF    
9   2.31.32   Carlos Moran -1970 Herning GF AM    
10   2.57.29   Ove Lausten -1954 Vejle IF    
    DNS   Ole Simmelsgaard -1968 Silkeborg AK77    
    DNS   Kristian Thorngaard Krist -1996 Herning GF AM    
MÆND SENIOR - 3000 METER MAN KL. 12.20
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.50.47   Morten Marinussen -1984 Aalborg AM    
2   8.56.13   Magnus Dewett -1995 Herning Løbeklub    
3   9.19.45   Frederik Tronier Kapper -1995 Herning Løbeklub    
4   9.22.22   Noel Mono -1998 Aalborg AM    
5   9.59.12   Omer Hassan Omer -1990 Aarhus Fremad Atletik    
6   9.59.83   Jacob Qvist -1995 Aarhus Fremad Atletik    
7   10.52.74   Kim Lee -1976 AGF    
    DNF   Alexander Johansen -1988 AGF    
MÆND SENIOR - HØJDESPRING MAN KL. 14.30
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.85   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
2   1.65   Kojo Musah -1996 Vejle IF    
  1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90  
Jonas Lund o o o   o o o o xxx
Kojo Musah o o o o xxx        
MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING MAN KL. 15.30
( PLANKE )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.08 -2.2   Jakob Plaschke Aalborg AM    
2   6.00 -0.6   Magnus Ugilt -1997 Aalborg AM    
3   5.94 +0.0   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
4   5.70 +0.6   Kojo Musah -1996 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jakob Plaschke x   5.94 -1.7 x   6.08 -2.2 x   x  
Magnus Ugilt x   5.93 +1.3 x   x   6.00 -0.6
Jonas Lund 5.73 +0.1 5.94 +0.0 5.69 -1.3 5.69 -0.1 5.82 -2.4 5.78 +0.0
Kojo Musah 5.60 -0.9 5.68 +2.3 5.28 +0.5 5.34 -1.0 5.36 -2.1 5.70 +0.6
MÆND SENIOR - KUGLESTØD MAN KL. 14.00
( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.82   Brian Nielsen -1984 Esbjerg AM    
2   11.77   Morten Nielen -1995 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 11.82 11.72 x 11.72 x x
Morten Nielen 9.61 10.85 11.15 11.10 10.93 11.77
MÆND SENIOR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 2.0 KG )
( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   42.42   Morten Nielen -1995 Esbjerg AM    
2   39.08   Brian Nielsen -1984 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Morten Nielen 42.24 41.74 40.55 41.25 42.42 40.76
Brian Nielsen 36.17 38.79 38.10 x 39.08 x
MÆND SENIOR - HAMMERKAST MAN KL. 12.30
( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.35   Brian Nielsen -1984 Esbjerg AM    
2   41.09   Morten Nielen -1995 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen x x 51.94 52.35 x x
Morten Nielen x x 41.09 x x x
MÆND SENIOR - SPYDKAST MAN KL. 16.00
( 800 GRAM )
( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.99   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
2   31.14   Kenneth Hartmeyer -1987 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jonas Lund 39.99 34.88 30.89 x 34.94 30.89
Kenneth Hartmeyer 27.02 28.26 31.14 27.92 x x
MÆND SENIOR - 100M RACERUNNER MAN KL. 15.00
Nr Resultat   Navn Klub    
w: +1.1m/s
1 RR3 20.04   Svend Oliver H. Digens 3 -1996 OA - OGF    
2 WR 20.48   Lasse Kromann RR2 -1996 OA - OGF    
3 RR2 29.83   Gert Gregers 2 -1980 Parasport Frederiksberg    
4 RR1 30.70   Nikolaj O. Christensen 1 -1997 RR Randers Freja Atletik    
5 RR2 33.84   Emil de la Motte Ørskov 2 -1993 Parasport Frederiksberg    
6 RR1 1.01.88   Jesper Harding Hansen 1 -1953 RR Randers Freja Atletik    
  RR2 DNS   Lasse Bang Thygesen 2 -1995 RR Randers Freja Atletik    
MÆND SENIOR - 300M RACERUNNER MAN KL. 17.45
Nr Resultat   Navn Klub    
1 RR3 1.05.46   Svend Oliver H. Digens 3 -1996 OA - OGF    
2 RR2 1.08.23   Lasse Kromann RR2 -1996 OA - OGF    
3 RR2 1.42.50   Emil de la Motte Ørskov 2 -1993 Parasport Frederiksberg    
4 RR2 1.43.74   Gert Gregers 2 -1980 Parasport Frederiksberg    
5 RR1 2.53.95   Jesper Harding Hansen 1 -1953 RR Randers Freja Atletik    
  RR2 DNS   Lasse Bang Thygesen 2 -1995 RR Randers Freja Atletik    
MÆND SENIOR - 800M RACERUNNER MAN KL. 15.50
Nr Resultat   Navn Klub    
1 RR2 3.19.28   Lasse Kromann RR2 -1996 OA - OGF    
2 RR2 4.53.62   Emil de la Motte Ørskov 2 -1993 Parasport Frederiksberg    
KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØD MAN KL. 12.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.26   Kirsten Onsberg -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Kirsten Onsberg 6.85 6.81 7.12 7.26
KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKAST MAN KL. 17.15
( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.89   Kirsten Onsberg -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 15.96 x 16.06 16.59 16.13 16.89
KVINDER 70-74 ÅR - HAMMERKAST MAN KL. 11.00
( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.46   Kirsten Onsberg -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Kirsten Onsberg 23.46 21.31 x x


Genereret af MARS version 2.0.0.401 mandag den 16. maj 2016 klokken 18:35

© Copyright Dansk Atletik Forbund