Loading...

Mastersturnering 1. runde vest og BT5, Skive

25. maj 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
VT - MÆND
Vest, 1. runde
den 25.maj 2016 på Skive Stadion
Arrangør: Skive AM
SAMLET STILLING  
  Viborg/Hvide Sande Mix HGF/SAM/AKH Viborg AM/Hvide Sande K AAM kvinder SAK77 AAM Mix Aarhus 1900 AGF
TOTAL 8696p 8371p 8256p 7184p 6628p 6535p 6191p 5787p
SPRINT  
  Viborg/Hvide Sande Mix Viborg AM/Hvide Sande K HGF/SAM/AKH AGF AAM Mix AAM kvinder SAK77 Aarhus 1900
  2135p 2135p 1795p 1775p 1635p 1635p 1367p 1183p
100 495p 495p 625p 645p 447p 447p 803p 442p
400 977p 977p 707p 600p 649p 649p 307p 397p
1000ST 663p 663p 463p 530p 539p 539p 257p 344p
MELLEM- & LANGDISTANCE  
  Viborg AM/Hvide Sande K Viborg/Hvide Sande Mix Aarhus 1900 AAM kvinder AGF SAK77 HGF/SAM/AKH AAM Mix
  2052p 2052p 1433p 1313p 1301p 1103p 722p 633p
1500 1003p 1003p 1039p 823p 690p 526p 495p 143p
5000 1049p 1049p 394p 490p 611p 577p 227p 490p
SPRING  
  HGF/SAM/AKH Viborg/Hvide Sande Mix Viborg AM/Hvide Sande K SAK77 Aarhus 1900 AAM kvinder AAM Mix AGF
  2746p 2031p 1758p 1721p 1531p 1516p 1516p 1148p
1101p 990p 990p 524p 577p 803p 803p 515p
ST 842p 273p   440p 527p      
803p 768p 768p 757p 427p 713p 713p 633p
KAST  
  HGF/SAM/AKH AAM Mix AAM kvinder Viborg/Hvide Sande Mix SAK77 Viborg AM/Hvide Sande K Aarhus 1900 AGF
  3108p 2751p 2720p 2478p 2437p 2311p 2044p 1563p
KU 762p 787p 756p 637p 595p 548p 532p 485p
DI 771p 573p 573p 629p 667p 629p 502p 400p
HA 924p 722p 722p 683p 599p 683p 556p 243p
SP 651p 669p 669p 529p 576p 451p 454p 435p
MÆND SENIOR - 100 METER ONS KL. 18.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
w: 1h: -0.5m/s 2h: -0.5m/s
1   13.08 2h   BØYE Jakob -75 (M41) AGF (507p)  
2   13.29 1h   LUCHT Peter -65 (M51) AGF 645p  
3   13.46 2h   THISTED Mick -75 (M41) HGF/SAM/AKH (430p)  
4   13.56 2h   ØSTERGÅRD Jesper -73 (M43) Aarhus 1900 442p  
5   13.79 2h   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77 (483p)  
6   14.01 2h   HANSEN Morten Skov -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix (359p)  
7   14.52 1h   ØSTERGÅRD Dorte -70 (K46) SAK77 803p  
8   15.72 1h   RAMSGAARD Anitta -71 (K45) HGF/SAM/AKH 625p  
9   17.61 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg AM/Hvide Sande K 495p  
=   17.61 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix 495p  
11   18.22 1h   SIMONSEN Anne Marie -64 (K52) AAM kvinder 447p  
=   18.22 1h   SIMONSEN Annemarie -64 (K52) AAM Mix 447p  
    DNS 2h   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
w: 1h: -0.5m/s 2h: -0.5m/s
1   13.26 / 803p 1h   ØSTERGÅRD Dorte -70 (K46) SAK77    
2   11.88 / 645p 1h   LUCHT Peter -65 (M51) AGF    
3   14.46 / 625p 1h   RAMSGAARD Anitta -71 (K45) HGF/SAM/AKH    
4   12.46 / 507p 2h   BØYE Jakob -75 (M41) AGF    
5   15.46 / 495p 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg AM/Hvide Sande K    
6   15.46 / 495p 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix    
7   12.57 / 483p 2h   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77    
8   15.86 / 447p 1h   SIMONSEN Anne Marie -64 (K52) AAM kvinder    
9   15.86 / 447p 1h   SIMONSEN Annemarie -64 (K52) AAM Mix    
10   12.76 / 442p 2h   ØSTERGÅRD Jesper -73 (M43) Aarhus 1900    
11   12.82 / 430p 2h   THISTED Mick -75 (M41) HGF/SAM/AKH    
12   13.18 / 359p 2h   HANSEN Morten Skov -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix    
    DNS 2h   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900    
MÆND SENIOR - STANGSPRING ONS KL. 18.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.32   ANDERSEN Klaus -59 (M57) HGF/SAM/AKH 842p  
2   2.32   MUNCH Søren -62 (M54) SAK77 440p  
3   2.12   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix 273p  
4   1.82   BJERRE Peter -42 (M74) Aarhus 1900 527p  
    DNS   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix    
    DNS   JØRGENSEN Erling -58 (M58) HGF/SAM/AKH    
  1.72 1.82 1.92 2.02 2.12 2.22 2.32 2.42 3.12 3.32 3.42  
Klaus Andersen                 xo o xxx
Søren Munch   o   o xxo o o xxx      
Peter Kjeldsteed xo o o xo xxo xxx          
Peter Bjerre o o xxx                
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.51 / 842p   ANDERSEN Klaus -59 (M57) HGF/SAM/AKH    
2   3.34 / 527p   BJERRE Peter -42 (M74) Aarhus 1900    
3   3.01 / 440p   MUNCH Søren -62 (M54) SAK77    
4   2.37 / 273p   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix    
    DNS   JØRGENSEN Erling -58 (M58) HGF/SAM/AKH    
    DNS   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix    
MÆND SENIOR - HAMMERKAST ONS KL. 18.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   46.09   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH 924p  
2   33.55   RAMSGAARD Anitta -71 (K45) HGF/SAM/AKH (654p)  
3   30.24   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77 599p  
4   25.00   JENSEN Jens Peter -55 (M61) Viborg/Hvide Sande Mix (479p)  
5   23.80   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM Mix 722p  
=   23.80   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM kvinder 722p  
7   22.26   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900 556p  
8   21.95   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K 683p  
=   21.95   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix 683p  
10   20.63   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77 (343p)  
11   16.04   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF 243p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Per Saroe 43.20 - 46.09 44.86
Anitta Ramsgaard 32.44 32.42 32.28 33.55
Per Mortensen - - 30.24 29.79
Jens Peter Jensen 25.00 24.86 - -
Kirsten Poulsen - 23.80 22.28 23.75
Kirsten Poulsen - 23.80 22.28 23.75
Flemming Brundt 21.89 22.26 21.99 2.40
Kirsten Onsberg - 18.63 - 21.95
Kirsten Onsberg - 18.63 - 21.95
Per Fløjgaard 16.02 20.63 19.86 18.20
Stefan Schmidt 12.81 16.04 - -
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   62.94 / 924p   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH    
2   46.91 / 722p   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM Mix    
3   46.91 / 722p   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM kvinder    
4   44.47 / 683p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K    
5   44.47 / 683p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix    
6   42.66 / 654p   RAMSGAARD Anitta -71 (K45) HGF/SAM/AKH    
7   41.46 / 599p   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77    
8   38.63 / 556p   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900    
9   33.49 / 479p   JENSEN Jens Peter -55 (M61) Viborg/Hvide Sande Mix    
10   24.47 / 343p   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77    
11   17.74 / 243p   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF    
MÆND SENIOR - 5000 METER ONS KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   17.14.85   KJESTRUP Olav Storm -74 (M42) SAK77 577p  
2   17.58.43   JESSEN Christian -79 (M37) Aarhus 1900 394p  
3   18.04.49   ØSTERGÅRD Søren -66 (M50) AGF 611p  
4   18.31.63   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg AM/Hvide Sande K 1049p  
=   18.31.63   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix 1049p  
6   22.25.29   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM kvinder 490p  
=   22.25.29   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM Mix 490p  
8   23.28.58   WINTER Leif -47 (M69) AAM Mix (390p)  
9   23.42.96   SØNDERUP Laurits -54 (M62) HGF/SAM/AKH 227p  
    DNS   ANDERSEN Paul W -62 (M54) Aarhus 1900    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   16.00.45 / 1049p   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg AM/Hvide Sande K    
2   16.00.45 / 1049p   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (K51) Viborg/Hvide Sande Mix    
3   16.10.95 / 611p   ØSTERGÅRD Søren -66 (M50) AGF    
4   16.24.25 / 577p   KJESTRUP Olav Storm -74 (M42) SAK77    
5   22.01.08 / 490p   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM Mix    
6   22.01.08 / 490p   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM kvinder    
7   17.43.34 / 394p   JESSEN Christian -79 (M37) Aarhus 1900    
8   17.45.17 / 390p   WINTER Leif -47 (M69) AAM Mix    
9   19.14.03 / 227p   SØNDERUP Laurits -54 (M62) HGF/SAM/AKH    
    DNS   ANDERSEN Paul W -62 (M54) Aarhus 1900    
MÆND SENIOR - SPYDKAST ONS KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   32.98   MUNCH Søren -62 (M54) SAK77 576p  
2   32.33   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix (485p)  
3   30.10   BØYE Jakob -75 (M41) AGF 435p  
4   28.13   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900 454p  
5   26.61   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77 (518p)  
6   26.60   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix 529p  
7   26.10   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF (363p)  
8   23.28   CHRISTENSE Alice Hørvring -56 (K60) HGF/SAM/AKH 651p  
9   20.17   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM kvinder (635p)  
=   20.17   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM Mix (635p)  
11   17.87   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix 669p  
12   17.87   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder 669p  
13   13.70   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K 451p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Søren Munch 32.13 x 30.75 32.98
Peter Kjeldsteed 30.86 32.28 31.96 32.33
Jakob Bøye 27.67 28.46 30.10 26.44
Rachid Zaatri x 28.13 x 27.16
Per Mortensen 24.98 26.61 23.85 26.60
Benedikt Kristthorsson 26.60 24.52 x x
Stefan Schmidt 26.10 24.86 x
Alice Hørvring Christense x 23.28 22.16 22.64
Anne Elbæk 19.95 x 19.56 20.17
Anne Elbæk 19.95 x 19.56 20.17
Ulla Hovgaard 15.63 17.87 15.75 15.44
Ulla Hovgaard 15.63 17.87 15.74 15.44
Ingerlise Villum Jensen x 13.70 - -
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   38.52 / 669p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix    
2   38.52 / 669p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder    
3   37.52 / 651p   CHRISTENSE Alice Hørvring -56 (K60) HGF/SAM/AKH    
4   36.65 / 635p   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM kvinder    
5   36.65 / 635p   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM Mix    
6   43.40 / 576p   MUNCH Søren -62 (M54) SAK77    
7   39.97 / 529p   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix    
8   39.20 / 518p   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77    
9   36.77 / 485p   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix    
10   34.53 / 454p   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900    
11   26.43 / 451p   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K    
12   33.20 / 435p   BØYE Jakob -75 (M41) AGF    
13   27.96 / 363p   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF    
MÆND SENIOR - HØJDESPRING ONS KL. 18.45
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.40   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77 524p  
2   1.35   LUCHT Peter -65 (M51) AGF 515p  
=   1.35   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77 (497p)  
4   1.35   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix (401p)  
5   1.25   ANDERSEN Henry -34 (M82) HGF/SAM/AKH 1101p  
6   1.13   NIELSEN Flemming -41 (M75) HGF/SAM/AKH (710p)  
7   1.10   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K 990p  
=   1.10   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix 990p  
9   1.05   BJERRE Peter -42 (M74) Aarhus 1900 577p  
10   1.00   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix 803p  
=   1.00   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder 803p  
  0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40  
Michael Seindal               o o o o xxo
Peter Lucht               o o o o xxx
Per Fløjgaard               o o o o xxx
Peter Kjeldsteed               o o xo o xxx
Henry Andersen             o o o xxx    
Flemming Nielsen           o   xxx        
Kirsten Onsberg   o o xo o   xxx          
Kirsten Onsberg   o o xo o   xxx          
Peter Bjerre   o xo o xxx              
Ulla Hovgaard o o o                  
Ulla Hovgaard o o o                  
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.23 / 1101p   ANDERSEN Henry -34 (M82) HGF/SAM/AKH    
2   1.79 / 990p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K    
3   1.79 / 990p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix    
4   1.60 / 803p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder    
5   1.60 / 803p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix    
6   1.80 / 710p   NIELSEN Flemming -41 (M75) HGF/SAM/AKH    
7   1.65 / 577p   BJERRE Peter -42 (M74) Aarhus 1900    
8   1.59 / 524p   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77    
9   1.58 / 515p   LUCHT Peter -65 (M51) AGF    
10   1.56 / 497p   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77    
11   1.45 / 401p   KJELDSTEED Peter -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix    
MÆND SENIOR - DISKOSKAST ONS KL. 19.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   38.74   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH 771p  
2   35.98   BLUMENSAAT Morten -63 (M53) SAK77 667p  
3   27.94   MACGILL Mikael -56 (60) HGF/SAM/AKH (505p)  
4   27.93   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix (535p)  
5   22.75   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF (384p)  
6   22.03   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF 400p  
7   19.44   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900 502p  
8   16.62   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K 629p  
=   16.62   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix 629p  
10   15.56   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM kvinder 573p  
=   15.56   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM Mix 573p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Per Saroe 34.85 37.98 38.74 -
Morten Blumensaat - - 33.98 35.98
Mikael Macgill 26.43 - 27.94 25.36
Benedikt Kristthorsson 27.93 - 22.10 -
David Christiansen 21.12 22.75
Stefan Schmidt 19.16 22.03 - -
Flemming Brundt 18.47 19.19 19.44 18.92
Kirsten Onsberg 16.62 - 16.36 -
Kirsten Onsberg 16.62 - 16.36 -
Kirsten Poulsen 12.67 - 15.56 15.38
Kirsten Poulsen 12.67 - 15.56 15.38
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.38 / 771p   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH    
2   38.67 / 667p   BLUMENSAAT Morten -63 (M53) SAK77    
3   35.87 / 629p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg AM/Hvide Sande K    
4   35.87 / 629p   ONSBERG Kirsten -44 (K72) Viborg/Hvide Sande Mix    
5   32.77 / 573p   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM kvinder    
6   32.77 / 573p   POULSEN Kirsten -45 (K71) AAM Mix    
7   31.37 / 535p   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix    
8   29.69 / 505p   MACGILL Mikael -56 (60) HGF/SAM/AKH    
9   29.50 / 502p   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900    
10   23.88 / 400p   SCHMIDT Stefan -77 (M39) AGF    
11   23.00 / 384p   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF    
MÆND SENIOR - 400 METER ONS KL. 19.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   56.86 2h   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF 600p  
2   1.04.18 2h   JØRGENSEN Erling -58 (M58) HGF/SAM/AKH 707p  
3   1.05.51 2h   ØSTERGÅRD Jesper -73 (M43) Aarhus 1900 397p  
4   1.06.92 2h   NØRSKOV Ole Trier -63 (M53) Viborg/Hvide Sande Mix (507p)  
5   1.11.03 1h   RICHARDT Kim -67 (M49) SAK77 307p  
6   1.17.54 1h   PETERSEN Helle O -68 (K48) AAM kvinder 649p  
=   1.17.54 1h   PETERSEN Helle O -68 (K48) AAM Mix 649p  
8   1.21.32 1h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K 977p  
=   1.21.32 1h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg/Hvide Sande Mix 977p  
10   1.23.46 1h   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM kvinder (385p)  
11   1.23.89 2h   WINTER Leif -47 (M69) AAM Mix (287p)  
    DNS 1h   ANDERSEN Paul W -62 (M54) Aarhus 1900    
    DNS 2h   MORAN Carlos -70 (M46) HGF/SAM/AKH    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   56.61 / 977p 1h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K    
2   56.61 / 977p 1h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg/Hvide Sande Mix    
3   53.11 / 707p 2h   JØRGENSEN Erling -58 (M58) HGF/SAM/AKH    
4   1.07.76 / 649p 1h   PETERSEN Helle O -68 (K48) AAM kvinder    
5   1.07.76 / 649p 1h   PETERSEN Helle O -68 (K48) AAM Mix    
6   55.29 / 600p 2h   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF    
7   57.38 / 507p 2h   NØRSKOV Ole Trier -63 (M53) Viborg/Hvide Sande Mix    
8   1.00.10 / 397p 2h   ØSTERGÅRD Jesper -73 (M43) Aarhus 1900    
9   1.19.07 / 385p 1h   KRISTENSEN Louise -77 (K39) AAM kvinder    
10   1.02.61 / 307p 1h   RICHARDT Kim -67 (M49) SAK77    
11   1.03.22 / 287p 2h   WINTER Leif -47 (M69) AAM Mix    
    DNS 2h   MORAN Carlos -70 (M46) HGF/SAM/AKH    
    DNS 1h   ANDERSEN Paul W -62 (M54) Aarhus 1900    
MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.78 +0.0   ANDERSEN Klaus -59 (M57) HGF/SAM/AKH 803p  
2   4.52 +0.0   LUCHT Peter -65 (M51) AGF 633p  
3   4.16 +0.0   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77 (505p)  
4   4.13 +0.0   ØSTERGÅRD Dorte -70 (K46) SAK77 757p  
5   4.02 +0.0   HANSEN Morten Skov -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix (415p)  
6   3.74 +0.0   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900 427p  
7   3.20 +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg AM/Hvide Sande K 768p  
=   3.20 +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg/Hvide Sande Mix 768p  
9   3.03 +0.0   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM kvinder 713p  
=   3.03 +0.0   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM Mix 713p  
11   2.90 +0.0   ANDERSEN Henry -34 (M82) HGF/SAM/AKH (715p)  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Klaus Andersen 4.72 +0.0 4.72 +0.0 4.53 +0.0 4.78 +0.0
Peter Lucht 4.16 +0.0 4.26 +0.0 3.98 +0.0 4.52 +0.0
Michael Seindal 4.16 +0.0 3.44 +0.0 3.73 +0.0
Dorte Østergård 3.98 +0.0 4.09 +0.0 4.12 +0.0 4.13 +0.0
Morten Skov Hansen 4.02 +0.0 3.92 +0.0 3.56 +0.0 4.02 +0.0
Rachid Zaatri 3.64 +0.0 3.60 +0.0 3.74 +0.0 3.59 +0.0
Sonja Sieg Stigsen 2.98 +0.0 3.13 +0.0 3.20 +0.0
Sonja Sieg Stigsen 2.98 +0.0 3.13 +0.0 3.20 +0.0
Anne Elbæk 3.03 +0.0 2.89 +0.0 3.02 +0.0
Anne Elbæk 3.03 +0.0 2.89 +0.0 3.02 +0.0
Henry Andersen 2.90 +0.0 2.77 +0.0
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.45 / 803p +0.0   ANDERSEN Klaus -59 (M57) HGF/SAM/AKH    
2   4.97 / 768p +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg AM/Hvide Sande K    
3   4.97 / 768p +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg/Hvide Sande Mix    
4   4.92 / 757p +0.0   ØSTERGÅRD Dorte -70 (K46) SAK77    
5   6.02 / 715p +0.0   ANDERSEN Henry -34 (M82) HGF/SAM/AKH    
6   4.71 / 713p +0.0   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM kvinder    
7   4.71 / 713p +0.0   ELBÆK Anne -51 (K65) AAM Mix    
8   5.62 / 633p +0.0   LUCHT Peter -65 (M51) AGF    
9   4.98 / 505p +0.0   SEINDAL Michael -68 (M48) SAK77    
10   4.59 / 427p +0.0   ZAATRI Rachid -66 (M50) Aarhus 1900    
11   4.53 / 415p +0.0   HANSEN Morten Skov -73 (M43) Viborg/Hvide Sande Mix    
MÆND SENIOR - KUGLESTØD ONS KL. 19.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   10.58   KREBS Preben -51 (M65) AAM Mix 787p  
2   9.00   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix 637p  
3   8.79   CHRISTENSE Alice Hørvring -56 (K60) HGF/SAM/AKH 762p  
4   8.62   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77 595p  
5   8.58   JENSEN Jens Peter -55 (M61) Viborg/Hvide Sande Mix (581p)  
6   8.53   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH (597p)  
7   8.20   BØYE Jakob -75 (M41) AGF 485p  
8   7.86   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF (416p)  
9   6.99   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900 532p  
10   6.91   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder 756p  
=   6.91   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix (756p)  
12   5.80   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg AM/Hvide Sande K 548p  
    DNS   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Preben Krebs - 10.51 10.58 10.53
Benedikt Kristthorsson 7.96 6.81 8.84 9.00
Alice Hørvring Christense 8.42 - 8.71 8.79
Per Mortensen 8.62 8.30 8.50 8.20
Jens Peter Jensen 7.90 8.58 8.14 7.89
Per Saroe 8.50 - 8.15 8.53
Jakob Bøye 7.76 7.72 8.20 7.32
David Christiansen 7.37 7.78 7.78 7.86
Flemming Brundt 6.53 6.82 6.63 6.99
Ulla Hovgaard 6.52 6.71 6.91 6.30
Ulla Hovgaard 6.52 6.71 6.91 6.30
Sonja Sieg Stigsen 5.80 4.98 - 5.68
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   14.39 / 787p   KREBS Preben -51 (M65) AAM Mix    
2   13.19 / 762p   CHRISTENSE Alice Hørvring -56 (K60) HGF/SAM/AKH    
3   13.09 / 756p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM kvinder    
4   13.09 / 756p   HOVGAARD Ulla -45 (K71) AAM Mix    
5   11.84 / 637p   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (M63) Viborg/Hvide Sande Mix    
6   11.17 / 597p   SAROE Per -59 (M57) HGF/SAM/AKH    
7   11.14 / 595p   MORTENSEN Per -54 (M62) SAK77    
8   10.90 / 581p   JENSEN Jens Peter -55 (M61) Viborg/Hvide Sande Mix    
9   9.62 / 548p   STIGSEN Sonja Sieg -51 (K65) Viborg AM/Hvide Sande K    
10   10.07 / 532p   BRUNDT Flemming -39 (M77) Aarhus 1900    
11   9.27 / 485p   BØYE Jakob -75 (M41) AGF    
12   8.09 / 416p   CHRISTIANSEN David -82 (M34) AGF    
    DNS   FLØJGAARD Per -66 (M50) SAK77    
MÆND SENIOR - 1500 METER ONS KL. 19.55
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.49.69   KJESTRUP Olav Storm -74 (M42) SAK77 526p  
2   4.51.71   ØSTERGÅRD Søren -66 (M50) AGF 690p  
3   5.00.16   PALLESEN Susanne Aaskov -67 (K49) Aarhus 1900 1039p  
4   5.03.53   MORAN Carlos -70 (M46) HGF/SAM/AKH 495p  
5   5.31.64   NØRSKOV Ole Trier -63 (M53) Viborg/Hvide Sande Mix (433p)  
6   5.45.21   SIMONSEN Anne Marie -64 (K52) AAM kvinder 823p  
7   6.20.54   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K 1003p  
=   6.20.54   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg/Hvide Sande Mix 1003p  
9   6.30.54   PETERSEN Villy -61 (M55) AAM Mix 143p  
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.21.44 / 1039p   PALLESEN Susanne Aaskov -67 (K49) Aarhus 1900    
2   4.26.34 / 1003p   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg AM/Hvide Sande K    
3   4.26.34 / 1003p   JENSEN Ingerlise Villum -49 (K67) Viborg/Hvide Sande Mix    
4   4.52.09 / 823p   SIMONSEN Anne Marie -64 (K52) AAM kvinder    
5   4.14.70 / 690p   ØSTERGÅRD Søren -66 (M50) AGF    
6   4.31.18 / 526p   KJESTRUP Olav Storm -74 (M42) SAK77    
7   4.34.58 / 495p   MORAN Carlos -70 (M46) HGF/SAM/AKH    
8   4.41.73 / 433p   NØRSKOV Ole Trier -63 (M53) Viborg/Hvide Sande Mix    
9   5.25.60 / 143p   PETERSEN Villy -61 (M55) AAM Mix    
MÆND SENIOR - 1000 M STAFET ONS KL. 20.15
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.20.79 2h   Stefan Schmidt -77
Peter Lucht -65
Jakob Bøye -75
David Christiansen -82
AGF -75 530p  
2   2.33.42 1h   Mick Thisted -75
Klaus Andersen -59
Erling Jørgensen -58
Carlos Moran -70
HGF/SAM/AKH -66 463p  
3   2.34.88 1h   Rachid Zaatri -66
Jesper Østergård -73
Susanne Aaskov Pallesen -67
Christian Jessen -79
1900 Aarhus -72 344p  
4   2.43.42 2h   Dorte Østergård -70
Michael Seindal -68
Olav Storm Kjestrup -74
Kim Richardt -67
SAK77 -70 257p  
5   3.09.69 1h   Anne Elbæk -51
Louise Kristensen -77
Helle O Petersen -68
Annemarie Simonsen -64
MIX AAM -65 539p  
=   3.09.69 2h   Anne Elbæk -51
Louise Kristensen -77
Helle O Petersen -68
Anne Marie Simonsen -64
KVINDER AAM -65 539p  
7   3.24.37 1h   Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
SANDE Viborg AM/Hvide -53 663p  
=   3.24.37 1h   Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
MIX Viborg/Hvide Sande -53 663p  
    DNS     Morten Skov Hansen -73
Ole Trier Nørskov -63
Benedikt Kristthorsson -53
Peter Kjeldsteed -73
II Viborg/Hvide Sande Mix -66    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.31.38 / 663p 1h   Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
SANDE Viborg AM/Hvide -53    
2   2.31.38 / 663p 1h   Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
MIX Viborg/Hvide Sande -53    
3   2.41.11 / 539p 1h   Anne Elbæk -51
Louise Kristensen -77
Helle O Petersen -68
Annemarie Simonsen -64
MIX AAM -65    
4   2.41.11 / 539p 2h   Anne Elbæk -51
Louise Kristensen -77
Helle O Petersen -68
Anne Marie Simonsen -64
KVINDER AAM -65    
5   2.10.86 / 530p 2h   Stefan Schmidt -77
Peter Lucht -65
Jakob Bøye -75
David Christiansen -82
AGF -75    
6   2.14.31 / 463p 1h   Mick Thisted -75
Klaus Andersen -59
Erling Jørgensen -58
Carlos Moran -70
HGF/SAM/AKH -66    
7   2.21.16 / 344p 1h   Rachid Zaatri -66
Jesper Østergård -73
Susanne Aaskov Pallesen -67
Christian Jessen -79
1900 Aarhus -72    
8   2.26.98 / 257p 2h   Dorte Østergård -70
Michael Seindal -68
Olav Storm Kjestrup -74
Kim Richardt -67
SAK77 -70    
    DNS     Morten Skov Hansen -73
Ole Trier Nørskov -63
Benedikt Kristthorsson -53
Peter Kjeldsteed -73
II Viborg/Hvide Sande Mix -66    


Genereret af MARS version 2.0.0.398 mandag den 30. maj 2016 klokken 20:56

DISTANCE HEAT RESULTAT ATLET KLUB ÅRGANG KØN
100m 100m A-heat 12.53 (+1,0) Emilie Pedersen SAK-77 1998 Kvinde
100m 100m A-heat 13.52 (+1,0) Josefine Bundgaard-Hansen SAK-77 2000 Kvinde
800m 800m A-heat 1.58.42 Rasmus Gregersen Herning LK 1995 Herre
800m 800m A-heat 2.00.28 August Broz Randers Atletik Freja 1996 Herre
800m 800m A-heat 2.01.86 Morten Fagerlund Herning LK 1986 Herre
800m 800m A-heat 2.06.44 Tom Nijhuis Viborg AM 1997 Herre
800m 800m A-heat 2.08.63 Robin Ostenfeldt SAK-77 1999 Herre
800m 800m A-heat 2.19.27 Carolien Millenaar Herning LK 1997 Kvinde
800m 800m A-heat 2.20.33 Laurits Berntsen Viborg AM 2002 Herre
800m 800m A-heat 2.27.23 Mille B Olesen Aalborg AM 2002 Kvinde
800m 800m A-heat 2.32.64 Emma S. Hansen Aalborg AM 2003 Kvinde
800m 800m A-heat 2.36.41 Nanna Muurholm Aalborg AM 2001 Kvinde
400m 400m A-heat 56.32 William Winkler SAK-77 1999 Herre
400m 400m A-heat 61.93 Ida Jørgensen Aalborg AM 2001 Kvinde
400m 400m A-heat 61.34 Nikolaj Richter Aalborg AM 2002 Herre
400m 400m A-heat 64.54 Josefine Bundgaard-Hansen SAK-77 2000 Kvinde
3000m 3000m A-heat 8.45.35 Rasmus Gregersen Herning LK 1995 Herre
3000m 3000m A-heat 8.46.71 Marc Laursen Viborg AM 1997 Herre
3000m 3000m A-heat 8.57.31 Thomas Esbensen Herning LK 1983 Herre
3000m 3000m A-heat 9.00.41 Emil Aarestrup Viborg AM 1995 Herre
3000m 3000m A-heat 9.18.73 Markus Kirk Kjeldsen SAK-77 2001 Herre
3000m 3000m A-heat 9.20.78 Jeppe Risvig Skive AM 2001 Herre
3000m 3000m A-heat 9.41.67 Anders Bukhave Herning LK 1988 Herre
3000m 3000m A-heat 9.47.05 Alexander Tengblad Nikolaisen Viborg AM 2001 Mand
3000m 3000m A-heat 9.48.90 Kjetil Havstein AK Holstebro 1972 Herre
3000m 3000m A-heat 10.26.63 Frederik Lee AGF Atletik 2004 Herre
3000m 3000m A-heat 10.39.18 Camilla Lundtoft SAK-77 1996 Kvinde
3000m 3000m A-heat 10.47.11 Marie Møller Schmidt Viborg AM 2001 Kvinde
3000m 3000m A-heat 10.47.63 Mie Gam Viborg AM 2001 Kvinde
3000m 3000m A-heat 10.54.30 Kim Lee AGF Atletik 1976 Herre
3000m 3000m A-heat 11.06.92 Camilla Laursen Viborg AM 1995 Kvinde
3000m 3000m A-heat 11.50.90 Emma Dyrup Kleist Viborg AM 1997 Kvinde
3000m 3000m A-heat 11.51.83 Signe Salanson Jensen-Smidt Viborg AM 1998 Kvinde

© Copyright Dansk Atletik Forbund