Loading...

Masterturnering 1. runde øst, Hvidovre

26. maj 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
VT - MÆND
Øst, 1. runde
den 26.maj 2016 på Hvidovre Stadion
Arrangør: Hvidovre Atletik & Motion
SAMLET STILLING  
  AIF/AA HvAM Greve AKB TIF IKO Hvam K  
TOTAL 9310p 9001p 8402p 5939p 5657p 5577p 5023p  
SPRINT  
  AIF/AA Greve HvAM AKB TIF IKO Hvam K  
  2369p 1962p 1650p 1548p 1201p 1014p 714p  
100 1141p 628p 834p 833p 750p 176p 714p  
400 675p 721p 309p 715p 451p 596p    
1000ST 553p 613p 507p     242p    
MELLEM- & LANGDISTANCE  
  AIF/AA Hvam K HvAM Greve IKO TIF AKB  
  1604p 1367p 1367p 1269p 1211p 1047p 522p  
1500 742p 557p 557p 779p 639p 460p    
5000 862p 810p 810p 490p 572p 587p 522p  
SPRING  
  AIF/AA HvAM Greve IKO AKB TIF    
  2484p 2237p 1980p 1647p 1456p 1122p    
990p 746p 639p 462p   392p    
ST 629p 663p 610p 553p 682p      
865p 828p 731p 632p 774p 730p    
KAST  
  HvAM Greve Hvam K AIF/AA AKB TIF IKO  
  3747p 3191p 2942p 2853p 2413p 2287p 1705p  
KU 883p 802p 883p 861p 595p 654p 471p  
DI 976p 798p 976p 618p 534p 503p 491p  
HA 1083p 900p 1083p 718p 619p 783p 319p  
SP 805p 691p   656p 665p 347p 424p  
MÆND SENIOR - 100 METER TORS KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
w: 1h: +0.6m/s 2h: +1.4m/s
1   12.78 2h   VILBORG Kim -72 (m44) Greve Atletik 628p  
2   13.19 2h   NIELSEN Leif-Erik -57 (m59) Hvidovre AM 834p  
3   13.82 2h   DAMSLUND Carsten -66 (m50) Hvidovre AM (512p)  
4   14.18 1h   LEVY Marie-Louise -79 (k37) HvAM Kvinder 714p  
5   14.89 1h   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby 833p  
6   15.00 2h   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC (365p)  
7   15.10 1h   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC 1141p  
8   15.14 2h   SKOVGAARD Steen -54 (m62) Greve Atletik (485p)  
9   16.70 1h   NEXØ Janne -56 (k60) Trongårdens IF 750p  
10   19.32 1h   DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo 176p  
    DNS     SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo    
    DNS     JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
w: 1h: +0.6m/s 2h: +1.4m/s
1   11.29 / 1141p 1h   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC    
2   11.18 / 834p 2h   NIELSEN Leif-Erik -57 (m59) Hvidovre AM    
3   13.07 / 833p 1h   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby    
4   13.60 / 750p 1h   NEXØ Janne -56 (k60) Trongårdens IF    
5   13.84 / 714p 1h   LEVY Marie-Louise -79 (k37) HvAM Kvinder    
6   11.95 / 628p 2h   VILBORG Kim -72 (m44) Greve Atletik    
7   12.44 / 512p 2h   DAMSLUND Carsten -66 (m50) Hvidovre AM    
8   12.56 / 485p 2h   SKOVGAARD Steen -54 (m62) Greve Atletik    
9   13.15 / 365p 2h   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC    
10   14.32 / 176p 1h   DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo    
    DNS     JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
    DNS     SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo    
MÆND SENIOR - 400 METER TORS KL. 19.45
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   54.49 1h   ZICKERT Nicholai -84 (m32) AIF / Amager AC 675p  
2   58.73 1h   WIINGAARD Jesper -70 (m46) Greve Atletik 721p  
3   59.20 2h   SYHLER Kim -76 (m40) Olympia Maribo 596p  
4   60.48 1h   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby 715p  
5   68.48 2h   LARSEN Jens -63 (m53) Trongårdens IF 451p  
6   70.02 2h   ANDERSEN Thim Nørgaard -69 (m47) Hvidovre AM 309p  
    DNS 1h   VILBORG Kim -72 (m44) Greve Atletik    
    DNS 2h   JEPSEN Mette B. -70 (k46) Hvidovre AM    
    DNS     JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   52.83 / 721p 1h   WIINGAARD Jesper -70 (m46) Greve Atletik    
2   52.95 / 715p 1h   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby    
3   53.74 / 675p 1h   ZICKERT Nicholai -84 (m32) AIF / Amager AC    
4   55.38 / 596p 2h   SYHLER Kim -76 (m40) Olympia Maribo    
5   58.72 / 451p 2h   LARSEN Jens -63 (m53) Trongårdens IF    
6   1.02.56 / 309p 2h   ANDERSEN Thim Nørgaard -69 (m47) Hvidovre AM    
    DNS 2h   JEPSEN Mette B. -70 (k46) Hvidovre AM    
    DNS 1h   VILBORG Kim -72 (m44) Greve Atletik    
    DNS     JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
MÆND SENIOR - 1500 METER TORS KL. 20.15
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.00.03   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo 639p  
2   5.01.43   ANTVORSKOV Bo -61 (m55) AIF / Amager AC (726p)  
3   5.27.96   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF 460p  
4   5.43.29   GOLTERMANN Christina -80 (k36) HvAM Kvinder 557p  
=   5.43.29   GOLTERMANN Christina H. -80 (k36) Hvidovre AM 557p  
6   5.49.81   ROMER Bettina -65 (k51) Greve Atletik 779p  
7   6.15.13   HANSEN Jannie -60 (k56) AIF / Amager AC 742p  
8   6.42.40   FASS Gert Jan -65 (m51) Olympia Maribo (55p)  
    DNS   DAMGAARD Claus -72 (m44) Trongårdens IF    
    DNS   YTTE Nicolai -85 (m31) Greve Atletik    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.58.88 / 779p   ROMER Bettina -65 (k51) Greve Atletik    
2   5.04.65 / 742p   HANSEN Jannie -60 (k56) AIF / Amager AC    
3   4.11.31 / 726p   ANTVORSKOV Bo -61 (m55) AIF / Amager AC    
4   4.19.59 / 639p   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo    
5   5.36.05 / 557p   GOLTERMANN Christina H. -80 (k36) Hvidovre AM    
6   5.36.05 / 557p   GOLTERMANN Christina -80 (k36) HvAM Kvinder    
7   4.38.61 / 460p   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF    
8   5.48.16 / 55p   FASS Gert Jan -65 (m51) Olympia Maribo    
    DNS   DAMGAARD Claus -72 (m44) Trongårdens IF    
    DNS   YTTE Nicolai -85 (m31) Greve Atletik    
MÆND SENIOR - 5000 METER TORS KL. 19.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   17.25.61   DAMGAARD Claus -72 (m44) Trongårdens IF 587p  
2   17.46.35   ANDERSEN Thim Nørgaard -69 (m47) Hvidovre AM (595p)  
3   17.53.69   CARSTENS Torben Steinkjær -72 (m44) AK Brøndby 522p  
4   18.29.83   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo 572p  
5   20.46.36   OLSEN Per Ytte -55 (m61) Greve Atletik 490p  
6   21.39.32   HANSEN Jannie -60 (k56) AIF / Amager AC 862p  
7   22.48.02   HANSEN Vibeke -58 (k58) HvAM Kvinder 810p  
=   22.48.02   HANSEN Vibeke -58 (k58) Hvidovre AM 810p  
    DNS   LARSEN Lene -76 (k40) Olympia Maribo    
    DNS   LARSEN Jens -63 (m53) Trongårdens IF    
    DNS   ANTVORSKOV Bo -61 (m55) AIF / Amager AC    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   17.46.75 / 862p   HANSEN Jannie -60 (k56) AIF / Amager AC    
2   18.18.39 / 810p   HANSEN Vibeke -58 (k58) HvAM Kvinder    
3   18.18.39 / 810p   HANSEN Vibeke -58 (k58) Hvidovre AM    
4   16.16.99 / 595p   ANDERSEN Thim Nørgaard -69 (m47) Hvidovre AM    
5   16.19.95 / 587p   DAMGAARD Claus -72 (m44) Trongårdens IF    
6   16.25.87 / 572p   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo    
7   16.46.27 / 522p   CARSTENS Torben Steinkjær -72 (m44) AK Brøndby    
8   16.59.78 / 490p   OLSEN Per Ytte -55 (m61) Greve Atletik    
    DNS   LARSEN Lene -76 (k40) Olympia Maribo    
    DNS   ANTVORSKOV Bo -61 (m55) AIF / Amager AC    
    DNS   LARSEN Jens -63 (m53) Trongårdens IF    
MÆND SENIOR - HØJDESPRING TORS KL. 19.15
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.80   THORSEN Kenneth G. -81 (m35) Hvidovre AM 746p  
2   1.45   AHLMANN Kim -64 (m52) Greve Atletik 639p  
=   1.45   SYHLER Kim -76 (m40) Olympia Maribo 462p  
4   1.20   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF 392p  
5   1.15   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC 990p  
    X   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby    
    DNS   SKOVGAARD Steen -54 (m62) Greve Atletik    
    DNS   SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.60 1.70 1.75 1.80 1.85  
Kenneth G. Thorsen                         o o xo xxx
Kim Ahlmann               o o o xxx          
Kim Syhler           o o o   o xxx          
Per A. Jørgensen o o o o o xxx                    
Vivi Wilhjelm o o   o xxx                      
Poul Gundersen                       xxx        
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.79 / 990p   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC    
2   1.84 / 746p   THORSEN Kenneth G. -81 (m35) Hvidovre AM    
3   1.72 / 639p   AHLMANN Kim -64 (m52) Greve Atletik    
4   1.52 / 462p   SYHLER Kim -76 (m40) Olympia Maribo    
5   1.44 / 392p   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF    
    X   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby    
    DNS   SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo    
    DNS   SKOVGAARD Steen -54 (m62) Greve Atletik    
MÆND SENIOR - STANGSPRING TORS KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.50   THORSEN Kenneth G. -81 (m35) Hvidovre AM (583p)  
2   3.40   RASMUSSEN Jakob Juul -72 (m44) Hvidovre AM 663p  
3   3.20   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby 682p  
4   3.20   HANSSON Lars -70 (m46) AIF / Amager AC 629p  
5   3.10   ANDERSSON Thomas -69 (m47) Greve Atletik 610p  
6   2.70   KOLBYE Allan -59 (m57) AIF / Amager AC (615p)  
7   2.20   LANG Karina Rasmussen -70 (k46) Olympia Maribo 553p  
  2.00 2.10 2.20 2.30 2.50 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.70  
Kenneth G. Thorsen                       o   o xxx
Jakob Juul rasmussen             o   o   o   o xxx  
Poul Gundersen                     xo   xxx    
Lars Hansson                 o xxo xxo xxx      
Thomas Andersson         o o o xo xo o xxx        
Allan Kolbye         o o xxx                
Karina Rasmussen Lang o o xo xxx                      
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.92 / 682p   GUNDERSEN Poul -66 (m50) AK Brøndby    
2   3.85 / 663p   RASMUSSEN Jakob Juul -72 (m44) Hvidovre AM    
3   3.72 / 629p   HANSSON Lars -70 (m46) AIF / Amager AC    
4   3.67 / 615p   KOLBYE Allan -59 (m57) AIF / Amager AC    
5   3.65 / 610p   ANDERSSON Thomas -69 (m47) Greve Atletik    
6   3.55 / 583p   THORSEN Kenneth G. -81 (m35) Hvidovre AM    
7   2.71 / 553p   LANG Karina Rasmussen -70 (k46) Olympia Maribo    
MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING TORS KL. 20.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.28 +0.0   NIELSEN Karsten -65 (m51) Hvidovre AM 828p  
2   5.15 +0.0   ANDERSSON Thomas -69 (m47) Greve Atletik 731p  
3   3.94 +0.0   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby 774p  
4   3.87 +0.0   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC (511p)  
5   3.63 +0.0   LANG Karina Rasmussen -70 (k46) Olympia Maribo 632p  
6   3.33 -0.1   NEXØ Janne -56 (k60) Trongårdens IF 730p  
7   3.26 +0.0   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC 865p  
    DNS     DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo    
    DNS     AHLMANN Kim -64 (m52) Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Karsten Nielsen 5.19 +0.0 5.26 +0.0 5.28 +0.0 x  
Thomas Andersson 5.15 +0.0 5.06 +0.0 x   x  
Dorthe Gundersen 3.77 +0.0 3.94 +0.0 3.54 +0.0 3.89 +0.0
Thomas Brinch 3.49 +0.0 3.79 +0.0 3.87 +0.0 x  
Karina Rasmussen Lang 3.46 +0.0 3.59 +0.0 3.62 +0.0 3.63 +0.0
Janne Nexø 3.21 +0.0 3.21 +0.0 3.33 -0.1 3.02 +0.0
Vivi Wilhjelm 2.84 +0.0 3.00 +0.0 3.26 +0.0 x  
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.43 / 865p +0.0   WILHJELM Vivi -47 (k69) AIF / Amager AC    
2   6.57 / 828p +0.0   NIELSEN Karsten -65 (m51) Hvidovre AM    
3   5.00 / 774p +0.0   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby    
4   6.10 / 731p +0.0   ANDERSSON Thomas -69 (m47) Greve Atletik    
5   4.79 / 730p -0.1   NEXØ Janne -56 (k60) Trongårdens IF    
6   4.32 / 632p +0.0   LANG Karina Rasmussen -70 (k46) Olympia Maribo    
7   5.01 / 511p +0.0   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC    
    DNS     AHLMANN Kim -64 (m52) Greve Atletik    
    DNS     DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo    
MÆND SENIOR - KUGLESTØD TORS KL. 20.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   11.43   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik 802p  
2   10.03   DAMSLUND Carsten -66 (m50) Hvidovre AM (631p)  
3   9.69   LUND Anders -44 (m72) AIF / Amager AC (697p)  
4   9.22   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF 654p  
5   8.77   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby 595p  
6   8.55   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder 883p  
=   8.55   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM 883p  
8   8.16   HAMILTON Val -47 (k69) AIF / Amager AC 861p  
9   7.52   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo 471p  
    DNS   LAVIN Anders -76 (m40) Olympia Maribo    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Knud Høyer 11.43 10.68 10.74 x
Carsten Damslund 10.03 10.02 10.02 x
Anders Lund 9.20 9.69 9.55 9.15
Frank Larsen 9.22 x 9.03 8.86
Bo Rasmussen 8.77 x x x
Inge Faldager 8.55 8.54 x x
Inge Faldager 8.55 8.54 x x
Val Hamilton 7.82 7.68 7.97 8.16
Susanne Baad Petersen 7.11 7.10 7.52 7.46
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   15.19 / 883p   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder    
2   15.19 / 883p   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM    
3   14.82 / 861p   HAMILTON Val -47 (k69) AIF / Amager AC    
4   14.63 / 802p   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik    
5   12.86 / 697p   LUND Anders -44 (m72) AIF / Amager AC    
6   12.13 / 654p   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF    
7   11.75 / 631p   DAMSLUND Carsten -66 (m50) Hvidovre AM    
8   11.14 / 595p   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby    
9   8.34 / 471p   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo    
    DNS   LAVIN Anders -76 (m40) Olympia Maribo    
MÆND SENIOR - DISKOSKAST TORS KL. 19.15
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.24   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) HvAM Kvinder (800p)  
2   35.91   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik 798p  
3   31.25   LYSHOLT Ole -53 (m63) AIF / Amager AC (603p)  
4   28.21   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby 534p  
5   28.12   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM 976p  
=   28.12   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder 976p  
7   27.81   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo 491p  
8   26.83   LUND Anders -44 (m72) AIF / Amager AC 618p  
9   26.34   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF 503p  
10   19.75   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo (377p)  
    DNS   IVERSEN Martin -56 (m60) Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Maria Sløk Hansen 44.24 42.20 x 44.12
Knud Høyer x 35.91 34.95 x
Ole Lysholt 29.55 31.25 x 30.75
Bo Rasmussen 28.21 x x x
Inge Faldager 27.70 28.12 x 27.83
Inge Faldager 27.70 28.12 x 27.83
Carsten Borgen 27.81 x x x
Anders Lund 26.83 22.28 x 26.01
Frank Larsen 26.34 x x x
Susanne Baad Petersen 16.38 18.70 14.87 19.75
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   54.82 / 976p   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM    
2   54.82 / 976p   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder    
3   45.21 / 800p   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) HvAM Kvinder    
4   45.89 / 798p   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik    
5   35.95 / 618p   LUND Anders -44 (m72) AIF / Amager AC    
6   35.10 / 603p   LYSHOLT Ole -53 (m63) AIF / Amager AC    
7   31.32 / 534p   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby    
8   29.58 / 503p   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF    
9   28.90 / 491p   BORGEN Carsten -65 (m51) Olympia Maribo    
10   22.02 / 377p   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo    
    DNS   IVERSEN Martin -56 (m60) Hvidovre AM    
MÆND SENIOR - HAMMERKAST TORS KL. 18.30
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.51   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) HvAM Kvinder (723p)  
2   44.15   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) Hvidovre AM (717p)  
3   42.28   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik 900p  
4   39.13   HANSSON Lars -70 (m46) AIF / Amager AC 718p  
5   38.25   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF 783p  
6   37.89   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM 1083p  
=   37.89   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder 1083p  
8   32.55   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby 619p  
9   26.01   NIELSEN Frank -68 (m48) Greve Atletik (487p)  
10   22.74   HAMILTON Val -47 (k69) AIF / Amager AC (653p)  
11   18.43   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo 319p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Maria Sløk Hansen 42.20 41.68 x 44.51
Maria Sløk Hansen 42.20 41.68 x 44.15
Knud Høyer 42.28 x x x
Lars Hansson 39.13 x 38.14 38.34
Frank Larsen 38.25 x 36.55 36.63
Inge Faldager 37.60 37.57 37.89 37.74
Inge Faldager 37.60 37.57 37.89 37.74
Bo Rasmussen 32.55 x x x
Frank Nielsen x 26.01 x x
Val Hamilton 22.58 22.39 22.74 x
Susanne Baad Petersen x 15.25 16.80 18.43
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   69.38 / 1083p   FALDAGER Inge -48 (k68) Hvidovre AM    
2   69.38 / 1083p   FALDAGER Inge -48 (k68) HvAM Kvinder    
3   61.40 / 900p   HØYER Knud -46 (m70) Greve Atletik    
4   53.64 / 783p   LARSEN Frank -53 (m63) Trongårdens IF    
5   47.02 / 723p   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) HvAM Kvinder    
6   49.40 / 718p   HANSSON Lars -70 (m46) AIF / Amager AC    
7   46.64 / 717p   HANSEN Maria Sløk -83 (k33) Hvidovre AM    
8   42.60 / 653p   HAMILTON Val -47 (k69) AIF / Amager AC    
9   42.78 / 619p   RASMUSSEN Bo -61 (m55) AK Brøndby    
10   34.03 / 487p   NIELSEN Frank -68 (m48) Greve Atletik    
11   21.67 / 319p   PETERSEN Susanne Baad -76 (k40) Olympia Maribo    
MÆND SENIOR - SPYDKAST TORS KL. 19.00
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   47.90   MALMSKÆR Bjørn -65 (m51) Hvidovre AM 805p  
2   43.45   WIINGAARD Jesper -70 (m46) Greve Atletik 691p  
3   37.36   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC 656p  
4   36.68   KURE Michael -71 (m45) AIF / Amager AC (570p)  
5   28.56   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby 665p  
6   21.72   SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo (391p)  
7   20.72   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF 347p  
8   17.11   DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo 424p  
    DNS   JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
    DNS   JEPSEN Mette B. -70 (k46) Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Bjørn Malmskær 47.90 43.78 44.38 45.55
Jesper Wiingaard 39.36 43.45 x x
Thomas Brinch 35.68 34.52 35.73 37.36
Michael Kure x 34.31 36.49 36.68
Dorthe Gundersen 28.56 27.26 x x
Allan Sørensen x 16.35 21.72 x
Per A. Jørgensen 20.72 x x x
Rolf Dressler 15.20 17.11 16.35 15.86
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   59.86 / 805p   MALMSKÆR Bjørn -65 (m51) Hvidovre AM    
2   51.64 / 691p   WIINGAARD Jesper -70 (m46) Greve Atletik    
3   38.31 / 665p   GUNDERSEN Dorthe -65 (k51) AK Brøndby    
4   49.16 / 656p   BRINCH Thomas -62 (m54) AIF / Amager AC    
5   42.97 / 570p   KURE Michael -71 (m45) AIF / Amager AC    
6   32.39 / 424p   DRESSLER Rolf -41 (m75) Olympia Maribo    
7   30.01 / 391p   SØRENSEN Allan -59 (m57) Olympia Maribo    
8   26.80 / 347p   JØRGENSEN Per A. -63 (m53) Trongårdens IF    
    DNS   JEPSEN Mette B. -70 (k46) Hvidovre AM    
    DNS   JEPSEN Mette B. -70 (k46) HvAM Kvinder    
MÆND SENIOR - 1000 M STAFET TORS KL. 20.40
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.21.97   Kim Ahlmann -64
Jesper Wiingaard -70
Thomas Andersson -69
Kim Vilborg -72
ATLETIK Greve -69 613p  
2   2.27.76   Marie-Louise Levy -70
Leif-Erik Nielsen -57
Carsten Damslund -66
Kenneth G. Thorsen -81
AM Hvidovre -69 507p  
3   2.28.19   Vivi Wilhjelm -47
Lars Hansson -70
Bo Antvorskov -61
Nicholai Zickert -84
AC AIF / Amager -66 553p  
4   2.43.51   Susanne Baad Petersen -76
Carsten Borgen -65
Kim Syhler -76
Gert Jan Fass -65
OLYMPIA IK -71 242p  
    DNS   IF Trongårdens      
    DNS   Bo Rasmussen -61
Dorthe Gundersen -65
Torben Steinkjær Carstens -72
Poul Gundersen -66
BRØNDBY AK -66    
SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.06.84 / 613p   Kim Ahlmann -64
Jesper Wiingaard -70
Thomas Andersson -69
Kim Vilborg -72
ATLETIK Greve -69    
2   2.09.73 / 553p   Vivi Wilhjelm -47
Lars Hansson -70
Bo Antvorskov -61
Nicholai Zickert -84
AC AIF / Amager -66    
3   2.12.01 / 507p   Marie-Louise Levy -70
Leif-Erik Nielsen -57
Carsten Damslund -66
Kenneth G. Thorsen -81
AM Hvidovre -69    
4   2.28.05 / 242p   Susanne Baad Petersen -76
Carsten Borgen -65
Kim Syhler -76
Gert Jan Fass -65
OLYMPIA IK -71    
    DNS   Bo Rasmussen -61
Dorthe Gundersen -65
Torben Steinkjær Carstens -72
Poul Gundersen -66
BRØNDBY AK -66    
    DNS   IF Trongårdens      


Genereret af MARS version 2.0.0.401 torsdag den 26. maj 2016 klokken 22:50

© Copyright Dansk Atletik Forbund