Loading...

UP-stævne, Tårnby

08. september 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 8.sep 2016 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER TORS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   8.27   Laura Malis -2009 Bagsværd AC 10p  
2   8.79   Lea Johanne Larsen -2009 Amager AC 8p  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.63 +1.5   Laura Malis -2009 Bagsværd AC 10p  
2   2.47 +0.6   Lea Johanne Larsen -2009 Amager AC 8p  
3   2.40 +0.0   Lena Zierfuss -2009 Hvidovre AM 7p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Laura Malis 2.63 +1.5 2.38 +1.0 2.51 +1.7
Lea Johanne Larsen 2.47 +0.6 2.38 +0.0 2.37 +0.1
Lena Zierfuss 2.40 +0.0 2.38 +0.0 2.13 +0.2
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKAST TORS KL. 18.10  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   14.67   Lea Johanne Larsen -2009 Amager AC 10p  
2   11.30   Laura Malis -2009 Bagsværd AC 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Lea Johanne Larsen 14.67 14.53 10.44
Laura Malis 11.30 11.29 10.84
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER TORS KL. 18.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: +0.8m/s
1   6.93   Mille Kisbye Bodeholt -2007 Bagsværd AC 7p  
2   6.94   Ella Julie Fischer -2007 Sparta 6p  
3   7.26   Esther Falck -2008 FIF 5p  
4   7.29   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 3p  
5   7.77   Susanna Ring -2008 Amager AC 1p  
6   7.84   Silke Marie Bach Madsen -2008 Amager AC 1p  
7   8.42   Ellen Frahm Overgaard -2008 Amager AC 1p  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   6.58   Maja B. Voigt -2007 Sparta 10p  
2   6.73   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 8p  
3   7.33   Mikala Jessen -2007 Amager AC 4p  
4   7.43   Lotte Grevy Ejstrup -2007 Sparta 2p  
5   7.49   Naja Rosendahl Kammann -2008 Amager AC 1p  
6   7.85   Line Svare -2008 Amager AC 1p  
7   7.90   Queen Riege -2008 Sparta 1p  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.17.83   Maja B. Voigt -2007 Sparta 10p  
2   1.29.19   Naja Rosendahl Kammann -2008 Amager AC 8p  
3   1.29.36   Silke Marie Bach Madsen -2008 Amager AC 7p  
4   1.30.12   Esther Falck -2008 FIF 6p  
5   1.40.71   Susanna Ring -2008 Amager AC 5p  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.00 +0.8   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 10p  
2   3.87 +1.5   Lotte Grevy Ejstrup -2007 Sparta 8p  
3   3.63 +0.0   Ella Julie Fischer -2007 Sparta 7p  
4   3.51 +0.0   Mille Kisbye Bodeholt -2007 Bagsværd AC 6p  
5   3.22 +0.1   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 5p  
6   3.15 +0.0   Line Svare -2008 Amager AC 4p  
7   3.08 +1.5   Esther Falck -2008 FIF 3p  
8   3.07 +0.0   Mikala Jessen -2007 Amager AC 2p  
9   2.91 +0.7   Susanna Ring -2008 Amager AC 1p  
10   2.69 +0.0   Queen Riege -2008 Sparta 1p  
11   2.15 +0.3   Ellen Frahm Overgaard -2008 Amager AC 1p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Freja Isabel Knudsen 3.94 +0.0 4.00 +0.8 3.88 +0.5
Lotte Grevy Ejstrup 3.16 +1.3 3.87 +1.5 x  
Ella Julie Fischer 3.63 +0.0 3.39 +0.8 3.55 +0.0
Mille Kisbye Bodeholt 3.51 +0.0 3.34 +0.8 3.40 +0.8
Amalie Sofie Nielsen 3.07 +0.1 3.22 +0.1 3.18 +0.5
Line Svare 3.15 +0.0 3.03 +1.3 3.09 +0.3
Esther Falck 3.08 +1.5 2.81 +0.0 x  
Mikala Jessen 3.07 +0.0 3.02 +0.0 2.91 +0.8
Susanna Ring 2.74 -0.5 2.91 +0.7 2.54 +0.0
Queen Riege 2.21 +0.1 x   2.69 +0.0
Ellen Frahm Overgaard 2.15 +0.3 1.97 +0.0 2.08 +0.3
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST TORS KL. 18.30  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   31.10   Ella Julie Fischer -2007 Sparta 10p  
2   26.75   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 8p  
3   25.77   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 7p  
4   25.44   Mille Kisbye Bodeholt -2007 Bagsværd AC 6p  
5   21.40   Lotte Grevy Ejstrup -2007 Sparta 5p  
6   18.53   Line Svare -2008 Amager AC 4p  
7   15.28   Maja B. Voigt -2007 Sparta 3p  
8   13.90   Silke Marie Bach Madsen -2008 Amager AC 2p  
9   12.85   Ellen Frahm Overgaard -2008 Amager AC 1p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ella Julie Fischer 31.10 28.13 29.45
Freja Isabel Knudsen 25.54 26.55 26.75
Amalie Sofie Nielsen 25.77 25.33 16.37
Mille Kisbye Bodeholt 25.44 24.23 24.27
Lotte Grevy Ejstrup 19.17 21.40 20.26
Line Svare 18.19 18.53 16.98
Maja B. Voigt 14.72 12.24 15.28
Silke Marie Bach Madsen 13.90 11.93 12.71
Ellen Frahm Overgaard 10.49 7.99 12.85
  PIGER 10-11 ÅR - 80 METER TORS KL. 18.40  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -1.6m/s
1   12.12   Filippa Cecilia Cameron H -2005 Amager AC 10p  
2   12.34   Caroline Jørgensen -2005 Amager AC 8p  
3   13.00   Laura-Jo Buchard Hansen -2005 Amager AC 7p  
=   13.00   Mille Zentner svenson -2006 Bagsværd AC 7p  
5   13.91   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 1p  
 HEAT 2  w: -0.9m/s
1   13.17   Clara Juul Pallesen -2006 Amager AC 5p  
2   13.61   Liv Berendt -2005 Amager AC 4p  
3   13.79   Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager AC 3p  
4   13.81   Isabel rose skanborg -2005 Bagsværd AC 2p  
5   14.36   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 1p  
  PIGER 10-11 ÅR - 300 METER TORS KL. 19.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1
1   55.16   Annabelle Viple -2005 Amager AC 10p  
2   57.08   Anna Mørch -2005 Amager AC 7p  
3   57.63   Laura-Jo Buchard Hansen -2005 Amager AC 6p  
4   59.75   Katja Falk Lorentzen -2005 Amager AC 3p  
5   62.99   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 1p  
 HEAT 2
1   55.59   Mille Zentner svenson -2006 Bagsværd AC 8p  
2   58.83   Isabel rose skanborg -2005 Bagsværd AC 5p  
3   59.27   Anna Bjaaland Andersen -2006 Amager AC 4p  
4   61.22   Liva Nørbæk -2005 Amager AC 2p  
5   62.42   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 1p  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING TORS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.30   Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager AC 10p  
2   1.15   Caroline Jørgensen -2005 Amager AC 8p  
3   1.00   Luna Frid Hanberg -2006 Bagsværd AC 7p  
    X   Ida Caroline Mørck -2006 Bagsværd AC    
  0.90 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35  
Laura Bollerslev Andrease       o o o xo o xxx
Caroline Jørgensen   o o o xo xxx      
Luna Frid Hanberg   o xxx            
Ida Caroline Mørck xxx                
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.07 +1.1   Filippa Cecilia Cameron H -2005 Amager AC 10p  
2   3.68 +0.0   Katja Falk Lorentzen -2005 Amager AC 8p  
3   3.46 +0.1   Mille Zentner svenson -2006 Bagsværd AC 7p  
4   3.38 +0.0   Isabel rose skanborg -2005 Bagsværd AC 6p  
5   3.37 +0.3   Clara Juul Pallesen -2006 Amager AC 5p  
6   3.27 +0.5   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 4p  
7   3.24 +1.4   Anna Bjaaland Andersen -2006 Amager AC 3p  
8   3.15 +0.0   Liva Nørbæk -2005 Amager AC 2p  
9   3.05 +0.5   Liv Berendt -2005 Amager AC 1p  
10   3.02 +1.0   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 1p  
11   2.70 +0.1   Victoria Jensen -2006 Amager AC 1p  
    DNS     Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager AC    
    DNS     Caroline Jørgensen -2005 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Filippa Cecilia Cameron H 4.07 +1.1 3.94 +1.0 3.95 +0.9
Katja Falk Lorentzen 3.60 +1.6 3.65 +0.0 3.68 +0.0
Mille Zentner svenson 3.39 +1.1 3.46 +0.1 3.26 +0.0
Isabel rose skanborg x   3.12 +0.1 3.38 +0.0
Clara Juul Pallesen 3.37 +0.3 2.27 +0.0 3.08 +1.5
Sophia Bosack 3.27 +0.5 3.09 +1.7 3.12 +0.0
Anna Bjaaland Andersen 3.24 +1.4 3.18 +0.0 3.21 +0.3
Liva Nørbæk x   3.15 +0.0 2.91 +0.0
Liv Berendt x   2.88 +0.0 3.05 +0.5
Lyng Mellergaard 2.83 +1.5 3.02 +1.0 2.99 +0.0
Victoria Jensen 2.70 +0.1 2.58 +0.3 2.42 +0.4
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.93   Luna Frid Hanberg -2006 Bagsværd AC 10p  
2   6.26   Anna Bjaaland Andersen -2006 Amager AC 8p  
3   5.72   Ida Caroline Mørck -2006 Bagsværd AC 7p  
4   4.88   Katja Falk Lorentzen -2005 Amager AC 6p  
5   4.64   Clara Juul Pallesen -2006 Amager AC 5p  
6   4.27   Victoria Jensen -2006 Amager AC 4p  
7   3.90   Liva Nørbæk -2005 Amager AC 3p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Luna Frid Hanberg 7.31 7.92 7.93
Anna Bjaaland Andersen 5.58 6.07 6.26
Ida Caroline Mørck 4.74 5.72 5.26
Katja Falk Lorentzen 4.88 x 4.75
Clara Juul Pallesen x 4.64 3.81
Victoria Jensen 4.27 4.14 4.09
Liva Nørbæk 3.83 3.90 3.46
  PIGER 10-11 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 19.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   21.30   Luna Frid Hanberg -2006 Bagsværd AC 10p  
2   16.05   Ida Caroline Mørck -2006 Bagsværd AC 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Luna Frid Hanberg 21.30 16.38 x
Ida Caroline Mørck 15.98 16.05 x
  PIGER 12-13 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -0.4m/s
1   14.17   Annika Baun Haldbo -2003 Sparta 8p  
2   14.52   Laura Juul Pallesen -2003 Amager AC 7p  
3   14.74   Julie Svare -2003 Amager AC 5p  
4   15.35   Isabel Møller -2003 Amager AC 2p  
5   15.51   Elvira Helleskov Batko -2004 Sparta 1p  
6   16.18   Eva Kirstein Jensen -2004 Amager AC 1p  
 HEAT 2  w: -0.7m/s
1   13.80   Marie Falkebo Jensen -2003 Sparta 10p  
2   14.68   Regitze Steenberg -2003 Sparta 6p  
3   14.92   Angelina Holme -2004 Greve Atletik 4p  
4   15.12   Helene Ekner -2004 Amager AC 3p  
    DNS   Ingeborg Falck -2004 FIF    
  PIGER 12-13 ÅR - 300 METER TORS KL. 20.05  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.03   Marie Falkebo Jensen -2003 Sparta 10p  
2   45.04   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 8p  
3   48.24   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 7p  
4   50.06   Elvira Helleskov Batko -2004 Sparta 6p  
5   50.84   Helene Ekner -2004 Amager AC 5p  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING TORS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.35   Laura Juul Pallesen -2003 Amager AC 10p  
2   1.25   Julie Svare -2003 Amager AC 8p  
3   1.25   Josefine Helmer Jørgensen -2004 Amager AC 8p  
=   1.25   Rie Oreskov -2003 FIF 8p  
    DNS   Jasmin Nicklen -2004 Sparta    
  1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38  
Laura Juul Pallesen     xo xo xo xo xxx
Julie Svare   o xo o xxx    
Josefine Helmer Jørgensen     o xo xxx    
Rie Oreskov o o o xo xxx    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.60 +0.0   Annika Baun Haldbo -2003 Sparta 10p  
2   4.35 +0.0   Laura Juul Pallesen -2003 Amager AC 8p  
3   4.21 +0.6   Julie Svare -2003 Amager AC 7p  
4   4.12 +0.9   Olivia Helleskov Batko -2003 Sparta 6p  
5   3.95 +0.5   Isabel Møller -2003 Amager AC 5p  
6   3.94 +0.9   Angelina Holme -2004 Greve Atletik 4p  
7   3.90 +0.5   Mathilde Andersen -2004 Greve Atletik 3p  
    DNS     Ingeborg Falck -2004 FIF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Annika Baun Haldbo 4.33 +0.0 4.44 +1.3 4.60 +0.0
Laura Juul Pallesen 4.32 +0.3 4.29 +1.5 4.35 +0.0
Julie Svare 4.21 +0.9 4.17 +1.8 4.21 +0.6
Olivia Helleskov Batko 4.12 +0.9 x   4.05 +0.5
Isabel Møller 3.95 +0.5 3.46 +0.0 3.72 +1.3
Angelina Holme 2.09 +0.0 3.94 +0.9 3.79 +1.5
Mathilde Andersen 3.90 +0.5 3.89 +0.0 3.88 +1.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   9.40   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 10p  
2   7.83   Helene Ekner -2004 Amager AC 8p  
3   7.34   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 7p  
4   7.12   Angelina Holme -2004 Greve Atletik 6p  
5   6.32   Mathilde Andersen -2004 Greve Atletik 5p  
    DNS   Sara Flindt Grønning -2003 Sparta    
    DNS   Ingeborg Falck -2004 FIF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Louise Høkilde 8.66 8.39 9.40
Helene Ekner 7.55 7.83 7.58
Betty Marie Ramsgaard Jen 7.34 6.68 6.84
Angelina Holme 5.58 5.64 7.12
Mathilde Andersen 5.99 6.18 6.32
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 18.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   26.55   Sara Flindt Grønning -2003 Sparta 10p  
2   19.40   Olivia Helleskov Batko -2003 Sparta 8p  
3   18.42   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 7p  
4   17.57   Mathilde Andersen -2004 Greve Atletik 6p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sara Flindt Grønning 26.55 20.80 25.50
Olivia Helleskov Batko 19.40 17.53 x
Louise Høkilde 18.42 16.92 16.40
Mathilde Andersen 17.57 15.77 14.93
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   13.39   Marie Dahl -2001 Greve Atletik 10p  
2   14.31   Esther Arce -2002 Amager AC 8p  
3   14.49   Sara Olsson -2002 Greve Atletik 7p  
4   16.08   Cathrine Schmedes -2002 Greve Atletik 6p  
    DNS   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik    
    DNS   Regitze Friis -2002 Amager AC    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING TORS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.20   Julie Møller -2002 Greve Atletik 10p  
  1.15 1.20 1.25  
Julie Møller o o xxx
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.55  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.98 +1.6   Marie Dahl -2001 Greve Atletik 10p  
2   4.22 +0.0   Sara Olsson -2002 Greve Atletik 8p  
3   3.88 +0.1   Julie Møller -2002 Greve Atletik 7p  
4   3.68 +0.0   Cathrine Schmedes -2002 Greve Atletik 6p  
    DNS     Clara Lund-Sørensen -2002 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Marie Dahl 4.96 +0.1 x   4.98 +1.6
Sara Olsson 4.22 +0.0 x   x  
Julie Møller 3.80 +1.0 3.82 +1.0 3.88 +0.1
Cathrine Schmedes 3.43 +1.6 x   3.68 +0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.80   Sara Olsson -2002 Greve Atletik 10p  
2   6.43   Julie Møller -2002 Greve Atletik 8p  
3   5.31   Cathrine Schmedes -2002 Greve Atletik 7p  
    DNS   Marie Bonding -2002 Greve Atletik    
    DNS   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sara Olsson x 6.80 6.59
Julie Møller 6.37 x 6.43
Cathrine Schmedes 4.69 5.31 4.81
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 18.30  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
    X   Marie Dahl -2001 Greve Atletik    
    DNS   Regitze Friis -2002 Amager AC    
    DNS   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Marie Dahl x x x
  PIGER 16-17 ÅR - 300 METER TORS KL. 20.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   45.27   Jasmin Boe Rasmussen -2000 Greve Atletik 10p  
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 18.30  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   31.78   Jasmin Boe Rasmussen -2000 Greve Atletik 10p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jasmin Boe Rasmussen 31.06 30.41 31.78
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER TORS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   8.27   Alfred Brekling Brushøj -2010 Amager AC 10p  
2   8.72   Zakarias Zobel -2009 Bagsværd AC 8p  
3   9.81   Elliot Malkov -2009 Amager AC 7p  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.42 +0.5   Alfred Brekling Brushøj -2010 Amager AC 10p  
2   2.41 +2.0   Zakarias Zobel -2009 Bagsværd AC 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alfred Brekling Brushøj 1.95 -1.2 2.14 +0.6 2.42 +0.5
Zakarias Zobel 2.41 +2.0 2.37 +0.0 2.32 +0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKAST TORS KL. 18.10  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   9.63   Elliot Malkov -2009 Amager AC 10p  
2   8.72   Zakarias Zobel -2009 Bagsværd AC 8p  
3   7.35   Alfred Brekling Brushøj -2010 Amager AC 7p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Elliot Malkov 3.51 6.13 9.63
Zakarias Zobel 8.72 7.27 8.72
Alfred Brekling Brushøj 4.86 7.35 4.47
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER TORS KL. 18.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -0.5m/s
1   6.87   Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC 8p  
2   7.09   Oliver Mikkelsen -2008 Bagsværd AC 6p  
3   7.39   Victor Visan Bahn -2007 Sparta 5p  
4   7.80   Jaspar Løvdal Nielsen -2008 Amager AC 1p  
5   7.83   William Thøgersen -2008 Sparta 1p  
6   8.14   Simon Castberg Kaus -2007 Sparta 1p  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   6.70   Carl Bäckström Nielsen -2007 Amager AC 10p  
2   7.04   Anders Silleborg -2007 Sparta 7p  
3   7.42   Mads Varnike Schiff -2007 Amager AC 4p  
4   7.68   Mads Augustinus Rasmussen -2008 Sparta 3p  
5   7.79   Tobias Hornebo Larsen -2008 Hvidovre AM 2p  
6   7.91   Lucas Zwicki -2008 Amager AC 1p  
7   8.25   Silas Juul Kofoed Led -2008 Hvidovre AM 1p  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.11.54   Carl Bäckström Nielsen -2007 Amager AC 10p  
2   1.15.68   Anders Silleborg -2007 Sparta 8p  
3   1.15.99   Mads Varnike Schiff -2007 Amager AC 7p  
4   1.19.18   Mads Vincentsen -2007 Sparta 6p  
5   1.21.35   Nurdin Sharif -2007 Hvidovre AM 5p  
6   1.22.16   William Thøgersen -2008 Sparta 4p  
7   1.28.51   Emil Zierfuss -2007 Hvidovre AM 3p  
8   1.33.08   Emil Kundal -2008 Bagsværd AC 2p  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.00 +0.0   Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC 10p  
2   3.88 +0.4   Carl Bäckström Nielsen -2007 Amager AC 8p  
3   3.72 +0.0   Oliver Mikkelsen -2008 Bagsværd AC 7p  
4   3.68 +0.2   Mads Varnike Schiff -2007 Amager AC 6p  
5   3.62 +0.1   Mads Vincentsen -2007 Sparta 5p  
6   3.58 +0.8   Anders Silleborg -2007 Sparta 4p  
7   3.51 +0.6   Nurdin Sharif -2007 Hvidovre AM 3p  
8   3.22 +1.7   Victor Visan Bahn -2007 Sparta 2p  
9   3.16 +0.1   Anton Thers-Sonne -2007 Sparta 1p  
10   3.15 +0.9   Mads Augustinus Rasmussen -2008 Sparta 1p  
11   3.08 +1.2   Emil Zierfuss -2007 Hvidovre AM 1p  
12   2.82 +0.0   Emil Kundal -2008 Bagsværd AC 1p  
13   2.81 +1.0   Simon Castberg Kaus -2007 Sparta 1p  
14   2.71 +1.4   Jaspar Løvdal Nielsen -2008 Amager AC 1p  
15   2.69 +0.0   Lucas Zwicki -2008 Amager AC 1p  
16   2.66 +0.0   Tobias Hornebo Larsen -2008 Hvidovre AM 1p  
17   2.37 +0.9   Silas Juul Kofoed Led -2008 Hvidovre AM 1p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Thor Knudsen 3.90 +0.7 4.00 +0.0 3.85 +0.0
Carl Bäckström Nielsen 3.88 +0.4 3.85 +0.0 x  
Oliver Mikkelsen 3.63 +0.8 3.72 +0.0 3.66 +0.0
Mads Varnike Schiff 3.11 +0.7 3.68 +0.2 x  
Mads Vincentsen 3.62 +0.1 3.20 +0.0 3.19 +0.0
Anders Silleborg 2.53 +0.0 3.58 +0.8 3.55 +1.2
Nurdin Sharif 3.39 +1.5 3.51 +0.6 3.30 +0.3
Victor Visan Bahn 3.22 +1.7 3.14 +0.0 3.03 +0.3
Anton Thers-Sonne 3.16 +0.1 2.92 +0.2 2.75 +0.0
Mads Augustinus Rasmussen 3.15 +0.9 2.88 +0.0 2.85 +0.0
Emil Zierfuss 3.08 +1.2 2.88 +0.0 x  
Emil Kundal 2.60 +1.0 2.82 +0.0 2.24 +0.7
Simon Castberg Kaus 2.61 +1.4 2.55 +0.0 2.81 +1.0
Jaspar Løvdal Nielsen 2.71 +1.4 2.52 +0.5 2.59 +1.0
Lucas Zwicki 2.47 +0.1 2.69 +0.0 2.56 +0.0
Tobias Hornebo Larsen 2.59 +1.4 2.66 +0.0 2.41 +0.0
Silas Juul Kofoed Led x   2.37 +0.9 2.36 +0.7
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST TORS KL. 19.00  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   34.63   Anton Thers-Sonne -2007 Sparta 18p  
2   33.52   Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC 8p  
3   32.15   Nurdin Sharif -2007 Hvidovre AM 7p  
4   29.78   Mads Vincentsen -2007 Sparta 6p  
5   28.48   Victor Visan Bahn -2007 Sparta 5p  
6   28.44   Emil Zierfuss -2007 Hvidovre AM 4p  
7   27.66   William Thøgersen -2008 Sparta 3p  
8   27.46   Oliver Mikkelsen -2008 Bagsværd AC 2p  
9   23.06   Silas Juul Kofoed Led -2008 Hvidovre AM 1p  
10   22.00   Emil kundal -2008 Bagsværd AC 1p  
11   21.91   Tobias Hornebo Larsen -2008 Hvidovre AM 1p  
12   19.93   Lucas Zwicki -2008 Amager AC 1p  
13   18.82   Mads Augustinus Rasmussen -2008 Sparta 1p  
14   17.33   Jaspar Løvdal Nielsen -2008 Amager AC 1p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Anton Thers-Sonne 34.63 33.08 31.20
Thor Knudsen 33.52 32.52 30.44
Nurdin Sharif 32.15 31.99 29.10
Mads Vincentsen 28.15 28.25 29.78
Victor Visan Bahn 21.39 28.48 20.08
Emil Zierfuss 28.44 26.04 23.81
William Thøgersen 22.13 27.66 24.00
Oliver Mikkelsen 27.46 21.63 26.02
Silas Juul Kofoed Led 22.08 23.06 x
Emil kundal 22.00 21.69 x
Tobias Hornebo Larsen 21.91 20.54 19.85
Lucas Zwicki 18.47 19.43 19.93
Mads Augustinus Rasmussen 18.82 x 16.71
Jaspar Løvdal Nielsen 14.36 17.33 16.59
  DRENGE 10-11 ÅR - 80 METER TORS KL. 18.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   11.71   Lance Aabo -2006 HGaM 10p  
2   12.32   Malte Wolfgang Sassersen -2005 Hvidovre AM 8p  
3   12.53   Oliver Larsen -2005 Amager AC 7p  
4   12.71   Kasper Birk -2006 Hvidovre AM 6p  
5   13.66   Anton Malkov -2006 Amager AC 5p  
6   14.22   Marcus Dyreby Kock -2006 Amager AC 4p  
7   14.91   Otto Brekling Brushøj -2005 Amager AC 3p  
    DNS   David Juul Kofoed Led -2005 Hvidovre AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - 300 METER TORS KL. 20.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.63   Jeppe Dolmer Nielsen -2005 Bagsværd AC 10p  
2   49.87   Malte Wolfgang Sassersen -2005 Hvidovre AM 8p  
3   53.70   Kasper Birk -2006 Hvidovre AM 7p  
4   53.80   Rolf Riisager -2006 Amager AC 6p  
5   53.96   Thomas Malis -2006 Bagsværd AC 5p  
6   55.47   Otto Brekling Brushøj -2005 Amager AC 4p  
7   56.16   Anton Malkov -2006 Amager AC 3p  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   w4.60 +2.1   Lance Aabo -2006 HGaM 10p  
    4.49 +1.2          
2   4.28 +1.2   Malte Wolfgang Sassersen -2005 Hvidovre AM 8p  
3   3.91 +0.0   Oliver Larsen -2005 Amager AC 7p  
4   3.84 +0.5   Jeppe Dolmer Nielsen -2005 Bagsværd AC 6p  
5   3.70 +1.0   Thomas Malis -2006 Bagsværd AC 5p  
6   w3.67 +2.2   Kasper Birk -2006 Hvidovre AM 4p  
    3.64 +1.5          
7   3.07 +1.2   Otto Brekling Brushøj -2005 Amager AC 3p  
8   2.73 +1.0   Marcus Dyreby Kock -2006 Amager AC 2p  
    DNS     David Juul Kofoed Led -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Lance Aabo 4.60 +2.1 4.42 +1.8 4.49 +1.2
Malte Wolfgang Sassersen 4.28 +1.2 4.11 +1.7 3.39 +0.4
Oliver Larsen 3.91 +0.0 3.84 +1.3 3.82 +0.5
Jeppe Dolmer Nielsen 3.77 +0.0 3.70 +1.9 3.84 +0.5
Thomas Malis 3.70 +1.0 3.53 +1.2
Kasper Birk 3.67 +2.2 x   3.64 +1.5
Otto Brekling Brushøj 2.86 +3.1 2.61 +0.0 3.07 +1.2
Marcus Dyreby Kock 2.72 +1.4 2.73 +1.0 2.53 +0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.10   Jeppe Dolmer Nirlsen -2005 Bagsværd AC 10p  
2   7.49   Oliver Larsen -2005 Amager AC 8p  
3   7.46   Rolf Riisager -2006 Amager AC 7p  
4   6.09   Thomas Malis -2006 Bagsværd AC 6p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jeppe Dolmer Nirlsen 7.35 8.05 8.10
Oliver Larsen 6.68 7.49 7.16
Rolf Riisager 7.46 6.84 6.21
Thomas Malis 5.95 6.09 5.64
  DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 19.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   22.20   Rolf Riisager -2006 Amager AC 10p  
    DNS   David Juul Kofoed Led -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rolf Riisager 22.20 18.26 21.13
  DRENGE 12-13 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -0.1m/s
1   13.07   Magnus Ravn Herche -2003 Amager AC 10p  
2   13.34   Stinus Dolmer Nielsen -2003 Bagsværd AC 8p  
3   13.71   Vilhelm Krüger -2004 Sparta 7p  
4   14.26   Carl Bruce Aabo -2004 HGaM 6p  
    DNS   Peter Grevy Ejstrup -2004 Sparta    
 HEAT 2  w: -0.5m/s
1   14.26   Viktor Bech Petersen -2003 Amager AC 6p  
2   14.92   Johan Christian Holst -2003 Amager AC 4p  
3   16.93   Aksel Frimodt-Møller -2004 Bagsværd AC 3p  
    DNS   Kristoffer Andersen -2004 Hvidovre AM    
    DNS   Aude Tra-Bi -2003 Sparta    
  DRENGE 12-13 ÅR - 300 METER TORS KL. 20.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.71   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 10p  
2   44.87   Magnus Ravn Herche -2003 Amager AC 8p  
3   46.08   Sebastian Højriis Monnere -2003 Amager AC 7p  
4   46.41   Stinus Dolmer Nielsen -2003 Bagsværd AC 6p  
5   48.41   Gustav Bjaaland Andersen -2004 Amager AC 5p  
    DNS   Johan Christian Holst -2003 Amager AC    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING TORS KL. 18.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.65   Wilhelm Kopp -2003 Trongården IF 10p  
2   1.55   Sebastian Højriis Monnere -2003 Amager AC 8p  
3   1.40   Vilhelm Krüger -2004 Sparta 7p  
4   1.40   Viktor Bech Petersen -2003 Amager AC 7p  
5   1.35   Jonas Strunge -2004 Hvidovre AM 5p  
6   1.15   Kristoffer vesten Pederse -2004 Bagsværd AC 4p  
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68  
Wilhelm Kopp                 o o xxo o xxo xxx
Sebastian Højriis Monnere               o xxo o xxo xxx    
Vilhelm Krüger         o o o o xxx          
Viktor Bech Petersen             o xxo xxx          
Jonas Strunge     o o o o o xxx            
Kristoffer vesten Pederse o o o xxx                    
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.69 +0.0   Carl Bruce Aabo -2004 HGaM 10p  
2   4.62 +0.5   Viktor Bech Petersen -2003 Amager AC 8p  
3   4.55 -0.5   Magnus Ravn Herche -2003 Amager AC 7p  
4   4.46 +0.0   Johan Christian Holst -2003 Amager AC 6p  
5   4.09 +1.3   Gustav Bjaaland Andersen -2004 Amager AC 5p  
6   3.88 -0.3   Kristoffer vesten Pederse -2004 Bagsværd AC 4p  
7   3.05 +1.7   Aksel Frimodt-Møller -2004 Bagsværd AC 3p  
8   2.92 -0.6   Hussein Ali -2004 Amager AC 2p  
    DNS     Aude Tra-Bi -2003 Sparta    
    DNS     Peter Grevy Ejstrup -2004 Sparta    
    DNS     Oliver Baasch -2003 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Carl Bruce Aabo 4.59 +0.4 4.69 +0.0 4.65 +0.0
Viktor Bech Petersen 4.62 +0.5 4.42 +0.4 4.28 +0.0
Magnus Ravn Herche 4.32 +0.2 4.47 +0.0 4.55 -0.5
Johan Christian Holst 4.40 +1.8 4.46 +0.0 4.27 +0.0
Gustav Bjaaland Andersen 4.06 +0.0 2.57 -0.3 4.09 +1.3
Kristoffer vesten Pederse x   x   3.88 -0.3
Aksel Frimodt-Møller 3.05 +1.7 2.37 +1.1 2.52 +0.6
Hussein Ali 2.92 -0.6 2.77 +0.7 x  
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 18.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   14.16   Mads Rubek Vitoft -2003 Sparta 10p  
2   9.89   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 8p  
3   7.99   Kristoffer vesten Pederse -2004 Bagsværd AC 7p  
4   6.81   Jonas Strunge -2004 Hvidovre AM 6p  
5   5.50   Gustav Bjaaland Andersen -2004 Amager AC 5p  
6   4.00   Hussein Ali -2004 Amager AC 4p  
    DNS   Kristoffer Andersen -2004 Hvidovre AM    
    DNS   Oliver Baasch -2003 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Rubek Vitoft 13.46 14.16 13.97
Sofus Peter Lassen 9.89 x 9.62
Kristoffer vesten Pederse 7.21 7.88 7.99
Jonas Strunge 6.59 6.27 6.81
Gustav Bjaaland Andersen 5.32 5.50 5.45
Hussein Ali 3.21 4.00 3.62
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 18.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   26.25   Sebastian Højriis Monnere -2003 Amager AC 10p  
2   21.29   Jonas Strunge -2004 Hvidovre AM 8p  
3   19.24   Stinus Dolmer Nielsen -2003 Bagsværd AC 7p  
    DNS   Kristoffer Andersen -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sebastian Højriis Monnere 24.63 26.25 21.41
Jonas Strunge 17.84 17.21 21.29
Stinus Dolmer Nielsen 19.24 18.92 17.74
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST TORS KL. 18.30  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   18.58   Nicklas Kihl-Plambek -2002 Amager AC 10p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nicklas Kihl-Plambek 18.43 18.01 18.58
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   12.49   Oliver Birlie -1999 Amager AC 10p  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 fredag den 9. september 2016 klokken 10:23

© Copyright Dansk Atletik Forbund