Loading...

Regionsfinale, Kolding

10. september 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 10.sep 2016 på Kolding Stadion
Arrangør: Region Syd
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -0.5m/s  2h: -1.4m/s  3h: -2.6m/s
1   9.06 2h   JENSEN Jonathan Asp -2006 Sydjylland 12p  
2   9.13 1h   MEISSNER Cornelius Birk -2005 Nordvestjylland 11p  
3   9.29 1h   LIND Adam -2005 Østjylland 10p  
4   9.31 1h   DUMFRIES Christian -2005 Sydjylland 9p  
5   9.34 2h   SIGALA David -2005 Nordvestjylland 8p  
6   9.64 2h   NYBORG Anders Dahl -2005 Østjylland 7p  
7   9.67 3h   JOSEFSEN Magnus D. -2005 Sydjylland    
8   9.89 3h   TINGGAARD Anton -2005 Østjylland    
9   10.40 3h   BOYETT Johannes eg de -2005 Nordvestjylland    
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 13.25  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.24.74   NIELSEN Mathias -2005 Sydjylland 12p  
2   3.29.89   NIKOLAJSEN Andreas -2005 Sydjylland 11p  
3   3.36.59   PEDERSEN Daniel -2006 Østjylland 10p  
4   3.40.54   R Viktor -2005 Sydjylland    
5   3.47.20   LARSEN Magnus -2005 Nordvestjylland 9p  
6   3.48.18   VIDESEN Anders Arnborg -2005 Nordvestjylland 8p  
7   3.49.59   ROTTBØLL Emil -2006 Østjylland 7p  
8   3.51.91   LETH Asger -2005 Østjylland    
9   4.24.22   OLSEN August Kirial -2005 Nordvestjylland    
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.20  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -2.6m/s  2h: -0.7m/s  3h: -1.5m/s
1   11.65 1h   LIND Adam -2005 Østjylland 12p  
2   11.75 3h   WOLF Shawn -2005 Sydjylland 11p  
3   11.86 1h   NIELSEN Mathias -2005 Sydjylland 10p  
4   12.01 1h   MEISSNER Cornelius Birk -2005 Nordvestjylland 9p  
5   12.61 2h   FRIIS Noah -2005 Sydjylland    
6   12.97 3h   ROTTBØLL Emil -2006 Østjylland 8p  
7   14.29 2h   MOSE Mads -2005 Nordvestjylland 7p  
8   16.16 3h   CHRIS Mikkel W. Dalsgaard -2005 Nordvestjylland    
    0.00 2h   TINGGAARD Anton -2005 Østjylland    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.20   BLAKSKJÆR Casper -2005 Østjylland 12p  
2   1.20   NIKOLAJSEN Andreas -2005 Sydjylland 11p  
3   1.20   PEDERSEN Daniel -2006 Østjylland 10p  
4   1.15   SØRENSE Rasmus Østergaard -2005 Nordvestjylland 9p  
5   1.15   NYBORG Anders Dahl -2005 Østjylland    
6   1.10   JENSEN Jonathan Asp -2006 Sydjylland 8p  
7   0.90   CHRIS Mikkel W. Dalsgaard -2005 Nordvestjylland 7p  
    X   MOSE Mads -2005 Nordvestjylland    
  0.90 0.95 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25  
Casper Blakskjær       o o o xxx
Andreas Nikolajsen       o o xo  
Daniel Pedersen     o xxo o xxo xxx
Rasmus Østergaard Sørense     o o o xxx  
Anders Dahl Nyborg       xo o xxx  
Jonathan Asp Jensen     o o xxx    
Mikkel W. Dalsgaard Chris o xxx          
Mads Mose   xxx          
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.35 +1.2   JENSEN Jonathan Asp -2006 Sydjylland 12p  
2   4.33 +1.4   BLAKSKJÆR Casper -2005 Østjylland 11p  
3   4.30 +1.4   DUMFRIES Christian -2005 Sydjylland 10p  
4   4.24 +0.4   SIGALA David -2005 Nordvestjylland 9p  
5   4.23 +1.0   LIND Adam -2005 Østjylland 8p  
6   3.97 +1.4   WOLF Shawn -2005 Sydjylland    
7   3.67 +1.5   VIDESEN Anders Arnborg -2005 Nordvestjylland 7p  
8   3.22 +1.5   SCHMIDT Emil Møller -2005 Nordvestjylland    
9   3.19 +1.4   THOMSEN Andreas -2006 Østjylland    
  1.runde  
Jonathan Asp Jensen 4.35 +1.2
Casper Blakskjær 4.33 +1.4
Christian Dumfries 4.30 +1.4
David Sigala 4.24 +0.4
Adam Lind 4.23 +1.0
Shawn Wolf 3.97 +1.4
Anders Arnborg Videsen 3.67 +1.5
Emil Møller Schmidt 3.22 +1.5
Andreas Thomsen 3.19 +1.4
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.17   ASMUSSEN Mikkel Navntoft -2006 Sydjylland 12p  
2   8.01   SØRENSE Rasmus Østergaard -2005 Nordvestjylland 11p  
3   7.67   BLAKSKJÆR Casper -2005 Østjylland 10p  
4   7.33   MEISSNER Cornelius Birk -2005 Nordvestjylland 9p  
5   6.63   NIKOLAJSEN Andreas -2005 Sydjylland 8p  
6   6.25   JOSEFSEN Magnus D. -2005 Sydjylland    
7   5.86   PEDERSEN Daniel -2006 Østjylland 7p  
8   4.99   BOYETT Johannes eg de -2005 Nordvestjylland    
9   4.88   THOMSEN Andreas -2006 Østjylland    
  1.runde  
Mikkel Navntoft Asmussen 8.17
Rasmus Østergaard Sørense 8.01
Casper Blakskjær 7.67
Cornelius Birk Meissner 7.33
Andreas Nikolajsen 6.63
Magnus D. Josefsen 6.25
Daniel Pedersen 5.86
Johannes eg de Boyett 4.99
Andreas Thomsen 4.88
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.30   NYBORG Anders Dahl -2005 Østjylland 12p  
2   40.35   SØRENSE Rasmus Østergaard -2005 Nordvestjylland 11p  
3   40.25   NIELSEN Mathias -2005 Sydjylland 10p  
4   37.94   DUMFRIES Christian -2005 Sydjylland 9p  
5   37.57   LUMBYE Marvin -2006 Sydjylland    
6   36.60   LETH Asger -2005 Østjylland 8p  
7   33.85   TINGGAARD Anton -2005 Østjylland    
8   28.69   MORTENS Magnus Østergaard -2005 Nordvestjylland 7p  
9   21.42   BOYETT Johannes eg de -2005 Nordvestjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Anders Dahl Nyborg 44.26 41.90 44.30
Rasmus Østergaard Sørense 40.35 37.14 30.24
Mathias Nielsen 38.98 33.07 40.25
Christian Dumfries 37.53 37.94 34.08
Marvin Lumbye 37.57 33.59 37.40
Asger Leth 30.75 x 36.60
Anton Tinggaard 32.64 33.85 x
Magnus Østergaard Mortens 22.13 28.69 28.21
Johannes eg de Boyett 13.68 21.42 19.18
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   35.83 1h   Sydjylland 1   12p  
2   36.49 1h   Østjylland 1   10p  
3   36.83 1h   Cornelius Birk Meissner -2005
David Sigala -2005
Magnus Østergaard Mortens -2005
Rasmus Østergaard Sørense -2005
Nordvestjylland 1 8p  
4   38.35 2h   Sydjylland 2      
5   39.19 2h   Østjylland 2      
6   42.63 2h   Anders Arnborg Videsen -2005
Emil Møller Schmidt -2005
Johannes eg de Boyett -2005
Magnus Larsen -2005
Nordvestjylland 2    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -0.4m/s  2h: -2.2m/s  3h: -1.0m/s
1   9.80 1h   LYKKE Henrik -2003 Østjylland 12p  
2   11.27 3h   NIELSEN Nicklas Non -2003 Nordvestjylland 11p  
3   11.53 1h   SOMMERSTÆR Bertram -2003 Sydjylland 10p  
4   11.64 2h   MIKKELSEN Marius -2004 Sønderjylland 9p  
5   11.69 2h   SØRENSEN David Østergaard -2003 Nordvestjylland 8p  
6   11.76 3h   HANSEN Sune -2003 Sønderjylland 7p  
7   11.78 2h   WILDWORE Lehn -2003 Østjylland 6p  
8   11.83 1h   PETERSEN Jacob Riis -2003 Sønderjylland    
9   11.92 3h   FISKER Simon -2003 Sydjylland 5p  
10   11.94 1h   PEDERSEN Christian Dam -2003 Nordvestjylland    
11   12.30 3h   DICHMANN Tobias Skak -2003 Østjylland    
12   12.67 2h   LUND Magnus -2003 Sydjylland    
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: +0.2m/s  2h: -0.1m/s  3h: -2.1m/s
1   26.58 1h   KØRNER Max -2003 Østjylland 12p  
2   27.99 2h   KRAGELUND Rasmus -2003 Østjylland 11p  
3   28.62 3h   SIGALA Samuel Emil Gobina -2003 Nordvestjylland 10p  
4   29.35 1h   SOMMERSTÆR Bertram -2003 Sydjylland 9p  
5   29.70 1h   SØRENSEN David Østergaard -2003 Nordvestjylland 8p  
6   30.15 3h   HANSEN Sune -2003 Sønderjylland 7p  
7   30.32 3h   FISKER Simon -2003 Sydjylland 6p  
8   30.60 1h   PETERSEN Jacob Riis -2003 Sønderjylland 5p  
9   31.04 3h   MAINS Frej -2004 Østjylland    
10   32.17 2h   PEDERSEN Christian Dam -2003 Nordvestjylland    
11   32.97 2h   VEJRUP Jens-Peter Holm -2004 Sydjylland    
    0.00 2h   MIKKELSEN Marius -2004 Sønderjylland    
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 13.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.07.83   LEE Frederik -2004 Østjylland 12p  
2   3.12.67   BOSSEN Torben -2003 Sydjylland 11p  
3   3.20.01   NIELSE Mikkel Bjerregaard -2003 Sydjylland 10p  
4   3.22.23   HANSEN Mike Fløe -2003 Nordvestjylland 9p  
5   3.23.49   ERRITSØ Christoffer -2003 Østjylland 8p  
6   3.23.95   AXELGAARD Milan -2004 Sønderjylland 7p  
7   3.27.12   VEJRUP Jens-Peter Holm -2004 Sydjylland    
8   3.27.22   CHRISTIANSEN Bjarke -2003 Nordvestjylland 6p  
9   3.28.62   HANSEN Sune -2003 Sønderjylland 5p  
10   3.31.28   RIIS Søren Bentin -2003 Sønderjylland    
11   3.37.48   LARSEN Jeppe -2003 Nordvestjylland    
12   3.42.05   JENSEN Tristan E. -2004 Østjylland    
  HOLD
1   6.31.32   Frederik Lee (3.07.83) Østjylland    
        Christoffer Erritsø (3.23.49)      
2   6.32.68   Torben Bossen (3.12.67) Sydjylland    
        Mikkel Bjerregaard Nielse (3.20.01)      
3   6.49.45   Mike Fløe Hansen (3.22.23) Nordvestjylland    
        Bjarke Christiansen (3.27.22)      
4   6.52.57   Milan Axelgaard (3.23.95) Sønderjylland    
        Sune Hansen (3.28.62)      
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 12.55  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.0m/s  2h: -1.5m/s  3h: -1.8m/s
1   13.53 1h   ROED Kristian -2003 Østjylland 12p  
2   14.30 2h   MEISSNER Noah Birk -2003 Nordvestjylland 11p  
3   14.94 1h   HORN Lasse -2003 Sønderjylland 10p  
4   15.04 3h   ILSØ Rasmus -2003 Sønderjylland 9p  
5   15.87 1h   CLAUSEN Mathias -2004 Sydjylland 8p  
6   16.13 2h   NIELSE Mikkel Bjerregaard -2003 Sydjylland 7p  
7   16.16 1h   BUKHAVE Magnus -2003 Nordvestjylland 6p  
=   16.16 2h   LARSEN Jeppe -2003 Nordvestjylland    
9   17.29 2h   ROBER Rune -2004 Østjylland 5p  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.70   ROED Kristian -2003 Østjylland 12p  
2   1.65   KØRNER Max -2003 Østjylland 11p  
3   1.45   ILSØ Rasmus -2003 Sønderjylland 10p  
=   1.45   SIGALA Samuel Emil Gobina -2003 Nordvestjylland 10p  
5   1.45   SÆKMOSE Hans -2004 Sydjylland 8p  
6   1.40   LUND Magnus -2003 Sydjylland 7p  
7   1.40   HORN Lasse -2003 Sønderjylland 6p  
8   1.40   SØRENSEN David Østergaard -2003 Nordvestjylland 5p  
9   1.30   DICHMANN Tobias Skak -2003 Østjylland    
  1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.73  
Kristian Roed             o   o xxo xxo xxx
Max Kørner         o o o o o xo xxx  
Rasmus Ilsø o o o o xxo o xxx          
Samuel Emil Gobina Sigala     o xo xo o xxx          
Hans Sækmose   o o o o xo xxx          
Magnus Lund     o o o xxx            
Lasse Horn     o o xo xxx            
David Østergaard Sørensen o o o xxo xxo xxx            
Tobias Skak Dichmann o o xo xxx                
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.20   BUKHAVE Magnus -2003 Nordvestjylland 12p  
2   2.20   LYKKE Henrik -2003 Østjylland 11p  
3   2.10   HORN Lasse -2003 Sønderjylland 10p  
4   2.00   WILDWORE Lehn -2003 Østjylland 9p  
5   1.70   ILSØ Rasmus -2003 Sønderjylland 8p  
    X   SØRENSEN Viktor Rejnhold -2004 Sydjylland    
    X   ERRITSØ Christoffer -2003 Østjylland    
  1.50 1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30  
Magnus Bukhave           o o o xxx
Henrik Lykke           o xo o xxx
Lasse Horn           xo xo xxx  
Lehn Wildwore         xo o xxx    
Rasmus Ilsø   o xo xxx          
Viktor Rejnhold Sørensen xxx                
Christoffer Erritsø xxx                
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.17 +1.4   ROED Kristian -2003 Østjylland 12p  
2   5.06 +1.7   SIGALA Samuel Emil Gobina -2003 Nordvestjylland 11p  
3   4.68 +1.4   WILDWORE Lehn -2003 Østjylland 10p  
4   4.66 +1.6   SOMMERSTÆR Bertram -2003 Sydjylland 9p  
5   4.44 +1.5   FISKER Simon -2003 Sydjylland 8p  
6   4.42 +0.4   MIKKELSEN Marius -2004 Sønderjylland 7p  
7   4.41 +1.9   ERRITSØ Christoffer -2003 Østjylland    
8   4.37 +1.4   BUKHAVE Magnus -2003 Nordvestjylland 6p  
9   4.28 +1.7   RIIS Søren Bentin -2003 Sønderjylland 5p  
10   4.23 +0.5   CLAUSEN Mathias -2004 Sydjylland    
11   w4.17 +2.5   PETERSEN Jacob Riis -2003 Sønderjylland    
=   4.17 +0.7   PEDERSEN Christian Dam -2003 Nordvestjylland    
  1.runde  
Kristian Roed 5.17 +1.4
Samuel Emil Gobina Sigala 5.06 +1.7
Lehn Wildwore 4.68 +1.4
Bertram Sommerstær 4.66 +1.6
Simon Fisker 4.44 +1.5
Marius Mikkelsen 4.42 +0.4
Christoffer Erritsø 4.41 +1.9
Magnus Bukhave 4.37 +1.4
Søren Bentin Riis 4.28 +1.7
Mathias Clausen 4.23 +0.5
Jacob Riis Petersen 4.17 +2.5
Christian Dam Pedersen 4.17 +0.7
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.77   KØRNER Max -2003 Østjylland 12p  
2   11.36   NIELSEN Nicklas Non -2003 Nordvestjylland 11p  
3   10.15   KRAGELUND Rasmus -2003 Østjylland 10p  
4   9.53   MARKUSSEN Rasmus -2003 Sønderjylland 9p  
5   9.34   NIELSEN Mads Krogsgaard -2004 Sønderjylland 8p  
6   9.07   SÆKMOSE Hans -2004 Sydjylland 7p  
7   8.98   SØVANG Lucas -2003 Sønderjylland    
8   8.47   BOSSEN Torben -2003 Sydjylland 6p  
9   8.12   OLSEN Oliver Kirial -2003 Nordvestjylland 4p  
10   7.71   MEISSNER Noah Birk -2003 Nordvestjylland    
11   6.57   SØRENSEN Viktor Hjort -2003 Sydjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Max Kørner 12.65 12.52 12.77
Nicklas Non Nielsen 10.30 9.95 11.36
Rasmus Kragelund 9.07 10.15 7.15
Rasmus Markussen 8.56 8.98 9.53
Mads Krogsgaard Nielsen 8.95 8.67 9.34
Hans Sækmose 8.56 8.33 9.07
Lucas Søvang 8.39 8.58 8.98
Torben Bossen 8.47 7.33 8.40
Oliver Kirial Olsen 8.12 7.75 7.42
Noah Birk Meissner x x 7.71
Viktor Hjort Sørensen 6.00 6.57 6.47
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.15  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   25.50   KRAGELUND Rasmus -2003 Østjylland 12p  
2   22.45   SØVANG Lucas -2003 Sønderjylland 11p  
3   21.81   LUND Magnus -2003 Sydjylland 10p  
4   21.56   NIELSEN Mads Krogsgaard -2004 Sønderjylland 9p  
5   20.42   ANDREASSEN Lukas Bang -2003 Østjylland 8p  
6   20.23   OLSEN Oliver Kirial -2003 Nordvestjylland 7p  
7   18.97   SØRENSEN Viktor Hjort -2003 Sydjylland 6p  
8   15.19   SØRENSEN Viktor Rejnhold -2004 Sydjylland    
9   15.03   NIELSEN Nicklas Non -2003 Nordvestjylland 5p  
10   11.20   ROBER Rune -2004 Østjylland    
11   8.29   CHRISTIANSEN Bjarke -2003 Nordvestjylland    
  1.runde  
Rasmus Kragelund 25.50
Lucas Søvang 22.45
Magnus Lund 21.81
Mads Krogsgaard Nielsen 21.56
Lukas Bang Andreassen 20.42
Oliver Kirial Olsen 20.23
Viktor Hjort Sørensen 18.97
Viktor Rejnhold Sørensen 15.19
Nicklas Non Nielsen 15.03
Rune Rober 11.20
Bjarke Christiansen 8.29
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   43.84   MARKUSSEN Rasmus -2003 Sønderjylland 12p  
2   33.43   MEISSNER Noah Birk -2003 Nordvestjylland 11p  
3   31.30   MAINS Frej -2004 Østjylland 10p  
4   30.88   NIELSE Mikkel Bjerregaard -2003 Sydjylland 9p  
5   29.19   SÆKMOSE Hans -2004 Sydjylland 8p  
6   28.95   OLSEN Oliver Kirial -2003 Nordvestjylland 7p  
7   28.89   NIELSEN Mads Krogsgaard -2004 Sønderjylland 6p  
8   27.25   SØVANG Lucas -2003 Sønderjylland    
9   22.66   STUBKJÆR Mikkel -2003 Nordvestjylland    
10   19.54   ANDREASSEN Lukas Bang -2003 Østjylland 5p  
11   19.40   SØRENSEN Viktor Rejnhold -2004 Sydjylland    
12   19.19   LYKKE Henrik -2003 Østjylland    
  1.runde  
Rasmus Markussen 43.84
Noah Birk Meissner 33.43
Frej Mains 31.30
Mikkel Bjerregaard Nielse 30.88
Hans Sækmose 29.19
Oliver Kirial Olsen 28.95
Mads Krogsgaard Nielsen 28.89
Lucas Søvang 27.25
Mikkel Stubkjær 22.66
Lukas Bang Andreassen 19.54
Viktor Rejnhold Sørensen 19.40
Henrik Lykke 19.19
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.09 1h   Østjylland 1   12p  
2   45.85 1h   Sønderjylland 1   10p  
3   45.88 1h   Samuel Emil Gobina Sigala -2003
Christian Dam Pedersen -2003
Nicklas Non Nielsen -2003
David Østergaard Sørensen -2003
Nordvestjylland 1 8p  
4   46.02 1h   Sydjylland 1   6p  
5   46.28 2h   Bjarke Christiansen -2003
Jeppe Larsen -2003
Mikkel Stubkjær -2003
Noah Birk Meissner -2003
Nordvestjylland 2    
6   47.51 2h   Sydjylland 2      
7   48.13 2h   Sønderjylland 2      
8   49.05 2h   Østjylland 2      


Genereret af MARS version 2.0.0.401 mandag den 12. september 2016 klokken 12:36

RESULTATER
 
 
den 10.sep 2016 på Kolding Stadion
Arrangør: Region Syd
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -0.8m/s  2h: -1.4m/s  3h: -0.5m/s
1   9.20 3h   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland 12p  
2   9.21 3h   SKOU Johanna Kreiberg -2005 Østjylland 11p  
3   9.33 1h   AA Emilia -2005 Sydjylland 10p  
4   9.41 1h   MATHIASE Kamilla Finnerup -2005 Nordvestjylland 9p  
5   9.46 3h   PRÆSTBRO Mie -2005 Sydjylland 8p  
6   9.47 2h   CHRISTENSEN Mille -2005 Nordvestjylland 7p  
7   9.51 3h   ENNINFUL Rachel -2005 Nordvestjylland    
8   9.52 2h   MARKUSSEN Line -2005 Sønderjylland 6p  
9   9.90 1h   NOE Line -2006 Sønderjylland    
10   9.99 2h   FROBERG Frida -2005 Østjylland 5p  
11   10.24 2h   NIELSEN Josefine Lomholt -2006 Sydjylland    
12   13.67 1h   JENSEN Christine Bjerre -2005 Østjylland    
  HOLD
1   18.72   Lærke Aggesen (9.20) Sønderjylland    
        Line Markussen (9.52)      
2   18.79   Emilia Aa (9.33) Sydjylland    
        Mie Præstbro (9.46)      
3   18.88   Kamilla Finnerup Mathiase (9.41) Nordvestjylland    
        Mille Christensen (9.47)      
4   19.20   Johanna Kreiberg Skou (9.21) Østjylland    
        Frida Froberg (9.99)      
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.30.78   COLSTRUP Camilla -2005 Sønderjylland 12p  
2   3.39.86   CHRISTENSEN Mille -2005 Nordvestjylland 11p  
3   3.44.74   JENSEN Tilde -2005 Nordvestjylland 10p  
4   3.45.92   FREDERIKSEN Amanda Påske -2007 Sydjylland 9p  
5   3.46.82   JOHANNSEN Hanne M -2006 Sønderjylland 8p  
6   3.58.80   AUNING Astrid -2006 Sønderjylland    
7   4.00.22   THYGESEN Lærke Frost -2005 Østjylland 7p  
8   4.00.49   FROBERG Frida -2005 Østjylland 6p  
9   4.06.22   JØNSON Lærke -2006 Østjylland    
10   4.08.92   ANDERSEN Luka -2005 Nordvestjylland    
11   4.14.77   FASTING Andrea -2005 Sydjylland 5p  
    DNS   VINDBJERG Ida -2005 Sydjylland    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: +2.3m/s  2h: -1.4m/s  3h: -0.6m/s
1   10.78 2h   SØTTRUP Maja Dahl -2005 Østjylland 12p  
2   w11.62 1h   SKOU Johanna Kreiberg -2005 Østjylland 11p  
3   w11.66 1h   AA Emilia -2005 Sydjylland 10p  
4   12.28 3h   ENNINFUL Rachel -2005 Nordvestjylland 9p  
5   12.35 3h   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland 8p  
6   12.85 2h   NOE Line -2006 Sønderjylland 7p  
7   w12.94 1h   COLSTRUP Camilla -2005 Sønderjylland    
8   13.25 3h   HERSKIND Mathilde -2005 Østjylland    
9   w13.48 1h   BRANDT Andrea -2005 Nordvestjylland 4p  
10   13.65 3h   KRISTENSEN Jelva -2006 Sydjylland 3p  
11   13.70 2h   KJELDAHL Eva -2006 Sydjylland    
12   13.71 2h   ANDERSEN Luka -2005 Nordvestjylland    
  HOLD
1   22.40   Maja Dahl Søttrup (10.78) Østjylland    
        Johanna Kreiberg Skou (11.62)      
2   25.20   Lærke Aggesen (12.35) Sønderjylland    
        Line Noe (12.85)      
3   25.31   Emilia Aa (11.66) Sydjylland    
        Jelva Kristensen (13.65)      
4   25.76   Rachel Enninful (12.28) Nordvestjylland    
        Andrea Brandt (13.48)      
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.30   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland 12p  
2   1.25   AA Emilia -2005 Sydjylland 11p  
3   1.20   JENSEN Christine Bjerre -2005 Østjylland 10p  
=   1.20   NYGAARD Nanna Ilsøe -2006 Sydjylland 10p  
5   1.15   FRUERGAARD Maya -2005 Nordvestjylland 8p  
=   1.15   NOE Line -2006 Sønderjylland 7p  
=   1.15   FREDERIKSEN Signe -2005 Nordvestjylland 6p  
=   1.15   HERSKIND Mathilde -2005 Østjylland 5p  
9   1.15   KJELDSTEEN Signe -2005 Nordvestjylland    
10   1.00   KRISTENSEN Jelva -2006 Sydjylland    
    X   MARKUSSEN Line -2005 Sønderjylland    
    DNS   BUSK-MOHR Bjørk -2005 Østjylland    
  0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35  
Lærke Aggesen     o o o o o o xo xxx
Emilia Aa     o o o o xo xo xxx  
Christine Bjerre Jensen     o o o o o xxx    
Nanna Ilsøe Nygaard     o o o o o xxx    
Maya Fruergaard       o o o xxx      
Line Noe     o o o o xxx      
Signe Frederiksen   o o o o o xxx      
Mathilde Herskind     o o o o xxx      
Signe Kjeldsteen   o o o xo xo xxx      
Jelva Kristensen o o xo              
Line Markussen     x              
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   w4.30 +2.6   COLSTRUP Camilla -2005 Sønderjylland 12p  
    4.02 +0.6          
2   4.12 +0.7   PRÆSTBRO Mie -2005 Sydjylland 11p  
3   4.11 +0.6   JENSEN Christine Bjerre -2005 Østjylland 10p  
4   4.09 +0.9   SØTTRUP Maja Dahl -2005 Østjylland 9p  
5   3.99 +0.2   MARKUSSEN Line -2005 Sønderjylland 8p  
6   3.72 -0.6   CHRISTENSEN Mille -2005 Nordvestjylland 7p  
7   3.72 +0.5   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland    
8   3.65 +1.0   ENNINFUL Rachel -2005 Nordvestjylland 6p  
9   3.60 +2.0   GITZ-JOHANSEN Bolette -2005 Sydjylland 5p  
10   3.47 +1.2   MATHIASE Kamilla Finnerup -2005 Nordvestjylland    
11   3.28 +1.0   KNAUF Finja -2005 Sydjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Camilla Colstrup 4.30 +2.6 4.02 +0.6 4.12 +2.2
Mie Præstbro 4.05 +0.5 3.99 -0.4 4.12 +0.7
Christine Bjerre Jensen 3.77 +2.2 4.05 +0.8 4.11 +0.6
Maja Dahl Søttrup 4.00 +1.0 4.08 +1.1 4.09 +0.9
Line Markussen 3.99 +0.2 3.75 -0.3 3.78 -1.0
Mille Christensen 3.72 -0.6 3.72 +0.1 x  
Laura Jørgensen 3.72 +0.5 3.60 +1.1 3.69 +1.5
Rachel Enninful 3.37 +1.5 3.54 +1.1 3.65 +1.0
Bolette Gitz-Johansen 3.60 +2.0 3.53 +0.9 3.47 +0.8
Kamilla Finnerup Mathiase 3.47 +1.2 x   x  
Finja Knauf 3.28 +1.0 3.12 +1.9 3.03 +1.3
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.23   DAHL Iben -2005 Nordvestjylland 12p  
2   6.67   FROBERG Frida -2005 Østjylland 11p  
3   6.64   MATHIASE Kamilla Finnerup -2005 Nordvestjylland 10p  
4   6.34   ROBBIN-COKER Sophia -2005 Nordvestjylland    
5   6.16   MELDGAARD Anne Line -2006 Sønderjylland 9p  
6   6.01   HORN Henriette -2006 Sønderjylland 8p  
7   6.00   THUESEN Mille Vernegren -2006 Østjylland 7p  
8   5.87   NYGAARD Nanna Ilsøe -2006 Sydjylland 6p  
9   5.71   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland    
10   4.88   KNAUF Finja -2005 Sydjylland 5p  
11   4.83   KJELDAHL Eva -2006 Sydjylland    
12   4.47   LYKKE Lærke -2005 Østjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Iben Dahl 7.62 8.23 7.97
Frida Froberg 6.62 5.87 6.67
Kamilla Finnerup Mathiase 6.25 6.13 6.64
Sophia Robbin-Coker 6.16 5.86 6.34
Anne Line Meldgaard 6.16 5.19 5.82
Henriette Horn 5.71 6.01 5.98
Mille Vernegren Thuesen 5.71 6.00 5.61
Nanna Ilsøe Nygaard 5.87 5.78 5.40
Laura Jørgensen 5.55 5.71 5.59
Finja Knauf 4.72 4.88 4.32
Eva Kjeldahl 4.83 4.29 4.30
Lærke Lykke 4.47 x 3.57
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 13.15  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.00   SØTTRUP Maja Dahl -2005 Østjylland 12p  
2   39.60   DAHL Iben -2005 Nordvestjylland 11p  
3   34.22   TORP Maiken S -2005 Nordvestjylland 10p  
4   31.82   VINDBJERG Ida -2005 Sydjylland 9p  
5   30.77   GUDE Iben S -2005 Nordvestjylland    
6   27.83   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland 8p  
7   27.48   KJELDAHL Eva -2006 Sydjylland 7p  
8   27.46   HORN Henriette -2006 Sønderjylland 6p  
9   26.64   PRÆSTBRO Mie -2005 Sydjylland    
10   23.92   JØNSON Lærke -2006 Østjylland 5p  
11   22.32   MELDGAARD Anne Line -2006 Sønderjylland    
12   16.22   THUESEN Mille Vernegren -2006 Østjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Maja Dahl Søttrup 39.58 41.00 36.42
Iben Dahl 37.27 39.60 x
Maiken S Torp 34.22 33.08 33.32
Ida Vindbjerg 31.82 25.87 31.33
Iben S Gude x 30.77 30.16
Laura Jørgensen 27.83 27.21 25.19
Eva Kjeldahl 27.48 23.20 24.36
Henriette Horn 27.46 26.12 25.48
Mie Præstbro 26.15 20.56 26.64
Lærke Jønson 20.75 23.92 x
Anne Line Meldgaard 22.32 20.92 21.89
Mille Vernegren Thuesen x 16.22 x
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   36.21 1h   Freja, Jensen -2003
Nikoline Bundgaard Hansen -2004
Ida Clara Jacobsen -2004
Klara Lind Toustrup -2003
Østjylland 1 12p  
2   36.73 1h   Sønderjylland 1   10p  
3   37.78 1h   Kamilla Finnerup Mathiase -2005
Mille Christensen -2005
Rachel Enninful -2005
Tilde Jensen -2005
Nordvestjylland 1 8p  
4   38.31 1h   Sydjylland 1   6p  
5   39.65 1h   Østjylland 2      
6   39.66 2h   Maya Fruergaard -2005
Sophia Robbin-Coker -2005
Signe Frederiksen -2005
Signe Kjeldsteen -2005
Nordvestjylland 2    
7   40.38 2h   Sydjylland 2      
8   43.75 2h   Sønderjylland 2      
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.5m/s  2h: +0.0m/s  3h: -2.2m/s
1   11.28 1h   JENSEN Freja, -2003 Østjylland 12p  
2   11.36 2h   JENSEN Mathilde Asp -2003 Sydjylland 11p  
3   11.55 1h   GRAVGAARD Alberte -2003 Nordvestjylland 10p  
4   11.62 3h   TOUSTRUP Klara Lind -2003 Østjylland 9p  
5   11.63 3h   SASS Camilla -2003 Nordvestjylland 8p  
6   11.86 3h   WEDEKE Martha Schack -2004 Sønderjylland 7p  
7   11.87 2h   VESTERGAARD Ida O -2003 Sønderjylland 6p  
8   11.96 2h   HØGSBERG Ida Tveen -2003 Nordvestjylland    
9   12.28 1h   HAAHR Karen -2003 Sydjylland 5p  
10   12.43 2h   WOLFF Emma Sjøberg -2004 Østjylland    
11   12.45 1h   SVENSSON Annabelle -2004 Sønderjylland    
    DNS 3h   BERTELSEN Naja -2003 Sydjylland    
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -1.2m/s  2h: +0.1m/s  3h: -1.1m/s
1   29.45 3h   HANSEN Nikoline Bundgaard -2004 Østjylland 12p  
2   29.88 2h   BERTELSEN Naja -2003 Sydjylland 11p  
3   30.17 2h   TOUSTRUP Klara Lind -2003 Østjylland 10p  
4   30.21 1h   BRADAL Ann-Sofie -2004 Østjylland    
5   30.32 2h   HENRIQUES Amanda Sondrup -2003 Nordvestjylland 9p  
6   30.49 3h   NIEBUHR Victoria -2003 Sønderjylland 8p  
7   30.50 1h   KANSTRUP Amalie S. -2003 Nordvestjylland 7p  
8   30.81 1h   VESTERGAARD Ida O -2003 Sønderjylland 6p  
9   30.91 3h   SASS Camilla -2003 Nordvestjylland    
10   31.48 1h   HAAHR Karen -2003 Sydjylland 5p  
    DNS 2h   WEDEKE Martha Schack -2004 Sønderjylland    
    DNS 3h   AA Sofia -2004 Sydjylland    
  HOLD
1   59.62   Nikoline Bundgaard Hansen (29.45) Østjylland    
        Klara Lind Toustrup (30.17)      
2   1.00.82   Amanda Sondrup Henriques (30.32) Nordvestjylland    
        Amalie S. Kanstrup (30.50)      
3   1.01.30   Victoria Niebuhr (30.49) Sønderjylland    
        Ida O Vestergaard (30.81)      
4   1.01.36   Naja Bertelsen (29.88) Sydjylland    
        Karen Haahr (31.48)      
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 13.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.10.51   KIPLAGAT Emma -2004 Sydjylland 12p  
2   3.19.13   JOHANNSEN Solveig Mærsk -2003 Sønderjylland 11p  
3   3.20.99   JØRGENSEN Marie-Louise -2003 Sydjylland 10p  
4   3.34.26   KANSTRUP Amalie S. -2003 Nordvestjylland 9p  
5   3.34.94   SØRENSEN Ditte Stærk -2003 Nordvestjylland 8p  
6   3.43.81   DUELUND Ida -2004 Sønderjylland 7p  
7   3.44.81   KILSMARK Selma Østjylland 6p  
8   3.46.36   HØGSBERG Ida Tveen -2003 Nordvestjylland    
9   3.49.09   WOLFF Emma Sjøberg -2004 Østjylland 5p  
10   4.05.58   QVORTRUP Martha -2003 Østjylland    
    DNS   AA Sofia -2004 Sydjylland    
  HOLD
1   6.31.50   Emma Kiplagat (3.10.51) Sydjylland    
        Marie-Louise Jørgensen (3.20.99)      
2   7.02.94   Solveig Mærsk Johannsen (3.19.13) Sønderjylland    
        Ida Duelund (3.43.81)      
3   7.09.20   Amalie S. Kanstrup (3.34.26) Nordvestjylland    
        Ditte Stærk Sørensen (3.34.94)      
4   7.33.90   Selma Kilsmark (3.44.81) Østjylland    
        Emma Sjøberg Wolff (3.49.09)      
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.40  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: -0.9m/s  2h: -1.3m/s  3h: -1.8m/s
1   10.27 1h   HENRIQUES Amanda Sondrup -2003 Nordvestjylland 12p  
2   10.38 2h   JENSEN Mathilde Asp -2003 Sydjylland 11p  
3   10.45 3h   BREINHOLT Rikke -2003 Nordvestjylland 10p  
4   10.61 1h   KRUSTRUP Klara Winther -2003 Østjylland 9p  
5   11.31 1h   JOHANNSEN Solveig Mærsk -2003 Sønderjylland 8p  
6   11.54 1h   ANDERSEN Line Grønbæk -2004 Sydjylland 7p  
7   11.82 3h   BOHN Sophie Bagger -2004 Østjylland 6p  
8   11.98 2h   BRANDT Johanna -2003 Nordvestjylland    
9   12.03 2h   NIEBUHR Victoria -2003 Sønderjylland 5p  
10   12.37 3h   KRISTENSEN Thea H. -2004 Sydjylland    
11   13.33 2h   QVORTRUP Martha -2003 Østjylland    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.45   GRAVGAARD Alberte -2003 Nordvestjylland 12p  
2   1.45   ROBBIN-COKER Rebekah -2003 Nordvestjylland 11p  
3   1.45   BREINHOLT Rikke -2003 Nordvestjylland    
4   1.40   JENSEN Freja, -2003 Østjylland 9p  
5   1.35   BOHN Sophie Bagger -2004 Østjylland 8p  
6   1.30   DUELUND Ida -2004 Sønderjylland 7p  
7   1.30   NIEBUHR Victoria -2003 Sønderjylland 6p  
8   1.25   ANDERSEN Line Grønbæk -2004 Sydjylland 5p  
9   1.25   SELMER Liv T. -2004 Østjylland    
10   1.25   LUND Nanna -2004 Sydjylland 3p  
11   1.20   HOMILIUS Kerstin H -2003 Sønderjylland    
12   1.15   NIKOLAJSEN Lizette -2003 Sydjylland    
    DNS   BROMERHOLM Josefine -2003 Nordvestjylland    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50  
Alberte Gravgaard       o o o o o o xxx
Rebekah Robbin-Coker           o o xo xo xxx
Rikke Breinholt         o o o o xxo xxx
Freja, Jensen         o o o o xxx  
Sophie Bagger Bohn   o o o o o xo xxx    
Ida Duelund   o o o o o xxx      
Victoria Niebuhr     o o o xo xxx      
Line Grønbæk Andersen     o o xo xxx        
Liv T. Selmer       xo xo xxx        
Nanna Lund o o o o xxo xxx        
Kerstin H Homilius   o o o xxx          
Lizette Nikolajsen o o xo xxx            
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.64 +1.0   ROBBIN-COKER Rebekah -2003 Nordvestjylland 12p  
2   4.61 +0.8   JENSEN Mathilde Asp -2003 Sydjylland 11p  
3   w4.52 +2.6   BRADAL Ann-Sofie -2004 Østjylland 10p  
    4.50 +1.7          
4   4.51 +1.4   HENRIQUES Amanda Sondrup -2003 Nordvestjylland 9p  
5   4.50 +0.2   VESTERGAARD Ida O -2003 Sønderjylland 8p  
6   4.42 +0.3   HANSEN Nikoline Bundgaard -2004 Østjylland 7p  
7   4.42 +1.8   WEDEKE Martha Schack -2004 Sønderjylland 6p  
8   4.36 +1.3   ANDERSEN Line Grønbæk -2004 Sydjylland 5p  
9   4.33 +1.8   JACOBSEN Ida Clara -2004 Østjylland    
10   4.00 +1.3   RAMSGAARD Katrine Mejls -2004 Nordvestjylland    
11   3.76 +1.4   SVENSSON Annabelle -2004 Sønderjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rebekah Robbin-Coker 4.63 +1.0 4.64 +1.0 4.58 +0.5
Mathilde Asp Jensen 4.61 +0.8 4.58 +1.2 3.88 +0.7
Ann-Sofie Bradal 4.52 +2.6 4.50 +1.7 4.29 +0.5
Amanda Sondrup Henriques 4.51 +1.4 4.45 -1.3 4.48 +1.7
Ida O Vestergaard 4.45 +1.6 4.47 +2.0 4.50 +0.2
Nikoline Bundgaard Hansen 4.19 +0.7 4.34 +0.5 4.42 +0.3
Martha Schack Wedeke 4.42 +1.8 4.22 +1.6 3.60 +0.6
Line Grønbæk Andersen 4.22 +1.3 4.36 +1.3 4.30 +2.3
Ida Clara Jacobsen 4.33 +1.8
Katrine Mejls Ramsgaard 4.00 +1.3 3.79 +1.1 3.82 +1.4
Annabelle Svensson 3.76 +1.4 3.49 +1.1 3.07 +1.3
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   10.88   BREINHOLT Rikke -2003 Nordvestjylland 12p  
2   10.56   GRAVGAARD Alberte -2003 Nordvestjylland 11p  
3   10.15   RAMSGAARD Annika Mejls -2003 Nordvestjylland    
4   8.44   JOHANNSEN Solveig Mærsk -2003 Sønderjylland 10p  
5   8.30   KARUNANITHY Santhavi -2004 Sønderjylland 9p  
6   8.21   TANGGAARD Trine -2003 Sydjylland 8p  
7   7.65   KRISTENSEN Thea H. -2004 Sydjylland 7p  
8   7.50   SELMER Liv T. -2004 Østjylland 6p  
9   7.19   SVENSSON Annabelle -2004 Sønderjylland    
10   7.13   VIGFÚSDÓTTIR Ilmur -2004 Østjylland 5p  
11   6.75   KILSMARK Selma Østjylland    
12   6.54   NIKOLAJSEN Lizette -2003 Sydjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rikke Breinholt 10.16 10.26 10.88
Alberte Gravgaard 10.56 9.94 9.02
Annika Mejls Ramsgaard 9.37 8.14 10.15
Solveig Mærsk Johannsen 7.60 8.15 8.44
Santhavi Karunanithy 8.30 7.53 8.00
Trine Tanggaard 7.67 8.21 7.96
Thea H. Kristensen 7.65 7.63 7.26
Liv T. Selmer 7.50 7.05 7.03
Annabelle Svensson 7.19 6.96 7.00
Ilmur Vigfúsdóttir 6.05 7.13 6.84
Selma Kilsmark 6.38 6.75 6.46
Lizette Nikolajsen 6.31 6.54 6.45
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 12.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   26.01   BROMERHOLM Josefine -2003 Nordvestjylland 12p  
2   18.80   JØRGENSEN Marie-Louise -2003 Sydjylland 11p  
3   18.70   CAVRAG Ema -2003 Nordvestjylland 10p  
4   18.06   RAMSGAARD Annika Mejls -2003 Nordvestjylland    
5   16.18   QVORTRUP Martha -2003 Østjylland 8p  
6   14.11   KARUNANITHY Santhavi -2004 Sønderjylland 7p  
7   14.09   HOMILIUS Kerstin H -2003 Sønderjylland 6p  
8   13.46   LUND Nanna -2004 Sydjylland 5p  
9   11.41   NIKOLAJSEN Lizette -2003 Sydjylland    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Bromerholm 21.67 x 26.01
Marie-Louise Jørgensen 18.80 15.46 17.67
Ema Cavrag 18.70 18.47 17.80
Annika Mejls Ramsgaard 18.06 x x
Martha Qvortrup 15.13 x 16.18
Santhavi Karunanithy x 13.26 14.11
Kerstin H Homilius x x 14.09
Nanna Lund 11.60 12.95 13.46
Lizette Nikolajsen 11.41 10.05 x
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   34.72   BROMERHOLM Josefine -2003 Nordvestjylland 12p  
2   27.50   JØRGENSEN Marie-Louise -2003 Sydjylland 11p  
3   26.49   RAMSGAARD Annika Mejls -2003 Nordvestjylland 10p  
4   26.10   KANSTRUP Amalie S. -2003 Nordvestjylland    
5   22.28   JØRGEN Christine Kjestrup -2003 Østjylland 9p  
6   19.37   HOMILIUS Kerstin H -2003 Sønderjylland 8p  
7   18.13   TANGGAARD Trine -2003 Sydjylland 7p  
8   15.99   SELMER Liv T. -2004 Østjylland 6p  
9   10.25   LUND Nanna -2004 Sydjylland    
    X   JACOBSEN Ida Clara -2004 Østjylland    
    X   KARUNANITHY Santhavi -2004 Sønderjylland 5p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Bromerholm 26.81 24.30 34.72
Marie-Louise Jørgensen 27.50 19.92 25.63
Annika Mejls Ramsgaard 21.43 24.10 26.49
Amalie S. Kanstrup 23.01 26.10 24.94
Christine Kjestrup Jørgen 18.96 14.00 22.28
Kerstin H Homilius 19.37 16.83 15.05
Trine Tanggaard 18.13 17.45 17.76
Liv T. Selmer 12.60 14.59 15.99
Nanna Lund 7.59 8.92 10.25
Ida Clara Jacobsen x x x
Santhavi Karunanithy x x x
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.54 1h   Nordvestjylland 1   12p  
2   45.12 1h   Østjylland 1   10p  
3   46.02 1h   Sønderjylland 1   8p  
4   46.26 2h   Nordvestjylland 2      
5   46.98 2h   Sydjylland 2   6p  
6   49.91 1h   Østjylland 2      
7   51.50 2h   Sønderjylland 2      
    DQ 1h   Sydjylland 1      


Genereret af MARS version 2.0.0.401 mandag den 12. september 2016 klokken 12:35

© Copyright Dansk Atletik Forbund