Loading...

Indestævne 1, Hvidovre

03. december 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 4.dec 2016 på Atletikhallen Hvidovre
Arrangør: Hvidovre AM
  PIGER 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 12.15  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 3 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE  w: +0.0m/s
9   8.03 f KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd Atletik Club    
10   8.56 f EVENSEN Silke Lykke -2007 IK Hellas    
11   8.99 f FALCK Ester -2008 Frederiksberg IF    
12   9.95   JESSEN Louise CB -2007 Frederiksberg IF    
13   10.35   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
5   8.73 f ZILSTORFF Emma -7 Greve Atletik    
6   9.34 f HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
7   9.70   THYRSTED Siri Nissen -2008 Amager AC    
8   10.73   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   9.13 F BRANDT Rina Marie -2009 Frederiksberg IF    
2   9.49   SVARE Line -2008 Amager AC    
3   9.86   CHRISTSOFFERSEN Liva A -2007 Trongårdens IF    
4   11.83   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
  PIGER 8-9 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.08   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   8.96   FALCK Ester -2008 Frederiksberg IF    
3   9.14   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
4   9.18   BRANDT Rina Marie -2009 Frederiksberg IF    
    DNS   ZILSTORFF Emma -7 Greve Atletik    
    DNS   EVENSEN Silke Lykke -2007 IK Hellas    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.99 +0.0   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   3.25 +0.0   SVARE Line -2008 Amager AC    
3   3.12 +0.0   FALCK Ester -2008 Frederiksberg IF    
4   3.08 +0.0   EVENSEN Silke Lykke -2007 IK Hellas    
5   3.05 +0.0   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
6   3.03 +0.0   ZILSTORFF Emma -7 Greve Atletik    
7   2.94 +0.0   BRANDT Rina Marie -2009 Frederiksberg IF    
8   2.67 +0.0   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
9   2.50 +0.0   JESSEN Louise CB -2007 Frederiksberg IF    
10   2.39 +0.0   THYRSTED Siri Nissen -2008 Amager AC    
11   1.95 +0.0   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
12   1.85 +0.0   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Freja Isabel Knudsen 3.93 +0.0 3.99 +0.0 3.90 +0.0 3.96 +0.0
Line Svare 3.06 +0.0 3.25 +0.0 3.18 +0.0 3.15 +0.0
Ester Falck 3.10 +0.0 3.12 +0.0 2.73 +0.0 x  
Silke Lykke Evensen 3.01 +0.0 3.08 +0.0 2.78 +0.0 3.03 +0.0
Viola Lei Hansgaard 2.92 +0.0 3.05 +0.0 x   2.81 +0.0
Emma Zilstorff 2.58 +0.0 3.03 +0.0 2.97 +0.0 2.88 +0.0
Rina Marie Brandt 2.94 +0.0 2.90 +0.0 2.93 +0.0 2.89 +0.0
Louise Lehmann Jensen 2.55 +0.0 2.67 +0.0 2.57 +0.0 2.45 +0.0
Louise CB Jessen 2.50 +0.0 x   2.50 +0.0 1.62 +0.0
Siri Nissen Thyrsted 2.30 +0.0 2.39 +0.0 2.03 +0.0 2.02 +0.0
Ines Sol Tange Paldan x   1.95 +0.0 1.95 +0.0 1.93 +0.0
Laura Lehmann Jensen 1.52 +0.0 x   1.81 +0.0 1.85 +0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 10.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.24   EVENSEN Silke Lykke -2007 IK Hellas    
2   5.10   ZILSTORFF Emma -7 Greve Atletik    
3   5.00   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
4   4.87   BRANDT Rina Marie -2009 Frederiksberg IF    
5   4.22   SVARE Line -2008 Amager AC    
6   4.12   JESSEN Louise CB -2007 Frederiksberg IF    
7   3.81   FALCK Ester -2008 Frederiksberg IF    
8   3.57   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
9   1.90   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
10   1.75   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Silke Lykke Evensen 5.17 6.24 4.81 5.93
Emma Zilstorff 5.10 4.89 4.60 4.85
Viola Lei Hansgaard 4.66 x 5.00 4.82
Rina Marie Brandt 4.45 4.87 4.79 4.68
Line Svare 3.99 3.65 3.71 4.22
Louise CB Jessen 3.37 3.65 4.12 3.76
Ester Falck 3.81 x 3.37 3.66
Louise Lehmann Jensen 3.07 3.22 3.57 2.96
Ines Sol Tange Paldan 1.78 1.54 1.90 1.55
Laura Lehmann Jensen 1.57 1.70 1.48 1.75
  PIGER 8-9 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.25  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.68   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   12.16   BRANDT Rina Marie -2009 Frederiksberg IF    
3   11.20   FALCK Ester -2008 Frederiksberg IF    
4   10.44   JESSEN Louise CB -2007 Frederiksberg IF    
5   10.34   ZILSTORFF Emma -7 Greve Atletik    
6   6.41   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
7   3.64   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
8   3.06   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Freja Isabel Knudsen 15.68 14.63 15.25 13.66
Rina Marie Brandt 6.92 7.33 9.20 12.16
Ester Falck 11.20 10.59 9.75 7.55
Louise CB Jessen 8.06 9.29 10.44 9.94
Emma Zilstorff 9.60 9.38 10.34 9.25
Louise Lehmann Jensen 6.41 3.21 5.49 4.66
Ines Sol Tange Paldan 3.58 2.82 2.01 3.64
Laura Lehmann Jensen 3.06 1.76 2.07 1.34
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 12.25  
  Til finale (AB-finale): 6 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE  w: +0.0m/s
9   8.10 f VIPLE Annabelle -2005 Amager AC    
10   8.14 f VILSTRUP Caroline -2005 Trongårdens IF    
11   8.76   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd Atletik Club    
12   8.80   AMHAMDI Amal -2006 Hvidovre AM    
13   9.54   HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 Hvidovre AM    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
5   8.01 f SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
6   8.43 f THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
7   8.75   JESSEN Johanna -2005 Frederiksberg IF    
8   9.03   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   8.13 f HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
2   8.78 f PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
3   9.34   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
4   9.53   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.98   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
2   8.02   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
3   8.13   VIPLE Annabelle -2005 Amager AC    
4   8.15   VILSTRUP Caroline -2005 Trongårdens IF    
5   8.51   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
6   8.62   PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.05  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   11.27   AMHAMDI Amal -2006 Hvidovre AM    
2   11.47   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
3   11.87   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd Atletik Club    
4   11.88   JESSEN Johanna -2005 Frederiksberg IF    
5   12.55   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30   ANDREASE Laura Bollerslev -2005 Amager AC    
2   1.30   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
3   1.15   JESSEN Johanna -2005 Frederiksberg IF    
4   1.15   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
5   1.10   VIPLE Annabelle -2005 Amager AC    
    DNS   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd Atletik Club    
  0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35  
Laura Bollerslev Andrease       o o o o o o xxx
Nicoline Skovsted         o o xo o o xxx
Johanna Jessen     o o o xo xxx      
Ada Nissen Thyrsted o o o o xxo xxo xxx      
Annabelle Viple       o o xxx        
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.96 +0.0   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
2   3.94 +0.0   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
3   3.64 +0.0   VILSTRUP Caroline -2005 Trongårdens IF    
4   3.53 +0.0   ANDREASE Laura Bollerslev -2005 Amager AC    
5   3.51 +0.0   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
6   3.44 +0.0   JESSEN Johanna -2005 Frederiksberg IF    
7   3.39 +0.0   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd Atletik Club    
8   3.36 +0.0   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
9   3.14 +0.0   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd Atletik Club    
10   3.10 +0.0   PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
11   3.01 +0.0   HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 Hvidovre AM    
12   2.98 +0.0   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
13   2.93 +0.0   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
14   2.73 +0.0   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Thea Lei Hansgaard 3.95 +0.0 x   3.95 +0.0 3.96 +0.0
Nicoline Skovsted 3.80 +0.0 3.94 +0.0 3.91 +0.0 3.94 +0.0
Caroline Vilstrup 3.08 +0.0 3.64 +0.0 2.80 +0.0 3.10 +0.0
Laura Bollerslev Andrease 3.53 +0.0 3.44 +0.0 3.36 +0.0 3.40 +0.0
Ada Nissen Thyrsted 3.51 +0.0 3.45 +0.0 3.45 +0.0 3.33 +0.0
Johanna Jessen 3.44 +0.0 3.19 +0.0 3.35 +0.0 x  
Luna Frid Hanberg 2.75 +0.0 3.39 +0.0 x   x  
Caroline Ringhofer 3.33 +0.0 3.36 +0.0 3.22 +0.0 3.22 +0.0
Sophia Bosack 3.14 +0.0 2.87 +0.0 3.06 +0.0 3.01 +0.0
Vilma Tambour Petersen 2.56 +0.0 2.72 +0.0 2.72 +0.0 3.10 +0.0
Mathilde Ugleholt Hansen 3.01 +0.0 2.81 +0.0 2.53 +0.0 2.78 +0.0
Caroline Stick Lützen 2.90 +0.0 2.88 +0.0 2.98 +0.0 2.93 +0.0
Caroline Nygaard 2.81 +0.0 2.85 +0.0 2.80 +0.0 2.93 +0.0
Anemone Liv Stabell 2.73 +0.0 2.13 +0.0 2.66 +0.0 2.57 +0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.54   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
2   8.08   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd Atletik Club    
3   7.77   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
4   5.89   VILSTRUP Caroline -2005 Trongårdens IF    
5   5.73   HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 Hvidovre AM    
6   5.69   JESSEN Johanna -2005 Frederiksberg IF    
7   5.58   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
8   5.04   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
9   4.98   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Thea Lei Hansgaard 9.54 9.37 8.73 9.13
Luna Frid Hanberg 8.08 7.75 7.97 7.41
Nicoline Skovsted 6.64 5.86 6.38 7.77
Caroline Vilstrup 5.53 5.35 4.64 5.89
Mathilde Ugleholt Hansen 5.73 5.23 4.97 5.27
Johanna Jessen 5.30 5.33 5.65 5.69
Caroline Ringhofer 5.53 5.51 5.58 5.06
Caroline Nygaard 4.05 5.04 4.53 5.03
Anemone Liv Stabell 3.65 4.02 4.37 4.98
  PIGER 10-11 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.25  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.18   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
2   10.73   HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 Hvidovre AM    
3   8.01   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
4   7.10   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nicoline Skovsted 13.22 17.22 18.18 15.34
Mathilde Ugleholt Hansen 8.25 7.50 10.73 8.10
Caroline Nygaard 6.51 7.77 5.50 8.01
Caroline Ringhofer 5.12 5.86 5.60 7.10
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 12.40  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 4 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
6   7.16 f RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
7   7.51 f MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
=   7.51 f FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
9   7.77 f HOLME Angelina -4 Greve Atletik    
10   7.90   SVARE Julie -2003 Amager AC    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   7.58 F CARLSEN Cecilie -2003 Odense Atletik    
2   7.66 f HENRIKSEN Jasmin -3 Greve Atletik    
3   8.12   GEANDFOROUSH Christina -2004 Greve Atletik    
4   8.59   BJØRKLUND Olivia Randrup -2004 Hvidovre AM    
5   9.22   LARSEN Ida -2003 Greve Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.32   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
2   7.49   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
3   7.55   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
4   7.58   CARLSEN Cecilie -2003 Odense Atletik    
5   7.68   HENRIKSEN Jasmin -3 Greve Atletik    
6   7.81   HOLME Angelina -4 Greve Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.10  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.20   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
2   8.51   ANDERSEN Josefine Skifter -2003 Slagelse Atletik Delta    
3   8.66   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
4   8.82   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
    DNS   ANDERSEN Matilde -4 Greve Atletik    
    DNS   BJØRKLUND Olivia Randrup -2004 Hvidovre AM    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
2   1.35   SVARE Julie -2003 Amager AC    
3   1.30   GEANDFOROUSH Christina -2004 Greve Atletik    
4   1.25   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
5   1.20   BJØRKLUND Olivia Randrup -2004 Hvidovre AM    
6   1.15   ANDERSEN Matilde -4 Greve Atletik    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40  
Laura Juul Pallesen           o o o xxx
Julie Svare         o o o xo xxx
Christina Geandforoush     xo xo xo xo o xxx  
Stine Engberg Mikkelsen         o o xxx    
Olivia Randrup Bjørklund o o xo xo o xxx      
Matilde Andersen   o xo o xxx        
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.12 +0.0   ANDERSEN Josefine Skifter -2003 Slagelse Atletik Delta    
2   5.10 +0.0   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
3   4.69 +0.0   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
4   4.59 +0.0   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
5   4.56 +0.0   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
6   4.37 +0.0   CARLSEN Cecilie -2003 Odense Atletik    
7   4.25 +0.0   HENRIKSEN Jasmin -3 Greve Atletik    
8   4.19 +0.0   HOLME Angelina -4 Greve Atletik    
9   3.91 +0.0   ANDERSEN Matilde -4 Greve Atletik    
    DNS     SVARE Julie -2003 Amager AC    
    DNS     NYGAARD Karoline P -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Josefine Skifter Andersen 4.84 +0.0 5.04 +0.0 5.08 +0.0 5.12 +0.0
Ida Boe Rasmussen 5.08 +0.0 5.10 +0.0 5.03 +0.0 4.91 +0.0
Laura Juul Pallesen 4.69 +0.0 4.67 +0.0 4.50 +0.0 4.59 +0.0
Ingeborg Falck 4.45 +0.0 4.59 +0.0 4.39 +0.0 4.58 +0.0
Stine Engberg Mikkelsen 4.56 +0.0 4.52 +0.0 4.41 +0.0 x  
Cecilie Carlsen 4.37 +0.0 4.33 +0.0 4.25 +0.0 4.31 +0.0
Jasmin Henriksen 4.08 +0.0 4.25 +0.0 4.22 +0.0 4.08 +0.0
Angelina Holme 3.92 +0.0 4.19 +0.0 4.05 +0.0 3.96 +0.0
Matilde Andersen 3.91 +0.0 3.85 +0.0 3.65 +0.0 3.76 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLERING OP MOD MÅL )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.16   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   9.49   HØKILDE Louise -2003 Greve Atletik    
3   9.44   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
4   7.11   HOLME Angelina -4 Greve Atletik    
5   6.90   HENRIKSEN Jasmin -3 Greve Atletik    
6   6.09   CARLSEN Cecilie -2003 Odense Atletik    
    DNS   NYGAARD Karoline P -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Stine Engberg Mikkelsen 9.23 10.16 9.96 9.71
Louise Høkilde 8.81 9.49 9.27 8.06
Ingeborg Falck 8.79 8.68 8.97 9.44
Angelina Holme 6.43 7.11 7.03 x
Jasmin Henriksen 6.75 6.63 6.90 5.65
Cecilie Carlsen 5.87 5.73 6.09 5.49
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.25  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.05   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
    DNS   NYGAARD Karoline P -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Stine Engberg Mikkelsen 18.97 17.81 x 21.05
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 12.50  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 4 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
5   7.40 f JEPSEN Misja B -2001 Hvidovre AM    
6   7.57 f OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
7   7.62 f CHRISTIANSEN Alexandra -2001 Hvidovre AM    
8   7.67 f HINDSBERG Cirkeline -2002 Greve Atletik    
9   7.73 f MUNKSDORF Josefine -2002 Hvidovre AM    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   7.38 f NØRREMARKC Carla -2002 Hvidovre AM    
2   7.51 f NØRREMARK Bjørk -2002 Hvidovre AM    
3   7.69   ZILSTORFF Laura -2 Greve Atletik    
4   8.05   HENRIKSEN Julie -2002 Greve Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.33   NØRREMARKC Carla -2002 Hvidovre AM    
2   7.42   JEPSEN Misja B -2001 Hvidovre AM    
3   7.52   NØRREMARK Bjørk -2002 Hvidovre AM    
4   7.54   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
5   7.63   CHRISTIANSEN Alexandra -2001 Hvidovre AM    
6   7.72   MUNKSDORF Josefine -2002 Hvidovre AM    
7   7.83   HINDSBERG Cirkeline -2002 Greve Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.20  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.05   NØRREMARKC Carla -2002 Hvidovre AM    
2   9.33   CHRISTIANSEN Alexandra -2001 Hvidovre AM    
3   9.38   HINDSBERG Cirkeline -2002 Greve Atletik    
4   9.82   NØRREMARK Bjørk -2002 Hvidovre AM    
=   9.82   MUNKSDORF Josefine -2002 Hvidovre AM    
    DNS   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
  1.25 1.30 1.35 1.40  
Anne Gundelach Lorenzen o o o xxx
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.61 +0.0   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
2   4.43 +0.0   NØRREMARKC Carla -2002 Hvidovre AM    
    DNS     NØRREMARK Bjørk -2002 Hvidovre AM    
    DNS     RING Helena -2002 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sara Olsson 4.54 +0.0 x   4.54 +0.0 4.61 +0.0 x   x  
Carla Nørremarkc 4.15 +0.0 4.14 +0.0 4.14 +0.0 4.38 +0.0 4.30 +0.0 4.43 +0.0
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING SØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.70 +0.0   HINDSBERG Cirkeline -2002 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Cirkeline Hindsberg 8.24 +0.0 x   7.99 +0.0 8.22 +0.0 x   8.70 +0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.40  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.32   ZILSTORFF Laura -2 Greve Atletik    
2   8.58   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Laura Zilstorff 9.54 8.86 10.20 9.70 10.32 9.55
Anne Gundelach Lorenzen 7.63 x 8.02 8.20 8.37 8.58
  PIGER 16-17 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.35  
  ( 76.2 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.03   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.45 +0.0   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jasmin Boe Rasmussen 4.34 +0.0 4.36 +0.0 4.24 +0.0 x   4.45 +0.0 4.37 +0.0
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.40  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.00   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jasmin Boe Rasmussen 7.85 7.91 x 8.00 6.73 7.25
  KVINDER SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.35  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.23 F ANDERSE Nickoline Skifter -1998 Slagelse Atletik Delta    
  KVINDER SENIOR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.35  
  ( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.45   ANDERSE Nickoline Skifter -1998 Slagelse Atletik Delta    
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.00  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 4 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
6   7.97 f KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd Atletik Club    
7   8.27 f CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
8   8.44 f KRYGER Birk -2008 Herlufsholm GF A/T    
9   11.32   MEYHOFF Villads-Emil V -2010 Frederiksberg IF    
10   12.72   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
    DNS   GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   8.04 F NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
2   8.58 f JØRGENSEN Christoffer -2007 Herlufsholm GF A/T    
3   9.11 f CHRISTOFFERSEN Mads -2007 Herlufsholm GF A/T    
4   9.85   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
5   11.54   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.85   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   7.90   NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
3   8.27   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
4   8.38   KRYGER Birk -2008 Herlufsholm GF A/T    
5   8.51   JØRGENSEN Christoffer -2007 Herlufsholm GF A/T    
6   9.04   CHRISTOFFERSEN Mads -2007 Herlufsholm GF A/T    
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.05  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   10.33   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
2   16.86   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
  1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 1.30  
August Skytte Christensen o xo o o xxo o
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.10 +0.0   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   4.00 +0.0   NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
3   4.00 +0.0   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
4   3.40 +0.0   KRYGER Birk -2008 Herlufsholm GF A/T    
5   3.38 +0.0   JØRGENSEN Christoffer -2007 Herlufsholm GF A/T    
6   2.92 +0.0   CHRISTOFFERSEN Mads -2007 Herlufsholm GF A/T    
7   2.60 +0.0   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
8   2.34 +0.0   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
9   1.91 +0.0   MEYHOFF Villads-Emil V -2010 Frederiksberg IF    
10   1.57 +0.0   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
    X     GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Thor Knudsen 4.05 +0.0 4.03 +0.0 4.10 +0.0 3.99 +0.0
Carl Bäckström Nielsen 3.84 +0.0 3.95 +0.0 3.75 +0.0 4.00 +0.0
August Skytte Christensen 3.94 +0.0 4.00 +0.0 3.59 +0.0 x  
Birk Kryger 3.18 +0.0 3.40 +0.0 3.37 +0.0 3.13 +0.0
Christoffer Jørgensen 3.19 +0.0 3.38 +0.0 3.30 +0.0 3.29 +0.0
Mads Christoffersen 2.86 +0.0 2.78 +0.0 2.65 +0.0 2.92 +0.0
Albert Lysemose Nielsen 2.31 +0.0 2.49 +0.0 2.55 +0.0 2.60 +0.0
Vilhelm Helk 2.30 +0.0 1.78 +0.0 2.34 +0.0 2.22 +0.0
Villads-Emil V Meyhoff x   1.91 +0.0 1.73 +0.0 1.91 +0.0
Viggo Lysemose NIelsen x   1.42 +0.0 1.39 +0.0 1.57 +0.0
Jeppe From Gren x   x   x   x  
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLERING OP MOD MÅL )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.06   KRYGER Birk -2008 Herlufsholm GF A/T    
2   5.88   NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
3   4.80   CHRISTOFFERSEN Mads -2007 Herlufsholm GF A/T    
4   3.86   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
5   3.75   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
6   2.54   MEYHOFF Villads-Emil V -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Birk Kryger 6.06 6.01 4.87 6.01
Carl Bäckström Nielsen 5.88 x 5.32 5.55
Mads Christoffersen 4.23 4.80 4.17 4.32
Vilhelm Helk 1.60 x 2.19 3.86
Albert Lysemose Nielsen 3.45 2.57 2.69 3.75
Villads-Emil V Meyhoff 2.14 2.30 2.43 2.54
  DRENGE 8-9 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.18   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd Atletik Club    
2   14.57   KRYGER Birk -2008 Herlufsholm GF A/T    
3   12.44   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
4   11.88   CHRISTOFFERSEN Mads -2007 Herlufsholm GF A/T    
5   5.99   MEYHOFF Villads-Emil V -2010 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Thor Knudsen 19.18 15.18 18.28
Birk Kryger x 14.19 14.57
Vilhelm Helk 12.44 10.12 10.26
Mads Christoffersen 11.88 10.25 8.74
Villads-Emil V Meyhoff 5.43 5.99 5.75
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.10  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 3 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE  w: +0.0m/s
11   8.13 f SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
12   8.54   ROGGE David -2006 Hvidovre AM    
13   8.62   PESCHARDT Charlie Kvist -2005 Hvidovre AM    
14   8.66   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
15   8.76   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
16   9.35   HENRIKSEN Maxmillian -2005 Greve Atletik    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
6   7.82 f CHRISTOFFERSEN Julius A -2005 Trongårdens IF    
7   7.84 f HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
8   8.05   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
9   8.51 f URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
10   9.33   SIGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   7.96 f BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
2   8.12 f LAUSTSEN Lucas -2005 IK Hellas    
    DNF   RØRVIG David -2006 Hvidovre AM    
    DNS   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
    DNS   FROST Gabriell -2006 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   GREEN Thomas -2006 Greve Atletik    
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.71   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
2   7.78   CHRISTOFFERSEN Julius A -2005 Trongårdens IF    
3   7.95   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
4   8.05   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
    0.00   URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
    0.00   LAUSTSEN Lucas -2005 IK Hellas    
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER HÆK - INDLEDENDE SØN KL. 13.55  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) - Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 4 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE  w: +0.0m/s
6   9.49 f SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
7   11.01 f LAUSTSEN Lucas -2005 IK Hellas    
8   11.47 f PESCHARDT Charlie Kvist -2005 Hvidovre AM    
9   12.72   HENRIKSEN Maxmillian -2005 Greve Atletik    
10   14.49   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
 A-FINALE  w: +0.0m/s
1   10.20 F BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
2   11.13 f PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
3   11.31 f URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
4   11.52   RØRVIG David -2006 Hvidovre AM    
    DNS   FROST Gabriell -2006 Hvidovre AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 14.45  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.65   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
2   10.04   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
3   10.71   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
4   10.73   LAUSTSEN Lucas -2005 IK Hellas    
5   11.11   PESCHARDT Charlie Kvist -2005 Hvidovre AM    
6   11.53   URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.20   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
2   1.20   ROGGE David -2006 Hvidovre AM    
3   1.20   LUND Daniel -2006 Amager AC    
    X   FROST Gabriell -2006 Hvidovre AM    
    DNS   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25  
Malte Wolfgang Sassersen   o o o o xxx
David Rogge o o xo xo xo xxx
Daniel lund o o o xxo xxo xxx
Gabriell Frost   xxx        
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 12.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.96 +0.0   URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
2   3.95 +0.0   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
3   3.84 +0.0   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
4   3.82 +0.0   LAUSTSEN Lucas -2005 IK Hellas    
5   3.73 +0.0   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
6   3.58 +0.0   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
7   3.52 +0.0   LUND Daniel -2006 Amager AC    
8   3.18 +0.0   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
9   2.85 +0.0   HENRIKSEN Maxmillian -2005 Greve Atletik    
    DNF     BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Andrei-Stefan Ursea 3.51 +0.0 3.90 +0.0 3.91 +0.0 3.96 +0.0
Malte Wolfgang Sassersen 3.95 +0.0 2.56 +0.0 3.19 +0.0 3.84 +0.0
Kasper Birk 3.44 +0.0 3.70 +0.0 3.78 +0.0 3.84 +0.0
Lucas Laustsen 3.66 +0.0 3.82 +0.0 3.73 +0.0 3.82 +0.0
Oskar Hovmand Petersson 3.69 +0.0 3.73 +0.0 3.54 +0.0 3.72 +0.0
Laurits Læbo Rehhoff Thom 3.45 +0.0 3.58 +0.0 3.58 +0.0 3.25 +0.0
Daniel lund 3.49 +0.0 3.52 +0.0 3.52 +0.0 3.49 +0.0
Lucas Spuur 3.15 +0.0 3.18 +0.0 2.74 +0.0 2.97 +0.0
Maxmillian Henriksen 2.71 +0.0 2.68 +0.0 2.79 +0.0 2.85 +0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLERING OP MOD MÅL )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.03   PEDERSEN Frederik Degn -2005 Greve Atletik    
2   8.54   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
3   8.53   PEDERSEN Emil Degn -2005 Greve Atletik    
4   8.35   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
5   7.31   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
6   6.87   SIGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
7   6.70   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
8   6.41   URSEA Andrei-Stefan -2005 Hvidovre AM    
9   5.90   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Frederik Degn Pedersen 10.17 9.81 11.03 10.63
Malte Wolfgang Sassersen 8.48 8.54 8.50 8.23
Emil Degn Pedersen 7.98 8.30 8.53 8.27
Ole Hornbæk 7.91 8.10 8.35 7.78
Kasper Birk 7.31 7.07 6.90 7.06
Daniel Sigismund 5.58 6.87 6.63 5.07
Alexander Bergman x 6.45 6.67 6.70
Andrei-Stefan Ursea x 6.41 6.04 6.35
Laurits Læbo Rehhoff Thom 5.44 5.07 4.94 5.90
  DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.01   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
2   10.41   SIGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
3   8.22   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ole Hornbæk 18.01 16.71 17.51
Daniel Sigismund 10.03 10.41 x
Alexander Bergman 6.84 x 8.22
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.25  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.39 F RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
2   7.89 f SØRE Julius Claville Vind -2004 IK Hellas    
3   8.00 f RAVN Filip -4 Greve Atletik    
4   8.08 f STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
5   9.48 f VIBILD Anton Hanslien -2004 Hvidovre AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.58   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
2   7.87   SØRE Julius Claville Vind -2004 IK Hellas    
3   7.92   RAVN Filip -4 Greve Atletik    
    DNS   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
    DNS   VIBILD Anton Hanslien -2004 Hvidovre AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.25  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   10.27   SØRE Julius Claville Vind -2004 IK Hellas    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.63   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
2   1.45   PETERSEN Viktor Bech -2003 Amager AC    
3   1.35   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
  1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.60 1.63 1.65  
Sebastian Monneret     o o o o o o o xo xxo xxx
Viktor Bech Petersen     o o xxo o xxx          
Jonas Strunge o o o o xxx              
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.70   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
  2.60 2.70 2.80  
Sebastian Monneret xo o xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 14.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.83 +0.0   PETERSEN Viktor Bech -2003 Amager AC    
2   4.76 +0.0   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
3   4.07 +0.0   SØRE Julius Claville Vind -2004 IK Hellas    
4   3.93 +0.0   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
5   3.49 +0.0   RAVN Filip -4 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Viktor Bech Petersen x   4.79 +0.0 4.83 +0.0 4.57 +0.0
Hugo Rasmussen 4.61 +0.0 4.70 +0.0 4.76 +0.0 4.65 +0.0
Julius Claville Vind Søre 3.84 +0.0 4.07 +0.0 3.96 +0.0 4.07 +0.0
Jonas Strunge 3.70 +0.0 3.93 +0.0 3.47 +0.0 3.03 +0.0
Filip Ravn 3.26 +0.0 3.28 +0.0 3.14 +0.0 3.49 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.10  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.92   PETERSEN Viktor Bech -2003 Amager AC    
2   9.65   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
3   8.56   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
4   8.23   RAVN Filip -4 Greve Atletik    
5   8.13   HENNECKE Theodor -2004 Roar Atletik    
6   7.51   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
7   3.98   VIBILD Anton Hanslien -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Viktor Bech Petersen 9.82 9.51 9.56 9.92
Sebastian Monneret 9.65 8.93 x 9.43
Hugo Rasmussen 6.87 8.56 7.21 7.72
Filip Ravn 7.78 7.92 7.92 8.23
Theodor Hennecke 7.31 7.82 7.43 8.13
Jonas Strunge 7.14 6.86 6.71 7.51
Anton Hanslien Vibild 3.98 3.61 x 3.61
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 10.00  
  ( SKUMSPYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.72   HENNECKE Theodor -2004 Roar Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Theodor Hennecke 21.72 17.84 17.78
  DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.30  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   6.89 F VOIGT Johan -2001 IK Olympia Maribo    
    DNS f DONS Nikolaj Lange -2002 Hvidovre AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.81   ROSENLUND Jacob -2001 Sparta AM    
    DNS   DALSGAARD Mathias -2002 IK Hellas    
  1.60 1.65 1.70 1.76 1.81 1.84  
Jacob Rosenlund o o o o o xxx
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 14.10  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.54 +0.0   VOIGT Johan -2001 IK Olympia Maribo    
    DNS     DONS Nikolaj Lange -2002 Hvidovre AM    
    DNS     DALSGAARD Mathias -2002 IK Hellas    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Johan Voigt 5.54 +0.0 4.59 +0.0 4.28 +0.0 4.30 +0.0 x   x  
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.40  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.58   HANSGAARD Vitus Lei -2001 Holte Atletik    
2   9.64   JAKOBSEN Tobias Riber -2001 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Vitus Lei Hansgaard 13.08 12.86 13.54 12.85 13.58 13.37
Tobias Riber Jakobsen 9.59 9.64 9.64 9.45 9.46 8.54
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.40  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.11   ØSTERBY Asger -97 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Asger Østerby 11.87 x 12.11 12.04 11.78 11.89
  MÆND SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.35  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   6.41 F ANDEREN Jakob H. -1997 Herlufsholm GF A/T    
  MÆND SENIOR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   6.39   ANDEREN Jakob H. -1997 Herlufsholm GF A/T    
  KVINDER 45-49 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.35  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.09 F JEPSEN Mette B -1970 Hvidovre AM    
  KVINDER 45-49 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.13   JEPSEN Mette B -1970 Hvidovre AM    
  KVINDER 45-49 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.43 +0.0   JEPSEN Mette B -1970 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Mette B Jepsen 3.99 +0.0 4.25 +0.0 4.38 +0.0 4.10 +0.0 x   4.43 +0.0
  MÆND 45-49 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.35  
  ( 99.1 CM, 4 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 8.86 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.73   ANDERSEN Michael Skifter -1969 Slagelse Atletik Delta    
  MÆND 45-49 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 14.10  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.78 +0.0   ANDERSEN Michael Skifter -1969 Slagelse Atletik Delta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Michael Skifter Andersen 5.78 +0.0 5.49 +0.0 5.52 +0.0 x   x   x  
  MÆND 50-54 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 13.35  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.48 F BERG Henrik -1963 Bagsværd Atletik Club    
2   7.77 f JESSEN Jannik B -1963 Frederiksberg IF    
  MÆND 60-64 ÅR - 50 METER HÆK SØN KL. 14.25  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.26   HOEL Ralph -1955 Roar Atletik    
  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.50   HOEL Ralph -1955 Roar Atletik    
  1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.52  
Ralph Hoel o o o o xo xxx
  MÆND 60-64 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.60   IVERSEN Martin -1956 Hvidovre AM    
  2.60 2.80  
Martin Iversen o xxx


Genereret af MARS version 2.0.0.401 mandag den 5. december 2016 klokken 17:21

© Copyright Dansk Atletik Forbund