Loading...

Jubilæumsstævne, Skive

10. december 2016 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 10.dec 2016 på SparNord Arena
Arrangør: Skive AM
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.34   Thinusa Aruchichupar -5 Herning AM    
2   9.71   Maja Fruergaard -6 Skive AM    
3   9.89   Olivia Bagger Thorsø -6 Vejle IF    
4   10.10   Victoria Giessing -2005 Aalborg AM    
5   10.39   Maria V R Jensen -5 Skive AM    
6   10.95   Martha Madsen -5 Skive AM    
7   12.05   Maria Nehls Kaas -5 Skive AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Julianne Brammer Kristian -5 Skive AM    
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.57.48   Maja Fruergaard -6 Skive AM    
2   3.17.81   Olivia Bagger Thorsø -6 Vejle IF    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.20   Maria V R Jensen -5 Skive AM    
2   1.20   Maja Fruergaard -6 Skive AM    
3   1.00   Thinusa Aruchichupar -5 Herning AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Julianne Brammer Kristian -5 Skive AM    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25  
Maria V R Jensen o o o o xo xxx
Maja Fruergaard o o o xo xo xxx
Thinusa Aruchichupar xo xxx        
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.99 +0.0   Maja Fruergaard -6 Skive AM    
2   3.65 +0.0   Victoria Giessing -2005 Aalborg AM    
3   3.65 +0.0   Thinusa Aruchichupar -5 Herning AM    
4   3.42 +0.0   Maria V R Jensen -5 Skive AM    
5   3.34 +0.0   Olivia Bagger Thorsø -6 Vejle IF    
6   2.99 +0.0   Martha Madsen -5 Skive AM    
7   2.92 +0.0   Maria Nehls Kaas -5 Skive AM    
    DNS     Julianne Brammer Kristian -5 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Maja Fruergaard 3.58 +0.0 3.90 +0.0 3.99 +0.0
Victoria Giessing 3.65 +0.0 3.63 +0.0 3.55 +0.0
Thinusa Aruchichupar 3.41 +0.0 3.65 +0.0 3.23 +0.0
Maria V R Jensen 3.42 +0.0 3.23 +0.0 3.37 +0.0
Olivia Bagger Thorsø -   3.30 +0.0 3.34 +0.0
Martha Madsen 2.99 +0.0 2.97 +0.0 2.90 +0.0
Maria Nehls Kaas 2.91 +0.0 2.92 +0.0 2.83 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.76   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
2   8.90   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
3   9.08   Nanna Tveen Høgsberg -3 Skive AM    
4   9.37   Amalia Elbrønd Qvistgaard -4 Skive AM    
5   9.64   Benedikte Bech Rasmussen -3 Skive AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Camilla Sass -4 Herning AM    
    DNS   Ida Tveen Høgsberg -4 Skive AM    
    DNS   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.38.38   Katrine Risvig -3 Skive AM    
    DNS   Ida Tveen Høgsberg -4 Skive AM    
    DNS   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   Nanna Tveen Høgsberg -3 Skive AM    
2   1.20   Amalia Elbrønd Qvistgaard -4 Skive AM    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40  
Nanna Tveen Høgsberg     o o o o o xxo xxx
Amalia Elbrønd Qvistgaard o o o xxo xxo xxx      
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.38 +0.0   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
2   4.35 +0.0   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
3   3.81 +0.0   Amalia Elbrønd Qvistgaard -4 Skive AM    
    X     Benedikte Bech Rasmussen -3 Skive AM    
    DNS     Camilla Sass -4 Herning AM    
    DNS     Caroline Mejdal Svenstrup -4 Skive AM    
    DNS     Ida Tveen Høgsberg -4 Skive AM    
    DNS     Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Aranya Kanakalingam 4.20 +0.0 -   4.38 +0.0 4.25 +0.0 4.14 +0.0 4.08 +0.0
Stinne Klausen 4.35 +0.0 4.18 +0.0 4.32 +0.0 4.08 +0.0 3.95 +0.0 4.06 +0.0
Amalia Elbrønd Qvistgaard 3.72 +0.0 3.56 +0.0 3.70 +0.0 3.81 +0.0 3.57 +0.0 3.63 +0.0
Benedikte Bech Rasmussen
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST   
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.30   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Stinne Klausen 23.56 - 29.30 27.87 - 27.94
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.80   Katrine Fjerbæk Olsen -1 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Katrine Fjerbæk Olsen 44.57 45.80 45.29 44.15 45.40 44.29
  PIGER 14-15 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   20.04   Katrine Fjerbæk Olsen -1 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Katrine Fjerbæk Olsen 18.82 18.69 18.95 19.73 19.92 20.04
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   53.42   Lise Lotte Jepsen -2000 Aabenraa IG    
2   39.58   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
3   35.00   Sofie Mâcher -2000 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Lise Lotte Jepsen - 52.25 - 51.27 53.42 -
Annika Larsen Husted - 37.38 - 39.58 37.67 -
Sofie Mâcher - 34.18 - 33.87 35.00 32.83
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.43   Lise Lotte Jepsen -2000 Aabenraa IG    
2   11.60   Sofie Mâcher -2000 Viborg AM    
    DNS   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Lise Lotte Jepsen - 15.95 17.43 - 15.26 16.69
Sofie Mâcher - 9.68 10.51 11.60 11.49 11.33
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.88   Nina Skov -97 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nina Skov - 46.60 47.64 47.88 45.56 43.40
  PIGER 18-19 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.15   Nina Skov -97 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nina Skov 15.78 - - - 16.15 -
  KVINDER SENIOR - 60 METER LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1   8.01 1h   Emilie Pedersen -98 SAK77    
2   8.37 1h   Nathalie Richter Aalborg AM    
3   8.42 1h   Julie Bols -2001 Aalborg AM    
4   8.49 2h   Lise Louise Pedersen -99 Rødding AK    
5   8.59 2h   Josefine Bundgaard-Hansen SAK77    
6   9.53 2h   Malene Ø N Laursen Rødding AK    
7 DMR 9.80 2h   Ingela Bluhm -46 Herning AM    
    DNS 1h   Caroline Elkjær -95 Aalborg AM    
    DNS 1h   Mathilde Prietzel Aalborg AM    
    DNS     Malene Fisker -2 Stoholm    
  KVINDER SENIOR - 800 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.10.73 1h   Nathalie Richter Aalborg AM    
2   2.17.86 1h   Anne Andersen -2001 Aalborg AM    
3   2.18.21 1h   Ida Jørgensen -2001 Aalborg AM    
4   2.22.29 1h   Matilde Pedersen -99 Aalborg AM    
5   2.25.01 2h   Therese Helk Olesen -99 Skive AM    
6   2.25.13 2h   Nanna Muurholm -2001 Aalborg AM    
7   2.25.90 1h   Mille B. Olesen -2 Aalborg AM    
8   2.28.23 3h   Marie Møller Schmidt -2001 Viborg AM    
9   2.28.54 3h   Lise Kandborg Sørensen -85 AGF    
10   2.28.88 3h   Mie Gam -2001 Viborg AM    
11   2.29.95 3h   Anne Hjorth Thomsen -93 AGF    
12   2.31.77 1h   Laura Astrup -2000 Århus 1900    
13   2.33.07 2h   Sandra R Jensen -2001 Aalborg AM    
14   2.37.34 3h   Sigrid Scholten -1 Dybvad IK    
15   2.37.83 2h   Signe Salanson Jensen-Sch -98 Viborg AM    
16   2.46.12 2h   Asta Kamp Hermansen -1 Århus 1900    
17   2.52.86 2h   Anne Zederkof-Christoffer -98 AK Holstebro    
    DNS     Carolien Millenaar -87 Herning Løbeklub    
  KVINDER SENIOR - 3000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.25.95   Lise Kandborg Sørensen -85 AGF    
2   10.41.93   Emma Dyrup Kleist -1997 Viborg AM    
3   11.26.22   Anne-Sofie Rasmussen -1997 Aabenraa IG    
4   13.38.42   Marianne Gram -50 Skive AM    
    DNS   Agnes Holm -1999 Viborg AM    
    DNS   Camilla Øhrmann -99 Randers Freja Atletik    
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   Lise Lotte Jepsen -2000 Aabenraa IG    
2   1.45   Lise Louise Pedersen -99 Rødding AK    
3   1.40   Sigrid Scholten -1 Dybvad IK    
4   1.40   Kirsten Eskildsen-Møller -1962 Aabenraa IG    
5   1.35   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
6   1.25   Malene Ø N Laursen Rødding AK    
7   1.05   Kirsten Onsberg -44 Hvide Sande KFUM    
    DNS   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.42 1.45 1.50 1.55 1.60  
Lise Lotte Jepsen                     o o o xxx
Lise Louise Pedersen             o o o   xo xxx    
Sigrid Scholten             o o o   xxx      
Kirsten Eskildsen-Møller         o o o xo xo xxx        
Johanne Westergaard             o o xxx          
Malene Ø N Laursen     o o o o xxx              
Kirsten Onsberg o xo xxx                      
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.10  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.29 +0.0   Emilie Pedersen -98 SAK77    
2   4.58 +0.0   Josefine Bundgaard-Hansen SAK77    
3   4.10 +0.0   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
4   3.27 +0.0   Ingela Bluhm -46 Herning AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Emilie Pedersen 4.84 +0.0 5.29 +0.0 -   5.22 +0.0 -   5.06 +0.0
Josefine Bundgaard-Hansen 4.58 +0.0 -   -   -   -   -  
Johanne Westergaard 4.10 +0.0 3.84 +0.0 3.87 +0.0 3.92 +0.0 -   3.83 +0.0
Ingela Bluhm 3.27 +0.0 -   -   -   -   -  
  KVINDER SENIOR - HAMMERKAST   
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.73   Sigrid Scholten -1 Dybvad IK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sigrid Scholten 24.78 - 26.65 27.54 28.73 28.65
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.76   Tobias Zeeberg -6 Herning AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.10.77   Tobias Zeeberg -6 Herning AM    
2   3.11.24   Manus larsen -6 Skive AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.54 +0.0   Tobias Zeeberg -6 Herning AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Tobias Zeeberg 3.54 +0.0 3.43 +0.0 3.35 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.58   Jelmer Scholten -4 Dybvad IK    
2   8.63   Noah Birk Meissner -3 Skive AM    
3   9.19   Mike Hansen -4 Herning AM    
4   9.57   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
    DNS   Alfred Lildballe -3 Skive AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.24.53   Oliver Kirial Olesen -3 Skive AM    
2   2.33.21   Mike Hansen -4 Herning AM    
3   2.35.16   Jeppe Larsen -3 Skive AM    
    DNS   Jelmer Scholten -4 Dybvad IK    
  DRENGE 12-13 ÅR - 3000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.34.11   Jelmer Scholten -4 Dybvad IK    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.25   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
  1.10 1.15 1.20 1.25 1.30  
Sebastian Brogaard o o o o xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.22 +0.0   Noah Birk Meissner -3 Skive AM    
2   4.03 +0.0   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Noah Birk Meissner 4.98 +0.0 5.22 +0.0 5.05 +0.0 4.95 +0.0 4.99 +0.0 4.70 +0.0
Sebastian Brogaard 3.85 +0.0 3.95 +0.0 4.03 +0.0 3.92 +0.0 3.90 +0.0 -  
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.35.77   Georg Huu Rasmussen -2002 Aabenraa IG    
2   12.11.65   Johannes Thorbjørn Hansen -2 Skive AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.15   Nicco Hattesen -2 Esbjerg AM    
2   27.08   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Hattesen - - - 37.15 36.51 -
Peter Brølling 24.17 23.96 24.86 27.08 - -
  DRENGE 14-15 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.00  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.67   Nicco Hattesen -2 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Hattesen x x 7.67 x x x
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.07.01   Elias Hindbo Nielsen -2000 Viborg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   63.32   Hans Barrett -99 Stoholm    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett - 63.32 - - - 62.80
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.00  
  ( 11.34 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.15   Hans Barrett -99 Stoholm    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 16.82 x 17.15 16.23 16.51 16.59
  MÆND SENIOR - 60 METER LØR KL. 12.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1   7.11 1h   Emil Mader Kjær -99 Skive AM    
2   7.14 1h   Daniel Andersen -2001 Aalborg AM    
3   7.53 2h   Laurits Holm -1 Skive AM    
4   7.71 1h   Ala Alfred Mikkelsen -2 Skive AM    
=   7.71 1h   Jonas Bruun Gregersen -1 Skive AM    
6   7.79 1h   Marcus Pallesen SAK77    
7   7.80 2h   Vuk Stojanovic -2 SAK77    
8   7.90 1h   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
9   7.96 2h   Sebastian Skouboe -99 Skive AM    
10   8.23 2h   Peder Østergaard Hansen -71 Herning AM    
11   8.51 2h   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
12   8.91 2h   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
13   10.46 2h   Alexander Ø Christensen -1 Skive AM    
    DNS 1h   Zaki Dhamac -99 Aalborg AM    
    DNS     Jean Xavier de menard -97 Herning AM    
    DNS     Pierre Xavier de menard -96 Herning AM    
  MÆND SENIOR - 800 METER LØR KL. 14.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.58.82 1h   Rasmus Rose-Hansen -99 Skive AM    
2   2.03.70 1h   Jacob Qvist Jensen -95 Århus Fremad    
3   2.05.61 1h   Elias Shifris -2002 Viborg AM    
4   2.05.89 1h   Carl Christian Burvil -2000 Viborg AM    
5   2.09.57 1h   Robin Ostenfeldt -99 SAK77    
6   2.12.18 2h   Ahadi Namalya -2000 Skive AM    
7   2.13.87 1h   Mads Emil Munksgaard -99 Kolding KFUM    
=   2.13.87 2h   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
9   2.13.88 2h   Laurits Berntsen -2002 Viborg AM    
10   2.14.97 1h   Jacob Koch-Hansen -2 Kolding KFUM    
11   2.16.92 1h   Christian Reumert Hedetof -92 AGF    
12   2.22.19 2h   Peder Østergaard Hansen -71 Herning AM    
13   2.22.91 2h   Rasmus Christian Skovgaar -1 AK Holstebro    
14   2.23.36 2h   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
15   2.32.52 2h   Georg Huu Rasmussen -2002 Aabenraa IG    
16   3.00.84 2h   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
    DNS     Frederik Ernst -95 AGF    
    DNS     Jean Xavier de menard -97 Herning AM    
    DNS     Pierre Xavier de menard -96 Herning AM    
  MÆND SENIOR - 3000 METER LØR KL. 13.20  
  ( HEAT 2 LØBER 13.35 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.34.80 1h   Magnus Dewett -95 Herning Løbeklub    
2   8.40.01 1h   Sebastian Rahbech Stensvi -99 Skive AM    
3   8.51.86 1h   Jonas Geertsen -98 Odense Atletik    
4 dur 8.56.02 1h   Markus Kirk Kjeldsen -1 SAK77    
5   8.58.18 1h   Jacob Ilbjerg Stengaard -94 Odense Atletik    
6   9.05.94 2h   Jesper Christiansen -98 AK Holstebro    
7   9.05.97 2h   Thomas Sand Nielsen -98 AK Holstebro    
8   9.06.38 1h   Anders Bukhave -88 Herning Løbeklub    
9   9.11.98 1h   Rene Nielsen -74 Skive AM    
10   9.20.52 1h   Jeppe Risvig -1 Skive AM    
11   9.35.96 2h   Anders Holmelund Jørgense -99 Odense Atletik    
12   9.47.47 2h   Rasmus Kristensen -97 Odense Atletik    
13   9.47.90 2h   Christian Reumert Hedetof -92 AGF    
14   10.05.82 2h   Hans-Henrik Damgaard -79 AGF    
    DNS 2h   Frederik Ernst -95 AGF    
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.83   Anderas Asklund -98 Kolding KFUM    
2   1.65   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
  1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.76 1.80 1.83 1.85  
Anderas Asklund       o o o o   xo xo xxx
Oskar Vejlgård o o o o xo     xxx      
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.10  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.79 +0.0   Vuk Stojanovic -2 SAK77    
2   5.11 +0.0   Sebastian Skouboe -99 Skive AM    
3   4.77 +0.0   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
4   4.62 +0.0   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Vuk Stojanovic 5.79 +0.0 5.32 +0.0 -   5.35 +0.0 5.57 +0.0 5.70 +0.0
Sebastian Skouboe 3.37 +0.0 4.65 +0.0 4.80 +0.0 4.80 +0.0 5.11 +0.0 4.84 +0.0
Silas Brogaard 4.44 +0.0 4.42 +0.0 4.77 +0.0 -   -  
Peter Brølling 4.54 +0.0 4.62 +0.0 4.56 +0.0 4.38 +0.0 -  
  MÆND SENIOR - VÆGTKAST LØR KL. 13.00  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.79   Knud V Hansen -45 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Knud V Hansen 6.25 6.44 x 6.65 6.79 x
  KVINDER 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.87   Kirsten Eskildsen-Møller -1962 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Eskildsen-Møller 29.83 - 30.44 - 31.87 30.84
  KVINDER 55-59 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.41   Kirsten Eskildsen-Møller -1962 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Eskildsen-Møller x x 10.41 x 10.10 x
  KVINDER 60-64 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.41   Anne K Jensen -1954 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne K Jensen 35.70 35.36 35.87 - 35.84 36.41
  KVINDER 60-64 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.87   Anne K Jensen -1954 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne K Jensen 13.24 13.17 13.70 x 13.87 13.25
  KVINDER 70-74 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.33   Kirsten Onsberg -44 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 23.33 21.73 22.69 - 20.91 -
  KVINDER 70-74 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 15.30  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.10   Kirsten Onsberg -44 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 9.10 8.63 9.05 x 7.89 x
  MÆND 30-34 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.99   Brian Nielsen -84 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 52.99 - 52.26 - - 50.94
  MÆND 30-34 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.00  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.01   Brian Nielsen -84 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Brian Nielsen 16.01 15.56 15.84 15.79 16.01 x
  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.55.79   Annfinn Halsagård -63 Skive AM    
  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.00  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   49.70   Tom O. Jensen -60 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O. Jensen 47.40 48.11 49.70 48.88 49.14 48.58
  MÆND 55-59 ÅR - VÆGTKAST LØR KL. 13.00  
  ( 11.34 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.80   Tom O. Jensen -60 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O. Jensen 16.35 x x 16.39 16.80 16.09


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 11. december 2016 klokken 17:33

© Copyright Dansk Atletik Forbund