Loading...

Hvidovre Indoor 2, Hvidovre

15. januar 2017 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 15.jan 2017 på Hvidovre Stadion
Arrangør: Hvidovre AM
  PIGER 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 14.20  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 19 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.03 f FALCK Esther -2008 Frederiksberg IF    
2   9.18 f HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
3   9.36 f RASMUSSEN Josephine B. -2008 Frederiksberg IF    
4   9.38 f SVARE Line -2008 Amager AC    
5   9.56 f THYRSTED Siri Nissen -2008 Amager AC    
6   9.71 f HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   NISSEN Agnes -2008 Frederiksberg IF    
    DNS   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
    DNS   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
    DNS   REVALL Ronja -2009 Greve Atletik    
    DNS   ZIERFUSS Lena -2010 Hvidovre AM    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.18   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
2   3.15   FALCK Esther -2008 Frederiksberg IF    
3   3.00   SVARE Line -2008 Amager AC    
4   2.84   RASMUSSEN Josephine B. -2008 Frederiksberg IF    
5   2.74   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
6   2.66   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
7   2.62   NISSEN Agnes -2008 Frederiksberg IF    
8   2.53   THYRSTED Siri Nissen -2008 Amager AC    
9   2.06   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   ZIERFUSS Lena -2010 Hvidovre AM    
    DNS   REVALL Ronja -2009 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Viola Lei Hansgaard 2.95   x   2.93   3.18  
Esther Falck x   x   3.15   3.13  
Line Svare 3.00   2.90   2.49   x  
Josephine B. Rasmussen 2.63   1.95   2.56   2.84  
Elsa Kyster Hvelplund 2.74   2.44   2.36   2.21  
Louise Lehmann Jensen 2.66   2.35   2.47   2.62  
Agnes Nissen 2.62   2.42   x   2.50  
Siri Nissen Thyrsted 2.09   2.32   2.32   2.53  
Laura Lehmann Jensen 2.06   2.01   2.05   1.47  
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 11.15  
  ( 1.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.25   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
2   4.23   RASMUSSEN Josephine B. -2008 Frederiksberg IF    
3   4.04   SVARE Line -2008 Amager AC    
4   3.97   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
5   3.81   FALCK Esther -2008 Frederiksberg IF    
6   3.43   NISSEN Agnes -2008 Frederiksberg IF    
7   3.36   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
8   1.89   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   REVALL Ronja -2009 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Viola Lei Hansgaard x 4.91 5.02 5.25
Josephine B. Rasmussen 3.99 4.23 3.56 x
Line Svare 3.90 3.94 3.75 4.04
Louise Lehmann Jensen 3.48 3.71 3.97 3.70
Esther Falck 3.81 3.74 3.70 3.72
Agnes Nissen 2.84 3.43 2.98 3.24
Elsa Kyster Hvelplund 3.08 3.31 3.32 3.36
Laura Lehmann Jensen 1.58 1.62 1.89 1.61
  PIGER 8-9 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 11.45  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.10   HANSGAARD Viola Lei -2008 Holte Atletik    
2   9.37   FALCK Esther -2008 Frederiksberg IF    
3   8.02   RASMUSSEN Josephine B. -2008 Frederiksberg IF    
4   6.44   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
5   6.27   JENSEN Louise Lehmann -2008 Frederiksberg IF    
6   3.88   JENSEN Laura Lehmann -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   NISSEN Agnes -2008 Frederiksberg IF    
    DNS   ZIERFUSS Lena -2010 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   PALDAN Ines Sol Tange -2009 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Viola Lei Hansgaard 11.31 12.10 12.04 11.44
Esther Falck 7.77 8.82 8.13 9.37
Josephine B. Rasmussen 8.02 6.65 7.68 7.08
Elsa Kyster Hvelplund 4.49 6.44 6.00 5.43
Louise Lehmann Jensen 5.69 6.27 4.80 6.10
Laura Lehmann Jensen 3.45 2.81 2.72 3.88
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 14.40  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 17 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   8.45 F THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
2   8.87 f ZILSTORFF Emma -2007 Greve Atletik    
3   9.10 f RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
4   9.97 f MADSEN Emma -2007 Frederiksberg IF    
5   10.12 f JÆGER Emilie -2006 IK Hellas    
6   10.27 f ROLANDER Ida Marie -2007 Frederiksberg IF    
 HEAT 2
1   8.21 F KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC    
2   8.60 f BOSACK Sophia -2006 Bagsværd AC    
3   8.91 f RECKZEH Selma -2006 Greve Atletik    
4   9.10 f HANSEN Mathilde U. -2006 Hvidovre AM    
5   9.31 f LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
6   9.62 f POLESE Alice Galisson -2007 Frederiksberg IF    
 HEAT 3
1   8.25 F SVENSON Mille Zentner -2006 Bagsværd AC    
2   9.01 f PRYNING Agnes Sewerin -2006 Greve Atletik    
3   9.66 f CRAMER Mathilde -2007 Greve Atletik    
4   9.86 f REVALL Frida -2006 Greve Atletik    
    DNS   LYKKEKILDE Emilia -2007 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   TAUNØ Alma -2007 IK Hellas    
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 D-FINALE
    DNS   ROLANDER Ida Marie -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   MADSEN Emma -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   CRAMER Mathilde -2007 Greve Atletik    
    DNS   REVALL Frida -2006 Greve Atletik    
    DNS   JÆGER Emilie -2006 IK Hellas    
 C-FINALE
1   8.95   PRYNING Agnes Sewerin -2006 Greve Atletik    
2   9.03   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
3   9.94   HANSEN Mathilde U. -2006 Hvidovre AM    
    DNS   POLESE Alice Galisson -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
 B-FINALE
    8.13   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC    
    8.38   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
    8.40   SVENSON Mille Zentner -2006 Bagsværd AC    
    8.62   RECKZEH Selma -2006 Greve Atletik    
    8.87   ZILSTORFF Emma -2007 Greve Atletik    
    8.89   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd AC    
  PIGER 10-11 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.14  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1 Ing 0.01   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC    
2 Ing 0.02   BODEHOLT Mille Kisbye -2007 Bagsværd AC    
3 Ing 0.03   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd AC    
    DNS   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
    DNS   ERICHSEN Celine Frisch -2007 Bagsværd AC    
    DNS   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
    DNS   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC    
  0.95 1.00 1.05 1.10 1.15  
Ada Nissen Thyrsted o o o o xxx
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.87   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC    
2   3.77   PETERSEN Fillippa Hytholm -2007 Holte Atletik    
3   3.72   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC    
4   3.59   THYRSTED Ada Nissen -2006 Amager AC    
5   3.48   BODEHOLT Mille Kisbye -2007 Bagsværd AC    
6   3.45   SVENSON Mille Zentner -2006 Bagsværd AC    
7   3.42   RECKZEH Selma -2006 Greve Atletik    
8   3.24   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
9   3.19   LÜTZEN Caroline Stick -2006 Hvidovre AM    
10   3.16   BOSACK Sophia -2006 Bagsværd AC    
11   3.04   POLESE Alice Galisson -2007 Frederiksberg IF    
12   2.85   HANSEN Mathilde U. -2006 Hvidovre AM    
13   2.81   ZILSTORFF Emma -2007 Greve Atletik    
14   2.81   PRYNING Agnes Sewerin -2006 Greve Atletik    
15   2.75   JÆGER Emilie -2006 IK Hellas    
16   2.65   CRAMER Mathilde -2007 Greve Atletik    
17   2.55   REVALL Frida -2006 Greve Atletik    
18   2.44   ROLANDER Ida Marie -2007 Frederiksberg IF    
19   2.24   MADSEN Emma -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   MØLLER Louise Sterup -2006 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Freja Isabel Knudsen 3.85   3.83   3.83   3.87  
Fillippa Hytholm Petersen 3.55   3.61   3.63   3.77  
Luna Frid Hanberg 3.40   3.72   x   x  
Ada Nissen Thyrsted 3.59   3.52   3.53   3.56  
Mille Kisbye Bodeholt 3.44   3.48   3.43   3.39  
Mille Zentner svenson 3.28   3.28   3.45   3.07  
Selma Reckzeh 3.02   3.25   3.16   3.42  
Caroline Ringhofer 3.00   3.00   3.24   3.02  
Caroline Stick Lützen 3.19   3.16   3.10   3.11  
Sophia Bosack 3.12   3.01   3.16   2.89  
Alice Galisson Polese 3.04   2.57   2.84   2.17  
Mathilde U. Hansen 2.85   2.61   2.54   2.61  
Emma Zilstorff 2.67   2.81   2.65   2.70  
Agnes Sewerin Pryning 2.81   2.47   2.40   2.41  
Emilie Jæger 2.52   2.65   2.66   2.75  
Mathilde Cramer 2.63   2.58   2.51   2.65  
Frida Revall 2.50   2.48   2.36   2.55  
Ida Marie Rolander 2.41   2.44   2.25   2.29  
Emma Madsen 2.01   2.06   2.24   2.18  
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.10  
  ( 2.0 KG )
  ( VED HØJDESPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.67   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC    
2   6.03   SVENSON Mille Zentner -2006 Bagsværd AC    
3   5.66   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
4   5.61   BODEHOLT Mille Kisbye -2007 Bagsværd AC    
5   5.34   HANSEN Mathilde U. -2006 Hvidovre AM    
6   5.27   ZILSTORFF Emma -2007 Greve Atletik    
7   4.83   CRAMER Mathilde -2007 Greve Atletik    
8   4.65   JÆGER Emilie -2006 IK Hellas    
9   3.48   POLESE Alice Galisson -2007 Frederiksberg IF    
10   3.22   REVALL Frida -2006 Greve Atletik    
11   2.87   MADSEN Emma -2007 Frederiksberg IF    
12   2.86   ROLANDER Ida Marie -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   MØLLER Louise Sterup -2006 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Luna Frid Hanberg 7.59 7.46 7.52 7.67
Mille Zentner Svenson 5.91 6.03 5.16 5.56
Caroline Ringhofer 5.42 5.19 5.66 5.57
Mille Kisbye Bodeholt 5.61 5.44 4.98 5.20
Mathilde U. Hansen 4.58 5.34 5.28 4.85
Emma Zilstorff 4.60 3.97 4.28 5.27
Mathilde Cramer 4.83 4.77 x 4.22
Emilie Jæger x 4.29 3.70 4.65
Alice Galisson Polese 2.81 3.13 2.88 3.48
Frida Revall 3.22 3.19 2.86 2.87
Emma Madsen 2.69 2.87 x 2.37
Ida Marie Rolander 2.37 2.58 2.85 2.86
  PIGER 10-11 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.11   RINGHOFER Caroline -2006 Hvidovre AM    
2   9.53   HANSEN Mathilde U. -2006 Hvidovre AM    
3   8.87   ZILSTORFF Emma -2007 Greve Atletik    
4   7.43   POLESE Alice Galisson -2007 Frederiksberg IF    
5   7.34   BODEHOLT Mille Kisbye -2007 Bagsværd AC    
6   6.50   MADSEN Emma -2007 Frederiksberg IF    
7   6.42   ROLANDER Ida Marie -2007 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Caroline Ringhofer 13.11 10.32 11.12 9.75
Mathilde U. Hansen 8.17 6.05 x 9.53
Emma Zilstorff 6.33 8.79 8.17 8.87
Alice Galisson Polese 7.43 4.80 3.67 4.80
Mille Kisbye Bodeholt 6.25 7.34 5.39 4.69
Emma Madsen 6.50 2.76 4.18 4.92
Ida Marie Rolander 6.42 4.54 4.83 x
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 15.07  
  Til finale (AB-finale): 4 heatvindere, samt de 16 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.50 F FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
2   8.26 f DÜNWEBER Mathilde Ries -2004 Hvidovre AM    
3   8.40 f BUHMANN Anna Elisabeth -2005 Sparta    
4   8.54 f BAESS Cecilie -2004 Greve Atletik    
5   9.64 f STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
 HEAT 2
1   7.74 F HOLME Angelina -2004 Greve Atletik    
2   8.08 f JØRGENSEN Caroline -2005 Amager AC    
3   8.34 f JENSEN Eva Kirstein -2004 Amager AC    
4   8.38 f LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta    
5   8.85 f JENSEN Emma Ida Kjær -2004 Hvidovre AM    
 HEAT 3
1   8.02 F VEJLGAARD Amélie -2005 Sparta    
2   8.65 f PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
3   8.90 f NISSEN Victoria Holst -2005 Hvidovre AM    
    DNF   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
 HEAT 4
1   7.51 F MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   7.78 f VOIGT Emilie Børregaard -2005 Sparta    
3   8.18 f DAMSØE Lise -2004 AK Brøndby    
4   8.21 f HANSEN Laura-Jo Buchard -2005 Amager AC    
5   8.40 f BERENDT Liv -2005 Amager AC    
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 16.22  
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE
13   8.26   BAESS Cecilie -2004 Greve Atletik    
14   8.58   BERENDT Liv -2005 Amager AC    
15   8.61   PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
    DNS   NISSEN Victoria Holst -2005 Hvidovre AM    
    DNS   JENSEN Emma Ida Kjær -2004 Hvidovre AM    
    DNS   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
 B-FINALE
7   8.21   JENSEN Eva Kirstein -2004 Amager AC    
8   8.27   DÜNWEBER Mathilde Ries -2004 Hvidovre AM    
9   8.28   HANSEN Laura-Jo Buchard -2005 Amager AC    
    DNS   LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta    
    DNS   DAMSØE Lise -2004 AK Brøndby    
    DNS   BUHMANN Anna Elisabeth -2005 Sparta    
 A-FINALE
1   7.53   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   7.76   VOIGT Emilie Børregaard -2005 Sparta    
3   7.83   HOLME Angelina -2004 Greve Atletik    
4   8.05   JØRGENSEN Caroline -2005 Amager AC    
5   8.10   VEJLGAARD Amélie -2005 Sparta    
    DNS   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER HÆK - INDLEDENDE SØN KL. 13.25  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) - Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 18 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   9.86 f THØGERSEN Sofia -2005 Sparta    
2   10.06 f ANDERSEN Matilde -2004 Greve Atletik    
3   10.48 f JENSEN Ingrid Gram -2005 Sparta    
4   11.71   HANSEN Laura-Jo Buchard -2005 Amager AC    
5   12.54   KIRS Emilie Aimée Nielsen -2004 Sparta    
 HEAT 2
1   8.93 f MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   10.67 f HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
3   10.77 f BAESS Cecilie -2004 Greve Atletik    
4   10.92   DÜNWEBER Mathilde Ries -2004 Hvidovre AM    
5   12.03   ANDREASE Laura Bollerslev -2005 Amager AC    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   BAK-JENSEN Krista Husum -2004 Amager AC    
    DNS   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta    
  PIGER 12-13 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 14.08  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.65   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   9.64   THØGERSEN Sofia -2005 Sparta    
3   9.89   ANDERSEN Matilde -2004 Greve Atletik    
4   10.54   BAESS Cecilie -2004 Greve Atletik    
5   10.72   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
6   10.90   JENSEN Ingrid Gram -2005 Sparta    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   VENTRUP Kaisa Duedam -2005 Sparta    
2   1.25   ANDERSEN Matilde -2004 Greve Atletik    
3   1.25   ANDREASE Laura Bollerslev -2005 Amager AC    
4   1.20   JØRGENSEN Caroline -2005 Amager AC    
5   1.20   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
6   1.20   PETERSEN Smilla Hytholm -2004 Holte Atletik    
    DNS   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   NICKLEN Jasmin -2004 Sparta    
    DNS   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40  
Kaisa Duedam Ventrup     o o xo o o xxo xxx
Matilde Andersen o o o xxo o o xxx    
Laura Bollerslev Andrease   o o o o xo xxx    
Caroline Jørgensen   o o o o xxx      
Nicoline Skovsted   o o o xxo xxx      
Smilla Hytholm Petersen     xo o xxo xxx      
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.89   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
2   4.78   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
3   4.68   JEN Betty Marie Ramsgaard -2004 Sparta    
4   4.48   KIRS Emilie Aimée Nielsen -2004 Sparta    
5   4.36   VOIGT Emilie Børregaard -2005 Sparta    
6   4.33   THØGERSEN Sofia -2005 Sparta    
7   4.25   HOLME Angelina -2004 Greve Atletik    
8   4.09   VENTRUP Kaisa Duedam -2005 Sparta    
9   4.06   VEJLGAARD Amélie -2005 Sparta    
10   4.01   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
11   4.01   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
12   3.95   BATKO Elvira Helleskov -2004 Sparta    
13   3.95   JENSEN Ingrid Gram -2005 Sparta    
14   3.92   DAMSØE Lise -2004 AK Brøndby    
15   3.90   LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta    
16   3.85   ANDERSEN Matilde -2004 Greve Atletik    
17   3.73   BERENDT Liv -2005 Amager AC    
18   3.70   JENSEN Eva Kirstein -2004 Amager AC    
19   3.65   BUHMANN Anna Elisabeth -2005 Sparta    
20   3.63   NISSEN Victoria Holst -2005 Hvidovre AM    
21   3.57   HANSEN Laura-Jo Buchard -2005 Amager AC    
22   3.45   JENSEN Emma Ida Kjær -2004 Hvidovre AM    
23   3.35   ANDREASE Laura Bollerslev -2005 Amager AC    
24   3.16   PETERSEN Vilma Tambour -2005 Amager AC    
25   2.79   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
26   2.74   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   BAK-JENSEN Krista Husum -2004 Amager AC    
    DNS   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Ingeborg Falck 4.70   4.67   4.81   4.89  
Stine Engberg Mikkelsen 4.78   4.71   4.76   4.73  
Betty Marie Ramsgaard Jen 4.55   4.40   4.68   4.60  
Emilie Aimée Nielsen Kirs 4.43   4.34   4.31   4.48  
Emilie Børregaard Voigt 4.17   4.21   4.17   4.36  
Sofia Thøgersen 4.32   4.27   4.33   4.12  
Angelina Holme 4.20   4.01   4.25   4.14  
Kaisa Duedam Ventrup 4.09   4.01   4.03   4.00  
Amélie Vejlgaard 3.88   3.97   3.84   4.06  
Nicoline Skovsted 3.94   3.97   4.00   4.01  
Thea Lei Hansgaard x   3.75   4.01   3.74  
Elvira Helleskov Batko 3.85   3.95   3.82   3.93  
Ingrid Gram Jensen 3.88   3.72   3.95   3.92  
Lise Damsøe 3.89   3.86   3.92   3.70  
Signe Juhl Laursen 3.90   3.74   3.55   3.64  
Matilde Andersen 3.83   3.72   3.85   3.75  
Liv Berendt 3.38   3.73   3.61   3.64  
Eva Kirstein Jensen 3.70   3.55   3.38   3.49  
Anna Elisabeth Buhmann 3.27   2.66   3.57   3.65  
Victoria Holst Nissen 2.15   3.59   3.58   3.63  
Laura-Jo Buchard Hansen 3.07   3.19   3.53   3.57  
Emma Ida Kjær Jensen 3.45   2.97   3.42   3.25  
Laura Bollerslev Andrease 3.35   3.34   3.25   3.34  
Vilma Tambour Petersen 3.10   3.10   3.13   3.16  
Anemone Liv Stabell 2.61   2.69   2.48   2.79  
Caroline Nygaard 2.74   2.55   2.54   2.67  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.40  
  ( 2.0 KG )
  ( VED HØJDESPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.70   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
2   10.03   KIRS Emilie Aimée Nielsen -2004 Sparta    
3   9.38   FALCK Ingeborg -2004 Frederiksberg IF    
4   8.98   HANSGAARD Thea Lei -2005 Holte Atletik    
5   8.40   ELLERMANN-KINGOMBE Asta -2004 Sparta    
6   8.17   JØRGENSEN Caroline -2005 Amager AC    
7   7.75   JEN Betty Marie Ramsgaard -2004 Sparta    
8   7.57   HOLME Angelina -2004 Greve Atletik    
9   7.46   VOIGT Emilie Børregaard -2005 Sparta    
10   7.44   BATKO Elvira Helleskov -2004 Sparta    
11   7.05   DAMSØE Lise -2004 AK Brøndby    
12   6.96   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
13   5.43   PALLESEN Jasmin Sander -2004 Hvidovre AM    
14   4.72   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
15   4.49   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   BAK-JENSEN Krista Husum -2004 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Stine Engberg Mikkelsen 10.60 9.96 10.19 10.70
Emilie Aimée Nielsen Kirs 9.82 9.68 9.75 10.03
Ingeborg Falck 9.38 8.38 8.20 9.27
Thea Lei Hansgaard 8.58 8.65 8.10 8.98
Asta Ellermann-Kingombe 7.23 6.87 8.40 6.99
Caroline Jørgensen 7.88 7.28 8.17 7.41
Betty Marie Ramsgaard Jen 7.73 7.05 7.58 7.75
Angelina Holme 6.40 7.20 7.57 6.90
Emilie Børregaard Voigt 7.46 7.01 7.32 6.81
Elvira Helleskov Batko 7.26 7.05 7.44 7.08
Lise Damsøe 6.12 7.05 6.81 6.54
Nicoline Skovsted 6.26 5.96 6.96 5.97
Jasmin Sander Pallesen 4.58 4.34 4.94 5.43
Anemone Liv Stabell 3.68 x 4.15 4.72
Caroline Nygaard 3.73 4.25 4.49 4.18
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.48   SKOVSTED Nicoline -2005 Hvidovre AM    
2   9.25   PALLESEN Jasmin Sander -2004 Hvidovre AM    
3   8.62   STABELL Anemone Liv -2005 Hvidovre AM    
4   5.08   NYGAARD Caroline -2005 Hvidovre AM    
    DNS   MIKKELSEN Stine Engberg -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nicoline Skovsted x 11.23 10.28 14.48
Jasmin Sander Pallesen 6.68 9.21 8.23 9.25
Anemone Liv Stabell 6.32 6.72 4.29 8.62
Caroline Nygaard 5.08 4.20 3.46 4.72
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 16.45  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 17 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.44 F SVARE Julie -2003 Amager AC    
2   7.46 f HALDBO Annika Baun -2003 Sparta    
3   7.98 f STEENBERG Regitze -2003 Sparta    
4   8.04 f ARTMUR Cecilie -2002 Herlufsholm GF A/M    
    DNS   LARSEN Ida -2003 Greve Atletik    
 HEAT 2
1   7.08 F JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta    
2   7.32 f LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta    
3   7.45 f TRUELSEN Annika Grønholdt -2003 Sparta    
4   7.51 f OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
5   7.64 f HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 Greve Atletik    
6   8.42 f PETERSEN Ella -2003 Hvidovre AM    
 HEAT 3
1   7.18 F RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
2   7.36 f BENDSEN Augusta -2003 IK Olympia    
3   7.93 f BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta    
4   8.03 f LAURSEN Lykke -2002 Greve Atletik    
5   8.08 f HENRIKSEN Julie -2002 Greve Atletik    
6   8.36 f HANDBERG Karla -2002 Hvidovre AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   ZILSTORFF Laura -2002 Greve Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE
12   7.44   LAURSEN Lykke -2002 Greve Atletik    
13   7.93   ARTMUR Cecilie -2002 Herlufsholm GF A/M    
14   8.41   HANDBERG Karla -2002 Hvidovre AM    
15   8.47   PETERSEN Ella -2003 Hvidovre AM    
    DNS   HENRIKSEN Julie -2002 Greve Atletik    
 B-FINALE
7   7.54   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
8   7.61   HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 Greve Atletik    
9   7.86   STEENBERG Regitze -2003 Sparta    
10   7.91   BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta    
    DNS   HALDBO Annika Baun -2003 Sparta    
 A-FINALE
1   7.03   JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta    
2   7.18   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
3   7.28   LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta    
4   7.40   BENDSEN Augusta -2003 IK Olympia    
5   7.90   TRUELSEN Annika Grønholdt -2003 Sparta    
    DNS   SVARE Julie -2003 Amager AC    
  PIGER 14-15 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.36  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.87   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
2   8.37   HALDBO Annika Baun -2003 Sparta    
3   8.88   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
4   10.85   LAURSEN Lykke -2002 Greve Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   SCHÄRFE Karla -2003 Sparta    
2   1.50   BENDSEN Augusta -2003 IK Olympia    
=   1.50   JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta    
4   1.45   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
5   1.35   SVARE Julie -2003 Amager AC    
=   1.35   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
    X   BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta    
  1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60  
Karla Schärfe           o o xo xxx
Augusta Bendsen   o   o o xxo xo xxx  
Josephine Koch Jacobsen   o o o xo xo xo xxx  
Anne Gundelach Lorenzen     o o o o xxx    
Julie Svare o o o xxo xxx        
Laura Juul Pallesen o o o xxo xxx        
Olivia Helleskov Batko xxx                
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING - FINALE SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.10   KRUEGER Rebecka -2003 Sparta    
2   2.40   STOLTZE Ditte -2003 Slagelse Atletik Delta    
3   2.10   PETERSEN Freja Lund -2002 Slagelse Atletik Delta    
  1.90 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.70 2.90 3.00 3.10 3.20  
Rebecka Krueger             o o o xo xxx
Ditte Stoltze o o o o xo xxx          
Freja Lund Petersen o xo xxx                
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.15   RASMUSSEN Ida Boe -2003 Greve Atletik    
2   4.97   JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta    
3   4.87   SCHÄRFE Karla -2003 Sparta    
4   4.73   HALDBO Annika Baun -2003 Sparta    
5   4.64   RING Helena -2002 Amager AC    
6   4.54   BENDSEN Augusta -2003 IK Olympia    
7   4.50   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
8   4.39   LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta    
9   4.34   PALLESEN Laura Juul -2003 Amager AC    
10   3.95   BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta    
11   3.94   TRUELSEN Annika Grønholdt -2003 Sparta    
12   3.78   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
13   3.63   ARTMUR Cecilie -2002 Herlufsholm GF A/M    
14   3.63   PETERSEN Ella -2003 Hvidovre AM    
15   3.60   HANDBERG Karla -2002 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Ida Boe Rasmussen 5.03   4.81   4.86   5.01   5.14   5.15  
Josephine Koch Jacobsen 4.68   4.48   4.84   4.97   4.94   2.36  
Karla Schärfe 4.71   4.66   x   4.85   4.87   x  
Annika Baun Haldbo 4.68   4.66   4.72   x   4.73   4.38  
Helena Ring x   x   4.64   x   x   x  
Augusta Bendsen 4.30   4.54   4.38   4.21   x   4.31  
Sara Olsson x   4.46   4.50  
Marie Høgh Larsen 4.26   4.21   4.39  
Laura Juul Pallesen 4.34   x   4.18  
Olivia Helleskov Batko x   3.86   3.95  
Annika Grønholdt Truelsen 3.72   3.94   3.90  
Anne Gundelach Lorenzen 3.78   3.76   3.63  
Cecilie Artmur 3.48   3.63   3.54  
Ella Petersen 3.41   2.79   3.63  
Karla Handberg 3.60   3.46   3.16  
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.25   KRUEGER Rebecka -2003 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Rebecka Krueger 9.25   x   7.89   x   x   x  
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.25  
  ( 3.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.70   ZILSTORFF Laura -2002 Greve Atletik    
2   9.05   TRUELSEN Annika Grønholdt -2003 Sparta    
3   8.45   LORENZEN Anne Gundelach -2002 Hvidovre AM    
4   7.45   HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 Greve Atletik    
5   6.26   NØRREGAARD Emilie Mossin -2003 Sparta    
    DNS   LARSEN Ida -2003 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   KRUEGER Rebecka -2003 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Laura Zilstorff 9.90 9.75 10.65 10.70 10.56 x
Annika Grønholdt Truelsen 8.93 8.45 2.92 9.05 8.11 7.68
Anne Gundelach Lorenzen 7.09 x 7.44 8.45 8.08 7.86
Louise Høkilde-Wassmann 7.44 6.53 6.76 7.45 x 6.36
Emilie Mossin Nørregaard 6.02 6.26 5.70 5.29 x 5.50
  PIGER 16-17 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 17.04  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 19 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.03 f HANSEN Kamille Busch -2000 Hvidovre AM    
2   7.32 f JEPSEN Misja B. -2001 Hvidovre AM    
3   7.45 f RASMUSSEN Sofie -2000 Københavns IF    
4   7.72 f RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   CHRISTIANSEN Alexandra -2001 Hvidovre AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.44  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.04   HANSEN Kamille Busch -2000 Hvidovre AM    
2   7.42   JEPSEN Misja B. -2001 Hvidovre AM    
3   7.49   RASMUSSEN Sofie -2000 Københavns IF    
4   7.84   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.50  
  ( 76.2 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.78   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
2   9.02   CHRISTIANSEN Alexandra -2001 Hvidovre AM    
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.80   NIELSEN Annesofie -2000 Hvidovre AM    
2   4.32   RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   JEPSEN Misja B. -2001 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Annesofie Nielsen 4.39   4.58   4.60   4.80   4.68   4.71  
Jasmin Boe Rasmussen 4.15   4.19   x   4.19   4.27   4.32  
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.25  
  ( 3.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.51   NIELSEN Annesofie -2000 Hvidovre AM    
2   7.60   JAKOBSEN Alberte Riber -2001 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Annesofie Nielsen 11.45 10.03 10.41 11.51 10.87 10.78
Alberte Riber Jakobsen 7.41 5.99 6.07 5.85 7.49 7.60
  KVINDER SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 17.08  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 19 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.73 f GLENNER-FRANDSEN Astrid -1993 Københavns IF    
2   6.82 f NISSEN Camilla F.R. -1990 Københavns IF    
3   7.04 f NISSEN Annemarie -1994 Københavns IF    
4   7.22 f BIELSMAND Signe -1991 Københavns IF    
5   7.60 f SCHEIBELEIN Anna K. -1998 Københavns IF    
  KVINDER SENIOR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.48  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.74   GLENNER-FRANDSEN Astrid -1993 Københavns IF    
2   6.84   NISSEN Camilla F.R. -1990 Københavns IF    
3   7.06   NISSEN Annemarie -1994 Københavns IF    
4   7.09   BIELSMAND Signe -1991 Københavns IF    
5   7.72   SCHEIBELEIN Anna K. -1998 Københavns IF    
  KVINDER SENIOR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.57  
  ( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.59   NISSEN Annemarie -1994 Københavns IF    
2   8.06   NIELSEN Annette -1996 Københavns IF    
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.65   ANDERSEN Rikke -1998 Sparta    
  1.55 1.60 1.65 1.70 1.73  
Rikke Andersen o o o   xxx
  KVINDER SENIOR - STANGSPRING - FINALE SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.60   OLSEN Anne Sofie -1994 Københavns IF    
2   2.70   VITALE Emma -1993 Sparta    
3   2.50   BIELSMAND Signe -1991 Københavns IF    
  2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70  
Anne Sofie Olsen                 o o o o o o xo xxx
Emma Vitale     o o o o o xxx                
Signe Bielsmand o o o xo o xxx                    
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.04   NIELSEN Annette -1996 Københavns IF    
2   3.78   SKOVGAARD Sofie -1993 Greve Atletik    
    DNS   NISSEN Camilla F.R. -1990 Københavns IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Annette Nielsen x   5.00   4.74   5.04   4.91   5.02  
Sofie Skovgaard 3.78   2.58   x   x   x   x  
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 15.10  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 18 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   9.60 F GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
2   9.74 f NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
3   9.80 f NIELSEN Jaspar Løvdal -2008 Amager AC    
4   10.60 f HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
5   12.98 f NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
 HEAT 2
1   8.43 F MIKKELSEN Oliver -2008 Bagsværd AC    
2   9.44 f ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 Amager AC    
3   9.55 f EHRHART Emil -2008 Frederiksberg IF    
4   11.01 f RASMUSSEN Magnus L.F. -2009 Frederiksberg IF    
5   11.26 f ANDERSEN Nikolaj -2008 Hvidovre AM    
6   11.36 f MEYHOFF Villads-Emil V. -2010 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   CRAMER Marcus -2011 Greve Atletik    
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 15.47  
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE
7   12.34   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
    DNS   ANDERSEN Nikolaj -2008 Hvidovre AM    
    DNS   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
    DNS   RASMUSSEN Magnus L.F. -2009 Frederiksberg IF    
    DNS   MEYHOFF Villads-Emil V. -2010 Frederiksberg IF    
 A-FINALE
1   8.43   MIKKELSEN Oliver -2008 Bagsværd AC    
2   9.23   EHRHART Emil -2008 Frederiksberg IF    
3   9.28   ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 Amager AC    
4   9.51   NIELSEN Jaspar Løvdal -2008 Amager AC    
5   9.52   GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
6   9.72   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
  DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.10  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.57   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   0.95   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
  0.90 0.95 1.00  
Albert Lysemose Nielsen o xo xxx
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 10.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.76   MIKKELSEN Oliver -2008 Bagsværd AC    
2   3.11   EHRHART Emil -2008 Frederiksberg IF    
3   2.88   ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 Amager AC    
4   2.83   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
5   2.76   NIELSEN Jaspar Løvdal -2008 Amager AC    
6   2.68   ANDERSEN Nikolaj -2008 Hvidovre AM    
7   2.40   GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
8   2.33   RASMUSSEN Magnus L.F. -2009 Frederiksberg IF    
9   2.24   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
10   2.10   MEYHOFF Villads-Emil V. -2010 Frederiksberg IF    
11   1.60   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   CRAMER Marcus -2011 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Oliver Mikkelsen 3.68   3.73   3.76   3.70  
Emil Ehrhart 3.00   2.97   3.11   3.01  
Gustav Bollerslev Andreas 2.86   2.73   2.57   2.88  
Albert Lysemose Nielsen 2.68   2.79   2.79   2.83  
Jaspar Løvdal Nielsen 2.76   2.66   2.61   2.45  
Nikolaj Andersen 2.68   2.12   2.25   2.32  
Jeppe From Gren 2.28   2.40   2.31   2.19  
Magnus L.F. Rasmussen 2.25   2.33   2.28   x  
Vilhelm Helk 2.16   2.01   2.24   x  
Villads-Emil V. Meyhoff 1.75   2.10   2.06   1.96  
Viggo Lysemose NIelsen 1.60   1.53   1.58   1.59  
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 11.15  
  ( 2.0 KG )
  ( VED HØJDESPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.70   MIKKELSEN Oliver -2008 Bagsværd AC    
2   4.64   NIELSEN Jaspar Løvdal -2008 Amager AC    
3   4.48   ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 Amager AC    
4   4.18   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
5   4.09   EHRHART Emil -2008 Frederiksberg IF    
6   3.93   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
7   3.93   ANDERSEN Nikolaj -2008 Hvidovre AM    
8   3.86   RASMUSSEN Magnus L.F. -2009 Frederiksberg IF    
9   3.62   GREN Jeppe From -2009 IK Hellas    
10   2.58   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
11   2.26   MEYHOFF Villads-Emil V. -2010 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   CRAMER Marcus -2011 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Oliver Mikkelsen 6.52 6.70 6.39 5.89
Jaspar Løvdal Nielsen 4.16 3.90 4.64 3.95
Gustav Bollerslev Andreas 4.48 3.55 3.57 3.75
Albert Lysemose Nielsen 4.18 3.73 3.60 3.73
Emil Ehrhart 3.50 4.09 3.83 3.33
Vilhelm Helk 3.29 3.93 3.48 2.65
Nikolaj Andersen 3.04 3.93 3.20 2.94
Magnus L.F. Rasmussen 3.56 3.16 3.86 3.59
Jeppe From Gren 3.21 3.40 3.04 3.62
Viggo Lysemose NIelsen 2.58 2.52 2.26 1.42
Villads-Emil V. Meyhoff 2.26 2.12 2.03 2.01
  DRENGE 8-9 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 12.05  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.66   MIKKELSEN Oliver -2008 Bagsværd AC    
2   11.33   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
3   7.02   EHRHART Emil -2008 Frederiksberg IF    
4   6.70   RASMUSSEN Magnus L.F. -2009 Frederiksberg IF    
5   5.87   MEYHOFF Villads-Emil V. -2010 Frederiksberg IF    
6   5.12   NIELSEN Albert Lysemose -2008 IK Hellas    
7   3.63   NIELSEN Viggo Lysemose -2011 IK Hellas    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Oliver Mikkelsen 14.66 12.69 11.43 12.97
Vilhelm Helk 11.33 11.00 10.64 11.05
Emil Ehrhart 6.39 3.36 7.02 4.76
Magnus L.F. Rasmussen 5.52 6.63 6.70 6.15
Villads-Emil V. Meyhoff 5.09 5.87 5.33 3.02
Albert Lysemose Nielsen x 2.69 5.12 4.07
Viggo Lysemose NIelsen 1.90 3.17 3.63 2.19
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 14.55  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 17 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.97 F BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
2   8.08 f NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
3   8.31 f PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
4   8.55 f GREEN Thomas -2006 Greve Atletik    
5   9.36 f ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
 HEAT 2
1   7.74 F AABO Lance -2006 Herlufsholm GF A/M    
2   8.30 f CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
3   8.48 f ROGGE David -2006 Hvidovre AM    
4   8.65 f THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
5   8.66 f RIDDERVOLD Victor -2007 Greve Atletik    
    DNS   COLAZINGARI Lucas -2007 Frederiksberg IF    
 HEAT 3
1   7.78 F KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC    
2   8.21 f ANDERSSON Christian -2006 Greve Atletik    
3   9.10 f BENTZ Carl Hjorth -2007 Frederiksberg IF    
4   9.54 f DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM    
    DNS   LUND Daniel -2006 Amager AC    
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE
    0.00   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
    0.00   RIDDERVOLD Victor -2007 Greve Atletik    
    0.00   BENTZ Carl Hjorth -2007 Frederiksberg IF    
    0.00   DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM    
 B-FINALE
6   8.38   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
7   8.46   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
=   8.46   GREEN Thomas -2006 Greve Atletik    
    0.00   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
    0.00   ROGGE David -2006 Hvidovre AM    
 A-FINALE
1   7.64   AABO Lance -2006 Herlufsholm GF A/M    
2   7.66   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC    
3   7.96   NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC    
4   8.08   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
5   8.13   ANDERSSON Christian -2006 Greve Atletik    
  DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 13.18  
  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.86   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
2   10.04   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
3   10.52   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC    
4   10.91   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
5   11.60   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
6   11.90   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
2   1.25   ROGGE David -2006 Hvidovre AM    
3   1.15   LUND Daniel -2006 Amager AC    
4   1.05   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
  0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35  
August Skytte Christensen         o xo o o xxx
David Rogge   o o xo o o xo xxx  
Daniel Lund   o o o o xxx      
Emil Zierfuss xo xo o xxx          
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 13.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.41   AABO Lance -2006 Herlufsholm GF A/M    
2   4.33   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC    
3   3.93   ANDERSSON Christian -2006 Greve Atletik    
4   3.88   CHRISTENSEN August Skytte -2007 IK Hellas    
5   3.85   NIELSEN Carl Bäckström -1007 Amager AC    
6   3.75   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
7   3.74   LUND Daniel -2006 Amager AC    
8   3.69   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM    
9   3.50   THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 Hvidovre AM    
10   3.45   RIDDERVOLD Victor -2007 Greve Atletik    
11   2.89   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
12   2.86   DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM    
13   2.82   BENTZ Carl Hjorth -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF    
    DNS   COLAZINGARI Lucas -2007 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Lance Aabo x   4.41   4.38   4.30  
Thor Knudsen 4.26   4.33   4.23   4.19  
Christian Andersson 3.91   3.93   3.88   3.80  
August Skytte Christensen 3.88   x   3.74   2.12  
Carl Bäckström Nielsen 3.85   x   3.49   x  
Kasper Birk 3.75   3.58   3.55   3.65  
Daniel Lund 3.74   3.60   x   3.47  
Oskar Hovmand Petersson 3.68   3.69   2.85   3.55  
Laurits Læbo Rehhoff Thom x   3.50   3.36   3.12  
Victor Riddervold 3.45   3.29   3.33   x  
Emil Zierfuss x   2.89   2.77   x  
Erik Lange Dons x   2.72   2.86   2.84  
Carl Hjorth Bentz 2.70   2.80   2.82   x  
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.90   DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM 759p  
2   6.78   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM 742p  
3   6.74   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF 736p  
4   6.64   RIDDERVOLD Victor -2007 Greve Atletik 722p  
5   6.44   AABO Lance -2006 Herlufsholm GF A/M 693p  
6   5.80   NIELSEN Carl Bäckström -2007 Amager AC 595p  
7   5.60   PETERSSON Oskar Hovmand -2006 Hvidovre AM 563p  
8   5.51   BENTZ Carl Hjorth -2007 Frederiksberg IF 549p  
9   5.11   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
    DNS   COLAZINGARI Lucas -2007 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Erik Lange Dons 6.90 6.40 5.81 6.64
Kasper Birk 6.31 6.78 6.62 6.56
Valdemar Kopp 6.43 6.74 6.63 6.49
Victor Riddervold 5.13 6.06 6.64 6.24
Lance Aabo 6.11 x 6.44 6.34
Carl Bäckström Nielsen 5.27 4.96 5.80 5.13
Oskar Hovmand Petersson 4.94 x 4.89 5.60
Carl Hjorth Bentz 4.89 4.44 5.13 5.51
Emil Zierfuss x x 5.11 4.76
  DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 12.45  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.74   ZIERFUSS Emil -2007 Hvidovre AM    
2   12.62   RIDDERVOLD Victor -2007 Greve Atletik    
3   7.84   BENTZ Carl Hjorth -2007 Frederiksberg IF    
    DNS   COLAZINGARI Lucas -2007 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Emil Zierfuss 14.74 14.60 12.02 x
Victor Riddervold 12.62 8.35 11.70 7.87
Carl Hjorth Bentz 6.98 5.25 6.39 7.84
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 15.19  
  Til finale (AB-finale): 3 heatvindere, samt de 17 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.29 F ROSENKRANDS Vitus -2005 Sparta    
2   7.78 f LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta    
3   7.86 f LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
4   8.41 f URSEA Stefan -2005 Hvidovre AM    
5   8.70 f MØBIUS Mikkel Vinten -2004 Hvidovre AM    
6   9.09 f SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
 HEAT 2
1   7.58 F AABO Carl -2004 Herlufsholm GF A/M    
2   7.91 f SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
3   8.72 f BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
4   9.54 f LED David Juul Kofoed -2005 Hvidovre AM    
    DNS   JÆGER Rasmus -2004 IK Hellas    
    DNS f KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta    
 HEAT 3
1   7.47 f SØRENSEN Frederik Thorup -2004 Sparta    
2   7.76 f ZACHARIAE Carl Johan -2004 Sparta    
3   8.03 F HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
4   8.18 f STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
5   8.26 f VESELINOVSKI Christian -2004 Sparta    
    DNS   ALI Hakeem -2005 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   SIEGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
    DNS   ANDERSEN Kristoffer -2004 Hvidovre AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 16.29  
Nr Resultat   Navn Klub    
 C-FINALE
12   8.41   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
13   8.81   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
14   9.07   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
15   9.60   LED David Juul Kofoed -2005 Hvidovre AM    
    DNS   KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta    
 B-FINALE
7   7.81   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
8   7.84   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta    
9   7.87   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
10   8.32   VESELINOVSKI Christian -2004 Sparta    
11   8.61   URSEA Stefan -2005 Hvidovre AM    
 A-FINALE
1   7.08   SØRENSEN Frederik Thorup -2004 Sparta    
2   7.15   ROSENKRANDS Vitus -2005 Sparta    
3   7.50   ZACHARIAE Carl Johan -2004 Sparta    
4   7.55   AABO Carl -2004 Herlufsholm GF A/M    
5   8.12   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
6   8.76   MØBIUS Mikkel Vinten -2004 Hvidovre AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER HÆK - INDLEDENDE SØN KL. 13.40  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.53   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
2   10.13   CLAVILLE Julius -2004 IK Hellas    
3   10.26   SMITH Kasper Schimmell -2005 Sparta    
4   10.49   ROSENKRANDS Vitus -2005 Sparta    
5   11.08   URSEA Stefan -2005 Hvidovre AM    
6   15.41   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta    
2   1.45   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
3   1.30   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta    
  1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60  
Vilhelm Krüger       o o o xo o xxo xxx
Jonas Strunge     o o o xxo xo xxx    
Asger Pape Liboriussen o o o xo xxx          
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 13.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.09   ZACHARIAE Carl Johan -2004 Sparta    
2   4.86   ALI Hakeem -2005 Sparta    
3   4.83   AABO Carl -2004 Herlufsholm GF A/M    
4   4.81   SØRENSEN Frederik Thorup -2004 Sparta    
5   4.43   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta    
6   4.38   JÆGER Rasmus -2004 IK Hellas    
7   4.33   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
8   4.05   VESELINOVSKI Christian -2004 Sparta    
9   3.82   URSEA Stefan -2005 Hvidovre AM    
10   3.71   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
11   3.65   SMITH Kasper Schimmell -2005 Sparta    
12   3.43   LED David Juul Kofoed -2005 Hvidovre AM    
13   3.31   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
14   3.29   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
15   3.18   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
16   3.12   VIBILD Anton Hanslien -2004 Hvidovre AM    
    DNS   ANDERSEN Kristoffer -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Carl Johan Zachariae 5.04   5.08   5.06   5.09  
Hakeem Ali 4.84   4.86   4.84   4.80  
Carl Aabo 4.83   4.77   4.75   4.58  
Frederik Thorup Sørensen 4.64   4.49   4.64   4.81  
Asger Pape Liboriussen x   4.37   4.43   x  
Rasmus Jæger 4.28   4.20   4.15   4.38  
Malte Wolfgang Sassersen 4.33   3.86   x   4.03  
Christian Veselinovski 3.97   4.05   4.03   4.05  
Stefan Ursea 3.27   3.78   3.70   3.82  
Jonas Strunge 3.70   x   3.71   x  
Kasper Schimmell Smith x   3.56   3.65   x  
David Juul Kofoed Led 3.43   3.13   3.21   2.78  
Lucas Spuur 2.53   3.19   3.11   3.31  
Alexander Bergman 3.29   3.27   x   2.98  
Carl Lassen 2.83   3.18   2.75   3.18  
Anton Hanslien Vibild 2.53   3.12   3.09   2.95  
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 11.40  
  ( 3.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.93   ØSTERGAARD Magnus -2004 Hvidovre AM    
2   7.52   HENNECKE Theodor -2004 Roar Atletik    
3   7.30   AABO Carl -2004 Herlufsholm GF A/M    
4   7.06   STRUNGE Jonas -2004 Hvidovre AM    
5   6.75   JÆGER Rasmus -2004 IK Hellas    
6   6.40   ALI Hakeem -2005 Sparta    
7   6.37   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
8   6.02   SASSERSEN Malte Wolfgang -2005 Hvidovre AM    
9   5.94   VESELINOVSKI Christian -2004 Sparta    
10   5.60   CLAVILLE Julius -2004 IK Hellas    
11   5.47   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
12   4.94   URSEA Stefan -2005 Hvidovre AM    
13   4.81   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
14   4.74   LED David Juul Kofoed -2005 Hvidovre AM    
15   3.97   VIBILD Anton Hanslien -2004 Hvidovre AM    
    DNS   SIEGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
    DNS   ANDERSEN Kristoffer -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Magnus Østergaard 8.93 7.82 8.28 8.61
Theodor Hennecke x 7.43 7.21 7.52
Carl Aabo 7.30 7.22 6.65 7.11
Jonas Strunge 6.81 7.06 6.82 7.03
Rasmus Jæger 6.32 6.37 6.49 6.75
Hakeem Ali x 6.35 6.40 x
Ole Hornbæk 6.37 6.07 6.10 6.05
Malte Wolfgang Sassersen 5.86 6.02 5.64 5.76
Christian Veselinovski 5.53 5.94 5.33 4.98
Julius Claville x 5.21 5.60 5.32
Alexander Bergman 5.47 4.48 5.45 5.37
Stefan Ursea 4.94 3.27 4.43 4.58
Carl Lassen 4.73 4.81 4.46 4.66
David Juul Kofoed Led 4.74 4.32 4.63 3.96
Anton Hanslien Vibild 3.74 3.54 3.97 3.92
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST - FINALE SØN KL. 12.45  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.09   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
2   12.05   BERGMAN Alexander -2005 Hvidovre AM    
3   11.16   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
4   10.85   LED David Juul Kofoed -2005 Hvidovre AM    
    DNS   SIEGISMUND Daniel -2005 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Ole Hornbæk 13.32 x 17.09 13.43
Alexander Bergman 9.71 12.05 12.00 11.08
Lucas Spuur 11.16 10.98 x 9.25
David Juul Kofoed Led 10.85 8.86 10.74 6.01
  DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 16.57  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 18 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.05 f MEHROTA Dhruv -2003 Sparta    
2   7.54 f VESELINOVSKI Oliver -2003 Sparta    
3   7.58 f RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
    DNS   BARSLEV Marius -2002 Hvidovre AM    
 HEAT 2
1   6.75 f ANDERSSON Tobias -2002 Greve Atletik    
2   6.76 f LASSEN Sofus Peter -2003 Sparta    
3   7.13 f LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta    
4   7.81 f MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
  DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.37  
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE
5   7.77   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
    DNS   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
    DNS   VESELINOVSKI Oliver -2003 Sparta    
 A-FINALE
1   6.75   LASSEN Sofus Peter -2003 Sparta    
2   6.82   ANDERSSON Tobias -2002 Greve Atletik    
3   7.13   MEHROTA Dhruv -2003 Sparta    
4   7.15   LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER HÆK - FINALE SØN KL. 14.01  
  ( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.71   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
2   9.37   BANK Malte -2003 Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.60   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF    
2   1.55   LASSEN Sofus Peter -2003 Sparta    
3   1.55   VITOFT Mads Rubek -2003 Sparta    
4   1.45   PEDERSEN Viktor B. -2003 Amager AC    
5   1.45   BANK Malte -2003 Sparta    
    DNS   DALSGAARD Mathias -2002 IK Hellas    
  1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65  
Wilhelm Kopp       o xo o xxx
Sofus Peter Lassen   o o o o xxx  
Mads Rubek Vitoft   o o o xo xxx  
Viktor B. Pedersen o o o xxx      
Malte Bank o o xo xxx      
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 17.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.49   ANDERSSON Tobias -2002 Greve Atletik    
2   4.94   LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta    
3   4.81   PEDERSEN Viktor B. -2003 Amager AC    
4   4.56   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
5   4.24   VESELINOVSKI Oliver -2003 Sparta    
    X   MEHROTA Dhruv -2003 Sparta    
    DNS   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   DALSGAARD Mathias -2002 IK Hellas    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Tobias Andersson x   5.49   5.08   x   5.33   5.34  
Elias Dahl Lunøe x   4.60   4.94   4.80   4.84   x  
Viktor B. Pedersen 4.10   x   x   x   4.81   x  
Sebastian Monneret 4.09   4.53   x   4.31   4.36   4.56  
Oliver Veselinovski x   4.20   4.24   x   3.72   x  
Dhruv Mehrota x   x   x  
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.51   RASMUSSEN Hugo -2003 IK Hellas    
2   10.32   MEHROTA Dhruv -2003 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Hugo Rasmussen 9.55   10.51   x   10.13   9.54   x  
Dhruv Mehrota 10.19   10.32   9.86   x   8.80   x  
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 4.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.04   VITOFT Mads Rubek -2003 Sparta    
2   9.55   LASSEN Sofus Peter -2003 Sparta    
3   9.29   LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta    
4   7.04   BANK Malte -2003 Sparta    
    DNS   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF    
    DNS   MONNERET Sebastian -2003 Amager AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads Rubek Vitoft 11.13 11.65 11.80 11.57 11.71 12.04
Sofus Peter Lassen 8.21 8.63 8.21 9.02 8.92 9.55
Elias Dahl Lunøe 8.16 8.88 7.10 8.29 9.29 x
Malte Bank x 6.37 6.34 6.63 6.35 7.04
  DRENGE 16-17 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 16.57  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 19 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.94 f VOIGT johan -2001 IK Olympia    
    DNS   HINSCH Oliver -2000 Hvidovre AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.37  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.96   VOIGT johan -2001 IK Olympia    
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING - FINALE SØN KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.70   LINNEMANN Jonas -2000 Hvidovre AM    
  1.60 1.65 1.70 1.75  
Jonas Linnemann o o xxo xxx
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 17.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.94   VOIGT johan -2001 IK Olympia    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
johan voigt 4.35   4.94   4.40   4.22   3.35   x  
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.57   HINSCH Oliver -2000 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Oliver Hinsch 10.57   10.32   9.42   9.28   x   10.05  
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 5.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.77   ANDERSSON Frederik -2001 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   JAKOBSEN Tobias Riber -2001 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Frederik Andersson 10.70 x 10.93 11.57 11.61 11.77
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 6.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.51   RINGSTED Mads -1999 Københavns IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads Ringsted 10.14 x 9.08 9.72 x 10.51
  MÆND SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 17.12  
  Til finale (AB-finale): 2 heatvindere, samt de 18 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   6.30 f YAZDANYAR Daryoush -1986 Frederiksberg IF    
2   6.42 f ZISKA Jacob Chua -1997 Hvidovre AM    
3   7.33 f BAK-PEDERSEN Noa -1996 Hvidovre AM    
    DNS   BAGGE Jannick -1994 Københavns IF    
 HEAT 2
1   6.15 f ANDERSSON Peter -99 Greve Atletik    
2   6.35 f LAUGESEN Christian Lauge -1986 Sparta    
3   6.36 f DADEY Frankly -99 Greve Atletik    
4   6.58 f BONDE Kristoffer -1991 Københavns IF    
  MÆND SENIOR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.52  
Nr Resultat   Navn Klub    
 B-FINALE
5   6.43   ZISKA Jacob Chua -1997 Hvidovre AM    
6   6.55   BONDE Kristoffer -1991 Københavns IF    
    DNS   BAK-PEDERSEN Noa -1996 Hvidovre AM    
 A-FINALE
1   6.22   ANDERSSON Peter -99 Greve Atletik    
2   6.31   DADEY Frankly -99 Greve Atletik    
3   6.40   LAUGESEN Christian Lauge -1986 Sparta    
    DNS   YAZDANYAR Daryoush -1986 Frederiksberg IF    
  MÆND SENIOR - STANGSPRING - FINALE SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.80   ADAMSEN Peter M. -2000 Københavns IF    
    DNS   RINGSTED Mikkel -1996 Københavns IF    
    DNS   BAGGE Jannick -1994 Københavns IF    
  3.70 3.80 3.90  
Peter M. Adamsen xxo o xxx
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 17.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.60   ANDERSSON Peter -99 Greve Atletik    
2   5.30   DADEY Frankly -99 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Peter Andersson 6.32   x   6.60   6.24   x   x  
Frankly Dadey 5.30   x   x   x   x   x  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 7.26 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.64   MIKKELSEN Thorbjørn -1982 Bagsværd AC    
    DNS   BAGGE Jannick -1994 Københavns IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   LAUGESEN Christian Lauge -1986 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thorbjørn Mikkelsen 8.64 x 8.59 8.48 8.54 8.32
  KVINDER 45-49 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE SØN KL. 17.08  
  Til finale (AB-finale): 1 heatvindere, samt de 19 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.17 f JEPSEN Mette B. -1970 Hvidovre AM    
  KVINDER 45-49 ÅR - 50 METER - FINALE SØN KL. 17.48  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.20   JEPSEN Mette B. -1970 Hvidovre AM    
  KVINDER 45-49 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE SØN KL. 15.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.45   JEPSEN Mette B. -1970 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Mette B. Jepsen 4.22   4.21   4.23   4.26   4.31   4.45  
  KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 10.25  
  ( 3.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.93   FALDAGER Inge -1948 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Inge Faldager 8.63 8.89 8.81 8.93 8.67 8.79
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.85   MIKKELSEN Kasper -1965 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kasper Mikkelsen 12.08 12.55 12.53 12.85 x x
  MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 4.0 KG )
  ( VED STANGSPRING )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.26   HØYER Knud -1946 Greve Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Knud Høyer 11.03 11.26 11.18 10.82 x 11.08
  MÆND 80-84 ÅR - KUGLESTØD - FINALE SØN KL. 12.20  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.78   ANKERSTJERNE Finn -1936 Glostrup IC    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Finn Ankerstjerne 9.69 9.78 9.14 9.23 x 9.07


Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 17. januar 2017 klokken 14:41

© Copyright Dansk Atletik Forbund