Loading...

Pointstævne, Hillerød

17. maj 2017 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 17.maj 2017 på Hillerød Stadion
Arrangør: FIF Hillerød Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER ONS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -0.1m/s
1   14.45   LARSEN Anna Katrine -2003 FIF Hillerød 10p  
2   15.18   SEEBERG Emilie -2003 FIF Hillerød 8p  
3   15.33   ENGELSTED Smilla -2003 Allerød AM 7p  
    DNS   BISCHOF Caroline Andersen -2003 FIF Hillerød    
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER ONS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -0.1m/s
1   14.41   BOTHE Wilma Winther -2001 FIF Hillerød 10p  
2   15.08   HJERSING Sarah -2001 FIF Hillerød 8p  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.36 +0.0   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC 10p  
2   3.92 +0.0   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Freja Isabel Knudsen 4.27 +0.1 4.34 +0.5 4.28 +0.0 4.36 +0.0
Luna Frid Hanberg 3.92 +0.0 3.77 -0.6 3.90 +0.0 3.08 +0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.51 +0.7   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC 10p  
2   3.69 +0.0   HAUCH Simon -2006 FIF Hillerød 8p  
3   3.62 +1.0   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF 7p  
4   3.23 +0.0   HAUCH Albert -2007 FIF Hillerød 6p  
5   3.20 +0.5   JACOBSE Johannes Keinicke -2007 Allerød AM 5p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Thor Knudsen 4.38 +0.0 4.42 +1.1 4.51 +0.7 x  
Simon Hauch 3.68 +0.2 3.69 +0.0 3.49 +0.0 3.52 +0.0
Valdemar Kopp 3.39 +0.0 3.62 +1.0 3.41 +0.5 3.41 +0.0
Albert Hauch x   2.78 +1.2 3.23 +0.0 3.13 +0.2
Johannes Keinicke Jacobse 3.10 +0.7 3.20 +0.5 3.03 +0.0 2.94 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.46   FLOR Emma -2005 FIF Hillerød 10p  
2   6.12   JENSEN Asta Exner -2005 Allerød AM 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Emma Flor 8.31 8.46 8.44 8.35
Asta Exner Jensen 5.28 5.34 5.57 6.12
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.03   STENBERG Johannes Rolin -2004 Allerød AM 10p  
2   6.95   PANDURO Villads -2005 FIF Hillerød 8p  
3   5.39   STEJLGAARD Benjamin -2005 Trongårdens IF 7p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Johannes Rolin Stenberg 7.03 5.72 6.28 6.65
Villads Panduro 6.83 6.95 6.29 5.31
Benjamin Stejlgaard 4.84 4.31 5.39 4.60
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER ONS KL. 18.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   12.81   ANDERSEN Tobias Senft -2002 FIF Hillerød 10p  
2   13.09   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF 8p  
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER ONS KL. 18.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   13.31   HOLM Anton -2001 FIF Hillerød 10p  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING ONS KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.30   LARSEN Anna Katrine -2003 FIF Hillerød 10p  
2   1.15   ENGELSTED Smilla -2003 Allerød AM 8p  
  0.80 0.90 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.30  
Anna Katrine Larsen               xxo
Smilla Engelsted o o o o o o xxx  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING ONS KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.40   BOTHE Wilma Winther -2001 FIF Hillerød 10p  
  1.40 1.45 1.50  
Wilma Winther Bothe o   xxx
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING ONS KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.50   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF 10p  
  1.50 1.60  
Wilhelm Kopp o xxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 18.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.29 -0.6   FLOR Emma -2005 FIF Hillerød 10p  
2   3.56 +0.0   MARKUSSEN Elinor -2004 FIF Hillerød 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Emma Flor 4.15 +0.0 4.22 +0.0 4.27 -0.2 4.29 -0.6
Elinor Markussen x   3.19 +0.0 3.45 +0.0 3.56 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 18.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.02 +0.0   PANDURO Villads -2005 FIF Hillerød 10p  
2   3.97 +0.0   STENBERG Johannes Rolin -2004 Allerød AM 8p  
3   3.65 +0.0   NIELSEN Anton -2005 FIF Hillerød 7p  
4   3.34 +0.9   STEJLGAARD Benjamin -2005 Trongårdens IF 6p  
    DNS     KOSACK Noah -2004 Allerød AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Villads Panduro 4.02 +0.0 x   3.98 +0.0 3.74 +0.0
Johannes Rolin Stenberg x   3.97 +0.0 x   3.02 +0.4
Anton Nielsen 3.65 +0.0 3.50 +0.0 3.37 +0.0 3.48 +0.0
Benjamin Stejlgaard 3.27 +0.0 3.01 +0.0 3.17 +0.0 3.34 +0.9
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   9.02   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC 10p  
2   5.73   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Luna Frid Hanberg 9.02 8.45 8.29 x
Freja Isabel Knudsen 5.48 5.51 5.65 5.73
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.39   HAUCH Simon -2006 FIF Hillerød 10p  
2   8.08   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF 8p  
3   7.18   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC 7p  
4   5.32   JACOBSE Johannes Keinicke -2007 Allerød AM 6p  
5   5.22   HAUCH Albert -2007 FIF Hillerød 5p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Simon Hauch 7.42 8.39 8.20 8.39
Valdemar Kopp 7.25 7.46 7.82 8.08
Thor Knudsen 6.82 6.67 7.18 6.88
Johannes Keinicke Jacobse 4.89 5.32 5.04 5.15
Albert Hauch 5.22 5.22 4.62 5.14
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER ONS KL. 19.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +1.5m/s
1   11.81   JENSEN Asta Exner -2005 Allerød AM 10p  
2   12.36   FLOR Emma -2005 FIF Hillerød 8p  
3   13.32   MARKUSSEN Elinor -2004 FIF Hillerød 7p  
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.45 +0.0   LARSEN Anna Katrine -2003 FIF Hillerød 10p  
2   3.73 -1.1   PALBO Ida -2003 FIF Hillerød 8p  
3   3.61 -1.3   ENGELSTED Smilla -2003 Allerød AM 7p  
4   3.28 -1.2   SEEBERG Emilie -2003 FIF Hillerød 6p  
    DNS     BISCHOF Caroline Andersen -2003 FIF Hillerød    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anna Katrine Larsen x   x   4.34 -1.3 4.45 +0.0
Ida Palbo 2.91 +0.0 2.94 -2.4 x   3.73 -1.1
Smilla Engelsted 3.44 -1.0 3.54 -0.4 3.46 -1.3 3.61 -1.3
Emilie Seeberg x   3.28 -1.2 3.20 +0.0 2.97 -0.9
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.46 -1.0   BOTHE Wilma Winther -2001 FIF Hillerød 10p  
2   3.93 -0.8   HJERSING Sarah -2001 FIF Hillerød 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Wilma Winther Bothe 4.15 -1.5 4.32 -1.4 4.46 -1.0 4.38 -1.4
Sarah Hjersing 3.78 -1.5 3.78 -1.6 3.67 -0.8 3.93 -0.8
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 19.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   10.17   ANDERSEN Tobias Senft -2002 FIF Hillerød 10p  
2   9.48   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Tobias Senft Andersen 8.76 x 9.90 10.17
Wilhelm Kopp 9.48 9.21 8.99 9.41
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 19.00  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.78   HOLM Anton -2001 FIF Hillerød 10p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anton Holm 6.57 7.10 7.78 x
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER ONS KL. 19.05  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +1.1m/s
1   11.87   STENBERG Johannes Rolin -2004 Allerød AM 10p  
2   12.20   PANDURO Villads -2005 FIF Hillerød 8p  
3   13.62   NIELSEN Anton -2005 FIF Hillerød 7p  
    DNS   KOSACK Noah -2004 Allerød AM    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER ONS KL. 19.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +1.0m/s
1   9.33   KNUDSEN Freja Isabel -2007 Bagsværd AC 10p  
2   10.11   HANBERG Luna Frid -2006 Bagsværd AC 8p  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER ONS KL. 19.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +1.8m/s
1   9.08   KNUDSEN Thor -2007 Bagsværd AC 10p  
2   10.01   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF 8p  
3   10.05   HAUCH Simon -2006 FIF Hillerød 7p  
4   10.78   HAUCH Albert -2007 FIF Hillerød 6p  
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.61 -1.0   STEJLGAARD Sebastian -2002 Trongårdens IF 10p  
2   4.44 -0.9   ANDERSEN Tobias Senft -2002 FIF Hillerød 8p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Sebastian Stejlgaard 4.48 -1.3 x   x   4.61 -1.0
Tobias Senft Andersen 4.40 -1.1 x   0.42 +7.0 4.44 -0.9
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.38 -1.3   HOLM Anton -2001 FIF Hillerød 10p  
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anton Holm 5.38 -1.3 x   5.10 -0.6 5.21 +0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD ONS KL. 19.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.77   LARSEN Anna Katrine -2003 FIF Hillerød 10p  
2   5.25   SCHOU Alberte -2003 FIF Hillerød 8p  
    DNS   BISCHOF Caroline Andersen -2003 FIF Hillerød    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Anna Katrine Larsen 7.49 7.77 7.19 7.45
Alberte Schou 4.76 5.25 4.57 5.15
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER ONS KL. 19.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.43.16   PALBO Ida -2003 FIF Hillerød 10p  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER ONS KL. 19.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.20.06   HÆKKERUP Emil -2003 FIF Hillerød 10p  
2   2.29.73   RASMUSSEN Lauge -2003 Trongårdens IF 8p  
3   2.35.64   STEJLGAARD Sebastian -2002 Trongårdens IF 7p  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 torsdag den 18. maj 2017 klokken 22:23

© Copyright Dansk Atletik Forbund