Loading...

Pointstævne, Østerbro

01. juni 2017 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 1.jun 2017 på Østerbro stadion
Arrangør: Sparta AM
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER TORS KL. 17.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +1.8m/s  2h: +2.3m/s
1   w7.88 2h   NIELSEN Wilma Caroline -2010 Sparta AM    
2   8.15 1h   JENSEN Laura Lehman -2010 Frederiksberg IF    
3   w8.41 2h   VINCENTSEN Ellen -2011 Sparta AM    
4   w8.48 2h   AXELSSON Maia Hylling -2010 Sparta AM    
5   8.75 1h   MEHROTRA Tara Rose -2010 Sparta AM    
6   w8.83 2h   FALKENBERG Sarah Transø -2011 Sparta AM    
7   8.89 1h   VORGAARD Ella Christine -2011 Sparta AM    
8   9.15 1h   KARAKIS Maya -2010 Sparta AM    
9   9.28 1h   ROOME Ilsa -2010 Sparta AM    
10   10.36 1h   LAURSEN Andrea -2011 Sparta AM    
11   w10.68 2h   RASMUSSEN Lupe -2010 Sparta AM    
12   w10.80 2h   NIELSEN Hedvig Demidoff -2011 Sparta AM    
13   w10.99 2h   SIYONA -2010 Sparta AM    
    DNS 2h   BUHELT Annika Prip -2011 Sparta AM    
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.74 +0.3   NIELSEN Wilma Caroline -2010 Sparta AM    
2   2.59 +0.0   VINCENTSEN Ellen -2011 Sparta AM    
3   2.37 -0.1   MEHROTRA Tara Rose -2010 Sparta AM    
4   2.30 -0.5   FALKENBERG Sarah Transø -2011 Sparta AM    
5   2.26 +0.7   STEPHE Rose Andrea Læssøe -2010 Sparta AM    
6   2.21 +0.0   AXELSSON Maia Hylling -2010 Sparta AM    
7   2.06 +0.0   ROOME Ilsa -2010 Sparta AM    
8   1.97 +0.0   JENSEN Laura Lehman -2010 Frederiksberg IF    
9   1.87 +0.3   NIELSEN Hedvig Demidoff -2011 Sparta AM    
10   1.81 +0.0   LAURSEN Andrea -2011 Sparta AM    
11   1.79 -1.1   VORGAARD Ella Christine -2011 Sparta AM    
12   1.74 +0.0   KARAKIS Maya -2010 Sparta AM    
13   1.72 +0.0   KAUSCHEN Ronja -2011 Sparta AM    
14   1.72 +0.2   RASMUSSEN Lupe -2010 Sparta AM    
15   1.48 +0.2   SIYONA -2010 Sparta AM    
    DNS     BUHELT Annika Prip -2011 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Wilma Caroline Nielsen 2.49 +0.0 2.74 +0.3 2.70 +0.0
Ellen Vincentsen 2.59 +0.0 2.40 +0.0 2.37 +0.0
Tara Rose Mehrotra 2.18 +0.5 2.37 -0.1 2.18 +0.3
Sarah Transø Falkenberg 2.14 +0.0 2.30 -0.5 2.06 +0.7
Rose Andrea Læssøe Stephe 2.25 +0.4 2.02 +0.1 2.26 +0.7
Maia Hylling Axelsson 2.21 +0.0 2.05 +0.0 2.12 +1.3
Ilsa Roome 2.06 +0.0 2.00 +0.0 2.03 +0.0
Laura Lehman Jensen 1.70 -0.9 1.72 -0.6 1.97 +0.0
Hedvig Demidoff Nielsen 1.83 +0.9 1.62 -0.6 1.87 +0.3
Andrea Laursen 1.81 +0.0 1.80 -0.7 1.78 +0.0
Ella Christine Vorgaard 1.75 +0.0 1.79 -1.1 1.25 -0.1
Maya Karakis 1.49 +0.5 1.60 -0.1 1.74 +0.0
Ronja Kauschen 1.53 +0.0 1.72 +0.0 x  
Lupe Rasmussen 1.72 +0.2 1.46 +0.0 1.27 +0.3
Siyona 1.34 -1.1 1.48 +0.2 1.13 +0.2
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER TORS KL. 17.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +3.5m/s  2h: +1.1m/s  3h: +3.5m/s  4h: +1.2m/s
1   6.66 4h   RAVN Alma -2009 Sparta AM    
2   7.19 2h   VÖGE-WIDDI Selma Madicken -2008 Sparta AM    
3   7.26 4h   HOLM Emilie -2009 Sparta AM    
4   w7.50 1h   RIEGE Queen -2008 Sparta AM    
5   7.58 4h   ZACHARIAE Cecilie -2009 Sparta AM    
6   7.67 2h   JØRGENSEN Filippa -2008 Greve Atletik    
7   7.73 4h   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
8   w7.74 3h   JENSEN Louise Lehman -2008 Frederiksberg IF    
9   w7.80 1h   FALJIC Leila -2008 Greve Atletik    
10   7.97 2h   WØRSØE Sofie -2008 Greve Atletik    
11   8.00 4h   JENSEN Elvira Ramsgaard -2009 Sparta AM    
12   8.05 4h   WISCHMANN Erika -2009 Sparta AM    
13   8.07 2h   NIELSEN Martha Denidoff -2008 Sparta AM    
14   w8.09 1h   MADSEN Silke -2008 Amager AC    
15   w8.30 1h   MITTAG Salma -2008 Sparta AM    
=   8.30 2h   HAVMAND Bella -2008 Frederiksberg IF    
17   8.59 2h   ERIKSEN Luna Folkenberg -2008 Sparta AM    
18   w8.68 1h   KAUFMANN Kathrine -2008 Greve Atletik    
19   w8.69 3h   JOHANS Anna-Viola Vinther -2009 Sparta AM    
20   w8.71 1h   MIKKELSEN Annabel Rose -2009 Sparta AM    
21   w8.99 3h   ANDERSEN Helene Rus -2008 Greve Atletik    
22   w9.11 3h   GREGERSEN Elisabeth -2008 Greve Atletik    
23   9.23 4h   ALEXANDERSEN Lærke Høj -2009 Sparta AM    
24   w9.41 3h   KANGAS Anna Fenger -2009 Sparta AM    
25   w10.37 3h   KJÆR Sofia Geill -2009 Sparta AM    
    DNS 1h   AJSEN Esther Lila Vilslev -2009 Sparta AM    
    DNS 3h   TOFT Karla Link -2008 Sparta AM    
    DNS     VEJLGAARD Clara -2008 Sparta AM    
    DNS     ZEBERG Isabella -2009 Sparta AM    
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.18.21   RAVN Alma -2009 Sparta AM    
2   1.24.09   VÖGE-WIDDI Selma Madicken -2008 Sparta AM    
3   1.24.50   JØRGENSEN Filippa -2008 Greve Atletik    
4   1.39.14   MADSEN Silke -2008 Amager AC    
5   1.41.44   WØRSØE Sofie -2008 Greve Atletik    
6   1.43.82   NIELSEN Martha Denidoff -2008 Sparta AM    
7   1.45.50   KAUSCHEN Freja -2009 Sparta AM    
8   1.51.04   FALJIC Leila -2008 Greve Atletik    
9   1.51.35   GREGERSEN Elisabeth -2008 Greve Atletik    
10   1.51.43   ANDERSEN Helene Rus -2008 Greve Atletik    
    DNS   TOFT Karla Link -2008 Sparta AM    
    DNS   BANG-LÖWGREN Helena -2009 Sparta AM    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.70 +0.0   RAVN Alma -2009 Sparta AM    
2   3.42 +1.0   VÖGE-WIDDI Selma Madicken -2008 Sparta AM    
3   3.22 +0.0   HOLM Emilie -2009 Sparta AM    
4   3.13 +0.0   RIEGE Queen -2008 Sparta AM    
5   2.85 +1.6   JØRGENSEN Filippa -2008 Greve Atletik    
6   2.80 +1.3   HAVMAND Bella -2008 Frederiksberg IF    
7   w2.79 +2.1   ZACHARIAE Cecilie -2009 Sparta AM    
    2.70 +0.0          
8   2.74 +0.0   NIELSEN Martha Denidoff -2008 Sparta AM    
9   2.73 +0.2   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
10   2.71 +0.0   JENSEN Elvira Ramsgaard -2009 Sparta AM    
11   2.65 -1.6   FALJIC Leila -2008 Greve Atletik    
12   2.60 +0.0   WØRSØE Sofie -2008 Greve Atletik    
13   2.54 -1.4   JENSEN Louise Lehman -2008 Frederiksberg IF    
14   w2.54 +2.5   ANDERSEN Helene Rus -2008 Greve Atletik    
    2.46 +1.7          
15   2.49 +1.4   JOHANS Anna-Viola Vinther -2009 Sparta AM    
16   2.33 -0.2   WISCHMANN Erika -2009 Sparta AM    
17   2.27 -1.9   KAUSCHEN Freja -2009 Sparta AM    
18   2.22 +0.5   MITTAG Salma -2008 Sparta AM    
19   2.16 -1.1   KAUFMANN Kathrine -2008 Greve Atletik    
20   2.15 -1.3   ALEXANDERSEN Lærke Høj -2009 Sparta AM    
21   2.10 -1.5   MIKKELSEN Annabel Rose -2009 Sparta AM    
22   2.04 -0.6   KANGAS Anna Fenger -2009 Sparta AM    
23   1.83 +1.6   GREGERSEN Elisabeth -2008 Greve Atletik    
24   1.62 +1.7   KJÆR Sofia Geill -2009 Sparta AM    
    DNS     TOFT Karla Link -2008 Sparta AM    
    DNS     AJSEN Esther Lila Vilslev -2009 Sparta AM    
    DNS     BANG-LÖWGREN Helena -2009 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     VEJLGAARD Clara -2008 Sparta AM    
    DNS     ZEBERG Isabella -2009 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alma Ravn x   3.70 +0.0 3.28 -0.7
Selma Madicken Vöge-Widdi 3.42 +1.0 3.22 -2.2 x  
Emilie Holm 3.14 +0.9 3.06 +0.3 3.22 +0.0
Queen Riege 3.13 +0.0 3.00 -1.0 2.85 -1.4
Filippa Jørgensen 2.66 -1.6 2.72 +0.0 2.85 +1.6
Bella Havmand 2.19 +0.3 2.62 +1.7 2.80 +1.3
Cecilie zachariae 2.79 +2.1 2.32 +0.0 2.70 +0.0
Martha Denidoff Nielsen 2.60 -1.7 2.55 -0.6 2.74 +0.0
Elsa Kyster Hvelplund 2.72 +1.9 2.63 -0.2 2.73 +0.2
Elvira Ramsgaard Jensen 2.68 +1.5 2.67 +0.6 2.71 +0.0
Leila Faljic 2.65 -1.6 2.44 +0.0 x  
Sofie Wørsøe 2.60 +0.0 2.56 -3.9 2.49 -0.1
Louise Lehman Jensen 2.54 -1.4 2.47 -1.4 2.22 -0.9
Helene Rus Andersen 2.54 +2.5 2.46 +1.7 2.14 -1.4
Anna-Viola Vinther Johans 2.49 +1.4 2.37 +0.0 2.36 +0.0
Erika Wischmann 2.31 -2.2 2.33 +0.0 2.33 -0.2
Freja Kauschen 2.18 +0.8 2.27 -1.9 1.66 -1.1
Salma Mittag 2.22 +0.5 2.14 +0.8 2.08 +0.0
Kathrine Kaufmann 2.08 -0.6 1.80 -0.9 2.16 -1.1
Lærke Høj Alexandersen 2.08 -0.7 2.15 -1.3 2.13 -1.5
Annabel Rose Mikkelsen x   2.10 -1.5 1.84 +0.0
Anna Fenger Kangas 1.92 -0.6 1.96 -0.3 2.04 -0.6
Elisabeth Gregersen 1.72 +1.4 1.78 +0.0 1.83 +1.6
Sofia Geill Kjær 1.62 +1.7 x   1.44 -1.7
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 20.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.97   MADSEN Silke -2008 Amager AC    
2   4.66   JENSEN Louise Lehman -2008 Frederiksberg IF    
3   4.58   MITTAG Salma -2008 Sparta AM    
4   4.23   HOLM Emilie -2009 Sparta AM    
5   3.48   HAVMAND Bella -2008 Frederiksberg IF    
6   3.47   ZACHARIAE Cecilie -2009 Sparta AM    
7   3.11   ALEXANDERSEN Lærke Høj -2009 Sparta AM    
8   2.94   KJÆR Sofia Geill -2009 Sparta AM    
9   2.85   ERIKSEN Luna Folkenberg -2008 Sparta AM    
10   2.80   ANDERSEN Helene Rus -2008 Greve Atletik    
11   2.77   HVELPLUND Elsa Kyster -2008 Frederiksberg IF    
12   2.77   WISCHMANN Erika -2009 Sparta AM    
    DNS   BANG-LÖWGREN Helena -2009 Sparta AM    
    DNS   GREGERSEN Elisabeth -2008 Greve Atletik    
    DNS   KAUFMANN Kathrine -2008 Greve Atletik    
    DNS   MIKKELSEN Annabel Rose -2009 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   VEJLGAARD Clara -2008 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Silke Madsen 4.62 4.97 4.95
Louise Lehman Jensen 4.33 4.66 4.50
Salma Mittag 4.08 4.36 4.58
Emilie Holm 3.91 4.10 4.23
Bella Havmand 3.01 2.73 3.48
Cecilie zachariae 3.42 3.38 3.47
Lærke Høj Alexandersen 2.81 3.11 2.92
Sofia Geill Kjær 2.33 2.94 2.70
Luna Folkenberg Eriksen 2.17 2.30 2.85
Helene Rus Andersen 2.80 x 2.27
Elsa Kyster Hvelplund 2.52 2.77 2.45
Erika Wischmann 2.24 1.78 2.77
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER TORS KL. 18.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +2.6m/s  2h: +1.1m/s  3h: +0.4m/s
1   w8.78 1h   HAGIHARA Celina -2006 Københavns IF    
2   w9.25 1h   SØRENSEN Mikaela Medina -2006 Københavns IF    
3   9.34 3h   BANGURA Elvira Yalia -2007 Sparta AM    
4   9.58 3h   RAVN Esther Alice -2006 Frederiksberg IF    
5   w9.78 1h   FRIIS Laura Diaz -2006 Sparta AM    
6   9.79 2h   HAYNES Karla Olivia -2007 Sparta AM    
7   9.86 2h   HENGSTENBERG Sophie -2006 Sparta AM    
8   w9.88 1h   RECKZEN Selma -2006 Greve Atletik    
9   10.00 3h   LIBORIUSSEN Anna Pape -2006 Sparta AM    
10   10.05 3h   NIELSEN Amalie Sofie -2007 Sparta AM    
11   10.08 2h   MIKKELSEN Cassandra kamph -2006 Sparta AM    
12   10.16 3h   SALOMONSEN Helene -2007 Sparta AM    
13   10.23 3h   EJSTRUP Lotte Grevy -2007 Sparta AM    
14   10.35 2h   ABRAHAM Freja -2006 Sparta AM    
15   w10.68 1h   JENSEN Aliya Ilima -2007 Sparta AM    
16   w10.90 1h   SCHOU Ellen -2007 Sparta AM    
17   11.68 2h   JESSEN Louise C. B. -2007 Frederiksberg IF    
    DNS 1h   BUNCH Lisa -2007 Sparta AM    
    DNS 2h   NÆSBY Christine Emilie -2007 Sparta AM    
    DNS 2h   SCHNEDIER Cecilie -2007 Sparta AM    
    DNS 3h   KEISALA Greta -2006 Frederiksberg IF    
    DNS 3h   VOIGT Maja Børregaard -2007 Sparta AM    
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10.19   HAGIHARA Celina -2006 Københavns IF    
2   1.13.55   HENGSTENBERG Sophie -2006 Sparta AM    
3   1.16.34   KLØV Mathilde Meedom -2006 Frederiksberg IF    
4   1.19.45   MIKKELSEN Cassandra kamph -2006 Sparta AM    
5   1.21.01   LIBORIUSSEN Anna Pape -2006 Sparta AM    
6   1.23.83   NOURI Filippa Grunnet -2006 Sparta AM    
7   1.27.03   STRITICH Matilde -2007 Sparta AM    
8   1.28.11   RECKZEN Selma -2006 Greve Atletik    
9   1.31.03   SCHOU Ellen -2007 Sparta AM    
    DNS   KEISALA Greta -2006 Frederiksberg IF    
    DNS   JENSEN Aliya Ilima -2007 Sparta AM    
    DNS   SCHNEDIER Cecilie -2007 Sparta AM    
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.31 +0.9   SØRENSEN Mikaela Medina -2006 Københavns IF    
2   4.26 +1.8   HAGIHARA Celina -2006 Københavns IF    
3   w3.80 +2.4   KLØV Mathilde Meedom -2006 Frederiksberg IF    
    3.42 +0.0          
4   3.79 +0.0   NIELSEN Amalie Sofie -2007 Sparta AM    
5   w3.66 +2.1   HENGSTENBERG Sophie -2006 Sparta AM    
    3.47 +0.2          
6   3.54 +1.6   SALOMONSEN Helene -2007 Sparta AM    
7   3.51 +0.7   BANGURA Elvira Yalia -2007 Sparta AM    
8   w3.51 +2.9   RAVN Esther Alice -2006 Frederiksberg IF    
    3.44 +0.5          
9   3.43 +0.9   ABRAHAM Freja -2006 Sparta AM    
10   3.40 +0.0   LIBORIUSSEN Anna Pape -2006 Sparta AM    
11   3.39 +0.4   FRIIS Laura Diaz -2006 Sparta AM    
12   3.29 +0.1   STRITICH Matilde -2007 Sparta AM    
13   3.21 +1.8   HAYNES Karla Olivia -2007 Sparta AM    
14   3.11 +0.9   MIKKELSEN Cassandra kamph -2006 Sparta AM    
15   3.10 +0.5   JENSEN Aliya Ilima -2007 Sparta AM    
16   2.92 +1.1   JESSEN Louise C. B. -2007 Frederiksberg IF    
17   2.77 +1.5   EJSTRUP Lotte Grevy -2007 Sparta AM    
    DNS     KEISALA Greta -2006 Frederiksberg IF    
    DNS     SCHOU Ellen -2007 Sparta AM    
    DNS     NOURI Filippa Grunnet -2006 Sparta AM    
    DNS     BUNCH Lisa -2007 Sparta AM    
    DNS     RECKZEN Selma -2006 Greve Atletik    
    DNS     NÆSBY Christine Emilie -2007 Sparta AM    
    DNS     SCHNEDIER Cecilie -2007 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mikaela Medina Sørensen 4.21 +0.4 4.31 +0.9 4.19 +0.0
Celina Hagihara x   4.26 +1.8 4.21 +0.8
Mathilde Meedom Kløv 3.42 +0.0 3.32 +1.4 3.80 +2.4
Amalie Sofie Nielsen 3.49 +1.1 3.55 +0.2 3.79 +0.0
Sophie Hengstenberg 3.47 +0.2 3.66 +2.1 3.46 +1.0
Helene Salomonsen x   3.04 -0.4 3.54 +1.6
Elvira Yalia Bangura 3.25 +0.9 3.51 +2.1 3.51 +0.7
Esther Alice Ravn 3.51 +2.9 3.44 +1.9 3.44 +0.5
Freja Abraham 3.43 +0.9 3.35 +0.8 3.39 +0.0
Anna Pape Liboriussen 3.34 +1.7 3.16 -0.5 3.40 +0.0
Laura Diaz Friis 3.39 +0.4 3.12 +0.1 3.34 +0.4
Matilde Stritich 3.29 +0.1 3.23 +0.6 3.13 +0.8
Karla Olivia Haynes 3.21 +1.8 3.20 +0.0 2.86 +0.0
Cassandra kamph mikkelsen 2.81 +2.0 3.11 +0.9 x  
Aliya Ilima Jensen 2.89 +1.9 3.10 +0.5 2.95 +1.3
Louise C. B. Jessen 2.66 +1.3 2.62 +1.6 2.92 +1.1
Lotte Grevy Ejstrup 2.33 +0.0 2.69 +1.1 2.77 +1.5
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 18.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.07   KLØV Mathilde Meedom -2006 Frederiksberg IF    
2   6.92   SØRENSEN Mikaela Medina -2006 Københavns IF    
3   6.66   NIELSEN Amalie Sofie -2007 Sparta AM    
4   6.29   STRITICH Matilde -2007 Sparta AM    
5   6.05   ABRAHAM Freja -2006 Sparta AM    
6   5.92   RAVN Esther Alice -2006 Frederiksberg IF    
7   5.69   SALOMONSEN Helene -2007 Sparta AM    
8   5.01   HAYNES Karla Olivia -2007 Sparta AM    
9   4.98   BANGURA Elvira Yalia -2007 Sparta AM    
10   4.07   JESSEN Louise C. B. -2007 Frederiksberg IF    
11   3.89   NOURI Filippa Grunnet -2006 Sparta AM    
    DNS   MIKKELSEN Cassandra kamph -2006 Sparta AM    
    DNS   VOIGT Maja Børregaard -2007 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathilde Meedom Kløv 7.06 7.07 6.92
Mikaela Medina Sørensen 6.66 6.92 6.67
Amalie Sofie Nielsen 6.40 6.66 6.58
Matilde Stritich 6.29 6.09 5.84
Freja Abraham x 5.97 6.05
Esther Alice Ravn 5.92 x 5.89
Helene Salomonsen 5.69 5.42 4.35
Karla Olivia Haynes 4.28 4.64 5.01
Elvira Yalia Bangura 4.98 3.41 4.90
Louise C. B. Jessen 3.93 4.05 4.07
Filippa Grunnet Nouri x 3.79 3.89
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER TORS KL. 18.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.4m/s  2h: +0.9m/s  3h: +1.3m/s
1   11.12 3h   VOIGT Emilie Børrgaard -2005 Sparta AM    
2   11.37 2h   HAGIHARA Mathilde -2004 Københavns IF    
=   11.37 3h   JEN Betty Marie Ramsgaard -2004 Sparta AM    
4   11.54 3h   BATKO Elvira Helleskov -2004 Sparta AM    
5   11.73 3h   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta AM    
6   11.84 1h   LIPPERT Amalie -2005 Frederiksberg IF    
7   11.86 3h   LANGVIK Karla Bundgaard -2005 Sparta AM    
8   12.05 2h   VENTRUP Kaisa Duedam -2005 Sparta AM    
9   12.06 1h   THØGERSEN Sofia -2005 Sparta AM    
10   12.14 3h   RASM Ella Aurora Magelund -2005 Frederiksberg IF    
11   12.15 3h   KRAUSE Tsinat -2004 Sparta AM    
12   12.20 1h   JENSEN Ingrid gram -2005 Sparta AM    
13   12.25 1h   BERENDT Liv -2005 Amager AC    
14   12.43 2h   JESSEN Johanna C. B. -2005 Frederiksberg IF    
15   12.89 2h   EGENSE Freja -2005 Frederiksberg IF    
16   12.91 2h   RASMUSSEN Anna Tikjøb -2005 Sparta AM    
    DNS 1h   AMTOFT Katrine -2005 Frederiksberg IF    
    DNS 1h   THERKELSEN Ellen Vering -2005 Frederiksberg IF    
    DNS 2h   LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta AM    
    DNS     MIKKELSEN Stine E. -2004 Hvidovre AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METER TORS KL. 20.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.03.85   HAGIHARA Mathilde -2004 Københavns IF    
2   1.05.78   THØGERSEN Sofia -2005 Sparta AM    
3   1.08.81   ANDERSEN Mathilde -2004 Greve Atletik    
4   1.09.56   BATKO Elvira Helleskov -2004 Sparta AM    
5   1.12.80   BERENDT Liv -2005 Amager AC    
6   1.13.78   KRAUSE Tsinat -2004 Sparta AM    
7   1.16.59   RASMUSSEN Anna Tikjøb -2005 Sparta AM    
    DNS   LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta AM    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.86 +0.9   JEN Betty Marie Ramsgaard -2004 Sparta AM    
2   4.61 +1.3   VOIGT Emilie Børrgaard -2005 Sparta AM    
3   4.49 +0.1   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta AM    
4   4.44 +0.2   ELLERMANN-KINGOMBE Asta -2004 Sparta AM    
5   4.44 +0.0   VENTRUP Kaisa Duedam -2005 Sparta AM    
6   4.37 +0.7   ANDERSEN Mathilde -2004 Greve Atletik    
7   4.31 +2.0   BATKO Elvira Helleskov -2004 Sparta AM    
8   4.16 +1.8   RASM Ella Aurora Magelund -2005 Frederiksberg IF    
9   4.14 +1.0   LANGVIK Karla Bundgaard -2005 Sparta AM    
10   4.02 +2.0   LIPPERT Amalie -2005 Frederiksberg IF    
11   3.99 +1.5   JENSEN Ingrid gram -2005 Sparta AM    
12   3.98 -0.9   HAGIHARA Mathilde -2004 Københavns IF    
13   3.93 -0.1   AMTOFT Katrine -2005 Frederiksberg IF    
14   3.90 +1.0   JESSEN Johanna C. B. -2005 Frederiksberg IF    
15   3.40 -1.1   EGENSE Freja -2005 Frederiksberg IF    
    X     BERENDT Liv -2005 Amager AC    
    DNS     LAURSEN Signe Juhl -2005 Sparta AM    
    DNS     THERKELSEN Ellen Vering -2005 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     MIKKELSEN Stine E. -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Betty Marie Ramsgaard Jen 4.69 -0.9 4.73 +2.7 4.86 +0.9
Emilie Børrgaard Voigt 4.61 +1.3 4.40 +1.2 4.54 +0.5
Josephine Houlbjerg Hanse x   x   4.49 +0.1
Asta Ellermann-Kingombe 4.38 +1.4 4.44 +2.3 4.44 +0.2
Kaisa Duedam Ventrup x   4.44 +0.0 4.37 +1.7
Mathilde Andersen 4.27 +0.1 4.31 +2.6 4.37 +0.7
Elvira Helleskov Batko 4.31 +2.0 4.20 +0.9 4.30 -0.2
Ella Aurora Magelund Rasm 3.98 +1.3 4.16 +1.8 4.00 -1.7
Karla Bundgaard Langvik 3.97 -1.2 4.14 +1.0 4.00 +0.5
Amalie Lippert 3.93 -0.1 3.94 +0.8 4.02 +2.0
Ingrid gram jensen 3.94 +1.2 3.99 +1.5 3.98 +0.1
Mathilde Hagihara 3.98 -0.9 3.95 +1.4 3.89 +0.0
Katrine Amtoft x   3.69 +0.0 3.93 -0.1
Johanna C. B. Jessen 3.83 -0.2 3.87 +3.5 3.90 +1.0
Freja Egense 2.99 -0.4 3.40 -1.1 3.36 +1.7
Liv Berendt x  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.54   TAJ Mina -2004 Sparta AM    
2   9.00   VOIGT Emilie Børrgaard -2005 Sparta AM    
3   8.82   ELLERMANN-KINGOMBE Asta -2004 Sparta AM    
4   8.51   JENSEN Ingrid gram -2005 Sparta AM    
5   8.38   VENTRUP Kaisa Duedam -2005 Sparta AM    
6   8.04   HANSE Josephine Houlbjerg -2004 Sparta AM    
7   7.95   LANGVIK Karla Bundgaard -2005 Sparta AM    
8   7.51   ANDERSEN Mathilde -2004 Greve Atletik    
9   7.39   LIPPERT Amalie -2005 Frederiksberg IF    
10   6.08   JESSEN Johanna C. B. -2005 Frederiksberg IF    
    DNS   THERKELSEN Ellen Vering -2005 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MIKKELSEN Stine E. -2004 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mina Taj 8.61 8.56 9.54
Emilie Børrgaard Voigt 9.00 8.52 x
Asta Ellermann-Kingombe 8.15 8.57 8.82
Ingrid gram jensen 8.08 x 8.51
Kaisa Duedam Ventrup 7.59 6.26 8.38
Josephine Houlbjerg Hanse 7.57 7.48 8.04
Karla Bundgaard Langvik 7.95 7.83 7.87
Mathilde Andersen x 7.33 7.51
Amalie Lippert 7.37 7.22 7.39
Johanna C. B. Jessen 6.08 5.76 5.91
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +2.5m/s  2h: +0.7m/s
1   13.03 2h   JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta AM    
2   w13.18 1h   HØKILDE Louise -2003 Greve Atletik    
3   13.31 2h   LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta AM    
4   13.37 2h   SCHÄRFE Karla -2003 Sparta AM    
5   13.48 2h   LYNGBY Ida -2002 Sparta AM    
6   13.49 2h   SØRENSEN Josefine -2002 Sparta AM    
7   w13.61 1h   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
8   w14.08 1h   DITTLAU Silke -2003 Frederiksberg IF    
9   w14.13 1h   HAVE Marie Meyer -2003 Frederiksberg IF    
10   w14.14 1h   SCHALDEMOSE Rebekka -2003 Sparta AM    
11   14.15 2h   GERTZ Mathilda -2002 Sparta AM    
12   14.19 2h   BOVIN Karoline -2003 Sparta AM    
13   w14.72 1h   BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta AM    
14   14.94 2h   NØRREGAARD Emilie Mossin -2003 Sparta AM    
    DNS 1h   KRANTZ Alma -2002 Sparta AM    
    DNS 1h   TIMM Angela -2003 Frederiksberg IF    
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METER TORS KL. 20.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.08.31   HAVE Marie Meyer -2003 Frederiksberg IF    
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.20  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.89 +0.0   SCHÄRFE Karla -2003 Sparta AM    
2   4.85 +1.4   LAWAETZ Ellen -2002 Sparta AM    
3   4.76 -1.3   LENDAL Victoria -2002 Sparta AM    
4   4.72 -0.1   OLSSON Sara -2002 Greve Atletik    
5   4.68 +1.5   SØRENSEN Josefine -2002 Sparta AM    
6   4.50 +1.2   LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta AM    
7   4.47 +1.9   GERTZ Mathilda -2002 Sparta AM    
8   4.18 +1.1   SCHALDEMOSE Rebekka -2003 Sparta AM    
9   4.05 +1.0   BOVIN Karoline -2003 Sparta AM    
10   4.04 +1.0   BATKO Olivia Helleskov -2003 Sparta AM    
    DNS     KRANTZ Alma -2002 Sparta AM    
    DNS     TIMM Angela -2003 Frederiksberg IF    
    DNS     JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Karla Schärfe 3.29 +2.2 4.89 +0.0 3.96 +1.1
Ellen Lawaetz x   4.81 +2.6 4.85 +1.4
Victoria Lendal x   4.76 -1.3 x  
Sara Olsson 4.72 -0.1 4.65 +0.0 4.70 +0.0
Josefine Sørensen 4.68 +1.5 4.55 -0.6 4.49 -1.0
Marie Høgh Larsen 4.50 +1.2 4.38 -1.0 4.46 +0.5
Mathilda Gertz 4.47 +1.9 4.37 -0.4 4.29 +1.8
Rebekka Schaldemose x   4.18 +1.1 3.93 -1.7
Karoline Bovin 4.02 +0.5 x   4.05 +1.0
Olivia Helleskov Batko 3.93 +1.5 3.94 +0.5 4.04 +1.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.35  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.36   JACOBSEN Josephine Koch -2003 Sparta AM    
2   8.62   VENTRUP Smilla Duedam -2003 Sparta AM    
3   8.20   HØKILDE Louise -2003 Greve Atletik    
4   6.96   NØRREGAARD Emilie Mossin -2003 Sparta AM    
5   6.04   HAVE Marie Meyer -2003 Frederiksberg IF    
6   5.60   LARSEN Marie Høgh -2003 Sparta AM    
    DNS   TIMM Angela -2003 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josephine Koch Jacobsen x 9.36 x
Smilla Duedam Ventrup 7.86 8.27 8.62
Louise Høkilde 8.20 8.16 8.05
Emilie Mossin Nørregaard 5.65 6.96 6.66
Marie Meyer Have 6.04 5.67 6.02
Marie Høgh Larsen x 5.52 5.60
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.18   NEDERGAARD Liv -2002 Sparta AM    
    DNS   MIKKELSEN Emilie Bank -2002 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Liv Nedergaard 45.87 x 52.13 52.18 50.36 x
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.7m/s
1   13.08   BOMME Ida Beiter -2001 Sparta AM    
2   13.53   KÔKENY Lili -2001 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   DAHI Marie Paule -2001 Sparta AM    
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.16 -1.5   MOORE Louise B -2001 Sparta AM    
2   5.07 +0.3   BOMME Ida Beiter -2001 Sparta AM    
3   5.00 -0.6   KRAGH Maria Skov -2001 Sparta AM    
4   4.27 +0.0   EJSTRUP Signe Grevy -2001 Sparta AM    
    DNS     DAHI Marie Paule -2001 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Louise B Moore 5.16 -1.5 4.70 -4.0 4.93 -0.6
Ida Beiter Bomme 4.95 +0.9 4.95 +1.2 5.07 +0.3
Maria Skov Kragh 4.74 +1.1 5.00 -0.6 4.84 -2.0
Signe Grevy Ejstrup 4.24 -3.5 4.27 +0.0 4.11 -1.2
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.91   THO Cæcilie Højer McClure -2000 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Cæcilie Højer McClure Tho x x x 42.47 x 43.91
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.73 +1.5   LINDHOLM Mille Widstrup -1999 Sparta AM    
    DNS     BOMME Emma Beiter -1998 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     LEROY Louise Wessel -1999 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mille Widstrup Lindholm 4.27 -0.6 4.71 -1.6 4.73 +1.5
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.50 -1.4   TØLLØSE Laura -1997 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Laura Tølløse x   x   5.50 -1.4
  KVINDER SENIOR - DISKOSKAST TORS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   53.41   BEBE Kathrine -1991 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kathrine Bebe x 52.84 x 51.70 53.41 52.33
  KVINDER SENIOR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   59.63   JULIN Celina -1994 Sparta AM    
2   55.76   ODGAARD Louise -1993 Sparta AM    
3   46.87   RASMUSSEN Amanda -1997 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Celina Julin x x x 59.63 x 58.31
Louise Odgaard 55.27 x 55.76 x 55.16 x
Amanda Rasmussen 46.17 46.67 46.77 x 46.87 x
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER TORS KL. 17.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +2.3m/s  2h: +1.7m/s
1   7.66 2h   KJÆR-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
2   8.22 2h   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
3   8.54 2h   PEDERSEN Aksel Flindt -2011 Sparta AM    
4   8.90 2h   PEDERSEN Oskar Flindt -2011 Sparta AM    
5   w9.03 1h   MEY Villads-Emil Vendelbo -2010 Frederiksberg IF    
6   w9.16 1h   VIND Christian Krogh -2011 Sparta AM    
7   w9.93 1h   BERG Elliot -2011 Sparta AM    
8   9.98 2h   CHRISTIANSEN Max Backman -2010 Sparta AM    
9   w10.30 1h   LASSALLE Malte -2010 Sparta AM    
=   w10.30 1h   KLE August Christian Munk -2011 Sparta AM    
11   w11.09 1h   SØRENSEN Mikkel -2011 Sparta AM    
=   w11.09 1h   BALLE-PETER Toke Hidekazu -2011 Sparta AM    
    DNS 2h   REV Asger Viggo Flensborg -2010 Sparta AM    
    DNS 2h   LEVIN-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
  DRENGE 6-7 ÅR - 400 METER TORS KL. 18.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.36.85   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
2   1.37.52   KJÆR-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
3   1.42.71   MEY Villads-Emil Vendelbo -2010 Frederiksberg IF    
4   1.47.14   PEDERSEN Oskar Flindt -2011 Sparta AM    
5   1.58.99   VIND Christian Krogh -2011 Sparta AM    
6   1.59.38   BERG Elliot -2011 Sparta AM    
7   2.01.84   CHRISTIANSEN Max Backman -2010 Sparta AM    
8   2.06.10   BALLE-PETER Toke Hidekazu -2011 Sparta AM    
    DNF   PEDERSEN Aksel Flindt -2011 Sparta AM    
    DNS   LEVIN-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
    DNS   REV Asger Viggo Flensborg -2010 Sparta AM    
    DNS   SØRENSEN Mikkel -2011 Sparta AM    
    DNS   KLE August Christian Munk -2011 Sparta AM    
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.29 +0.0   KJÆR-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
2   2.27 -0.1   VIND Christian Krogh -2011 Sparta AM    
3   2.25 +0.0   PEDERSEN Aksel Flindt -2011 Sparta AM    
4   2.25 +0.1   BERG Elliot -2011 Sparta AM    
5   2.24 +0.0   PEDERSEN Oskar Flindt -2011 Sparta AM    
6   2.19 +0.0   MEY Villads-Emil Vendelbo -2010 Frederiksberg IF    
7   2.06 +0.0   LASSALLE Malte -2010 Sparta AM    
8   2.02 +0.0   HELK Vilhelm -2010 Frederiksberg IF    
9   1.85 -0.9   BALLE-PETER Toke Hidekazu -2011 Sparta AM    
10   1.76 +0.1   CHRISTIANSEN Max Backman -2010 Sparta AM    
11   1.76 +0.0   SØRENSEN Mikkel -2011 Sparta AM    
12   0.85 -0.2   KLE August Christian Munk -2011 Sparta AM    
    DNS     REV Asger Viggo Flensborg -2010 Sparta AM    
    DNS     LEVIN-CHRISTENSEN Jacob -2010 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jacob Kjær-Christensen 3.29 +0.0 2.45 -0.1 2.42 +0.1
Christian Krogh Vind 1.00 +0.2 2.20 +0.0 2.27 -0.1
Aksel Flindt Pedersen 2.18 +0.0 2.25 +0.0 1.67 +1.0
Elliot Berg 2.12 +0.1 2.25 +0.1 x  
Oskar Flindt Pedersen 2.02 +1.2 2.24 +0.0 2.22 +0.0
Villads-Emil Vendelbo Mey 2.14 +1.3 2.19 +0.0 2.12 +0.4
Malte Lassalle 2.06 +0.0 1.99 +0.0 1.98 +0.0
Vilhelm Helk 1.50 -0.7 2.02 +0.0 2.01 -0.2
Toke Hidekazu Balle-Peter 1.85 -0.9 1.79 +0.0 1.72 +0.0
Max Backman Christiansen 1.66 +0.0 1.76 +0.1 1.68 +0.1
Mikkel Sørensen 1.76 +0.0 x   x  
August Christian Munk Kle x   x   0.85 -0.2
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER TORS KL. 17.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +3.6m/s  2h: +1.3m/s  3h: +0.8m/s
1   6.66 3h   GRETLUND Jonas -2009 Amager AC    
2   7.02 3h   KOKKEGAARD Johan -2008 Sparta AM    
3   7.09 3h   ØRUM-NIESLEN Magnus Høegh -2008 Sparta AM    
4   7.12 2h   THOMSEN August Cudrio -2008 Amager AC    
5   7.44 3h   RASMUSSEN Mads Augustinus -2008 Sparta AM    
6   7.45 2h   BUCK William Matthew -2008 Sparta AM    
7   7.60 3h   THØGERSEN William -2008 Sparta AM    
8   w7.62 1h   LAURSEN Malthe -2009 Sparta AM    
9   w7.63 1h   HELWEG-OVESEN Johannes -2008 Sparta AM    
10   w7.66 1h   DRAGE Mikkel -2008 Greve Atletik    
11   7.80 3h   MAALØE Anton -2008 Sparta AM    
12   w7.97 1h   LANDER Noam -2008 Greve Atletik    
13   8.05 2h   FREDERIKSEN Frej -2009 Sparta AM    
14   w8.71 1h   ABRAHAMSSON Lasse -2009 Frederiksberg IF    
15   w8.90 1h   FRANK Eske -2009 Sparta AM    
16   9.72 2h   SØRENSEN Magnus -2009 Sparta AM    
    DNS 1h   SANDELL Zacharias -2008 Sparta AM    
    DNS 2h   ITZCHAKY Benjamin Nanoq -2009 Sparta AM    
    DNS 2h   VALLAT Louis -2008 Frederiksberg IF    
    DNS     MIKKELSEN Lukas -2008 Sparta AM    
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.13.36   ØRUM-NIESLEN Magnus Høegh -2008 Sparta AM    
2   1.18.46   THOMSEN August Cudrio -2008 Amager AC    
3   1.20.07   GRETLUND Jonas -2009 Amager AC    
4   1.20.71   THØGERSEN William -2008 Sparta AM    
5   1.27.68   MAALØE Anton -2008 Sparta AM    
6   1.39.47   LAURSEN Malthe -2009 Sparta AM    
7   1.39.71   FREDERIKSEN Frej -2009 Sparta AM    
8   1.44.57   ABRAHAMSSON Lasse -2009 Frederiksberg IF    
    DNS   ZWICKI Kucas -2008 Amager AC    
    DNS   VALLAT Louis -2008 Frederiksberg IF    
    DNS   SØRENSEN Magnus -2009 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MIKKELSEN Lukas -2008 Sparta AM    
    DNS   SCHNEIDER Christian -2009 Sparta AM    
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.69 -0.7   THOMSEN August Cudrio -2008 Amager AC    
2   3.45 +0.1   KOKKEGAARD Johan -2008 Sparta AM    
3   3.42 +0.6   GRETLUND Jonas -2009 Amager AC    
4   3.15 +0.7   BUCK William Matthew -2008 Sparta AM    
5   3.12 +0.7   LAURSEN Malthe -2009 Sparta AM    
6   3.10 -0.7   ØRUM-NIESLEN Magnus Høegh -2008 Sparta AM    
7   2.90 +0.4   RASMUSSEN Mads Augustinus -2008 Sparta AM    
8   2.82 +1.1   LANDER Noam -2008 Greve Atletik    
9   2.81 -0.7   DRAGE Mikkel -2008 Greve Atletik    
10   2.76 +0.1   THØGERSEN William -2008 Sparta AM    
11   2.50 -0.1   HELWEG-OVESEN Johannes -2008 Sparta AM    
12   2.31 -0.7   ABRAHAMSSON Lasse -2009 Frederiksberg IF    
13   2.22 -0.7   FREDERIKSEN Frej -2009 Sparta AM    
    DNS     SØRENSEN Magnus -2009 Sparta AM    
    DNS     ITZCHAKY Benjamin Nanoq -2009 Sparta AM    
    DNS     SANDELL Zacharias -2008 Sparta AM    
    DNS     VALLAT Louis -2008 Frederiksberg IF    
    DNS     ZWICKI Kucas -2008 Amager AC    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     MIKKELSEN Lukas -2008 Sparta AM    
    DNS     SCHNEIDER Christian -2009 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
August Cudrio Thomsen 3.69 -0.7 3.63 +0.2 3.19 +0.0
Johan Kokkegaard 3.39 +0.4 3.45 +0.1 3.34 -2.8
Jonas Gretlund 3.23 -0.5 3.42 +0.6 3.19 +1.3
William Matthew Buck 2.87 -1.5 x   3.15 +0.7
Malthe Laursen 3.12 +0.7 2.98 +0.0 2.98 -0.8
Magnus Høegh Ørum-Nieslen 2.58 +0.0 3.10 -0.7 x  
Mads Augustinus Rasmussen 2.77 -0.2 2.58 +0.0 2.90 +0.4
Noam Lander 2.82 +1.1 2.67 -0.9 2.43 +0.0
Mikkel Drage 2.21 -1.4 2.62 -0.7 2.81 -0.7
William Thøgersen 2.76 +0.1 x   2.68 +0.0
Johannes Helweg-Ovesen 2.37 +1.4 2.39 -0.7 2.50 -0.1
Lasse Abrahamsson 2.19 +0.1 2.31 -0.7 2.05 -1.0
Frej Frederiksen 2.22 -0.7 2.10 -0.2 x  
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 17.50  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.52   KOKKEGAARD Johan -2008 Sparta AM    
2   5.72   SANDELL Zacharias -2008 Sparta AM    
3   4.80   RASMUSSEN Mads Augustinus -2008 Sparta AM    
4   4.76   THØGERSEN William -2008 Sparta AM    
5   4.60   MAALØE Anton -2008 Sparta AM    
6   4.22   LANDER Noam -2008 Greve Atletik    
    DNS   ZWICKI Kucas -2008 Amager AC    
    DNS   ITZCHAKY Benjamin Nanoq -2009 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   SCHNEIDER Christian -2009 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Johan Kokkegaard 6.18 6.12 6.52
Zacharias Sandell 5.44 5.72 5.67
Mads Augustinus Rasmussen 4.27 4.73 4.80
William Thøgersen 4.76 4.58 4.43
Anton Maaløe x 4.60 4.53
Noam Lander 3.82 x 4.22
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER TORS KL. 18.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.3m/s  2h: +2.6m/s
1   w9.09 2h   RIEGE Eli -2006 Sparta AM    
2   9.34 1h   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
3   w9.63 2h   SILLEBORG Anders -2007 Sparta AM    
4   w9.66 2h   NØRGAARD Tobias Lykke -2006 Sparta AM    
5   w9.75 2h   VINCENTSEN Mads -2007 Sparta AM    
6   9.96 1h   HVASS William -2006 Sparta AM    
7   w10.26 2h   ABRAHAM Asger -2006 Sparta AM    
8   10.27 1h   BAHN Victor Visan -2007 Sparta AM    
9   10.47 1h   MIKKELSEN Connor Joseph -2006 Sparta AM    
10   10.54 1h   GRØNBORG Anton -2006 Frederiksberg IF    
11   10.74 1h   SMED Tristan Lohmann -2007 Sparta AM    
    DNS 1h   STJERNSTRØM Aksel Birk -2007 Sparta AM    
    DNS 2h   ZEBERG Tobias -2007 Sparta AM    
    DNS     LIND Gustav Striboldt -2006 Frederiksberg IF    
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METER TORS KL. 19.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.12.68   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
2   1.14.75   SILLEBORG Anders -2007 Sparta AM    
3   1.16.29   HVASS William -2006 Sparta AM    
4   1.16.88   VINCENTSEN Mads -2007 Sparta AM    
5   1.18.09   SCHIFF Mads Varkike -2007 Amager AC    
6   1.18.43   DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM    
7   1.18.66   GRØNBORG Anton -2006 Frederiksberg IF    
8   1.22.82   NØRGAARD Tobias Lykke -2006 Sparta AM    
9   1.24.17   MIKKELSEN Connor Joseph -2006 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   LIND Gustav Striboldt -2006 Frederiksberg IF    
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.79 +0.0   AHÉ Joel Frederik von de -2006 Sparta AM    
2   4.41 +0.8   RIEGE Eli -2006 Sparta AM    
3   w4.05 +2.4   JEN Sophus Emil Ramsgaard -2006 Sparta AM    
    4.04 -1.8          
4   3.88 +0.4   SILLEBORG Anders -2007 Sparta AM    
5   w3.73 +3.6   SCHIFF Mads Varkike -2007 Amager AC    
    3.57 +0.0          
6   3.69 -0.4   NØRGAARD Tobias Lykke -2006 Sparta AM    
7   3.67 +1.0   BIRK Kasper -2006 Hvidovre AM    
8   3.66 -0.4   ABRAHAM Asger -2006 Sparta AM    
9   3.50 +1.3   HVASS William -2006 Sparta AM    
10   3.44 +0.4   VINCENTSEN Mads -2007 Sparta AM    
11   3.30 +1.0   MIKKELSEN Connor Joseph -2006 Sparta AM    
12   3.28 +0.0   STJERNSTRØM Aksel Birk -2007 Sparta AM    
13   3.28 +2.0   GRØNBORG Anton -2006 Frederiksberg IF    
14   3.23 -1.1   SMED Tristan Lohmann -2007 Sparta AM    
15   3.13 -0.3   BAHN Victor Visan -2007 Sparta AM    
16   3.00 +0.0   KAUS Simon Castberg -2007 Sparta AM    
    DNS     ZEBERG Tobias -2007 Sparta AM    
    DNS     KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     LIND Gustav Striboldt -2006 Frederiksberg IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Joel Frederik von de Ahé 4.22 +0.0 4.52 +0.7 4.79 +0.0
Eli Riege 3.71 +1.4 4.40 -0.1 4.41 +0.8
Sophus Emil Ramsgaard Jen 3.76 +1.0 4.04 -1.8 4.05 +2.4
Anders Silleborg 3.88 +0.4 3.76 -1.0 3.83 +0.0
Mads Varkike Schiff 3.57 +0.0 3.73 +3.6 3.41 +0.0
Tobias Lykke Nørgaard 3.52 +1.1 3.58 +1.1 3.69 -0.4
Kasper Birk 3.43 -1.0 3.67 +1.0 3.61 +0.6
Asger Abraham 3.64 +4.8 3.66 -0.4 x  
William Hvass x   2.81 +0.0 3.50 +1.3
Mads Vincentsen 3.44 +0.4 x   3.31 +2.3
Connor Joseph Mikkelsen 3.30 +1.0 3.26 +2.0 3.21 -1.0
Aksel Birk Stjernstrøm 3.25 +0.0 3.28 +0.0 3.20 +1.2
Anton Grønborg x   3.14 -0.9 3.28 +2.0
Tristan Lohmann Smed x   x   3.23 -1.1
Victor Visan Bahn 3.13 -0.3 2.90 +1.1 x  
Simon Castberg Kaus 3.00 +0.0 x   2.90 -0.9
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 17.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.52   ABRAHAM Asger -2006 Sparta AM    
2   7.97   KOPP Valdemar -2006 Trongårdens IF    
3   6.35   BAHN Victor Visan -2007 Sparta AM    
4   6.03   DONS Erik Lange -2006 Hvidovre AM    
5   5.89   SCHIFF Mads Varkike -2007 Amager AC    
6   4.59   STJERNSTRØM Aksel Birk -2007 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asger Abraham 8.20 8.03 8.52
Valdemar Kopp 7.97 6.73 7.22
Victor Visan Bahn 6.35 6.24 6.29
Erik Lange Dons 6.03 x x
Mads Varkike Schiff 5.83 5.26 5.89
Aksel Birk Stjernstrøm 4.03 x 4.59
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER TORS KL. 18.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.5m/s  2h: +2.0m/s
1   10.27 2h   KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta AM    
2   10.30 2h   SØRENSEN Frederik Thorup -2004 Sparta AM    
3   10.58 2h   ROSENKRANDS Vitus -2005 Sparta AM    
4   11.72 2h   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta AM    
5   11.92 1h   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
6   12.12 2h   ABU-DAYA Hassan -2005 Frederiksberg IF    
7   12.15 2h   MAARBJERG Tue Agger -2005 Frederiksberg IF    
8   12.27 1h   HAMANN Leon -2005 Københavns IF    
9   12.41 1h   MASSA Thomas -2005 Sparta AM    
10   12.59 1h   EJSTRUP Peter Grevy -2004 Sparta AM    
11   12.99 1h   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
12   13.49 1h   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
13   13.94 1h   THULSTRUP Sebastian -2004 Sparta AM    
    DNS 2h   RESCAN Timoleon -2005 Frederiksberg IF    
    DNS     JENSE Emil Germann Wiberg -2005 Sparta AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METER TORS KL. 20.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.01.92 2h   ROSENKRANDS Vitus -2005 Sparta AM    
2   1.02.51 2h   KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta AM    
3   1.05.28 1h   JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 Greve Atletik    
4   1.07.33 2h   HEROLD Gustav -2005 Sparta AM    
5   1.08.98 1h   HAMANN Leon -2005 Københavns IF    
6   1.13.55 1h   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta AM    
7   1.15.64 1h   MAARBJERG Tue Agger -2005 Frederiksberg IF    
8   1.22.56 1h   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
9   1.23.16 2h   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
10   1.23.84 1h   VIBILD Anton -2004 Hvidovre AM    
11   1.23.96 2h   ABU-DAYA Hassan -2005 Frederiksberg IF    
    DNS 2h   RICHMOND Samuel Tiger -2004 Sparta AM    
    DNS     JENSE Emil Germann Wiberg -2005 Sparta AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 19.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.30 +0.0   KRÜGER Vilhelm -2004 Sparta AM    
2   4.97 -0.1   ZACHARIAE Carl Johan -2004 Sparta AM    
3   4.38 +0.3   LIBORIUSSEN Asger Pape -2005 Sparta AM    
4   3.95 -0.2   SMITH Kasper Schimmell -2005 Sparta AM    
5   3.74 -0.4   EJSTRUP Peter Grevy -2004 Sparta AM    
6   3.68 +0.0   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
7   3.60 +0.4   RANSTORP Carl -2005 Sparta AM    
8   3.56 +0.0   HEROLD Gustav -2005 Sparta AM    
9   3.55 +0.0   MAARBJERG Tue Agger -2005 Frederiksberg IF    
10   3.55 +0.0   ABU-DAYA Hassan -2005 Frederiksberg IF    
11   3.36 +0.5   SPUUR Lucas -2005 Hvidovre AM    
12   3.30 +0.0   LASSEN Carl -2005 Hvidovre AM    
13   3.19 +0.3   VIBILD Anton -2004 Hvidovre AM    
14   3.09 -0.9   STEJLGAARD Benjamin -2005 Trongårdens IF    
    DNS     RESCAN Timoleon -2005 Frederiksberg IF    
    DNS     RICHMOND Samuel Tiger -2004 Sparta AM    
    DNS     SØRENSEN Frederik Thorup -2004 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Vilhelm Krüger 5.30 +0.0 4.63 +0.0 x  
Carl Johan zachariae 4.79 +0.1 4.86 +0.2 4.97 -0.1
Asger Pape Liboriussen 4.38 +0.3 x   4.26 +0.0
Kasper Schimmell Smith x   3.95 -0.2 3.85 +0.4
Peter Grevy Ejstrup 3.74 -0.4 3.49 -0.4 3.64 +0.0
Ole Hornbæk 3.68 +0.0 3.68 +0.0 3.64 +0.2
Carl ranstorp 3.60 +0.4 3.47 -1.1 3.40 +0.0
Gustav Herold 3.53 +0.0 3.56 +0.0 3.46 +0.0
Tue Agger Maarbjerg 3.52 +0.3 3.46 +0.0 3.55 +0.0
Hassan Abu-daya 3.55 +0.0 3.46 +0.0 3.13 +0.0
Lucas Spuur 3.10 -0.1 3.36 +0.5 2.01 -0.3
Carl Lassen 3.30 +0.0 2.59 +0.0 3.14 -0.8
Anton Vibild 3.17 +0.0 3.19 +0.3 3.05 -0.6
Benjamin Stejlgaard 3.09 -0.9 2.82 -1.7 2.69 -0.3
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 20.40  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.80   ZACHARIAE Carl Johan -2004 Sparta AM    
2   7.22   ALI Hakeem -2005 Sparta AM    
3   6.87   RESCAN Timoleon -2005 Frederiksberg IF    
4   6.61   HAMANN Leon -2005 Københavns IF    
5   6.59   HORNBÆK Ole -2005 Hvidovre AM    
6   6.20   THULSTRUP Sebastian -2004 Sparta AM    
7   4.74   RANSTORP Carl -2005 Sparta AM    
8   4.49   VIBILD Anton -2004 Hvidovre AM    
    DNS   STEJLGAARD Benjamin -2005 Trongårdens IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   JENSE Emil Germann Wiberg -2005 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Carl Johan zachariae 8.80 7.60 7.96
Hakeem Ali 7.22 7.10 6.78
Timoleon Rescan 6.81 6.19 6.87
Leon Hamann 6.61 6.21 6.36
Ole Hornbæk 6.59 6.17 6.52
Sebastian Thulstrup 6.20 5.75 6.07
Carl ranstorp 4.74 4.68 4.53
Anton Vibild 4.37 4.49 4.26
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.1m/s
1   11.96   ISAAC Osadeba -2002 Sparta AM    
2   13.63   CARSTENSEN Oswald -2002 Sparta AM    
3   13.83   VILLUND Lauge Preisler -2003 Frederiksberg IF    
4   14.04   BIRKEMOSE Vincent -2003 Sparta AM    
5   16.90   FREDERIKSEN August Lund -2003 Sparta AM    
    DNS   THOMSEN Oliver Fabricius -2003 Frederiksberg IF    
    DNS   COSTA Bertram -2002 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METER TORS KL. 20.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   56.38   LASSEN Sofus Peter -2003 Sparta AM    
2   1.03.01   RASMUSSEN Lauge -2003 Trongårdens IF    
3   1.03.82   STEJLGAARD Sebsatian -2002 Trongårdens IF    
4   1.06.71   VILLUND Lauge Preisler -2003 Frederiksberg IF    
    DNS   LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta AM    
    DNS   THOMSEN Oliver Fabricius -2003 Frederiksberg IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.18 -1.5   CARSTENSEN Oswald -2002 Sparta AM    
2   3.95 -0.8   VILLUND Lauge Preisler -2003 Frederiksberg IF    
3   3.00 -0.8   FREDERIKSEN August Lund -2003 Sparta AM    
    DNS     THOMSEN Oliver Fabricius -2003 Frederiksberg IF    
    DNS     COSTA Bertram -2002 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Oswald Carstensen 5.18 -1.5 5.13 -0.2 x  
Lauge Preisler Villund x   3.95 -0.8 3.59 +1.2
August Lund Frederiksen x   3.00 -0.8 2.99 -1.5
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.35  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.48   VITOFT Mads Rubek -2003 Sparta AM    
2   7.93   CHRISTIANSEN Robert -2003 Sparta AM    
3   5.20   FREDERIKSEN August Lund -2003 Sparta AM    
    DNS   LUNØE Elias Dahl -2003 Sparta AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   KOPP Wilhelm -2003 Trongårdens IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Rubek Vitoft x 12.48 11.98
Robert Christiansen 7.93 7.75 7.61
August Lund Frederiksen x x 5.20
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST TORS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.04   VITOFT Mads Rubek -2003 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads Rubek Vitoft x x 36.01 x x 36.04
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.30   VITOFT Mads Rubek -2003 Sparta AM    
2   20.22   CHRISTIANSEN Robert -2003 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads Rubek Vitoft 43.92 44.75 44.98 47.30 46.60 x
Robert Christiansen 20.03 17.93 20.22 x 20.22 x
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.3m/s
1   11.25   LUND Mads -2000 Sparta AM    
2   11.62   MADSEN Anders Hørby -2001 Sparta AM    
3   12.57   CHRISTOFFERSEN Andreas -2001 Sparta AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.04 -0.4   LUND Mads -2000 Sparta AM    
2   6.32 +1.6   MADSEN Anders Hørby -2001 Sparta AM    
3   5.24 +0.6   CHRISTOFFERSEN Andreas -2001 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Lund 6.66 -1.1 x   7.04 -0.4
Anders Hørby Madsen 6.29 -1.7 6.32 +1.6 x  
Andreas Christoffersen 4.87 +0.0 5.24 +0.6 5.19 -1.7
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER TORS KL. 19.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.3m/s
1   11.05   ANDERSEN Nicolai Lind -1998 Sparta AM    
2   11.88   GUNDERSEN Christian -1999 Sparta AM    
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING TORS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.99 +0.3   TRAORÉ Simon -1998 Sparta AM    
2   6.54 +1.4   LUNDHOLM Gustav -1998 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Simon Traoré 6.55 -0.7 6.81 +0.3 6.99 +0.3
Gustav Lundholm 6.24 +2.0 6.54 +1.4 6.33 -1.1
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD TORS KL. 19.35  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.84   LUNDHOLM Gustav -1998 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Gustav Lundholm x 11.84 x
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST TORS KL. 18.30  
  ( 1.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.06   JØRGENSEN Casper -1999 Sparta AM    
2   41.41   GUNDERSEN Christian -1999 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Casper Jørgensen 54.06 x x x 52.49 x
Christian Gundersen 35.40 x 38.56 x 39.22 41.41
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   51.94   HALLBERG August -1998 Sparta AM    
2   45.76   HAMMANN Emanuel -1999 Københavns IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
August Hallberg x 50.57 x x 51.94 49.41
Emanuel Hammann x 45.76 x x x x
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING TORS KL. 17.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.11 +0.2   SWANN Robin -1997 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Robin Swann 6.11 +0.2 x   5.93 -2.9
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST TORS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   56.10   ELLEGAARD Andreas -1993 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Andreas Ellegaard 54.86 55.19 54.57 53.38 55.88 56.10
  MÆND SENIOR - HAMMERKAST TORS KL. 17.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.95   GROVES Jonathan -1993 Sparta AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jonathan Groves 53.19 x 53.66 x 54.75 54.95


Genereret af MARS version 2.0.0.386 lørdag den 3. juni 2017 klokken 11:19

© Copyright Dansk Atletik Forbund