Loading...

Vestmesterskaber, Skive

10. juni 2017 · Jesper Frænde

RESULTATER
Vest Ungdom 2017
 
den 10.jun 2017 på Spar Nord Arena
Arrangør: Skive AM
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE LØR KL. 10.45  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1   11.66 f Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
2   11.70 f Christine Bjerre Jensen -2005 SAK77    
3   12.00 f Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
4   12.13 f Mille Christensen -5 Herning GF AM    
5   12.17 f Fiona Svane Milne -5 Odense Atletik    
6   12.21 f Lærke F. Thygesen -5 Randers Freja Atletik    
 HEAT 2  w: -1.0m/s
1   11.70 f Johanna Kreiberg Skou -2005 Aarhus 1900    
2   12.03 f Kamilla Finnerup Mathiase -2005 Skive AM    
3   12.34   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
4   12.37   Julianne Brammer Kristian -2005 Skive AM    
5   12.85   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Ida Fisker -5 Odense Atletik    
    DNS   Thinusa Aruchuhunar -2005 Herning GF AM    
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - FINALE LØR KL. 16.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.0m/s
1   11.61   Johanna Kreiberg Skou -2005 Aarhus 1900    
2   11.62   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
3   11.73   Christine Bjerre Jensen -2005 SAK77    
4   11.87   Kamilla Finnerup Mathiase -2005 Skive AM    
5   11.95   Mille Christensen -5 Herning GF AM    
6   12.00   Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
7   12.07   Lærke F. Thygesen -5 Randers Freja Atletik    
8   12.15   Fiona Svane Milne -5 Odense Atletik    
  PIGER 12 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.2m/s
1   30.33   Christine Bjerre Jensen -2005 SAK77    
=   30.33   Johanna Kreiberg Skou -2005 Aarhus 1900    
3   30.94   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
4   32.64   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
    DNS   Maria V. R. Jensen -2005 Skive AM    
    DNS   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
  PIGER 12 ÅR - 600 METER LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.49.03   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
2   1.58.09   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
3   2.05.62   Ida Vindbjerg -5 Vejen AF    
4   2.10.79   Andrea Fasting -5 Vejen AF    
  PIGER 12 ÅR - 1000 METER SØN KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.18.60   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
2   3.36.70   Mille Christensen -5 Herning GF AM    
3   3.52.03   Lærke F. Thygesen -5 Randers Freja Atletik    
  PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK SØN KL. 11.45  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.9m/s
1   12.20   Johanna Kreiberg Skou -2005 Aarhus 1900    
2   12.21   Sophia Robbin-Coker -2005 AK Holstebro    
3   12.49   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.28   Sophia Robbin-Coker -2005 AK Holstebro    
=   1.28   Christine Bjerre Jensen -2005 SAK77    
3   1.25   Fiona Svane Milne -5 Odense Atletik    
4   1.25   Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
5   1.20   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
6   1.15   Julianne Brammer Kristian -2005 Skive AM    
=   1.15   Ida Fisker -5 Odense Atletik    
8   1.10   Maria V. R. Jensen -2005 Skive AM    
9   1.10   Isabella Grønnemark Chris -2005 Skive AM    
    DNS   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 1.31  
Sophia Robbin-Coker   o xo o o xo xxx
Christine Bjerre Jensen     o o xo xo xxx
Fiona Svane Milne o o o o xo xxx  
Rachel Enninful o o o o xxo xxx  
Camilla Urup Colstrup o o o o xxx    
Julianne Brammer Kristian o o o   xxx    
Ida Fisker     o        
Maria V. R. Jensen o o xxx        
Isabella Grønnemark Chris xo o xxx        
  PIGER 12 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.90   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
2   1.60   Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
    X   Isabella Grønnemark Chris -2005 Skive AM    
  1.50 1.60 1.70 1.80 1.90 2.00  
Frida Froberg o o xxo xo o xxx
Rachel Enninful o xo xxx      
Isabella Grønnemark Chris xxx          
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 16.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w4.61 +3.5   Johanna Kreiberg Skou -2005 Aarhus 1900    
    4.42 +1.3          
2   4.47 +1.7   Christine Bjerre Jensen -2005 SAK77    
3   w4.20 +2.8   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
    4.05 +0.5          
4   4.18 -1.0   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
5   3.97 +0.0   Julianne Brammer Kristian -2005 Skive AM    
6   3.94 +1.8   Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
7   w3.89 +2.2   Lærke F. Thygesen -5 Randers Freja Atletik    
8   w3.79 +2.7   Kamilla Finnerup Mathiase -2005 Skive AM    
    3.55 +1.9          
9   3.67 +1.9   Sophia Robbin-Coker -2005 AK Holstebro    
10   3.61 +0.7   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
11   3.40 +1.0   Ida Vindbjerg -5 Vejen AF    
12   w3.38 +2.4   Ida Fisker -5 Odense Atletik    
13   3.20 +1.4   Andrea Fasting -5 Vejen AF    
14   w2.86 +3.4   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
    2.77 -1.5          
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Isabella Grønnemark Chris -2005 Skive AM    
    DNS     Thinusa Aruchuhunar -2005 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Johanna Kreiberg Skou 4.42 +1.3 -   4.61 +3.5 4.38 -2.3 4.28 +1.5 4.23 +1.5
Christine Bjerre Jensen 3.98 +1.3 4.19 -0.5 4.09 +1.7 -   4.47 +1.7 4.26 +2.2
Maja Dahl Støttrup 4.20 +2.8 -   4.05 +0.5
Camilla Urup Colstrup 3.87 +1.5 4.09 +3.3 4.18 -1.0 4.04 +1.0 4.12 +1.2 3.86 +1.5
Julianne Brammer Kristian 3.74 +2.6 3.89 +1.9 3.97 +0.0 3.90 +1.9 3.82 +2.1 3.84 +0.4
Rachel Enninful 3.93 +0.5 3.94 +1.8 3.94 +2.7 3.91 +1.9 3.72 -0.1 3.63 +0.5
Lærke F. Thygesen 3.74 +2.3 3.69 +2.9 3.89 +2.2
Kamilla Finnerup Mathiase 3.79 +2.7 3.51 +2.1 3.55 +1.9
Sophia Robbin-Coker 3.67 +1.9 3.04 +2.6
Victoria Juul Giessing 3.43 +1.7 3.61 +0.7 3.57 -1.7
Ida Vindbjerg 3.40 +1.0 3.22 +0.8 3.30 +1.2
Ida Fisker 3.38 +2.4 3.15 +2.9
Andrea Fasting 3.20 +1.4 3.15 -2.1
Maria Nehls Kaas 2.86 +3.4 2.76 -0.2 2.77 -1.5
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 15.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.54   Fiona Svane Milne -5 Odense Atletik    
2   7.68   Sophia Robbin-Coker -2005 AK Holstebro    
3   7.61   Kamilla Finnerup Mathiase -2005 Skive AM    
4   7.59   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
5   7.32   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
6   6.68   Rachel Enninful -5 Herning GF AM    
7   6.62   Thinusa Aruchuhunar -2005 Herning GF AM    
8   6.50   Lærke F. Thygesen -5 Randers Freja Atletik    
9   6.27   Ida Fisker -5 Odense Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Iben Dahl -2005 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Fiona Svane Milne 7.93 7.40 9.54 8.52 8.72 7.57
Sophia Robbin-Coker 7.12 7.68 7.04 6.45 6.68 6.66
Kamilla Finnerup Mathiase 7.61 7.50 7.15 7.22 7.56 7.02
Victoria Juul Giessing 6.80 x 7.59 7.12 7.19 x
Camilla Urup Colstrup 6.32 7.02 7.32 7.06 7.04 6.58
Rachel Enninful 6.39 6.05 6.68 x x 6.12
Thinusa Aruchuhunar 6.18 6.14 6.62
Lærke F. Thygesen 5.61 5.83 6.50
Ida Fisker 6.27 6.00 5.52
  PIGER 12 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.55  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.92   Iben Dahl -2005 Stoholm IF    
2   15.57   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
3   12.90   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
    DNS   Maja Dahl Støttrup -2005 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Isabella Grønnemark Chris -2005 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Iben Dahl - 15.89 - 16.92 15.55 15.08
Frida Froberg 15.57 15.57 - 15.41 - 13.80
Maria Nehls Kaas - 11.03 - 12.90 - 11.61
  PIGER 12 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 12.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.82   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
2   23.90   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Iben Dahl -2005 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Frida Froberg x 21.85 24.82 x x x
Victoria Juul Giessing 23.90 23.26 16.54 21.01 x x
  PIGER 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.68   Iben Dahl -2005 Stoholm IF    
2   23.73   Camilla Urup Colstrup -5 Haderslev IF    
3   19.73   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
4   19.06   Ida Vindbjerg -5 Vejen AF    
5   17.59   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
6   14.40   Kamilla Finnerup Mathiase -2005 Skive AM    
7   11.62   Julianne Brammer Kristian -2005 Skive AM    
8   11.36   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
9   9.95   Andrea Fasting -5 Vejen AF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Iben Dahl 21.41 20.25 20.41 23.08 20.57 24.68
Camilla Urup Colstrup 20.73 18.49 20.40 23.73 19.84 19.83
Victoria Juul Giessing 19.73 18.48 18.50 18.83 19.37 11.85
Ida Vindbjerg 12.65 14.55 16.50 16.25 19.06 13.84
Frida Froberg 17.59 14.72 16.46 17.41 x x
Kamilla Finnerup Mathiase 11.75 14.40 10.63 - - -
Julianne Brammer Kristian 11.62 8.83 9.67
Maria Nehls Kaas x 11.36 10.19
Andrea Fasting 7.59 9.95 9.31
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE LØR KL. 10.55  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -0.1m/s
1   11.26 F Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
2   11.30 F Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
3   11.75   Caroline Aslerin -4 Odense Atletik    
4   12.30   Lærke Kolind -4 Sæby IK 80    
5   12.55   Nicoline Pedersen -4 Rødding AK    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   11.34 F Ida Clara B Jakobsen -2004 Aarhus 1900    
2   11.35 F Nikoline Bundgaard Hansen -2004 SAK77    
3   11.54 F Mille Fibiger Jense -2004 Esbjerg AM    
4   11.59 F Viktoria Fyhn Kulyov -2004 Aarhus 1900    
5   12.45   Thea H. Kristensen -4 Vejen AF    
    0.00   Mille Lythje Egholm -4 Sæby IK 80    
 HEAT 3  w: +0.8m/s
1   11.21 F Camilla Sass -2004 SAK77    
2   11.26 F Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
3   11.61   Ida Nørgaard -4 Kolding KFUM    
4   12.07   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
=   12.07   Sophie Hjort -4 HI Skanderborg Atletik    
6   12.12   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Rebecca Wallin -2004 Odense Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALE LØR KL. 16.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.9m/s
1   11.07   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
2   11.14   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
3   11.18   Ida Clara B Jakobsen -2004 Aarhus 1900    
4   11.35   Camilla Sass -2004 SAK77    
5   11.43   Nikoline Bundgaard Hansen -2004 SAK77    
6   11.44   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
7   11.46   Mille Fibiger Jense -2004 Esbjerg AM    
8   11.58   Viktoria Fyhn Kulyov -2004 Aarhus 1900    
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: -1.3m/s  2h: -0.7m/s
1   28.51 2h   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
2   28.67 2h   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
3   28.92 1h   Nikoline Bundgaard Hansen -2004 SAK77    
4   29.93 1h   Caroline Aslerin -4 Odense Atletik    
5   29.96 1h   Ida Clara B Jakobsen -2004 Aarhus 1900    
6   30.03 2h   Emma Sjøberg Wolff -2004 Aarhus 1900    
    DNS 2h   Camilla Sass -2004 SAK77    
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METER LØR KL. 12.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.45.87   Laura G. Andersen -4 Aalborg AM    
2   1.50.51   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
3   1.52.93   Ida Duelund -4 Haderslev IF    
4   1.54.44   Nikoline Bundgaard Hansen -2004 SAK77    
5   2.00.25   Emma Sjøberg Wolff -2004 Aarhus 1900    
6   2.01.38   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
7   2.01.92   Signe Brusgaard -2004 Skive AM    
8   2.07.98   Lea Bune Juhl -2004 Aarhus 1900    
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER SØN KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.16.06   Laura G. Andersen -4 Aalborg AM    
2   3.28.47   Ida Duelund -4 Haderslev IF    
3   3.40.47   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK SØN KL. 11.50  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   10.10   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
2   10.40   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
3   10.87   Liv Tilsted Selmer -2004 SAK77    
4   11.06   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
5   12.18   Amalie Qvistgaard -2004 Skive AM    
6   12.33   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 14.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.53   Liv Tilsted Selmer -2004 SAK77    
2   1.43   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
3   1.37   Katrine Frahm -4 Sæby IK 80    
4   1.34   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
5   1.34   Sophie Hjort -4 HI Skanderborg Atletik    
6   1.31   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
7   1.31   Viktoria Fyhn Kulyov -2004 Aarhus 1900    
8   1.28   Karoline P. Olesen -4 Sæby IK 80    
9   1.15   Lea Bune Juhl -2004 Aarhus 1900    
10   1.10   Amalie Qvistgaard -2004 Skive AM    
    X   Ida Duelund -4 Haderslev IF    
    DNS   Signe Brusgaard -2004 Skive AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.50 1.53 1.56  
Liv Tilsted Selmer         o   o o o o o o o o xxx
Sophie Bagger Bohn     o o o o o o xo xo xxo xxx      
Katrine Frahm       o o o o xo xo xxx          
Line Grønbæk Andersen       o o o o xo xxx            
Sophie Hjort     o o o xo xxo xo xxx            
Eva Larsen       xo o o xo xxx              
Viktoria Fyhn Kulyov o o o xo xo xxo xxo xxx              
Karoline P. Olesen   o o o o xo xxx                
Lea Bune Juhl o o xo xxx                      
Amalie Qvistgaard o xxo xxx                        
Ida Duelund           xxx                  
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
2   2.10   Katrine Frahm -4 Sæby IK 80    
3   2.10   Lea Bune Juhl -2004 Aarhus 1900    
    DNS   Liv Tilsted Selmer -2004 SAK77    
  1.50 1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40  
Sophie Bagger Bohn o o o o o o   o o xxx
Katrine Frahm     o o o o o xxx    
Lea Bune Juhl o xo o o o xxo xxo xxx    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 17.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w5.03 +2.4   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
    4.94 +1.6          
2   w4.75 +2.3   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
    4.68 +1.7          
3   w4.73 +2.6   Ida Clara B Jakobsen -2004 Aarhus 1900    
    4.59 +0.1          
4   w4.64 +2.3   Caroline Aslerin -4 Odense Atletik    
    4.56 +1.0          
5   4.53 +1.2   Camilla Sass -2004 SAK77    
6   w4.50 +2.5   Laura G. Andersen -4 Aalborg AM    
    4.44 +0.1          
7   4.28 +1.2   Viktoria Fyhn Kulyov -2004 Aarhus 1900    
8   4.21 +0.9   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
9   4.20 +0.0   Signe Brusgaard -2004 Skive AM    
10   w4.15 +2.6   Emma Sjøberg Wolff -2004 Aarhus 1900    
11   w4.13 +2.6   Katrine Mejls Ramsgaard -2004 AK Holstebro    
    4.12 +0.2          
12   4.05 +1.2   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
13   3.86 +0.2   Ida Duelund -4 Haderslev IF    
14   w3.76 +2.7   Lærke Kolind -4 Sæby IK 80    
    3.63 +1.8          
15   w3.64 +3.8   Karoline P. Olesen -4 Sæby IK 80    
    2.23 +1.2          
16   3.61 +1.0   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
17   3.57 +1.6   Lea Bune Juhl -2004 Aarhus 1900    
18   3.16 +0.1   Caroline Mejdal Svenstrup -2004 Skive AM    
    DNS     Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
    DNS     Mille Lythje Egholm -4 Sæby IK 80    
    DNS     Nikoline Bundgaard Hansen -2004 SAK77    
    DNS     Rebecca Wallin -2004 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Amanda Sondrup Henriques 4.83 +2.1 4.63 +0.0 5.03 +2.4 4.94 +1.6 4.80 +1.8 4.87 +2.4
Sophie Bagger Bohn 4.75 +2.3 4.47 +1.3 4.68 +1.7 4.43 +2.8 4.55 +1.7 4.41 +2.6
Ida Clara B Jakobsen 4.16 +1.9 4.73 +2.6 4.59 +0.1 4.39 +1.7 4.48 +0.0 4.44 +3.3
Caroline Aslerin 4.51 +2.5 4.46 +1.4 4.37 +3.1 4.37 +0.3 4.56 +1.0 4.64 +2.3
Camilla Sass 4.53 +1.2 4.35 +3.1 3.47 +0.0 4.45 +2.3
Laura G. Andersen 4.33 +1.7 4.44 +0.1 4.37 +0.5 4.34 +2.4 4.50 +2.5 4.33 +0.8
Viktoria Fyhn Kulyov 3.98 +0.8 4.28 +1.2 4.17 +0.8
Astrid Thode Christensen 4.15 +2.1 4.03 +1.7 4.21 +0.9
Signe Brusgaard 4.20 +0.0 4.11 +2.8 3.97 +1.7
Emma Sjøberg Wolff 4.11 +2.8 -   4.15 +2.6
Katrine Mejls Ramsgaard 1.97 +0.0 4.12 +0.2 4.13 +2.6
Eva Larsen 4.00 +1.2 4.05 +1.2 3.86 +0.9
Ida Duelund 3.76 +1.7 3.76 +0.3 3.86 +0.2
Lærke Kolind 3.63 +1.8 3.76 +2.7 3.72 +3.8
Karoline P. Olesen 1.93 +1.2 3.64 +3.8 2.23 +1.2
Lærke Bay Schmidt 3.31 +2.9 3.61 +1.0 3.32 +2.5
Lea Bune Juhl 3.42 +2.4 3.40 +1.8 3.57 +1.6
Caroline Mejdal Svenstrup 3.16 +2.0 3.16 +0.1 3.14 +1.3
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 13.45  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.29   Katrine Frahm -4 Sæby IK 80    
2   10.10   Emma Sjøberg Wolff -2004 Aarhus 1900    
3   10.08   Isabella R. Fischer -4 Sæby IK 80    
4   9.70   Signe Brusgaard -2004 Skive AM    
5   9.26   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
6   8.50   Karoline P. Olesen -4 Sæby IK 80    
7   8.21   Laura G. Andersen -4 Aalborg AM    
8   7.70   Caroline Aslerin -4 Odense Atletik    
9   7.49   Caroline Mejdal Svenstrup -2004 Skive AM    
10   7.30   Ida Clara B Jakobsen -2004 Aarhus 1900    
11   6.92   Ida Duelund -4 Haderslev IF    
    DNS   Camilla Sass -2004 SAK77    
    DNS   Lærke Kolind -4 Sæby IK 80    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
    DNS   Nicoline Pedersen -4 Rødding AK    
    DNS   Rebecca Wallin -2004 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Katrine Frahm 8.19 9.07 9.89 9.95 9.94 10.29
Emma Sjøberg Wolff 9.33 9.80 9.65 9.63 8.91 10.10
Isabella R. Fischer 9.23 9.22 9.91 9.75 9.45 10.08
Signe Brusgaard 9.23 9.70 9.66 8.95 7.93 8.77
Astrid Thode Christensen 9.26 9.13 x 9.22 9.21 9.14
Karoline P. Olesen 7.56 8.23 8.50 7.74 8.19 8.15
Laura G. Andersen 7.91 8.21 8.13
Caroline Aslerin 6.92 7.70 6.91
Caroline Mejdal Svenstrup 7.49 7.43 7.47
Ida Clara B Jakobsen 7.24 7.30 6.15
Ida Duelund 6.58 6.92 6.61
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.55  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   25.21   Katrine Frahm -4 Sæby IK 80    
2   21.99   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
3   20.56   Isabella R. Fischer -4 Sæby IK 80    
4   18.02   Signe Brusgaard -2004 Skive AM    
5   16.60   Katrine Mejls Ramsgaard -2004 AK Holstebro    
6   16.19   Thea H. Kristensen -4 Vejen AF    
7   13.37   Caroline Mejdal Svenstrup -2004 Skive AM    
    DNS   Nicoline Pedersen -4 Rødding AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Katrine Frahm 23.69 - 18.57 23.20 21.38 25.21
Astrid Thode Christensen - - 19.63 - 21.65 21.99
Isabella R. Fischer 20.02 17.99 19.89 20.56 17.18 18.99
Signe Brusgaard - - 18.02 -
Katrine Mejls Ramsgaard 14.40 15.87 - 15.27 16.60 13.88
Thea H. Kristensen 12.71 12.48 15.85 14.50 16.19 14.56
Caroline Mejdal Svenstrup 11.60 13.37 10.98
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 12.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.72   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
2   30.02   Katrine Mejls Ramsgaard -2004 AK Holstebro    
3   29.06   Katrine Frahm -4 Sæby IK 80    
4   27.17   Isabella R. Fischer -4 Sæby IK 80    
5   24.10   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
6   20.12   Lærke Bay Schmidt -2004 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Astrid Thode Christensen x 40.72 37.72 x x 35.68
Katrine Mejls Ramsgaard 27.56 27.19 23.57 27.00 30.02 x
Katrine Frahm 25.99 x 24.91 26.12 29.06 28.40
Isabella R. Fischer 22.89 23.45 25.37 24.07 25.21 27.17
Eva Larsen 24.10 23.82 x 21.62 22.96 22.80
Lærke Bay Schmidt x 18.00 15.37 12.65 20.12 x
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 10.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.28   Isabella R. Fischer -4 Sæby IK 80    
2   24.57   Amalie Qvistgaard -2004 Skive AM    
3   24.47   Katrine Mejls Ramsgaard -2004 AK Holstebro    
4   21.58   Thea H. Kristensen -4 Vejen AF    
5   21.45   Eva Larsen -2004 Aalborg AM    
6   20.61   Liv Tilsted Selmer -2004 SAK77    
7   16.94   Sophie Hjort -4 HI Skanderborg Atletik    
8   16.86   Lærke Kolind -4 Sæby IK 80    
    DNS   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nicoline Pedersen -4 Rødding AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Isabella R. Fischer 23.85 26.27 21.48 27.61 23.22 28.28
Amalie Qvistgaard 20.45 20.42 22.41 24.57 23.35 x
Katrine Mejls Ramsgaard x 24.36 21.60 24.47 23.96 21.85
Thea H. Kristensen 19.92 14.65 21.13 20.42 17.64 21.58
Eva Larsen 20.38 20.31 21.45 20.77 18.52 18.93
Liv Tilsted Selmer 20.61 16.77 19.28 17.76 16.81 17.93
Sophie Hjort 14.61 14.98 16.94
Lærke Kolind 11.90 16.02 16.86
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.06   Astrid Thode Christensen -2004
Eva Larsen -2004
Christine Klitgaard -2004
Laura G. Andersen -4
AAM    
2   46.06   Camilla Sass -2004
Liv Tilsted Selmer -2004
Christine Bjerre Jensen -2005
Nikoline Bundgaard Hansen -2004
SAK 77    
3   48.43   Lærke Kolind -4
Isabella R. Fischer -4
Katrine Frahm -4
Karoline P. Olesen -4
SIK 80    
4   48.91   Julianne Brammer Kristian -2005
Kamilla Finnerup Mathiase -2005
Signe Brusgaard -2004
Caroline Mejdal Svenstrup -2004
Skive AM    
    DQ   Ida Clara B Jakobsen -2004
Sophie Bagger Bohn -2004
Johanna Kreiberg Skou -2005
Viktoria Fyhn Kulyov -2004
Aarhus 1900 Blå    
    DNS   Lea Bune Juhl -2004
Viktoria Fyhn Kulyov -2004
Emma Sjøberg Wolff -2004
Frida Froberg -2005
Aarhus 1900 Rød    
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE LØR KL. 11.25  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -0.1m/s
1   13.39 f Sissel Taylor -2 SG Atletik    
2   13.57 f Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
3   13.89 f Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
4   14.38   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
5   14.41   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
6   14.75   Trine Bjerg -3 Viborg AM    
    DNS   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
 HEAT 2  w: -2.2m/s
1   13.45 f Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
2   13.66 f Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
3   14.02 f Freja Jensen SAK77    
4   14.12   Rebekah Robbin-Coker -2003 AK Holstebro    
5   14.17   Cecilie Eriksen -2002 Esbjerg AM    
6   15.64   Olivia Sommer -3 Herning GF AM    
 HEAT 3  w: -0.5m/s
1   13.72 f Klara Winther Krustrup -2003 Aarhus 1900    
2   14.02 f Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF    
3   14.17   Emma Nørgaard Iversen -2002 Esbjerg AM    
4   14.49   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
5   14.87   Signe Lehmann -2002 Aalborg AM    
6   14.92   Karen Haahr -2003 Esbjerg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Caroline Tange -2 Randers Freja Atletik    
    DNS   Sura M. Kanyamagara -2003 Skive AM    
    DNS   Malene Laursen -2 Rødding AK    
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.6m/s
1   w13.02   Sissel Taylor -2 SG Atletik    
2   w13.11   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
3   w13.29   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
4   w13.49   Klara Winther Krustrup -2003 Aarhus 1900    
5   w13.71   Freja Jensen SAK77    
6   w13.81   Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF    
7   w13.84   Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
    DNS   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METER SØN KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: -1.6m/s  2h: -0.7m/s  3h: -1.6m/s
1   26.81 3h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   27.74 2h   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
3   27.84 3h   Sissel Taylor -2 SG Atletik    
4   27.98 2h   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
5   28.60 2h   Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF    
6   28.64 1h   Cecilie Eriksen -2002 Esbjerg AM    
7   29.24 3h   Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
8   29.72 2h   Emma Nørgaard Iversen -2002 Esbjerg AM    
9   30.04 3h   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
10   30.15 1h   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
11   30.31 2h   Amalie Schade Kanstrup -3 Viborg AM    
12   30.82 1h   Karen Haahr -2003 Esbjerg AM    
13   32.02 1h   Malene Laursen -2 Rødding AK    
14   33.20 3h   Olivia Sommer -3 Herning GF AM    
    DNS 1h   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
    DNS 2h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
    DNS 3h   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
    DNS     Caroline Tange -2 Randers Freja Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.05 2h   Mille B. Olesen -2 Aalborg AM    
2   44.93 2h   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
3   45.19 2h   Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF    
4   46.42 2h   Cecilie Eriksen -2002 Esbjerg AM    
5   46.53 1h   Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
6   47.14 2h   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
7   47.44 1h   Sofie Clausen -2002 Aabenraa IG    
8   48.10 1h   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
9   48.76 1h   Amalie Schade Kanstrup -3 Viborg AM    
10   52.18 1h   Sura M. Kanyamagara -2003 Skive AM    
    DNS 2h   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
    DNS     Malene Laursen -2 Rødding AK    
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.23.52   Mille B. Olesen -2 Aalborg AM    
2   2.37.36   Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
3   2.37.83   Catrine Brund -2 Randers Freja Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.08.49   Marie-Louise Jørgensen -3 Kolding KFUM    
2   5.27.47   Katrine Risvig -2003 Skive AM    
3   5.41.67   Liv Bertelsen -2 Heden Grindsted    
4   5.51.09   Julie Hesselvig -3 Herning GF AM    
5   6.02.69   Sofie Clausen -2002 Aabenraa IG    
6   6.20.41   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER SØN KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.50.42   Marie-Louise Jørgensen -3 Kolding KFUM    
2   11.30.71   Katrine Risvig -2003 Skive AM    
3   12.26.64   Ditte Stærk Sørensen -3 Viborg AM    
4   13.22.92   Ida Lange -2002 Vejle IF    
    DNF   Julie Hesselvig -3 Herning GF AM    
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK SØN KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   1.00   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   2.00   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
3   3.00   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
4   4.00   Mathilde Johanne Asp Jens -2003 Vejle IF    
5   5.00   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
6   6.00   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
7   7.00   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
8   8.00   Olivia Sommer -3 Herning GF AM    
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆK LØR KL. 10.00  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.47   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   50.46   Ida Marie Hartmann -2002 Aarhus 1900    
3   50.56   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
4   51.23   Iben Lang Nielsen -2002 Esbjerg AM    
5   53.32   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
6   54.37   Katrine Risvig -2003 Skive AM    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.56   Rebekah Robbin-Coker -2003 AK Holstebro    
2   1.50   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
3   1.50   Klara Winther Krustrup -2003 Aarhus 1900    
4   1.41   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
    DNS   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
    DNS   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
    DNS   Victoria Niebuhr -2003 Aabenraa IG    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Malene Laursen -2 Rødding AK    
  1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.60  
Rebekah Robbin-Coker         o o o o xxo xxx
Alberte Gravgaard o     xo o xxo o xxx    
Klara Winther Krustrup   o o xo o xo xo xxx    
Malene Fisker   o xxo xxo xxx          
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.60   Sara Vetter Harsmann -2002 Aarhus 1900    
2   2.40   Catrine Brund -2 Randers Freja Atletik    
3   2.40   Kamille Frost -2 Randers Freja Atletik    
4   2.20   Asta Lai -3 Randers Freja Atletik    
5   2.10   Iben Obstrup Wedel -2002 Aarhus 1900    
    X   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
    DNS   Josefine Bromerholm -3 Viborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Emma Nørgaard Iversen -2002 Esbjerg AM    
  2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.90  
Sara Vetter Harsmann         o o o xxx  
Catrine Brund         o xxx      
Kamille Frost         xxo xxx      
Asta Lai o o xo xxx          
Iben Obstrup Wedel   o xxx            
Annika Mejls Ramsgaard                 xxx
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.31 +0.4   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
2   5.12 +0.0   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
3   w4.90 +2.4   Rebekah Robbin-Coker -2003 AK Holstebro    
    4.88 +0.6          
4   w4.85 +2.9   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
    4.67 +1.5          
5   4.83 +1.5   Klara Lind Toustrup -2003 Aarhus 1900    
6   w4.80 +2.3   Mai Wærnes -2002 Aalborg AM    
    4.74 +0.0          
7   4.41 +1.4   Freja Jensen SAK77    
8   4.18 +0.9   Ditte Stærk Sørensen -3 Viborg AM    
9   4.12 -1.6   Cecilie Carlsen -3 Odense Atletik    
10   4.08 +0.9   Signe Lehmann -2002 Aalborg AM    
11   4.05 -0.8   Trine Bjerg -3 Viborg AM    
12   3.97 -1.1   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
13   3.73 -1.0   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
14   3.61 -0.8   Martha Lylloff Qvortrup -2003 SAK77    
15   w3.35 +2.7   Olivia Sommer -3 Herning GF AM    
    X     Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
    DNS     Anna Mai Skaarup Jørgense -2003 SAK77    
    DNS     Josefine Bromerholm -3 Viborg AM    
    DNS     Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Ida H. Wilson -2 Randers Freja Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Mathilde Gregersen 4.92 +1.2 4.93 +1.2 5.05 +2.3 5.02 +1.9 x   5.31 +0.4
Alberte Gravgaard x   x   4.80 +1.7 x   5.12 +0.0 x  
Rebekah Robbin-Coker 4.79 -0.7 4.59 -1.4 x   4.90 +2.4 4.88 +0.6 x  
Johanne Westergaard 4.31 -1.3 4.85 +2.9 4.44 +0.0 4.62 +2.3 4.67 +1.5 x  
Klara Lind Toustrup 4.68 -1.5 4.75 +0.6 4.83 +1.5 x   4.79 +1.7 x  
Mai Wærnes 3.60 -1.1 4.66 +0.0 4.76 +2.3 4.74 +0.0 4.80 +2.3 4.68 +1.3
Freja Jensen 4.19 -1.0 4.31 -0.5 4.41 +1.4
Ditte Stærk Sørensen 4.13 +1.3 4.18 +0.9 x  
Cecilie Carlsen x   4.12 -1.6 4.08 +0.5
Signe Lehmann 3.94 -0.3 3.97 +1.1 4.08 +0.9
Trine Bjerg 3.85 -1.8 4.05 -0.8 x  
Nanna Tveen Høgsberg x   3.97 -1.1 3.93 -1.2
Amalie Rudrasingam 3.73 -1.0 3.63 +2.4 3.73 +1.3
Martha Lylloff Qvortrup x   3.61 -0.8 x  
Olivia Sommer x   x   3.35 +2.7
Stinne Klausen x   x   x  
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING SØN KL. 12.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.01 +0.4   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
2   9.79 -0.3   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
3   9.46 +0.4   Mai Wærnes -2002 Aalborg AM    
4   9.15 -0.2   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
5   8.81 +0.3   Mille Albinus Hjermitslev -2002 Aarhus 1900    
    DNS     Victoria Niebuhr -2003 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sofie Froberg 10.01 +0.4 9.71 -2.3 9.77 -0.3 9.79 +1.2 9.73 -0.1 9.87 -0.3
Johanne Westergaard 9.69 -0.2 9.79 -0.3 9.37 -1.1 9.40 +0.7 9.57 +0.0 9.59 +0.0
Mai Wærnes x   9.46 +0.4 9.13 -1.5 9.24 -0.1 8.13 +0.0 9.08 +0.0
Amalie Rudrasingam 9.15 -0.2 9.11 +0.0 8.77 -0.4 9.05 +0.0 8.67 -0.3 8.81 -0.1
Mille Albinus Hjermitslev 8.81 +0.3 8.66 +0.6 8.34 +0.0 8.64 +0.0 8.40 -0.1 8.32 -1.8
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.48   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   11.05   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
3   9.90   Nikoline Stellan Jensen -2 Sæby IK 80    
4   9.85   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
5   9.81   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
6   9.64   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
7   8.76   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
8   8.21   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
9   7.93   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
10   7.47   Asta Lai -3 Randers Freja Atletik    
11   6.96   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
12   6.79   Anna K. R. Dalager -3 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sara Kjær Andersen 10.87 11.47 11.33 11.16 11.31 11.48
Alberte Gravgaard 10.62 - 10.50 11.05 10.05 10.48
Nikoline Stellan Jensen 9.41 9.79 9.54 9.57 9.90 9.33
Annika Mejls Ramsgaard 9.06 9.55 9.63 9.85 9.54 -
Stinne Klausen 9.81 9.15 9.78 - 9.07
Sofie Froberg 9.29 9.64 9.20 - - 8.92
Nanna Tveen Høgsberg 8.48 8.76 8.15
Malene Fisker 7.82 7.84 8.21
Mathilde Kreiberg Skou 7.89 6.71 7.93
Asta Lai 7.40 7.27 7.47
Amalie Rudrasingam 6.96 6.87 6.56
Anna K. R. Dalager - 6.30 6.79
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 10.45  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.23   Nikoline Stellan Jensen -2 Sæby IK 80    
2   35.26   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
3   29.07   Josefine Bromerholm -3 Viborg AM    
4   26.77   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
5   25.60   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
6   22.20   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
7   18.18   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
8   17.69   Marie-Louise Jørgensen -3 Kolding KFUM    
9   13.28   Anna K. R. Dalager -3 Odense Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Lylloff Qvortrup -2003 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nikoline Stellan Jensen 33.39 34.77 34.82 33.14 x 37.23
Sara Kjær Andersen x 35.09 x 35.26 x x
Josefine Bromerholm 20.91 22.81 25.11 x 27.67 29.07
Sofie Froberg x 26.76 x 26.77 26.54 25.19
Alberte Gravgaard 19.62 25.60 22.44 x x x
Stinne Klausen 19.28 21.94 22.04 22.20 x 20.02
Nanna Tveen Høgsberg 18.18 16.25 14.39
Marie-Louise Jørgensen 16.07 15.54 17.69
Anna K. R. Dalager 11.33 13.28 x
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 13.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.54   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   37.06   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
3   33.78   Stinne Klausen -2003 Aalborg AM    
4   29.56   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
5   21.12   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
6   18.75   Anna K. R. Dalager -3 Odense Atletik    
7   14.19   Olivia Sommer -3 Herning GF AM    
    X   Nikoline Stellan Jensen -2 Sæby IK 80    
    DNS   Kamille Frost -2 Randers Freja Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sara Kjær Andersen - 41.54 - - - 36.85
Annika Mejls Ramsgaard 37.06 36.15 35.60 33.61 - 36.48
Stinne Klausen 33.78 - 33.07 29.36 - -
Alberte Gravgaard - 27.69 29.56 - 26.66 -
Nanna Tveen Høgsberg - 14.31 16.74 21.12 19.30 -
Anna K. R. Dalager 15.77 16.47 16.64 14.60 15.79 18.75
Olivia Sommer 14.19 x 4.91
Nikoline Stellan Jensen x x x - - -
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 16.15  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.08   Alberte Gravgaard -2003 AK Holstebro    
2   32.86   Josefine Bromerholm -3 Viborg AM    
3   31.32   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
4   30.51   Sura M. Kanyamagara -2003 Skive AM    
5   29.96   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
6   29.14   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
7   26.72   Andrea Pallesen -2 Randers Freja Atletik    
8   23.17   Amalie Schade Kanstrup -3 Viborg AM    
9   22.23   Marie-Louise Jørgensen -3 Kolding KFUM    
10   22.19   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Aarhus 1900    
11   19.21   Amalie Rudrasingam -3 Herning GF AM    
    X   Malene Fisker -2002 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Alberte Gravgaard 30.80 35.08 x x x x
Josefine Bromerholm 31.34 32.86 31.84 29.38 32.77 32.67
Sara Kjær Andersen 30.33 x 31.32 x x x
Sura M. Kanyamagara 30.51 25.58 24.98 27.04 x x
Sofie Froberg 29.96 26.62 26.37 25.13 x 28.43
Annika Mejls Ramsgaard 29.14 26.92 28.53 27.69 28.42 x
Andrea Pallesen 26.72 24.15 x
Amalie Schade Kanstrup 23.09 22.27 23.17
Marie-Louise Jørgensen x x 22.23
Mathilde Kreiberg Skou x x 22.19
Amalie Rudrasingam 19.21 17.75 16.98
Malene Fisker x x x
  PIGER 14-15 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 5.45 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.05   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   16.38   Nikoline Stellan Jensen -2 Sæby IK 80    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sara Kjær Andersen 16.54 x 16.26 17.05 17.01 x
Nikoline Stellan Jensen 15.15 16.38 15.26 x 15.34 x
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 18.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.63   Mathilde Gregersen -2003
Johanne Westergaard -2002
Mille B. Olesen -2
Aranya Kanakalingam -2003
AAM    
2   52.81   Klara Winther Krustrup -2003
Ida Marie Hartmann -2002
Klara Lind Toustrup -2003
Mille Albinus Hjermitslev -2002
Sofie Froberg -2002
Aarhus 1900    
3   56.53   Cecilie Eriksen -2002
Emma Nørgaard Iversen -2002
Karen Haahr -2003
Iben Lang Nielsen -2002
EAM    
4   58.55   Cecilie Carlsen -3
Anna K. R. Dalager -3
Fiona Svane Milne -5
Caroline Aslerin -4
Odense Atletik    
5   59.04   Ida Tveen Høgsberg -2004
Nanna Tveen Høgsberg -2003
Katrine Risvig -2003
Benedikte Bech Rasmussen -2003
Skive AM    
    DQ   Caroline Østergaard -2
Katarina Hesselmark -2
Kamille Frost -2
Catrine Brund -2
Randers Freja Atletik    
    DNS   SAK 77      
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 M STAFET SØN KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.26.24   Line Grønbæk Andersen -2004
Mathilde Johanne Asp Jens -2003
Mathilde Pedersen -2002
Sarah Sækmose -2002
Vejle IF    
2   2.26.71   Aranya Kanakalingam -2003
Mathilde Gregersen -2003
Johanne Westergaard -2002
Mille B. Olesen -2
AAM    
3   2.35.09   Emma Sjøberg Wolff -2004
Sofie Froberg -2002
Mille Albinus Hjermitslev -2002
Klara Lind Toustrup -2003
Aarhus 1900    
4   2.40.33   Karen Haahr -2003
Emma Nørgaard Iversen -2002
Iben Lang Nielsen -2002
Cecilie Eriksen -2002
EAM    
5   2.46.67   Benedikte Bech Rasmussen -2003
Sura M. Kanyamagara -2003
Nanna Tveen Høgsberg -2003
Katrine Risvig -2003
Skive AM    
    DNS   SAK 77      
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER - FINALE LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.9m/s
1   12.35   Mathilde Prietzel -2000 Aalborg AM    
2   12.50   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
3   12.95   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM    
4   13.18   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
5   13.43   Josefine Bundgaard Hansen -2000 SAK77    
6   13.71   Sarah Kristensen -2000 Skive AM    
7   13.94   Line Bjørn Larsen -2001 AK Holstebro    
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: -1.7m/s  2h: -1.0m/s
1   25.75 2h   Mathilde Prietzel -2000 Aalborg AM    
2   26.00 2h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
3   26.45 2h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
4   27.29 1h   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
5   27.83 2h   Julie Kalstrup Schulz -2000 Aalborg AM    
6   28.35 1h   Josefine Bundgaard Hansen -2000 SAK77    
7   29.16 1h   Sarah Hansen -2000 AK Holstebro    
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   56.98 2h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   57.22 2h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
3   1.00.03 1h   Roze Gad Akrawi -2000 Esbjerg AM    
4   1.00.91 2h   Anne Bonderup Andersen -1 Aalborg AM    
5   1.02.77 2h   Mathilde Brüchle Kodal -2001 Aarhus 1900    
6   1.03.08 2h   Nanna Muurholm -1 Aalborg AM    
7   1.03.76 1h   Sofie Haahr -2000 Esbjerg AM    
8   1.04.02 1h   Thora Diekhøner -1 Aalborg AM    
9   1.06.36 1h   Sarah Hansen -2000 AK Holstebro    
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.14.33   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   2.19.82   Anne Bonderup Andersen -1 Aalborg AM    
3   2.19.85   Ida Jørgensen -1 Aalborg AM    
4   2.26.70   Nanna Muurholm -1 Aalborg AM    
5   2.28.27   Marie Møller Schmidt -1 Viborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.51.65   Marie Møller Schmidt -1 Viborg AM    
2   4.56.61   Mie Gam -1 Viborg AM    
3   4.57.91   Ida Jørgensen -1 Aalborg AM    
4   5.15.52   Liv L. Nielsen -1 Aalborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METER SØN KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.26.79   Mie Gam -1 Viborg AM    
2   10.30.01   Marie Møller Schmidt -1 Viborg AM    
3   10.58.84   Sofie Hintz Aalborg Øst Roadrunners    
    DNS   Liv L. Nielsen -1 Aalborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK SØN KL. 12.40  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   15.19   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
2   16.14   Mathilde Brüchle Kodal -2001 Aarhus 1900    
3   16.58   Julie Kalstrup Schulz -2000 Aalborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METER HÆK LØR KL. 10.20  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.07.56   Mathilde Brüchle Kodal -2001 Aarhus 1900    
2   1.08.56   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
3   1.14.18   Sandra Reimer -2001 Aalborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.51   Nina Lund -1 Vejen AF    
2   1.45   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
3   1.40   Julie Kalstrup Schulz -2000 Aalborg AM    
  1.40 1.45 1.48 1.51 1.56  
Nina Lund o o o o xxx
Freja Krog o o xxx    
Julie Kalstrup Schulz o xxx      
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30   Anna Mosby Nielsen -2001 Aarhus 1900    
2   2.10   Katrine Hoelgaard -2001 Aalborg AM    
    X   Julie Harsmann -2000 Aarhus 1900    
  1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 3.00  
Anna Mosby Nielsen     xxo o xo xxx  
Katrine Hoelgaard o o o xxx      
Julie Harsmann             xxx
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 18.25  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.27 +1.3   Thea Lyng Møller Jensen -2001 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Frida Tilsted Selmer -2000 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Thea Lyng Møller Jensen 5.16 +1.5 x   5.13 +1.6 5.27 +1.3 x   x  
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRING SØN KL. 12.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.99 +0.0   Nina Lund -1 Vejen AF    
2   9.20 -0.2   Line Bjørn Larsen -2001 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Nina Lund 9.66 +0.0 9.99 +0.0 9.92 -1.5 x   9.82 +0.0 x  
Line Bjørn Larsen 8.69 +0.0 8.52 +0.0 9.05 -1.8 9.14 +0.0 9.05 -0.8 9.20 -0.2
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.89   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
2   10.81   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Freja Krog 10.65 10.89 10.40 10.18 - -
Emilie Mejls Ramsgaard 10.79 10.61 10.62 - - 10.81
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.80   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
2   24.80   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Emilie Mejls Ramsgaard x 24.63 24.55 24.50 24.80 x
Annika Larsen Husted 19.47 24.80 23.26 x 21.86 x
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 14.15  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   47.68   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
2   39.96   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Annika Larsen Husted 47.68 x 44.48 x x 45.80
Emilie Mejls Ramsgaard x 38.57 36.92 39.96 x 36.82
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.30  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.71   Freja Krog -2001 Aalborg AM    
2   27.95   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Julie Harsmann -2000 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Freja Krog x 24.56 25.83 25.08 29.10 31.71
Emilie Mejls Ramsgaard 27.63 27.95 x x x 25.20
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.06   Annika Larsen Husted -2000 Skive AM    
2   13.56   Emilie Mejls Ramsgaard -2001 AK Holstebro    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Vicki Dahl -2000 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Annika Larsen Husted 13.46 13.62 14.79 14.71 14.15 15.06
Emilie Mejls Ramsgaard 11.96 12.19 x x 12.78 13.56
  PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 18.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   50.22   Katrine Hoelgaard -2001
Nathalie Richter -2000
Mathilde Prietzel -2000
Julie Kalstrup Schulz -2000
AAM    
  PIGER 16-17 ÅR - 1000 M STAFET SØN KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.25.57   Katrine Hoelgaard -2001
Nanna Muurholm -1
Ida Jørgensen -1
Anne Bonderup Andersen -1
AAM    
2   2.31.56   Line Bjørn Larsen -2001
Amanda Sondrup Henriques -2004
Sarah Hansen -2000
Alberte Gravgaard -2003
AK Holstebro P17 stafet    
    DNS   Julie Kalstrup Schulz -2000
Mathilde Prietzel -2000
Nathalie Richter -2000
Freja Wærness -2000
AAM    
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.36   Emilie Pedersen -98 SAK77    
2   12.39   Amalie Brammer Kristianse -1999 Skive AM    
3   13.49   Lise Louise Pedersen -99 Rødding AK    
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.3m/s
1   25.82   Amalie Brammer Kristianse -1999 Skive AM    
2   26.34   Emilie Pedersen -98 SAK77    
  PIGER 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.03.97   Freja Blom -99 Odense Atletik    
  PIGER 18-19 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.24.22   Nina Kraup -1999 Esbjerg AM    
2   2.28.64   Signe Salonsen Jensen-Smi -98 Viborg AM    
    DNS   Matilde Pedersen -1999 Aalborg AM    
  PIGER 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.52.69   Kirsten Wiborg Jensen -1998 AGF    
2   5.06.32   Signe Salonsen Jensen-Smi -98 Viborg AM    
3   5.15.90   Camilla Øhrman -99 Randers Freja Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Dorthea Jørgensen -98 Odense Atletik    
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METER SØN KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.47.85   Camilla Øhrman -99 Randers Freja Atletik    
2   18.57.60   Signe Salonsen Jensen-Smi -98 Viborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Katja Bailum Knudsen -98 Aalborg Øst Roadrunners    
  PIGER 18-19 ÅR - 400 METER HÆK LØR KL. 10.20  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.09.61   Freja Blom -99 Odense Atletik    
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   Lise Louise Pedersen -99 Rødding AK    
  1.30 1.40 1.45  
Lise Louise Pedersen o o xxx
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.90   Bjørg Nowack -99 Odense Atletik    
  2.60 2.70 2.80 2.90 3.00  
Bjørg Nowack o o xxo xo xxx
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 18.25  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.87 +0.9   Elisabeth Dorsche -98 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Elisabeth Dorsche x   x   x   4.87 +0.9 x   x  
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.99   Anne Farum -99 Sæby IK 80    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Farum 9.86 - - - 9.69 9.99
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.31   Anne Farum -99 Sæby IK 80    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Farum x x 24.56 x 28.31 26.69
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 14.15  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.30   Anne Farum -99 Sæby IK 80    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Farum x 32.56 34.23 35.30 34.22 34.46
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.30  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.50   Maja Clement Frederiksen -1998 Skive AM    
2   34.99   Anne Farum -99 Sæby IK 80    
3   28.00   Emilie Vejlgård -98 SAK77    
4   27.55   Elisabeth Dorsche -98 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Maja Clement Frederiksen 36.31 x 34.67 34.21 38.44 38.50
Anne Farum 31.85 34.99 33.56 31.64 x 29.25
Emilie Vejlgård 28.00 24.32 27.75 27.35 25.98 26.80
Elisabeth Dorsche 24.39 27.55 26.85 26.83 24.14 -
  PIGER 18-19 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.04   Anne Farum -99 Sæby IK 80    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Farum 11.76 10.98 12.04 11.66 x x
  PIGER 20-22 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.64   Caroline Elkjær -1995 Aalborg AM    
  PIGER 20-22 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.3m/s
1   26.25   Caroline Elkjær -1995 Aalborg AM    
    DNS   Anne Sofie Okkerstrøm Mik -1997 AK Holstebro    
  PIGER 20-22 ÅR - 800 METER SØN KL. 11.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.20.05   Emma Dyrup -97 Viborg AM    
  PIGER 20-22 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.50.42   Emma Dyrup -97 Viborg AM    
  PIGER 20-22 ÅR - 5000 METER SØN KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
    DNF   Emma Dyrup -97 Viborg AM    
  PIGER 20-22 ÅR - 3000 METER FORH. LØR KL. 17.15  
  ( 76.2 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.44.31   Louise Høj Jensen -1997 AGF    
  PIGER 20-22 ÅR - 100 METER HÆK SØN KL. 12.40  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   17.21   Anne Sofie Okkerstrøm Mik -1997 AK Holstebro    
  PIGER 20-22 ÅR - 400 METER HÆK LØR KL. 10.20  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.02.52   Eliska Maslanova -1995 Aalborg AM    
  PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   Ane Liv Berthelsen -95 Randers Freja Atletik    
  1.25 1.30 1.35 1.40 1.45  
Ane Liv Berthelsen o o o o xxx
  PIGER 20-22 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.80   Sandra Christensen -95 Odense Atletik    
  2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90  
Sandra Christensen o o xo xxo xxo xxx
  PIGER 20-22 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 14.15  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.03   Nina K. Skov -1997 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nina K. Skov 41.75 41.75 41.70 x x 43.03
  PIGER 20-22 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.30  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   30.22   Ane Liv Berthelsen -95 Randers Freja Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ane Liv Berthelsen 27.13 25.70 28.13 30.22 27.44 27.00
  PIGER 20-22 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.62   Nina K. Skov -1997 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nina K. Skov 12.62 x x 12.30 x x
  PIGER 20-22 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 18.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   53.52   Sandra Christensen -95
Freja Blom -99
Elisabeth Dorsche -98
Bjørg Nowack -99
Odense Atletik    
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.4m/s
1   11.49   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
2   11.50   Emil Henriksen AK Holstebro    
3   11.51   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
4   11.81   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
    DNS   David Tony Gobina Sigala -5 AK Holstebro    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
    DNS   Christian Dumfries -2005 Vejle IF    
    DNS   Shawn Wolf -2005 Esbjerg AM    
  DRENGE 12 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.0m/s
1   29.25   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
2   30.45   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
3   31.16   Emil Henriksen AK Holstebro    
4   32.22   Gustav Buskov -2005 AGF    
    DNS   Shawn Wolf -2005 Esbjerg AM    
    DNS   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - 600 METER LØR KL. 12.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.47.11   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
2   1.47.40   Rune Ib Hansen -5 Viborg AM    
3   1.48.18   David Tony Gobina Sigala -5 AK Holstebro    
4   1.55.05   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
    DNS   Gustav Buskov -2005 AGF    
  DRENGE 12 ÅR - 1000 METER SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.21.42   Rune Ib Hansen -5 Viborg AM    
2   3.23.93   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
3   3.26.74   Gustav Buskov -2005 AGF    
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER HÆK SØN KL. 12.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
  ( 09 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.9m/s
1   14.01   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
2   14.86   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
3   15.77   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.38   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
2   1.35   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
    DNS   Shawn Wolf -2005 Esbjerg AM    
    DNS   Christian Dumfries -2005 Vejle IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.40  
Casper Blakskjær   o o o o xxo xxo xxx
Adam Lind o o o xo xxo xxo xxx  
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.55 +1.2   David Tony Gobina Sigala -5 AK Holstebro    
2   4.40 +1.3   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
3   4.32 -1.2   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
4   4.31 +0.0   Adam Lind -2005 Aarhus 1900    
5   3.82 -0.6   Emil Henriksen AK Holstebro    
    X     Shawn Wolf -2005 Esbjerg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
David Tony Gobina Sigala 4.34 +0.0 4.55 +1.2 4.54 +1.1 4.42 +2.4 -   4.12 +1.5
Casper Blakskjær 4.30 +0.0 4.12 +0.0 4.09 -1.5 -   4.19 +0.3 4.40 +1.3
Benjamin Hågensen 3.92 +1.1 -   4.25 -0.5 4.25 -0.1 -   4.32 -1.2
Adam Lind 1.70 -0.8 -   4.17 -0.9 4.31 +0.0 -   -  
Emil Henriksen 3.51 -1.5 3.74 -0.2 3.65 +1.6 3.73 -0.3 3.45 -0.2 3.82 -0.6
Shawn Wolf -   -   -   -   -   -  
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.88   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
2   7.69   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
3   7.63   Emil Henriksen AK Holstebro    
    DNS   Christian Dumfries -2005 Vejle IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Benjamin Hågensen 7.57 8.31 8.88 x 7.64 7.63
Casper Blakskjær 7.23 7.63 7.69 x 7.45 7.45
Emil Henriksen 7.12 6.39 7.42 7.55 7.63 7.04
  DRENGE 12 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 16.45  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.53   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
2   18.91   Emil Henriksen AK Holstebro    
3   15.80   Benjamin Hågensen -5 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Casper Blakskjær 18.54 15.67 16.28 19.53 14.19 13.81
Emil Henriksen 18.84 15.41 16.96 15.00 13.62 18.91
Benjamin Hågensen - 10.80 13.66 15.80 13.06 12.82
  DRENGE 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 13.15  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.16   Casper Blakskjær -2005 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Viggo Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Casper Blakskjær 20.75 18.84 23.16 20.09 21.57 19.53
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALE LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.5m/s
1   10.91   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
2   10.99   Elias Musafiri -2004 AK Holstebro    
3   11.58   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
4   11.85   Mike Fløe Hansen -4 Herning GF AM    
5   12.16   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
6   12.23   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
7   12.31   Mathias Mogensen -2004 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER SØN KL. 13.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.7m/s
1   28.25   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   29.70   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
3   30.00   Mikkel Stubkjær -4 Herning GF AM    
    0.00   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
    DNS   Christian Dam Pedersen -4 Herning GF AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METER LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.47.97   Mike Fløe Hansen -4 Herning GF AM    
2   1.49.93   Tobias R. Garza -4 Randers Freja Atletik    
3   1.50.22   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
    DNS   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER SØN KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.21.08   Mikkel Stubkjær -4 Herning GF AM    
2   3.27.43   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK SØN KL. 12.15  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.6m/s
1   15.00   Anders Lundgaard-Madsen -4 HI Skanderborg Atletik    
2   15.10   Mathias Mogensen -2004 Aarhus 1900    
3   15.82   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
4   15.91   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
    DNS   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.43   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
    X   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
    DNS   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Christian Dam Pedersen -4 Herning GF AM    
  1.10 1.30 1.35 1.38 1.40 1.43 1.45  
Sebastian Brogaard   o o o o xxo xxx
Valdemar Lindberg Svennin xxx            
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.00   Marcus Jørgensen -4 Herning GF AM    
2   1.60   Esben Diekhøner -2004 Aalborg AM    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10  
Marcus Jørgensen o o o o o xxx
Esben Diekhøner xo xxx        
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.05 -0.6   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   w4.74 +4.3   Christian Reusing -4 Heden Grindsted    
    4.65 +0.6          
3   4.62 +1.8   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
4   w4.56 +3.7   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
    4.45 -1.9          
5   4.50 +0.6   Asbjørn Seindal -2004 SAK77    
6   4.49 +0.3   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
7   4.40 +0.7   Elias Musafiri -2004 AK Holstebro    
8   4.06 +1.9   Mathias Mogensen -2004 Aarhus 1900    
9   3.95 +0.0   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
10   3.66 +1.0   Marcus Jørgensen -4 Herning GF AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Christian Dam Pedersen -4 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Hans Sækmose 4.84 +1.4 5.05 -0.6 4.92 +0.1 4.88 +2.6 4.85 -0.1 4.93 -0.1
Christian Reusing 4.65 +0.6 4.62 +2.0 4.62 +1.1 4.74 +4.3 4.63 -1.2 4.61 +1.0
Markus Markussen 4.31 +0.9 4.42 +1.2 4.62 +1.8 4.35 +2.9 3.30 -0.1 4.49 -0.7
Rasmus Holm Nielsen 4.17 +0.7 4.39 +0.2 4.56 +3.7 4.27 +2.4 x   4.45 -1.9
Asbjørn Seindal 4.47 -1.5 4.32 +0.6 x   4.46 +1.3 4.50 +0.6 x  
Sebastian Brogaard 4.21 +3.0 4.30 -0.7 4.49 +0.3 4.41 +0.0 4.32 +1.4 4.10 -2.1
Elias Musafiri 4.40 +0.7 3.83 -1.2 4.39 -1.0
Mathias Mogensen 3.76 +0.0 4.06 +1.9 3.92 -0.2
Valdemar Lindberg Svennin 3.95 +0.0 3.11 +1.5 3.85 +0.1
Marcus Jørgensen 3.59 +1.5 3.51 -1.8 3.66 +1.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.31   Mads K. Nielsen -2004 Aabenraa IG    
2   10.35   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
3   8.71   Tobias R. Garza -4 Randers Freja Atletik    
4   8.60   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
5   8.57   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads K. Nielsen 11.31 x 10.28 x 11.20 10.84
Hans Sækmose 10.34 9.92 10.35 9.75 9.62 8.76
Tobias R. Garza 7.86 8.71 8.22 8.38 8.01 7.55
Markus Markussen 7.58 7.65 7.84 8.07 8.11 8.60
Sebastian Brogaard 7.69 x 8.57 8.16 x x
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 16.45  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.44   Sebastian Brogaard -4 Hvide Sande KFUM    
2   21.22   Mads K. Nielsen -2004 Aabenraa IG    
3   19.68   Markus Markussen -2004 Aarhus 1900    
4   14.67   Valdemar Lindberg Svennin -4 Odense Atletik    
5   14.41   Anders Lundgaard-Madsen -4 HI Skanderborg Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Christian Dam Pedersen -4 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sebastian Brogaard - 19.80 24.44 20.34 - 21.33
Mads K. Nielsen 21.22 20.67 - - - -
Markus Markussen 17.92 17.14 18.54 17.82 19.68 17.10
Valdemar Lindberg Svennin - 12.38 12.80 - 14.67 -
Anders Lundgaard-Madsen - 11.90 13.31 - 12.92 14.41
  DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 10.45  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   25.79   Mads K. Nielsen -2004 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mads K. Nielsen 21.44 x x 24.25 24.81 25.79
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 13.15  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.90   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   32.85   Mads K. Nielsen -2004 Aabenraa IG    
3   28.29   Esben Diekhøner -2004 Aalborg AM    
4   13.12   Marcus Jørgensen -4 Herning GF AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Christian Dam Pedersen -4 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Sækmose 32.77 36.73 36.67 40.69 41.50 41.90
Mads K. Nielsen 26.67 32.85 31.48 32.67 32.46 x
Esben Diekhøner 24.56 x 24.36 24.46 20.85 28.29
Marcus Jørgensen 10.73 9.70 11.46 10.75 12.39 13.12
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 18.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.07   Adam Sandbjerg Lind -2004
Markus Markussen -2004
Mathias Mogensen -2004
Casper Blakskjær -2005
Aarhus 1900    
    DNS   AK Holstebro      
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE LØR KL. 11.40  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -0.5m/s
1   11.87 F Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
2   12.11 F Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
3   12.12 F Ali Basim Al-Timimi -2003 Skive AM    
4   12.76 F Bertram Sommerstær -2003 Vejen AF    
5   13.12   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
6   13.30   Frederik R. Larsen -3 Sæby IK 80    
7   13.45   Rasmus Kruse -2 HI Skanderborg Atletik    
8   14.23   Frej Mains -3 Randers Freja Atletik    
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1   11.99 F Henrik Lykke -2003 SAK77    
2   12.38 F Rasmus Vestergaard -2002 Aarhus 1900    
3   12.70 F Kasper Bakdal -2 SG Atletik    
4   13.11 F Kasper Glerup Busk -2002 AGF    
5   13.28   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
6   13.56   Lehn Wildmoore -2003 Aarhus 1900    
7   13.93   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
8   14.27   Jeppe Bruun -3 Sæby IK 80    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Anton Degn Groth -3 Randers Freja Atletik    
    DNS   Alfred Lildballe -2003 Skive AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE LØR KL. 16.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.1m/s
1   w11.48   Henrik Lykke -2003 SAK77    
2   w11.94   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
3   w12.12   Ali Basim Al-Timimi -2003 Skive AM    
4   w12.26   Rasmus Vestergaard -2002 Aarhus 1900    
5   w12.46   Kasper Bakdal -2 SG Atletik    
6   w12.74   Bertram Sommerstær -2003 Vejen AF    
7   w12.96   Kasper Glerup Busk -2002 AGF    
    DNS   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METER SØN KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: -1.4m/s  2h: -1.5m/s
1   24.00 2h   Henrik Lykke -2003 SAK77    
2   24.36 2h   Oskar Outzen Vejlgård -2002 SAK77    
3   24.89 2h   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
4   24.97 2h   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
5   25.55 2h   Rasmus Vestergaard -2002 Aarhus 1900    
6   26.22 1h   Jakob Rose-Hansen -2002 Skive AM    
7   26.36 2h   Kasper Bakdal -2 SG Atletik    
8   27.06 1h   Morten Skovgaard -2003 Esbjerg AM    
9   27.69 1h   Frederik R. Larsen -3 Sæby IK 80    
10   27.95 1h   Lehn Wildmoore -2003 Aarhus 1900    
11   29.65 1h   Jeppe Bruun -3 Sæby IK 80    
    DNS 1h   Tobias Skak -3 Randers Freja Atletik    
    DNS     Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
    DNS     Anton Degn Groth -3 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.97 2h   Samuel Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
2   41.07 2h   Jakob Rose-Hansen -2002 Skive AM    
3   43.02 1h   Tobias K. Lindholm -2 Randers Freja Atletik    
4   43.21 2h   Morten Skovgaard -2003 Esbjerg AM    
5   43.22 2h   Sebastian Christensen-Tho -3 Randers Freja Atletik    
6   43.56 1h   Carl August Allerød -3 Aalborg AM    
    DNS 1h   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
    DNS 1h   Alfred Lildballe -2003 Skive AM    
    DNS 2h   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER SØN KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.04.87   Elias Shifris -2 Viborg AM    
2   2.14.05   Oliver Kirial -2003 Skive AM    
3   2.16.75   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
4   2.17.78   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
5   2.19.87   Carl August Allerød -3 Aalborg AM    
6   2.24.55   Anton Wullum -2002 Skive AM    
7   2.29.71   Sebastian Mouritzen -2002 SAK77    
=   2.29.71   Viktor Elbæk -2 Aalborg Øst Roadrunners    
9   2.32.90   Jeppe Larsen -2003 Skive AM    
10   2.33.31   Jesper Knudsen -2003 Esbjerg AM    
11   2.33.81   Johannes Thorbjørn Hansen -2002 Skive AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 13.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.35.17   Elias Shifris -2 Viborg AM    
2   4.45.30   Abdi Saeed -2 Randers Freja Atletik    
3   4.45.33   Samuel Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
4   4.46.30   Oliver Kirial -2003 Skive AM    
5   5.09.98   Anton Wullum -2002 Skive AM    
6   5.31.43   Jesper Knudsen -2003 Esbjerg AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER SØN KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.19.15   Abdi Saeed -2 Randers Freja Atletik    
2   10.55.24   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 2000 METER FORH. LØR KL. 17.00  
  ( 91.4 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.22.48   Tobias K. Lindholm -2 Randers Freja Atletik    
2   8.24.45   Sebastian Christensen-Tho -3 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK SØN KL. 12.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.8m/s
1   14.87   Oskar Outzen Vejlgård -2002 SAK77    
2   16.46   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
3   16.93   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
4   16.96   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
5   20.16   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
    DNS   Sebastian R. Suurballe -2002 Aarhus 1900    
    DNS   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆK LØR KL. 10.10  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.64   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
2   45.56   Samuel Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
3   46.68   Morten Skovgaard -2003 Esbjerg AM    
4   47.81   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 11.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.60   Sebastian R. Suurballe -2002 Aarhus 1900    
2   1.50   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
=   1.50   Tobias Skak -3 Randers Freja Atletik    
4   1.50   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
5   1.45   Lasse Frandsen -2 Rødding AK    
6   1.45   Torben Bossen -2003 Kolding KFUM    
7   1.40   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
8   1.35   Jeppe Bruun -3 Sæby IK 80    
    DNS   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
  1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63  
Sebastian R. Suurballe         o xo xo xo xxx
Lucas Søvang o o o o o xo xxx    
Tobias Skak   o o o o xo xxx    
Nicklas Non Nielsen     o o o xxo xxx    
Lasse Frandsen     o o xo xxx      
Torben Bossen   o o xxo xxo xxx      
Silas Brogaard o o o xo xxx        
Jeppe Bruun o xo xxo xxx          
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.10   Oskar Outzen Vejlgård -2002 SAK77    
2   2.70   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
3   2.10   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
4   2.10   Jeppe Bruun -3 Sæby IK 80    
  1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20  
Oskar Outzen Vejlgård           o o o o o o o xxo o xxx
Max K. Andersen       o   o o o o o          
Magnus Bukhave xxo xxo o o xxx                    
Jeppe Bruun o o xo xo xxx                    
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.20  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.52 +1.7   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
2   5.34 +1.9   Kasper Glerup Busk -2002 AGF    
3   5.25 +1.2   Lehn Wildmoore -2003 Aarhus 1900    
4   5.18 +1.6   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
5   w5.11 +3.1   Sebastian R. Suurballe -2002 Aarhus 1900    
    5.10 +1.8          
6   5.07 +2.0   Samuel Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
7   w5.06 +3.1   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
    4.96 -0.6          
8   4.96 +0.1   Rasmus Kruse -2 HI Skanderborg Atletik    
9   4.89 +1.8   Bertram Sommerstær -2003 Vejen AF    
10   w4.82 +4.3   Frederik R. Larsen -3 Sæby IK 80    
    4.11 -0.9          
11   4.79 -2.4   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
12   w4.11 +4.6   Jeppe Bruun -3 Sæby IK 80    
    3.90 +1.4          
13   w4.03 +2.4   Magnus Bukhave -2003 Herning GF AM    
    3.88 +1.9          
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Anton Degn Groth -3 Randers Freja Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Jeppe Ege Nielsen 5.31 +2.2 5.41 +2.1 5.23 +0.0 4.13 +0.9 5.28 -1.2 5.52 +1.7
Kasper Glerup Busk 5.34 +1.9 x   5.17 +2.1 5.10 +1.4 5.08 +3.7 x  
Lehn Wildmoore x   x   5.25 +1.2 3.92 -0.6 5.01 -0.4 5.01 -0.5
Noah Birk Meissner 5.00 -0.1 5.18 +1.6 x   5.14 +0.0 5.15 +0.5 x  
Sebastian R. Suurballe 4.89 +2.4 5.11 +3.1 5.03 +0.0 4.81 +0.0 4.84 +0.0 5.10 +1.8
Samuel Gobina Sigala 5.07 +2.0 4.94 +1.2
Nicklas Non Nielsen 5.06 +3.1 4.91 +2.1 4.96 -0.6
Rasmus Kruse 4.91 +0.1 4.85 +2.3 4.96 +0.1
Bertram Sommerstær 4.64 +1.2 4.70 -0.9 4.89 +1.8
Frederik R. Larsen 4.71 +3.8 4.11 -0.9 4.82 +4.3
Peter Brølling 4.58 +1.5 4.65 +2.1 4.79 -2.4
Jeppe Bruun 4.11 +4.6 3.90 +1.4 2.22 +2.6
Magnus Bukhave 4.03 +2.4 3.63 +2.4 3.88 +1.9
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING SØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.90 +0.0   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
2   w9.86 +2.2   Rasmus Kruse -2 HI Skanderborg Atletik    
    9.84 +0.0          
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Silas Brogaard 8.31 +0.0 9.90 +0.0 x   9.52 -1.8 9.80 -0.9 9.85 +0.0
Rasmus Kruse 9.86 +2.2 9.84 +0.0 9.29 -0.2 9.47 +1.4 9.10 +0.1 9.62 +0.0
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.26   Patrick O Blauet -2002 SAK77    
2   11.55   Lasse Frandsen -2 Rødding AK    
3   11.24   Nicco Hattesen -2002 Esbjerg AM    
4   10.68   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
5   10.12   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
6   9.62   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
7   9.49   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
8   8.91   Bertram Sommerstær -2003 Vejen AF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Patrick O Blauet 10.93 11.65 11.09 12.26 - 11.80
Lasse Frandsen 10.96 11.28 10.94 - 10.58 11.55
Nicco Hattesen 10.43 10.85 10.46 11.24 10.96 11.16
Noah Birk Meissner 9.49 9.89 10.46 10.12 10.68 10.26
Peter Brølling 9.61 9.21 9.49 10.12 9.99 9.79
Nicklas Non Nielsen 8.70 9.62 9.39 9.60 8.22
Lucas Søvang 8.73 8.74 9.49
Bertram Sommerstær 8.80 8.47 8.91
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 13.30  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.98   Nicco Hattesen -2002 Esbjerg AM    
2   38.27   Lasse Frandsen -2 Rødding AK    
3   35.19   Sebastian R. Suurballe -2002 Aarhus 1900    
4   30.57   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
5   26.48   Nicklas Non Nielsen -2003 Herning GF AM    
6   25.11   Magnus Lund -3 Vejen AF    
7   25.09   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
8   22.76   Silas Brogaard -2 Hvide Sande KFUM    
    DNS   Frej Mains -3 Randers Freja Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Hattesen 34.36 38.98 35.28 36.90 x x
Lasse Frandsen 37.22 36.50 37.38 38.27 x 37.19
Sebastian R. Suurballe x 35.19 x 34.28 33.32 32.36
Max K. Andersen 22.02 x 25.30 25.95 29.68 30.57
Nicklas Non Nielsen 19.89 14.77 26.48 17.99 19.19 24.54
Magnus Lund 22.81 x 25.11 19.16 20.35 21.64
Lucas Søvang x 25.09 22.61
Silas Brogaard x 20.41 22.76
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 10.45  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.26   Nicco Hattesen -2002 Esbjerg AM    
2   29.44   Peter Brølling -2 Hvide Sande KFUM    
3   27.74   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
4   21.24   Sebastian Skovhauge -3 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Hattesen 52.32 55.26 x x x x
Peter Brølling x 29.44 x x x x
Lucas Søvang x x 23.88 x 27.74 x
Sebastian Skovhauge 16.08 19.21 17.59 19.55 21.24 16.61
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 11.00  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.41   Sebastian R. Suurballe -2002 Aarhus 1900    
2   41.24   Patrick O Blauet -2002 SAK77    
3   39.68   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
4   38.32   Jeppe Ege Nielsen -2002 Aarhus 1900    
5   35.22   Frej Mains -3 Randers Freja Atletik    
6   33.22   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
7   32.47   Max K. Andersen -3 Randers Freja Atletik    
8   30.07   Sebastian Skovhauge -3 HI Skanderborg Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Lasse Frandsen -2 Rødding AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sebastian R. Suurballe 44.51 37.07 42.33 43.40 44.67 46.41
Patrick O Blauet 36.82 37.84 38.57 34.79 37.97 41.24
Noah Birk Meissner 36.90 39.68 38.56 38.50 x 35.99
Jeppe Ege Nielsen 36.97 32.84 34.86 38.32 37.36 x
Frej Mains x 33.14 32.22 35.22 30.43 32.92
Lucas Søvang 30.66 33.22 31.33 28.57 32.53
Max K. Andersen x 27.42 32.47
Sebastian Skovhauge 30.07 27.81 27.06
  DRENGE 14-15 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 9.08 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.02   Nicco Hattesen -2002 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Hattesen x 12.23 x x x 17.02
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 17.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   49.92   Sebastian R. Suurballe -2002
Jeppe Ege Nielsen -2002
Lehn Wildmoore -2003
Rasmus Vestergaard -2002
Aarhus 1900    
2   50.74   Ali Basim Al-Timimi -2003
Ala Alfred Mikkelsen -2002
Jakob Rose-Hansen -2002
Noah Birk Meissner -2003
Skive AM    
    DNS   Randers Freja Atletik      
    DNS   SAK 77      
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 M STAFET SØN KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.25.45   Thomas Larsen -2001
Laurits Olesen -2001
Noah Birk Meissner -2003
Jakob Rose-Hansen -2002
Skive AM    
    DNS   Sebastian R. Suurballe -2002
Jeppe Ege Nielsen -2002
Lehn Wildmoore -2003
Rasmus Vestergaard -2002
Aarhus 1900    
    DNS   SAK 77      
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.1m/s
1   11.35   Malachy Mozejko Odense Atletik    
2   11.42   Daniel Andersen -2001 Vejle IF    
3   11.59   Tobias Rendbæk Odense Atletik    
4   12.02   Jonas Gregersen -2001 Skive AM    
5   12.20   Philip Vikne Dalmose -2001 Aarhus 1900    
6   12.69   William Asklund -1 Kolding KFUM    
  DNS 0.00   Mark Asp -2001 Vejle IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Markus Pallesen -2000 SAK77    
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METER SØN KL. 14.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.8m/s
1   23.48   Tobias Rendbæk Odense Atletik    
2   23.74   Daniel Andersen -2001 Vejle IF    
3   24.21   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
4   24.47   Andreas Emil Land Odense Atletik    
    DNS   Jonas Gregersen -2001 Skive AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.61   Andreas Emil Land Odense Atletik    
2   55.76   Christoffer Gissel -2001 SAK77    
3   57.58   William Asklund -1 Kolding KFUM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER SØN KL. 10.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.00.43   Anders-Dres Tarbensen -2001 Esbjerg AM    
2   2.01.33   Ebbe Møller -2001 AGF    
3   2.04.60   Jonas Lyngvald Schmidt -1 Odense Atletik    
4   2.08.75   Christoffer Gissel -2001 SAK77    
5   2.18.62   Rasmus Jensen -2001 AK Holstebro    
    DNS   Markus Kirk Kjeldsen -2001 SAK77    
    DNS   Jeppe Risvig -2001 Skive AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.23.73   Anders-Dres Tarbensen -2001 Esbjerg AM    
2   4.24.16   Markus Kirk Kjeldsen -2001 SAK77    
=   4.24.16   Jeppe Risvig -2001 Skive AM    
4   4.32.13   Jonas Lyngvald Schmidt -1 Odense Atletik    
5   4.48.21   Martin Haals Stenvang -1 Aalborg AM    
6   4.52.73   Rasmus Jensen -2001 AK Holstebro    
7   5.28.33   Jens Mejrup -2001 Esbjerg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 5000 METER SØN KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   18.38.97   Martin Haals Stenvang -1 Aalborg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 2000 METER FORH. LØR KL. 17.00  
  ( 91.4 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.43.12   Andreas Rebstrup -2000 Aalborg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆK SØN KL. 12.55  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.4m/s
1   15.88   Anton Bisgaard -2001 Aarhus 1900    
2   25.45   Andreas Emil Land Odense Atletik    
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER HÆK LØR KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.09.63   Andreas Emil Land Odense Atletik    
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 16.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.70   Thomas S. Larsen Randers Freja Atletik    
  1.65 1.70 1.75  
Thomas S. Larsen o xxo xxx
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.30   Mathias Clausen -2001 Vidar Atletik    
2   2.70   Christoph August Winter -2001 Skive AM    
3   2.70   Niklas Nonboe -1 Randers Freja Atletik    
  2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 3.20 3.30 3.40  
Mathias Clausen               o xo xxx
Christoph August Winter       o xo o xxx      
Niklas Nonboe o o o o o xo xxx      
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w6.28 +2.6   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
    6.18 +1.4          
2   5.92 +1.4   Tobias Rendbæk Odense Atletik    
3   5.85 +1.9   Anton Bisgaard -2001 Aarhus 1900    
4   w5.71 +2.5   Thor Kjeldahl -1 Vejen AF    
    5.55 +1.8          
5   5.56 +1.8   Thomas S. Larsen Randers Freja Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     William Korsgaard -2001 Aarhus 1900    
    DNS     Malachy Mozejko Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Patrick Wolf x   x   6.18 +1.4 6.28 +2.6 6.16 +1.0 5.99 +3.6
Tobias Rendbæk 5.71 +1.3 5.79 +0.9 5.82 +0.6 5.81 +1.0 5.92 +1.4 5.53 +1.0
Anton Bisgaard 5.48 +0.4 5.47 +0.1 5.46 +0.9 5.63 +0.1 5.85 +1.9 5.77 +1.9
Thor Kjeldahl 5.48 +2.8 5.55 +1.8 5.46 +1.2 5.44 +0.6 5.71 +2.5 5.49 +0.6
Thomas S. Larsen 5.49 +2.7 5.10 +2.8 5.56 +1.8 5.53 +1.2 5.36 +0.9
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRING SØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.41 +0.4   Anton Bisgaard -2001 Aarhus 1900    
2   12.39 +0.0   William Korsgaard -2001 Aarhus 1900    
3   12.38 +1.5   Patrick Wolf -2001 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Anton Bisgaard 12.14 +0.0 x   12.13 -0.6 12.29 -0.6 12.37 +0.9 12.41 +0.4
William Korsgaard x   12.39 +0.0 x   x   11.41 +0.7 x  
Patrick Wolf x   x   12.22 -0.2 12.06 +0.5 11.79 +0.0 12.38 +1.5
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.30  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.04   Jonas Toft Stampe Rødding AK    
2   11.95   Anton Kühl -2001 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jonas Toft Stampe 11.44 11.49 12.04 10.22 - 10.93
Anton Kühl 11.95 - - - - -
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.93   Anton Kühl -2001 Aarhus 1900    
2   38.39   Jonas Toft Stampe Rødding AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anton Kühl 40.93 x x 38.79 x 39.59
Jonas Toft Stampe 27.85 34.79 26.05 x 28.58 38.39
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 10.45  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.43   Jonas Toft Stampe Rødding AK    
2   30.36   Anton Kühl -2001 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jonas Toft Stampe x 30.92 x 34.43 x x
Anton Kühl 30.36 x x x x x
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 700 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.18   Thor Kjeldahl -1 Vejen AF    
2   39.94   Jonas Toft Stampe Rødding AK    
    DNS   Anton Kühl -2001 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thor Kjeldahl 36.76 38.36 40.04 39.72 35.94 43.18
Jonas Toft Stampe 39.94 34.25 34.80 30.24 - -
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 11.34 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.12   Jonas Toft Stampe Rødding AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Jonas Toft Stampe x 13.12 12.53 11.94 x 12.43
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 17.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.31   Jonas Gertsen -98
Mubaarik Ibrahim -98
Benjamin Hågensen -5
Valdemar Lindberg Svennin -4
Odense Atletik    
    DQ   Laurits Olesen -2001
Jeppe Risvig -2001
Thomas Larsen -2001
Jonas Gregersen -2001
Skive AM    
    DNS   SAK 77      
    DNS   Aarhus 1900      
  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 M STAFET SØN KL. 17.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.17.48   Thomas Larsen -2001
Laurits Olesen -2001
Oliver Kirial -2003
Jeppe Risvig -2001
Skive AM    
    DNS   Aarhus 1900      
    DNS   SAK 77      
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.9m/s
1   11.04   Mads Lunø -99 Kolding KFUM    
2   11.16   Zaki Dhamac -1999 Aalborg AM    
3   11.54   Kasper Larsen -99 Sæby IK 80    
4   12.61   Espoir Musafiri -1999 AK Holstebro    
5   12.78   Sebastian Skouboe -1999 Skive AM    
  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METER SØN KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.9m/s
1   24.44   Andreas Støve -98 SAK77    
2   25.75   Jonas Jensen -98 Odense Atletik    
3   26.87   Sebastian Skouboe -1999 Skive AM    
    DNS   Zaki Dhamac -1999 Aalborg AM    
    DNS   Mads Lunø -99 Kolding KFUM    
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   51.56   Søren A. Nørgaard -99 Kolding KFUM    
2   53.96   Andreas Støve -98 SAK77    
3   56.27   Jonas Jensen -98 Odense Atletik    
4   56.99   Robin Ostenfeldt -99 SAK77    
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METER SØN KL. 10.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.57.98   Rasmus Rose-Hansen -1999 Skive AM    
2   2.05.41   Robin Ostenfeldt -99 SAK77    
3   2.06.74   Mubaarik Ibrahim -98 Odense Atletik    
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.05.89   Jonas Gertsen -98 Odense Atletik    
2   4.06.72   Magnus Nyman Hall -1999 Aarhus 1900    
3   4.13.59   Mubaarik Ibrahim -98 Odense Atletik    
4   4.43.77   August Runge Bengtson -99 Aalborg Øst Roadrunners    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Sebastian Stensvig -1999 Skive AM    
  DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METER SØN KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.18.83   Thomas Sand Nielsen -1998 AK Holstebro    
2   15.29.99   Sebastian Stensvig -1999 Skive AM    
3   16.07.30   Jesper Christiansen -1998 AK Holstebro    
    DNS   Mubaarik Ibrahim -98 Odense Atletik    
    DNS   August Runge Bengtson -99 Aalborg Øst Roadrunners    
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 16.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.84   William Winkler -98 SAK77    
2   1.84   Andreas Asklund -98 Odense Atletik    
  1.75 1.78 1.81 1.84 1.87  
William Winkler xo xo o o xxx
Andreas Asklund o   o xxo  
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.93 +1.6   Kasper Larsen -99 Sæby IK 80    
2   5.16 +0.8   Sebastian Skouboe -1999 Skive AM    
    DNS     Espoir Musafiri -1999 AK Holstebro    
    DNS     Mads Lunø -99 Kolding KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Kasper Larsen x   6.93 +1.6 x   6.64 +1.4 x   x  
Sebastian Skouboe 4.67 +0.0 5.16 +0.8 4.75 +2.5 4.77 +3.5
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.30  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.26   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
2   11.54   Mathias Hansen -99 Randers Freja Atletik    
3   11.11   Kasper Larsen -99 Sæby IK 80    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Espoir Musafiri -1999 AK Holstebro    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 12.03 12.23 - - 12.26 -
Mathias Hansen 10.08 11.33 10.24 11.33 10.88 11.54
Kasper Larsen 11.02 10.29 10.70 11.11 10.70 11.04
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 1.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   42.64   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
2   29.97   Kasper Larsen -99 Sæby IK 80    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 42.64 x x x 36.57 x
Kasper Larsen 29.97 x x x x x
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 10.45  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   62.25   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 62.25 61.41 x 60.83 60.95 61.70
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.04   Mathias Hansen -99 Randers Freja Atletik    
2   47.60   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
3   42.95   Casper Urth Nygaard -98 Randers Freja Atletik    
4   30.38   Espoir Musafiri -1999 AK Holstebro    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Aarhus 1900    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jes Ethelberg -1999 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mathias Hansen 49.74 47.49 51.98 52.04 47.84 50.10
Hans Barrett 45.74 47.60 42.90 44.90 x x
Casper Urth Nygaard x 38.70 37.42 42.95 x 38.30
Espoir Musafiri 29.68 30.38 28.10 - - -
  DRENGE 18-19 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 12.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.41   Hans Barrett -1999 Stoholm IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett x x 17.38 x x 17.41
  DRENGE 18-19 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 17.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.16   Tobias Rendbæk
Malachy Mozejko
Andreas Emil Land
Jonas Lyngvald Schmidt -1
Odense Atletik    
    DNS   SAK 77      
    DNS   Skive AM      
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METER LØR KL. 15.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.0m/s
1   11.41   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
2   11.71   Magnus Ugilt -1997 Aalborg AM    
3   12.00   Rune Drongesen -96 Viborg AM    
4   12.20   Søren Rahbæk -1997 Skive AM    
  DNF 0.00   Alex Futtrup Christiansen -97 Kolding KFUM    
    DNS   Martin Johansen -1995 Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 200 METER SØN KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.3m/s
1   23.41   Jonas Lund -1996 Vejle IF    
2   25.20   Søren Rahbæk -1997 Skive AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.53   Abdirisak Ahmed Mahamad -96 Odense Atletik    
2   58.11   Jean Johnsen -96 Odense Atletik    
  DRENGE 20-22 ÅR - 800 METER SØN KL. 10.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.00.57   Abdirisak Ahmed Mahamad -96 Odense Atletik    
    DNS   Jean Johnsen -96 Odense Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   August Bronz -96 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 20-22 ÅR - 1500 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.11.50   Johannes Würtz -95 Aalborg AM    
    DNS   August Bronz -96 Randers Freja Atletik    
  DRENGE 20-22 ÅR - 5000 METER SØN KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.34.06   Johannes Würtz -95 Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 110 METER HÆK SØN KL. 12.55  
  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.4m/s
1   16.49   Søren Rahbæk -1997 Skive AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.50  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.95 +1.0   Rune Drongesen -96 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rune Drongesen 5.91 +1.3 5.95 +1.0 5.87 +0.5
  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.43   Hasan Alsofi -1997 Vejle IF    
2   10.64   Frederik Jensen -97 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hasan Alsofi 12.43 - 11.43 - - 12.03
Frederik Jensen 9.14 10.64 - - - -
  DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.19   Frederik Jensen -97 Odense Atletik    
2   33.46   Hasan Alsofi -1997 Vejle IF    
3   30.39   Rune Drongesen -96 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Frederik Jensen 34.04 x 34.19 32.87 32.90 x
Hasan Alsofi 31.56 x 32.30 x 33.46 x
Rune Drongesen x 29.06 x x 30.39 x
  DRENGE 20-22 ÅR - HAMMERKAST SØN KL. 10.45  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   53.53   Hasan Alsofi -1997 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hasan Alsofi x 51.85 x x 53.53 53.22
  DRENGE 20-22 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   49.68   Hasan Alsofi -1997 Vejle IF    
2   45.03   Rune Drongesen -96 Viborg AM    
3   33.77   Frederik Jensen -97 Odense Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hasan Alsofi 48.62 49.08 49.68 x - -
Rune Drongesen 40.72 45.03 44.55 43.10 34.47 44.84
Frederik Jensen 33.77 33.03 - - - -
  DRENGE 20-22 ÅR - VÆGTKAST SØN KL. 15.15  
  ( 15.88 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.42   Hasan Alsofi -1997 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hasan Alsofi 16.05 15.33 16.06 16.16 16.42 x
  DRENGE 20-22 ÅR - 4 X 400 M STAFET SØN KL. 17.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.51.84   Søren Rahbæk -1997
Sebastian Stensvig -1999
Sebastian Skouboe -1999
Rasmus Rose-Hansen -1999
Skive AM    


Genereret af MARS version 2.0.0.401 søndag den 11. juni 2017 klokken 20:29

© Copyright Dansk Atletik Forbund