Loading...

Regionsfinale, Randers

09. september 2017 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 9.sep 2017 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.3m/s
1   11.19   AA Emilie Sydjylland P11    
2   11.58   FREDERIKSEN Signe Nordvest Jylland P11    
3   13.58   MADSEN Ane Katrine Nordvest Jylland P11    
4   13.94   SANDHOLT Silje Østjylland P11    
5   14.24   JAKOBSEN Karoline K. Østjylland P11    
6   14.59   JEPPESEN Merle Østjylland P11    
    DNS   MADSEN Annlouise -2006 Nordjylland P11    
    DNS   JØRGENSEN Alberte -2006 Sønderjylland P11    
 HEAT 2  w: -0.6m/s
1   12.77   KRISTENSEN Jelva Sydjylland P11    
2   12.97   MARKUSSEN Line -2006 Sønderjylland P11    
3   13.17   DEGN Nynne Nordvest Jylland P11    
4   13.38   PÅSKE Ammanda Sydjylland P11    
5   13.46   AUNING Astrid -2006 Sønderjylland P11    
6   14.05   PEDERSEN Najaaraq -2007 Nordjylland P11    
7   15.38   ASTRAUSKAITE Orinta -2006 Nordjylland P11    
    DNS   OLSEN Mathilde -2007 Nordjylland P11    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.53   SELMER Liv T. Østjylland P13    
2   1.47   ANDERSEN Line G. Sydlylland P13    
3   1.44   FRAHM Katrine -2004 Nordjylland P13    
4   1.38   BRUNSGAARD Signe Nordvest Jylland P13    
=   1.38   LARSEN Eva S. -2004 Nordjylland P13    
6   1.35   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland P13    
7   1.35   FOLDAGER Emma Nordvest Jylland P13    
8   1.35   MICHELSEN Anne Sofie Sønderjylland P13    
=   1.35   BOHN Sophie Bagger Østjylland P13    
10   1.30   OLESEN Karoline -2004 Nordjylland P13    
11   1.30   GREVESEN Kristine Sønderjylland P13    
12   1.25   LUND Nanna Sydlylland P13    
13   1.20   AA Sofia Sydlylland P13    
14   1.05   ENNINFUL Rachel Nordvest Jylland P13    
    DNS   HJORT Sophie Østjylland P13    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   COOPER Sophia Robin Nordvest Jylland P13    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.55  
Liv T. Selmer           o xo xo o o xxo xo xo xxx
Line G. Andersen         o o o o xo xo xo xxx    
Katrine Frahm       o o o o xo xxo o xxx      
Signe Brunsgaard     o o o o o o xxx          
Eva S. Larsen         o o o o xxx          
Lærke Aggesen o o o o o o o xxx            
Emma Foldager         o xo o xxx            
Anne Sofie Michelsen o o o o o o xo xxx            
Sophie Bagger Bohn       o o o xo xxx            
Karoline Olesen       o xo o xxx              
Kristine Grevesen   o o xo xo o   xxx            
Nanna Lund o o o xxo xo xxx                
Sofia Aa   o o o xxx                  
Rachel Enninful o                          
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.93 +0.0   OVERGAARD Emil B. Østjylland D13    
2   4.89 +0.0   MUSAFIRI Elias Nordvest Jylland D13    
3   4.86 +0.0   REUSING Christian SydJylland D13    
4   4.69 +0.0   SIGALA David Tony Nordvest Jylland D13    
5   4.60 +0.0   MARKUSSEN Markus Østjylland D13    
6   4.44 +0.0   KØSER Lukas Nordvest Jylland D13    
7   4.20 +0.0   DUMFRIES Christian SydJylland D13    
8   4.19 +0.0   AXELGAARD Milan Sønderjylland D13    
9   4.17 +0.0   HYLDBORG Marius Østjylland D13    
10   3.97 +0.0   LAUSTSEN Jacob SydJylland D13    
11   3.47 +0.0   AUNFELT Mads Sønderjylland D13    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     NIELSEN Mathias B. SydJylland D13    
    DNS     SEINDAL Asbjørn Østjylland D13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emil B. Overgaard 4.66 +0.0 4.53 +0.0 4.93 +0.0
Elias Musafiri 4.69 +0.0 4.89 +0.0 4.55 +0.0
Christian Reusing 4.85 +0.0 4.73 +0.0 4.86 +0.0
David Tony Sigala 4.54 +0.0 4.69 +0.0 4.57 +0.0
Markus Markussen 4.60 +0.0 4.59 +0.0
Lukas Køser 4.28 +0.0 4.44 +0.0
Christian Dumfries 3.87 +0.0 3.81 +0.0 4.20 +0.0
Milan Axelgaard 3.79 +0.0 3.89 +0.0 4.19 +0.0
Marius Hyldborg 3.88 +0.0 4.13 +0.0 4.17 +0.0
Jacob Laustsen 3.97 +0.0 3.94 +0.0
Mads Aunfelt 3.31 +0.0 3.32 +0.0 3.47 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.33   NIELSEN Mads K. Sønderjylland D13    
2   10.00   NIELSEN Rasmus H. Østjylland D13    
3   8.97   MUSAFIRI Elias Nordvest Jylland D13    
4   8.95   GARZA Tobias Roed Østjylland D13    
5   8.90   BROGAARD Sebastian Nordvest Jylland D13    
6   7.99   SKOVSGAARD Niels -2005 Nordjylland D13    
7   7.51   AKRAWI Lau Gad SydJylland D13    
8   7.11   JOSEFSEN Magnus SydJylland D13    
9   6.77   KÜHL Marius Østjylland D13    
10   5.80   KROMAN Dines SydJylland D13    
11   5.52   JOHANSEN Esben Sønderjylland D13    
12   4.91   HVIDESEN Anders Nordvest Jylland D13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads K. Nielsen 12.33 - 12.19
Rasmus H. Nielsen 10.00 9.58 9.92
Elias Musafiri - 8.97 8.59
Tobias Roed Garza 8.95 - 8.38
Sebastian Brogaard 8.40 8.49 8.90
Niels Skovsgaard 7.13 7.46 7.99
Lau Gad Akrawi 7.18 7.42 7.51
Magnus Josefsen 7.11 6.41 6.72
Marius Kühl 6.32 - 6.77
Dines Kroman 5.80 5.65 5.67
Esben Johansen 5.07 4.71 5.52
Anders Hvidesen 4.29 4.91 4.63
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 12.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   25.41   CHRISTENSEN Astrid T. -2004 Nordjylland P13    
2   23.08   DAHL Iben Nordvest Jylland P13    
3   22.43   CAVRAG Emma Nordvest Jylland P13    
4   21.71   FRAHM Katrine -2004 Nordjylland P13    
5   20.23   KARUNANITHY Santhavi Sønderjylland P13    
6   19.62   FISCHER Isabella -2004 Nordjylland P13    
7   17.19   KRISTENSEN Thea H. Sydlylland P13    
8   16.77   COOPER Sophia Robin Nordvest Jylland P13    
9   16.19   HANSEN Nikoline B. Østjylland P13    
10   15.79   LUND Nanna Sydlylland P13    
11   12.59   STYRBÆK Silvia Østjylland P13    
12   11.85   GREVESEN Kristine Sønderjylland P13    
    DNS   HJORT Sophie Østjylland P13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Astrid T. Christensen 25.41 23.50 -
Iben Dahl - - 23.08
Emma Cavrag 22.07 22.43 -
Katrine Frahm 21.71 - -
Santhavi Karunanithy 20.23 15.79 -
Isabella Fischer - 19.62 15.83
Thea H. Kristensen 14.95 17.19 -
Sophia Robin Cooper - 16.77 16.18
Nikoline B. Hansen 16.16 16.13 16.19
Nanna Lund 15.79 14.84 13.64
Silvia Styrbæk - 12.58 12.59
Kristine Grevesen 11.44 - 11.85
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.12   BECK Mikkel -2007 Nordjylland D11    
2   41.74   BOHN Carl Emil Østjylland D11    
3   40.88   LUNDBYE Marvin Sydjylland D11    
4   40.83   GINNERUP Malthe H. Østjylland D11    
5   40.70   HANSEN Simon Gram -2006 Sønderjylland D11    
6   37.88   JENSEN Mads V. -2007 Nordjylland D11    
7   35.76   LARSEN Mikkel -2007 Nordjylland D11    
8   35.64   GRIFFENBERG Niels Østjylland D11    
9   32.00   JUST Louis Nordvest Jylland D11    
10   31.25   EMBORG Oliver S. Nordvest Jylland D11    
11   24.42   MOESKJÆR Mingus Nordvest Jylland D11    
12   24.25   BJERRE Tristan Sydjylland D11    
13   18.07   BRUHN Lucas Sydjylland D11    
    DNS   LUNDBYE Marvin Sønderjylland D11    
    DNS   BRUUN Lukas Sønderjylland D11    
    DNS   BJERRE Tristan Sønderjylland D11    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   LANGELUND Sigurd Nordvest Jylland D11    
  1.runde  
Mikkel Beck 43.12
Carl Emil Bohn 41.74
Marvin Lundbye 40.88
Malthe H. Ginnerup 40.83
Simon Gram Hansen 40.70
Mads V. Jensen 37.88
Mikkel Larsen 35.76
Niels Griffenberg 35.64
Louis Just 32.00
Oliver S. Emborg 31.25
Mingus Moeskjær 24.42
Tristan Bjerre 24.25
Lucas Bruhn 18.07
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.20  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1   12.34   NIELSEN Emil -2006 Nordjylland D11    
2   12.65   ROTTBØLL Emil D. Østjylland D11    
3   12.78   MØLLER Jonathan Sass Østjylland D11    
4   13.63   EMBORG Oliver S. Nordvest Jylland D11    
5   14.08   JENSEN Mads V. -2007 Nordjylland D11    
6   14.84   MØLLER Sebastian Sass Østjylland D11    
7   14.92   MOSE Mads Nordvest Jylland D11    
    DNS   HAMMER Magnus R. Østjylland D11    
 HEAT 2  w: -0.4m/s
1   12.67   FAUDO Marcus Sydjylland D11    
2   12.74   LUNDBYE Marvin Sydjylland D11    
3   13.57   HANSEN Simon Gram -2006 Sønderjylland D11    
4   15.10   JUST Louis Nordvest Jylland D11    
5   17.10   BJERRE Tristan Sydjylland D11    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.40  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.4m/s
1   9.92   HENRIQUES Amanda Sonderup Nordvest Jylland P13    
2   11.07   SELMER Liv T. Østjylland P13    
3   11.15   BOHN Sophie Bagger Østjylland P13    
4   12.88   GIESSING Victoria -2005 Nordjylland P13    
5   13.23   EGHOLM Mille -2004 Nordjylland P13    
    DNS   SKOU Johanna kreiberg Østjylland P13    
    DNS   MICHELSEN Anne Sofie Sønderjylland P13    
 HEAT 2  w: -0.8m/s
1   10.91   ANDERSEN Line G. Sydlylland P13    
2   11.88   ENNINFUL Rachel Nordvest Jylland P13    
3   12.06   QUISTGAARD Amalie Nordvest Jylland P13    
4   12.08   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland P13    
5   12.22   LARSEN Eva S. -2004 Nordjylland P13    
6   13.67   PRÆSTBO Mie Sydlylland P13    
7   13.78   BAYRAM Hazal Sydlylland P13    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   SØTTRUP Maja Dahl Østjylland P13    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 12.55  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.5m/s
1   12.90   NIELSEN Rasmus H. Østjylland D13    
2   14.87   MOGENSEN Mathias Østjylland D13    
3   14.89   CHRISTENSEN Bjarke Dommer Nordvest Jylland D13    
4   15.37   THOUSTRUP Viggo L. Østjylland D13    
5   15.81   CLAUSEN Matias SydJylland D13    
6   16.05   KØSER Lukas Nordvest Jylland D13    
7   16.55   FRIIS Noah SydJylland D13    
8   17.52   LAUSTSEN Jacob SydJylland D13    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   MATHIAS Claus SydJylland D13    
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.75   JØRGENSEN Markus Frifeldt Nordvest Jylland D13    
2   1.45   COPP Benjamin Østjylland D13    
3   1.45   MADSEN Anders L. Østjylland D13    
    X   KÜHL Marius Østjylland D13    
    DNS   BJERREGAARD Christian Østjylland D13    
  0.95 1.05 1.15 1.25 1.35 1.45 1.55 1.65 1.75 1.85  
Markus Frifeldt Jørgensen         xo o o o o xxx
Benjamin Copp o o o o o o xxx      
Anders L. Madsen xo o o o xxo xo xxx      
Marius Kühl xxx                  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.18 +0.0   KRAGLUND Oliver -2006 Nordjylland D11    
2   3.98 +0.0   MUSAFIRI Daniel Nordvest Jylland D11    
3   3.84 +0.0   NIELSEN Emil -2006 Nordjylland D11    
4   3.83 +0.0   ZEEBERG Tobias Nordvest Jylland D11    
5   3.79 +0.0   MØLLER Jonathan Sass Østjylland D11    
6   3.71 +0.0   TØRRING Emil Winther Østjylland D11    
7   3.63 +0.0   ROTTBØLL Emil D. Østjylland D11    
8   3.60 +0.0   ASMUSSEN Mikkel Sydjylland D11    
9   3.49 +0.0   CLAUSEN Mathias Sydjylland D11    
10   3.34 +0.0   MOESKJÆR Mingus Nordvest Jylland D11    
11   3.30 +0.0   BEIER Sander Sydjylland D11    
12   3.28 +0.0   HANSEN Simon Gram -2006 Sønderjylland D11    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Oliver Kraglund 4.18 +0.0 4.10 +0.0 3.94 +0.0
Daniel Musafiri 3.98 +0.0 3.84 +0.0 3.62 +0.0
Emil Nielsen 3.83 +0.0 3.84 +0.0 3.83 +0.0
Tobias Zeeberg 3.83 +0.0 -   3.48 +0.0
Jonathan Sass Møller -   3.79 +0.0 3.55 +0.0
Emil Winther Tørring 3.63 +0.0 3.71 +0.0 3.55 +0.0
Emil D. Rottbøll 3.63 +0.0 3.47 +0.0 3.59 +0.0
Mikkel Asmussen 3.50 +0.0 3.60 +0.0 3.60 +0.0
Mathias Clausen 3.44 +0.0 3.49 +0.0 3.18 +0.0
Mingus Moeskjær 3.23 +0.0 3.34 +0.0 3.30 +0.0
Sander Beier 3.08 +0.0 3.28 +0.0 3.30 +0.0
Simon Gram Hansen 3.26 +0.0 3.28 +0.0 3.12 +0.0
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   9.18   AA Emilie Sydjylland P11    
2   9.33   FRUERGAARD Maya Nordvest Jylland P11    
3   9.60   THUESEN Mille V. Østjylland P11    
4   9.64   SANDHOLT Silje Østjylland P11    
5   9.66   BRANDT Andrea Nordvest Jylland P11    
6   11.07   PEDERSEN Najaaraq -2007 Nordjylland P11    
7   11.31   BOUET Maria -2007 Nordjylland P11    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   9.52   NIELSEN Marie -2006 Nordjylland P11    
2   9.54   MÆRKEDAL Karla Østjylland P11    
3   9.79   MARKUSSEN Line -2006 Sønderjylland P11    
4   9.89   PÅSKE Ammanda Sydjylland P11    
5   9.99   KRISTENSEN Jelva Sydjylland P11    
6   10.05   STENSIG Emilie Nordvest Jylland P11    
    DNS   JØRGENSEN Alberte -2006 Sønderjylland P11    
    DNS   AUNING Astrid -2006 Sønderjylland P11    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.41   AA Emilie Sydjylland P11    
2   1.28   NYGAARD Nanna Ilsøe Sydjylland P11    
3   1.22   KJELDSTED Signe Nordvest Jylland P11    
4   1.22   VEJLGAARD Maja Østjylland P11    
5   1.19   FRUERGAARD Maya Nordvest Jylland P11    
6   1.19   NISSEN Thea Sydjylland P11    
7   1.16   JENSEN Julie Bjerre Østjylland P11    
8   1.16   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland P11    
9   1.10   MADSEN Ane Katrine Nordvest Jylland P11    
10   1.10   THYSTRUP Camilla D. -2007 Sønderjylland P11    
11   1.05   ROSENLUND Laura K. -2006 Sønderjylland P11    
12   1.05   OLSEN Mathilde -2007 Nordjylland P11    
13   1.00   CASPERSEN Laura O. Østjylland P11    
14   0.95   BOUET Maria -2007 Nordjylland P11    
15   0.90   PEDERSEN Najaaraq -2007 Nordjylland P11    
  0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.33 1.35 1.37 1.39 1.41 1.43 1.19
Emilie AA                   xo o o o xo o o o xo xo xxx  
Nanna Ilsøe Nygaard           o o o xo o o xxo o xxx              
Signe Kjeldsted           o o o o o o xxx                  
Maja Vejlgaard           o o o o xo xxo xxx                  
Maya Fruergaard                 o o xxx                    
Thea Nissen     o o o o o xxo xxo xxo xxx                    
Julie Bjerre Jensen           xo o o o                       xxx
Laura Jørgensen     o o o o o o xo xxx                      
Ane Katrine Madsen     o o o o o xxx                          
Camilla D. Thystrup     o xo o o xxo xxx                          
Laura K. Rosenlund       o o o xxx                            
Mathilde Olsen     o o xo xxo xxx                            
Laura O. Caspersen     o o o xxx                              
Maria Bouet o o o o xxx                                
Najaaraq Pedersen o o o xxx                                  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.71   CHRISTENSEN Astrid T. -2004 Nordjylland P13    
2   10.38   CAVRAG Emma Nordvest Jylland P13    
3   10.29   WOLFF Emma Sjøberg Østjylland P13    
4   9.49   KARUNANITHY Santhavi Sønderjylland P13    
5   9.40   DAHL Iben Nordvest Jylland P13    
6   9.15   BRUNSGAARD Signe Nordvest Jylland P13    
7   8.72   FISCHER Isabella -2004 Nordjylland P13    
8   8.54   FRAHM Katrine -2004 Nordjylland P13    
9   8.53   FROBERG Frifda Østjylland P13    
10   8.08   MARIA Shika Østjylland P13    
11   8.06   KRISTENSEN Thea H. Sydlylland P13    
12   7.83   JEPPESEN Mette R. Sønderjylland P13    
13   7.01   BAYRAM Hazal Sydlylland P13    
14   6.15   AA Sofia Sydlylland P13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Astrid T. Christensen 10.19 10.12 10.71
Emma Cavrag 9.50 9.45 10.38
Emma Sjøberg Wolff 9.63 10.10 10.29
Santhavi Karunanithy 9.04 9.49 8.76
Iben Dahl - 8.52 9.40
Signe Brunsgaard 9.15 8.86 -
Isabella Fischer 8.72 7.96 7.68
Katrine Frahm 8.54 7.41 8.42
Frifda Froberg 8.53 7.40
Shika Maria 6.98 7.70 8.08
Thea H. Kristensen 7.23 7.92 8.06
Mette R. Jeppesen 7.72 7.83 7.68
Hazal Bayram 7.01 6.88 6.12
Sofia Aa 6.02 5.99 6.15
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.15  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.50   NIELSEN Mads K. Sønderjylland D13    
2   23.69   BROGAARD Sebastian Nordvest Jylland D13    
3   23.41   MARKUSSEN Markus Østjylland D13    
4   23.19   SKOVSGAARD Niels -2005 Nordjylland D13    
5   23.05   AKRAWI Lau Gad SydJylland D13    
6   22.23   CLAUSEN Matias SydJylland D13    
7   22.16   KÜHL Marius Østjylland D13    
8   20.21   HNERIKSEN Emil Nordvest Jylland D13    
9   17.55   MADSEN Anders L. Østjylland D13    
10   16.91   JOHANSEN Esben Sønderjylland D13    
11   12.70   LAUSTSEN Jacob SydJylland D13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads K. Nielsen - 28.50 -
Sebastian Brogaard - - 23.69
Markus Markussen 23.41 19.16 18.74
Niels Skovsgaard 23.15 23.19 16.58
Lau Gad Akrawi 23.05 20.83 -
Matias Clausen 21.16 22.23 19.69
Marius Kühl 20.37 18.78 22.16
Emil Hneriksen - 20.21 17.82
Anders L. Madsen 17.55 13.32 17.09
Esben Johansen 15.15 16.53 16.91
Jacob Laustsen - 12.70 -
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 13.15  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.31   STORGAARD Iben Nordvest Jylland P11    
2   37.88   NYGAARD Nanna Ilsøe Sydjylland P11    
3   35.99   NIELSEN Marie -2006 Nordjylland P11    
4   35.87   NIELSEN Sarah Bech Nordvest Jylland P11    
5   33.97   RASMUSSEN Alberte -2007 Nordjylland P11    
6   31.84   MARTINSEN Laurina Nordvest Jylland P11    
7   31.69   JEPPESEN Merle Østjylland P11    
8   31.68   IBSEN Filippa -2006 Sønderjylland P11    
9   31.52   HERMANN Anna -2006 Sønderjylland P11    
10   30.23   HORN Henriette -2006 Sønderjylland P11    
11   28.70   BERTELSEN Siv Sydjylland P11    
12   27.32   SANDHOLT Silje Østjylland P11    
13   26.79   NIELSEN Freja -2007 Nordjylland P11    
14   24.70   SKOGLY Sille Østjylland P11    
15   21.28   MOBERG Signe Sydjylland P11    
  1.runde  
Iben Storgaard 38.31
Nanna Ilsøe Nygaard 37.88
Marie Nielsen 35.99
Sarah Bech Nielsen 35.87
Alberte Rasmussen 33.97
Laurina Martinsen 31.84
Merle Jeppesen 31.69
Filippa Ibsen 31.68
Anna Hermann 31.52
Henriette Horn 30.23
Siv Bertelsen 28.70
Silje Sandholt 27.32
Freja Nielsen 26.79
Sille Skogly 24.70
Signe Moberg 21.28
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 13.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.6m/s
1   9.34   PEDERSEN Daniel Østjylland D11    
2   9.36   CLAUSEN Mathias Sydjylland D11    
3   9.96   TØRRING Emil Winther Østjylland D11    
4   10.37   SCHMIDT Emil Møller Nordvest Jylland D11    
5   10.46   HANSEN Villads Gram -2006 Sønderjylland D11    
 HEAT 2  w: -0.5m/s
1   9.25   MUSAFIRI Daniel Nordvest Jylland D11    
2   9.38   ZEEBERG Tobias Nordvest Jylland D11    
3   9.77   KRAGLUND Oliver -2006 Nordjylland D11    
4   9.92   FAUDO Marcus Sydjylland D11    
5   9.98   BOHN Carl Emil Østjylland D11    
6   10.21   LARSEN Mikkel -2007 Nordjylland D11    
7   10.72   BEIER Sander Sydjylland D11    
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 13.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.1m/s
1   11.73   NØRGAARD Ida Sydlylland P13    
2   12.16   MARIA Shika Østjylland P13    
=   12.16   ENNINFUL Rachel Nordvest Jylland P13    
4   12.17   JEPPESEN Mette R. Sønderjylland P13    
5   12.45   DALSGAARD Liv Kroll -2004 Nordjylland P13    
6   13.18   LARSEN Caroline Østjylland P13    
    DNS   CHRISTENSEN Mille Nordvest Jylland P13    
    DNS   ANDERSEN Line G. Sydlylland P13    
    DNS   LUND Nanna Sydlylland P13    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   11.43   SASS Camilla Østjylland P13    
2   11.58   KLITGAARD Christine -2004 Nordjylland P13    
3   11.96   ARUCHURHUNAR Thinusa Nordvest Jylland P13    
4   11.99   NOER Line Sønderjylland P13    
5   12.25   KOLIND Lærke -2004 Nordjylland P13    
6   12.33   MATHIASS Kamilla Finnerup Nordvest Jylland P13    
7   12.40   SØRENSEN Stine Sydlylland P13    
    DNS   HANSEN Nikoline B. Østjylland P13    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 13.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.5m/s
1   10.73   MUSAFIRI Elias Nordvest Jylland D13    
2   10.97   MARKUSSEN Markus Østjylland D13    
3   11.00   REUSING Christian SydJylland D13    
4   11.41   DUMFRIES Christian SydJylland D13    
5   11.43   GARZA Tobias Roed Østjylland D13    
 HEAT 2  w: -1.2m/s
1   10.82   OVERGAARD Emil B. Østjylland D13    
2   11.52   CHRISTENSEN Bjarke Dommer Nordvest Jylland D13    
3   11.76   WOLF Shawn SydJylland D13    
4   11.79   HNERIKSEN Emil Nordvest Jylland D13    
5   13.08   KRAAK Eskild Sønderjylland D13    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.98 +0.0   HENRIQUES Amanda Sonderup Nordvest Jylland P13    
2   4.64 +0.0   KLITGAARD Christine -2004 Nordjylland P13    
3   4.56 +0.0   BOHN Sophie Bagger Østjylland P13    
4   4.42 +0.0   HJORT Trine Nordvest Jylland P13    
5   4.40 +0.0   NIELSEN Felina Østjylland P13    
6   4.40 +0.0   SKOU Johanna kreiberg Østjylland P13    
7   4.37 +0.0   PRÆSTBO Mie Sydlylland P13    
8   4.19 +0.0   JEPPESEN Mette R. Sønderjylland P13    
9   4.05 +0.0   SØRENSEN Stine Sydlylland P13    
10   4.03 +0.0   NØRGAARD Ida Sydlylland P13    
11   4.03 +0.0   BERNTSEN Emma Nordjylland P13    
12   3.96 +0.0   NOER Line Sønderjylland P13    
13   3.78 +0.0   MICHELSEN Anne Sofie Sønderjylland P13    
14   3.76 +0.0   RAMSGAARD Katrine Nordvest Jylland P13    
    DNS     ANDERSEN Laura G. -2004 Nordjylland P13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Amanda Sonderup Henriques 4.98 +0.0 4.87 +0.0 4.87 +0.0
Christine Klitgaard 4.58 +0.0 4.64 +0.0 4.56 +0.0
Sophie Bagger Bohn -   4.45 +0.0 4.56 +0.0
Trine Hjort 3.87 +0.0 4.42 +0.0 4.33 +0.0
Felina Nielsen 4.30 +0.0 4.28 +0.0 4.40 +0.0
Johanna kreiberg Skou 3.86 +0.0 4.11 +0.0 4.40 +0.0
Mie Præstbo 3.95 +0.0 4.35 +0.0 4.37 +0.0
Mette R. Jeppesen 4.19 +0.0 3.89 +0.0 3.59 +0.0
Stine Sørensen 3.98 +0.0 3.97 +0.0 4.05 +0.0
Ida Nørgaard 4.03 +0.0 3.98 +0.0 3.98 +0.0
Emma Berntsen 3.97 +0.0 3.87 +0.0 4.03 +0.0
Line Noer 3.96 +0.0 3.96 +0.0 3.83 +0.0
Anne Sofie Michelsen 3.78 +0.0 3.70 +0.0 3.65 +0.0
Katrine Ramsgaard 3.76 +0.0 3.46 +0.0 3.53 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.58.71   KONDRUP Emma Sydlylland P13    
2   3.15.34   ANDERSEN Laura G. -2004 Nordjylland P13    
3   3.19.46   THIRUP Sofia Nordvest Jylland P13    
4   3.19.80   COLSTRUP Camilla Urup Sønderjylland P13    
5   3.34.58   AA Sofia Sydlylland P13    
6   3.39.27   VINDBJERG Ida Sydlylland P13    
7   3.40.03   FROBERG Frifda Østjylland P13    
8   3.43.16   HØGSBERG Ida Tveen Nordvest Jylland P13    
9   3.44.70   WOLFF Emma Sjøberg Østjylland P13    
10   3.51.60   GIESSING Victoria -2005 Nordjylland P13    
11   3.51.79   LARSEN Caroline Østjylland P13    
12   3.56.18   OLESEN Karoline -2004 Nordjylland P13    
13   4.11.18   GREVESEN Kristine Sønderjylland P13    
    DNS   JENSEN Frederikke S. -2005 Nordjylland P13    
    DNS   HANSEN Nikoline B. Østjylland P13    
    DNS   CHRISTENSEN Mille Nordvest Jylland P13    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.21   BECK Mikkel -2007 Nordjylland D11    
=   1.21   NØRGAARD Jacob -2006 Sønderjylland D11    
3   1.16   STABELFELD Nichi Sydjylland D11    
4   1.11   CLAUSEN Mathias Sydjylland D11    
=   1.11   MOSE Mads Nordvest Jylland D11    
=   1.11   PEDERSEN Daniel Østjylland D11    
=   1.11   LARSEN Mikkel -2007 Nordjylland D11    
=   1.11   MØLLER Jonathan Sass Østjylland D11    
9   1.11   EMBORG Oliver S. Nordvest Jylland D11    
10   0.96   BEIER Sander Sydjylland D11    
11   0.91   VEJLGAARD Anders Nordvest Jylland D11    
=   0.91   HANSEN Villads Gram -2006 Sønderjylland D11    
13   0.91   BOYE Magnus Østjylland D11    
  0.81 0.86 0.91 0.96 1.01 1.06 1.11 1.16 1.21 1.26  
Mikkel Beck       o o o o o o xxx
Jacob Nørgaard         o o o o o xxx
Nichi Stabelfeld     o o o o o xo xxx  
Mathias Clausen o o   o o o o xxx    
Mads Mose o o o o o o o xxx    
Daniel Pedersen       o o o o xxx    
Mikkel Larsen o o o o o o o xxx    
Jonathan Sass Møller       o o o o xxx    
Oliver S. Emborg o o o o o xo xo xxx    
Sander Beier       xxo   xxx        
Anders Vejlgaard o o o xxx            
Villads Gram Hansen     o   xxx          
Magnus Boye o xo xxo xxx            
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.86   NYGAARD Nanna Ilsøe Sydjylland P11    
2   7.75   KJELDSTED Signe Nordvest Jylland P11    
3   7.64   HORN Henriette -2006 Sønderjylland P11    
4   7.37   FREDERIKSEN Signe Nordvest Jylland P11    
5   7.35   RASMUSSEN Alberte -2007 Nordjylland P11    
6   7.20   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland P11    
7   6.46   THUESEN Mille V. Østjylland P11    
8   6.40   JENSEN Julie Bjerre Østjylland P11    
9   6.29   DEGN Nynne Nordvest Jylland P11    
10   6.25   ASTRAUSKAITE Orinta -2006 Nordjylland P11    
11   6.24   HERMANN Anna -2006 Sønderjylland P11    
12   6.20   SCHNEIDER Johanne Østjylland P11    
13   5.88   NIELSEN Freja -2007 Nordjylland P11    
14   5.87   KRISTENSEN Jelva Sydjylland P11    
15   5.51   BERTELSEN Siv Sydjylland P11    
    DNS   PEDERSEN Najaaraq -2007 Nordjylland P11    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nanna Ilsøe Nygaard 7.81 7.86 7.81
Signe Kjeldsted 7.75 7.10 7.16
Henriette Horn 7.26 7.44 7.64
Signe Frederiksen 6.25 7.27 7.37
Alberte Rasmussen 6.40 6.40 7.35
Laura Jørgensen 6.53 7.00 7.20
Mille V. Thuesen 6.46 6.34 6.36
Julie Bjerre Jensen 6.36 6.28 6.40
Nynne Degn 5.87 6.29 6.07
Orinta Astrauskaite 5.49 6.02 6.25
Anna Hermann 6.24 5.93 5.98
Johanne Schneider 6.20 5.27 6.03
Freja Nielsen 5.46 5.35 5.88
Jelva Kristensen 5.87 5.52 5.30
Siv Bertelsen 5.51 5.12 5.03
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.10   NIELSEN Mads K. Sønderjylland D13    
2   32.29   SCHOLTEN Jelmer -2004 Nordjylland D13    
3   29.48   OVERGAARD Emil B. Østjylland D13    
4   28.98   CLAUSEN Matias SydJylland D13    
5   26.92   KRAAK Eskild Sønderjylland D13    
6   25.17   SVENSTRUP Kristian T. Østjylland D13    
7   22.84   STUBKÆR Mikkel Nordvest Jylland D13    
8   21.41   SKOVSGAARD Niels -2005 Nordjylland D13    
9   20.22   KROMAN Dines SydJylland D13    
10   19.95   THOUSTRUP Viggo L. Østjylland D13    
11   18.44   AKRAWI Lau Gad SydJylland D13    
12   15.94   KØSER Lukas Nordvest Jylland D13    
13   10.66   AUNFELT Mads Sønderjylland D13    
    DNS   DIEKHØNER Esben -2004 Nordjylland D13    
    DNS   STENTOFT Bastian Sønderjylland D13    
    DNS   VEJRUP Jens Peter SydJylland D13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads K. Nielsen 30.26 37.10 35.79
Jelmer Scholten - 32.29 28.29
Emil B. Overgaard 28.13 27.63 29.48
Matias Clausen 19.92 28.98 28.47
Eskild Kraak - 20.34 26.92
Kristian T. Svenstrup 24.95 25.17 22.42
Mikkel Stubkær - 21.53 22.84
Niels Skovsgaard 18.10 21.41 19.06
Dines Kroman 20.22 15.49 20.18
Viggo L. Thoustrup 19.95 - 18.99
Lau Gad Akrawi - 18.44 -
Lukas Køser 14.10 15.94 15.60
Mads Aunfelt 10.66 10.08 9.70
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.09.14   SCHOLTEN Jelmer -2004 Nordjylland D13    
2   3.11.43   AXELGAARD Milan Sønderjylland D13    
3   3.13.99   HANSEN Rune Ib Nordvest Jylland D13    
4   3.15.52   NIELSEN Mathias B. SydJylland D13    
5   3.17.54   HANSEN Mike Nordvest Jylland D13    
6   3.17.57   STUBKÆR Mikkel Nordjylland D13    
7   3.18.88   SVENSTRUP Kristian T. Østjylland D13    
8   3.19.60   RØN-BUSSKOV Gustav Østjylland D13    
9   3.28.72   JOSEFSEN Magnus SydJylland D13    
10   3.33.27   COPP Benjamin Østjylland D13    
11   3.37.23   FREDERIKSEN Asger SydJylland D13    
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.28.33   FRUERGAARD Maya Nordvest Jylland P11    
2   3.32.46   PÅSKE Ammanda Sydjylland P11    
3   3.41.26   NISSEN Thea Sydjylland P11    
4   3.48.28   IBSEN Filippa -2006 Sønderjylland P11    
5   3.54.91   HOLMGAARD Marie Louise Nordvest Jylland P11    
6   4.01.12   VEJLGAARD Maja Østjylland P11    
7   4.02.29   JAKOBSEN Karoline K. Østjylland P11    
8   4.02.64   THYSTRUP Camilla D. -2007 Sønderjylland P11    
9   4.04.13   JØNSON Lærke Østjylland P11    
10   4.05.07   SØLVBECH Kamille Sydjylland P11    
11   4.06.82   GRAVERSEN Cecilie Nordvest Jylland P11    
12   4.20.46   ROSENLUND Laura K. -2006 Sønderjylland P11    
13   4.29.69   OLSEN Mathilde -2007 Nordjylland P11    
14   4.32.72   NIELSEN Freja -2007 Nordjylland P11    
    DNS   MÆRKEDAL Karla Østjylland P11    
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.31.11   PEDERSEN Daniel Østjylland D11    
2   3.44.17   GINNERUP Malthe H. Østjylland D11    
3   3.45.21   KRAGLUND Oliver -2006 Nordjylland D11    
4   3.52.13   BEIER Sander Sydjylland D11    
5   3.54.36   MOESKJÆR Mingus Nordvest Jylland D11    
6   3.56.32   JENSEN Mads V. -2007 Nordjylland D11    
7   3.56.91   MOESKJÆR Christian Nordvest Jylland D11    
8   3.57.94   LARSEN Magnus B. Nordvest Jylland D11    
9   4.00.49   MØLLER Sebastian Sass Østjylland D11    
10   4.04.66   NØRGAARD Jacob -2006 Sønderjylland D11    
11   4.08.28   STABELFELD Nichi Sydjylland D11    
12   4.19.18   BECHBY Sander Sydjylland D11    
    DNS   HAMMER Magnus R. Østjylland D11    
    DNS   NIELSEN Thor Vangsø Østjylland D11    
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.09 +0.0   MÆRKEDAL Karla Østjylland P11    
2   3.90 +0.0   BERTELSEN Siv Sydjylland P11    
3   3.87 +0.0   FREDERIKSEN Signe Nordvest Jylland P11    
4   3.73 +0.0   SØLVBECH Kamille Sydjylland P11    
5   3.67 +0.0   SKOGLY Sille Østjylland P11    
6   3.57 +0.0   JØNSON Lærke Østjylland P11    
7   3.55 +0.0   JØRGENSEN Laura -2006 Sønderjylland P11    
8   3.54 +0.0   NIELSEN Marie -2006 Nordjylland P11    
9   3.53 +0.0   HORN Henriette -2006 Sønderjylland P11    
10   3.45 +0.0   BRANDT Andrea Nordvest Jylland P11    
11   3.41 +0.1   RASMUSSEN Julie Nordvest Jylland P11    
12   3.40 +0.0   NISSEN Thea Sydjylland P11    
13   3.22 +0.0   RASMUSSEN Alberte -2007 Nordjylland P11    
14   2.88 +0.0   MADSEN Annlouise -2006 Nordjylland P11    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Karla Mærkedal -   4.01 +0.0 4.09 +0.0
Siv Bertelsen 3.83 +0.0 3.76 +0.0 3.90 +0.0
Signe Frederiksen 3.81 +0.0 3.85 +0.0 3.87 +0.0
Kamille Sølvbech 3.54 +0.0 3.73 +0.0 3.56 +0.0
Sille Skogly 3.60 +0.0 3.64 +0.0 3.67 +0.0
Lærke Jønson 3.57 +0.0 3.34 +0.0 3.20 +0.0
Laura Jørgensen 3.55 +0.0 3.45 +0.0 3.55 +0.0
Marie Nielsen 3.54 +0.0 3.48 +0.0 3.53 +0.0
Henriette Horn 3.43 +0.0 3.53 +0.0 3.44 +0.0
Andrea Brandt 3.29 +0.0 3.45 +0.0 -  
Julie Rasmussen 3.41 +0.1 -   3.37 +0.0
Thea Nissen 3.39 +0.0 3.40 +0.0 3.21 +0.0
Alberte Rasmussen 3.22 +0.0 3.20 +0.0 2.46 +0.0
Annlouise Madsen 1.92 +0.0 2.85 +0.0 2.88 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   29.89   JENSEN Mille Fi. Sydlylland P13    
=   29.89   NØRGAARD Ida Sydlylland P13    
3   30.08   SKOU Johanna kreiberg Østjylland P13    
4   31.29   COLSTRUP Camilla Urup Sønderjylland P13    
5   31.50   NOER Line Sønderjylland P13    
6   32.29   KOLIND Lærke -2004 Nordjylland P13    
    DNS   MATHIASS Kamilla Finnerup Nordvest Jylland P13    
    DNS   LUND Nanna Sydlylland P13    
    DNS   AA Sofia Sydlylland P13    
    DNS   DALSGAARD Liv Kroll -2004 Nordjylland P13    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   27.77   HENRIQUES Amanda Sonderup Nordvest Jylland P13    
2   29.37   KLITGAARD Christine -2004 Nordjylland P13    
3   29.48   ANDERSEN Laura G. -2004 Nordjylland P13    
4   29.89   HANSEN Nikoline B. Østjylland P13    
5   30.13   WOLFF Emma Sjøberg Østjylland P13    
6   30.14   JENSEN Luna Nordvest Jylland P13    
7   30.84   QUISTGAARD Amalie Nordvest Jylland P13    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.53   NIELSEN Rasmus H. Østjylland D13    
2   1.47   BROGAARD Sebastian Nordvest Jylland D13    
3   1.41   SIGALA David Tony Nordvest Jylland D13    
4   1.38   NIELSEN Mathias B. SydJylland D13    
5   1.35   WOLF Shawn SydJylland D13    
6   1.35   THOUSTRUP Viggo L. Østjylland D13    
7   1.35   MADSEN Anders L. Østjylland D13    
8   1.30   DUMFRIES Christian SydJylland D13    
    DNS   VEJRUP Jens Peter SydJylland D13    
    DNS   PEDERSEN Bjørn U. Sønderjylland D13    
    DNS   SVENSTRUP Kristian T. Østjylland D13    
    DNS   STENTOFT Bastian Sønderjylland D13    
  1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.54  
Rasmus H. Nielsen   o o o o o   o o xo xo xxx
Sebastian Brogaard       o xo o xxo o xo xxx    
David Tony Sigala       o o o xxo xxx        
Mathias B. Nielsen     o o o xxo xxx          
Shawn Wolf o o o o o xxx            
Viggo L. Thoustrup o o o xo o xxx            
Anders L. Madsen o o o xo xxo xxx            
Christian Dumfries o o o xo xxx              
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.2m/s
1   28.41   SCHOLTEN Jelmer -2004 Nordjylland D13    
2   29.16   GARZA Tobias Roed Østjylland D13    
3   29.49   AXELGAARD Milan Sønderjylland D13    
4   30.80   HYLDBORG Marius Østjylland D13    
5   30.93   HNERIKSEN Emil Nordvest Jylland D13    
6   31.07   SVENSTRUP Kristian T. Østjylland D13    
    DNS   MARKUSSEN Markus Østjylland D13    
    DNS   SEINDAL Asbjørn Østjylland D13    
 HEAT 2  w: -1.4m/s
1   28.20   REUSING Christian SydJylland D13    
2   29.22   CHRISTENSEN Bjarke Dommer Nordvest Jylland D13    
3   29.51   JOSEFSEN Magnus SydJylland D13    
4   30.68   STUBKÆR Mikkel Nordvest Jylland D13    
5   32.53   WOLF Shawn SydJylland D13    
6   33.22   KRAAK Eskild Sønderjylland D13    
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.78   NIELSEN Emil -2006 Nordjylland D11    
2   9.61   ZEEBERG Tobias Nordvest Jylland D11    
3   8.78   ANDERSEN Mikki K. Østjylland D11    
4   8.58   OLSEN August Kiral Nordvest Jylland D11    
5   8.08   BECK Mikkel -2007 Nordjylland D11    
6   7.78   ASMUSSEN Mikkel Sydjylland D11    
7   7.53   NØRGAARD Jacob -2006 Sønderjylland D11    
8   7.28   BERTELSEN Daniel Østjylland D11    
9   6.88   STABELFELD Nichi Sydjylland D11    
10   6.77   BUUS Søren Nordvest Jylland D11    
11   6.68   THOMSEN Andreas Østjylland D11    
12   6.48   LUNDBY Marvin Sydjylland D11    
13   6.32   HANSEN Villads Gram -2006 Sønderjylland D11    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emil Nielsen 10.78 9.64 10.33
Tobias Zeeberg - 9.61 9.53
Mikki K. Andersen 7.42 8.78 8.37
August Kiral Olsen 8.58 7.78 8.19
Mikkel Beck 7.28 7.53 8.08
Mikkel Asmussen - 7.78 -
Jacob Nørgaard 7.42 7.45 7.53
Daniel Bertelsen 7.25 6.64 7.28
Nichi Stabelfeld 6.72 6.88 6.32
Søren Buus 6.77 6.76 6.13
Andreas Thomsen 5.75 6.68 6.34
Marvin Lundby 6.22 6.48 5.97
Villads Gram Hansen 5.97 6.32 6.32
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.12   DAHL Iben Nordvest Jylland P13    
2   26.86   FISCHER Isabella -2004 Nordjylland P13    
3   26.33   COLSTRUP Camilla Urup Sønderjylland P13    
4   25.97   CAVRAG Emma Nordvest Jylland P13    
5   25.16   RAMSGAARD Katrine Nordvest Jylland P13    
6   24.19   BERNTSEN Emma Nordjylland P13    
7   21.50   SELMER Liv T. Østjylland P13    
8   20.59   KARUNANITHY Santhavi Sønderjylland P13    
9   20.40   FROBERG Frifda Østjylland P13    
10   19.81   KRISTENSEN Thea H. Sydlylland P13    
11   19.49   KOLIND Lærke -2004 Nordjylland P13    
12   17.28   VINDBJERG Ida Sydlylland P13    
13   17.25   JUNCHER Emilia Østjylland P13    
14   15.09   SØRENSEN Stine Sydlylland P13    
15   13.56   AGGESEN Lærke -2005 Sønderjylland P13    
    DNS   BOHN Sophie Bagger Østjylland P13    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Iben Dahl - 27.65 31.12
Isabella Fischer 26.43 25.01 26.86
Camilla Urup Colstrup 23.57 21.27 26.33
Emma Cavrag 25.97 25.80 24.54
Katrine Ramsgaard 22.52 22.82 25.16
Emma Berntsen 24.19 23.76 24.14
Liv T. Selmer 21.50 20.13 21.36
Santhavi Karunanithy - 20.59 -
Frifda Froberg 20.40 15.60 17.60
Thea H. Kristensen 16.07 18.79 19.81
Lærke Kolind 16.63 18.64 19.49
Ida Vindbjerg - 17.28 15.63
Emilia Juncher 17.25 16.35 -
Stine Sørensen 14.25 15.09 -
Lærke Aggesen 9.15 9.50 13.56
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   37.07   Nanna Ilsøe Nygaard
Ammanda Påske
Jelva Kristensen
Emilie AA
Sydjylland    
2   37.33   Astrid Auning -2006
Laura Jørgensen -2006
Henriette Horn -2006
Line Markussen -2006
Sønder Jylland 1    
3   37.43   Maya Fruergaard
Signe Frederiksen
Marie Louise Holmgaard
Andrea Brandt
Nordvest Jylland 1    
4   37.97   Mille V. Thuesen
Silje Sandholt
Lærke Jønson
Karla Mærkedal
Østjylland 1    
5   40.11   Najaaraq Pedersen -2007
Orinta Astrauskaite -2006
Alberte Rasmussen -2007
Marie Nielsen -2006
Nord Jylland 1    
 HEAT 2
1   39.28   Signe Moberg
Thea Nissen
Kamille Sølvbech
Siv Bertelsen
Sydjylland 2    
2   39.98   Anna Hermann -2006
Filippa Ibsen -2006
Camilla D. Thystrup -2007
Laura Jørgensen -2006
Sønderjylland    
3   41.68   Maja Vejlgaard
Julie Bjerre Jensen
Sille Skogly
Johanne Schneider
Østjylland 2    
4   44.23   Ane Katrine Madsen
Iben Storgaard
Emilie Stensig
Julie Rasmussen
Nordvest Jylland 2    
5   44.74   Freja Nielsen -2007
Startnummer 873
Annlouise Madsen -2006
Mathilde Olsen -2007
Nord Jylland 2    
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   39.04   Jonathan Sass Møller
Emil D. Rottbøll
Daniel Pedersen
Carl Emil Bohn
Østjylland 1    
2   39.45   Mathias Clausen
Marcus Faudo
Marcus Faudo
Marvin Lundbye
Sydjylland 1    
3   40.46   Sigurd Langelund
Christian Moeskjær
Tobias Zeeberg
Daniel Musafiri
Nordvest Jylland 1    
4   40.65   Mikkel Beck -2007
Mads V. Jensen -2007
Emil Nielsen -2006
Oliver Kraglund -2006
Nord Jylland    
 HEAT 2
1   43.07   Lucas Bruhn
Sander Bechby
Tristan Bjerre
Nichi Stabelfeld
Sydjylland 2    
2   43.66   Daniel Bertelsen
Magnus Boye
Andreas Thomsen
Sebastian Sass Møller
Østjylland 2    
    DQ   Mads Mose
Oliver S. Emborg
Anders Vejlgaard
Louis Just
Nordvest Jylland 2    
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   44.94   Nikoline B. Hansen
Felina Nielsen
Johanna kreiberg Skou
Emma Sjøberg Wolff
Østjylland 1    
2   45.80   Astrid T. Christensen -2004
Eva S. Larsen -2004
Christine Klitgaard -2004
Laura G. Andersen -2004
Nord Jylland 1    
3   45.95   Amanda Sonderup Henriques
Kamilla Finnerup Mathiass
Thinusa Aruchurhunar
Rachel Enninful
Nordvest Jylland 1    
4   46.22   Mille Fi. Jensen
Ida Nørgaard
Mie Præstbo
Thea H. Kristensen
Sydlylland1    
5   46.75   Lærke Aggesen -2005
Line Noer
Mads Aunfelt
Camilla Urup Colstrup
Sønderjylland 1    
 HEAT 2
1   46.92   Amalie Quistgaard
Lærke Bay Smidt
Trine Hjort
Sofia Thirup
Nordvest Jylland 2    
2   47.09   Sofia Aa
Nanna Lund
Stine Sørensen
Hazal Bayram
Sydjylland 2    
3   47.56   Liv Kroll Dalsgaard -2004
Karoline Olesen -2004
Mille Egholm -2004
Lærke Kolind -2004
Nord Jylland 2    
4   47.98   Sophie Bagger Bohn
Liv T. Selmer
Emilia Juncher
Frifda Froberg
Østjylland 2    
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   43.98   Markus Markussen
Tobias Roed Garza
Emil B. Overgaard
Rasmus H. Nielsen
Østjylland 1    
2   44.53   Elias Musafiri
Emil Hneriksen
Mike hansen
Bjarke Dommer Christensen
Nordvest Jylland 1    
3   45.05   Christian Dumfries
Shawn Wolf
Magnus Josefsen
Christian Reusing
Sydjylland 1    
 HEAT 2
1   46.98   Benjamin Copp
Anders L. Madsen
Marius Hyldborg
Viggo L. Thoustrup
03    
2   47.48   Lukas Køser
Sebastian Brogaard
Mikkel Stubkær
Rune Ib Hansen
Nordvestj Jylland 2    
3   51.11   Noah Friis
Jacob Laustsen
Mathias B. Nielsen
Matias Clausen
Sydjylland 2    


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 9. september 2017 klokken 19:06

© Copyright Dansk Atletik Forbund