Loading...

Indestævne, Skive

13. januar 2018 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 13.jan 2018 på Spar Nord Arena
Arrangør: Skive AM
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.09   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
2   9.16   Thinusa Aruchchunar -2005 Herning GF/AM    
3   9.40   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
4   9.60   Isabel Denker Jørgensen -2005 Haderslev IF    
5   10.44   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
    DNS   Maya Fruergaard -2006 Skive AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.08.24 1h   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
2   1.14.47 1h   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
3   1.21.08 2h   Isabel Denker Jørgensen -2005 Haderslev IF    
4   1.23.83 1h   Silje Pedersen -2006 Skive AM    
5   1.36.53 2h   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
    DNS     Maya Fruergaard -2006 Skive AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.20.62   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
2   6.23.14   Thilde Sigga Agger -2005 Viborg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.12   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
2   14.54   Silje Pedersen -2006 Skive AM    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.08   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
2   3.87   Thinusa Aruchchunar -2005 Herning GF/AM    
3   3.60   Isabel Denker Jørgensen -2005 Haderslev IF    
4   3.29   Silje Pedersen -2006 Skive AM    
5   3.19   Maria Nehls Kaas -2005 Skive AM    
    DNS   Maya Fruergaard -2006 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Camilla Urup Colstrup 4.08   4.06   4.07   3.93   4.07   x  
Thinusa Aruchchunar 3.77   3.65   3.35   3.61   3.65   3.87  
Isabel Denker Jørgensen 3.51   3.50   3.54   3.38   3.60   3.58  
Silje Pedersen 3.10   2.83   3.29   3.24   3.12   3.16  
Maria Nehls Kaas 3.19   3.06   3.00   3.08   2.90   x  
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.57.68   Katrine Risvig -2003 Skive AM    
2   4.58.80   Laura Arentsen -2003 Kolding KFUM    
3   5.03.17   Marie-Louise Jørgensen -2003 Kolding KFUM    
4   5.05.03   Mathilde Meedom Larsen -2004 Viborg AM    
5   5.05.06   Sofia Thirup -2004 Viborg AM    
6   5.17.34   Freja Riegels-Jakobsen -2004 Esbjerg AM    
7   5.18.50   Cecilie Carlsen -2003 Odense Atletik    
8   5.19.21   Amalie Bro Pedersen -2004 Viborg AM    
9   5.20.22   Sohie Olivia Kortnum -2004 Viborg AM    
10   5.28.25   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
11   5.31.95   Ditte Stærk Sørensen -2003 Viborg AM    
12   5.38.76   Julie Hesselvig -2003 Herning GF/AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Ida Duelund -2004 Haderslev IF    
    DNS   Emma Kiplagat Kondrup -2004 Kolding KFUM    
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.38   Mathilde Johanne Asp Jens -2003 Vejle IF    
2   9.39   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
3   9.42   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
4   10.32   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
5   10.88   Amalie E Qvistgaard -2004 Skive AM    
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.55  
  ( PLANKE )
  ( 6 FORSØG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.02   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
2   4.99   Mathilde Gregersen -2003 Aalborg AM    
3   4.54   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF/AM    
4   4.42   Cecilie Carlsen -2003 Odense Atletik    
5   4.42   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
6   4.13   Kristine Kildehøj -2004 Herning GF/AM    
7   4.04   Trine Hjorth -2004 Herning GF/AM    
8   3.96   Amalie Schade Kanstrup -2003 Viborg AM    
9   3.88   Ida Nørgaard -2004 Kolding KFUM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Ida Duelund -2004 Haderslev IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Amanda Sondrup Henriques 4.99   4.86   5.02   4.91   -   -  
Mathilde Gregersen 4.99   4.99   x   x   4.81   4.97  
Amalie Rudrasingam 4.54   4.45   4.36   4.42   4.42   4.46  
Cecilie Carlsen 4.42   x   x   4.37   x   x  
Nanna Tveen Høgsberg x   x   x   x   4.29   4.42  
Kristine Kildehøj 3.88   4.13   3.82   3.92   4.01   3.79  
Trine Hjorth 4.04   3.20   3.00   3.98   3.83   3.97  
Amalie Schade Kanstrup x   x   3.96   3.83   x   3.94  
Ida Nørgaard 3.86   x   x   3.82   3.70   3.88  
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.52.59   Mie Gam -2001 Viborg AM    
2   4.55.24   Marie Møller Schmidt -2001 Viborg AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.20  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.11   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
=   10.11   Mai R Wærness -2002 Aalborg AM    
  PIGER 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.57.55   Emilie Jepsen -2000 Viborg AM    
2   5.01.74   Johanne Hyldgaard Bach -2000 Viborg AM    
3   5.02.98   Sofie Hintz -2000 Aalborg Øst Road Runners    
    DNS   Lise Termansen -1999 Aarhus 1900    
  KVINDER SENIOR - 60 METER LØR KL. 13.05  
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   7.64 1h   Louise Østergård -94 Randers Atletik Freja   0.165
2   7.69 1h   Annelouise Villum Jensen -1996 Aarhus 1900   0.176
3   7.80 1h   Mathilde Prietzel Nielsen Randers Atletik Freja   0.115
4   7.90 1h   Fredrikke D. Larsen -91 Randers Atletik Freja   0.134
5   7.93 1h   Emilie Pedersen -98 SAK77   0.110
6   8.16 1h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF   0.122
7   8.38 1h   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF   0.120
=   8.38 2h   Ida Boel -2000 Esbjerg AM   0.133
9   8.42 2h   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro   0.168
10   8.46 2h   Cecilie Carlsen -2003 Odense Atletik   0.112
11   8.61 2h   Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF   0.155
12   8.73 2h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM   0.175
13   8.82 2h   Camilla Sass -2004 Viborg AM   0.144
14   8.86 3h   Amalie E Qvistgaard -2004 Skive AM   0.199
15   8.91 3h   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF/AM   0.191
16   9.00 3h   Kristine Kildehøj -2004 Herning GF/AM   0.159
17   9.03 3h   Ida Nørgaard -2004 Kolding KFUM   0.187
18   9.42 3h   Malene Laursen -2002 Rødding AK   0.120
19   9.61 3h   Trine Hjorth -2004 Herning GF/AM   0.367
    DNS 2h   Mathilde Johanne Asp Jens -2003 Vejle IF    
    DNS     Amalie Brammer Kristianse -99 Skive AM    
  KVINDER SENIOR - 400 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   57.42 1h   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
2   57.83 1h   Freja Wærness -2000 Aalborg AM    
3   58.34 1h   Mathilde Prietzel Nielsen Randers Atletik Freja    
4   59.18 1h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
5   1.00.24 2h   Mille B. Olesen -2002 Aalborg AM    
6   1.00.77 2h   Nanna Muurholm -2001 Aalborg AM    
7   1.03.15 2h   Mathilde Pedersen -2002 Vejle IF    
8   1.03.21 3h   Johanne Westergaard -2002 Aalborg AM    
9   1.05.29 3h   Laura G. Andersen -2004 Aalborg AM    
10   1.09.40 3h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
    DNS 2h   Emma Kiplagat Kondrup -2004 Kolding KFUM    
    DNS 3h   Amalie Schade Kanstrup -2003 Viborg AM    
    DNS     Julie K Schultz -2000 Aalborg AM    
    DNS     Ida Duelund -2004 Haderslev IF    
  KVINDER SENIOR - 1500 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.06.69   Katt Grasberger -1996 Aarhus 1900    
  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.35   Isabell Paprotny -1997 Esbjerg AM    
2   9.38   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
    DNF   Emilie Pedersen -98 SAK77    
  KVINDER SENIOR - STANGSPRING LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.40   Karin Fisher -88 Aarhus 1900    
2   3.10   Julie Harsmann -2000 Aarhus 1900    
3   2.90   Sara Harsmann -2002 Aarhus 1900    
4   2.90   Amanda Kyhn -2000 Aarhus 1900    
5   2.50   Anna Mosby -2001 Aarhus 1900    
6   2.30   Iben Wedel -2002 Aarhus 1900    
  2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.40 3.50  
Karin Fisher                         xo xxx
Julie Harsmann                   o o xxx    
Sara Harsmann         o xo o o xo xxx        
Amanda Kyhn         o o xxo o xo xxx        
Anna Mosby   o o o xo xxx                
Iben Wedel o o o xxx                    
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.55  
  ( PLANKE )
  ( 6 FORSØG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.68   Annelouise Villum Jensen -1996 Aarhus 1900    
2   5.47   Isabell Paprotny -1997 Esbjerg AM    
3   4.67   Mai R Wærness -2002 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Annelouise Villum Jensen 5.46   x   x   5.46   5.68   5.38  
Isabell Paprotny 5.42   x   5.46   5.47   4.87   5.26  
Mai R Wærness 4.36   4.53   4.36   4.34   4.38   4.67  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.55  
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   8.56   Emil Henriksen -2005 AK Holstebro   0.110
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Cornelius Birk Meissner -2006 Skive AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.05.85   David Tony Gobina Sigala -2005 AK Holstebro    
2   1.09.40   Emil Henriksen -2005 AK Holstebro    
  DRENGE 12-13 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.27.27   Nikolaj Madsen -2006 Viborg AM    
2   6.08.00   Magnus Larsen -2006 Skive AM    
3   6.41.12   Emil Romvig Schou -2006 Herning GF/AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Rune Ib Hansen -2005 Viborg AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.66   Emil Romvig Schou -2006 Herning GF/AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.70   David Tony Gobina Sigala -2005 AK Holstebro    
2   4.14   Emil Henriksen -2005 AK Holstebro    
    DNS   Cornelius Birk Meissner -2006 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
David Tony Gobina Sigala 4.56   4.39   4.31   4.37   4.70   4.67  
Emil Henriksen 4.14   3.76   3.77   3.56   3.91   3.91  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   59.45   Juan Jose Acevedo Rodrigu -2004 Skive AM    
2   1.02.04   Milan Axelgaard -2004 Haderslev IF    
3   1.07.59   Mike Hansen -2004 Herning GF/AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.27.11   Oliver Kirial Olesen -2003 Skive AM    
2   4.33.57   Samuel Emil Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
3   4.36.11   Malte Ballegaard -3 Randers Atletik Freja    
4   4.36.71   Jelmer Scholten -2004 Dybvad IK    
5   4.42.11   Magnus Bundgaard -2004 Esbjerg AM    
6   4.45.15   Martin Glerup -3 SAK77    
7   5.11.71   Tobais R. Garza -4 Randers Atletik Freja    
8   5.14.23   Mike Hansen -2004 Herning GF/AM    
9   5.28.35   Frederik Lee -2004 AGF    
    DNS   Milan Axelgaard -2004 Haderslev IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.49   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.30   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
  3.20 3.30 3.40  
Noah Birk Meissner xo o xxx
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.15  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.44   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
2   4.57   Tobais R. Garza -4 Randers Atletik Freja    
    DNS   Juan Jose Acevedo Rodrigu -2004 Skive AM    
    DNS   Samuel Emil Gobina Sigala -2003 AK Holstebro    
    DNS   Milan Axelgaard -2004 Haderslev IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Noah Birk Meissner 5.44   5.40   x   x   5.30   5.42  
Tobais R. Garza 4.24   4.57   -   -   -   -  
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.75   Jakob Rose-Hansen -2002 Skive AM    
2   57.42   Martin Haals Stenvang -2001 Aalborg AM    
3   57.74   Nikolaj Richter -2002 Aalborg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.02.18   Markus Kirk Kjeldsen -1 SAK77    
2   4.03.05   Jeppe Risvig -2001 Skive AM    
3   4.06.20   Elias Shifris -2002 Viborg AM    
4   4.07.09   Alexander Tengblad Nikola -2001 Viborg AM    
5   4.24.05   Victor Kiplagat Kondrup -2002 Kolding KFUM    
6   4.33.57   Jonas Schmidt -2001 Odense Atletik    
7   4.44.46   Sebastian Mouritzen -2 SAK77    
8   4.52.60   Abdurak Saeed -2 Randers Atletik Freja    
9   5.07.85   Johan Enevoldsen -2001 Viborg AM    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Laurits Berntsen -2002 Viborg AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.40  
  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.81   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.20   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
  3.00 3.20 3.30  
Oskar Vejlgård o o xxx
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.58.50   Magnus Nyman Hall -1999 Aarhus 1900    
2   4.15.18   Oscar Gladney -2000 Viborg AM    
3   4.23.56   Jakob Vase Johansen -2000 Aarhus 1900    
4   4.47.97   Robin Ostenfeldt -99 SAK77    
  MÆND SENIOR - 60 METER LØR KL. 13.20  
Nr Resultat   Navn Klub   Reaktion
1   6.92 1h   Kojo Musah -96 Aarhus 1900   0.165
2   6.93 1h   Emil Mader Kjær -1999 Skive AM   0.135
3   7.14 1h   Rasmus Nybo -1989 AGF   0.113
4   7.22 1h   Alex Futtrup Christiansen -1997 Kolding KFUM   0.165
5   7.29 1h   Daniel Andersen -2001 Vejle IF   0.142
6   7.32 2h   Patrik Schneidgen -94 Randers Atletik Freja   0.128
7   7.38 2h   Jonas Bruun Gregersen -2001 Skive AM   0.110
8   7.43 1h   Kasper Filsø -1990 Vejle IF   0.168
=   7.43 1h   Casper Spure Pedersen -1992 AGF   0.165
10   7.64 2h   Patrick wolf -2001 Esbjerg AM   0.145
=   7.64 2h   Christian B. Jensen -91 Randers Atletik Freja   0.191
12   7.77 3h   Marius Michalski -2002 Herning GF/AM   0.129
13   7.79 3h   Juan Jose Acevedo Rodrigu -2004 Skive AM   0.137
=   7.79 3h   Tim Grønbæk Lihn -2000 Vejle IF   0.147
15   8.17 3h   Sebastian Skouboe -99 Skive AM   0.198
16   8.43 3h   Tobais R. Garza -4 Randers Atletik Freja    
17   9.04 3h   Mike Hansen -2004 Herning GF/AM   0.221
    DQ 2h   Martin Lynderup -91 Skive AM    
    DNS 2h   Ala Alfred Mikkelsen -2002 Skive AM    
    DNS 2h   Søren Rahbæk -97 Skive AM    
    DNS 3h   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
  MÆND SENIOR - 400 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.35 1h   Søren Nørgaard -1999 Kolding KFUM    
2   54.60 1h   Daniel Andersen -2001 Vejle IF    
3   55.23 2h   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
4   57.51 1h   Andreas Støve -98 SAK77    
5   57.79 2h   Viktor Krejbjerg -2 SAK77    
6   1.02.85 2h   Mohamed Omar -93 Randers Atletik Freja    
7   1.06.35 2h   Erling Jørgensen -1958 Herning GF/AM    
    DNS     Casper Spure Pedersen -1992 AGF    
    DNS     Kasper Filsø -1990 Vejle IF    
  MÆND SENIOR - 1500 METER LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.01.10   Jakob Dybdal Abrahamsen -1994 Aarhus 1900    
2   4.26.34   August Runge Bengtson -1999 Aalborg Øst Road Runners    
3   4.33.38   Rasmus Lorenzen -1998 Aarhus 1900    
  MÆND SENIOR - 60 METER HÆK LØR KL. 12.40  
  ( 106.7 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.51   Sebastian Sund Frandsen -1998 Aalborg AM    
    DNS   Søren Rahbæk -97 Skive AM    
  MÆND SENIOR - STANGSPRING LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.80   Michael Christiansen -88 Aarhus 1900    
  4.60 4.80 4.91  
Michael Christiansen o xxo xxx
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.15  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.04   Kasper Larsen -99 SIK80    
2   6.74   Mads Lunø -1999 Kolding KFUM    
3   6.55   Sebastian Sund Frandsen -1998 Aalborg AM    
4   6.02   Martin Lynderup -91 Skive AM    
5   5.94   Patrick wolf -2001 Esbjerg AM    
6   5.55   Marius Michalski -2002 Herning GF/AM    
7   5.12   Tim Grønbæk Lihn -2000 Vejle IF    
8   4.89   Sebastian Skouboe -99 Skive AM    
    DNS   Oskar Vejlgård -2 SAK77    
    DNS   Viktor Krejbjerg -2 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Kasper Larsen 6.83   6.80   6.67   7.01   7.04   7.03  
Mads Lunø 6.17   x   6.40   6.60   6.66   6.74  
Sebastian Sund Frandsen x   6.40   x   x   6.43   6.55  
Martin Lynderup 5.85   6.02   -   -   -   -  
Patrick wolf 5.94   x   5.55   x   x   x  
Marius Michalski 5.50   5.55   5.43   4.60   4.95   5.42  
Tim Grønbæk Lihn 4.93   4.55   5.12   -   -   -  
Sebastian Skouboe x   x   x   4.89   x   x  


Genereret af MARS version 2.0.0.401 lørdag den 13. januar 2018 klokken 17:35

© Copyright Dansk Atletik Forbund