Loading...

Indestævne, Randers

14. april 2018 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 14.apr 2018 på Langvang Atletikhal
Arrangør: Randers Freja
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - FINALE LØR KL. 13.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.36   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
2   8.83   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
3   9.22   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
4   9.28   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
5   9.56   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   43.94   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
2   44.55   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
3   45.74   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
4   46.05   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
5   53.54   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - 600 METER - FINALE LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.42.50   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
2   2.45.70   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
3   2.50.10   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
4   3.02.60   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
5   3.09.40   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.00  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   11.15   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
2   12.06   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
3   12.21   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
4   12.30   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
5   14.24   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.16 +0.0   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
2   2.03 +0.0   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
3   1.90 +0.0   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
4   1.68 +0.0   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
5   1.65 +0.0   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Laura Nielsen 1.99 +0.0 2.03 +0.0 2.16 +0.0
Agnes Markholt-Sørensen 1.60 +0.0 2.03 +0.0 1.92 +0.0
Karen Svejstrup 1.75 +0.0 1.71 +0.0 1.90 +0.0
Ada Holst Gretlund 1.68 +0.0 1.40 +0.0 1.68 +0.0
Sofie Kalsmose Jakobsen 1.48 +0.0 1.51 +0.0 1.65 +0.0
  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.70   NIELSEN Laura -2011 Randers Freja    
2   2.94   JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011 Aarhus 1900    
3   2.89   MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011 Aarhus 1900    
4   2.48   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
5   2.41   SVEJSTRUP Karen -2011 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Laura Nielsen 2.79 3.70 3.37
Sofie Kalsmose Jakobsen 1.97 2.37 2.94
Agnes Markholt-Sørensen 2.51 2.89 2.60
Ada Holst Gretlund 2.48 2.07 2.11
Karen Svejstrup 2.17 1.94 2.41
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER - FINALE LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.21   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
2   7.26   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
3   7.76   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
4   7.81   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
5   7.95   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
6   8.11   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
7   8.22   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
8   8.55   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
9   8.63   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   41.68   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
2   44.20   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
3   50.38   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   37.37   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
2   41.04   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
3   41.08   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1   38.16   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
2   42.09   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
3   45.63   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METER - FINALE LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.12.20   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
2   2.14.30   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
3   2.32.30   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
4   2.37.60   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
5   2.43.10   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
6   2.49.50   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
7   2.55.90   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
8   3.04.60   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.15  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   8.58   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
2   8.95   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
3   9.97   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
4   10.65   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   9.24   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
2   9.28   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
3   9.77   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
4   10.10   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
5   10.72   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.14 +0.0   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
2   3.03 +0.0   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
3   2.89 +0.0   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
4   2.80 +0.0   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
5   2.61 +0.0   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
6   2.58 +0.0   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
7   2.44 +0.0   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
8   2.35 +0.0   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
9   2.19 +0.0   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mia Fruergaard 2.96 +0.0 2.99 +0.0 3.14 +0.0
Frederikke Sindal 3.03 +0.0 2.93 +0.0 2.83 +0.0
Karla Hammer 2.67 +0.0 2.73 +0.0 2.89 +0.0
Caroline Amalie Langberg 2.78 +0.0 2.80 +0.0 2.76 +0.0
Sarah Villum Grevsen 2.61 +0.0 2.39 +0.0 2.45 +0.0
Clara Raun Pedersen 2.58 +0.0 2.48 +0.0 2.55 +0.0
Silje Larsen 2.19 +0.0 2.35 +0.0 2.44 +0.0
Emma Frank 2.35 +0.0 2.10 +0.0 2.08 +0.0
Alberte Lionett Madsen 2.12 +0.0 2.19 +0.0 2.00 +0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.97   FRUERGAARD Mia -2009 Skive AM    
2   4.97   SINDAL Frederikke -2009 Randers Freja    
3   4.83   PEDERSEN Clara Raun -2009 Randers Freja    
4   4.64   HAMMER Karla -2009 Randers Freja    
5   4.63   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
6   4.30   LANGBERG Caroline Amalie -2009 Randers Freja    
7   3.26   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
8   3.21   FRANK Emma -2010 Randers Freja    
9   2.90   MADSEN Alberte Lionett -2010 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mia Fruergaard 5.47 5.97 5.73
Frederikke Sindal 4.97 4.64 4.32
Clara Raun Pedersen 4.19 4.15 4.83
Karla Hammer 3.42 3.97 4.64
Silje Larsen 3.85 4.15 4.63
Caroline Amalie Langberg - 4.30 4.20
Sarah Villum Grevsen 2.60 2.92 3.26
Emma Frank 3.21 2.83 2.90
Alberte Lionett Madsen 2.90 2.19 2.68
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALE LØR KL. 12.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.35   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
2   9.36   VEJLGÅRD Maja -2007 SAK77    
3   9.39   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
4   9.63   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
5   9.81   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
6   9.96   OTTOSEN Laura -2007 Aarhus 1900    
7   10.12   COCHRAN Isabella -2007 SAK77    
8   10.22   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
9   10.32   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
10   10.86   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
11   11.04   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   32.24   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   32.30   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
3   35.17   COCHRAN Isabella -2007 SAK77    
    DNS   LUND Dagmar Brath -2008 Randers Freja    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   35.61   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
2   39.37   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
3   41.09   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER - FINALE LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.03.84   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
2   3.04.61   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
3   3.11.56   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
    DNS   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.88   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   12.92   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
3   13.04   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
4   15.37   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALE LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.28   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
2   1.25   VEJLGÅRD Maja -2007 SAK77    
3   1.13   OTTOSEN Laura -2007 Aarhus 1900    
    DNS   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
  0.90 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31  
Julie Bjerre Jensen       o o o xxo o xxo xxo xxx
Maja Vejlgård     o o o o xo o xxo xxx  
Laura Ottosen o o o xo o xxx          
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.23 +0.0   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
2   3.44 +0.0   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
3   3.33 +0.0   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
4   3.32 +0.0   COCHRAN Isabella -2007 SAK77    
5   3.30 +0.0   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
6   3.26 +0.0   OTTOSEN Laura -2007 Aarhus 1900    
7   3.22 +0.0   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
8   3.07 +0.0   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
9   2.99 +0.0   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
10   2.57 +0.0   LUND Dagmar Brath -2008 Randers Freja    
11   2.54 +0.0   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Karla Mærkedahl 3.94 +0.0 4.23 +0.0 4.16 +0.0
Karoline Kalsmose Jakobse 3.35 +0.0 3.44 +0.0 3.23 +0.0
Maria Kondrup Jensen 3.33 +0.0 3.14 +0.0 3.13 +0.0
Isabella Cochran 3.09 +0.0 3.32 +0.0 3.29 +0.0
Sofia Nielsen 3.09 +0.0 3.30 +0.0 3.11 +0.0
Laura Ottosen 3.26 +0.0 3.21 +0.0 3.12 +0.0
Naija Dyrholm Gutheil 3.08 +0.0 3.11 +0.0 3.22 +0.0
Clara Momme Jørgensen 2.88 +0.0 3.07 +0.0 2.93 +0.0
Andrea Nielsen 2.83 +0.0 2.80 +0.0 2.99 +0.0
Dagmar Brath Lund 2.40 +0.0 2.57 +0.0 2.36 +0.0
Ellen Nørgaard 2.54 +0.0 2.47 +0.0 2.48 +0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.79   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
2   6.57   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
3   6.27   COCHRAN Isabella -2007 SAK77    
4   5.83   VEJLGÅRD Maja -2007 SAK77    
5   5.55   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
6   5.23   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
7   4.79   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
8   4.67   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
9   4.50   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
10   4.29   LUND Dagmar Brath -2008 Randers Freja    
11   4.24   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Julie Bjerre Jensen 6.31 6.49 6.79
Karla Mærkedahl 4.94 5.97 6.57
Isabella Cochran 5.78 5.97 6.27
Maja Vejlgård 5.83 5.69 5.73
Clara Momme Jørgensen 5.55 5.33 5.37
Sofia Nielsen 5.02 5.23 4.79
Andrea Nielsen 4.31 4.75 4.79
Maria Kondrup Jensen - 4.27 4.67
Karoline Kalsmose Jakobse 4.16 4.40 4.50
Dagmar Brath Lund 3.39 4.29 4.06
Ellen Nørgaard 4.14 4.22 4.24
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALE LØR KL. 13.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.53   JENSEN Christine Bjerre -2005 SAK77    
2   9.03   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
3   9.05   BECH Andrea -2005 Randers Freja    
4   9.15   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
5   9.26   FRUERGAARD Maya -2006 Skive AM    
6   9.33   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
7   9.44   SANDHOLT Silje -2006 Aarhus 1900    
8   9.46   KRØYER Maj Munk -2005 Randers Freja    
9   9.71   HOLT Camilla -2005 Randers Freja    
    DNS   SINDAL Lærke -2006 Randers Freja    
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   28.82   JENSEN Christine Bjerre -2005 SAK77    
2   30.12   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
3   31.95   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
4   34.18   SANDHOLT Silje -2006 Aarhus 1900    
    DNS   FRUERGAARD Maya -2006 Skive AM    
    DNS   SINDAL Lærke -2006 Randers Freja    
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER - FINALE LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.49.47   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   2.56.46   HERSKIND Matilde -2005 SAK77    
3   2.58.08   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
    DNS   FRUERGAARD Maya -2006 Skive AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE LØR KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.50   SANDHOLT Silje -2006 Aarhus 1900    
2   12.72   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
3   12.76   HERSKIND Matilde -2005 SAK77    
    DNF   SINDAL Lærke -2006 Randers Freja    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALE LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.42   JENSEN Christine Bjerre -2005 SAK77    
2   1.22   JOHANSON Mille -2006 AC Norddjurs    
3   1.22   SANDHOLT Silje -2006 Aarhus 1900    
    DNS   FRUERGAARD Maya -2006 Skive AM    
  1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.35 1.40 1.42 1.45  
Christine Bjerre Jensen               o o o o o xo xxx
Mille Johanson o o xo o o xo o xxx            
Silje Sandholt o xo o xxo o xo xo xxx            
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING - FINALE LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.05   HERSKIND Matilde -2005 SAK77    
  1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10  
Matilde Herskind o xo xo o o xxo xxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 12.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.61 +0.0   JENSEN Christine Bjerre -2005 SAK77    
2   4.36 +0.0   FRUERGAARD Maya -2006 Skive AM    
3   4.19 +0.0   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
4   4.12 +0.0   BECH Andrea -2005 Randers Freja    
5   4.03 +0.0   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
6   3.95 +0.0   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
7   3.92 +0.0   JOHANSON Mille -2006 AC Norddjurs    
8   3.83 +0.0   SANDHOLT Silje -2006 Aarhus 1900    
9   3.82 +0.0   KRØYER Maj Munk -2005 Randers Freja    
10   3.43 +0.0   HOLT Camilla -2005 Randers Freja    
11   2.95 +0.0   LARSEN Maggie -2005 Randers Freja    
    DNS     SINDAL Lærke -2006 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christine Bjerre Jensen 4.61 +0.0 4.52 +0.0 4.58 +0.0
Maya Fruergaard 4.27 +0.0 4.15 +0.0 4.36 +0.0
Kristine Skifter Bitsch 3.80 +0.0 4.09 +0.0 4.19 +0.0
Andrea Bech 4.00 +0.0 4.12 +0.0 3.96 +0.0
Lærke Thygesen 3.93 +0.0 3.78 +0.0 4.03 +0.0
Klara Bjerregaard 3.92 +0.0 3.95 +0.0 3.47 +0.0
Mille Johanson 3.68 +0.0 3.83 +0.0 3.92 +0.0
Silje Sandholt 3.83 +0.0 3.72 +0.0 3.54 +0.0
Maj Munk Krøyer 3.63 +0.0 3.82 +0.0 3.71 +0.0
Camilla Holt 3.41 +0.0 3.32 +0.0 3.43 +0.0
Maggie Larsen 2.95 +0.0 -   2.90 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 13.20  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.66   HOLT Camilla -2005 Randers Freja    
2   8.67   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
3   8.41   KRØYER Maj Munk -2005 Randers Freja    
4   7.65   THYGESEN Lærke -2005 Randers Freja    
5   7.43   LARSEN Maggie -2005 Randers Freja    
6   7.32   HERSKIND Matilde -2005 SAK77    
7   7.12   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Camilla Holt 10.66 9.87 9.78
Kristine Skifter Bitsch 8.33 8.67 8.48
Maj Munk Krøyer 8.19 8.35 8.41
Lærke Thygesen 6.67 7.65 6.77
Maggie Larsen 7.43 6.85 6.63
Matilde Herskind 7.32 6.22 6.47
Klara Bjerregaard 6.81 6.45 7.12
  KVINDER SENIOR - 60 METER - FINALE LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.86   ØSTERGAARD Louise -1994 Randers Freja    
2   8.34   TOUSTRUP Klara Lind -2003 Aarhus 1900    
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - FINALE LØR KL. 13.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.88   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
2   9.10   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
  DRENGE 6-7 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   42.23   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
2   50.14   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
  DRENGE 6-7 ÅR - 600 METER - FINALE LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.41.60   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
    DNF   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.00  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   11.29   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
    DNF   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.46 +0.0   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
2   2.08 +0.0   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Michael Nekh 2.18 +0.0 2.38 +0.0 2.46 +0.0
Gabriel Mirabal Starup 1.87 +0.0 2.08 +0.0 2.06 +0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.08   NEKH Michael -2011 Randers Freja    
2   2.38   STARUP Gabriel Mirabal -2011 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Michael Nekh 3.07 3.08 2.93
Gabriel Mirabal Starup 2.18 2.38 2.15
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER - FINALE LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.36   ØSTERGAARD Emanuel -2009 Randers Freja    
2   7.55   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
3   7.59   LINDGAARD Magnus -2010 Randers Freja    
4   7.68   KLAUSTRUP Tristan -2009 HI Skanderborg    
5   8.00   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
6   8.17   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
7   8.22   STØTTRUP Oscar Dahl -2010 Aarhus 1900    
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   39.00   KLAUSTRUP Tristan -2009 HI Skanderborg    
2   39.03   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
3   42.88   STØTTRUP Oscar Dahl -2010 Aarhus 1900    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   39.58   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
2   41.60   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METER - FINALE LØR KL. 12.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.22.60   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
2   2.23.80   ØSTERGAARD Emanuel -2009 Randers Freja    
3   2.24.20   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
4   2.47.90   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.15  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.34   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
2   9.67   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
3   9.76   STØTTRUP Oscar Dahl -2010 Aarhus 1900    
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.09 +0.0   ØSTERGAARD Emanuel -2009 Randers Freja    
2   2.96 +0.0   KLAUSTRUP Tristan -2009 HI Skanderborg    
3   2.87 +0.0   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
4   2.84 +0.0   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
5   2.62 +0.0   STØTTRUP Oscar Dahl -2010 Aarhus 1900    
6   2.53 +0.0   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emanuel Østergaard 2.82 +0.0 3.06 +0.0 3.09 +0.0
Tristan Klaustrup 2.62 +0.0 2.90 +0.0 2.96 +0.0
Alvin Juul Eskildsen 2.87 +0.0 2.82 +0.0 2.87 +0.0
Jack P.T. Sørensen 2.82 +0.0 2.68 +0.0 2.84 +0.0
Oscar Dahl Støttrup 2.61 +0.0 2.51 +0.0 2.62 +0.0
Erik Nørgaard 2.53 +0.0 2.22 +0.0 0.02 +4.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.57   KLAUSTRUP Tristan -2009 HI Skanderborg    
2   6.50   ØSTERGAARD Emanuel -2009 Randers Freja    
3   5.67   SØRENSEN Jack P.T. -2009 HI Skanderborg    
4   4.26   LINDGAARD Mikkel -2010 Randers Freja    
5   4.13   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
6   3.50   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Tristan Klaustrup 5.98 5.41 6.57
Emanuel Østergaard 6.07 6.15 6.50
Jack P.T. Sørensen 5.02 5.67 5.06
Mikkel Lindgaard 3.43 4.26 3.62
Alvin Juul Eskildsen - 3.92 4.13
Erik Nørgaard 2.62 3.09 3.50
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALE LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.54   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   9.59   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
3   9.85   KLAUSTRUP Senius -2007 HI Skanderborg    
4   9.94   SKIVESEN Tristan -2007 SAK77    
5   10.31   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
6   10.65   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 14.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   33.75   KLAUSTRUP Senius -2007 HI Skanderborg    
2   33.78   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
3   35.19   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   32.52   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   33.83   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
3   36.51   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ANDERSEN Villads -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER - FINALE LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.56.37   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   2.58.07   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
3   3.00.32   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.50  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.77   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
2   13.33   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
3   13.86   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ANDERSEN Villads -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALE LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.16   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   1.10   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ANDERSEN Villads -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
  0.90 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.19  
Nicho Schumacher o o o o xxo xo xxx
Tristan Weiler o xo xo o xxx    
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.75 +0.0   SKIVESEN Tristan -2007 SAK77    
2   3.71 +0.0   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
3   3.70 +0.0   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
4   3.58 +0.0   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
5   3.50 +0.0   KLAUSTRUP Senius -2007 HI Skanderborg    
6   3.44 +0.0   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
7   3.44 +0.0   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
    DNS     ANDERSEN Villads -2008 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Tristan Skivesen 3.75 +0.0 3.66 +0.0 3.72 +0.0
Emil Søby Eskildsen 3.71 +0.0 3.52 +0.0 3.66 +0.0
Nicho Schumacher 3.70 +0.0 3.57 +0.0 3.45 +0.0
Daniel Bertelsen 3.50 +0.0 3.49 +0.0 3.58 +0.0
Senius Klaustrup 3.21 +0.0 3.24 +0.0 3.50 +0.0
Oscar Laycock 3.37 +0.0 3.25 +0.0 3.44 +0.0
Tristan Weiler 3.30 +0.0 3.33 +0.0 3.44 +0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.34   SKIVESEN Tristan -2007 SAK77    
2   7.54   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
3   7.00   KLAUSTRUP Senius -2007 HI Skanderborg    
4   6.76   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
5   5.77   ESKILDSEN Emil Søby -2008 Aarhus 1900    
6   5.40   WEILER Tristan -2008 Aarhus 1900    
7   5.30   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
    DNS   ANDERSEN Villads -2008 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Tristan Skivesen 9.34 7.34 8.16
Daniel Bertelsen 7.54 6.96 7.35
Senius Klaustrup 6.41 6.86 7.00
Oscar Laycock 6.47 6.31 6.76
Emil Søby Eskildsen 5.77 5.65 5.37
Tristan Weiler 5.07 5.40 4.81
Nicho Schumacher - 5.30 4.78
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALE LØR KL. 13.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   8.47   BRUHM Christian Thulstrup -2005 SAK77    
2   8.64   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   9.52   COCHRAN Linus -2005 SAK77    
4   9.74   KUSK Gustav Nielsen -2005 Randers Freja    
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER - FINALE LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   29.81   BRUHM Christian Thulstrup -2005 SAK77    
2   32.54   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
3   35.58   MØLLER Sebastian sass -2006 Randers Freja    
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER - FINALE LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.27.59   SVENSTRU Kristian Tinglef -2005 SAK77    
2   2.37.35   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   2.48.64   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
    DNS   MØLLER Sebastian sass -2006 Randers Freja    
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE LØR KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.61   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALE LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.19   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
  1.10 1.13 1.16 1.19 1.22  
Jonathan Sass Møller xo xo o o xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE LØR KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.50 +0.0   SVENSTRU Kristian Tinglef -2005 SAK77    
2   4.43 +0.0   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   4.25 +0.0   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
4   4.17 +0.0   BRUHM Christian Thulstrup -2005 SAK77    
5   3.71 +0.0   COCHRAN Linus -2005 SAK77    
6   3.49 +0.0   KUSK Gustav Nielsen -2005 Randers Freja    
7   3.36 +0.0   PLACE Jeppe Kondrup de -2005 Randers Freja    
8   3.33 +0.0   MØLLER Sebastian sass -2006 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristian Tinglef Svenstru 4.42 +0.0 4.50 +0.0 4.50 +0.0
Daniel K. Pedersen 4.41 +0.0 4.39 +0.0 4.43 +0.0
Jonathan Sass Møller 4.19 +0.0 4.18 +0.0 4.25 +0.0
Christian Thulstrup Bruhm 3.87 +0.0 3.83 +0.0 4.17 +0.0
Linus Cochran 3.71 +0.0 3.70 +0.0 3.66 +0.0
Gustav Nielsen Kusk 3.45 +0.0 3.47 +0.0 3.49 +0.0
Jeppe Kondrup de Place 3.32 +0.0 3.33 +0.0 3.36 +0.0
Sebastian sass Møller 3.23 +0.0 2.99 +0.0 3.33 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALE LØR KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.91   SVENSTRU Kristian Tinglef -2005 SAK77    
2   8.69   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   7.75   BRUHM Christian Thulstrup -2005 SAK77    
4   6.55   COCHRAN Linus -2005 SAK77    
5   6.49   KUSK Gustav Nielsen -2005 Randers Freja    
6   5.66   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
7   4.51   MØLLER Sebastian sass -2006 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristian Tinglef Svenstru 8.50 8.54 8.91
Daniel K. Pedersen 8.69 8.64 -
Christian Thulstrup Bruhm 7.75 7.59 7.43
Linus Cochran 6.33 6.17 6.55
Gustav Nielsen Kusk 6.49 6.47 6.05
Jonathan Sass Møller 5.58 5.13 5.66
Sebastian sass Møller 4.17 4.47 4.51
  MÆND SENIOR - 60 METER - FINALE LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.65   JENSEN Christian H. B. -1991 Randers Freja    
2   8.15   GARZA Tobias Roed -2004 Randers Freja    
=   8.15   OMAR Mohamed -1993 Randers Freja    
  MÆND SENIOR - 200 METER - FINALE LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   25.63   JENSEN Christian H. B. -1991 Randers Freja    
2   26.49   OMAR Mohamed -1993 Randers Freja    
3   26.71   GARZA Tobias Roed -2004 Randers Freja    
  MÆND SENIOR - 800 METER - FINALE LØR KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.27.38   GARZA Tobias Roed -2004 Randers Freja    


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 14. april 2018 klokken 16:02

© Copyright Dansk Atletik Forbund