Loading...

Regionsstævne, Vejle

21. april 2018 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 21.Apr 2018 på Vejle Atletik Stadion
Arrangør: Vejle IF
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1   7.31   NYGAARD Jeppe Ilsøe -9 Vejle IF    
2   7.43   CHRISTOFFERSEN Mathias M. -9 Vejle IF    
3   7.99   WINKEL Marius Ø. B. -9 Vejle IF    
4   8.91   NETSY-AFEDO Noah Løwe -9 Esbjerg AM    
5   9.51   GRØNKJÆR Louie Smed -11 Vejle IF    
 HEAT 2  w: -3.8m/s
1   7.84   LINDVED Jonas Kettner -9 Kolding KFUM    
2   7.96   ROS Samuel Voller -9 Esbjerg AM    
3   7.97   JENSEN Patrick O´Connor -9 Esbjerg AM    
4   9.52   NYGAARD Mikkel Ilsøe -11 Vejle IF    
5   9.68   RASMUSSEN Gustav -12 Vejle IF    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   NIELSEN Mathias B. -5 Kolding KFUM    
2   1.25   LUMBYE Marvin -6 Esbjerg AM    
3   1.20   STAPELFELD Nicky -6 Esbjerg AM    
  1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45  
Mathias B. Nielsen         o o o o xxx
Marvin Lumbye o o o o xo xxx      
Nicky Stapelfeld o o xo xo xxx        
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.09 +0.0   LUND Nina -1 Vejen AF    
  1.runde 2.runde  
Nina Lund 10.09 +0.0 9.94 -0.9
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.86 -0.2   BERTELSEN Hans Sækmose -4 Vejle IF    
2   10.79 -1.0   OVERGAARD Emil -4 HI Skanderborg Atletik    
3   10.29 -1.7   BOSSEN Torben -3 Kolding KFUM    
4   7.90 +0.0   LUNDGAARD-MADSEN Anders -4 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Hans Sækmose Bertelsen 10.21 -1.0 10.86 -0.2 10.37 -0.1
Emil Overgaard x   10.51 -2.5 10.79 -1.0
Torben Bossen 10.29 -1.7 x   8.18 -0.5
Anders Lundgaard-Madsen 7.26 +0.0 7.90 +0.0 7.71 -0.1
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.72 +1.3   KRUSE Rasmus -2 HI Skanderborg Atletik    
    DNS     STOJANOVIC Vuk -1 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rasmus Kruse 10.58 +0.2 10.61 -0.1 10.72 +1.3
  DRENGE 18-19 ÅR - TRESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.52 -0.6   LUNØ Mads -99 Kolding KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Lunø 12.52 -0.6 11.54 -0.8 x  
  MÆND SENIOR - TRESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.77 -0.9   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Bjørn Lundgaard-Madsen 8.77 -0.9 x   x  
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 11.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.93   TISSIER Nicoline -6 Esbjerg AM    
2   12.57   KNAUF Finja -5 Vejle IF    
3   12.03   SØNDERGAARD Ida -6 HI Skanderborg Atletik    
4   11.55   LILLEBÆK Ida -5 Vejle IF    
5   10.71   IPSEN Sofie -5 Vejle IF    
6   5.91   AA Emilia -6 Esbjerg AM    
7   5.80   LORENZ Clara -6 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nicoline Tissier 9.85 x 12.93
Finja Knauf 11.84 11.58 12.57
Ida Søndergaard 12.03 10.75 10.15
Ida Lillebæk 7.90 11.39 11.55
Sofie Ipsen 10.71 8.65 9.84
Emilia Aa 4.95 4.63 5.91
Clara Lorenz 5.80 5.80 5.36
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.6m/s
1   7.93   MØLLERSKOV Maja Amadeu -10 Esbjerg AM    
2   8.53   VRIES Sophia de -11 Esbjerg AM    
3   9.85   BERGGREEN Filippa Dyhr -11 Esbjerg AM    
    DNS   JENSEN Liva Bech -11 Esbjerg AM    
    DNS   KWANKYE Ashley A. -12 Vejle IF    
 HEAT 2  w: -2.8m/s
1   7.55   LARSEN Caroline Sølbech -9 Esbjerg AM    
2   7.78   SØRENSEN Cecilie Højbjerg -9 Esbjerg AM    
3   8.30   HUNDRUP Josefine -10 Esbjerg AM    
4   9.26   SKOVSBORG Ingrid -11 Esbjerg AM    
    DNS   PEDERSEN Sarah -9 Kolding KFUM    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 11.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -2.6m/s
1   10.49   FREDENSBORG Pernille -7 Esbjerg AM    
2   10.79   FRANDSEN Silje Falk -7 Vejen AF    
3   11.24   BUSCH Laura Kring -8 Vejle IF    
4   11.27   AMOATENG Felicity -8 Vejle IF    
5   11.62   HANSEN Alma Lou Fawolé -8 Vejen AF    
6   11.70   SJØRSLEV Mailin Martine -8 Vejle IF    
 HEAT 2  w: -1.9m/s
1   9.48   NISSEN Thea Søgård -7 Kolding KFUM    
2   10.23   MOBERG Signe -7 Vejle IF    
3   10.43   JANSEN Sofia Søndergaard -8 Vejle IF    
4   10.86   SØRENSEN Sofie Højbjerg -7 Esbjerg AM    
5   11.31   STRANDBYGAARD Caroline K. -7 Esbjerg AM    
    DNS   JENSEN Freja -7 Esbjerg AM    
 HEAT 3  w: -1.9m/s
1   9.43   FREDERIKSEN Amanda Paaske -7 Kolding KFUM    
2   10.05   JAKOBSEN Kirstine -7 Vejle IF    
3   10.18   BERTELSEN Agnete Vibe -8 Vejle IF    
4   10.46   NORDBY Mathilde Bank -8 Vejle IF    
5   10.81   MORTENSE Caroline Lomholt -8 Vejle IF    
6   11.05   BERGHOLT Ida -8 Vejle IF    
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.25  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.63   LARSEN Caroline Sølbech -9 Esbjerg AM    
2   20.71   SØRENSEN Cecilie Højbjerg -9 Esbjerg AM    
3   18.13   MØLLERSKOV Maja Amadeu -10 Esbjerg AM    
4   17.15   HUNDRUP Josefine -10 Esbjerg AM    
5   10.60   SKOVSBORG Ingrid -11 Esbjerg AM    
6   9.69   VRIES Sophia de -11 Esbjerg AM    
7   7.68   BERGGREEN Filippa Dyhr -11 Esbjerg AM    
    DNS   KWANKYE Ashley A. -12 Vejle IF    
    DNS   JENSEN Liva Bech -11 Esbjerg AM    
  1.runde  
Caroline Sølbech Larsen 28.63
Cecilie Højbjerg Sørensen 20.71
Maja Amadeu Møllerskov 18.13
Josefine Hundrup 17.15
Ingrid Skovsborg 10.60
Sophia de Vries 9.69
Filippa Dyhr Berggreen 7.68
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 11.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   10.05   NIELSE Sander Bilde Øbell -7 Vejle IF    
2   10.35   JENSEN Tristan E. Weiler -8 Aarhus 1900 A/M    
3   11.13   HALAGER Felix Nyborg -8 Vejle IF    
4   11.14   FREDERIKSEN Anton Paaske -8 Kolding KFUM    
5   11.80   GRØNKJÆR Sebastian Smed -8 Vejle IF    
6   11.85   RASMUSSEN Mads -7 Vejle IF    
7   11.93   MEISTRUP Lucas -7 Esbjerg AM    
    DNS   JOSEFSEN Nicolaj D. -8 Vejle IF    
 HEAT 2  w: -0.4m/s
1   9.28   BERNTH Sverre -7 Vejle IF    
2   9.67   ESKILDSEN Emil -8 Aarhus 1900 A/M    
3   10.12   KNAUF Lauri -8 Vejle IF    
4   10.18   KLOSTERMANN Sebastian -7 Esbjerg AM    
5   10.97   BÆKBY Sander Steen -7 Esbjerg AM    
6   11.36   STAPELFELD Kian -8 Esbjerg AM    
7   11.56   HANSEN Buster Leonhardt -8 Vejle IF    
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.56 +1.1   NYGAARD Jeppe Ilsøe -9 Vejle IF    
2   3.27 -1.3   ROS Samuel Voller -9 Esbjerg AM    
3   3.16 +0.0   LINDVED Jonas Kettner -9 Kolding KFUM    
4   2.90 -0.6   JENSEN Patrick O´Connor -9 Esbjerg AM    
5   2.88 -0.3   CHRISTOFFERSEN Mathias M. -9 Vejle IF    
6   2.67 -0.8   WINKEL Marius Ø. B. -9 Vejle IF    
7   2.36 -0.2   NETSY-AFEDO Noah Løwe -9 Esbjerg AM    
8   2.23 +0.0   GRØNKJÆR Louie Smed -11 Vejle IF    
9   2.22 +0.0   RASMUSSEN Gustav -12 Vejle IF    
    DNS     NYGAARD Mikkel Ilsøe -11 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jeppe Ilsøe Nygaard 3.33 +1.0 3.56 +1.1 3.42 -1.0
Samuel Voller Ros 3.11 -0.1 3.27 -1.3 3.20 +0.0
Jonas Kettner Lindved 3.10 -0.1 3.06 -0.5 3.16 +0.0
Patrick O´Connor Jensen 2.90 -0.6 2.81 +1.0 2.89 +0.2
Mathias M. Christoffersen 2.58 -0.7 2.83 +0.0 2.88 -0.3
Marius Ø. B. Winkel 2.67 -0.8 2.48 -2.8 2.59 +0.0
Noah Løwe Netsy-Afedo 2.34 -0.6 2.36 -0.2 2.34 +0.0
Louie Smed Grønkjær 2.23 +0.0 2.11 -2.0 2.19 +0.0
Gustav Rasmussen 1.72 +0.9 2.22 +0.0 1.97 -0.2
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.40  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.05   HANSEN Alma Lou Fawolé -8 Vejen AF    
2   6.01   NISSEN Thea Søgård -7 Kolding KFUM    
3   5.80   BERGHOLT Ida -8 Vejle IF    
4   5.32   JAKOBSEN Kirstine -7 Vejle IF    
5   5.31   MOBERG Signe -7 Vejle IF    
6   4.91   BERTELSEN Agnete Vibe -8 Vejle IF    
7   4.84   FRANDSEN Silje Falk -7 Vejen AF    
8   4.81   SØRENSEN Sofie Højbjerg -7 Esbjerg AM    
9   4.34   AMOATENG Felicity -8 Vejle IF    
10   4.10   FREDERIKSEN Amanda Paaske -7 Kolding KFUM    
11   4.01   STRANDBYGAARD Caroline K. -7 Esbjerg AM    
12   3.74   FREDENSBORG Pernille -7 Esbjerg AM    
13   3.52   JANSEN Sofia Søndergaard -8 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alma Lou Fawolé Hansen 6.05 5.87 6.02
Thea Søgård Nissen 5.59 6.01 5.40
Ida Bergholt 4.76 4.12 5.80
Kirstine Jakobsen 5.32 5.02 4.64
Signe Moberg 4.64 5.24 5.31
Agnete Vibe Bertelsen 4.91 4.86 x
Silje Falk Frandsen 3.92 3.69 4.84
Sofie Højbjerg Sørensen 4.81 4.41 4.49
Felicity Amoateng 3.72 4.34 4.10
Amanda Paaske Frederiksen 3.90 3.94 4.10
Caroline K. Strandbygaard 4.01 3.51 3.59
Pernille Fredensborg 2.94 3.74 3.42
Sofia Søndergaard Jansen 3.31 3.52 3.51
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -2.2m/s
1   12.13   LUMBYE Marvin -6 Esbjerg AM    
2   12.99   SØNDERUP Benjamin L. -6 Vejle IF    
3   13.09   FJORDVANG Mathi Elung -5 Vejle IF    
4   13.74   STAPELFELD Nicky -6 Esbjerg AM    
 HEAT 2  w: -2.4m/s
1   11.46   JOSEFSEN Magnus D. -5 Vejle IF    
2   12.64   NIELSEN Mathias B. -5 Kolding KFUM    
3   13.65   JENSEN Lasse Holm -5 Esbjerg AM    
4   13.67   JENSEN Mads Holm -5 Esbjerg AM    
5   13.84   RASMUSSEN Lukas -5 Vejle IF    
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1   11.40   AA Emilia -6 Esbjerg AM    
2   11.66   LILLEBÆK Ida -5 Vejle IF    
3   11.67   PRÆSTBRO Mie -5 Vejle IF    
4   11.90   PENSTOFT Lily -6 HI Skanderborg Atletik    
5   12.30   SØNDERGAARD Sofie -6 HI Skanderborg Atletik    
6   13.08   TISSIER Nicoline -6 Esbjerg AM    
7   13.12   LORENZ Clara -6 Esbjerg AM    
 HEAT 2  w: -3.0m/s
1   12.20   SALOMONSSON Emilie -6 HI Skanderborg Atletik    
2   12.86   LARSEN Kamille Sølvbech -6 Esbjerg AM    
3   12.87   BERG Nina van den -6 Vejle IF    
4   13.75   SØNDERGAARD Ida -6 HI Skanderborg Atletik    
5   13.93   KNAUF Finja -5 Vejle IF    
6   14.88   IPSEN Sofie -5 Vejle IF    
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.85 +0.8   BERNTH Sverre -7 Vejle IF    
2   3.80 +1.5   ESKILDSEN Emil -8 Aarhus 1900 A/M    
3   3.73 +1.3   JENSEN Tristan E. Weiler -8 Aarhus 1900 A/M    
4   3.64 +0.2   NIELSE Sander Bilde Øbell -7 Vejle IF    
5   3.49 +0.5   KLOSTERMANN Sebastian -7 Esbjerg AM    
6   3.41 +0.4   DIEMER Daniel Luther -7 Kolding KFUM    
7   w3.34 +2.2   KNAUF Lauri -8 Vejle IF    
    3.25 +0.0          
8   2.98 +0.9   BÆKBY Sander Steen -7 Esbjerg AM    
9   2.93 +0.6   STAPELFELD Kian -8 Esbjerg AM    
10   2.92 +1.3   RASMUSSEN Mads -7 Vejle IF    
11   2.83 +1.2   FREDERIKSEN Anton Paaske -8 Kolding KFUM    
12   2.59 +1.1   HANSEN Buster Leonhardt -8 Vejle IF    
13   2.40 +0.3   GRØNKJÆR Sebastian Smed -8 Vejle IF    
14   2.32 +0.0   MEISTRUP Lucas -7 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sverre Bernth 3.70 +1.6 3.69 +1.2 3.85 +0.8
Emil Eskildsen 3.75 +1.5 3.67 +0.0 3.80 +1.5
Tristan E. Weiler Jensen 3.65 +2.3 3.72 +0.3 3.73 +1.3
Sander Bilde Øbell Nielse 3.45 +1.6 3.64 +0.2 3.50 +1.5
Sebastian Klostermann 3.27 +1.2 3.32 +0.9 3.49 +0.5
Daniel Luther Diemer 3.27 +0.0 3.21 +0.0 3.41 +0.4
Lauri Knauf 3.24 +0.2 3.25 +0.0 3.34 +2.2
Sander Steen Bækby 2.93 +0.1 2.98 +0.9 2.93 +0.9
Kian Stapelfeld 2.90 +0.0 2.93 +0.6 2.90 +0.8
Mads Rasmussen 2.92 +1.3 2.90 +1.0 2.78 +1.1
Anton Paaske Frederiksen 2.51 +0.0 2.83 +1.2 2.73 +1.1
Buster Leonhardt Hansen 2.59 +1.1 2.58 +1.5 2.52 +1.7
Sebastian Smed Grønkjær 2.33 +0.0 2.40 +0.3 1.74 +2.1
Lucas Meistrup 2.09 +0.3 2.32 +0.0 2.28 +0.1
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.9m/s
1   14.36   HJULER Sofia -3 Esbjerg AM    
2   14.90   BERG Natasja van den -3 Vejle IF    
3   15.50   SØRENSEN Stine -4 Kolding KFUM    
4   17.35   FREDENSBORG Kamille -4 Esbjerg AM    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.24 +0.0   LARSEN Caroline Sølbech -9 Esbjerg AM    
2   2.98 -0.3   MØLLERSKOV Maja Amadeu -10 Esbjerg AM    
3   2.97 +0.0   SØRENSEN Cecilie Højbjerg -9 Esbjerg AM    
4   2.93 -0.2   VRIES Sophia de -11 Esbjerg AM    
5   2.90 +0.4   HUNDRUP Josefine -10 Esbjerg AM    
6   2.14 -0.8   SKOVSBORG Ingrid -11 Esbjerg AM    
7   1.98 +0.0   BERGGREEN Filippa Dyhr -11 Esbjerg AM    
    DNS     KWANKYE Ashley A. -12 Vejle IF    
    DNS     JENSEN Liva Bech -11 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Caroline Sølbech Larsen 3.24 +0.0 3.00 -0.6 3.07 -1.4
Maja Amadeu Møllerskov x   2.08 -1.0 2.98 -0.3
Cecilie Højbjerg Sørensen 2.97 +0.0 2.91 -1.0 2.92 +0.0
Sophia de Vries 2.93 -0.2 2.40 +0.1 2.41 -1.2
Josefine Hundrup 2.76 +0.0 2.69 -0.6 2.90 +0.4
Ingrid Skovsborg 2.09 +0.0 2.09 -0.1 2.14 -0.8
Filippa Dyhr Berggreen 1.98 +0.0 1.87 -2.6 1.71 -3.0
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.8m/s
1   12.56   BENFELDT Caroline -2 ROAR    
2   13.84   PEDERSEN Mathilde G. -2 Vejle IF    
3   14.43   ANDERSEN Sara Kjær -2 Vejle IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -2.8m/s
1   13.02   BERTELSEN Hans Sækmose -4 Vejle IF    
2   13.39   OVERGAARD Emil -4 HI Skanderborg Atletik    
3   13.68   NIELSEN Mikkel B. -3 Kolding KFUM    
    DNS   LUNDGAARD-MADSEN Anders -4 HI Skanderborg Atletik    
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.5m/s
1   11.51   ANDERSEN Daniel -1 Vejle IF    
2   11.72   SØRENSEN Rasmus -1 HI Skanderborg Atletik    
3   12.25   STOJANOVIC Vuk -1 SAK77    
4   12.60   STEFFENSEN Bertil -1 Vejle IF    
5   13.33   KRUSE Rasmus -2 HI Skanderborg Atletik    
    DNS   KJØLBYE Peter -1 Vejle IF    
    DNS   EILERTSEN Jonathan -1 Aarhus 1900 A/M    
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.3m/s
1   11.63   LUNØ Mads -99 Kolding KFUM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.3m/s
1   11.31   CHRISTIANSEN Alex Futtrup -97 Kolding KFUM    
  MÆND SENIOR - 100 METER LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -3.3m/s
1   12.06   FILSØ Kasper -90 Vejle IF    
    DNS   KRSO Amar -89 Esbjerg AM    
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.20  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.95   CHRISTOFFERSEN Mathias M. -9 Vejle IF    
2   28.04   NYGAARD Jeppe Ilsøe -9 Vejle IF    
3   24.92   LINDVED Jonas Kettner -9 Kolding KFUM    
4   19.63   NETSY-AFEDO Noah Løwe -9 Esbjerg AM    
5   18.22   JENSEN Patrick O´Connor -9 Esbjerg AM    
6   17.72   ROS Samuel Voller -9 Esbjerg AM    
7   16.70   GRØNKJÆR Louie Smed -11 Vejle IF    
8   12.95   WINKEL Marius Ø. B. -9 Vejle IF    
9   8.54   RASMUSSEN Gustav -12 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathias M. Christoffersen 25.34 28.95 26.62
Jeppe Ilsøe Nygaard 27.75 27.03 28.04
Jonas Kettner Lindved 20.89 24.26 24.92
Noah Løwe Netsy-Afedo 15.96 15.15 19.63
Patrick O´Connor Jensen 18.22 17.81 16.46
Samuel Voller Ros 16.80 17.72 17.44
Louie Smed Grønkjær x 16.70 15.70
Marius Ø. B. Winkel 12.95 7.95 x
Gustav Rasmussen 8.54 5.30 x
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 12.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1   31.01   AA Emilia -6 Esbjerg AM    
2   31.59   PRÆSTBRO Mie -5 Vejle IF    
3   34.00   LARSEN Kamille Sølvbech -6 Esbjerg AM    
4   37.18   KNAUF Finja -5 Vejle IF    
 HEAT 2  w: -1.6m/s
1   31.53   LILLEBÆK Ida -5 Vejle IF    
2   31.56   SALOMONSSON Emilie -6 HI Skanderborg Atletik    
3   34.63   BERG Nina van den -6 Vejle IF    
4   40.68   IPSEN Sofie -5 Vejle IF    
    0.00   TISSIER Nicoline -6 Esbjerg AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 12.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: -0.2m/s
1   31.73   NIELSEN Mathias B. -5 Kolding KFUM    
2   35.05   RASMUSSEN Lukas -5 Vejle IF    
    DNS   STAPELFELD Nicky -6 Esbjerg AM    
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   28.31   JOSEFSEN Magnus D. -5 Vejle IF    
2   32.25   LUMBYE Marvin -6 Esbjerg AM    
3   34.99   SØNDERUP Benjamin L. -6 Vejle IF    
4   35.67   JENSEN Lasse Holm -5 Esbjerg AM    
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.04 -0.9   NISSEN Thea Søgård -7 Kolding KFUM    
2   3.72 -2.3   BERTELSEN Agnete Vibe -8 Vejle IF    
3   3.71 +0.5   JAKOBSEN Kirstine -7 Vejle IF    
4   3.68 +0.0   FREDERIKSEN Amanda Paaske -7 Kolding KFUM    
5   3.48 -1.9   NORDBY Mathilde Bank -8 Vejle IF    
6   3.03 +0.0   JANSEN Sofia Søndergaard -8 Vejle IF    
7   2.98 +0.0   HANSEN Alma Lou Fawolé -8 Vejen AF    
8   2.95 +0.7   STRANDBYGAARD Caroline K. -7 Esbjerg AM    
9   2.92 +1.0   BERGHOLT Ida -8 Vejle IF    
10   2.87 -1.2   MORTENSE Caroline Lomholt -8 Vejle IF    
11   2.86 +0.0   FREDENSBORG Pernille -7 Esbjerg AM    
12   2.85 +0.0   SØRENSEN Sofie Højbjerg -7 Esbjerg AM    
13   2.70 -1.7   AMOATENG Felicity -8 Vejle IF    
14   2.58 -0.2   BUSCH Laura Kring -8 Vejle IF    
15   2.49 +0.5   SJØRSLEV Mailin Martine -8 Vejle IF    
16   2.45 -1.1   FRANDSEN Silje Falk -7 Vejen AF    
    DNS     MOBERG Signe -7 Vejle IF    
    DNS     JENSEN Freja -7 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Thea Søgård Nissen 3.66 +2.1 4.04 -0.9 3.80 -1.4
Agnete Vibe Bertelsen 3.72 -2.3 3.52 -0.5 3.62 +0.0
Kirstine Jakobsen 3.58 +0.0 3.71 +0.5 3.54 -0.1
Amanda Paaske Frederiksen 3.68 +0.0 3.66 -0.7 3.12 -0.3
Mathilde Bank Nordby 3.48 -1.9 3.37 +0.3 3.43 -1.1
Sofia Søndergaard Jansen 3.03 +0.0 2.90 -0.7 3.01 +0.0
Alma Lou Fawolé Hansen 2.91 +0.0 2.98 +0.0 2.90 -0.3
Caroline K. Strandbygaard 2.95 +0.7 2.62 -1.8 2.82 -0.5
Ida Bergholt 2.80 -1.6 2.78 +0.8 2.92 +1.0
Caroline Lomholt Mortense 2.87 -1.2 2.77 -0.1 2.75 +0.0
Pernille Fredensborg 2.56 -1.2 2.86 +0.0 2.47 -1.9
Sofie Højbjerg Sørensen 2.63 +0.0 2.85 +0.0 2.82 -0.3
Felicity Amoateng 2.70 -1.7 2.43 +0.0 2.56 -1.2
Laura Kring Busch 2.17 +0.0 2.56 +0.4 2.58 -0.2
Mailin Martine Sjørslev 2.39 -1.3 2.32 -1.1 2.49 +0.5
Silje Falk Frandsen 2.45 -1.1 2.29 +0.0 2.11 -1.8
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 12.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.31   BOSSEN Torben -3 Kolding KFUM    
2   42.35   BERTELSEN Hans Sækmose -4 Vejle IF    
    DNS   NIELSEN Mikkel B. -3 Kolding KFUM    
    DNS   PAGLIAI Tommaso -4 AGF Atletik    
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 12.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.15   KIPLAGAT Emma -4 Kolding KFUM    
2   50.28   HJULER Sofia -3 Esbjerg AM    
    DNS   JØRGENSEN Marie-Louise -3 Kolding KFUM    
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   59.48   SÆKMOSE Sarah -2 Vejle IF    
2   1.05.28   EKHOLM Emilie -2 Hellas Roskilde    
    0.00   PEDERSEN Mathilde G. -2 Vejle IF    
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.91   GISSEL Christoffer -1 SAK77    
2   55.04   JENSEN Christoffer E. -1 Vejle IF    
3   56.05   KONDRUP Victor Kiplagat -2 Kolding KFUM    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   LILLEBÆK Ida -5 Vejle IF    
2   1.35   AA Emilia -6 Esbjerg AM    
3   1.20   PRÆSTBRO Mie -5 Vejle IF    
4   1.15   LARSEN Kamille Sølvbech -6 Esbjerg AM    
5   1.10   LORENZ Clara -6 Esbjerg AM    
6   1.10   IPSEN Sofie -5 Vejle IF    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45  
Ida Lillebæk o o o o o o o o o xxx
Emilia Aa         o o o o xxx  
Mie Præstbro o xo xo o xo xxx        
Kamille Sølvbech Larsen o o xo o xxx          
Clara Lorenz o o o xxx            
Sofie Ipsen o o xxo xxx            
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.05   BERNTH Sverre -7 Vejle IF    
2   6.03   KLOSTERMANN Sebastian -7 Esbjerg AM    
3   5.68   RASMUSSEN Mads -7 Vejle IF    
4   5.60   KNAUF Lauri -8 Vejle IF    
5   5.30   ESKILDSEN Emil -8 Aarhus 1900 A/M    
6   5.16   JENSEN Tristan E. Weiler -8 Aarhus 1900 A/M    
7   4.93   BÆKBY Sander Steen -7 Esbjerg AM    
8   4.14   MEISTRUP Lucas -7 Esbjerg AM    
9   3.92   HANSEN Buster Leonhardt -8 Vejle IF    
10   3.54   GRØNKJÆR Sebastian Smed -8 Vejle IF    
11   3.47   FREDERIKSEN Anton Paaske -8 Kolding KFUM    
12   3.15   STAPELFELD Kian -8 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sverre Bernth 6.05 5.84 5.81
Sebastian Klostermann 5.73 5.98 6.03
Mads Rasmussen x 5.12 5.68
Lauri Knauf 5.60 5.12 5.53
Emil Eskildsen 5.25 5.30 4.88
Tristan E. Weiler Jensen 4.53 5.16 4.41
Sander Steen Bækby 4.93 4.40 4.81
Lucas Meistrup 4.14 2.64 3.16
Buster Leonhardt Hansen 3.88 3.92 3.59
Sebastian Smed Grønkjær 3.48 3.54 3.13
Anton Paaske Frederiksen 2.65 3.47 3.40
Kian Stapelfeld x 3.15 x
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 13.00  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.79   NIELSEN Mathias B. -5 Kolding KFUM    
2   27.92   JOSEFSEN Magnus D. -5 Vejle IF    
3   22.30   JENSEN Mads Holm -5 Esbjerg AM    
4   20.67   LUMBYE Marvin -6 Esbjerg AM    
5   19.41   JENSEN Lasse Holm -5 Esbjerg AM    
6   19.28   STAPELFELD Nicky -6 Esbjerg AM    
7   15.60   FJORDVANG Mathi Elung -5 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathias B. Nielsen 26.25 28.79 23.14
Magnus D. Josefsen x 27.92 24.06
Mads Holm Jensen 21.19 22.30 21.87
Marvin Lumbye 17.74 20.08 20.67
Lasse Holm Jensen 18.91 x 19.41
Nicky Stapelfeld 14.79 19.28 13.45
Mathi Elung Fjordvang 11.95 15.60 9.50
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 13.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.02   NØRGAARD Søren -99 Kolding KFUM    
2   56.19   MUNKSGAARD Mads Emil -99 Kolding KFUM    
  MÆND SENIOR - 400 METER LØR KL. 13.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   52.96   KRSO Amar -89 Esbjerg AM    
2   1.01.57   TOY Steven -56 Esbjerg AM    
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER LØR KL. 13.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   1.22.04   JENSEN Patrick O´Connor -9 Esbjerg AM    
2   1.28.86   ROS Samuel Voller -9 Esbjerg AM    
3   1.46.74   NETSY-AFEDO Noah Løwe -9 Esbjerg AM    
4   1.48.64   RASMUSSEN Gustav -12 Vejle IF    
    DNS   NYGAARD Mikkel Ilsøe -11 Vejle IF    
 HEAT 2
1   1.20.08   NYGAARD Jeppe Ilsøe -9 Vejle IF    
2   1.21.26   LINDVED Jonas Kettner -9 Kolding KFUM    
3   1.21.94   CHRISTOFFERSEN Mathias M. -9 Vejle IF    
4   1.42.20   WINKEL Marius Ø. B. -9 Vejle IF    
5   1.50.14   GRØNKJÆR Louie Smed -11 Vejle IF    
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER LØR KL. 13.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   1.30.74   LARSEN Caroline Sølbech -9 Esbjerg AM    
2   1.41.70   VRIES Sophia de -11 Esbjerg AM    
3   1.44.90   HUNDRUP Josefine -10 Esbjerg AM    
    DNS   JENSEN Liva Bech -11 Esbjerg AM    
 HEAT 2
1   1.27.48   SØRENSEN Cecilie Højbjerg -9 Esbjerg AM    
2   1.36.04   MØLLERSKOV Maja Amadeu -10 Esbjerg AM    
3   1.50.92   SKOVSBORG Ingrid -11 Esbjerg AM    
4   1.51.78   BERGGREEN Filippa Dyhr -11 Esbjerg AM    
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.25  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.74   ARENTSEN Laura -3 Kolding KFUM    
2   11.36   FREDENSBORG Kamille -4 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Laura Arentsen 12.95 x 16.74
Kamille Fredensborg 11.31 11.36 10.45
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.25  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.63   ANDERSEN Sara Kjær -2 Vejle IF    
2   26.30   SIMONSEN Lydia -1 Aarhus 1900 A/M    
3   19.39   SÆKMOSE Sarah -2 Vejle IF    
    DNS   LUND Nina -1 Vejen AF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sara Kjær Andersen 33.09 x 34.63
Lydia Simonsen x 22.18 26.30
Sarah Sækmose 16.92 17.48 19.39
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.25  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   22.49   OVERGAARD Emil -4 HI Skanderborg Atletik    
2   20.91   BERTELSEN Hans Sækmose -4 Vejle IF    
    X   BOSSEN Torben -3 Kolding KFUM    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emil Overgaard 16.56 21.13 22.49
Hans Sækmose Bertelsen x 20.91 x
Torben Bossen x x x
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST LØR KL. 13.25  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   28.52   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Bjørn Lundgaard-Madsen 27.12 x 28.52
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.30.18   FREDERIKSEN Amanda Paaske -7 Kolding KFUM    
2   3.49.73   NISSEN Thea Søgård -7 Kolding KFUM    
3   4.03.41   FREDENSBORG Pernille -7 Esbjerg AM    
4   4.03.69   STRANDBYGAARD Caroline K. -7 Esbjerg AM    
5   4.11.13   BERTELSEN Agnete Vibe -8 Vejle IF    
6   4.17.64   MOBERG Signe -7 Vejle IF    
7   4.20.54   SØRENSEN Sofie Højbjerg -7 Esbjerg AM    
8   4.27.84   NORDBY Mathilde Bank -8 Vejle IF    
9   4.28.79   JANSEN Sofia Søndergaard -8 Vejle IF    
10   4.33.17   BERGHOLT Ida -8 Vejle IF    
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.45.95   ESKILDSEN Emil -8 Aarhus 1900 A/M    
2   3.46.50   NIELSE Sander Bilde Øbell -7 Vejle IF    
3   3.51.43   FREDERIKSEN Anton Paaske -8 Kolding KFUM    
4   4.03.02   DIEMER Daniel Luther -7 Kolding KFUM    
5   4.04.82   KNAUF Lauri -8 Vejle IF    
6   4.05.75   GRØNKJÆR Sebastian Smed -8 Vejle IF    
7   4.12.97   JENSEN Tristan E. Weiler -8 Aarhus 1900 A/M    
8   4.20.43   RASMUSSEN Mads -7 Vejle IF    
9   4.20.70   BÆKBY Sander Steen -7 Esbjerg AM    
10   4.23.33   HALAGER Felix Nyborg -8 Vejle IF    
11   4.39.45   STAPELFELD Kian -8 Esbjerg AM    
    DNS   KLOSTERMANN Sebastian -7 Esbjerg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.05.90   PRÆSTBRO Mie -5 Vejle IF    
2   4.11.23   TISSIER Nicoline -6 Esbjerg AM    
3   4.31.26   KNAUF Finja -5 Vejle IF    
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.17.66   NIELSEN Mathias B. -5 Kolding KFUM    
2   3.40.69   RASMUSSEN Lukas -5 Vejle IF    
3   3.41.37   LUMBYE Marvin -6 Esbjerg AM    
4   3.44.57   JENSEN Mads Holm -5 Esbjerg AM    
5   3.51.36   JENSEN Lasse Holm -5 Esbjerg AM    
    DNS   STAPELFELD Nicky -6 Esbjerg AM    
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.31.42   FREDENSBORG Kamille -4 Esbjerg AM    
    0.00   ARENTSEN Laura -3 Kolding KFUM    
    DNS   KIPLAGAT Emma -4 Kolding KFUM    
    DNS   JØRGENSEN Marie-Louise -3 Kolding KFUM    
  KVINDER SENIOR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.57.80   GRØNDAHL Camilla -90 Aarhus Fremad Atletik    
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.54.27   NIELSEN Mikkel B. -3 Kolding KFUM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.33.57   SCHMIDT Jonas -1 Odense Atletik    
2   4.37.97   KONDRUP Victor Kiplagat -2 Kolding KFUM    
3   4.55.48   NIELSEN Nikolaj -1 VIES    
4   4.57.52   SØNDERGAARD Tobias -1 AGF Atletik    
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.01.82   HALL Magnus Nyman -99 Aarhus 1900 A/M    
2   4.30.99   NIELSEN Jens Lindhard Aarhus Fremad Atletik    
3   4.33.30   BENGTSON August Runge -99 Aalborg Road Runners Club    
  DRENGE 20-22 ÅR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.21.71   ROGERS Charlie -97 Aarhus 1900 A/M    
  MÆND SENIOR - 1500 METER LØR KL. 14.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.51.96   JOHANSEN Peter -70 Aarhus Fremad Atletik    
    DNS   JENSEN Mads Tudvad -60 Aarhus 1900 A/M    
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   32.40   Ingrid Skovsborg -11
Josefine Hundrup -10
Maja Amadeu Møllerskov -10
Filippa Dyhr Berggreen -11
Esbjerg AM    
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.63   Noah Løwe Netsy-Afedo -9
Patrick O´Connor Jensen -9
Cecilie Højbjerg Sørensen -9
Caroline Sølbech Larsen -9
Esbjerg AM - Mix    
2   36.03   Jeppe Ilsøe Nygaard -9
Louie Smed Grønkjær -11
Gustav Rasmussen -12
Mathias M. Christoffersen -9
Vejle IF    
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   42.02   Mathilde Bank Nordby -8
Kirstine Jakobsen -7
Felicity Amoateng -8
Signe Moberg -7
Vejle IF    
2   43.49   Pernille Fredensborg -7
Sofie Højbjerg Sørensen -7
Cecilie Højbjerg Sørensen -9
Caroline K. Strandbygaard -7
Esbjerg AM    
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.49   Anton Paaske Frederiksen -8
Thea Søgård Nissen -7
Amanda Paaske Frederiksen -7
Daniel Luther Diemer -7
Kolding KFUM    
2   40.57   Sverre Bernth -7
Mads Rasmussen -7
Sander Bilde Øbell Nielse -7
Lauri Knauf -8
Vejle IF - hold 1    
3   44.86   Sebastian Smed Grønkjær -8
Felix Nyborg Halager -8
Ida Bergholt -8
Sofia Søndergaard Jansen -8
Vejle IF - Mix    
4   47.95   Kian Stapelfeld -8
Lucas Meistrup -7
Sander Steen Bækby -7
Sebastian Klostermann -7
Esbjerg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   49.21   Lily Penstoft -6
Emilie Salomonsson -6
Ida Søndergaard -6
Sofie Søndergaard -6
HI Skanderborg Atletik    
2   49.79   Finja Knauf -5
Mie Præstbro -5
Nina van den Berg -6
Ida Lillebæk -5
Vejle IF    
3   50.44   Clara Lorenz -6
Nicoline Tissier -6
Kamille Sølvbech Larsen -6
Emilia Aa -6
Esbjerg AM    
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET LØR KL. 15.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   51.40   Lasse Holm Jensen -5
Nicky Stapelfeld -6
Marvin Lumbye -6
Mads Holm Jensen -5
Esbjerg AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   54.12   Laura Arentsen -3
Mikkel B. Nielsen -3
Torben Bossen -3
Stine Sørensen -4
Kolding KFUM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.64   Bertil Steffen-VIF -1
Jonathan Ejlertsen-Å1900 -1
Christoffer Gissel-SAK77 -1
Christoffer E. Jensen-VIF -1
VIES    
2   48.51   Rasmus Kruse -2
Emil Overgaard -4
Simon Pultz Holm -4
Rasmus Sørensen -1
HI Skanderborg Atletik    
  MÆND SENIOR - 4 X 100 M STAFET LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.02   Søren Nørgaard -99
Amar Krso (Esbjerg AM) -89
Mads Emil Munksgaard -99
Alex Futtrup Christiansen -97
Kolding KFUM - Mix    
2   45.50   Peter Kjølbye -1
Daniel Andersen -1
Tim Grønbæk Lihn
Kasper Filsø -90
Vejle IF    


Genereret af MARS version 2.0.0.390 søndag den 22. april 2018 klokken 11:10

© Copyright Dansk Atletik Forbund