Loading...

Øst/Vest mangekamp, Greve

12. maj 2018 · Jesper Frænde

RESULTATER
MANGEKAMP
ØST/VEST
den 12.+13. maj 2018 på Greve Stadion
Arrangør: Greve Atletik
  PIGER 10 ÅR - 3 KAMP LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2505 -0.5   Viola Lei Hansgaard -2008 Trongården IF    
2   2414 +0.4   Louise Lehman Jensen -2008 Frederiksberg IF    
3   2400 +1.1   Clara Vejlgaard -2008 Sparta    
4   2392 -0.4   Esther Falck -2008 Sparta    
5   2150 -0.5   Sofie Olesen -2008 Greve Atletik    
6   1764 +0.2   Queen Riege -2008 Sparta    
7   1061 +1.9   Siri Nissen Thyrsted -2008 Amager Atletik Club    
    1000 60 KU BO  
Viola Lei Hansgaard R   10.21   1.17 7.49  
Trongården IF P   766   792 947  
2505p -0.5 W   -1.0        
Louise Lehman Jensen R   10.07 3.74     34.11
Frederiksberg IF P   807 816     791
2414p +0.4 W   -1.0 +1.8      
Clara Vejlgaard R   10.06 3.52   6.82  
Sparta P   810 726   864  
2400p +1.1 W   -1.0 +3.1      
Esther Falck R   9.66 3.88     27.49
Sparta P   933 872     587
2392p -0.4 W   -1.0 +0.2      
Sofie Olesen R   9.39 3.52   4.00  
Greve Atletik P   1019 726   405  
2150p -0.5 W   -1.0 +0.0      
Queen Riege R   9.84 3.92     X
Sparta P   877 887     0
1764p +0.2 W   -1.0 +1.3      
Siri Nissen Thyrsted R 4.08.51   2.95     10.88
Amager Atletik Club P 593   468     0
1061p +1.9 W     +1.9      
  PIGER 10 ÅR - 1000 METER LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.08.51   Siri Nissen Thyrsted -2008 Amager Atletik Club 593p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   593p   Siri Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
  PIGER 10 ÅR - 60 METER LØR KL. 10.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   9.39   Sofie Olesen -2008 Greve Atletik 1019p  
2   9.66   Esther Falck -2008 Sparta 933p  
3   9.84   Queen Riege -2008 Sparta 877p  
4   10.06   Clara Vejlgaard -2008 Sparta 810p  
5   10.07   Louise Lehman Jensen -2008 Frederiksberg IF 807p  
6   10.21   Viola Lei Hansgaard -2008 Trongården IF 766p  
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1019p   Sofie Olesen Greve Atletik    
2   933p   Esther Falck Sparta    
3   877p   Queen Riege Sparta    
4   810p   Clara Vejlgaard Sparta    
5   807p   Louise Lehman Jensen Frederiksberg IF    
6   766p   Viola Lei Hansgaard Trongården IF    
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.92 +1.3   Queen Riege -2008 Sparta 887p  
2   3.88 +0.2   Esther Falck -2008 Sparta 872p  
3   3.74 +1.8   Louise Lehman Jensen -2008 Frederiksberg IF 816p  
4   3.52 +0.0   Sofie Olesen -2008 Greve Atletik 726p  
5   w3.52 +3.1   Clara Vejlgaard -2008 Sparta 726p  
    3.34 +1.8          
6   2.95 +1.9   Siri Nissen Thyrsted -2008 Amager Atletik Club 468p  
    DNS     Viola Lei Hansgaard -2008 Trongården IF    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Queen Riege x     3.76 +1.5 824p 3.92 +1.3 887p
Esther Falck 3.58 +0.0 751p 3.88 +0.2 872p 3.59 +2.6 755p
Louise Lehman Jensen 3.53 +1.3 730p 3.53 +1.4 730p 3.74 +1.8 816p
Sofie Olesen 3.52 +0.0 726p 3.33 +0.8 644p 3.38 +1.8 666p
Clara Vejlgaard 3.30 +0.3 630p 3.52 +3.1 726p 3.34 +1.8 648p
Siri Nissen Thyrsted 2.95 +1.9 468p 2.44 +1.6 210p 2.87 +2.1 429p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1805p   Esther Falck Sparta    
2   1764p   Queen Riege Sparta    
3   1745p   Sofie Olesen Greve Atletik    
4   1623p   Louise Lehman Jensen Frederiksberg IF    
5   1536p   Clara Vejlgaard Sparta    
6   1061p   Siri Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
  PIGER 10 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.55  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.17   Viola Lei Hansgaard -2008 Trongården IF 792p  
  1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20  
  599p 648p 697p 745p 792p 838p  
Viola Lei Hansgaard xo o o o xxo xxx
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   1558p   Viola Lei Hansgaard Trongården IF    
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.49   Viola Lei Hansgaard -2008 Trongården IF 947p  
2   6.82   Clara Vejlgaard -2008 Sparta 864p  
3   4.00   Sofie Olesen -2008 Greve Atletik 405p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Viola Lei Hansgaard 7.49 947p 7.25 918p 7.03 891p
Clara Vejlgaard 6.24 783p 6.82 864p 6.47 816p
Sofie Olesen 4.00 405p 3.60 326p 3.30 264p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   2505p   Viola Lei Hansgaard Trongården IF    
2   2400p   Clara Vejlgaard Sparta    
3   2150p   Sofie Olesen Greve Atletik    
  PIGER 10 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   34.11   Louise Lehman Jensen -2008 Frederiksberg IF 791p  
2   27.49   Esther Falck -2008 Sparta 587p  
3   10.88   Siri Nissen Thyrsted -2008 Amager Atletik Club    
    X   Queen Riege -2008 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Louise Lehman Jensen x   34.08 790p 34.11 791p
Esther Falck 26.68 560p 27.49 587p 25.83 530p
Siri Nissen Thyrsted 4.89   10.88   7.88  
Queen Riege x   x   x  
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   2414p   Louise Lehman Jensen Frederiksberg IF    
2   2392p   Esther Falck Sparta    
3   1764p   Queen Riege Sparta    
4   1061p   Siri Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
  PIGER 11 ÅR - 3 KAMP LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3315 +0.0   Grace Dahi -2007 Greve Atletik    
2   3092 +0.8   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC    
3   2922 +0.9   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta    
4   1974 +0.7   Mikkeline Lund -2007 Greve Atletik    
5   1771 +1.6   Anna Johansson -2007 Bagsværd AC    
6   1740 +0.4   Anna Nova Kronberg Anders -2007 Amager Atletik Club    
7   1442 +0.2   Louise C.B. Jessen -2007 Frederiksberg IF    
    1000 60 KU BO  
Grace Dahi R   8.77   1.32 8.71  
Greve Atletik P   1229   1012 1074  
3315p +0.0 W   +0.0        
Freja Isabel Knudsen R   8.81 4.51   6.23  
Bagsværd AC P   1215 1095   782  
3092p +0.8 W   +0.0 +1.6      
Amalie Sofie Nielsen R   9.50 4.14   7.68  
Sparta P   984 969   969  
2922p +0.9 W   +0.0 +1.7      
Mikkeline Lund R   10.65 3.41   5.39  
Greve Atletik P   642 679   653  
1974p +0.7 W   +0.0 +1.4      
Anna Johansson R 4.06.65   3.27   4.75  
Bagsværd AC P 610   617   544  
1771p +1.6 W     +1.6      
Anna Nova Kronberg Anders R   10.80 3.11   5.04  
Amager Atletik Club P   602 544   594  
1740p +0.4 W   +0.0 +0.7      
Louise C.B. Jessen R   11.15 3.08     22.29
Frederiksberg IF P   512 530     400
1442p +0.2 W   +0.0 +0.3      
  PIGER 11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.06.65   Anna Johansson -2007 Bagsværd AC 610p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   610p   Anna Johansson Bagsværd AC    
  PIGER 11 ÅR - 60 METER LØR KL. 10.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   8.77   Grace Dahi -2007 Greve Atletik 1229p  
2   8.81   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 1215p  
3   9.50   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 984p  
4   10.65   Mikkeline Lund -2007 Greve Atletik 642p  
5   10.80   Anna Nova Kronberg Anders -2007 Amager Atletik Club 602p  
6   11.15   Louise C.B. Jessen -2007 Frederiksberg IF 512p  
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1229p   Grace Dahi Greve Atletik    
2   1215p   Freja Isabel Knudsen Bagsværd AC    
3   984p   Amalie Sofie Nielsen Sparta    
4   642p   Mikkeline Lund Greve Atletik    
5   602p   Anna Nova Kronberg Anders Amager Atletik Club    
6   512p   Louise C.B. Jessen Frederiksberg IF    
  PIGER 11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.51 +1.6   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 1095p  
2   4.14 +1.7   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 969p  
3   3.41 +1.4   Mikkeline Lund -2007 Greve Atletik 679p  
4   3.27 +1.6   Anna Johansson -2007 Bagsværd AC 617p  
5   3.11 +0.7   Anna Nova Kronberg Anders -2007 Amager Atletik Club 544p  
6   3.08 +0.3   Louise C.B. Jessen -2007 Frederiksberg IF 530p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Freja Isabel Knudsen 4.37 +0.4 1049p 4.48 +0.3 1086p 4.51 +1.6 1095p
Amalie Sofie Nielsen 3.87 +0.8 868p 3.86 +1.9 864p 4.14 +1.7 969p
Mikkeline Lund 3.14 +0.0 558p 3.39 +0.8 670p 3.41 +1.4 679p
Anna Johansson 2.86 +0.7 425p 3.18 +1.6 576p 3.27 +1.6 617p
Anna Nova Kronberg Anders 2.91 +1.6 449p 3.11 +0.7 544p 2.83 +1.1 410p
Louise C.B. Jessen 3.08 +0.3 530p 3.00 +1.9 492p 3.07 +1.7 525p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2310p   Freja Isabel Knudsen Bagsværd AC    
2   1953p   Amalie Sofie Nielsen Sparta    
3   1321p   Mikkeline Lund Greve Atletik    
4   1227p   Anna Johansson Bagsværd AC    
5   1146p   Anna Nova Kronberg Anders Amager Atletik Club    
6   1042p   Louise C.B. Jessen Frederiksberg IF    
  PIGER 11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.55  
  ( VED 100M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.32   Grace Dahi -2007 Greve Atletik 1012p  
  1.08 1.11 1.14 1.17 1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35  
  648p 697p 745p 792p 838p 883p 927p 970p 1012p 1053p  
Grace Dahi o o o o o o xo o xo xxx
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2241p   Grace Dahi Greve Atletik    
  PIGER 11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.71   Grace Dahi -2007 Greve Atletik 1074p  
2   7.68   Amalie Sofie Nielsen -2007 Sparta 969p  
3   6.23   Freja Isabel Knudsen -2007 Bagsværd AC 782p  
4   5.39   Mikkeline Lund -2007 Greve Atletik 653p  
5   5.04   Anna Nova Kronberg Anders -2007 Amager Atletik Club 594p  
6   4.75   Anna Johansson -2007 Bagsværd AC 544p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Grace Dahi 7.54 953p 8.44 1049p 8.71 1074p
Amalie Sofie Nielsen 7.53 952p 7.30 924p 7.68 969p
Freja Isabel Knudsen x   6.20 778p 6.23 782p
Mikkeline Lund 5.39 653p 3.88 382p 4.97 582p
Anna Nova Kronberg Anders 5.01 589p 5.04 594p 4.43 486p
Anna Johansson 4.18 439p 4.33 468p 4.75 544p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3315p   Grace Dahi Greve Atletik    
2   3092p   Freja Isabel Knudsen Bagsværd AC    
3   2922p   Amalie Sofie Nielsen Sparta    
4   1974p   Mikkeline Lund Greve Atletik    
5   1771p   Anna Johansson Bagsværd AC    
6   1740p   Anna Nova Kronberg Anders Amager Atletik Club    
  PIGER 11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   22.29   Louise C.B. Jessen -2007 Frederiksberg IF 400p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Louise C.B. Jessen x   22.29 400p 17.70 215p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   1442p   Louise C.B. Jessen Frederiksberg IF    
  PIGER 12 ÅR - 5 KAMP LØR KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3487 +0.5   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta    
2   2429 +0.6   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik    
3   2406 +1.2   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik    
4   2377 +0.9   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club    
5   2091 +0.7   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC    
6   1570 +0.8   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik    
7   1272 +1.2   Frida Revall -2006 Greve Atletik    
    60H KU SP 600  
Luna Frid Hanberg R 12.73 10.64 4.18 27.75 2.06.56
Sparta P 537 922 539 776 713
3487p +0.5 W -0.2   +1.2    
Selma Reckzen R 12.48 6.02 4.20 12.84 2.10.86
Greve Atletik P 574 403 545 250 657
2429p +0.6 W -0.2   +1.3    
Lyng Mellergaard R 13.45 7.10 3.77 15.35 2.09.04
Greve Atletik P 438 542 403 342 681
2406p +1.2 W -0.2   +2.6    
Ada Nissen Thyrsted R 12.38 5.31 4.08 12.13 2.03.53
Amager Atletik Club P 589 306 505 224 753
2377p +0.9 W -0.2   +1.9    
Sophia Bosack R 13.09 5.68 3.70 11.64 2.10.49
Bagsværd AC P 486 357 380 206 662
2091p +0.7 W -0.2   +1.5    
Jasmin Holmgaard R 15.14 4.83 3.75 7.89 2.13.57
Greve Atletik P 248 237 397 64 624
1570p +0.8 W -0.2   +1.7    
Frida Revall R 18.41 4.80 3.52 6.83 2.12.09
Greve Atletik P 51 233 322 24 642
1272p +1.2 W -0.2   +2.6    
  PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -0.2m/s
1   12.38   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club 589p  
2   12.48   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik 574p  
3   12.73   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta 537p  
4   13.09   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 486p  
5   13.45   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 438p  
6   15.14   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik 248p  
7   18.41   Frida Revall -2006 Greve Atletik 51p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   589p   Ada Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
2   574p   Selma Reckzen Greve Atletik    
3   537p   Luna Frid Hanberg Sparta    
4   486p   Sophia Bosack Bagsværd AC    
5   438p   Lyng Mellergaard Greve Atletik    
6   248p   Jasmin Holmgaard Greve Atletik    
7   51p   Frida Revall Greve Atletik    
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   10.64   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta 922p  
2   7.10   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 542p  
3   6.02   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik 403p  
4   5.68   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 357p  
5   5.31   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club 306p  
6   4.83   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik 237p  
7   4.80   Frida Revall -2006 Greve Atletik 233p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Luna Frid Hanberg 10.64 922p 10.20 881p 9.91 853p
Lyng Mellergaard 7.10 542p 6.84 509p 6.69 490p
Selma Reckzen 5.96 395p 6.02 403p 5.75 366p
Sophia Bosack x   5.68 357p 4.99 260p
Ada Nissen Thyrsted 5.31 306p 5.24 296p 5.03 266p
Jasmin Holmgaard 4.83 237p 4.02 117p 4.05 121p
Frida Revall 4.80 233p 4.30 159p 4.69 217p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1459p   Luna Frid Hanberg Sparta    
2   980p   Lyng Mellergaard Greve Atletik    
3   977p   Selma Reckzen Greve Atletik    
4   895p   Ada Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
5   843p   Sophia Bosack Bagsværd AC    
6   485p   Jasmin Holmgaard Greve Atletik    
7   284p   Frida Revall Greve Atletik    
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.20 +1.3   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik 545p  
2   4.18 +1.2   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta 539p  
3   4.08 +1.9   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club 505p  
4   w3.77 +2.6   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 403p  
    3.72 +0.8          
5   3.75 +1.7   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik 397p  
6   3.70 +1.5   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 380p  
7   w3.52 +2.6   Frida Revall -2006 Greve Atletik 322p  
    3.17 +1.8          
  1.runde 2.runde 3.runde  
Selma Reckzen 4.11 +1.3 515p x     4.20 +1.3 545p
Luna Frid Hanberg 4.18 +1.2 539p 4.15 +2.0 529p x    
Ada Nissen Thyrsted 4.03 +1.8 489p 4.08 +1.9 505p 3.77 +0.5 403p
Lyng Mellergaard 3.72 +0.8 387p 3.77 +2.6 403p 3.27 +1.0 241p
Jasmin Holmgaard 3.75 +1.7 397p 3.71 +1.7 383p 3.47 +2.1 305p
Sophia Bosack x     3.70 +1.5 380p 3.50 +1.0 315p
Frida Revall 3.52 +2.6 322p 3.35 +2.4 267p 3.17 +1.8 209p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1998p   Luna Frid Hanberg Sparta    
2   1522p   Selma Reckzen Greve Atletik    
3   1400p   Ada Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
4   1383p   Lyng Mellergaard Greve Atletik    
5   1223p   Sophia Bosack Bagsværd AC    
6   882p   Jasmin Holmgaard Greve Atletik    
7   606p   Frida Revall Greve Atletik    
  PIGER 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.15  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   27.75   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta 776p  
2   15.35   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 342p  
3   12.84   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik 250p  
4   12.13   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club 224p  
5   11.64   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 206p  
6   7.89   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik 64p  
7   6.83   Frida Revall -2006 Greve Atletik 24p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Luna Frid Hanberg 27.75 776p 26.78 743p 24.38 661p
Lyng Mellergaard 15.35 342p 13.49 274p 15.19 336p
Selma Reckzen 11.43 198p 12.84 250p 9.45 123p
Ada Nissen Thyrsted 12.13 224p x   10.47 162p
Sophia Bosack 10.21 152p 11.64 206p 10.40 159p
Jasmin Holmgaard 7.89 64p 5.56   6.19  
Frida Revall 6.83 24p 6.26 2p 6.11  
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2774p   Luna Frid Hanberg Sparta    
2   1772p   Selma Reckzen Greve Atletik    
3   1725p   Lyng Mellergaard Greve Atletik    
4   1624p   Ada Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
5   1429p   Sophia Bosack Bagsværd AC    
6   946p   Jasmin Holmgaard Greve Atletik    
7   630p   Frida Revall Greve Atletik    
  PIGER 12 ÅR - 600 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.03.53   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club 753p  
2   2.06.56   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta 713p  
3   2.09.04   Lyng Mellergaard -2006 Greve Atletik 681p  
4   2.10.49   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC 662p  
5   2.10.86   Selma Reckzen -2006 Greve Atletik 657p  
6   2.12.09   Frida Revall -2006 Greve Atletik 642p  
7   2.13.57   Jasmin Holmgaard -2006 Greve Atletik 624p  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3487p   Luna Frid Hanberg Sparta    
2   2429p   Selma Reckzen Greve Atletik    
3   2406p   Lyng Mellergaard Greve Atletik    
4   2377p   Ada Nissen Thyrsted Amager Atletik Club    
5   2091p   Sophia Bosack Bagsværd AC    
6   1570p   Jasmin Holmgaard Greve Atletik    
7   1272p   Frida Revall Greve Atletik    
  PIGER 13 ÅR - 5 KAMP LØR KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4035 +0.6   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta    
2   3916 +0.5   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK    
3   3880 +1.2   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF    
4   3551 +0.9   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta    
5   3473 +0.7   Sofia Thøgersen -2005 Sparta    
6   3298 +0.5   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
7   3242 +0.5   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta    
8   2760 +0.8   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta    
9   2675 +1.0   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta    
10   2665 +0.7   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta    
11   2489 +0.8   Anna Pedersen -2005 Sparta    
12   2035 +0.5   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
    60H KU SP 600  
Emilie Børregaard Voigt R 12.33 10.26 5.06 27.89 1.50.81
Sparta P 597 886 837 780 935
4035p +0.6 W -0.3   +1.5    
Ashley Gnanogoh R 10.83 11.29 4.65 24.49 2.05.64
Ballerup AK P 850 979 697 665 725
3916p +0.5 W -0.7   +1.7    
Thea Lei Hansgaard R 12.36 10.38 4.95 26.08 1.55.07
Trongården IF P 592 898 799 719 872
3880p +1.2 W -0.3   +2.6    
Kaisa Duedam Ventrup R 10.73 9.26 4.74 15.90 1.59.69
Sparta P 869 787 727 362 806
3551p +0.9 W -0.3   +2.0    
Sofia Thøgersen R 10.78 6.47 4.69 16.27 1.42.46
Sparta P 860 462 710 375 1066
3473p +0.7 W -0.3   +1.7    
Annabelle Viple R 11.09 7.05 4.26 17.73 1.48.82
Amager Atletik Club P 803 536 565 428 966
3298p +0.5 W -0.7   +1.7    
Ingrid gram Jensen R 11.85 10.41 4.28 19.44 2.14.99
Sparta P 673 901 572 489 607
3242p +0.5 W -0.3   +1.3    
Johanna C.B.Jessen R 12.91 7.28 4.39 16.70 2.08.68
Sparta P 511 564 609 391 685
2760p +0.8 W -0.3   +1.8    
Amélie Vejlgaard R 13.80 7.52 4.05 19.15 2.06.45
Sparta P 394 593 495 479 714
2675p +1.0 W -0.7   +2.7    
Signe Juhl Laursen R 13.21 7.12 4.42 15.24 2.07.98
Sparta P 470 544 619 338 694
2665p +0.7 W -0.7   +2.1    
Anna Pedersen R 13.97 6.71 4.22 13.68 2.00.85
Sparta P 373 493 552 281 790
2489p +0.8 W -0.7   +2.3    
Madeleine A. A. Rasmussen R 13.45 5.40 3.67 7.92 1.57.01
Sparta P 438 318 370 65 844
2035p +0.5 W -0.7   +1.7    
  PIGER 13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.35  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -0.7m/s
1   10.83   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK 850p  
2   11.09   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club 803p  
3   13.21   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta 470p  
4   13.45   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta 438p  
5   13.80   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta 394p  
6   13.97   Anna Pedersen -2005 Sparta 373p  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1   10.73   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta 869p  
2   10.78   Sofia Thøgersen -2005 Sparta 860p  
3   11.85   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta 673p  
4   12.33   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta 597p  
5   12.36   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF 592p  
6   12.91   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta 511p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   869p   Kaisa Duedam Ventrup Sparta    
2   860p   Sofia Thøgersen Sparta    
3   850p   Ashley Gnanogoh Ballerup AK    
4   803p   Annabelle Viple Amager Atletik Club    
5   673p   Ingrid gram Jensen Sparta    
6   597p   Emilie Børregaard Voigt Sparta    
7   592p   Thea Lei Hansgaard Trongården IF    
8   511p   Johanna C.B.Jessen Sparta    
9   470p   Signe Juhl Laursen Sparta    
10   438p   Madeleine A. A. Rasmussen Sparta    
11   394p   Amélie Vejlgaard Sparta    
12   373p   Anna Pedersen Sparta    
  PIGER 13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   11.29   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK 979p  
2   10.41   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta 901p  
3   10.38   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF 898p  
4   10.26   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta 886p  
5   9.26   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta 787p  
6   7.52   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta 593p  
7   7.28   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta 564p  
8   7.12   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta 544p  
9   7.05   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club 536p  
10   6.71   Anna Pedersen -2005 Sparta 493p  
11   6.47   Sofia Thøgersen -2005 Sparta 462p  
12   5.40   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta 318p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ashley Gnanogoh 10.18 879p 11.29 979p 9.27 789p
Ingrid gram Jensen 8.08 659p 9.14 775p 10.41 901p
Thea Lei Hansgaard 10.38 898p 10.03 865p 10.25 886p
Emilie Børregaard Voigt 10.26 886p 9.25 786p 10.01 863p
Kaisa Duedam Ventrup 8.48 704p 9.26 787p 8.10 661p
Amélie Vejlgaard 7.52 593p
Johanna C.B.Jessen 7.23 558p 5.88 384p 7.28 564p
Signe Juhl Laursen 7.09 541p 7.12 544p 6.59 478p
Annabelle Viple 6.93 521p 7.05 536p 6.79 503p
Anna Pedersen 6.71 493p 5.55 339p 6.44 458p
Sofia Thøgersen 6.47 462p 5.83 377p 6.10 414p
Madeleine A. A. Rasmussen 4.72 221p 4.42 177p 5.40 318p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1829p   Ashley Gnanogoh Ballerup AK    
2   1656p   Kaisa Duedam Ventrup Sparta    
3   1574p   Ingrid gram Jensen Sparta    
4   1490p   Thea Lei Hansgaard Trongården IF    
5   1483p   Emilie Børregaard Voigt Sparta    
6   1339p   Annabelle Viple Amager Atletik Club    
7   1322p   Sofia Thøgersen Sparta    
8   1075p   Johanna C.B.Jessen Sparta    
9   1014p   Signe Juhl Laursen Sparta    
10   987p   Amélie Vejlgaard Sparta    
11   866p   Anna Pedersen Sparta    
12   756p   Madeleine A. A. Rasmussen Sparta    
  PIGER 13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.06 +1.5   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta 837p  
2   w4.95 +2.6   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF 799p  
    4.86 +1.8          
3   4.74 +2.0   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta 727p  
4   4.69 +1.7   Sofia Thøgersen -2005 Sparta 710p  
5   4.65 +1.7   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK 697p  
6   w4.42 +2.1   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta 619p  
7   4.39 +1.8   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta 609p  
8   4.28 +1.3   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta 572p  
9   4.26 +1.7   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club 565p  
10   w4.22 +2.3   Anna Pedersen -2005 Sparta 552p  
    4.20 +1.9          
11   w4.05 +2.7   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta 495p  
    4.03 +1.5          
12   3.67 +1.7   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta 370p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emilie Børregaard Voigt 5.06 +1.5 837p 4.97 +1.1 806p 5.05 +1.4 833p
Thea Lei Hansgaard 4.86 +1.8 768p 4.95 +2.6 799p 4.69 +1.2 710p
Kaisa Duedam Ventrup 4.62 +0.4 686p 4.73 +1.3 724p 4.74 +2.0 727p
Sofia Thøgersen x     4.46 +1.8 632p 4.69 +1.7 710p
Ashley Gnanogoh 4.65 +1.7 697p 4.55 +0.3 663p 3.61 +1.1 351p
Signe Juhl Laursen 4.42 +3.1 619p 4.42 +2.1 619p x    
Johanna C.B.Jessen 4.33 +1.4 589p 4.39 +1.8 609p 4.31 +1.1 582p
Ingrid gram Jensen 4.12 +2.2 519p 4.19 +0.2 542p 4.28 +1.3 572p
Annabelle Viple 4.26 +1.7 565p 4.03 +1.1 489p 4.02 +1.6 485p
Anna Pedersen 4.22 +2.3 552p 3.86 +0.0 433p 4.20 +1.9 545p
Amélie Vejlgaard 4.03 +1.5 489p 4.05 +2.7 495p x    
Madeleine A. A. Rasmussen 3.67 +1.7 370p 3.55 +1.7 331p 3.49 +1.4 312p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2526p   Ashley Gnanogoh Ballerup AK    
2   2383p   Kaisa Duedam Ventrup Sparta    
3   2320p   Emilie Børregaard Voigt Sparta    
4   2289p   Thea Lei Hansgaard Trongården IF    
5   2146p   Ingrid gram Jensen Sparta    
6   2032p   Sofia Thøgersen Sparta    
7   1904p   Annabelle Viple Amager Atletik Club    
8   1684p   Johanna C.B.Jessen Sparta    
9   1633p   Signe Juhl Laursen Sparta    
10   1482p   Amélie Vejlgaard Sparta    
11   1418p   Anna Pedersen Sparta    
12   1126p   Madeleine A. A. Rasmussen Sparta    
  PIGER 13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.15  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   27.89   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta 780p  
2   26.08   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF 719p  
3   24.49   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK 665p  
4   19.44   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta 489p  
5   19.15   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta 479p  
6   17.73   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club 428p  
7   16.70   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta 391p  
8   16.27   Sofia Thøgersen -2005 Sparta 375p  
9   15.90   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta 362p  
10   15.24   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta 338p  
11   13.68   Anna Pedersen -2005 Sparta 281p  
12   7.92   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta 65p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emilie Børregaard Voigt 27.89 780p 20.39 522p 23.80 641p
Thea Lei Hansgaard 25.81 710p 26.08 719p 25.92 714p
Ashley Gnanogoh 21.43 559p 24.49 665p x  
Ingrid gram Jensen 19.44 489p 15.25 338p 17.12 406p
Amélie Vejlgaard 18.16 443p 19.15 479p 15.10 333p
Annabelle Viple 14.79 322p 17.73 428p 15.96 364p
Johanna C.B.Jessen 14.32 304p x   16.70 391p
Sofia Thøgersen x   14.97 328p 16.27 375p
Kaisa Duedam Ventrup 15.35 342p 15.49 347p 15.90 362p
Signe Juhl Laursen 14.63 316p 15.24 338p 14.25 302p
Anna Pedersen 8.45 86p 13.68 281p 11.63 205p
Madeleine A. A. Rasmussen 6.20   6.00   7.92 65p
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   3191p   Ashley Gnanogoh Ballerup AK    
2   3100p   Emilie Børregaard Voigt Sparta    
3   3008p   Thea Lei Hansgaard Trongården IF    
4   2745p   Kaisa Duedam Ventrup Sparta    
5   2635p   Ingrid gram Jensen Sparta    
6   2407p   Sofia Thøgersen Sparta    
7   2332p   Annabelle Viple Amager Atletik Club    
8   2075p   Johanna C.B.Jessen Sparta    
9   1971p   Signe Juhl Laursen Sparta    
10   1961p   Amélie Vejlgaard Sparta    
11   1699p   Anna Pedersen Sparta    
12   1191p   Madeleine A. A. Rasmussen Sparta    
  PIGER 13 ÅR - 600 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.42.46   Sofia Thøgersen -2005 Sparta 1066p  
2   1.48.82   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club 966p  
3   1.50.81   Emilie Børregaard Voigt -2005 Sparta 935p  
4   1.55.07   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF 872p  
5   1.57.01   Madeleine A. A. Rasmussen -2005 Sparta 844p  
6   1.59.69   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta 806p  
7   2.00.85   Anna Pedersen -2005 Sparta 790p  
8   2.05.64   Ashley Gnanogoh -2005 Ballerup AK 725p  
9   2.06.45   Amélie Vejlgaard -2005 Sparta 714p  
10   2.07.98   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta 694p  
11   2.08.68   Johanna C.B.Jessen -2005 Sparta 685p  
12   2.14.99   Ingrid gram Jensen -2005 Sparta 607p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Anna Braad Olesen -2005 Bagsværd AC    
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   4035p   Emilie Børregaard Voigt Sparta    
2   3916p   Ashley Gnanogoh Ballerup AK    
3   3880p   Thea Lei Hansgaard Trongården IF    
4   3551p   Kaisa Duedam Ventrup Sparta    
5   3473p   Sofia Thøgersen Sparta    
6   3298p   Annabelle Viple Amager Atletik Club    
7   3242p   Ingrid gram Jensen Sparta    
8   2760p   Johanna C.B.Jessen Sparta    
9   2675p   Amélie Vejlgaard Sparta    
10   2665p   Signe Juhl Laursen Sparta    
11   2489p   Anna Pedersen Sparta    
12   2035p   Madeleine A. A. Rasmussen Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - 7 KAMP SØN KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5092 -0.6   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA    
2   4810 -0.5   Caroline vammen -2004 Ballerup AK    
3   4380 -0.6   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM    
4   3861 -0.4   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta    
5   3743 -1.1   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik    
6   3243 -0.7   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta    
7   2866 -0.7   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta    
8   2615 -0.3   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers    
    80H KU 200 SP 800  
Josefine Skifter Andersen R 12.54 1.52 11.73 26.21 5.58 30.07 2.35.13
Slagelse Atletik DELTA P 1195 644 643 779 723 478 630
5092p -0.6 W -2.1     -1.3 +1.5    
Caroline vammen R 12.76 1.64 9.11 27.12 5.19 29.19 2.35.95
Ballerup AK P 1161 783 471 702 612 461 620
4810p -0.5 W -2.1     -1.3 +1.9    
Rikke Breinholt R 12.68 1.46 11.14 28.70 4.97 29.26 2.52.78
Vest - Hvide Sande KFUM P 1173 577 604 577 551 463 435
4380p -0.6 W -2.1     -1.3 +1.4    
Betty Marie Ramsgaard Jen R 14.03 1.40 8.10 28.75 4.98 16.85 2.36.70
Sparta P 974 512 406 573 554 231 611
3861p -0.4 W -2.1     -1.3 +2.0    
Louise Høkilde R 15.33 1.34 8.01 28.23 4.66 21.40 2.29.55
Greve Atletik P 799 449 400 613 469 315 698
3743p -1.1 W -2.1     -1.3 +0.0    
Emilie Aimée Nielsen Kirs R 16.57 1.31 9.28 30.40 4.35 20.27 2.41.44
Sparta P 646 419 482 455 391 294 556
3243p -0.7 W -2.1     -1.3 +1.2    
Asta Ellermann-Kingombe R 17.82 1.10 8.72 29.60 4.36 22.15 2.50.41
Sparta P 507 222 446 510 393 329 459
2866p -0.7 W -2.1     -1.3 +1.3    
Cecilie L Jensen R 16.29 1.25 7.68 31.26 4.24 16.87 3.19.52
Vest - Randers P 679 359 379 398 364 231 205
2615p -0.3 W -2.1     -1.3 +2.3    
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 11.15  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.1m/s
1   12.54   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 1195p  
2   12.68   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 1173p  
3   12.76   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 1161p  
4   14.03   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 974p  
5   15.33   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 799p  
6   16.29   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 679p  
7   16.57   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 646p  
8   17.82   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 507p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   1195p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   1173p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
3   1161p   Caroline vammen Ballerup AK    
4   974p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   799p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   679p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
7   646p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
8   507p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.00  
  ( VED 100M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.64   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 783p  
2   1.52   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 644p  
3   1.46   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 577p  
4   1.40   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 512p  
5   1.34   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 449p  
6   1.31   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 419p  
7   1.25   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 359p  
8   1.10   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 222p  
  1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67  
  222p 248p 275p 302p 331p 359p 389p 419p 449p 481p 512p 544p 577p 610p 644p 678p 712p 747p 783p 818p  
Caroline vammen                         o o o o xxo o o xxx
Josefine Skifter Andersen                     o o o o xo xxx        
Rikke Breinholt                   o o o xo xxx            
Betty Marie Ramsgaard Jen           o o o o o xxo xxx                
Louise Høkilde       o   o o xo xxo xxx                    
Emilie Aimée Nielsen Kirs             o o xxx                      
Cecilie L Jensen     o o o o xxx                          
Asta Ellermann-Kingombe o xxx                                    
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1944p   Caroline vammen Ballerup AK    
2   1839p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
3   1750p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   1486p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   1248p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   1065p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   1038p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
8   729p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.10  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   11.73   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 643p  
2   11.14   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 604p  
3   9.28   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 482p  
4   9.11   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 471p  
5   8.72   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 446p  
6   8.10   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 406p  
7   8.01   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 400p  
8   7.68   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 379p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Skifter Andersen 11.27 613p 11.73 643p 11.51 629p
Rikke Breinholt 11.14 604p 10.42 557p 10.56 566p
Emilie Aimée Nielsen Kirs 8.75 448p 9.28 482p 9.16 475p
Caroline vammen 9.11 471p 8.29 418p 8.33 421p
Asta Ellermann-Kingombe 8.72 446p 8.08 405p 8.48 430p
Betty Marie Ramsgaard Jen 8.10 406p 7.00 335p 7.59 373p
Louise Høkilde 8.01 400p 7.69 379p 7.98 398p
Cecilie L Jensen 7.59 373p 7.68 379p x  
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2482p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   2415p   Caroline vammen Ballerup AK    
3   2354p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   1892p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   1648p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   1547p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   1417p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
8   1175p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METER LØR KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.3m/s
1   26.21   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 779p  
2   27.12   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 702p  
3   28.23   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 613p  
4   28.70   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 577p  
5   28.75   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 573p  
6   29.60   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 510p  
7   30.40   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 455p  
8   31.26   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 398p  
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   3261p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   3117p   Caroline vammen Ballerup AK    
3   2931p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   2465p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   2261p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   2002p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   1815p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
8   1685p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 11.40  
  ( PLANKE )
  ( VED 100M START )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.58 +1.5   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 723p  
2   5.19 +1.9   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 612p  
3   4.98 +2.0   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 554p  
4   4.97 +1.4   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 551p  
5   4.66 +0.0   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 469p  
6   4.36 +1.3   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 393p  
7   4.35 +1.2   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 391p  
8   w4.24 +2.3   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 364p  
    4.16 +1.1          
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Skifter Andersen 5.51 +1.2 703p 5.58 +1.5 723p 5.51 +1.6 703p
Caroline vammen 5.19 +1.9 612p 4.93 +2.5 540p x    
Betty Marie Ramsgaard Jen 3.72 +0.9 246p x     4.98 +2.0 554p
Rikke Breinholt 4.83 +0.6 514p 4.97 +1.4 551p 4.96 +1.3 548p
Louise Høkilde 4.38 +1.9 398p 4.66 +0.0 469p 4.39 +1.2 401p
Asta Ellermann-Kingombe 4.24 +1.6 364p 4.34 +1.5 388p 4.36 +1.3 393p
Emilie Aimée Nielsen Kirs x     x     4.35 +1.2 391p
Cecilie L Jensen 3.97 +2.1 301p 4.16 +1.1 345p 4.24 +2.3 364p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3984p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   3729p   Caroline vammen Ballerup AK    
3   3482p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   3019p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   2730p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   2393p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   2179p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
8   2078p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 12.40  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   30.07   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 478p  
2   29.26   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 463p  
3   29.19   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 461p  
4   22.15   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 329p  
5   21.40   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 315p  
6   20.27   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 294p  
7   16.87   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 231p  
8   16.85   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 231p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Skifter Andersen 30.07 478p 24.91 381p 22.98 344p
Rikke Breinholt 29.26 463p 28.81 454p 24.89 380p
Caroline vammen 23.62 356p 22.73 340p 29.19 461p
Asta Ellermann-Kingombe 22.15 329p x   20.89 305p
Louise Høkilde 17.85 249p 18.99 270p 21.40 315p
Emilie Aimée Nielsen Kirs x   x   20.27 294p
Cecilie L Jensen 16.87 231p x   11.74 137p
Betty Marie Ramsgaard Jen x   x   16.85 231p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4462p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   4190p   Caroline vammen Ballerup AK    
3   3945p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   3250p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   3045p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   2687p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   2410p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
8   2407p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER SØN KL. 13.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.29.55   Louise Høkilde -2003 Greve Atletik 698p  
2   2.35.13   Josefine Skifter Andersen -2003 Slagelse Atletik DELTA 630p  
3   2.35.95   Caroline vammen -2004 Ballerup AK 620p  
4   2.36.70   Betty Marie Ramsgaard Jen -2004 Sparta 611p  
5   2.41.44   Emilie Aimée Nielsen Kirs -2004 Sparta 556p  
6   2.50.41   Asta Ellermann-Kingombe -2004 Sparta 459p  
7   2.52.78   Rikke Breinholt -2003 Vest - Hvide Sande KFUM 435p  
8   3.19.52   Cecilie L Jensen -2004 Vest - Randers 205p  
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   5092p   Josefine Skifter Andersen Slagelse Atletik DELTA    
2   4810p   Caroline vammen Ballerup AK    
3   4380p   Rikke Breinholt Vest - Hvide Sande KFUM    
4   3861p   Betty Marie Ramsgaard Jen Sparta    
5   3743p   Louise Høkilde Greve Atletik    
6   3243p   Emilie Aimée Nielsen Kirs Sparta    
7   2866p   Asta Ellermann-Kingombe Sparta    
8   2615p   Cecilie L Jensen Vest - Randers    
  PIGER 16-17 ÅR - 7 KAMP SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4612 +0.1   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta    
2   4550 +0.1   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900    
3   4171 -0.5   Ellen Lawaetz -2002 Sparta    
4   3552 +0.1   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
    100H KU 200 SP 800  
Ida Beiter Bomme R 14.88 1.53 12.66 26.62 5.11 31.07 2.40.80
Sparta P 858 655 705 744 589 497 564
4612p +0.1 W -1.6     +0.0 +1.9    
Mathilde Kreiberg Skou R 14.35 1.53 10.44 25.45 5.66 31.97 3.07.27
Vest - Århus 1900 P 929 655 558 846 747 514 301
4550p +0.1 W -1.6     +0.0 +1.7    
Ellen Lawaetz R 16.28 1.50 10.71 28.58 5.08 28.25 2.30.80
Sparta P 680 621 576 586 581 444 683
4171p -0.5 W -1.6     +0.0 -0.1    
Laura Zilstorff R 17.15 1.32 12.09 28.17 4.69 30.03 3.06.70
Greve Atletik P 580 429 667 617 477 477 305
3552p +0.1 W -1.6     +0.0 +1.8    
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 11.30  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.6m/s
1   14.35   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 929p  
2   14.88   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 858p  
3   16.28   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 680p  
4   17.15   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 580p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   929p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
2   858p   Ida Beiter Bomme Sparta    
3   680p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   580p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.15  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.53   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 655p  
2   1.53   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 655p  
3   1.50   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 621p  
4   1.32   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 429p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56  
  312p 340p 369p 399p 429p 460p 491p 523p 555p 588p 621p 655p 689p  
Mathilde Kreiberg Skou             o o o o o o xxx
Ida Beiter Bomme             o xo o xo   o xxx
Ellen Lawaetz         o o o o o o xo xxx  
Laura Zilstorff o o o xo xxo xxx              
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1584p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
2   1513p   Ida Beiter Bomme Sparta    
3   1301p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   1009p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.15  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.66   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 705p  
2   12.09   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 667p  
3   10.71   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 576p  
4   10.44   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 558p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ida Beiter Bomme 12.66 705p 12.60 701p x  
Laura Zilstorff 11.68 640p 11.94 657p 12.09 667p
Ellen Lawaetz x   10.71 576p 9.52 498p
Mathilde Kreiberg Skou 10.13 538p 10.44 558p 10.15 539p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2218p   Ida Beiter Bomme Sparta    
2   2142p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
3   1877p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   1676p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   25.45   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 846p  
2   26.62   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 744p  
3   28.17   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 617p  
4   28.58   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 586p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2988p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
2   2962p   Ida Beiter Bomme Sparta    
3   2463p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   2293p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.66 +1.7   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 747p  
2   5.11 +1.9   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 589p  
3   5.08 -0.1   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 581p  
4   4.69 +1.8   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 477p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathilde Kreiberg Skou 5.40 +2.2 671p 5.55 +1.3 715p 5.66 +1.7 747p
Ida Beiter Bomme 4.98 +2.7 554p x     5.11 +1.9 589p
Ellen Lawaetz 5.08 -0.1 581p x     4.93 +0.2 540p
Laura Zilstorff 4.69 +1.8 477p 4.37 +1.1 396p 4.32 +1.7 384p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3735p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
2   3551p   Ida Beiter Bomme Sparta    
3   3044p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   2770p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 11.50  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   31.97   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 514p  
2   31.07   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 497p  
3   30.03   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 477p  
4   28.25   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 444p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathilde Kreiberg Skou 24.25 368p 31.97 514p x  
Ida Beiter Bomme 31.07 497p 30.36 483p 28.69 452p
Laura Zilstorff 30.03 477p 28.73 453p 28.61 450p
Ellen Lawaetz 27.84 436p 28.25 444p 21.74 321p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4249p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
2   4048p   Ida Beiter Bomme Sparta    
3   3488p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   3247p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METER SØN KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.30.80   Ellen Lawaetz -2002 Sparta 683p  
2   2.40.80   Ida Beiter Bomme -2001 Sparta 564p  
3   3.06.70   Laura Zilstorff -2002 Greve Atletik 305p  
4   3.07.27   Mathilde Kreiberg Skou -2002 Vest - Århus 1900 301p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Martha Kjæhr Danneskjold -2002 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4612p   Ida Beiter Bomme Sparta    
2   4550p   Mathilde Kreiberg Skou Vest - Århus 1900    
3   4171p   Ellen Lawaetz Sparta    
4   3552p   Laura Zilstorff Greve Atletik    
  PIGER 18-19 ÅR - 7 KAMP SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4794 -0.5   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik    
2   3767 -0.4   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta    
3   3618 -0.4   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM    
    100H KU 200 SP 800  
Anna Øbakke Lange R 17.55 1.56 12.66 25.93 5.31 42.60 2.29.52
Greve Atletik P 536 689 705 803 645 717 699
4794p -0.5 W -1.3     -2.3 +2.1    
Laura Nørrung Poulsen R 18.67 1.59 8.26 28.56 5.00 14.10 2.16.00
Sparta P 422 724 416 587 559 180 879
3767p -0.4 W -1.3     -2.3 +2.2    
Julie K Schultz R 16.06 1.50 7.73 27.91 4.53 14.56 2.33.90
Vest - Aalborg AM P 707 621 382 638 436 189 645
3618p -0.4 W -1.3     -2.3 +2.2    
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 11.35  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.3m/s
1   16.06   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 707p  
2   17.55   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 536p  
3   18.67   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 422p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   707p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
2   536p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
3   422p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.15  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.59   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 724p  
2   1.56   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 689p  
3   1.50   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 621p  
  1.35 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59  
  460p 523p 555p 588p 621p 655p 689p 724p  
Laura Nørrung Poulsen       o o o xo o
Anna Øbakke Lange     o   o xo xo xxx
Julie K Schultz o o xo xxo xxo xxx    
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1328p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
2   1225p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
3   1146p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.15  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.66   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 705p  
2   8.26   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 416p  
3   7.73   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 382p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Anna Øbakke Lange 12.45 691p 11.93 656p 12.66 705p
Laura Nørrung Poulsen 7.69 379p 8.26 416p 7.40 361p
Julie K Schultz 7.09 341p 7.31 355p 7.73 382p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1930p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
2   1710p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
3   1562p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METER LØR KL. 15.18  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.3m/s
1   25.93   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 803p  
2   27.91   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 638p  
3   28.56   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 587p  
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2733p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
2   2348p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
3   2149p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.45  
  ( PLANKE )
  ( VED 100M START )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   w5.31 +2.1   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 645p  
    5.27 +1.7          
2   w5.00 +2.2   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 559p  
    4.80 +0.2          
3   w4.53 +2.2   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 436p  
    4.48 +1.5          
  1.runde 2.runde 3.runde  
Anna Øbakke Lange 5.27 +1.7 634p x     5.31 +2.1 645p
Laura Nørrung Poulsen 4.80 +0.2 506p 4.47 +1.5 421p 5.00 +2.2 559p
Julie K Schultz 4.48 +1.5 423p 4.53 +2.2 436p 4.44 +2.1 413p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3378p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
2   2784p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
3   2708p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 11.50  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   42.60   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 717p  
2   14.56   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 189p  
3   14.10   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 180p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Anna Øbakke Lange 42.30 711p 42.60 717p x  
Julie K Schultz 14.56 189p x   12.64 154p
Laura Nørrung Poulsen 14.10 180p x   x  
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4095p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
2   2973p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
3   2888p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
  PIGER 18-19 ÅR - 800 METER SØN KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.16.00   Laura Nørrung Poulsen -2000 Sparta 879p  
2   2.29.52   Anna Øbakke Lange -99 Greve Atletik 699p  
3   2.33.90   Julie K Schultz -2000 Vest - Aalborg AM 645p  
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4794p   Anna Øbakke Lange Greve Atletik    
2   3767p   Laura Nørrung Poulsen Sparta    
3   3618p   Julie K Schultz Vest - Aalborg AM    
  KVINDER SENIOR - 7 KAMP SØN KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5112 -0.4   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900    
2   3276 -0.6   Signe Boelsmand -1991 KIF    
3   2774 -0.4   Sandra Böll -1994 Sparta    
4   2636 -0.5   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF    
    100H KU 200 SP 800  
Mathilde Diekema R 16.05 1.74 12.14 27.39 5.39 35.68 2.14.63
Vest - Århus 1900 P 708 903 670 680 668 585 898
5112p -0.4 W -1.3     -2.3 +2.2    
Signe Boelsmand R 18.29 1.26 7.42 27.55 4.73 25.79 2.43.35
KIF P 459 369 362 667 487 397 535
3276p -0.6 W -1.3     -2.3 +1.7    
Sandra Böll R 15.18 X 13.32 DNF 5.45 32.34 DNF
Sparta P 818 0 749 0 686 521 0
2774p -0.4 W -1.3       +2.4    
Josefine Rosholm Larsen R 18.35 1.23 7.37 29.82 4.16 14.24 2.50.24
KIF P 453 340 359 495 345 183 461
2636p -0.5 W -1.3     -2.3 +2.0    
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆK LØR KL. 11.35  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.3m/s
1   15.18   Sandra Böll -1994 Sparta 818p  
2   16.05   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 708p  
3   18.29   Signe Boelsmand -1991 KIF 459p  
4   18.35   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 453p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   818p   Sandra Böll Sparta    
2   708p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
3   459p   Signe Boelsmand KIF    
4   453p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 12.15  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.74   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 903p  
2   1.26   Signe Boelsmand -1991 KIF 369p  
3   1.23   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 340p  
    X   Sandra Böll -1994 Sparta    
  1.20 1.23 1.26 1.29 1.65 1.71 1.74 1.77  
  312p 340p 369p 399p 795p 867p 903p 941p  
Mathilde Diekema         o xo xo xxx
Signe Boelsmand o o o xxx        
Josefine Rosholm Larsen o o xxx          
Sandra Böll xxx              
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1611p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   828p   Signe Boelsmand KIF    
3   818p   Sandra Böll Sparta    
4   793p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 14.15  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   13.32   Sandra Böll -1994 Sparta 749p  
2   12.14   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 670p  
3   7.42   Signe Boelsmand -1991 KIF 362p  
4   7.37   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 359p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sandra Böll 10.88 587p 13.32 749p 13.26 745p
Mathilde Diekema 12.14 670p 11.17 606p 12.02 662p
Signe Boelsmand 7.42 362p 6.70 316p 6.99 334p
Josefine Rosholm Larsen 6.65 313p 7.37 359p 6.94 331p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2281p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   1567p   Sandra Böll Sparta    
3   1190p   Signe Boelsmand KIF    
4   1152p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - 200 METER LØR KL. 15.18  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.3m/s
1   27.39   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 680p  
2   27.55   Signe Boelsmand -1991 KIF 667p  
3   29.82   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 495p  
    DNF   Sandra Böll -1994 Sparta    
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2961p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   1857p   Signe Boelsmand KIF    
3   1647p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   w5.45 +2.4   Sandra Böll -1994 Sparta 686p  
    5.39 +1.2          
2   w5.39 +2.2   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 668p  
3   4.73 +1.7   Signe Boelsmand -1991 KIF 487p  
4   4.16 +2.0   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 345p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sandra Böll 5.39 +1.2 668p 5.45 +2.4 686p 5.32 +2.6 648p
Mathilde Diekema x     5.39 +2.2 668p x    
Signe Boelsmand 4.73 +1.7 487p 4.67 +1.5 472p 4.65 +1.7 466p
Josefine Rosholm Larsen 4.02 +1.2 312p 4.16 +2.0 345p 4.08 +2.4 326p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3629p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   2344p   Signe Boelsmand KIF    
3   2253p   Sandra Böll Sparta    
4   1992p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - SPYDKAST SØN KL. 11.50  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   35.68   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 585p  
2   32.34   Sandra Böll -1994 Sparta 521p  
3   25.79   Signe Boelsmand -1991 KIF 397p  
4   14.24   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 183p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mathilde Diekema 32.61 526p 35.68 585p 34.50 562p
Sandra Böll 28.84 455p 32.34 521p 29.13 460p
Signe Boelsmand 22.67 339p 23.88 361p 25.79 397p
Josefine Rosholm Larsen x   x   14.24 183p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4214p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   2774p   Sandra Böll Sparta    
3   2741p   Signe Boelsmand KIF    
4   2175p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  KVINDER SENIOR - 800 METER SØN KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.14.63   Mathilde Diekema -1994 Vest - Århus 1900 898p  
2   2.43.35   Signe Boelsmand -1991 KIF 535p  
3   2.50.24   Josefine Rosholm Larsen -1994 KIF 461p  
    DNF   Sandra Böll -1994 Sparta    
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   5112p   Mathilde Diekema Vest - Århus 1900    
2   3276p   Signe Boelsmand KIF    
3   2636p   Josefine Rosholm Larsen KIF    
  DRENGE 10 ÅR - 3 KAMP LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2529 +0.0   Oliver mikkelsen -2008 Bagsværd AC    
2   1680 +0.8   Aksel Rosentjørn -2008 RoAR    
3   1633 +0.0   Otto W.D. Jørgensen -2008 Ballerup AK    
4   1504 +0.0   William Matthew Buck -2008 Sparta    
5   1244 +0.0   Mikkel Drage -2008 Greve Atletik    
    1000 60 KU BO  
Oliver mikkelsen R   9.34   1.17 8.35  
Bagsværd AC P   923   653 953  
2529p +0.0 W   +0.0        
Aksel Rosentjørn R 3.49.24   3.33     30.50
RoAR P 641   502     537
1680p +0.8 W     +0.8      
Otto W.D. Jørgensen R   9.88 3.49   4.14  
Ballerup AK P   741 575   317  
1633p +0.0 W   +0.0 +0.0      
William Matthew Buck R 3.44.85     0.96   29.93
Sparta P 690     295   519
1504p +0.0 W            
Mikkel Drage R   10.79 3.00   4.78  
Greve Atletik P   469 346   429  
1244p +0.0 W   +0.0 +0.0      
  DRENGE 10 ÅR - 1000 METER LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.44.85   William Matthew Buck -2008 Sparta 690p  
2   3.49.24   Aksel Rosentjørn -2008 RoAR 641p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   690p   William Matthew Buck Sparta    
2   641p   Aksel Rosentjørn RoAR    
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER LØR KL. 10.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   9.34   Oliver mikkelsen -2008 Bagsværd AC 923p  
2   9.88   Otto W.D. Jørgensen -2008 Ballerup AK 741p  
3   10.79   Mikkel Drage -2008 Greve Atletik 469p  
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   923p   Oliver mikkelsen Bagsværd AC    
2   741p   Otto W.D. Jørgensen Ballerup AK    
3   469p   Mikkel Drage Greve Atletik    
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.49 +0.0   Otto W.D. Jørgensen -2008 Ballerup AK 575p  
2   3.33 +0.8   Aksel Rosentjørn -2008 RoAR 502p  
3   3.00 +0.0   Mikkel Drage -2008 Greve Atletik 346p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Otto W.D. Jørgensen 3.45 +0.0 557p 3.49 +0.0 575p 3.39 +0.4 529p
Aksel Rosentjørn 3.00 +0.0 346p 3.31 +0.0 493p 3.33 +0.8 502p
Mikkel Drage 3.00 +0.0 346p 2.83 +0.0 262p 2.82 +0.3 258p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1316p   Otto W.D. Jørgensen Ballerup AK    
2   1143p   Aksel Rosentjørn RoAR    
3   815p   Mikkel Drage Greve Atletik    
  DRENGE 10 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.55  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.17   Oliver mikkelsen -2008 Bagsværd AC 653p  
2   0.96   William Matthew Buck -2008 Sparta 295p  
  0.90 0.96 0.99 1.05 1.08 1.10 1.17 1.20  
  188p 295p 347p 451p 502p 536p 653p 702p  
Oliver mikkelsen       o xo o xxo xxx
William Matthew Buck xxo xo xxx          
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   1576p   Oliver mikkelsen Bagsværd AC    
2   985p   William Matthew Buck Sparta    
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   8.35   Oliver mikkelsen -2008 Bagsværd AC 953p  
2   4.78   Mikkel Drage -2008 Greve Atletik 429p  
3   4.14   Otto W.D. Jørgensen -2008 Ballerup AK 317p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Oliver mikkelsen 8.05 915p 8.35 953p 7.62 859p
Mikkel Drage 4.50 381p 4.69 413p 4.78 429p
Otto W.D. Jørgensen 4.14 317p x   x  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   2529p   Oliver mikkelsen Bagsværd AC    
2   1633p   Otto W.D. Jørgensen Ballerup AK    
3   1244p   Mikkel Drage Greve Atletik    
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   30.50   Aksel Rosentjørn -2008 RoAR 537p  
2   29.93   William Matthew Buck -2008 Sparta 519p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Aksel Rosentjørn 24.88 348p 30.50 537p 26.73 413p
William Matthew Buck 27.26 431p 29.93 519p 28.03 457p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   1680p   Aksel Rosentjørn RoAR    
2   1504p   William Matthew Buck Sparta    
  DRENGE 11 ÅR - 3 KAMP LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2536 +1.5   Mads Vincentsen -2007 Sparta    
2   1458 +0.0   Victor Visan Bahn -2007 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC    
    1000 60 KU BO  
Mads Vincentsen R 3.28.21   4.00   41.51
Sparta P 890   797   849
2536p +1.5 W     +1.5    
Victor Visan Bahn R   10.30 X 7.54  
Sparta P   610 0 848  
1458p +0.0 W   +0.0 +0.0    
  DRENGE 11 ÅR - 1000 METER LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.28.21   Mads Vincentsen -2007 Sparta 890p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   890p   Mads Vincentsen Sparta    
  DRENGE 11 ÅR - 60 METER LØR KL. 10.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   10.30   Victor Visan Bahn -2007 Sparta 610p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC    
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   610p   Victor Visan Bahn Sparta    
  DRENGE 11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.00 +1.5   Mads Vincentsen -2007 Sparta 797p  
    X     Victor Visan Bahn -2007 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Vincentsen 4.00 +1.5 797p 3.86 +1.5 737p 3.87 +1.1 742p
Victor Visan Bahn x     x     x    
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1687p   Mads Vincentsen Sparta    
2   610p   Victor Visan Bahn Sparta    
  DRENGE 11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.54   Victor Visan Bahn -2007 Sparta 848p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Thor Knudsen -2007 Bagsværd AC    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Victor Visan Bahn 7.54 848p 6.47 697p 6.90 759p
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   1458p   Victor Visan Bahn Sparta    
  DRENGE 11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.51   Mads Vincentsen -2007 Sparta 849p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Vincentsen 41.51 849p 36.77 724p 37.22 736p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   2536p   Mads Vincentsen Sparta    
  DRENGE 12 ÅR - 5 KAMP LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2865 +0.1   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta    
2   2626 +1.0   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta    
3   2485 +1.1   Eli Riege -2006 Sparta    
4   1886 +1.5   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta    
5   1629 +0.3   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta    
    80H KU SP 600  
Joel Frederik van de Ahé R 14.64 7.13 4.82 17.31 1.43.83
Sparta P 565 347 678 380 895
2865p +0.1 W +0.0   +0.2    
Sophus Emil Ramsgaard Jen R 15.58 6.90 4.51 21.78 1.50.00
Sparta P 451 320 582 514 759
2626p +1.0 W +0.0   +2.0    
Eli Riege R 15.95 7.17 4.71 15.88 1.50.65
Sparta P 409 351 644 336 745
2485p +1.1 W +0.0   +2.2    
Tobias Lykke Nørgaard R 16.86 5.82 4.31 16.45 2.03.35
Sparta P 316 191 521 354 504
1886p +1.5 W +0.0   +2.9    
William Grave Holst Hvass R 17.38 4.99 3.89 9.95 1.51.03
Sparta P 269 88 395 140 737
1629p +0.3 W +0.0   +0.6    
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 10.45  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: +0.0m/s
1   14.64   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta 565p  
2   15.58   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta 451p  
3   15.95   Eli Riege -2006 Sparta 409p  
4   16.86   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta 316p  
5   17.38   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta 269p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   565p   Joel Frederik van de Ahé Sparta    
2   451p   Sophus Emil Ramsgaard Jen Sparta    
3   409p   Eli Riege Sparta    
4   316p   Tobias Lykke Nørgaard Sparta    
5   269p   William Grave Holst Hvass Sparta    
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   7.17   Eli Riege -2006 Sparta 351p  
2   7.13   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta 347p  
3   6.90   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta 320p  
4   5.82   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta 191p  
5   4.99   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta 88p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Eli Riege 6.35 255p x   7.17 351p
Joel Frederik van de Ahé 6.62 287p 7.12 345p 7.13 347p
Sophus Emil Ramsgaard Jen 6.90 320p 6.35 255p 5.64 169p
Tobias Lykke Nørgaard 5.10 102p 5.82 191p 5.64 169p
William Grave Holst Hvass 4.61 40p 4.53 30p 4.99 88p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   912p   Joel Frederik van de Ahé Sparta    
2   771p   Sophus Emil Ramsgaard Jen Sparta    
3   760p   Eli Riege Sparta    
4   507p   Tobias Lykke Nørgaard Sparta    
5   357p   William Grave Holst Hvass Sparta    
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.82 +0.2   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta 678p  
2   w4.71 +2.2   Eli Riege -2006 Sparta 644p  
    4.55 +1.0          
3   4.51 +2.0   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta 582p  
4   w4.31 +2.9   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta 521p  
    4.14 +1.0          
5   3.89 +0.6   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta 395p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Joel Frederik van de Ahé 4.82 +0.2 678p 4.66 +0.3 628p 4.61 +1.5 613p
Eli Riege x     4.55 +1.0 594p 4.71 +2.2 644p
Sophus Emil Ramsgaard Jen 4.50 +2.4 579p 4.15 +1.1 473p 4.51 +2.0 582p
Tobias Lykke Nørgaard 4.31 +2.9 521p 4.14 +1.0 470p x    
William Grave Holst Hvass 3.86 +2.4 386p 3.89 +0.6 395p 3.74 +0.7 351p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1590p   Joel Frederik van de Ahé Sparta    
2   1404p   Eli Riege Sparta    
3   1353p   Sophus Emil Ramsgaard Jen Sparta    
4   1028p   Tobias Lykke Nørgaard Sparta    
5   752p   William Grave Holst Hvass Sparta    
  DRENGE 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.10  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   21.78   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta 514p  
2   17.31   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta 380p  
3   16.45   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta 354p  
4   15.88   Eli Riege -2006 Sparta 336p  
5   9.95   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta 140p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sophus Emil Ramsgaard Jen 21.61 509p 21.78 514p 21.20 497p
Joel Frederik van de Ahé 16.01 340p 14.39 288p 17.31 380p
Tobias Lykke Nørgaard 15.25 316p 16.03 341p 16.45 354p
Eli Riege 15.88 336p 15.56 326p 12.51 227p
William Grave Holst Hvass 6.94 34p 9.95 140p 7.64 59p
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   1970p   Joel Frederik van de Ahé Sparta    
2   1867p   Sophus Emil Ramsgaard Jen Sparta    
3   1740p   Eli Riege Sparta    
4   1382p   Tobias Lykke Nørgaard Sparta    
5   892p   William Grave Holst Hvass Sparta    
  DRENGE 12 ÅR - 600 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.43.83   Joel Frederik van de Ahé -2006 Sparta 895p  
2   1.50.00   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006 Sparta 759p  
3   1.50.65   Eli Riege -2006 Sparta 745p  
4   1.51.03   William Grave Holst Hvass -2006 Sparta 737p  
5   2.03.35   Tobias Lykke Nørgaard -2006 Sparta 504p  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   2865p   Joel Frederik van de Ahé Sparta    
2   2626p   Sophus Emil Ramsgaard Jen Sparta    
3   2485p   Eli Riege Sparta    
4   1886p   Tobias Lykke Nørgaard Sparta    
5   1629p   William Grave Holst Hvass Sparta    
  DRENGE 13 ÅR - 5 KAMP LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3289 -0.5   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF    
2   3246 -0.2   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte    
3   3168 -0.2   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta    
4   2788 +0.0   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta    
5   2785 +0.4   Elias Solvang -2005 IK Hellas    
6   2726 -0.4   Inuk Torsheim -2005 Holte    
7   2342 +0.0   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte    
8   1833 +0.5   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta    
    80H KU SP 600  
Julius Haansbæk Mortensen R 14.99 8.63 4.82 32.11 1.48.43
Helsingør IF P 521 514 678 784 792
3289p -0.5 W -1.6   +0.5    
Gustav Stetkaer Bohr R 13.85 8.81 4.93 18.33 1.42.91
Holte P 672 533 713 412 916
3246p -0.2 W -1.6   +1.2    
Vitus Rosenkrands R 15.45 9.24 4.69 23.05 1.42.10
Sparta P 466 579 638 550 935
3168p -0.2 W -1.6   +1.1    
Asger Pape Liboriussen R 15.02 8.23 4.71 23.97 1.58.93
Sparta P 517 470 644 575 582
2788p +0.0 W -1.6   +1.5    
Elias Solvang R 15.22 7.42 4.16 29.99 1.52.67
IK Hellas P 493 380 476 733 703
2785p +0.4 W -1.6   +2.3    
Inuk Torsheim R 14.98 8.15 4.40 16.71 1.46.60
Holte P 522 462 548 362 832
2726p -0.4 W -1.6   +0.8    
Sebastian Abildgaard Glyb R 15.53 6.67 4.22 19.42 1.55.10
Holte P 456 293 494 444 655
2342p +0.0 W -1.6   +1.5    
Kasper Schimmell Smith R 19.02 4.94 3.93 28.93 2.04.20
Sparta P 148 82 407 706 490
1833p +0.5 W -1.6   +2.6    
  DRENGE 13 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.6m/s
1   13.85   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte 672p  
2   14.98   Inuk Torsheim -2005 Holte 522p  
3   14.99   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF 521p  
4   15.02   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta 517p  
5   15.22   Elias Solvang -2005 IK Hellas 493p  
6   15.45   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta 466p  
7   15.53   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte 456p  
8   19.02   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta 148p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   672p   Gustav Stetkaer Bohr Holte    
2   522p   Inuk Torsheim Holte    
3   521p   Julius Haansbæk Mortensen Helsingør IF    
4   517p   Asger Pape Liboriussen Sparta    
5   493p   Elias Solvang IK Hellas    
6   466p   Vitus Rosenkrands Sparta    
7   456p   Sebastian Abildgaard Glyb Holte    
8   148p   Kasper Schimmell Smith Sparta    
  DRENGE 13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 11.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   9.24   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta 579p  
2   8.81   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte 533p  
3   8.63   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF 514p  
4   8.23   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta 470p  
5   8.15   Inuk Torsheim -2005 Holte 462p  
6   7.42   Elias Solvang -2005 IK Hellas 380p  
7   6.67   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte 293p  
8   4.94   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta 82p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Vitus Rosenkrands 8.15 462p 8.60 511p 9.24 579p
Gustav Stetkaer Bohr 8.81 533p 7.94 438p 7.46 384p
Julius Haansbæk Mortensen 7.48 387p 8.12 458p 8.63 514p
Asger Pape Liboriussen 8.19 466p 7.77 419p 8.23 470p
Inuk Torsheim 7.95 439p 8.15 462p 7.46 384p
Elias Solvang 6.88 318p 7.42 380p 6.70 297p
Sebastian Abildgaard Glyb 6.67 293p x   x  
Kasper Schimmell Smith 4.94 82p 4.64 44p 4.58 36p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1205p   Gustav Stetkaer Bohr Holte    
2   1045p   Vitus Rosenkrands Sparta    
3   1035p   Julius Haansbæk Mortensen Helsingør IF    
4   987p   Asger Pape Liboriussen Sparta    
5   984p   Inuk Torsheim Holte    
6   873p   Elias Solvang IK Hellas    
7   749p   Sebastian Abildgaard Glyb Holte    
8   230p   Kasper Schimmell Smith Sparta    
  DRENGE 13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.93 +1.2   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte 713p  
2   4.82 +0.5   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF 678p  
3   4.71 +1.5   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta 644p  
4   4.69 +1.1   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta 638p  
5   4.40 +0.8   Inuk Torsheim -2005 Holte 548p  
6   4.22 +1.5   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte 494p  
7   w4.16 +2.3   Elias Solvang -2005 IK Hellas 476p  
    4.00 +1.0          
8   w3.93 +2.6   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta 407p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Gustav Stetkaer Bohr 4.79 +1.2 669p 4.93 +1.2 713p 4.85 +0.1 687p
Julius Haansbæk Mortensen 4.82 +0.5 678p 4.76 +1.9 659p 4.72 +0.6 647p
Asger Pape Liboriussen 4.51 +1.8 582p 4.71 +1.5 644p 4.52 +0.9 585p
Vitus Rosenkrands 4.30 +2.0 518p 4.54 +0.6 591p 4.69 +1.1 638p
Inuk Torsheim 4.40 +0.8 548p 4.32 +1.2 524p 4.28 +0.8 512p
Sebastian Abildgaard Glyb 4.12 +0.9 464p 4.22 +1.5 494p 4.19 +0.5 485p
Elias Solvang 4.16 +2.3 476p 4.03 +2.8 437p 4.00 +1.0 428p
Kasper Schimmell Smith 3.82 +3.7 374p 3.72 +2.1 345p 3.93 +2.6 407p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1918p   Gustav Stetkaer Bohr Holte    
2   1713p   Julius Haansbæk Mortensen Helsingør IF    
3   1683p   Vitus Rosenkrands Sparta    
4   1631p   Asger Pape Liboriussen Sparta    
5   1532p   Inuk Torsheim Holte    
6   1349p   Elias Solvang IK Hellas    
7   1243p   Sebastian Abildgaard Glyb Holte    
8   637p   Kasper Schimmell Smith Sparta    
  DRENGE 13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.10  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   32.11   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF 784p  
2   29.99   Elias Solvang -2005 IK Hellas 733p  
3   28.93   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta 706p  
4   23.97   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta 575p  
5   23.05   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta 550p  
6   19.42   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte 444p  
7   18.33   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte 412p  
8   16.71   Inuk Torsheim -2005 Holte 362p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Julius Haansbæk Mortensen 29.92 731p 29.10 711p 32.11 784p
Elias Solvang 29.99 733p 22.27 528p x  
Kasper Schimmell Smith 25.65 621p 25.47 616p 28.93 706p
Asger Pape Liboriussen 21.86 516p 22.32 529p 23.97 575p
Vitus Rosenkrands 18.70 423p 20.59 479p 23.05 550p
Sebastian Abildgaard Glyb 17.20 377p 19.42 444p 18.55 418p
Gustav Stetkaer Bohr 15.29 317p 18.33 412p x  
Inuk Torsheim 16.71 362p 15.14 312p 12.25 218p
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2497p   Julius Haansbæk Mortensen Helsingør IF    
2   2330p   Gustav Stetkaer Bohr Holte    
3   2233p   Vitus Rosenkrands Sparta    
4   2206p   Asger Pape Liboriussen Sparta    
5   2082p   Elias Solvang IK Hellas    
6   1894p   Inuk Torsheim Holte    
7   1687p   Sebastian Abildgaard Glyb Holte    
8   1343p   Kasper Schimmell Smith Sparta    
  DRENGE 13 ÅR - 600 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.42.10   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta 935p  
2   1.42.91   Gustav Stetkaer Bohr -2005 Holte 916p  
3   1.46.60   Inuk Torsheim -2005 Holte 832p  
4   1.48.43   Julius Haansbæk Mortensen -2005 Helsingør IF 792p  
5   1.52.67   Elias Solvang -2005 IK Hellas 703p  
6   1.55.10   Sebastian Abildgaard Glyb -2005 Holte 655p  
7   1.58.93   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta 582p  
8   2.04.20   Kasper Schimmell Smith -2005 Sparta 490p  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3289p   Julius Haansbæk Mortensen Helsingør IF    
2   3246p   Gustav Stetkaer Bohr Holte    
3   3168p   Vitus Rosenkrands Sparta    
4   2788p   Asger Pape Liboriussen Sparta    
5   2785p   Elias Solvang IK Hellas    
6   2726p   Inuk Torsheim Holte    
7   2342p   Sebastian Abildgaard Glyb Holte    
8   1833p   Kasper Schimmell Smith Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - 9 KAMP SØN KL. 14.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5814 -0.2   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers    
2   5352 -0.4   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta    
3   4886 +0.1   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club    
4   4730 +0.2   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta    
5   4612 +0.0   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas    
6   4415 -0.8   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club    
7   3892 -0.8   Malte Bank -2003 Sparta    
8   3420 -0.4   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers    
9   3182 -0.6   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta    
    100H DI ST SP 200 KU 800  
Max K. Andersen R 13.91 35.09 3.40 36.12 23.74 5.68 14.41 1.78 2.20.16
Vest - Randers P 986 565 457 386 717 519 753 610 821
5814p -0.2 W -1.4       +0.0 +0.7      
Sofus Peter Lassen R 14.46 35.95 2.80 44.29 24.10 5.93 11.99 1.51 2.23.07
Sparta P 916 583 309 505 684 571 606 396 782
5352p -0.4 W -1.4       +0.0 +0.1      
Viktor Bech Petersen R 14.59 34.57 2.40 39.36 26.15 5.65 11.07 1.60 2.26.26
Amager Atletik Club P 900 555 220 433 512 512 550 464 740
4886p +0.1 W -1.4       +0.0 +1.7      
Dhruv Mehrotra R 14.91 32.49 2.80 34.37 25.53 5.50 10.47 1.51 2.26.86
Sparta P 860 514 309 361 562 481 514 396 733
4730p +0.2 W -1.4       +0.0 +2.0      
Hugo Rasmussen R 15.59 29.67 2.70 39.23 26.72 5.24 10.28 1.63 2.24.08
IK Hellas P 780 458 286 431 469 429 502 488 769
4612p +0.0 W -1.4       +0.0 +1.3      
Sebastian Monneret R 15.83 27.52 2.80 30.58 27.54 5.31 10.10 1.63 2.21.85
Amager Atletik Club P 752 416 309 307 409 443 492 488 799
4415p -0.8 W -2.4       -0.3 +0.1      
Malte Bank R 17.59 26.14 2.70 35.08 28.38 5.04 8.76 1.48 2.25.03
Sparta P 564 389 286 371 351 390 411 374 756
3892p -0.8 W -2.4       -0.3 +0.3      
Tobias R. Garza R 20.05 21.73 2.50 24.67 27.00 4.53 8.71 1.48 2.23.36
Vest - Randers P 345 305 242 225 448 295 408 374 778
3420p -0.4 W -2.4       -0.3 +1.4      
Sofus Olivarius Vølund R 16.78 20.88 2.30 X 28.33 4.73 7.25 1.63 2.41.92
Sparta P 647 289 199 0 354 332 322 488 551
3182p -0.6 W -2.4       -0.3 +0.9      
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 11.40  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -2.4m/s
1   15.83   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 752p  
2   16.78   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 647p  
3   17.59   Malte Bank -2003 Sparta 564p  
4   20.05   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 345p  
 HEAT 2  w: -1.4m/s
1   13.91   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 986p  
2   14.46   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 916p  
3   14.59   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 900p  
4   14.91   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 860p  
5   15.59   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 780p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   986p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   916p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   900p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   860p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   780p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   752p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   647p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
8   564p   Malte Bank Sparta    
9   345p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 12.35  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   35.95   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 583p  
2   35.09   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 565p  
3   34.57   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 555p  
4   32.49   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 514p  
5   29.67   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 458p  
6   27.52   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 416p  
7   26.14   Malte Bank -2003 Sparta 389p  
8   21.73   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 305p  
9   20.88   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 289p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sofus Peter Lassen x   35.95 583p 35.92 582p
Max K. Andersen 35.09 565p 30.20 468p 28.42 433p
Viktor Bech Petersen 31.77 499p 30.73 479p 34.57 555p
Dhruv Mehrotra 28.44 434p 29.39 452p 32.49 514p
Hugo Rasmussen 28.33 432p 29.36 452p 29.67 458p
Sebastian Monneret x   x   27.52 416p
Malte Bank 25.74 381p x   26.14 389p
Tobias R. Garza 21.73 305p x   x  
Sofus Olivarius Vølund x   20.16 275p 20.88 289p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1551p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   1499p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   1455p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   1374p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   1238p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   1168p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   953p   Malte Bank Sparta    
8   936p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
9   650p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 13.40  
  ( 10CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.40   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 457p  
2   2.80   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 309p  
=   2.80   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 309p  
4   2.80   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 309p  
5   2.70   Malte Bank -2003 Sparta 286p  
=   2.70   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 286p  
7   2.50   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 242p  
8   2.40   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 220p  
9   2.30   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 199p  
  1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.30 3.40 3.50  
  86p 103p 121p 140p 159p 179p 199p 220p 242p 264p 286p 309p 333p 357p 381p 431p 457p 482p  
Max K. Andersen                           o xxo o o xxx
Sofus Peter Lassen                   o   o xxx          
Sebastian Monneret                     o o            
Dhruv Mehrotra             o   o o   xo xxx          
Malte Bank             o o xo o xo xxx            
Hugo Rasmussen       xo o o o o o o xo xx            
Tobias R. Garza o xo o o o o xo xo xo xxx                
Viktor Bech Petersen             o xxo xxx                  
Sofus Olivarius Vølund       xxo o o o xxx                    
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2008p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   1808p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   1683p   Dhruv Mehrotra Sparta    
4   1675p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
5   1524p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   1477p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   1239p   Malte Bank Sparta    
8   1135p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
9   892p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.20  
  ( 600 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   44.29   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 505p  
2   39.36   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 433p  
3   39.23   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 431p  
4   36.12   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 386p  
5   35.08   Malte Bank -2003 Sparta 371p  
6   34.37   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 361p  
7   30.58   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 307p  
8   24.67   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 225p  
    X   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sofus Peter Lassen 44.25 504p 42.46 478p 44.29 505p
Viktor Bech Petersen 38.75 424p 39.36 433p 37.04 399p
Hugo Rasmussen 32.49 334p 39.23 431p 37.43 405p
Max K. Andersen 31.73 324p 36.12 386p 34.22 359p
Malte Bank 35.08 371p 31.14 315p 34.04 356p
Dhruv Mehrotra 31.00 313p 29.99 299p 34.37 361p
Sebastian Monneret 29.60 294p 30.58 307p 27.84 269p
Tobias R. Garza 15.96 108p 24.67 225p x  
Sofus Olivarius Vølund x   x   x  
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2394p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   2313p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   2108p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   2044p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   1955p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   1784p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   1610p   Malte Bank Sparta    
8   1135p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
9   1117p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METER LØR KL. 16.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 HEAT 1  w: -0.3m/s
1   27.00   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 448p  
2   27.54   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 409p  
3   28.33   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 354p  
4   28.38   Malte Bank -2003 Sparta 351p  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1   23.74   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 717p  
2   24.10   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 684p  
3   25.53   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 562p  
4   26.15   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 512p  
5   26.72   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 469p  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3111p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   2997p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   2620p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   2606p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   2424p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   2193p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   1961p   Malte Bank Sparta    
8   1565p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
9   1489p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING SØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( VED MÅL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.93 +0.1   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 571p  
2   5.68 +0.7   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 519p  
3   5.65 +1.7   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 512p  
4   5.50 +2.0   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 481p  
5   5.31 +0.1   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 443p  
6   5.24 +1.3   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 429p  
7   5.04 +0.3   Malte Bank -2003 Sparta 390p  
8   4.73 +0.9   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 332p  
9   4.53 +1.4   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 295p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sofus Peter Lassen 5.93 +0.1 571p 5.59 +0.5 500p 5.82 +0.8 548p
Max K. Andersen 5.34 +2.5 449p 5.12 +0.1 405p 5.68 +0.7 519p
Viktor Bech Petersen 5.50 +1.7 481p x     5.65 +1.7 512p
Dhruv Mehrotra 5.24 +2.0 429p 5.36 +0.8 453p 5.50 +2.0 481p
Sebastian Monneret 5.12 +1.1 405p 5.15 +1.5 411p 5.31 +0.1 443p
Hugo Rasmussen 4.70 +0.7 326p 5.13 +1.4 407p 5.24 +1.3 429p
Malte Bank x     x     5.04 +0.3 390p
Sofus Olivarius Vølund x     4.70 +0.0 326p 4.73 +0.9 332p
Tobias R. Garza 3.34 +0.0 108p 4.41 +0.0 274p 4.53 +1.4 295p
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   3630p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   3568p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   3132p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   3087p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   2853p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   2636p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   2351p   Malte Bank Sparta    
8   1860p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
9   1821p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD SØN KL. 11.05  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   14.41   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 753p  
2   11.99   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 606p  
3   11.07   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 550p  
4   10.47   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 514p  
5   10.28   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 502p  
6   10.10   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 492p  
7   8.76   Malte Bank -2003 Sparta 411p  
8   8.71   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 408p  
9   7.25   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 322p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Max K. Andersen 13.57 702p 14.41 753p 14.04 731p
Sofus Peter Lassen 10.94 542p 11.98 605p 11.99 606p
Viktor Bech Petersen 10.12 493p 10.34 506p 11.07 550p
Dhruv Mehrotra x   10.47 514p 10.35 507p
Hugo Rasmussen 10.28 502p x   10.13 493p
Sebastian Monneret 7.08 312p 10.10 492p 9.79 473p
Malte Bank x   8.70 408p 8.76 411p
Tobias R. Garza 8.25 381p 8.47 394p 8.71 408p
Sofus Olivarius Vølund 7.15 316p 7.25 322p 7.17 317p
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4383p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   4174p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   3682p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   3601p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   3355p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   3128p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   2762p   Malte Bank Sparta    
8   2268p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
9   2143p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING SØN KL. 12.05  
  ( VED 100M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.78   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 610p  
2   1.63   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 488p  
3   1.63   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 488p  
4   1.63   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 488p  
5   1.60   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 464p  
6   1.51   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 396p  
7   1.51   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 396p  
8   1.48   Malte Bank -2003 Sparta 374p  
9   1.48   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 374p  
  1.30 1.31 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81  
  250p 257p 270p 290p 310p 331p 352p 374p 396p 419p 441p 464p 488p 512p 536p 560p 585p 610p 636p  
Max K. Andersen                 o     o xo o o xo o o xxx
Hugo Rasmussen o       o   o o o o o o o xxx          
Sebastian Monneret                   o   o xo xxx          
Sofus Olivarius Vølund         o o o o o o xo o xxo xxx          
Viktor Bech Petersen               xo   o o xxo xxx            
Sofus Peter Lassen             o   o                    
Dhruv Mehrotra o       o o xo xo xxo xxx                  
Malte Bank   o o o o o o xo xxx                    
Tobias R. Garza         o xo xo xo xxx                    
  STILLING EFTER 8 ØVELSER
1   4993p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   4570p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   4146p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   3997p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   3843p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   3616p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   3136p   Malte Bank Sparta    
8   2642p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
9   2631p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER SØN KL. 13.50  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.20.16   Max K. Andersen -2003 Vest - Randers 821p  
2   2.21.85   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club 799p  
3   2.23.07   Sofus Peter Lassen -2003 Sparta 782p  
4   2.23.36   Tobias R. Garza -2004 Vest - Randers 778p  
5   2.24.08   Hugo Rasmussen -2003 IK Hellas 769p  
6   2.25.03   Malte Bank -2003 Sparta 756p  
7   2.26.26   Viktor Bech Petersen -2003 Amager Atletik Club 740p  
8   2.26.86   Dhruv Mehrotra -2003 Sparta 733p  
9   2.41.92   Sofus Olivarius Vølund -2004 Sparta 551p  
  STILLING EFTER 9 ØVELSER
1   5814p   Max K. Andersen Vest - Randers    
2   5352p   Sofus Peter Lassen Sparta    
3   4886p   Viktor Bech Petersen Amager Atletik Club    
4   4730p   Dhruv Mehrotra Sparta    
5   4612p   Hugo Rasmussen IK Hellas    
6   4415p   Sebastian Monneret Amager Atletik Club    
7   3892p   Malte Bank Sparta    
8   3420p   Tobias R. Garza Vest - Randers    
9   3182p   Sofus Olivarius Vølund Sparta    
  DRENGE 16-17 ÅR - 10 KAMP SØN KL. 15.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6011 -1.0   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta    
2   5434 -0.4   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik    
3   5427 -0.4   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900    
4   4947 -0.3   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900    
5   4780 -0.8   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik    
6   4095 -0.8   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC    
7   3571 -0.9   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
    DNF     Oswald Carstensen -2002 Sparta    
    100 KU 400 110H DI ST SP 1500
Nikolaj Grønbech R 12.18 6.02 13.91 1.60 55.36 16.19 37.40 3.90 56.36 5.22.24
Sparta P 616 591 723 464 584 710 612 590 683 438
6011p -1.0 W -1.3 +0.0       -1.7        
Tobias Andersson R 11.78 6.00 11.90 1.63 54.60 17.63 36.58 2.80 39.81 5.02.40
Greve Atletik P 695 587 600 488 615 560 595 309 439 546
5434p -0.4 W -1.3 +1.6       -1.7        
Rasmus Vestergaard Johans R 12.13 6.21 13.06 1.57 57.87 15.49 36.50 3.20 35.34 5.29.41
Vest - Århus 1900 P 626 632 671 441 489 791 594 406 375 402
5427p -0.4 W -1.3 +1.7       -1.7        
Sebastian R. Suurballe R 12.79 5.72 10.50 1.69 62.16 16.73 31.89 3.50 49.01 5.49.17
Vest - Århus 1900 P 504 527 516 536 343 653 502 482 574 310
4947p -0.3 W -1.3 +2.1       -1.7        
Mathias Clausen R 12.98 5.59 10.43 1.72 56.61 23.08 28.15 4.10 39.10 5.01.26
Vest - Vidar Atletik P 471 500 512 560 536 147 428 645 429 552
4780p -0.8 W -1.3 +0.5       -1.7        
Benjamin Klein R 13.09 5.29 9.49 1.57 58.59 20.53 33.15 2.20 37.49 5.24.98
Bagsværd AC P 453 439 455 441 462 309 527 179 406 424
4095p -0.8 W -1.3 +0.4       -1.7        
Frederik Andersson R 11.58 6.35 12.54 1.69 DNF DNF 34.38 X 40.22 DNF
Greve Atletik P 736 664 639 536 0 0 551 0 445 0
3571p -0.9 W -1.3 +0.2                
Oswald Carstensen R 12.09 5.76 12.93 1.57            
Sparta P 633 535 663 441            
2272p +0.0 W -1.3 +1.3                
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.3m/s
1   11.58   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 736p  
2   11.78   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 695p  
3   12.09   Oswald Carstensen -2002 Sparta 633p  
4   12.13   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 626p  
5   12.18   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 616p  
6   12.79   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 504p  
7   12.98   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 471p  
8   13.09   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 453p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   736p   Frederik Andersson Greve Atletik    
2   695p   Tobias Andersson Greve Atletik    
3   633p   Oswald Carstensen Sparta    
4   626p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
5   616p   Nikolaj Grønbech Sparta    
6   504p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
7   471p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
8   453p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.35 +0.2   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 664p  
2   6.21 +1.7   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 632p  
3   6.02 +0.0   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 591p  
4   6.00 +1.6   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 587p  
5   5.76 +1.3   Oswald Carstensen -2002 Sparta 535p  
6   w5.72 +2.1   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 527p  
    5.70 +1.7          
7   5.59 +0.5   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 500p  
8   5.29 +0.4   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 439p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Frederik Andersson 6.10 +1.3 608p 6.35 +0.2 664p 6.33 +0.8 659p
Rasmus Vestergaard Johans 5.98 +0.5 582p 6.21 +1.7 632p 6.03 +0.4 593p
Nikolaj Grønbech x     5.98 +1.2 582p 6.02 +0.0 591p
Tobias Andersson 5.19 +0.7 419p 6.00 +1.6 587p x    
Oswald Carstensen 5.76 +1.3 535p x     5.63 +0.0 508p
Sebastian R. Suurballe 5.72 +2.1 527p 5.70 +1.7 523p x    
Mathias Clausen x     5.48 +0.7 477p 5.59 +0.5 500p
Benjamin Klein 5.18 +0.3 417p 5.00 +0.6 382p 5.29 +0.4 439p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1400p   Frederik Andersson Greve Atletik    
2   1282p   Tobias Andersson Greve Atletik    
3   1258p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
4   1207p   Nikolaj Grønbech Sparta    
5   1168p   Oswald Carstensen Sparta    
6   1031p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
7   971p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
8   892p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.10  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   13.91   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 723p  
2   13.06   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 671p  
3   12.93   Oswald Carstensen -2002 Sparta 663p  
4   12.54   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 639p  
5   11.90   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 600p  
6   10.50   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 516p  
7   10.43   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 512p  
8   9.49   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 455p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nikolaj Grønbech 13.07 672p 13.91 723p 13.70 710p
Rasmus Vestergaard Johans 12.94 664p 13.06 671p 12.10 612p
Oswald Carstensen 12.57 641p 11.89 600p 12.93 663p
Frederik Andersson 11.80 594p 12.07 611p 12.54 639p
Tobias Andersson 10.96 543p 11.90 600p 10.71 528p
Sebastian R. Suurballe 10.50 516p x   10.46 513p
Mathias Clausen 10.10 492p 9.81 474p 10.43 512p
Benjamin Klein 9.38 448p 9.49 455p x  
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2039p   Frederik Andersson Greve Atletik    
2   1930p   Nikolaj Grønbech Sparta    
3   1929p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
4   1882p   Tobias Andersson Greve Atletik    
5   1831p   Oswald Carstensen Sparta    
6   1547p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
7   1483p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
8   1347p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.72   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 560p  
2   1.69   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 536p  
3   1.69   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 536p  
4   1.63   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 488p  
5   1.60   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 464p  
6   1.57   Oswald Carstensen -2002 Sparta 441p  
7   1.57   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 441p  
8   1.57   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 441p  
  1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75  
  352p 374p 396p 419p 441p 464p 488p 512p 536p 560p 585p  
Mathias Clausen     o   o o o xo o xo xxx
Frederik Andersson               xo xo xxx  
Sebastian R. Suurballe     o   o   o xxo xxo xxx  
Tobias Andersson     o   o xo o xxx      
Nikolaj Grønbech     o   xo o   xxx      
Oswald Carstensen     o   o            
Rasmus Vestergaard Johans o   o o xo xxx          
Benjamin Klein o o   xo xxo xxx          
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2575p   Frederik Andersson Greve Atletik    
2   2394p   Nikolaj Grønbech Sparta    
3   2370p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
4   2370p   Tobias Andersson Greve Atletik    
5   2272p   Oswald Carstensen Sparta    
6   2083p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
7   2043p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
8   1788p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.10  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   54.60   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 615p  
2   55.36   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 584p  
3   56.61   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 536p  
4   57.87   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 489p  
5   58.59   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 462p  
6   62.16   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 343p  
    DNF   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   2985p   Tobias Andersson Greve Atletik    
2   2978p   Nikolaj Grønbech Sparta    
3   2859p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
4   2579p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
5   2426p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
6   2250p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆK SØN KL. 10.00  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.7m/s
1   15.49   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 791p  
2   16.19   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 710p  
3   16.73   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 653p  
4   17.63   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 560p  
5   20.53   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 309p  
6   23.08   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 147p  
    DNF   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   3688p   Nikolaj Grønbech Sparta    
2   3650p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
3   3545p   Tobias Andersson Greve Atletik    
4   3079p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
5   2726p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
6   2559p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 10.40  
  ( 1.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   37.40   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 612p  
2   36.58   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 595p  
3   36.50   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 594p  
4   34.38   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 551p  
5   33.15   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 527p  
6   31.89   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 502p  
7   28.15   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 428p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nikolaj Grønbech x   34.83 560p 37.40 612p
Tobias Andersson 29.39 452p 36.58 595p 33.18 527p
Rasmus Vestergaard Johans 33.45 533p 35.09 565p 36.50 594p
Frederik Andersson x   34.38 551p 32.18 507p
Benjamin Klein 32.87 521p 33.15 527p x  
Sebastian R. Suurballe 29.80 461p 29.49 454p 31.89 502p
Mathias Clausen 28.15 428p x   x  
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4300p   Nikolaj Grønbech Sparta    
2   4244p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
3   4140p   Tobias Andersson Greve Atletik    
4   3581p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
5   3154p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
6   3126p   Frederik Andersson Greve Atletik    
7   3086p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.10   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 645p  
2   3.90   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 590p  
3   3.50   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 482p  
4   3.20   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 406p  
5   2.80   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 309p  
6   2.20   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 179p  
    X   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  2.20 2.30 2.60 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20  
  179p 199p 264p 309p 333p 357p 381p 406p 431p 457p 482p 509p 535p 562p 590p 617p 645p 673p  
Mathias Clausen                     o xo xo o o xo xxo xxx
Nikolaj Grønbech                 o   o o o xo xxo xxx    
Sebastian R. Suurballe           xo o xo xxo xo xo xxx            
Rasmus Vestergaard Johans               xxo xxx                  
Tobias Andersson     o xo xxx                          
Benjamin Klein o xx                                
Frederik Andersson x                                  
  STILLING EFTER 8 ØVELSER
1   4890p   Nikolaj Grønbech Sparta    
2   4650p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
3   4449p   Tobias Andersson Greve Atletik    
4   4063p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
5   3799p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
6   3265p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
7   3126p   Frederik Andersson Greve Atletik    
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 14.00  
  ( 700 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   56.36   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 683p  
2   49.01   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 574p  
3   40.22   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik 445p  
4   39.81   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 439p  
5   39.10   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 429p  
6   37.49   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 406p  
7   35.34   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 375p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nikolaj Grønbech 56.36 683p 55.29 667p 55.54 671p
Sebastian R. Suurballe x   49.01 574p x  
Frederik Andersson 40.22 445p 29.84 297p x  
Tobias Andersson 30.18 302p 39.81 439p 33.80 353p
Mathias Clausen 39.10 429p 33.93 355p 37.67 408p
Benjamin Klein 33.85 354p 37.49 406p x  
Rasmus Vestergaard Johans x   x   35.34 375p
  STILLING EFTER 9 ØVELSER
1   5573p   Nikolaj Grønbech Sparta    
2   5025p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
3   4888p   Tobias Andersson Greve Atletik    
4   4637p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
5   4228p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
6   3671p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
7   3571p   Frederik Andersson Greve Atletik    
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER SØN KL. 16.05  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.01.26   Mathias Clausen -2001 Vest - Vidar Atletik 552p  
2   5.02.40   Tobias Andersson -2002 Greve Atletik 546p  
3   5.22.24   Nikolaj Grønbech -2002 Sparta 438p  
4   5.24.98   Benjamin Klein -2002 Bagsværd AC 424p  
5   5.29.41   Rasmus Vestergaard Johans -2002 Vest - Århus 1900 402p  
6   5.49.17   Sebastian R. Suurballe -2002 Vest - Århus 1900 310p  
    DNF   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Oswald Carstensen -2002 Sparta    
  STILLING EFTER 10 ØVELSER
1   6011p   Nikolaj Grønbech Sparta    
2   5434p   Tobias Andersson Greve Atletik    
3   5427p   Rasmus Vestergaard Johans Vest - Århus 1900    
4   4947p   Sebastian R. Suurballe Vest - Århus 1900    
5   4780p   Mathias Clausen Vest - Vidar Atletik    
6   4095p   Benjamin Klein Bagsværd AC    
  DRENGE 18-19 ÅR - 10 KAMP SØN KL. 16.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6640 -0.9   Christian Gundersen -1999 Sparta    
2   6053 -1.1   Oliver Chabert -1999 Sparta    
    DNS     Mads Lund -2000 Sparta    
    100 KU 400 110H DI ST SP 1500
Christian Gundersen R 11.71 6.49 12.79 1.79 50.86 16.13 40.56 3.90 43.39 4.34.79
Sparta P 709 695 654 619 775 718 676 590 491 713
6640p -0.9 W -2.4 +0.7       -1.0        
Oliver Chabert R 11.51 5.95 11.65 1.88 49.95 14.71 38.45 X 49.33 5.04.81
Sparta P 750 576 585 696 817 885 633 0 579 532
6053p -1.1 W -2.4 +0.0       -1.0        
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.4m/s
1   11.51   Oliver Chabert -1999 Sparta 750p  
2   11.71   Christian Gundersen -1999 Sparta 709p  
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   750p   Oliver Chabert Sparta    
2   709p   Christian Gundersen Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.49 +0.7   Christian Gundersen -1999 Sparta 695p  
2   5.95 +0.0   Oliver Chabert -1999 Sparta 576p  
    DNS     Mads Lund -2000 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christian Gundersen 6.24 +0.7 639p 6.49 +0.7 695p 6.22 +1.0 635p
Oliver Chabert 5.70 +0.5 523p 5.91 +0.2 567p 5.95 +0.0 576p
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1404p   Christian Gundersen Sparta    
2   1326p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.10  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.79   Christian Gundersen -1999 Sparta 654p  
2   11.65   Oliver Chabert -1999 Sparta 585p  
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christian Gundersen 12.16 616p 11.74 591p 12.79 654p
Oliver Chabert 11.56 580p 11.65 585p 10.74 530p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   2058p   Christian Gundersen Sparta    
2   1911p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.35  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.88   Oliver Chabert -1999 Sparta 696p  
2   1.79   Christian Gundersen -1999 Sparta 619p  
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91  
  544p 569p 593p 619p 644p 670p 696p 723p  
Oliver Chabert xo   o o o o o xxx
Christian Gundersen xo xo o xo xxx      
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2677p   Christian Gundersen Sparta    
2   2607p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.95   Oliver Chabert -1999 Sparta 817p  
2   50.86   Christian Gundersen -1999 Sparta 775p  
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3452p   Christian Gundersen Sparta    
2   3424p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - 110 METER HÆK SØN KL. 11.00  
  ( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   14.71   Oliver Chabert -1999 Sparta 885p  
2   16.13   Christian Gundersen -1999 Sparta 718p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4309p   Oliver Chabert Sparta    
2   4170p   Christian Gundersen Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 11.30  
  ( 1.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   40.56   Christian Gundersen -1999 Sparta 676p  
2   38.45   Oliver Chabert -1999 Sparta 633p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christian Gundersen x   38.32 630p 40.56 676p
Oliver Chabert 38.45 633p 37.67 617p 34.93 562p
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4942p   Oliver Chabert Sparta    
2   4846p   Christian Gundersen Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
  ( 10CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.90   Christian Gundersen -1999 Sparta 590p  
    X   Oliver Chabert -1999 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  0.04 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90  
Christian Gundersen xxx o o xo o o xo
Oliver Chabert     xxx        
  STILLING EFTER 8 ØVELSER
1   5436p   Christian Gundersen Sparta    
2   4942p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 15.10  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   49.33   Oliver Chabert -1999 Sparta 579p  
2   43.39   Christian Gundersen -1999 Sparta 491p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Oliver Chabert 49.33 579p 47.38 550p 47.70 555p
Christian Gundersen 37.58 407p 36.96 398p 43.39 491p
  STILLING EFTER 9 ØVELSER
1   5927p   Christian Gundersen Sparta    
2   5521p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER SØN KL. 16.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.34.79   Christian Gundersen -1999 Sparta 713p  
2   5.04.81   Oliver Chabert -1999 Sparta 532p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mads Lund -2000 Sparta    
  STILLING EFTER 10 ØVELSER
1   6640p   Christian Gundersen Sparta    
2   6053p   Oliver Chabert Sparta    
  DRENGE 20-22 ÅR - 10 KAMP SØN KL. 16.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6035 -0.9   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM    
2   6033 -0.5   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM    
3   5320 -1.0   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM    
    DNF     Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS     Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
    100 KU 400 110H DI ST SP 1500
Sebastian Sund Frandsen R 11.76 6.61 10.83 1.91 51.89 15.62 22.92 3.30 43.53 4.53.68
Vest - Aalborg AM P 699 723 536 723 730 776 327 431 493 597
6035p -0.9 W -2.4 +0.6       -1.0        
Jacob Aagaard Jensen R 12.00 6.13 10.17 1.76 50.69 16.80 30.78 4.20 35.80 4.34.58
Vest - Aalborg AM P 651 615 496 593 783 645 480 673 382 715
6033p -0.5 W -2.4 +1.7       -1.0        
Jakob Holt Jensen R 12.70 5.71 10.55 1.67 54.34 21.41 32.58 4.40 45.55 4.53.99
Vest - Aalborg AM P 520 525 519 520 626 246 515 731 523 595
5320p -1.0 W -2.4 +0.2       -1.0        
Nikolaj Graves R 11.70 6.30 12.16 1.61            
Sparta P 711 652 616 472            
2451p +0.1 W -2.4 +2.7                
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.4m/s
1   11.70   Nikolaj Graves -1998 Sparta 711p  
2   11.76   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 699p  
3   12.00   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 651p  
4   12.70   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 520p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   711p   Nikolaj Graves Sparta    
2   699p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
3   651p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
4   520p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.61 +0.6   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 723p  
2   w6.30 +2.7   Nikolaj Graves -1998 Sparta 652p  
    6.29 +1.0          
3   6.13 +1.7   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 615p  
4   5.71 +0.2   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 525p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS     Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sebastian Sund Frandsen x     x     6.61 +0.6 723p
Nikolaj Graves 5.90 +0.5 565p 6.29 +1.0 650p 6.30 +2.7 652p
Jacob Aagaard Jensen 5.93 +0.4 571p 6.06 +0.0 600p 6.13 +1.7 615p
Jakob Holt Jensen x     5.71 +0.2 525p x    
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1422p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   1363p   Nikolaj Graves Sparta    
3   1266p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
4   1045p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.10  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   12.16   Nikolaj Graves -1998 Sparta 616p  
2   10.83   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 536p  
3   10.55   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 519p  
4   10.17   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 496p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Nikolaj Graves 11.91 601p 12.16 616p 12.00 606p
Sebastian Sund Frandsen 10.83 536p x   10.46 513p
Jakob Holt Jensen 10.55 519p x   x  
Jacob Aagaard Jensen 10.01 486p 10.17 496p 10.12 493p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1979p   Nikolaj Graves Sparta    
2   1958p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
3   1762p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
4   1564p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 14.35  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.91   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 723p  
2   1.76   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 593p  
3   1.67   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 520p  
4   1.61   Nikolaj Graves -1998 Sparta 472p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94  
  472p 496p 520p 544p 569p 593p 644p 670p 696p 723p 749p  
Sebastian Sund Frandsen       o   o xo o o xo xxx
Jacob Aagaard Jensen   o   o   xxo          
Jakob Holt Jensen     xxo   xxx            
Nikolaj Graves o xxx                  
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2681p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   2451p   Nikolaj Graves Sparta    
3   2355p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
4   2084p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 400 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   50.69   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 783p  
2   51.89   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 730p  
3   54.34   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 626p  
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   3411p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   3138p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   2710p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 110 METER HÆK SØN KL. 11.00  
  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   15.62   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 776p  
2   16.80   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 645p  
3   21.41   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 246p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   4187p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   3783p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   2956p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKAST SØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   32.58   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 515p  
2   30.78   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 480p  
3   22.92   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 327p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jakob Holt Jensen 25.36 374p 30.98 484p 32.58 515p
Jacob Aagaard Jensen 29.73 459p 28.63 438p 30.78 480p
Sebastian Sund Frandsen 22.92 327p x   x  
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   4514p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   4263p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   3471p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
  ( 10CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.40   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 731p  
2   4.20   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 673p  
3   3.30   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 431p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  3.00 3.20 3.30 3.40 3.70 4.00 4.20 4.40 4.60  
  357p 406p 431p 457p 535p 617p 673p 731p 790p  
Jakob Holt Jensen           o o xo xxx
Jacob Aagaard Jensen         o o xxo xxx  
Sebastian Sund Frandsen o xo xxo xxx          
  STILLING EFTER 8 ØVELSER
1   4945p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   4936p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   4202p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - SPYDKAST SØN KL. 15.10  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   45.55   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 523p  
2   43.53   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 493p  
3   35.80   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 382p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Jakob Holt Jensen 45.55 523p x   44.47 507p
Sebastian Sund Frandsen 39.63 437p 42.04 472p 43.53 493p
Jacob Aagaard Jensen 35.00 370p 35.36 375p 35.80 382p
  STILLING EFTER 9 ØVELSER
1   5438p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   5318p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   4725p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  DRENGE 20-22 ÅR - 1500 METER SØN KL. 16.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.34.58   Jacob Aagaard Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 715p  
2   4.53.68   Sebastian Sund Frandsen -1998 Vest - Aalborg AM 597p  
3   4.53.99   Jakob Holt Jensen -1997 Vest - Aalborg AM 595p  
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Nikolaj Graves -1998 Sparta    
    DNS   Jonas N. Bjerremand -1998 Vest - Århus 1900    
  STILLING EFTER 10 ØVELSER
1   6035p   Sebastian Sund Frandsen Vest - Aalborg AM    
2   6033p   Jacob Aagaard Jensen Vest - Aalborg AM    
3   5320p   Jakob Holt Jensen Vest - Aalborg AM    
  MÆND SENIOR - 10 KAMP SØN KL. 16.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5123 -1.0   Asger Østerby -97 Greve Atletik    
    100 KU 400 110H DI ST SP 1500
Asger Østerby R 11.89 6.32 11.86 1.49 54.02 20.16 28.72 3.30 37.88 5.00.52
Greve Atletik P 673 657 598 381 639 337 439 431 411 557
5123p -1.0 W -2.4 +0.3       -1.0        
  MÆND SENIOR - 100 METER LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -2.4m/s
1   11.89   Asger Østerby -97 Greve Atletik 673p  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1   673p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.40  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.32 +0.3   Asger Østerby -97 Greve Atletik 657p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asger Østerby 6.32 +0.3 657p x     x    
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1   1330p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 13.10  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   11.86   Asger Østerby -97 Greve Atletik 598p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asger Østerby 11.50 576p 11.86 598p 11.22 559p
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1   1928p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 14.35  
  ( VED 200M,HUSK 3CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   1.49   Asger Østerby -97 Greve Atletik 381p  
  1.43 1.46 1.49 1.52  
  338p 360p 381p 404p  
Asger Østerby o o o xxx
  STILLING EFTER 4 ØVELSER
1   2309p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - 400 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   54.02   Asger Østerby -97 Greve Atletik 639p  
  STILLING EFTER 5 ØVELSER
1   2948p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - 110 METER HÆK SØN KL. 11.00  
  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w: -1.0m/s
1   20.16   Asger Østerby -97 Greve Atletik 337p  
  STILLING EFTER 6 ØVELSER
1   3285p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST SØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   28.72   Asger Østerby -97 Greve Atletik 439p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asger Østerby 28.72 439p x   x  
  STILLING EFTER 7 ØVELSER
1   3724p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - STANGSPRING SØN KL. 12.30  
  ( 10CM INTERVAL )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.30   Asger Østerby -97 Greve Atletik 431p  
  3.00 3.10 3.20 3.30 3.40  
  357p 381p 406p 431p 457p  
Asger Østerby o o o o xxx
  STILLING EFTER 8 ØVELSER
1   4155p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - SPYDKAST SØN KL. 15.10  
  ( 800 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   37.88   Asger Østerby -97 Greve Atletik 411p  
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asger Østerby 37.15 401p x   37.88 411p
  STILLING EFTER 9 ØVELSER
1   4566p   Asger Østerby Greve Atletik    
  MÆND SENIOR - 1500 METER SØN KL. 16.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   5.00.52   Asger Østerby -97 Greve Atletik 557p  
  STILLING EFTER 10 ØVELSER
1   5123p   Asger Østerby Greve Atletik    


Genereret af MARS version 2.0.0.401 søndag den 13. maj 2018 klokken 19:09

© Copyright Dansk Atletik Forbund