Loading...

Onsdagsstævne, Aalborg

20. juni 2018 · Jesper Frænde

Alle resultater

Masters:

RESULTATER
VT - MÆND
Vest, 2. runde
den 20.jun 2018 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  MÆND SENIOR - 100 METER ONS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: +0.5m/s  2h: +0.0m/s
1   11.66 2h   KAASTRUP Rene -75 (m43) Herning/Skive/Holstebro    
2   12.81 2h   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
3   14.98 1h   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
4   15.85 2h   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
5   17.07 1h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM MiX    
=   17.07 2h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM Kvinder    
7   18.05 1h   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande MIX    
=   18.05 2h   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
9   19.66 1h   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
    0.00 1h   UTH Niels -74 (m44) Randers    
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 w:  1h: +0.5m/s  2h: +0.0m/s
1   10.97 / 895p 2h   KAASTRUP Rene -75 (m43) Herning/Skive/Holstebro    
2   13.78 / 723p 1h   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande MIX    
3   13.78 / 723p 2h   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
4   12.05 / 603p 2h   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
5   12.16 / 576p 1h   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
6   15.10 / 540p 2h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM Kvinder    
7   15.10 / 540p 1h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM MiX    
8   14.40 / 166p 1h   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
9   14.54 / 149p 2h   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
    0.00 1h   UTH Niels -74 (m44) Randers    
  MÆND SENIOR - STANGSPRING ONS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   3.10   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
2   3.00   ANDERSEN Klaus -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
3   2.60   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
4   2.40   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   1.80   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
    X   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
    X   RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
  1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 3.00 3.10 3.20 3.30  
Bjørn Binderup                     o xo xxo xxx  
Klaus Andersen                       xxo     xxx
Bjørn Lundgaard-Madsen o   o     o o o o xxx          
Peter Kjeldsteen o o o o o o xo xxx              
Peter Bjerre xo xxx                          
Per Fløjgaard                              
Per Egge Rasmussen                              
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.20 / 758p   ANDERSEN Klaus -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
2   3.51 / 572p   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
3   3.45 / 556p   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
4   3.14 / 474p   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
5   2.75 / 372p   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
    X   RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
    X   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
  MÆND SENIOR - HAMMERKAST ONS KL. 18.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   41.38   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
2   29.71   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
3   24.06   JENSEN Jens Peter -55 (m63) Viborg/Hvide Sande MIX    
4   23.44   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   22.46   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
6   20.54   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
7   14.70   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM MiX    
    X   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
    X   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
    X   RAMSGÅRD Anitta -71 (k47) Herning/Skive/Holstebro    
 GRUPPE 2
1   23.44   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
2   14.70   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Per Sabro 40.77 41.38 x x
Bjørn Lundgaard-Madsen 28.71 28.66 x 29.71
Jens Peter Jensen 23.62 x 24.06 x
Kirsten Onsberg 21.09 21.21 23.44 20.84
Flemming Bruntt 21.75 22.46 20.63 21.76
Per Mortensen x x 20.54 x
Ulla Hovgaard 14.70 x x x
Ib Rasmussen
Jesper Seedorf-Pedersen
Svend L Christensen
Anitta Ramsgård
Kirsten Onsberg 21.79 21.21 23.44 20.84
Ulla Hovgaard 14.70 x x x
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   58.63 / 858p 1h   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
2   50.07 / 772p 1h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
3   50.07 / 772p 2h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
4   40.92 / 591p 1h   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
5   39.55 / 570p 1h   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
6   33.74 / 482p 1h   JENSEN Jens Peter -55 (m63) Viborg/Hvide Sande MIX    
7   30.59 / 461p 2h   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
8   30.59 / 461p 1h   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM MiX    
9   29.45 / 418p 1h   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
    X 1h   RAMSGÅRD Anitta -71 (k47) Herning/Skive/Holstebro    
    X 1h   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X 1h   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
    X 1h   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
  MÆND SENIOR - 5000 METER ONS KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   15.51.46 1h   VELS Lars -74 (m44) Viborg/Hvide Sande MIX    
2   18.45.88 1h   BJERG Per -60 (m58) Aarhus 1900    
3   19.12.67 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k53) Viborg/Hvide Sande MIX    
=   19.12.67 2h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k53) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
5   22.26.54 1h   MØLLER Annette -56 (k62) AAM MiX    
=   22.26.54 2h   MØLLER Annette -56 (k62) AAM Kvinder    
7   22.41.59 2h   BIRK Jonna -58 (k60) AAM Kvinder    
8   23.35.97 1h   GRAM Marianne -50 (k68) Herning/Skive/Holstebro    
9   24.05.93 1h   WINTHER Leif -47 (m71) AAM MiX    
    0.00 1h   RASMUSSEN Henrik -70 (m48) SAK/HI Skanderborg    
    0.00 1h   LAURSEN Jørn -59 (m59) Randers    
    0.00 1h   JOHANSEN Ivan -67 (m51) Aarhus 1900    
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   16.16.32 / 1020p 1h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k53) Viborg/Hvide Sande MIX    
2   16.16.32 / 1020p 2h   JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k53) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
3   16.33.87 / 988p 1h   GRAM Marianne -50 (k68) Herning/Skive/Holstebro    
4   17.10.11 / 924p 2h   MØLLER Annette -56 (k62) AAM Kvinder    
5   17.10.11 / 924p 1h   MØLLER Annette -56 (k62) AAM MiX    
6   17.48.58 / 859p 2h   BIRK Jonna -58 (k60) AAM Kvinder    
7   14.51.71 / 835p 1h   VELS Lars -74 (m44) Viborg/Hvide Sande MIX    
8   15.45.18 / 680p 1h   BJERG Per -60 (m58) Aarhus 1900    
9   17.47.10 / 386p 1h   WINTHER Leif -47 (m71) AAM MiX    
    0.00 1h   JOHANSEN Ivan -67 (m51) Aarhus 1900    
    0.00 1h   LAURSEN Jørn -59 (m59) Randers    
    0.00 1h   RASMUSSEN Henrik -70 (m48) SAK/HI Skanderborg    
  MÆND SENIOR - SPYDKAST ONS KL. 18.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   31.43   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
2   30.69   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
3   27.84   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
4   26.74   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   23.70   HØVRING Alice -56 (k62) Herning/Skive/Holstebro    
6   22.95   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM MiX    
7   22.65   JØRGENSEN Erling -58 (m60) Herning/Skive/Holstebro    
8   18.65   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
    X   UTH Niels -74 (m44) Randers    
 GRUPPE 2
1   22.95   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
2   18.65   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Bjørn Lundgaard-Madsen 31.43 31.34 x
Rachid Zaatri 30.69 28.00 29.88
Per Fløjgaard 26.82 27.84 27.47
Benedikt Kristthorsson 23.67 23.94 26.74
Alice Høvring 22.30 23.70 x
Marianne Krogsgaard x 22.95 21.74
Erling Jørgensen 22.65 21.60
Karin Bønnerup 18.65 18.11 18.49
Niels Uth
Marianne Krogsgaard x 22.95 21.74
Karin Bønnerup 18.65 18.11 18.49
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   40.14 / 698p 1h   HØVRING Alice -56 (k62) Herning/Skive/Holstebro    
2   38.09 / 661p 2h   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
3   38.09 / 661p 1h   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
4   41.76 / 554p 1h   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   39.03 / 516p 1h   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
6   38.97 / 515p 1h   LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -69 (m49) SAK/HI Skanderborg    
7   29.10 / 499p 2h   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
8   29.10 / 499p 1h   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM MiX    
9   35.40 / 466p 1h   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
10   32.02 / 419p 1h   JØRGENSEN Erling -58 (m60) Herning/Skive/Holstebro    
    X 1h   UTH Niels -74 (m44) Randers    
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING ONS KL. 18.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   1.55   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
2   1.40   NIELSEN Niels-Peter -61 (m57) Herning/Skive/Holstebro    
3   1.40   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
4   1.30   TERKELSEN Erik -58 (m60) SAK/HI Skanderborg    
5   1.15   ANDERSEN Henry -34 (m84) Herning/Skive/Holstebro    
6   1.05   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
7   1.00   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
    X   RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
 GRUPPE 2
1   1.05   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
2   0.95   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
  0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60  
Bjørn Binderup                     o xxo o xo xxx
Niels-Peter Nielsen               o o o o xxx      
Peter Kjeldsteen             o xo o o o xxx      
Erik Terkelsen               o xo xxx          
Henry Andersen     o o o xo xxx                
Kirsten Onsberg o o xo o xxx                    
Peter Bjerre o o o xxx                      
Per Egge Rasmussen                              
Kirsten Onsberg o o xo o xxx                    
Ulla Hovgaard o o xxx                        
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.12 / 1000p 1h   ANDERSEN Henry -34 (m84) Herning/Skive/Holstebro    
2   1.76 / 960p 1h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
3   1.76 / 960p 2h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
4   1.57 / 773p 2h   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
5   1.76 / 674p 1h   NIELSEN Niels-Peter -61 (m57) Herning/Skive/Holstebro    
6   1.69 / 612p 1h   TERKELSEN Erik -58 (m60) SAK/HI Skanderborg    
7   1.69 / 612p 1h   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
8   1.62 / 550p 1h   BJERRE Peter -42 (m76) Aarhus 1900    
9   1.54 / 480p 1h   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
    X 1h   RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST ONS KL. 19.00  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   38.53   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
2   34.12   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
3   32.33   MAGILL Michael -66 (m52) Herning/Skive/Holstebro    
4   30.75   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   29.58   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM MiX    
6   23.04   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
7   20.84   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
8   20.37   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
9   18.96   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
    X   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
 GRUPPE 2
1   29.58   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
2   20.84   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Svend L Christensen 36.30 37.80 38.53 x
Per Sabro 34.12 x 32.69 x
Michael Magill x 32.33 x 31.96
Benedikt Kristthorsson 29.08 x 29.27 30.75
Marianne Krogsgaard 29.58 28.53 x x
Per Mortensen 21.33 x 21.08 23.04
Karin Bønnerup 19.15 x 20.84 x
Bo Munkholm 18.26 20.37 18.65 18.12
Flemming Bruntt 15.26 17.93 18.91 18.96
Ib Rasmussen
Jesper Seedorf-Pedersen
Marianne Krogsgaard 29.58 28.53 x x
Karin Bønnerup 19.15 x 20.84 x
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   41.71 / 736p 1h   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
2   41.71 / 736p 2h   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
3   40.94 / 709p 1h   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
4   40.29 / 697p 1h   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
5   36.30 / 637p 2h   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
6   36.30 / 637p 1h   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM MiX    
7   35.78 / 615p 1h   KRISTTHORSSON Benedikt -53 (m65) Viborg/Hvide Sande MIX    
8   34.17 / 586p 1h   MAGILL Michael -66 (m52) Herning/Skive/Holstebro    
9   30.37 / 517p 1h   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
10   26.34 / 445p 1h   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
11   25.38 / 427p 1h   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
    X 1h   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X 1h   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
  MÆND SENIOR - 400 METER ONS KL. 19.20  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   61.29 1h   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
2   64.01 1h   JØRGENSEN Erling -58 (m60) Herning/Skive/Holstebro    
3   65.89 2h   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
4   67.49 2h   NIELSEN Niels-Peter -61 (m57) Herning/Skive/Holstebro    
5   74.46 1h   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
6   76.68 2h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM MiX    
=   76.68 3h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM Kvinder    
8   78.60 2h   JØRGENSEN Jens Ove -57 (m61) AAM MiX    
9   84.85 1h   JENSEN Ingelise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
=   84.85 3h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
    0.00 1h   UTH Niels -74 (m44) Randers    
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   57.04 / 963p 3h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
2   57.04 / 963p 1h   JENSEN Ingelise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
3   52.20 / 753p 1h   JØRGENSEN Erling -58 (m60) Herning/Skive/Holstebro    
4   52.92 / 716p 1h   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
5   1.05.76 / 703p 3h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM Kvinder    
6   1.05.76 / 703p 2h   PEDERSEN Helle O -68 (k50) AAM MiX    
7   56.25 / 556p 2h   NIELSEN Niels-Peter -61 (m57) Herning/Skive/Holstebro    
8   1.00.45 / 383p 2h   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
9   1.03.59 / 275p 2h   JØRGENSEN Jens Ove -57 (m61) AAM MiX    
10   1.06.53 / 190p 1h   MUNKHOLM Bo -71 (m47) SAK/HI Skanderborg    
    0.00 1h   UTH Niels -74 (m44) Randers    
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING ONS KL. 19.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   5.14 +0.0   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
2   4.80 +0.0   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
3   4.72 +0.0   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
4   4.69 +0.0   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   4.65 +0.0   ANDERSEN Klaus -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
6   3.75 +0.0   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
7   2.89 +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande MIX    
8   2.80 +0.0   ANDERSEN Henry -34 (m84) Herning/Skive/Holstebro    
    X     RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
    X     SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM MiX    
 GRUPPE 2
1   2.89 +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
    X     SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM Kvinder    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Niels Juul 5.07 +0.0 x   5.14 +0.0
Bjørn Binderup 4.53 -0.1 4.80 +0.0 4.64 +0.0
Rachid Zaatri 4.10 +0.0 4.25 +0.0 4.72 +0.0
Peter Kjeldsteen 4.69 +0.0 4.69 +0.0 4.50 +0.0
Klaus Andersen 4.52 +0.0 4.64 +0.0 4.65 +0.0
Per Fløjgaard 3.60 +0.0 3.71 +0.0 3.75 +0.0
Sonja Sieg Stigsen 2.89 +0.0 2.69 +0.0 2.85 +0.0
Henry Andersen 2.63 +0.0 2.80 +0.0 2.77 +0.0
Per Egge Rasmussen
Anne Marie Simonsen
Sonja Sieg Stigsen 2.89 +0.0 2.69 +0.0 2.85 +0.0
Anne Marie Simonsen
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   6.45 / 803p +0.0   ANDERSEN Klaus -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
2   6.07 / 725p +0.0   ANDERSEN Henry -34 (m84) Herning/Skive/Holstebro    
3   4.65 / 701p +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
4   4.65 / 701p +0.0   STIGSEN Sonja Sieg -51 (k67) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   5.95 / 700p +0.0   ZAATRI Rachid -66 (m52) Aarhus 1900    
6   5.80 / 670p +0.0   JUUL Niels -75 (m43) SAK/HI Skanderborg    
7   5.48 / 605p +0.0   BINDERUP Bjørn -74 (m44) AAM MiX    
8   5.41 / 591p +0.0   KJELDSTEEN Peter -73 (m45) Viborg/Hvide Sande MIX    
9   4.73 / 455p +0.0   FLØJGAARD Per -66 (m52) SAK/HI Skanderborg    
    X     SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM Kvinder    
    X     RASMUSSEN Per Egge -59 (m59) Randers    
    X     SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM MiX    
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD ONS KL. 19.30  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
 GRUPPE 1
1   10.09   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
2   9.15   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
3   8.70   JENSEN Jens Peter -55 (m63) Viborg/Hvide Sande MIX    
4   8.18   HØVRING Alice -56 (k62) Herning/Skive/Holstebro    
5   7.90   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
6   7.47   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
7   7.11   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM MiX    
8   6.81   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
    X   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X   RASMUSSEN Henrik -70 (m48) SAK/HI Skanderborg    
    X   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
 GRUPPE 2
1   7.11   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
2   6.81   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
3   6.38   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
    X   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Svend L Christensen 10.09 9.93 x x
Per Sabro 8.88 9.02 8.94 9.15
Jens Peter Jensen 8.54 x 8.52 8.70
Alice Høvring 7.58 7.79 8.18 8.03
Per Mortensen 7.54 7.90 7.85 7.65
Flemming Bruntt 7.37 7.47 7.27 7.33
Ulla Hovgaard 7.11 6.61 6.83 7.11
Kirsten Onsberg 6.47 6.81 6.58 6.47
Ib Rasmussen
Henrik Rasmussen
Jesper Seedorf-Pedersen
Ulla Hovgaard 7.11 6.61 6.83 6.95
Kirsten Onsberg 6.47 6.81 6.58 6.47
Karin Bønnerup 6.37 5.68 6.27 6.38
Marianne Krogsgaard
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   14.03 / 813p 1h   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM MiX    
2   14.03 / 813p 2h   HOVGAARD Ulla -45 (k73) AAM Kvinder    
3   13.70 / 793p 2h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
4   13.70 / 793p 1h   ONSBERG Kirsten -44 (k74) Viborg/Hvide Sande MIX    
5   12.80 / 739p 1h   HØVRING Alice -56 (k62) Herning/Skive/Holstebro    
6   12.59 / 681p 1h   CHRISTENSEN Svend L -58 (m60) Aarhus 1900    
7   11.59 / 666p 2h   BØNNERUP Karin -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
8   12.34 / 666p 1h   SABRO Per -59 (m59) Herning/Skive/Holstebro    
9   11.44 / 613p 1h   JENSEN Jens Peter -55 (m63) Viborg/Hvide Sande MIX    
10   11.08 / 592p 1h   BRUNTT Flemming -39 (m79) Aarhus 1900    
11   10.57 / 562p 1h   MORTENSEN Per -54 (m64) SAK/HI Skanderborg    
    X 2h   KROGSGAARD Marianne -72 (k46) AAM Kvinder    
    X 1h   RASMUSSEN Ib -55 (m63) Randers    
    X 1h   RASMUSSEN Henrik -70 (m48) SAK/HI Skanderborg    
    X 1h   SEEDORF-PEDERSEN Jesper -70 (m48) Randers    
  MÆND SENIOR - 1500 METER ONS KL. 19.45  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.50.21 1h   PAOLI Stine de -80 (k38) Aarhus 1900    
2   5.15.48 1h   HALSAGAARD AnnFinn -64 (m54) Herning/Skive/Holstebro    
3   5.37.52 2h   THUMBO Tina -66 (k52) AAM Kvinder    
4   5.50.19 1h   SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM MiX    
=   5.50.19 2h   SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM Kvinder    
6   6.30.48 1h   JENSEN Ingelise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
=   6.30.48 2h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
8   6.42.14 1h   PEDERSEN Villy -51 (m67) AAM MiX    
    0.00 1h   PALLESEN Susanne -67 (k51) Aarhus 1900    
    0.00 1h   TERKELSEN Erik -58 (m60) SAK/HI Skanderborg    
    0.00 1h   LAURSEN Jørn -59 (m59) Randers    
    0.00 1h   GRAM Marianne -50 (k68) Herning/Skive/Holstebro    
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   4.23.81 / 1022p 1h   JENSEN Ingelise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande MIX    
2   4.23.81 / 1022p 2h   JENSEN Ingerlise Villum -49 (k69) Viborg/Hvide Sande Kvinde    
3   4.39.27 / 910p 1h   PAOLI Stine de -80 (k38) Aarhus 1900    
4   4.45.58 / 867p 2h   THUMBO Tina -66 (k52) AAM Kvinder    
5   4.50.49 / 834p 2h   SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM Kvinder    
6   4.50.49 / 834p 1h   SIMONSEN Anne Marie -64 (k54) AAM MiX    
7   4.25.51 / 580p 1h   HALSAGAARD AnnFinn -64 (m54) Herning/Skive/Holstebro    
8   4.55.54 / 325p 1h   PEDERSEN Villy -51 (m67) AAM MiX    
    0.00 1h   LAURSEN Jørn -59 (m59) Randers    
    0.00 1h   GRAM Marianne -50 (k68) Herning/Skive/Holstebro    
    0.00 1h   PALLESEN Susanne -67 (k51) Aarhus 1900    
    0.00 1h   TERKELSEN Erik -58 (m60) SAK/HI Skanderborg    
  MÆND SENIOR - 1000 M STAFET ONS KL. 20.15  
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.29.97 1h   Klaus Andersen -59
Rene Kaastrup -75
Niels-Peter Nielsen -61
Erling Jørgensen -58
MIX HGF/SAM/AKH -64    
2   3.14.89 1h   Ulla Hovgaard -45
Tina Thubo -66
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
MIX AAM -61    
=   3.14.89 2h   Ulla Hovgaard -45
Tina Thumbo -66
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
KVINDER AAM -61    
4   3.40.97 1h   Karin Bønnerup -49
Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ingelise Villum Jensen -49
1 Viborg/Hvide Sande Mix -49    
=   3.40.97 2h   Karin Bønnerup -49
Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ingerlise Villum Jensen -49
KVINDE Viborg/Hvide Sande -49    
    0.00 1h   1900 Aarhus      
    0.00 1h   MIX Randers      
    0.00 2h   Per Fløjgaard -66
Erik Terkelsen -58
Bo Munkholm -71
Niels Juul -75
MIX SAK/IH Skanderborg -68    
    0.00 2h   Ulla Binderup Jacobsen -65
Benedikt Kristthorsson -53
Peter Kjeldsteen -73
Lars Vels -74
2 Viborg/hvide Sande Mix -67    
 SORTERING EFTER POINTS
Nr Resultat   Navn Klub Points  
1   2.28.54 / 702p 1h   Karin Bønnerup -49
Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ingelise Villum Jensen -49
1 Viborg/Hvide Sande Mix -49    
2   2.28.54 / 702p 2h   Karin Bønnerup -49
Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ingerlise Villum Jensen -49
KVINDE Viborg/Hvide Sande -49    
3   2.35.64 / 607p 1h   Ulla Hovgaard -45
Tina Thubo -66
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
MIX AAM -61    
4   2.35.64 / 607p 2h   Ulla Hovgaard -45
Tina Thumbo -66
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
KVINDER AAM -61    
5   2.07.69 / 595p 1h   Klaus Andersen -59
Rene Kaastrup -75
Niels-Peter Nielsen -61
Erling Jørgensen -58
MIX HGF/SAM/AKH -64    
    0.00 2h   Per Fløjgaard -66
Erik Terkelsen -58
Bo Munkholm -71
Niels Juul -75
MIX SAK/IH Skanderborg -68    
    0.00 2h   Ulla Binderup Jacobsen -65
Benedikt Kristthorsson -53
Peter Kjeldsteen -73
Lars Vels -74
2 Viborg/hvide Sande Mix -67    
    0.00 1h   1900 Aarhus      
    0.00 1h   MIX Randers      


Genereret af MARS version 2.0.0.408 fredag den 22. juni 2018 klokken 12:40

© Copyright Dansk Atletik Forbund