Loading...

Herning Games, Herning

04. maj 2019 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 15.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +1.7m/s  2h: +2.3m/s
1   w11.65 2h   Sofie Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
2   w11.67 2h   Frederikke Voss Vestergaa -2006 Aalborg AM    
3   11.87 1h   Silje Nyeland Sandholdt -2006 Aarhus 1900    
4   12.03 1h   Amanda Paaske Frederiksen -2007 Kolding KFUM AM    
5   12.05 1h   Siv Bertelsen -2006 AK Heden    
6   12.33 1h   Camilla Storgaard Jensen -2007 Stoholm Atletik    
7   w13.02 2h   Naja M. Riis -2007 Skive AM    
8   w13.33 2h   Savannah Linnmand -2007 Aalborg AM    
  PIGER 12-13 ÅR - 300 METER LØR KL. 17.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.96   Maya Fruergaard -2006 Skive AM    
2   49.29   Amanda Paaske Frederiksen -2007 Kolding KFUM AM    
3   50.24   Marie Louise Holmgaard -2006 Stoholm Atletik    
4   58.77   Caroline Strandbygaard -2007 Esbjerg AM    
    DNS   Frederikke Voss Vestergaa -2006 Aalborg AM    
    DNS   Emilie Salomonsson -2006 HI Skanderborg Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30.04   Amanda Paaske Frederiksen -2007 Kolding KFUM AM    
2   2.31.06   Siv Bertelsen -2006 AK Heden    
3   2.32.23   Maya Fruergaard -2006 Skive AM    
4   2.42.62   Marie Louise Holmgaard -2006 Stoholm Atletik    
5   2.48.99   Caroline Strandbygaard -2007 Esbjerg AM    
    DNS   Ida Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 13.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +4.3m/s  2h: +4.9m/s
1   w11.05 1h   Sofie Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
2   w11.56 1h   Silje Nyeland Sandholdt -2006 Aarhus 1900    
3   w11.63 1h   Nanna Ilsøe Nygaard -2006 Vejle IF    
4   w12.25 2h   Sophia Bonde -2007 Københavns IF    
5   w12.88 2h   Nynne Degn -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
6   w12.90 1h   Karoline Bjerg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
7   w13.01 2h   Eliza Nadjaka -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
8   w15.16 2h   Hannah Husted -2007 Stoholm Atletik    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 15.15  
  ( LAV MÅTTE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   Nanna Ilsøe Nygaard -2006 Vejle IF    
2   1.30   Silje Nyeland Sandholdt -2006 Aarhus 1900    
3   1.20   Karoline Bjerg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
4   1.20   Sofie Flyvbjerg -2007 Aalborg AM    
5   1.10   Eliza Nadjaka -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
=   1.10   Nynne Degn -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
7   1.10   Frederikke Voss Vestergaa -2006 Aalborg AM    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.43  
Nanna Ilsøe Nygaard         o o o o xo xxx
Silje Nyeland Sandholdt     o o xo xxo xxo xxx    
Karoline Bjerg   o o o o xxx        
Sofie Flyvbjerg     o o xxo xxx        
Eliza Nadjaka o o o xxx            
Nynne Degn     o xxx            
Frederikke Voss Vestergaa     xxo              
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.10   Sophia Bonde -2007 Københavns IF    
2   1.80   Sofie Flyvbjerg -2007 Aalborg AM    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20  
Sophia Bonde   o o o xo o xxx
Sofie Flyvbjerg xo xo o xxx      
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( NORD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.55 +0.0   Sofie Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
2   4.36 -0.9   Frederikke Voss Vestergaa -2006 Aalborg AM    
3   4.09 -0.2   Silje Nyeland Sandholdt -2006 Aarhus 1900    
4   3.84 -1.2   Eliza Nadjaka -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
5   3.49 -1.8   Camilla Storgaard Jensen -2007 Stoholm Atletik    
6   3.41 +0.0   Naja M. Riis -2007 Skive AM    
7   3.08 -1.1   Caroline Strandbygaard -2007 Esbjerg AM    
8   3.08 -1.3   Hannah Husted -2007 Stoholm Atletik    
    DNS     Emilie Salomonsson -2006 HI Skanderborg Atletik    
    DNS     Siv Bertelsen -2006 AK Heden    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Sofie Søndergaard 4.33 -1.8 4.32 -1.9 4.55 +0.0 4.36 -0.6
Frederikke Voss Vestergaa 4.36 -0.9 4.12 -1.6 4.13 +0.0 4.21 -1.4
Silje Nyeland Sandholdt 3.95 -1.9 3.97 +0.0 4.09 -0.2 3.94 -0.3
Eliza Nadjaka 3.72 -0.8 3.59 -1.7 3.84 -1.2 3.76 -1.0
Camilla Storgaard Jensen 3.49 -0.9 3.49 -1.8 3.29 -1.3 3.37 -0.6
Naja M. Riis 3.41 +0.0 3.28 +0.0 3.14 +0.0
Caroline Strandbygaard 3.08 -1.1 2.96 -1.3 3.06 -1.0
Hannah Husted 3.06 +0.0 3.08 -1.3 2.68 +0.0 2.93 -0.7
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 16.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.98   Nanna Ilsøe Nygaard -2006 Vejle IF    
2   8.88   Silje Dalstrup Pedersen -2006 Skive AM    
3   8.38   Nynne Degn -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
4   7.99   Camilla Storgaard Jensen -2007 Stoholm Atletik    
5   7.86   Ida Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
6   7.86   Eliza Nadjaka -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
7   7.81   Sofie Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
8   7.60   Savannah Linnmand -2007 Aalborg AM    
9   7.41   Karoline Bjerg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
10   6.97   Sofie Flyvbjerg -2007 Aalborg AM    
11   5.77   Hannah Husted -2007 Stoholm Atletik    
12   4.80   Naja M. Riis -2007 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nanna Ilsøe Nygaard 9.62 9.90 9.40 9.98
Silje Dalstrup Pedersen 8.49 8.01 8.80 8.88
Nynne Degn 8.38 8.17 7.95 8.28
Camilla Storgaard Jensen 7.96 7.21 7.85 7.99
Ida Søndergaard 7.82 7.63 7.28 7.86
Eliza Nadjaka 7.19 7.86 7.79 7.64
Sofie Søndergaard 7.81 7.35 7.30 7.42
Savannah Linnmand x 6.74 7.60 6.26
Karoline Bjerg 5.89 7.09 7.41 7.40
Sofie Flyvbjerg 6.07 6.97 6.30 6.48
Hannah Husted 5.29 5.52 5.77 5.73
Naja M. Riis 4.50 x 4.80 4.13
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 14.00  
  ( 0.75 KG )
  ( EVT. KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   22.25   Nanna Ilsøe Nygaard -2006 Vejle IF    
2   14.14   Nynne Degn -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   13.89   Ida Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
4   13.74   Marie Louise Holmgaard -2006 Stoholm Atletik    
5   13.67   Karoline Bjerg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nanna Ilsøe Nygaard x 19.14 19.70 22.25
Nynne Degn 13.11 13.06 x 14.14
Ida Søndergaard 11.15 12.06 13.89 x
Marie Louise Holmgaard 13.34 13.74 13.59 x
Karoline Bjerg 13.67 12.57 13.48 12.88
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 11.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   33.40   Silje Dalstrup Pedersen -2006 Skive AM    
2   23.11   Savannah Linnmand -2007 Aalborg AM    
3   22.56   Nynne Degn -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
4   20.43   Marie Louise Holmgaard -2006 Stoholm Atletik    
5   16.13   Ida Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Silje Dalstrup Pedersen 33.40 31.12 29.86 27.08
Savannah Linnmand 18.56 x 22.01 23.11
Nynne Degn 20.67 x x 22.56
Marie Louise Holmgaard 20.43 19.42 x x
Ida Søndergaard 16.13 x 14.78 13.82
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 13.30  
  ( 400 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.77   Nanna Ilsøe Nygaard -2006 Vejle IF    
2   29.39   Marie Louise Holmgaard -2006 Stoholm Atletik    
3   25.68   Ida Søndergaard -2006 HI Skanderborg Atletik    
4   22.04   Silje Dalstrup Pedersen -2006 Skive AM    
5   16.67   Karoline Bjerg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
6   16.22   Silje Nyeland Sandholdt -2006 Aarhus 1900    
7   13.26   Sofie Flyvbjerg -2007 Aalborg AM    
    DNS   Emilie Salomonsson -2006 HI Skanderborg Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nanna Ilsøe Nygaard 26.32 x 29.77 x
Marie Louise Holmgaard 26.25 22.46 27.72 29.39
Ida Søndergaard 23.01 23.79 25.68 24.18
Silje Dalstrup Pedersen 22.04 19.85 18.41 15.32
Karoline Bjerg 16.67 x x x
Silje Nyeland Sandholdt 16.22 15.43 14.35 14.97
Sofie Flyvbjerg 13.26 x x x
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +4.2m/s  2h: +3.1m/s
1   w13.13 1h   Mille Jensen -2004 Esbjerg AM    
2   w13.20 2h   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
3   w13.72 2h   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
4   w13.86 2h   Nanna Higgelke Graversen -2004 Esbjerg AM    
5   w14.06 2h   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
6   w14.44 1h   Laura Sigsgaard Clausen -2004 Aalborg AM    
7   w14.56 2h   Ida Broberg -2005 Skive AM    
8   w14.87 1h   Sofia Herrera -2004 Aalborg AM    
9   w15.63 1h   Lykke Bertelsen -2004 AK Heden    
    DNS     Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 17.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.72   Christine Klitgaard -2004 Aalborg AM    
2   42.73   Mille Jensen -2004 Esbjerg AM    
3   43.35   Caroline Aslerin -2004 Odense Atletik    
4   45.09   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
5   45.45   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
    DNS   Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
    DNS   Nanna Higgelke Graversen -2004 Esbjerg AM    
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30.06   Amalie Bro Pedersen -2004 Viborg AM    
2   2.30.26   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
3   2.35.26   Frederikke Ingemann Harms -2005 Aarhus 1900    
4   2.40.56   Camilla Flyvbjerg -2004 Aalborg AM    
5   2.43.11   Alberte Kilsmark -2005 Silkeborg AK77    
6   2.49.19   Sofie Tjener Staugaard -2004 Herning GF AM    
7   3.01.94   Kamille Fredensborg -2004 Esbjerg AM    
    DNS   Olivia Vilstrup -2004 Silkeborg AK77    
  PIGER 14-15 ÅR - 2000 METER FORH. LØR KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.52.72   Ida Tveen Høgsberg -2004 Skive AM    
2   8.23.22   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
3   8.42.08   Julie Meiner-Duedahl -2005 Aarhus 1900    
    DNF   Frederikke Ingemann Harms -2005 Aarhus 1900    
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 13.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +4.7m/s  2h: +3.0m/s
1   w13.44 2h   Liv T. Selmer -2004 Silkeborg AK77    
2   w13.61 1h   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
3   w13.64 1h   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
4   w13.65 1h   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
5   w13.66 1h   Eva Sabro Larsen -2004 Aalborg AM    
6   w14.89 2h   Matilde Herskind -2005 Silkeborg AK77    
7   w15.25 2h   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
8   w15.88 1h   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
9   w16.47 1h   Camilla Flyvbjerg -2004 Aalborg AM    
    DNS     Amanda Sondrup Henriques -2004 AK Holstebro    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
  ( LAV MÅTTE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.45   Liv T. Selmer -2004 Silkeborg AK77    
2   1.40   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
3   1.40   Eva Sabro Larsen -2004 Aalborg AM    
4   1.35   Trine Hjorth -2004 Herning GF AM    
5   1.35   Matilde Herskind -2005 Silkeborg AK77    
  1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50  
Liv T. Selmer       o o xxx
Rebekka Kordon     xo o xxx  
Eva Sabro Larsen     xo xxo xxx  
Trine Hjorth o xo o xxx    
Matilde Herskind xo o xo xxx    
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.70   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
    X   Laura Sigsgaard Clausen -2004 Aalborg AM    
  2.00 2.50 2.60 2.70 2.80  
Sophie Bagger Bohn   xo xo xo xxx
Laura Sigsgaard Clausen xxx        
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.30  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.98 +1.6   Caroline Aslerin -2004 Odense Atletik    
2   4.55 +1.5   Trine Hjorth -2004 Herning GF AM    
3   4.47 +2.0   Rebekka Kordon -2005 Haderslev IF    
4   4.24 +2.0   Matilde Herskind -2005 Silkeborg AK77    
5   4.19 +1.9   Laura Sigsgaard Clausen -2004 Aalborg AM    
6   w4.17 +2.1   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
    4.03 +1.2          
7   w4.14 +2.2   Frederikke Ingemann Harms -2005 Aarhus 1900    
    4.07 +0.2          
8   w4.12 +3.6   Celia Dart Pryssing -2005 Aalborg AM    
9   4.03 +0.1   Sofia Herrera -2004 Aalborg AM    
10   4.00 +1.0   Nanna Higgelke Graversen -2004 Esbjerg AM    
11   3.98 +1.4   Olivia Vilstrup -2004 Silkeborg AK77    
12   3.47 +1.3   Lykke Bertelsen -2004 AK Heden    
13   3.30 +1.5   Kamille Fredensborg -2004 Esbjerg AM    
    DNS     Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
    DNS     Ida Broberg -2005 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Caroline Aslerin 4.96 +1.9 0.49 +4.0 4.90 +2.6 4.98 +1.6
Trine Hjorth 4.37 +1.7 x   x   4.55 +1.5
Rebekka Kordon 3.74 +1.4 3.98 +2.6 4.17 +1.5 4.47 +2.0
Matilde Herskind x   4.24 +2.0 x   4.07 +1.3
Laura Sigsgaard Clausen 4.13 +1.6 4.19 +1.9 0.41 +8.0 x  
Victoria Juul Giessing 4.17 +2.1 4.03 +1.2 3.76 +3.8 3.91 +2.8
Frederikke Ingemann Harms 3.77 +1.2 4.07 +0.2 0.39 +4.0 4.14 +2.2
Celia Dart Pryssing 4.12 +3.6 3.95 +2.4 x   x  
Sofia Herrera 0.37 +2.0 3.90 +0.7 4.03 +0.1 3.99 +2.5
Nanna Higgelke Graversen 4.00 +2.9 4.00 +1.0 3.95 +1.7 3.87 +0.8
Olivia Vilstrup 3.68 +3.5 0.38 +9.0 3.98 +1.4 3.89 +2.6
Lykke Bertelsen x   3.47 +1.3 3.07 +0.2 x  
Kamille Fredensborg 2.85 +1.6 3.03 +1.3 3.30 +1.5 3.06 +0.9
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.15  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.01   Iben Dahl -2005 Stoholm Atletik    
2   9.56   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
3   8.73   Liv T. Selmer -2004 Silkeborg AK77    
4   8.33   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
5   8.30   Victoria Juul Giessing -2005 Aalborg AM    
6   8.27   Isabella Rengner Fischer -2004 SIK 80 Sæby    
7   6.59   Celia Dart Pryssing -2005 Aalborg AM    
8   6.52   Thea Guldager -2004 Aarhus 1900    
9   5.39   Matilde Herskind -2005 Silkeborg AK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Iben Dahl 10.01 x x 9.21
Astrid Thode Christensen 9.25 x 9.56 x
Liv T. Selmer 8.56 8.73 7.91 7.90
Camilla Urup Colstrup 8.33 7.87 7.54 7.93
Victoria Juul Giessing x 8.30 x 8.11
Isabella Rengner Fischer 8.27 7.67 8.03 8.25
Celia Dart Pryssing 6.59 x 6.30 6.25
Thea Guldager 6.52 6.45 6.52 5.84
Matilde Herskind 5.03 5.39 5.23 x
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 14.00  
  ( 0.75 KG )
  ( EVT. KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.27   Iben Dahl -2005 Stoholm Atletik    
2   33.88   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
3   26.23   Isabella Rengner Fischer -2004 SIK 80 Sæby    
4   20.77   Thea Guldager -2004 Aarhus 1900    
5   17.15   Frida Froberg -2005 Aarhus 1900    
6   16.88   Olivia Vilstrup -2004 Silkeborg AK77    
7   16.35   Caroline Mejdal Svenstrup -2004 Skive AM    
8   13.57   Kamille Fredensborg -2004 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Iben Dahl 33.97 32.55 36.27 x
Astrid Thode Christensen x x 24.82 33.88
Isabella Rengner Fischer 23.41 23.93 22.28 26.23
Thea Guldager x 20.77 19.01 19.31
Frida Froberg x x x 17.15
Olivia Vilstrup 16.15 x 16.88 x
Caroline Mejdal Svenstrup 14.00 x 16.35 15.30
Kamille Fredensborg 12.74 13.57 12.17 13.55
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 11.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.21   Astrid Thode Christensen -2004 Aalborg AM    
2   44.95   Iben Dahl -2005 Stoholm Atletik    
3   32.99   Eva Sabro Larsen -2004 Aalborg AM    
4   28.31   Isabella Rengner Fischer -2004 SIK 80 Sæby    
5   26.28   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
6   23.87   Olivia Vilstrup -2004 Silkeborg AK77    
7   22.81   Celia Dart Pryssing -2005 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Astrid Thode Christensen 43.74 42.30 46.21 42.64
Iben Dahl 44.37 x 44.48 44.95
Eva Sabro Larsen 29.62 28.71 32.99 29.24
Isabella Rengner Fischer 25.24 x x 28.31
Emma Berntsen 26.28 25.19 x x
Olivia Vilstrup x 21.84 22.08 23.87
Celia Dart Pryssing 21.20 22.27 22.81 22.24
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 500 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.82   Iben Dahl -2005 Stoholm Atletik    
2   31.37   Sophie Bagger Bohn -2004 Aarhus 1900    
3   29.26   Camilla Urup Colstrup -2005 Haderslev IF    
4   29.20   Liv T. Selmer -2004 Silkeborg AK77    
5   23.69   Emma Berntsen -2004 Aalborg AM    
6   23.57   Isabella Rengner Fischer -2004 SIK 80 Sæby    
7   23.05   Caroline Mejdal Svenstrup -2004 Skive AM    
8   21.56   Sofia Herrera -2004 Aalborg AM    
9   19.82   Lykke Bertelsen -2004 AK Heden    
10   18.43   Thea Guldager -2004 Aarhus 1900    
11   15.25   Celia Dart Pryssing -2005 Aalborg AM    
12   14.36   Camilla Flyvbjerg -2004 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Iben Dahl 32.88 34.82 32.57 x
Sophie Bagger Bohn 31.37 x x x
Camilla Urup Colstrup 29.26 27.01 25.37 25.58
Liv T. Selmer 26.76 29.20 27.36 29.17
Emma Berntsen x x x 23.69
Isabella Rengner Fischer 23.57 23.55 x x
Caroline Mejdal Svenstrup 18.12 21.70 18.35 23.05
Sofia Herrera x 20.20 21.56 20.52
Lykke Bertelsen 19.82 x x 15.86
Thea Guldager 16.96 16.88 17.28 18.43
Celia Dart Pryssing x 15.25 x x
Camilla Flyvbjerg 14.36 x x 13.10
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +1.5m/s  2h: +3.4m/s
1   w12.48 2h   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   w12.93 2h   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
3   13.12 1h   Sophia Juul Kolmos -2003 Aabenraa IG    
4   w13.15 2h   Cecilie Carlsen -2003 Odense Atletik    
5   w13.30 2h   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
6   13.56 1h   Signe Raahauge -2002 Aabenraa IG    
7   w13.85 2h   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF AM    
8   14.40 1h   Sofia Oxbøll Hjuler -2003 Esbjerg AM    
9   15.42 1h   Liv Bertelsen -2002 AK Heden    
    DNS     Janne Ohrt -2003 MTSV Hohenwestedt    
  PIGER 16-17 ÅR - 300 METER LØR KL. 17.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   45.03   Victoria Bjerre -2003 Randers Freja Atletik    
2   47.29   Kristine Kildehøj -2003 Herning GF AM    
3   47.83   Signe Lehmann -2002 Aalborg AM    
    DNS   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
    DNS   Solveig M. Johannsen -2003 Aabenraa IG    
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.29.53   Cecilie Carlsen -2003 Odense Atletik    
2   2.30.88   Victoria Bjerre -2003 Randers Freja Atletik    
3   2.38.28   Julie Hesselvig -2003 Herning GF AM    
  PIGER 16-17 ÅR - 2000 METER FORH. LØR KL. 12.00  
  ( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.47.15   Julie Hesselvig -2003 Herning GF AM    
2   8.09.96   Mathilde Winther -2002 Blovstrød Løvere    
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 15.35  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.9m/s
1   w14.51   Sarah Sækmose -2002 Vejle IF    
2   w16.39   Mathilde Johanne Asp Jens -2003 Vejle IF    
3   w16.52   Solveig M. Johannsen -2003 Aabenraa IG    
    DNS   Alberte Brogaard Jensen -2003 Aalborg AM    
    DNS   Janne Ohrt -2003 MTSV Hohenwestedt    
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.20   Signe Lehmann -2002 Aalborg AM    
  0.21 2.00 2.20 2.30  
Signe Lehmann   o o xxx
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.45  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.21 +0.0   Aranya Kanakalingam -2003 Aalborg AM    
2   5.02 +1.7   Amalie Rudrasingam -2003 Herning GF AM    
3   4.72 +1.3   Solveig M. Johannsen -2003 Aabenraa IG    
4   4.61 +1.7   Sofia Oxbøll Hjuler -2003 Esbjerg AM    
5   4.41 +2.0   Kristine Kildehøj -2003 Herning GF AM    
6   w4.15 +2.8   Signe Raahauge -2002 Aabenraa IG    
    4.11 +1.5          
7   w4.06 +2.8   Liv Bertelsen -2002 AK Heden    
    3.85 +1.2          
    DNS     Janne Ohrt -2003 MTSV Hohenwestedt    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Aranya Kanakalingam 5.17 +3.2 x   5.15 +1.6 x   x   5.21 +0.0
Amalie Rudrasingam x   4.65 +3.2 4.26 +3.1 5.02 +1.7 4.17 +0.2 4.99 +1.7
Solveig M. Johannsen x   x   x   4.72 +1.3 x   4.34 +2.7
Sofia Oxbøll Hjuler 4.28 +0.4 4.24 +3.2 x   4.22 +1.0 4.61 +1.7 4.23 +0.7
Kristine Kildehøj 4.31 +2.2 x   4.41 +2.0 x   4.10 +1.6 x  
Signe Raahauge 4.15 +2.8 3.99 +1.8 4.11 +1.5 x   x   x  
Liv Bertelsen 4.06 +2.8 3.83 +1.9 3.89 +2.3 3.90 +2.1 3.85 +1.2 3.91 +2.6
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.15  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.86   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
2   11.68   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
3   11.47   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
4   10.21   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
5   10.00   Alberte Brogaard Jensen -2003 Aalborg AM    
6   7.01   Sofia Oxbøll Hjuler -2003 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sofie Froberg 11.59 11.17 x 11.66 x 11.86
Nanna Tveen Høgsberg 10.89 10.79 11.50 10.44 11.20 11.68
Sara Kjær Andersen 11.47 11.14 10.95 x x 11.13
Josefine Bromerholm x 10.21 9.57 9.67 x x
Alberte Brogaard Jensen x 9.48 9.11 x 10.00 9.40
Sofia Oxbøll Hjuler 6.56 7.01 5.89 6.28 6.49 6.36
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.15  
  ( 1.0 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.66   Sofie Froberg -2002 Aarhus 1900    
2   31.57   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
3   28.48   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
4   22.40   Alberte Brogaard Jensen -2003 Aalborg AM    
5   18.85   Sura Mukasine Kanyamagara -2003 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sofie Froberg x 31.66 32.92 34.66 32.61 34.12
Sara Kjær Andersen 28.66 28.64 31.33 31.57 x 31.47
Josefine Bromerholm 28.41 28.48 23.06 28.02 24.66 x
Alberte Brogaard Jensen 20.32 x 19.58 22.11 22.40 17.59
Sura Mukasine Kanyamagara 16.62 17.19 18.04 18.85 18.64 16.53
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   48.44   Sara Kjær Andersen -2002 Vejle IF    
2   40.24   Alberte Brogaard Jensen -2003 Aalborg AM    
3   39.16   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
4   35.92   Amalie Schade Kanstrup -2003 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sara Kjær Andersen 46.09 46.33 48.44 x 48.41 46.86
Alberte Brogaard Jensen x 33.31 34.28 38.74 40.24 x
Annika Mejls Ramsgaard x 39.16 x x x 38.01
Amalie Schade Kanstrup x 33.87 x 35.92 35.11 x
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 500 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.75   Josefine Bromerholm -2003 Viborg AM    
2   28.97   Annika Mejls Ramsgaard -2003 AK Holstebro    
3   27.56   Liv Bertelsen -2002 AK Heden    
4   26.82   Sura Mukasine Kanyamagara -2003 Skive AM    
5   21.98   Nanna Tveen Høgsberg -2003 Skive AM    
    DNS   Amalie Schade Kanstrup -2003 Viborg AM    
    DNS   Janne Ohrt -2003 MTSV Hohenwestedt    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Josefine Bromerholm 32.77 x 30.81 35.95 36.75 32.87
Annika Mejls Ramsgaard 28.97 28.68 x 26.96 26.73 x
Liv Bertelsen x x 23.12 27.56 17.98 25.95
Sura Mukasine Kanyamagara 26.82 25.92 24.09 25.73 23.88 25.22
Nanna Tveen Høgsberg 18.27 21.38 21.98 x 18.91 19.26
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +3.3m/s
1   w12.67   Mie Mikkelsen -2001 Aabenraa IG    
2   w13.30   Sarah Kristensen -2000 Skive AM    
3   w14.19   Line Bjørn Larsen -2001 AK Holstebro    
    DNS   Carolin Harbs -2001 MTSV Hohenwestedt    
    DNS   Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 13.40  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +3.9m/s  2h: +2.9m/s
1   w14.56 2h   Ida Boel - kl. 15.35 -2000 Esbjerg AM    
2   w14.67 1h   Ida Boel -2000 Esbjerg AM    
    DNS 1h   Julie K Schultz -2000 Aalborg AM    
    DNS     Carolin Harbs -2001 MTSV Hohenwestedt    
    DNS     Nathalie Richter -2000 Aalborg AM    
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.45  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.48 +1.5   Line Bjørn Larsen -2001 AK Holstebro    
    DNS     Julie K Schultz -2000 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Line Bjørn Larsen 4.47 +2.2 4.45 +3.1 4.48 +1.5 4.46 +1.2 4.39 +0.3 4.45 +2.8
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 600 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.90   Mie Mikkelsen -2001 Aabenraa IG    
2   26.01   Julie K Schultz -2000 Aalborg AM    
3   24.55   Sarah Kristensen -2000 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mie Mikkelsen 25.40 25.59 28.62 29.90 26.40 26.45
Julie K Schultz 21.36 20.05 19.31 17.74 26.01 22.09
Sarah Kristensen 20.30 20.88 x 23.26 x 24.55
  KVINDER SENIOR - 100 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +3.3m/s
1   w12.67   Monika Benserud -1996 Randers Freja Atletik    
2   w13.64   Stine Gloggengichser -1997 Silkeborg AK77    
3   w14.23   Inge Andersen -1969 Vejle IF    
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.65   Beatriz Ferrano Forés (u) -1986 Aarhus 1900    
2   1.50   Line Damsgaard Andersen -1999 Silkeborg AK77    
    DNS   Kirsten Eskildsen -1962 Aabenraa IG    
  1.50 1.53 1.55 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68  
Beatriz Ferrano Forés (u) o o   o o o xo xxx
Line Damsgaard Andersen o   xxx          
  KVINDER SENIOR - 100M RACERUNNER LØR KL. 15.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +2.3m/s  2h: +3.5m/s
1   w21.06 2h   Karla Risum -2001 1 Randers Freja Paraatlet    
2   w21.40 1h   Laura Svendsen -2003 1 Vejle IF    
3   w22.07 1h   Andrea Stokholm Overgaard -1997 1 Parasport Frederiksberg    
4   w22.20 1h   Thea Berggren Jørgensen -2000 1 RaceRunning Klub Holbæk    
5   w22.56 1h   Kristine Hagen Jakobsen ( -2004 1 Randers Freja Paraatlet    
6   w23.37 1h   Pernille Bach -1990 1 RaceRunning Klub Holbæk    
7   w24.50 1h   Karoline Friis Svendgaard -2002 1 Randers Freja Paraatlet    
8   w25.79 2h   Pernille Wrang -1984 1 Vidar Sønderborg    
9   w42.20 2h   Tina Baltzer Jensen -1987 1 Parasport Frederiksberg    
  KVINDER SENIOR - 300M RACERUNNER LØR KL. 17.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.08.11 2h   Thea Berggren Jørgensen -2000 1 RaceRunning Klub Holbæk    
2   1.08.20 2h   Laura Svendsen -2003 1 Vejle IF    
3   1.10.06 1h   Karla Risum -2001 1 Randers Freja Paraatlet    
4   1.13.93 2h   Karoline Friis Svendgaard -2002 1 Randers Freja Paraatlet    
5   1.15.33 2h   Andrea Stokholm Overgaard -1997 1 Parasport Frederiksberg    
6   1.18.41 2h   Kristine Hagen Jakobsen ( -2004 1 Randers Freja Paraatlet    
7   1.21.12 1h   Rie Rasmussen -1983 1 OA/OGF    
8   1.36.89 1h   Pernille Wrang -1984 1 Vidar Sønderborg    
  KVINDER SENIOR - 800M RACERUNNER LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.58.80   Rie Rasmussen -1983 1 OA/OGF    
2   4.18.98   Pernille Bach -1990 1 RaceRunning Klub Holbæk    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +7.1m/s
1   w10.78   Tobias Zeeberg Pedersen -2006 Herning GF AM    
2   w11.35   Daniel Protasenko -2007 Rødding AK    
3   w11.76   Carl Emil Bohn -2007 Aarhus 1900    
4   w12.36   Emil Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
5   w12.92   Viktor Knappe -2007 Herning GF AM    
6   w13.24   Simon Klixbüll -2007 Aarhus 1900    
    DNS   Simon Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - 300 METER LØR KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   48.95   Marvin Lumbye -2006 Esbjerg AM    
2   58.37   Simon Klixbüll -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.39.85   Nikolaj Madsen -2006 Viborg AM    
2   3.14.82   Simon Klixbüll -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 13.20  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1   w15.04 1h   Simon Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
2   w15.16 1h   Carl Emil Bohn -2007 Aarhus 1900    
3   w16.82 2h   Emil Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
4   17.09 2h   Oliver Emborg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
5   17.93 2h   Louis Just -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
6   21.47 1h   Simon Klixbüll -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 15.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.35   Simon Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
2   1.30   Oliver Emborg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   1.25   Nicky Stapelfeld -2006 Esbjerg AM    
4   1.10   Louis Just -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
5   1.10   Daniel Protasenko -2007 Rødding AK    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40  
Simon Winther Tørring         xo o o xxo xxx
Oliver Emborg     o o o o xo xxx  
Nicky Stapelfeld         o o xxx    
Louis Just o xo o xxx          
Daniel Protasenko   o xo xxx          
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.90   Nicky Stapelfeld -2006 Esbjerg AM    
2   1.50   Oliver Emborg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.50 1.60 1.70 1.80 1.90 2.00  
Nicky Stapelfeld xxo o o o o xxx
Oliver Emborg o          
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( NORD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.85 -0.1   Tobias Zeeberg Pedersen -2006 Herning GF AM    
2   4.33 -0.5   Marvin Lumbye -2006 Esbjerg AM    
3   4.19 -1.7   Emil Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
4   4.14 -2.7   Carl Emil Bohn -2007 Aarhus 1900    
5   3.45 -1.5   Viktor Knappe -2007 Herning GF AM    
6   3.31 -1.6   Simon Klixbüll -2007 Aarhus 1900    
    DNS     Simon Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Tobias Zeeberg Pedersen 4.58 -3.1 4.75 -1.4 4.75 -1.6 4.85 -0.1
Marvin Lumbye 4.33 -0.5 x   3.26 -1.9 4.26 -0.1
Emil Winther Tørring 3.92 -2.4 4.04 -2.8 4.19 -1.7 3.88 -1.2
Carl Emil Bohn 4.13 -1.6 x   4.07 -1.5 4.14 -2.7
Viktor Knappe 3.28 -1.3 3.45 -1.5 3.11 -0.4 3.09 -1.6
Simon Klixbüll 3.21 -0.2 3.04 -3.4 3.17 +0.0 3.31 -1.6
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.04   Tobias Zeeberg Pedersen -2006 Herning GF AM    
2   8.91   Simon Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
3   7.73   Daniel Protasenko -2007 Rødding AK    
4   7.19   Carl Emil Bohn -2007 Aarhus 1900    
5   6.53   Emil Winther Tørring -2007 Aarhus 1900    
6   4.24   Viktor Knappe -2007 Herning GF AM    
    DNS   Cornellius Birk Meisner -2006 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Tobias Zeeberg Pedersen 8.08 10.04 10.01 9.83
Simon Winther Tørring 7.33 7.15 8.91 6.62
Daniel Protasenko 7.55 7.51 7.32 7.73
Carl Emil Bohn 6.85 6.80 7.19 7.07
Emil Winther Tørring 6.46 6.53 6.39 6.46
Viktor Knappe 4.20 3.95 4.24 3.98
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 16.00  
  ( 0.75 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   17.75   Nicky Stapelfeld -2006 Esbjerg AM    
2   16.05   Oliver Emborg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   15.03   Louis Just -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Nicky Stapelfeld x 17.75 x x
Oliver Emborg 13.85 x 14.45 16.05
Louis Just 8.69 15.03 12.75 x
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.45  
  ( 400 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   27.81   Tobias Zeeberg Pedersen -2006 Herning GF AM    
2   26.44   Marvin Lumbye -2006 Esbjerg AM    
3   25.48   Oliver Emborg -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
4   20.74   Louis Just -2007 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Tobias Zeeberg Pedersen 26.20 27.81 27.16 27.68
Marvin Lumbye x 21.30 26.44 23.66
Oliver Emborg 21.06 25.48 25.31 23.46
Louis Just x 19.01 x 20.74
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +5.6m/s
1   w12.04   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   w12.22   Jacob Lausten -2004 Esbjerg AM    
3   w12.28   Christian Reusing -2004 AK Heden    
4   w12.40   Simon Pultz Holm -2004 HI Skanderborg Atletik    
5   w12.89   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
    DNS   José Acevedo Rodriguez -2004 Skive AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER LØR KL. 16.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.69   Jacob Lausten -2004 Esbjerg AM    
2   42.92   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.26.50   Rune Ib Hansen -2005 Viborg AM    
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 13.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.5m/s
1   18.31   Sebastian Brogaard -2004 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   18.56   Jacob Lausten -2004 Esbjerg AM    
3   18.60   Viggol Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.60   Sebastian Brogaard -2004 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   1.50   Viggol Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
    DNS   José Acevedo Rodriguez -2004 Skive AM    
  1.45 1.50 1.55 1.60  
Sebastian Brogaard   o xxo xo
Viggol Lind Toustrup xo xo xxx  
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.60   Sebastian Brogaard -2004 Hvide Sande KFUM Atletik    
2   2.50   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
3   2.50   Benjamin Copp -2004 Aarhus 1900    
4   2.40   Viggol Lind Toustrup -2005 Aarhus 1900    
  2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70  
Sebastian Brogaard   o o o xxo xo xxx
Rasmus Holm Nielsen   xo xo o xo xxx  
Benjamin Copp   o o o xxo xxx  
Viggol Lind Toustrup o xo xo xxo xxx    
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.30  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w5.95 +2.5   Christian Reusing -2004 AK Heden    
    5.42 +1.1          
2   5.61 +1.4   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
3   w5.57 +3.2   Rasmus Holm Nielsen -2004 Aarhus 1900    
    5.24 +1.9          
4   w5.20 +2.8   Simon Pultz Holm -2004 HI Skanderborg Atletik    
    5.11 +1.4          
5   w5.10 +3.1   Adam Sandbjerg Lind -2005 Aarhus 1900    
6   w4.53 +2.4   Benjamin Copp -2004 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Christian Reusing x   5.95 +2.5 5.42 +1.1 5.35 +1.2
Hans Sækmose 5.31 +0.8 5.48 +2.7 5.53 +3.4 5.61 +1.4
Rasmus Holm Nielsen 5.57 +3.2 5.24 +1.9 5.30 +3.5 x  
Simon Pultz Holm 4.71 +0.6 x   5.20 +2.8 5.11 +1.4
Adam Sandbjerg Lind 5.10 +3.1 4.65 +2.6 4.83 +3.2 x  
Benjamin Copp 4.53 +2.4 4.46 +4.1 x   x  
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.98   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   8.67   Lau Gad Akrawi -2004 Esbjerg AM    
3   8.65   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
    DNS   José Acevedo Rodriguez -2004 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Hans Sækmose 11.62 11.98 11.92 11.87
Lau Gad Akrawi 8.67 8.21 8.01 8.39
Magnus Diederichsen Josef 8.65 8.30 x 8.57
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 16.00  
  ( 1.0 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.43   Adam Sandbjerg Lind -2005 Aarhus 1900    
2   29.48   Lau Gad Akrawi -2004 Esbjerg AM    
3   20.60   Sebastian Brogaard -2004 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Adam Sandbjerg Lind x 34.33 36.43 x
Lau Gad Akrawi x 24.75 x 29.48
Sebastian Brogaard 20.33 x 20.60 19.80
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 11.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   34.96   Lau Gad Akrawi -2004 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Lau Gad Akrawi x x 34.96 x
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.45  
  ( 600 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   46.01   Hans Sækmose -2004 Vejle IF    
2   33.69   Sebastian Brogaard -2004 Hvide Sande KFUM Atletik    
3   32.51   Christian Reusing -2004 AK Heden    
4   25.18   Adam Sandbjerg Lind -2005 Aarhus 1900    
    X   Magnus Diederichsen Josef -2005 Vejle IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Hans Sækmose 38.12 44.55 46.01 43.01
Sebastian Brogaard x x 27.59 33.69
Christian Reusing 30.07 32.51 x x
Adam Sandbjerg Lind x x x 25.18
Magnus Diederichsen Josef x x x x
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +3.5m/s  2h: +2.1m/s
1   w11.67 2h   Mikkel Linnemand -2002 Aalborg AM    
2   w11.80 1h   Ali Basim -2003 Skive AM    
3   w11.93 2h   Sofus Ingemann Harmsen -2003 Aarhus 1900    
4   w11.94 1h   Kilian David -2002 Aabenraa IG    
5   w12.07 2h   Frederik Ravnholt Larsen -2003 SIK 80 Sæby    
6   w12.12 2h   Viktor Krejberg -2002 Silkeborg AK77    
7   w12.21 1h   Malte Dam Korsbjerg -2003 Aarhus 1900    
    DNS     Peter Skovgaard -2002 Silkeborg AK77    
  DRENGE 16-17 ÅR - 300 METER LØR KL. 16.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.34   Mikkel Linnemand -2002 Aalborg AM    
2   39.09   Ali Basim -2003 Skive AM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.14.11   Malthe Bøgebjerg -2003 Silkeborg AK77    
2   2.18.89   Benjamin Garsdal -2003 Silkeborg AK77    
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆK LØR KL. 13.45  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.5m/s
1   17.49   Sebastian Riisgaard Suurb -2002 Aarhus 1900    
2   18.09   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
    DNS   Marlon Wein -2003 MTSV Hohenwestedt    
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.80   Jakob Nissen Nielsen -2003 Aarhus 1900    
    DNS   Aslak Hansen -2002 Aarhus 1900    
    DNS   Sebastian Riisgaard Suurb -2002 Aarhus 1900    
  1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83  
Jakob Nissen Nielsen o o o o o o xxx
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.60   Sebastian Riisgaard Suurb -2002 Aarhus 1900    
  3.40 3.50 3.60 3.80  
Sebastian Riisgaard Suurb o o xo xxx
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.30  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w6.13 +3.4   Viktor Krejberg -2002 Silkeborg AK77    
    5.77 +0.8          
2   w5.80 +2.9   Mikkel Linnemand -2002 Aalborg AM    
    5.77 +1.6          
3   5.77 +1.1   Peter Skovgaard -2002 Silkeborg AK77    
4   w5.69 +2.3   Frederik Ravnholt Larsen -2003 SIK 80 Sæby    
    5.51 +1.9          
5   w5.36 +2.2   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
    DNS     Marlon Wein -2003 MTSV Hohenwestedt    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Viktor Krejberg 5.77 +0.8 x   5.95 +2.1 x   6.04 +3.3 6.13 +3.4
Mikkel Linnemand 5.66 +2.3 5.73 +2.0 5.80 +2.9 x   5.77 +1.6 5.70 +2.3
Peter Skovgaard 5.30 +2.8 5.06 +2.0 5.25 +2.9 5.07 +2.1 5.31 +3.4 5.77 +1.1
Frederik Ravnholt Larsen 5.19 +0.5 5.51 +1.9 5.69 +2.3 5.67 +2.6 5.50 +3.7 5.43 +2.1
Silas Brogaard x   5.36 +2.2 5.04 +2.2 x   x   x  
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.95   Nicco Vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
2   12.74   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
3   11.01   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Vestbo Hattesen 12.49 12.95 x x 12.43 x
Lucas Søvang x 12.21 x x 12.74 x
Noah Birk Meissner 10.88 10.91 10.44 x 11.01 x
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.15  
  ( 1.5 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.08   Nicco Vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
2   37.34   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
3   31.83   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
    DNS   Silas Brogaard -2002 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Vestbo Hattesen 34.58 39.45 39.17 38.90 40.08 39.44
Noah Birk Meissner x 35.65 35.24 37.02 37.34 32.92
Lucas Søvang x 29.66 31.83 30.83 30.42 31.11
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.70   Nicco Vestbo Hattesen -2002 Esbjerg AM    
2   49.09   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Nicco Vestbo Hattesen x 47.39 x 51.62 54.88 55.70
Lucas Søvang 44.53 45.37 42.62 49.09 x 44.78
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 700 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   55.42   Sebastian Riisgaard Suurb -2002 Aarhus 1900    
2   50.98   Noah Birk Meissner -2003 Skive AM    
3   46.22   Sebastian Skovhauge -2003 HI Skanderborg Atletik    
4   41.98   Lucas Søvang -2003 Aabenraa IG    
5   35.99   Kilian David -2002 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sebastian Riisgaard Suurb x 49.88 51.62 50.49 55.42 x
Noah Birk Meissner 46.04 50.71 50.98 49.17 48.99 x
Sebastian Skovhauge 46.22 41.15 41.78 41.49 x 43.04
Lucas Søvang x 41.98 x 39.34
Kilian David 32.11 33.51 35.99 x x x
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.5m/s
1   12.16   Christoffer Gissel -2001 Silkeborg AK77    
2   12.46   Thomas Sabro Larsen -2001 Aalborg AM    
3   12.96   Gustav Graff Esbensen -2001 Silkeborg AK77    
  DRENGE 18-19 ÅR - 300 METER LØR KL. 16.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   38.35   Christoffer Gissel -2001 Silkeborg AK77    
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.13.67   Aksel Qvortrup -2000 Silkeborg AK77    
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 11.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.50   Thomas Sabro Larsen -2001 Aalborg AM    
  3.20 3.30 3.40 3.50 3.60  
Thomas Sabro Larsen o o o xo xxx
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.30  
  ( PLANKE )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w5.15 +4.5   Gustav Graff Esbensen -2001 Silkeborg AK77    
    4.65 +1.7          
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Gustav Graff Esbensen 4.81 +2.5 4.87 +4.2 3.33 +0.9 4.65 +1.7 3.49 +2.6 5.15 +4.5
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.15  
  ( 1.75 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.65   Thomas Sabro Larsen -2001 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thomas Sabro Larsen 29.65 x 26.43 28.91 x x
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 800 GRAM )
  ( SYD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.21   Mark Drongesen -2000 Viborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mark Drongesen x x 44.21 x 42.15 41.33
  MÆND SENIOR - 100 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.2m/s
1   w11.53   Amar Krso -1989 Kolding KFUM AM    
2   w11.62   Kasper Filsø -1990 Vejle IF    
3   w12.03   Jonatan Nørgård -1995 Silkeborg AK77    
4   w12.78   Jann Olsen -1967 Vejle IF    
5   w15.91   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
  MÆND SENIOR - 800 METER LØR KL. 16.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.09.99   Esben Hansen -1999 Silkeborg AK77    
2   2.27.68   Noah Thordal Jørgensen -1998 Herning GF AM    
    DNS   Ove Lausten -1954 Vejle IF    
  MÆND SENIOR - 2000 METER FORH. LØR KL. 12.30  
  ( 91.4 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.19.25   Noah Thordal Jørgensen -1998 Herning GF AM    
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   0.98   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
    DNS   Mads Moos Larsen -1995 Aarhus 1900    
  0.93 0.98 1.04  
Peter Bjerre o o xxx
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.37   Morten Nielsen -1995 Esbjerg AM    
    DNS   Jakob Holt Jensen -1997 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Morten Nielsen 10.31 10.00 10.37 9.94 9.91 10.18
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST LØR KL. 17.15  
  ( 2.0 KG )
  ( KASTEGÅRD )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   40.28   Morten Nielsen -1995 Esbjerg AM    
    DNS   Jakob Holt Jensen -1997 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Morten Nielsen 40.28 39.03 x 37.95 x 40.12
  MÆND SENIOR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.35   Hans Barrett -1999 Esbjerg AM    
2   32.34   Morten Nielsen -1995 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hans Barrett 58.35 58.32 58.33 57.84 x x
Morten Nielsen 32.34 x x 31.17 x x
  MÆND SENIOR - 100M RACERUNNER LØR KL. 14.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w:  1h: +2.8m/s  2h: +2.9m/s
1   w21.91 2h   Lasse Kromann -1996 1 OA/OGF    
2   w27.50 1h   Jacob Birkbak -1983 1 IH Aalborg    
3   w28.45 2h   Lasse Bang Thygesen -1995 1 Randers Freja Paraatlet    
4   w28.91 2h   David Hjerrild Jakobsen ( -2007 1 Parasport Frederiksberg    
5   w31.08 2h   Emil de la Motte Olsen -1993 1 Parasport Frederiksberg    
6   w34.81 2h   Gert Gregers Hansen -1980 1 Parasport Frederiksberg    
7   w39.72 1h   Lars Søndergaard -1960 1 Randers Freja Paraatlet    
    DNS 1h   Jesper Harding Hansen -1953 1 Randers Freja Paraatlet    
    DNS 1h   Nikolaj Overgaard Christe -1997 1 Randers Freja Paraatlet    
    DNS     Mikkel Christensen -1987 1 OA/OGF    
  MÆND SENIOR - 300M RACERUNNER LØR KL. 16.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.12.08 2h   Lasse Kromann -1996 1 OA/OGF    
2   1.31.09 1h   Jacob Birkbak -1983 1 IH Aalborg    
3   1.34.87 2h   Emil de la Motte Olsen -1993 1 Parasport Frederiksberg    
4   1.35.08 2h   Lasse Bang Thygesen -1995 1 Randers Freja Paraatlet    
5   1.48.67 2h   David Hjerrild Jakobsen ( -2007 1 Parasport Frederiksberg    
6   2.09.08 1h   Lars Søndergaard -1960 1 Randers Freja Paraatlet    
    DNS 2h   Mads Black Madsen -1988 1 OA/OGF    
    DNS 2h   Mikkel Christensen -1987 1 OA/OGF    
    DNS 1h   Jesper Harding Hansen -1953 1 Randers Freja Paraatlet    
  MÆND SENIOR - 800M RACERUNNER LØR KL. 15.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.12.59   Jacob Birkbak -1983 1 IH Aalborg    
2   4.34.83   Emil de la Motte Olsen -1993 1 Parasport Frederiksberg    
3   5.00.25   David Hjerrild Jakobsen ( -2007 1 Parasport Frederiksberg    
    DNS   Mads Black Madsen -1988 1 OA/OGF    
  KVINDER 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.36   Kirsten Eskildsen -1962 Aabenraa IG    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Eskildsen 30.80 30.97 x 30.80 x 31.36
  KVINDER 65-69 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 14.00  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.21   Anne Kirstine Jensen -1954 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Kirstine Jensen 28.80 x x 29.13 x 29.21
  KVINDER 65-69 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   30.86   Anne Kirstine Jensen -1954 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Kirstine Jensen 28.32 29.86 29.30 30.86 29.27 x
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 15.15  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.16   Ulla Hovgaard -1945 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ulla Hovgaard 6.74 6.66 6.79 7.16 x x
  KVINDER 70-74 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   16.84   Ulla Hovgaard -1945 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Ulla Hovgaard 15.43 16.84 15.65 14.65 13.49 15.24
  KVINDER 75-79 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 14.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.91   Kirsten Onsberg -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 15.91 x 14.56 x 15.24 14.07
  KVINDER 75-79 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.11   Kirsten Onsberg -1944 Hvide Sande KFUM Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kirsten Onsberg 27.31 27.69 27.75 31.11 x x
  MÆND 30-34 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.91   Thor Sørensen -1989 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thor Sørensen x x 14.19 14.68 14.91 x
  MÆND 30-34 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 17.15  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.26   Thor Sørensen -1989 Aalborg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thor Sørensen 36.26 x x x x x
  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   39.65   Tom O.jensen -1960 Esbjerg AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Tom O.jensen 39.65 38.64 x 39.57 x x
  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.00   Peer T. Jensen -1958 Silkeborg AK77    
    DNS   Per Sabroe -1959 Herning GF AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Peer T. Jensen 10.99 x x 12.00 x x
  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.31   Per Sabroe -1959 Herning GF AM    
2   41.87   Peer T. Jensen -1958 Silkeborg AK77    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Per Sabroe 44.29 43.54 44.31 42.27 x x
Peer T. Jensen 40.51 39.79 x 40.94 41.68 41.87
  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.49   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Peter Bjerre 7.30 7.49 x 7.32 7.36 7.40
  MÆND 75-79 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 16.00  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.18   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Peter Bjerre 21.08 21.18 x 18.68 x x
  MÆND 75-79 ÅR - HAMMERKAST LØR KL. 12.30  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.02   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Peter Bjerre 18.51 19.01 x 19.02 18.52 18.46
  MÆND 75-79 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.45  
  ( 500 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   20.24   Peter Bjerre -1942 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Peter Bjerre 17.93 20.24 x 18.17 17.79 19.92


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 4. maj 2019 klokken 18:24

© Copyright Dansk Atletik Forbund