Loading...

Regionsstævne, Randers

28. maj 2019 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 28.maj 2019 på RANDERS ATLETIKSTADION
Arrangør: RANDERS FREJA
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METER   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.59.78   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   2.00.98   CHRISTENSEN Asta Hübertz -2008 Aarhus 1900    
3   2.11.42   JØRGENSE Nanna Valther G. -2008 Aarhus 1900    
4   2.13.96   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
5   2.17.65   GAARDSMAND Karla -2009 Aarhus 1900    
6   2.17.96   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
7   2.19.76   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
8   2.21.20   KENNUM Lea Kruuse -2009 BMI Atletik    
9   2.22.38   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI Atletik    
10   2.26.67   HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008 Aarhus 1900    
11   2.28.17   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
12   2.28.77   BERGLUND Siv Busk -2008 Aarhus 1900    
13   2.32.54   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
14   2.33.31   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
15   2.33.38   LUND Dagmar Kathrine B. -2008 Randers Freja    
16   2.33.54   FOLKERMAN Signe -2009 Randers Freja    
    DNS   JØRGENSEN Sara Gabel -2009 Aarhus 1900    
    DNS   SUNDBY Louise -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK   
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   11.96   HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008 Aarhus 1900    
2   12.30   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
3   12.74   CHRISTENSEN Asta Hübertz -2008 Aarhus 1900    
4   12.86   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
5   13.20   KENNUM Lea Kruuse -2009 BMI Atletik    
6   13.53   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
7   13.64   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
8   13.76   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
9   13.93   JØRGENSE Nanna Valther G. -2008 Aarhus 1900    
10   14.16   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
11   14.46   BERGLUND Siv Busk -2008 Aarhus 1900    
12   17.60   JØRGENSEN Sara Gabel -2009 Aarhus 1900    
13   19.96   GAARDSMAND Karla -2009 Aarhus 1900    
    DNS   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI Atletik    
    DNS   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.15   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   1.10   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
  0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20  
Clara Momme Jørgensen o o o o o o xxx
Alberte Kristensen o o o o xo xxx  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING   
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.60 +0.0   HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008 Aarhus 1900    
2   3.49 +0.0   CHRISTENSEN Asta Hübertz -2008 Aarhus 1900    
3   3.47 +0.0   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
4   3.34 +0.0   KENNUM Lea Kruuse -2009 BMI Atletik    
5   3.19 +0.0   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
6   3.16 +0.0   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
7   3.16 +0.0   JØRGENSEN Sara Gabel -2009 Aarhus 1900    
8   3.13 +0.0   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI Atletik    
9   3.12 +0.0   JØRGENSE Nanna Valther G. -2008 Aarhus 1900    
10   3.06 +0.0   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
11   3.02 +0.0   BERGLUND Siv Busk -2008 Aarhus 1900    
12   2.95 +0.0   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
13   2.92 +0.0   GAARDSMAND Karla -2009 Aarhus 1900    
14   2.90 +0.0   LUND Dagmar Kathrine B. -2008 Randers Freja    
15   2.73 +0.0   FOLKERMAN Signe -2009 Randers Freja    
    DNS     SUNDBY Louise -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ella Hørsted-Toustrup 3.50 +0.0 3.60 +0.0 3.28 +0.0
Asta Hübertz Christensen 3.49 +0.0 3.37 +0.0 3.42 +0.0
Anne Husum 3.35 +0.0 3.44 +0.0 3.47 +0.0
Lea Kruuse Kennum 3.14 +0.0 3.34 +0.0 3.33 +0.0
Signe Husum 3.19 +0.0 2.70 +0.0 3.07 +0.0
Andrea Nielsen 3.16 +0.0 3.08 +0.0 3.13 +0.0
Sara Gabel Jørgensen 3.00 +0.0 3.04 +0.0 3.16 +0.0
Marie Kvist-Hoffmann 3.13 +0.0 2.94 +0.0 2.70 +0.0
Nanna Valther G. Jørgense 2.83 +0.0 2.88 +0.0 3.12 +0.0
Ellen Nørgaard 3.06 +0.0 3.00 +0.0 2.59 +0.0
Siv Busk Berglund 3.02 +0.0 2.80 +0.0 2.90 +0.0
Silje Larsen 2.95 +0.0 2.94 +0.0 2.86 +0.0
Karla Gaardsmand 2.48 +0.0 2.88 +0.0 2.92 +0.0
Dagmar Kathrine B. Lund 2.79 +0.0 2.90 +0.0 2.70 +0.0
Signe Folkerman 2.73 +0.0 2.37 +0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD   
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.57   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   5.52   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
3   5.43   HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008 Aarhus 1900    
4   5.30   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
5   4.49   LUND Dagmar Kathrine B. -2008 Randers Freja    
6   4.16   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
7   3.64   GAARDSMAND Karla -2009 Aarhus 1900    
8   3.42   FOLKERMAN Signe -2009 Randers Freja    
    DNS   SUNDBY Louise -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alberte Kristensen 5.89 6.09 6.57
Andrea Nielsen 5.18 5.49 5.52
Ella Hørsted-Toustrup 4.65 5.43 5.08
Clara Momme Jørgensen 5.30 4.95 5.05
Dagmar Kathrine B. Lund 4.49 4.20 4.30
Ellen Nørgaard 3.86 4.16 3.98
Karla Gaardsmand 3.00 2.92 3.64
Signe Folkerman 3.29 3.42 2.72
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST   
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   32.60   CHRISTENSEN Asta Hübertz -2008 Aarhus 1900    
2   28.48   JØRGENSE Nanna Valther G. -2008 Aarhus 1900    
3   24.82   BERGLUND Siv Busk -2008 Aarhus 1900    
4   22.90   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI Atletik    
5   21.48   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
6   18.59   KENNUM Lea Kruuse -2009 BMI Atletik    
7   16.01   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
8   13.16   JØRGENSEN Sara Gabel -2009 Aarhus 1900    
9   11.20   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Asta Hübertz Christensen 32.60 29.71 30.59
Nanna Valther G. Jørgense 28.48 26.92 21.98
Siv Busk Berglund 24.82 23.73 23.74
Marie Kvist-Hoffmann 22.90
Silje Larsen 21.48 18.02 16.73
Lea Kruuse Kennum 13.25 15.22 18.59
Signe Husum 14.32 11.00 16.01
Sara Gabel Jørgensen 12.22 13.16 13.01
Anne Husum 11.20 11.10 9.14
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.37.42   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   2.46.70   JAKOBSEN Karoline K. -2007 Aarhus 1900    
3   3.03.80   WORUP Lotus -2007 HI Skanderborg    
4   3.04.85   LAURSEN Regitze -2007 HI Skanderborg    
5   3.05.55   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
6   3.05.62   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
7   3.06.70   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
8   3.08.05   SCHERWIN Isabella -2006 Randers Freja    
9   3.10.69   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
10   3.11.25   NICHOLSON Maya Korsgaard -2006 SAK77    
11   3.11.46   KNUDSEN Signe -2006 SAK77    
12   3.12.72   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
13   3.13.63   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
14   3.33.34   KJÆR Alma -2006 SAK77    
15   3.41.62   HJELMBORG Nanna -2007 SAK77    
    DNS   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
    DNS   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
    DNS   VEJLGAARD Maja My -2007 SAK77    
    DNS   SANDHOLT Silje N. -2006 Aarhus 1900    
    DNS   MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007 Randers Freja    
    DNS   ANDERSEN Frida D. -2007 Randers Freja    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK   
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1   10.76   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
2   12.66   MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007 Randers Freja    
3   12.70   LAURSEN Regitze -2007 HI Skanderborg    
4   13.14   SCHERWIN Isabella -2006 Randers Freja    
5   13.27   NICHOLSON Maya Korsgaard -2006 SAK77    
6   13.64   HJELMBORG Nanna -2007 SAK77    
7   14.84   KJÆR Alma -2006 SAK77    
    DNS   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
    DNS   SANDHOLT Silje N. -2006 Aarhus 1900    
    DNS   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
    DNS   ANDERSEN Frida D. -2007 Randers Freja    
 HEAT 2  w: +1.8m/s
1   9.96   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
2   10.52   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
3   10.82   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
4   10.84   WORUP Lotus -2007 HI Skanderborg    
5   11.57   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
6   12.40   JAKOBSEN Karoline K. -2007 Aarhus 1900    
    DNS   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
    DNS   VEJLGAARD Maja My -2007 SAK77    
    DNS   KNUDSEN Signe -2006 SAK77    
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.70   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
2   1.90   SCHERWIN Isabella -2006 Randers Freja    
    X   MORTENSEN Thea Vad -2007 SAK77    
    X   HJELMBORG Nanna -2007 SAK77    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80  
Klara Bjerregaard         o o o o xo xo xo xxo xxx
Isabella Scherwin o o o o xxx                
Thea Vad Mortensen xxx                        
Nanna Hjelmborg xxx                        
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING   
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
 GRUPPE 1
1   4.84 +0.0   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   4.52 +0.0   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
3   4.34 +0.0   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
4   4.21 +0.0   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
5   4.12 +0.0   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
6   3.94 +0.0   WORUP Lotus -2007 HI Skanderborg    
7   3.79 +0.0   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
8   3.76 +0.0   NICHOLSON Maya Korsgaard -2006 SAK77    
9   3.65 +0.0   MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007 Randers Freja    
10   3.61 +0.0   LAURSEN Regitze -2007 HI Skanderborg    
11   3.54 +0.0   KJÆR Alma -2006 SAK77    
12   3.52 +0.0   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
13   3.42 +0.0   KNUDSEN Signe -2006 SAK77    
14   2.36 +0.0   ANDERSEN Frida D. -2007 Randers Freja    
    DNS     VEJLGAARD Maja My -2007 SAK77    
    DNS     JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
    DNS     SANDHOLT Silje N. -2006 Aarhus 1900    
 GRUPPE 11
1   3.46 +0.0   JAKOBSEN Karoline K. -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristine Skifter Bitsch 4.84 +0.0 4.62 +0.0 4.63 +0.0
Karla Mærkedahl 4.49 +0.0 4.52 +0.0 4.52 +0.0
Sofie Søndergaard 4.25 +0.0 4.25 +0.0 4.34 +0.0
Mille Johanson 4.10 +0.0 3.97 +0.0 4.21 +0.0
Julie Bjerre Jensen 4.11 +0.0 4.12 +0.0 4.10 +0.0
Lotus Worup 3.94 +0.0 3.65 +0.0 3.78 +0.0
Ida Søndergaard 3.79 +0.0 3.62 +0.0 3.58 +0.0
Maya Korsgaard Nicholson 3.76 +0.0 3.65 +0.0 3.58 +0.0
Josefine Møller-Hundborg 3.65 +0.0 3.35 +0.0 3.63 +0.0
Regitze Laursen 3.61 +0.0 3.21 +0.0 3.24 +0.0
Alma Kjær 3.54 +0.0 3.33 +0.0 3.48 +0.0
Sofia Nielsen 3.30 +0.0 3.52 +0.0 3.30 +0.0
Signe Knudsen 3.36 +0.0 3.42 +0.0
Frida D. Andersen 2.33 +0.0 2.36 +0.0
Karoline K. Jakobsen 3.46 +0.0 3.44 +0.0 3.06 +0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD   
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.70   BJERREGAARD Klara -2006 Randers Freja    
2   8.43   NICHOLSON Maya Korsgaard -2006 SAK77    
3   8.01   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
4   7.86   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
5   7.51   KNUDSEN Signe -2006 SAK77    
6   6.81   KJÆR Alma -2006 SAK77    
7   6.66   MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007 Randers Freja    
8   6.48   SCHERWIN Isabella -2006 Randers Freja    
9   5.77   NIELSEN Sofia -2007 Randers Freja    
10   4.98   ANDERSEN Frida D. -2007 Randers Freja    
    DNS   JENSEN Maria Kondrup -2007 Randers Freja    
    DNS   VEJLGAARD Maja My -2007 SAK77    
    DNS   SANDHOLT Silje N. -2006 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Klara Bjerregaard 8.19 8.11 9.70
Maya Korsgaard Nicholson 6.98 8.43 7.50
Sofie Søndergaard 7.73 8.01 7.33
Mille Johanson 7.48 7.21 7.86
Signe Knudsen 7.27 7.01 7.51
Alma Kjær 6.28 6.81 6.04
Josefine Møller-Hundborg 6.51 6.66 6.32
Isabella Scherwin 5.65 6.48
Sofia Nielsen 5.69 5.77 5.59
Frida D. Andersen 4.98 4.81 4.73
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST   
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.70   MORTENSEN Thea Vad -2007 SAK77    
2   12.83   KNUDSEN Signe -2006 SAK77    
3   11.64   LAURSEN Regitze -2007 HI Skanderborg    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Thea Vad Mortensen 15.70 13.02 14.06
Signe Knudsen 11.35 12.83 11.56
Regitze Laursen 11.21 10.98 11.64
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST   
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   32.48   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   23.52   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
3   23.20   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
4   17.56   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
5   15.77   WORUP Lotus -2007 HI Skanderborg    
6   10.50   HJELMBORG Nanna -2007 SAK77    
7   8.91   JAKOBSEN Karoline K. -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristine Skifter Bitsch 32.48 31.01
Ida Søndergaard 20.92 23.52 21.28
Julie Bjerre Jensen 23.20 20.76 23.00
Karla Mærkedahl 11.23 17.56 17.05
Lotus Worup 11.47 12.51 15.77
Nanna Hjelmborg 9.12 10.50 9.38
Karoline K. Jakobsen 8.91
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.05.30   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
2   2.13.92   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
3   2.17.69   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
4   2.18.40   MARTINS Matias Aaboe -2008 Aarhus 1900    
5   2.20.71   JENSEN Tristan Ejstrup W: -2008 Aarhus 1900    
6   2.20.76   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
7   2.24.69   FJENDBO Jeppe -2008 HI Skanderborg    
8   2.26.36   GINNERUP Villads -2008 BMI Atletik    
9   2.35.67   HJELMBORG Bastian -2008 SAK77    
10   2.37.84   PEDERSEN Frederik -2008 BMI Atletik    
11   2.41.11   GINNERUP Mathias -2009 BMI Atletik    
12   2.48.31   RASMUSSEN Lukas Birkhøj -2008 Randers Freja    
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK   
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   12.33   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
2   13.33   JENSEN Tristan Ejstrup W: -2008 Aarhus 1900    
3   13.47   MARTINS Matias Aaboe -2008 Aarhus 1900    
=   13.47   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
5   13.70   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
6   13.97   GINNERUP Villads -2008 BMI Atletik    
7   14.07   RASMUSSEN Lukas Birkhøj -2008 Randers Freja    
8   14.44   PEDERSEN Frederik -2008 BMI Atletik    
9   14.74   HJELMBORG Bastian -2008 SAK77    
10   14.87   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
11   15.50   FJENDBO Jeppe -2008 HI Skanderborg    
12   16.61   GINNERUP Mathias -2009 BMI Atletik    
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING   
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.04 +0.0   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
2   3.81 +0.0   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
3   3.70 +0.0   JENSEN Tristan Ejstrup W: -2008 Aarhus 1900    
4   3.66 +0.0   MARTINS Matias Aaboe -2008 Aarhus 1900    
5   3.61 +0.0   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
6   3.60 +0.0   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
7   3.48 +0.0   GINNERUP Villads -2008 BMI Atletik    
8   3.21 +0.0   RASMUSSEN Lukas Birkhøj -2008 Randers Freja    
9   3.13 +0.0   HJELMBORG Bastian -2008 SAK77    
10   3.01 +0.0   FJENDBO Jeppe -2008 HI Skanderborg    
11   2.93 +0.0   GINNERUP Mathias -2009 BMI Atletik    
12   2.91 +0.0   PEDERSEN Frederik -2008 BMI Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emil Eskildsen 3.89 +0.0 4.04 +0.0 3.99 +0.0
William Kongsted 3.81 +0.0 3.72 +0.0 3.55 +0.0
Tristan Ejstrup W: Jensen 3.49 +0.0 3.70 +0.0 3.61 +0.0
Matias Aaboe Martins 3.66 +0.0 3.53 +0.0
Oscar Laycock 3.15 +0.0 3.61 +0.0
Melian Maureira Aabenhus 3.57 +0.0 3.60 +0.0
Villads Ginnerup 3.38 +0.0 3.48 +0.0 3.41 +0.0
Lukas Birkhøj Rasmussen 2.54 +0.0 3.21 +0.0
Bastian Hjelmborg 3.01 +0.0 3.12 +0.0 3.13 +0.0
Jeppe Fjendbo 3.01 +0.0 2.73 +0.0 2.99 +0.0
Mathias Ginnerup 2.65 +0.0 2.75 +0.0 2.93 +0.0
Frederik Pedersen 2.83 +0.0 2.91 +0.0 2.78 +0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD   
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.90   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
2   8.12   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
3   6.08   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
4   4.94   RASMUSSEN Lukas Birkhøj -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
William Kongsted - 7.93 8.90
Oscar Laycock 8.12 6.90 8.02
Melian Maureira Aabenhus 5.20 5.80 6.08
Lukas Birkhøj Rasmussen 4.94 4.55 4.92
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST   
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   43.76   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
2   39.58   GINNERUP Mathias -2009 BMI Atletik    
3   38.96   GINNERUP Villads -2008 BMI Atletik    
4   35.04   MARTINS Matias Aaboe -2008 Aarhus 1900    
5   34.29   PEDERSEN Frederik -2008 BMI Atletik    
6   31.46   JENSEN Tristan Ejstrup W: -2008 Aarhus 1900    
7   28.59   FJENDBO Jeppe -2008 HI Skanderborg    
8   26.21   HJELMBORG Bastian -2008 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Emil Eskildsen 43.76 38.65 36.48
Mathias Ginnerup 34.95 39.58 36.19
Villads Ginnerup 38.44 38.20 38.96
Matias Aaboe Martins 34.78 33.81 35.04
Frederik Pedersen 32.51 34.29 27.36
Tristan Ejstrup W: Jensen 31.46 20.16 25.92
Jeppe Fjendbo 27.50 28.59 22.71
Bastian Hjelmborg 26.21 21.70 25.47
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30.97   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   2.38.72   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
3   2.40.05   GINNERUP Malthe H. -2007 BMI Atletik    
4   2.50.83   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
=   2.50.83   OLSEN Sigurd M. B. -2007 BMI Atletik    
6   2.51.76   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
7   3.00.47   ROTTBØLL Emil Dalhoff -2006 BMI Atletik    
8   3.04.04   JARNVIG Isak -2006 BMI Atletik    
=   3.04.04   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
10   3.05.10   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI Atletik    
11   3.05.44   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
12   3.05.49   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
13   3.15.70   KRONBORG Oscar T. -2007 Aarhus 1900    
14   3.18.69   KLIXBÜLL Simon -2007 Aarhus 1900    
15   3.21.36   HAMMER Magnus -2006 Randers Freja    
16   3.25.99   DAKAKANI Hafez -2006 BMI Atletik    
    DNS   GARCIA Michael Ortiz -2007 Randers Freja    
    DNS   THOMSEN Andreas -2006 BMI Atletik    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK   
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.9m/s
1   13.81   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   15.25   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
3   15.65   GINNERUP Malthe H. -2007 BMI Atletik    
4   16.68   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
5   17.78   JARNVIG Isak -2006 BMI Atletik    
6   19.49   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI Atletik    
7   22.69   DAKAKANI Hafez -2006 BMI Atletik    
    DNS   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
 HEAT 2  w: +1.5m/s
1   15.37   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
2   15.70   ROTTBØLL Emil Dalhoff -2006 BMI Atletik    
3   15.75   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
4   17.28   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
5   17.77   KRONBORG Oscar T. -2007 Aarhus 1900    
6   18.60   OLSEN Sigurd M. B. -2007 BMI Atletik    
7   25.92   KLIXBÜLL Simon -2007 Aarhus 1900    
    DNF   GARCIA Michael Ortiz -2007 Randers Freja    
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING   
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.30   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
    X   GARCIA Michael Ortiz -2007 Randers Freja    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40  
Jonathan Sass Møller o o o o o xo o o xxx
Michael Ortiz Garcia xxx                
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING   
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.53 +0.0   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   4.50 +0.0   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
3   4.21 +0.0   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
4   4.18 +0.0   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
5   4.08 +0.0   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
6   3.92 +0.0   GINNERUP Malthe H. -2007 BMI Atletik    
7   3.86 +0.0   ROTTBØLL Emil Dalhoff -2006 BMI Atletik    
8   3.80 +0.0   HAMMER Magnus -2006 Randers Freja    
9   3.72 +0.0   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI Atletik    
10   3.71 +0.0   KRONBORG Oscar T. -2007 Aarhus 1900    
11   3.67 +0.0   OLSEN Sigurd M. B. -2007 BMI Atletik    
12   3.66 +0.0   THOMSEN Andreas -2006 BMI Atletik    
13   3.66 +0.0   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
14   3.55 +0.0   JARNVIG Isak -2006 BMI Atletik    
15   3.38 +0.0   KLIXBÜLL Simon -2007 Aarhus 1900    
16   3.27 +0.0   DAKAKANI Hafez -2006 BMI Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Daniel K. Pedersen 4.50 +0.0 4.53 +0.0 4.41 +0.0
Simon Winther Tørring 4.50 +0.0 1.43 +0.0 3.88 +0.0
Carl Emil Bohn 4.13 +0.0 3.99 +0.0 4.21 +0.0
Emil Winther Tørring 4.18 +0.0 4.16 +0.0 4.10 +0.0
Nicho Schumacher 4.08 +0.0 3.76 +0.0 3.81 +0.0
Malthe H. Ginnerup 3.92 +0.0 3.59 +0.0 3.58 +0.0
Emil Dalhoff Rottbøll 3.86 +0.0 3.83 +0.0 3.51 +0.0
Magnus Hammer 3.80 +0.0 3.65 +0.0 3.44 +0.0
Magnus Kimose Loft 3.60 +0.0 3.72 +0.0 3.72 +0.0
Oscar T. Kronborg 3.71 +0.0 3.68 +0.0 3.52 +0.0
Sigurd M. B. Olsen 3.67 +0.0 3.40 +0.0 3.35 +0.0
Andreas Thomsen 3.66 +0.0 3.43 +0.0 3.60 +0.0
Daniel Bertelsen 3.66 +0.0 3.45 +0.0 3.53 +0.0
Isak Jarnvig 3.33 +0.0 3.55 +0.0 3.23 +0.0
Simon Klixbüll 3.25 +0.0 3.20 +0.0 3.38 +0.0
Hafez Dakakani 3.27 +0.0 3.12 +0.0 2.89 +0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD   
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.97   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   7.80   THOMSEN Andreas -2006 BMI Atletik    
3   7.40   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
4   6.41   HAMMER Magnus -2006 Randers Freja    
5   6.38   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
6   5.90   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
7   5.04   DAKAKANI Hafez -2006 BMI Atletik    
8   4.80   KRONBORG Oscar T. -2007 Aarhus 1900    
9   4.08   KLIXBÜLL Simon -2007 Aarhus 1900    
    DNS   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Daniel K. Pedersen 7.37 7.97 7.51
Andreas Thomsen 7.80 6.92 6.98
Daniel Bertelsen 7.10 7.40 7.22
Magnus Hammer 6.25 6.05 6.41
Emil Winther Tørring 5.89 6.16 6.38
Nicho Schumacher 5.90 5.84
Hafez Dakakani 4.92 5.04 4.95
Oscar T. Kronborg 4.67 4.80 4.59
Simon Klixbüll 3.55 4.08 3.77
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST   
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.85   THOMSEN Andreas -2006 BMI Atletik    
2   10.57   GARCIA Michael Ortiz -2007 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Andreas Thomsen 12.90 15.70 15.85
Michael Ortiz Garcia 10.57 9.39 9.80
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST   
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   23.06   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI Atletik    
2   22.64   GINNERUP Malthe H. -2007 BMI Atletik    
3   22.60   ROTTBØLL Emil Dalhoff -2006 BMI Atletik    
4   22.33   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
5   19.82   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
6   19.52   JARNVIG Isak -2006 BMI Atletik    
7   16.76   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
8   13.95   OLSEN Sigurd M. B. -2007 BMI Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Magnus Kimose Loft 22.37 23.06 22.88
Malthe H. Ginnerup 19.80 22.64 21.53
Emil Dalhoff Rottbøll 22.09 22.60 22.23
Jonathan Sass Møller 17.60 - 22.33
Simon Winther Tørring 19.82 18.98 19.35
Isak Jarnvig 16.84 19.52
Carl Emil Bohn 16.76
Sigurd M. B. Olsen 13.95 13.19


Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 28. maj 2019 klokken 20:24

© Copyright Dansk Atletik Forbund