Loading...

Østjyske mesterskaber, Randers

28. september 2019 · Jesper Frænde

RESULTATER
 
 
den 28.sep 2019 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   7.36   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
2   7.57   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
3   7.71   STAPELFELD Filippa -2013 SAK77    
4   8.12   ESKILDSEN Saga Juul -2013 Randers Freja    
5   8.50   ØLLEGAARD Ida Sofia -2012 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30.69   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
2   1.40.03   ESKILDSEN Saga Juul -2013 Randers Freja    
3   1.40.87   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
4   1.58.62   ØLLEGAARD Ida Sofia -2012 Randers Freja    
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆK LØR KL. 10.00  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   9.64   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
2   11.04   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
3   12.37   ESKILDSEN Saga Juul -2013 Randers Freja    
4   13.41   ØLLEGAARD Ida Sofia -2012 Randers Freja    
    DNF   STAPELFELD Filippa -2013 SAK77    
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.54   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
2   2.46   STAPELFELD Filippa -2013 SAK77    
3   2.36   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
4   2.33   ANDERSEN Esther -2013 Randers Freja    
5   2.31   ESKILDSEN Saga Juul -2013 Randers Freja    
6   2.01   ØLLEGAARD Ida Sofia -2012 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Juliane Abildgaard 2.43   2.35   2.54  
Filippa Stapelfeld 2.27   2.46   2.34  
Ada Holst Gretlund 2.36   2.36   2.33  
Esther Andersen 1.95   -   2.33  
Saga Juul Eskildsen 2.11   2.31   2.15  
Ida Sofia Øllegaard 2.01   1.74   1.76  
  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
  ( ´KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.43   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
2   3.10   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
3   2.59   STAPELFELD Filippa -2013 SAK77    
4   2.52   ESKILDSEN Saga Juul -2013 Randers Freja    
5   1.72   ØLLEGAARD Ida Sofia -2012 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ada Holst Gretlund - 3.06 3.43
Juliane Abildgaard 2.65 2.91 3.10
Filippa Stapelfeld 2.33 2.15 2.59
Saga Juul Eskildsen 2.52 2.48 2.49
Ida Sofia Øllegaard 1.72 1.59 1.52
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 10.30  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.76   GRETLUND Ada Holst -2012 Randers Freja    
2   11.77   ABILDGAARD Juliane -2012 Randers Freja    
3   8.29   STAPELFELD Filippa -2013 SAK77    
4   6.71   ANDERSEN Esther -2013 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ada Holst Gretlund 12.76 12.41 11.79
Juliane Abildgaard 11.77 9.11 10.89
Filippa Stapelfeld 8.29 7.84 8.17
Esther Andersen 5.29 6.71 5.80
  PIGER 6-7 ÅR - 4 X 40 M STAFET LØR KL. 16.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   35.73   Ada Holst Gretlund -2012
Juliane Abildgaard -2012
Saga Juul Eskildsen -2013
Ida Sofia Øllegaard -2012
Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER LØR KL. 13.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   6.75   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
2   6.90   OLESEN Sophie -2010 SAK77    
3   7.84   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
4   8.27   INGSTRUP Laura Blumensaat -2011 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.19.34   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
2   1.24.25   OLESEN Sophie -2010 SAK77    
3   1.32.16   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆK LØR KL. 10.05  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.39   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
=   8.39   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
3   8.63   OLESEN Sophie -2010 SAK77    
4   8.69   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
5   12.50   INGSTRUP Laura Blumensaat -2011 Randers Freja    
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.23   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
2   3.17   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
3   3.08   OLESEN Sophie -2010 SAK77    
4   2.72   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
5   2.45   INGSTRUP Laura Blumensaat -2011 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Dagmar Kreiberg Skou 2.81   3.23   3.01  
Sarah Villum Grevsen 2.81   3.17   -  
Sophie Olesen 2.99   2.88   3.08  
Johanne Winther Tørring 2.72   2.71   2.54  
Laura Blumensaat Ingstrup 2.40   2.45   2.27  
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.14   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
2   3.01   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Dagmar Kreiberg Skou 4.14 4.12 3.97
Johanne Winther Tørring 3.01 2.50 2.11
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.84   SKOU Dagmar Kreiberg -2010 Aarhus 1900    
2   18.95   GREVSEN Sarah Villum -2010 Randers Freja    
3   10.36   TØRRING Johanne Winther -2011 Aarhus 1900    
4   7.55   INGSTRUP Laura Blumensaat -2011 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde  
Dagmar Kreiberg Skou - - - 21.84
Sarah Villum Grevsen - - - 18.95
Johanne Winther Tørring - - - 10.36
Laura Blumensaat Ingstrup - - - 7.55
  PIGER 10 ÅR - 60 METER LØR KL. 11.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +5.0m/s
1   w8.93   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   w9.03   JØRGENSEN Ida -2009 Aarhus 1900    
3   w10.40   ANDERSEN Ingeborg -2009 Randers Freja    
4   w10.67   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
5   w10.80   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI    
  PIGER 10 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   36.99   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
  PIGER 10 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.05.46   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   3.09.43   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI    
3   3.33.35   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
  PIGER 10 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
  0.95 1.00 1.05 1.10 1.15  
Alberte Kristensen o o xo o xxx
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.75   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   3.49   JØRGENSEN Ida -2009 Aarhus 1900    
3   3.00   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI    
4   2.79   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
5   2.60   ANDERSEN Ingeborg -2009 Randers Freja    
    DNS   SINDAL Frederikke Sofie -2009 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alberte Kristensen 3.44   3.64   3.75  
Ida Jørgensen 3.05   3.49   3.20  
Marie Kvist-Hoffmann 3.00   2.94   2.85  
Silje Larsen 2.75   2.79   2.72  
Ingeborg Andersen 2.60   2.57   2.23  
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.30  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.11   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   5.53   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
3   4.15   ANDERSEN Ingeborg -2009 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Alberte Kristensen 6.52 7.11 -
Silje Larsen 5.33 5.09 5.53
Ingeborg Andersen - 3.28 4.15
  PIGER 10 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   29.86   KRISTENSEN Alberte -2009 Randers Freja    
2   27.15   LARSEN Silje -2009 Randers Freja    
3   23.79   KVIST-HOFFMANN Marie -2009 BMI    
4   22.80   JØRGENSEN Ida -2009 Aarhus 1900    
5   20.10   ANDERSEN Ingeborg -2009 Randers Freja    
  1.runde  
Alberte Kristensen 29.86
Silje Larsen 27.15
Marie Kvist-Hoffmann 23.79
Ida Jørgensen 22.80
Ingeborg Andersen 20.10
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 11.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.5m/s
1   9.16   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   9.82   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
3   10.09   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
4   10.19   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
5   10.26   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
6   11.76   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
    DNS   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   30.72   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   33.82   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
3   35.39   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
4   41.09   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.59.55   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   3.26.04   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
3   3.48.13   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
    DNS   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.30  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   11.88   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   12.35   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
3   12.91   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
4   14.25   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
5   16.62   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
    DNS   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
 HEAT 2
1   14.17   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.15   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
    DNS   HUSUM Signe -2008 Randers Freja    
    DNS   KLITGAARD Anizette -2008 Randers Freja    
  0.75 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20  
Anne Husum o xo o o xo xxx
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.45   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
2   3.39   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
3   3.30   HUSUM Anne -2008 Randers Freja    
4   3.21   NØRGAARD Ellen -2008 Randers Freja    
5   2.91   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
6   2.80   LUND Dagmar Katrine Brath -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Andrea Nielsen 3.27   3.45   3.45  
Nina Marie Damholt Jensen 3.39   3.06   3.24  
Anne Husum 3.26   3.25   3.30  
Ellen Nørgaard 3.21   3.09   3.16  
Astrid Drachmann Øfverlin 2.74   2.91   2.72  
Dagmar Katrine Brath Lund 2.79   2.70   2.80  
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.30  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.50   JØRGENSEN Clara Momme -2008 Randers Freja    
2   6.31   NIELSEN Andrea -2008 Randers Freja    
3   5.22   LUND Dagmar Katrine Brath -2008 Randers Freja    
    DNS   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
    DNS   KLITGAARD Anizette -2008 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Clara Momme Jørgensen 6.37 6.50 6.28
Andrea Nielsen 6.31 6.13 6.30
Dagmar Katrine Brath Lund 4.52 5.22 5.19
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   30.18   ØFVERLIN Astrid Drachmann -2008 Randers Freja    
    DNS   JENSEN Nina Marie Damholt -2008 Aarhus 1900    
  1.runde  
Astrid Drachmann Øfverlin 30.18
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   41.61   Clara Momme Jørgensen -2008
Silje Larsen -2009
Alberte Kristensen -2009
Ingeborg Andersen -2009
Randers Freja 1    
2   48.37   Anne Husum -2008
Ellen Nørgaard -2008
Dagmar Katrine Brath Lund -2008
Laura Blumensaat Ingstrup -2011
Randers Freja 2    
  PIGER 12 ÅR - 80 METER LØR KL. 12.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.2m/s
1   w11.11   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
2   w11.35   HUNDBORG-MØLLER Josefine -2007 Randers Freja    
3   w11.39   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
4   w12.11   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
    DNS   KONDRUP Maria -2007 Randers Freja    
  PIGER 12 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.1m/s
1   29.44   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
2   30.07   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
3   32.73   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
  PIGER 12 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.48.41   GUTHEIL Naija Dyrholm -2007 AGF    
2   2.48.78   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
  PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   19.28   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
    DNS   KONDRUP Maria -2007 Randers Freja    
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
  1.00 1.05 1.10 1.15  
Karoline Kalsmose Jakobse o o o xxx
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.67 -0.3   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
2   4.20 -0.5   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
    DNS     KONDRUP Maria -2007 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Karla Mærkedahl 4.51 -0.2 4.57 +0.0 4.67 -0.3
Julie Bjerre Jensen 4.14 -0.4 4.16 +0.0 4.20 -0.5
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.15  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.27   HUNDBORG-MØLLER Josefine -2007 Randers Freja    
2   7.22   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
3   7.05   VAD Thea -2007 SAK77    
    DNS   KONDRUP Maria -2007 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Josefine Hundborg-Møller 7.21 7.10 7.27
Julie Bjerre Jensen 7.22 7.08 7.21
Thea Vad 6.02 6.97 7.05
  PIGER 12 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   15.80   VAD Thea -2007 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Thea Vad 15.80 15.32 13.62
  PIGER 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.30  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   22.66   JENSEN Julie Bjerre -2007 SAK77    
2   11.99   MÆRKEDAHL Karla -2007 SAK77    
    X   JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Julie Bjerre Jensen 22.66 18.66 -
Karla Mærkedahl - 11.99 11.82
Karoline Kalsmose Jakobse - - -
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 12.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.8m/s
1   10.78   SINDAL Lærke Marie -2006 Randers Freja    
2   11.01   PENTOFT Lily -2006 HI Skanderborg    
3   11.37   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
4   11.39   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
5   12.05   NICHOLSON Maya -2006 SAK77    
    DNS   SANDHOLT Silje Nyeland -2006 Aarhus 1900    
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.9m/s
1   28.68   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   28.92   PENTOFT Lily -2006 HI Skanderborg    
3   31.75   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
4   33.62   WESTPHALL Cecilie Engel -2006 SAK77    
    DNS   SINDAL Lærke Marie -2006 Randers Freja    
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.59.55   NICHOLSON Maya -2006 SAK77    
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +3.4m/s
1   w10.23   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
2   w10.37   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
3   w11.80   SANDHOLT Silje Nyeland -2006 Aarhus 1900    
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.30   NICHOLSON Maya -2006 SAK77    
2   1.25   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
  1.20 1.25 1.30 1.35  
Maya Nicholson xo xxo xo xxx
Mille Johanson o o xxx xxx
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.00   SCHERWIN Isaabella -2006 Randers Freja    
    DNS   SINDAL Lærke Marie -2006 Randers Freja    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10  
Isaabella Scherwin o o xo o xo xxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.85 -0.6   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   4.73 -0.4   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
3   4.31 +0.0   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
4   4.11 +0.0   PENTOFT Lily -2006 HI Skanderborg    
5   3.48 -0.4   WESTPHALL Cecilie Engel -2006 SAK77    
    DNS     SANDHOLT Silje Nyeland -2006 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristine Skifter Bitsch 4.85 -0.6 4.73 -0.3 -  
Sofie Søndergaard 4.61 +1.6 4.73 -0.4 4.73 +0.0
Mille Johanson 4.14 +0.6 4.07 -0.6 4.31 +0.0
Lily Pentoft 4.02 +0.0 4.07 +0.0 4.11 +0.0
Cecilie Engel Westphall 3.44 -0.3 3.41 +0.6 3.48 -0.4
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.15  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.60   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
2   9.32   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
3   8.97   SØNDERGAARD Sofie -2006 HI Skanderborg    
4   8.27   JOHANSON Mille -2006 Randers Freja    
5   8.25   NICHOLSON Maya -2006 SAK77    
    DNS   SANDHOLT Silje Nyeland -2006 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Kristine Skifter Bitsch 11.60 10.90 9.13
Ida Søndergaard 8.87 8.48 9.32
Sofie Søndergaard 8.78 8.97 8.48
Mille Johanson 7.32 7.69 8.27
Maya Nicholson 7.83 7.76 8.25
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.30  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   26.63   SØNDERGAARD Ida -2006 HI Skanderborg    
2   19.23   BITSCH Kristine Skifter -2006 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Ida Søndergaard 24.17 25.99 26.63
Kristine Skifter Bitsch - 19.23 -
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER LØR KL. 13.05  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.13   MATHIASEN Christian Kaas -2012 Randers Freja    
2   8.23   GINNERUP Mads -2012 BMI    
3   8.43   LAGONI Rasmus -2013 Randers Freja    
4   10.36   NIELSEN Erik Borup -2013 Randers Freja    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  DRENGE 6-7 ÅR - 400 METER LØR KL. 14.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.39.53   GINNERUP Mads -2012 BMI    
2   1.40.97   MATHIASEN Christian Kaas -2012 Randers Freja    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆK LØR KL. 10.10  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   9.74   GINNERUP Mads -2012 BMI    
2   11.61   MATHIASEN Christian Kaas -2012 Randers Freja    
3   20.99   NIELSEN Erik Borup -2013 Randers Freja    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.49   MATHIASEN Christian Kaas -2012 Randers Freja    
2   2.46   GINNERUP Mads -2012 BMI    
3   2.41   LAGONI Rasmus -2013 Randers Freja    
4   1.75   NIELSEN Erik Borup -2013 Randers Freja    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christian Kaas Mathiasen 2.47   2.49   2.43  
Mads Ginnerup 2.27   2.33   2.46  
Rasmus Lagoni 2.26   2.41   2.35  
Erik Borup Nielsen 1.64   1.75  
  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
  ( ´KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.65   MATHIASEN Christian Kaas -2012 Randers Freja    
2   3.15   GINNERUP Mads -2012 BMI    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Christian Kaas Mathiasen 3.15 3.52 3.65
Mads Ginnerup 3.15 2.67 2.30
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 10.30  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.28   GINNERUP Mads -2012 BMI    
2   13.27   LAGONI Rasmus -2013 Randers Freja    
3   7.77   NIELSEN Erik Borup -2013 Randers Freja    
    DNS   MURRAY Linus Johannes -2012 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Mads Ginnerup - 19.46 21.28
Rasmus Lagoni 11.36 13.27 11.76
Erik Borup Nielsen - 7.28 7.77
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER LØR KL. 13.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   7.10   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
2   7.33   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
3   7.43   NIELSEN Axel Borup -2010 Randers Freja    
4   7.80   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
5   8.26   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
    DNS   MØLLER Otto -2010 Randers Freja    
 HEAT 2
1   7.07   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
2   7.13   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
3   7.30   MIKKELSEN Victor -2010 Randers Freja    
4   7.33   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
    DNS   JAKOBSEN Kristoffer Fog -2010 HI Skanderborg    
    DNS   OLESEN Rasmus -2010 Randers Freja    
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   1.22.67   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
2   1.23.37   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
3   1.24.33   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
4   1.32.17   NIELSEN Axel Borup -2010 Randers Freja    
5   1.49.22   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
    DNS   JAKOBSEN Kristoffer Fog -2010 HI Skanderborg    
 HEAT 2
1   1.17.16   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
2   1.26.10   MIKKELSTRUP Victor -2011 Randers Freja    
3   1.34.41   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
    DNF   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
    DNS   MØLLER Otto -2010 Randers Freja    
    DNS   OLESEN Rasmus -2010 Randers Freja    
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆK LØR KL. 10.15  
  ( 55 CM )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   8.44   MØLLER Otto -2010 Randers Freja    
2   8.81   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
3   8.91   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
4   9.67   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
5   10.14   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
 HEAT 2
1   8.19   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
2   8.66   MIKKELSTRUP Victor -2011 Randers Freja    
3   8.76   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
4   9.03   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
5   9.23   NIELSEN Axel Borup -2010 Randers Freja    
6   9.27   OLESEN Rasmus -2010 Randers Freja    
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.26   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
2   3.25   MIKKELSTRUP Victor -2011 Randers Freja    
3   3.19   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
4   3.08   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
5   3.03   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
6   3.01   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
7   2.80   NIELSEN Axel Borup -2010 Randers Freja    
8   2.80   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
9   2.67   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
10   2.44   OLESEN Rasmus -2010 Randers Freja    
    DNS   JAKOBSEN Kristoffer Fog -2010 HI Skanderborg    
    DNS   MØLLER Otto -2010 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Olav Holst Gretlund 3.10   3.09   3.26  
Victor Mikkelstrup 3.25   3.06   3.02  
Alvin Juul Eskildsen 2.95   -   3.19  
Erik Nørgaard 3.08   2.99   2.95  
Christian Graversgård 2.97   3.03   2.93  
Benjamin Arensbach 3.01   2.90   2.95  
Axel Borup Nielsen 2.80   2.32   2.80  
Viktor Thomsen -   2.80   2.40  
Sofus Tarp Vinther 2.67   2.50   2.40  
Rasmus Olesen 2.44  
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.11   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
2   4.69   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
3   4.52   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
4   4.52   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
5   4.51   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
6   4.33   NIELSEN Axel Borup -2010 Randers Freja    
7   4.29   MIKKELSTRUP Victor -2011 Randers Freja    
8   4.20   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
9   4.12   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Benjamin Arensbach 4.97 5.11 5.11
Alvin Juul Eskildsen 4.69 4.44 4.07
Christian Graversgård 4.52 4.45 -
Olav Holst Gretlund 4.52 4.06 4.03
Erik Nørgaard 4.43 4.08 4.51
Axel Borup Nielsen 4.05 4.33 3.73
Victor Mikkelstrup 3.73 3.58 4.29
Sofus Tarp Vinther 4.07 4.02 4.20
Viktor Thomsen 4.12 4.01 -
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 11.05  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   31.08   MIKKELSTRUP Victor -2011 Randers Freja    
2   28.72   ARENSBACH Benjamin -2010 Randers Freja    
3   26.64   NØRGAARD Erik -2010 Randers Freja    
4   26.36   GRETLUND Olav Holst -2010 Randers Freja    
5   26.08   THOMSEN Viktor -2010 Aarhus 1900    
6   25.51   GRAVERSGÅRD Christian -2010 Randers Freja    
7   20.53   OLESEN Rasmus -2010 Randers Freja    
8   19.73   VINTHER Sofus Tarp -2010 Randers Freja    
9   16.75   NIELSEN Aksel Borup -2010 Randers Freja    
    DNS   JAKOBSEN Kristoffer Fog -2010 HI Skanderborg    
    DNS   MØLLER Otto -2010 Randers Freja    
  1.runde  
Victor Mikkelstrup 31.08
Benjamin Arensbach 28.72
Erik Nørgaard 26.64
Olav Holst Gretlund 26.36
Viktor Thomsen 26.08
Christian Graversgård 25.51
Rasmus Olesen 20.53
Sofus Tarp Vinther 19.73
Aksel Borup Nielsen 16.75
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET LØR KL. 16.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   30.66   Olav Holst Gretlund -2010
Otto Møller -2010
Christian Graversgård -2010
Victor Mikkelstrup -2011
Randers Freja 2    
2   34.13   Rasmus Lagoni -2013
Benjamin Arensbach -2010
Axel Borup Nielsen -2010
Sofus Tarp Vinther -2010
Randers Freja 1    
3   34.17   Esther Andersen -2013
Mads Ginnerup -2012
Dagmar Kreiberg Skou -2010
Viktor Thomsen -2010
MIX-HOLD    
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER LØR KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.9m/s
1   9.88   LAGONI Frederik -2009 Randers Freja    
2   10.38   NICHOLSON Luca -2009 SAK77    
3   10.55   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
=   10.55   THUESEN Johan -2009 Aarhus 1900    
  DRENGE 10 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.7m/s
1   37.18   THUESEN Johan -2009 Aarhus 1900    
2   37.52   DUFRESNE Rasmus -2009 Randers Freja    
3   37.78   NICHOLSON Luca -2009 SAK77    
  DRENGE 10 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.05.76   THUESEN Johan -2009 Aarhus 1900    
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.59   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
  DRENGE 10 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.25   NICHOLSON Luca -2009 SAK77    
    X   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30  
Luca Nicholson   o xo o o xxo xxx
Mathias Holst Ginnerup xxx            
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.28   DUFRESNE Rasmus -2009 Randers Freja    
2   w3.23   LAGONI Frederik -2009 Randers Freja    
3   3.15   THUESEN Johan -2009 Aarhus 1900    
4   3.12   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Rasmus Dufresne 3.15   3.28   3.24  
Frederik Lagoni 2.88   3.08   3.23  
Johan Thuesen 3.15   2.85   3.09  
Mathias Holst Ginnerup 3.12   2.92   2.97  
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.30  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.40   NICHOLSON Luca -2009 SAK77    
2   6.20   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
3   5.43   DUFRESNE Rasmus -2009 Randers Freja    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Luca Nicholson 6.20 6.26 6.40
Mathias Holst Ginnerup - 6.20 -
Rasmus Dufresne 3.55 5.43 5.33
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.15  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   36.12   GINNERUP Mathias Holst -2009 BMI    
2   29.20   LAGONI Frederik -2009 Randers Freja    
3   28.89   DUFRESNE Rasmus -2009 Randers Freja    
  1.runde  
Mathias Holst Ginnerup 36.12
Frederik Lagoni 29.20
Rasmus Dufresne 28.89
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER LØR KL. 12.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.8m/s
1   9.32   FANGEL Anker -2008 Aarhus 1900    
2   9.59   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
3   9.65   JE Tristan Ejstrup Weiler -2008 Aarhus 1900    
4   10.22   GINNERUP Villads -2008 BMI    
5   10.95   KOFOED Ludvig -2008 Randers Freja    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
    DNS   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.7m/s
1   35.45   FANGEL Anker -2008 Aarhus 1900    
=   35.45   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
    DNS   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   3.19.90   JE Tristan Ejstrup Weiler -2008 Aarhus 1900    
2   3.32.25   KOFOED Ludvig -2008 Randers Freja    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
    DNS   FANGEL Anker -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK LØR KL. 10.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.69   FANGEL Anker -2008 Aarhus 1900    
2   12.99   JE Tristan Ejstrup Weiler -2008 Aarhus 1900    
3   13.79   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
4   14.22   KOFOED Ludvig -2008 Randers Freja    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.10   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
  1.05 1.10 1.15  
Melian Maureira Aabenhus o o xxx
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.11   JE Tristan Ejstrup Weiler -2008 Aarhus 1900    
2   3.78   FANGEL Anker -2008 Aarhus 1900    
3   3.74   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
4   3.66   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
5   3.59   GINNERUP Villads -2008 BMI    
6   3.16   KOFOED Ludvig -2008 Randers Freja    
    DNS   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Tristan Ejstrup Weiler Je 4.11   3.80   4.01  
Anker Fangel 3.78   -   3.62  
Oscar Laycock 3.74   3.72   3.66  
Melian Maureira Aabenhus 3.55   3.40   3.66  
Villads Ginnerup 3.59   3.41   3.29  
Ludvig Kofoed 2.95   3.01   3.16  
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.30  
  ( 2.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.82   LAYCOCK Oscar -2008 SAK77    
2   6.96   AABENHUS Melian Maureira -2008 Randers Freja    
    DNS   KONGSTED William -2008 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Oscar Laycock - 7.82 -
Melian Maureira Aabenhus 6.96 6.39 6.58
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST LØR KL. 12.15  
  ( 145 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   37.69   GINNERUP Villads -2008 BMI    
    DNS   ESKILDSEN Emil -2008 Aarhus 1900    
  1.runde  
Villads Ginnerup 37.69
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET LØR KL. 15.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   42.99   Alvin Juul Eskildsen -2010
Rasmus Dufresne -2009
Melian Maureira Aabenhus -2008
Ludvig Kofoed -2008
Randers Freja    
2   43.29   Johan Thuesen -2009
Anker Fangel -2008
Nina Marie Damholt Jensen -2008
Tristan Ejstrup Weiler Je -2008
Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER LØR KL. 12.20  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.0m/s
1   11.04   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
2   11.38   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
3   11.58   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
4   11.74   PAAVIG Sofus -2007 Aarhus 1900    
5   12.38   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
6   12.71   KLIXBLL Simon -2007 Aarhus 1900    
7   12.88   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI    
    DNS   KRONBORG Oscar Thordahl -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.9m/s
1   29.12   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   30.30   GINNERUP Malthe Holst -2007 BMI    
3   30.75   PAAVIG Sofus -2007 Aarhus 1900    
4   30.79   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
5   33.19   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
6   36.30   KLIXBLL Simon -2007 Aarhus 1900    
    DNS   KRONBORG Oscar Thordahl -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.35.93   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
2   2.39.90   GINNERUP Malthe Holst -2007 BMI    
3   2.41.10   PAAVIG Sofus -2007 Aarhus 1900    
4   2.47.84   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
5   2.48.81   LINDMAN Sigurd Bjørn -2007 Aarhus 1900    
6   3.19.17   KLIXBLL Simon -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 11.05  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.3m/s
1   14.52   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
2   14.62   LINDMAN Sigurd Bjørn -2007 Aarhus 1900    
3   14.89   GINNERUP Malthe Holst -2007 BMI    
4   16.09   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
5   17.08   KRONBORG Oscar Thordahl -2007 Aarhus 1900    
  DRENGE 12 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.40   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
2   1.40   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
3   1.25   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
  1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45  
Simon Winther Tørring       o xo xo xxx
Emil Winther Tørring o o xo o o xxo xxx
Nicho Schumacher   o xxo xxx      
  DRENGE 12 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.00   ESKILDSEN Alvin Juul -2010 Randers Freja    
2   1.80   SCHUMACHER Nicho -2007 Randers Freja    
  1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10  
Alvin Juul Eskildsen xo o o o o xxx
Nicho Schumacher o o o xxx    
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 1 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   4.77 +0.0   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
2   4.69 +1.2   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
3   4.26 +0.0   TØRRING Emil Winther -2007 Aarhus 1900    
4   4.22 +0.4   PAAVIG Sofus -2007 Aarhus 1900    
5   4.07 +0.0   LINDMAN Sigurd Bjørn -2007 Aarhus 1900    
6   3.92 -0.5   GINNERUP Malthe Holst -2007 BMI    
7   3.87 -0.4   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
8   3.58 +0.0   KLIXBLL Simon -2007 Aarhus 1900    
    DNS     KRONBORG Oscar Thordahl -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Simon Winther Tørring 4.77 +0.0 4.64 +0.7 4.46 -0.1
Carl Emil Bohn 4.30 +0.6 4.69 +1.2 4.67 -0.3
Emil Winther Tørring 4.19 -0.3 4.26 +0.0 4.13 +0.0
Sofus Paavig 4.22 +0.4 4.20 +0.0 4.05 +0.0
Sigurd Bjørn Lindman 4.00 -0.1 4.07 +0.0 4.00 +0.6
Malthe Holst Ginnerup 3.80 +0.7 3.92 -0.5 3.72 +0.0
Daniel Bertelsen -   3.87 -0.4 3.60 -0.2
Simon Klixbll 3.42 +0.5 3.49 -1.4 3.58 +0.0
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.69   BERTELSEN Daniel -2007 SAK77    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Daniel Bertelsen 7.18 7.69 7.44
  DRENGE 12 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   21.75   LINDMAN Sigurd Bjørn -2007 Aarhus 1900    
2   19.72   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Sigurd Bjørn Lindman 19.89 - 21.75
Magnus Kimose Loft 19.72 16.99 16.14
  DRENGE 12 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 14.50  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   32.71   TØRRING Simon Winther -2007 Aarhus 1900    
2   25.13   LOFT Magnus Kimose -2007 BMI    
3   24.27   GINNERUP Malthe Holst -2007 BMI    
4   22.89   BOHN Carl Emil -2007 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Simon Winther Tørring 32.71 30.69 27.95
Magnus Kimose Loft - 24.09 25.13
Malthe Holst Ginnerup 22.93 - 24.27
Carl Emil Bohn 19.04 22.89 18.96
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.9m/s
1   w9.94   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   w9.98   MADSEN Thomas Bak -2006 Randers Freja    
3   w10.61   BALLISAGER Christoffer R. -2006 Randers Freja    
4   w11.90   ROTTBØLL Emil -2006 BMI    
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER LØR KL. 14.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.3m/s
1   26.08   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
2   26.33   MADSEN Thomas Bak -2006 Randers Freja    
3   28.15   BALLISAGER Christoffer R. -2006 Randers Freja    
4   29.58   BAHRNDORFF Holger Singes -2006 Aarhus 1900    
5   31.15   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
6   32.18   THOMSEN Andreas -2006 BMI    
7   35.15   OTHMAN Hafez -2006 BMI    
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.20.72   DUFRESNE Markus -2006 Randers Freja    
2   2.22.88   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   2.34.03   BAHRNDORFF Holger Singes -2006 Aarhus 1900    
4   2.35.26   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
5   2.47.87   FENSTEN Jonathan Alfred -2006 Aarhus 1900    
6   2.54.31   OTHMAN Hafez -2006 BMI    
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK LØR KL. 11.05  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +4.8m/s
1   w14.83   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
2   w15.07   ROTTBØLL Emil -2006 BMI    
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.60   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
  1.45 1.50 1.55 1.60 1.65  
Daniel K. Pedersen o xo o xo xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.60   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
  2.30 2.40 2.50 2.60 2.70  
Jonathan Sass Møller o o o o xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( BANE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.11 +0.7   DUFRESNE Markus -2006 Randers Freja    
2   4.94 +0.0   MØLLER Jonathan Sass -2006 Randers Freja    
3   3.65 +0.0   ROTTBØLL Emil -2006 BMI    
4   3.21 -0.3   OTHMAN Hafez -2006 BMI    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Markus Dufresne 5.11 +0.7 -   4.88 +0.0
Jonathan Sass Møller 4.73 -0.6 4.70 -0.4 4.94 +0.0
Emil Rottbøll 3.65 +0.0 3.57 +0.0 3.56 +0.0
Hafez Othman 3.08 +0.0 3.21 -0.3
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
  ( KUGLE 2 )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.06   DUFRESNE Markus -2006 Randers Freja    
2   11.33   PEDERSEN Daniel K. -2006 Randers Freja    
3   8.26   BAHRNDORFF Holger Singes -2006 Aarhus 1900    
4   7.94   THOMSEN Andreas -2006 BMI    
5   6.39   FENSTEN Jonathan Alfred -2006 Aarhus 1900    
6   6.31   OTHMAN Hafez -2006 BMI    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Markus Dufresne 10.53 11.89 12.06
Daniel K. Pedersen 10.05 11.16 11.33
Holger Singes Bahrndorff - 8.26 7.98
Andreas Thomsen 7.94 7.91 7.35
Jonathan Alfred Fensten 6.38 6.26 6.39
Hafez Othman - - 6.31
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   26.48   DUFRESNE Markus -2006 Randers Freja    
2   21.25   THOMSEN Andreas -2006 BMI    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Markus Dufresne 26.45 26.48 24.01
Andreas Thomsen 21.25 15.13 19.54
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST LØR KL. 15.10  
  ( 400 GRAM )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   24.97   THOMSEN Andreas -2006 BMI    
2   20.37   ROTTBØLL Emil -2006 BMI    
3   18.83   FENSTEN Jonathan Alfred -2006 Aarhus 1900    
  1.runde 2.runde 3.runde  
Andreas Thomsen 23.05 24.97 20.70
Emil Rottbøll - 20.37 -
Jonathan Alfred Fensten 18.83 17.87 13.63


Genereret af MARS version 2.0.0.408 lørdag den 28. september 2019 klokken 17:11

© Copyright Dansk Atletik Forbund